beioorende H het NieiwsM voor 'aet Laid Tai Wen i Altena fffl Zaterdag 17 Mei 1913, No, 3258. Staan ter dekking CICERO, FRANS IV, KINALDO, BENOIT, Krijtstraat 308a, Tel lat 94, Garacheffl. Koninklijke Rotterdamsche Betonijzer-Maatschappij l 1. TAN Vim Co., Firma Soesman. In de „Kleine Winst". J. Tb. COÜWENBERG, Kosteloos!!! Inlichtingen van allerlei aard Een gezond oordeel Banden KUNSTTANDEN Gebrs. Oerlemans - Van der Schans, Smyrna Wijn behoeft geen krans. „Spezial" „Cyclop" „Universal" Alle werkdagen van 9 tot 3 uur. Stoomboot-Maatschappij De Duitsche bladen melden, dat de oudste inwoonster van dat rijk, zekere Hedwig Strawna te Dormowo, in den kreits Meseritz, is. Het staat vast, dat deze vrouw, die de eenig overgeblevene van haar familie is, op 15 October 1794 geboren moet zijn. Ten tijde van den bevrijdingsoorlog had zij dus al den huwbaren leeftijd. Nog in het vorige najaar was zij zoo kras, dat zij meehielp bij het rooien van aardappelen. Nu ligt de oude vrouw ten gevolge van een aanval van beroerte sedert eenige weken te bed. Te New-York moeten alweer nieuwe knoeijerijen zijn ontdekt. Een aantal lieden, die nooit gepromoveerd zijn, zouden zich daar nl. als advocaten hebben gevestigd, na anderen op hun naam examen te hebben laten afleggen. De raad der orde van advocaten wil daaraan paal en perk stellen, door de portretten van alle leden der orde op te vragen. De „World" wil nog verder gaan en ook de vingerafdrukken van alle advo caten laten opnemen, als zeker middel om de bedriegers te ontmaskeren. Te Peking is de staat van beleg af gekondigd na de ontdekking van een samenzwering tegen 't leven van Joean- sji-Kai. Dinsdag zijn elf Chineezen gevangen genomen. Zij waren in het bezit van bommen. Den volgenden dag zijn zij doodgeschoten. Onder hen was ook een vrouw. Woensdag hebben de kiesrechtvrou wen te Londen weer drie bommen neer gelegd. Een daarvan van een hoogst gevaarlijke soort, werd gevonden in een 3e klasse spoorwegrijtuig van een trein, die te 91/* nur van het Waterloo-station Kingston aankwam. Hij was geladen met nitro glycerine en in alcohol gedrenkt katoen. Gelukkig was verzuimd de lont aan te steken. De tweede bom werd 's middags ontdekt in een der gangen van Church-House, grenzende aan de abdij van Westminster, De derde werd door een brievenbesteller gevonden in een brievenbus in Zuid Tottenham. Verder werd brand gesticht in een villa te Sandgate waar voor f 6000 schade werd aangericht. Onder ernstige verdenking van den moord op den schooljongen Klaehn gepleegd te hebben, is de dertigjarige bediende Joseph Hitter te Berlijn in hechtenis genomen. Het staat vast, dat deze veel omging met jongens van den leeftijd van den vermoorden knaap. Hij heeft Klaehn ieeren kennen in een winkel in de Lützowstrasse, waar deze boodschappen deed. Hitter heeft, nadat een huiszoeking zeer bezwarende dingen voor hem aan het licht had gebracht, een volledige bekentenis afgelegd. Hij beweert, dat de knaap geld van hem wilde afdreigen. Daarop heeft hij in zijn angst den knaap geworgd. De ambulance van het Italiaansche Roode Kruis, die zeven maanden lang te Cettinje goede diensten aan de Mon- tenegrijnen heeft bewezen, is met on dank beloond. Toen Italië zich met de andere mogendheden verzette tegen de inlijving van Skoetari bij Montenegro, nam de bevolking van Cettinje allengs een zeer vijandige houding aan tegen de leden der ambulance. Zij werden uitgescholden en op hun leider, een professor uit Bologne, is zelfs een moord aanslag gepleegd. Geen woord van dank is hun door de regeering toegesproken. Prins Mirko heeft hun naar huis ge zonden met de woorden: „Uw taak is hier afgeloopen, gij kunt gaan." De Chiltern Range, een stoomschip van 27000 ton, is op een reis van Huil naar Montreal den 26en April op 46.39 gr. N. breedte en 44 20 gr W. lengte, zacht varende bij avond en in een dich ten mist schuins op een ijsberg geloo- pen. Een paar boegplaten werden in gedrukt en het schip gleed er langs. Den heelen nacht was liet schip door ijsbergen omringd. De Echo d'Oran zegt dat Troemel, de burgemeester van Usedom, die dienst heeft genomen bij het Fransche vreem delingen legioen, heel goed bij zijn po sitieven was toen hij daartoe overging. Troemel is vroeger officier in het Duit sche leger geweest en kon zich vol gens zijn verklaring niet schikken in het burgelijk leven. Hij hoopt zich nu in het legioen een goede positie te verwerven. Twee Deensche meisjes kwamen Woensdag uit Kopenhagen te New York aan en drongen er by de immigratie commissie op aan, haar onmiddellijk naar Winona in Minnesota te laten vertrekken. Haar grootvader had daar gewoond en beiden bij testament een flinke lap besten bouwgrond vermaakt, op voorwaarde dat zij binnen dertig dagen na aankomst te New York ge trouwd zouden zijn met een jongen man uit de streek waar 't land ligt. De oude zonderling heeft er nog de beslissing bijgevoegd dat het land niet eerder haar eigendom wordt, voor zij kinderen hebben. Wanneer na vijfjaar een van beiden een kind heeft en de andere niet, moet de kinderlooze de helft van haar land aan de andere af staan. Krijgen geen van beiden kinderen in die vijf jaar, dan wordt een neef eigenaar van het land. Beide meisjes vertrouwen echter dat zij de voorwaar den zullen vervullen. Het gerechtshof te Brussel heeft het vonnis der rechtbank, gewezen in Juli van het vorige jaar en waarbij exposan ten vergoeding werd toegekend voor de schade, geleden bij den brand der ten toonstelling van 1910, vernietigd. H9t hof achtte de maatregelen tegen brand gevaar, door het tentoonstellingscomité genomen, voldoende en ontzegde den benadeelden exposanten hun eisch. In de kerk te Penn in Buckinghams hire, een bouwwerk van historische be- teekenis, is Woensdag brand ontdekt. Papier was bij het orgel opgehoopt en aangestoken. De geestelijke, geholpen door hulpvaardige handen, kon het vuur nog blusschen. In een bijbel vond men later de woor den geschreven: „kiesrechtvrouwen stichten brand om kiesrecht te krijgen. Drie vrouwen zijn als vermoedelijke daders aangehouden. Het orgel is zeer beschadigd, het kerkgebouw niet. De oorlog op den Balkan. De internationale troepen zijn Woens dag om twee uur Skoetari binnenge trokken. Generaal Betsjir begroette aan den ingang der stad den Engelschen admiraal Burney, die hem met enkele hoffelijke woorden antwoordde. De internationale troepen bezetten de openbare gebouwen en hebben de handhaving der orde op zich genomen. Een Montenegrijnsche afdeeling bewees hun militaire eer. De Montenegrijnsche troepen hebben daarna de stad verlaten. De blokkade der kust is opgeheven. Volgens een telegram uit Brindisi aan de Mattino heeft de voorloopige Al- baneesche regeering alle gezag verloren. De belastingschuldigen weigeren te be talen, zeggende dat zij deze regeering niet erkennen. De Albaneesche nota belen te Walona hebben afgevaardigden naar Tepelini gezonden om de Grieken te verzoeken hen te bevrijden. In som mige kringen gelooft men, dat Essad pasja en Oostenrijk samenspannen. De Oostenrijksche invloed wordt in geheel Albanië grooter. Er zijn teekenen die wijzen op de mogelijkheid van vertraging der vredes onderhandelingen te Londen, daar Bul- garije's bereidwilligheid om onverwijld het voorloopige verdrag te teekeuen niet wordt gedeeld door Griekenland en Servië, die voorbehoud maken nopens de punten die hen raken. Een vermoeiende discussie tusschen de bondgenooten onderling en later van hen met de mogenheden staat derhalve te wachten. Naar de bladen uit Skoetari vernemen, vreest men daar dat een 7000 Monte negrijnsche soldaten tegen het bevel om Skoetari te ontruimen, zullen muiten en daardoor een algemeene slachting zal ontstaan. De Figaro verneemt uit Saloniki, dat bij een gevecht tusschen Grieken en Bulgaren tusschen Drama en Seres, de l Bulgaren 400 dooden en gewonden had- den. De verliezen der Grieken waren onbeteekenend. De Italiaansche regeering heeft thans duidelijk te verstaan gegeven, dat zij niet zal toelaten dat de Grieken Santi Quarauta (op de Albaneesche kust tegen over Korfoe) krijgen. Daarentegen zal zij zich zeer tegemoetkomend toonen op het stuk van het landinwaarts ge legen gebied. Wat de kust aangaat, heeft minister di San Giuliano stellig verklaard, dat Italië nog eer zal gaan vechten dan te dien opzichte toe te gaven. De Italiaansche regeering wil er evenmin van weten dat de eilanden in de Egeïsche Zee, met name de Noor delijke, aan Griekenland zullen komen. Als dat zou gebeuren, zoo heeft di San Giuliano gezegd, zouden al ras de Dar- danellen kwestie en de Klein-Aziatische kwestie op het tapijt komen, en dat willen de mogendheden niet. Met het schip Sfakteria is de Griek- sche kroonprins te Saloniki aangekomen, om vandaar zijn reis door Zuid-Albanië te beginnen, waar hij de pro-Helleen- sche stemming wil aanwakkeren. Hij gaat ook naar Santi Quaranta. Bulgarije heeft door bemiddeling van den Duitschen gezant verklaard, goed te keuren dat de families van de Turk- sche ambtenaren te Adrianopel naar hun vaderland teruekeeren, mits de Porte toelaat dat de Bulgaren, geduren de den oorlog uit Konstantinopel ver bannen, derwaarts terugkeeran. Uit Belgrado wordt aan de Lokal Anzeiger geseind: Zoowel in politieke als in militaire kringen is men op een plotselingen aanval van de Bulgaarsche troepen op Oud- en Nieuw-Servië voor bereid. De heele Servisch-Bulgaarsche grens is versterkt en met voldoende troepen bezet. In de veroverde gebieden zullen met het sluiten van den vrede 5 nieuwe divisies gelegerd worden. Ser vië is alleen bereid Bulgarije geldelijke concessies te doen. Het wil zijn aan deel in de buit van Adrianopel ter waarde van ongeveer 21 millioen gul den aan Bulgarije afstaan en is bereid geen terugbetaling te eischen van de 9 millioen gulden, die Servie Bulgarije gedurende den oorlog voorgeschoten heeft. Gebied wil het echter aan Bul garije niet afstaan. De Russische minister van buiten- landsche zaken heeft bij de Rijksdoema een wetsontwerp ingediend, waarin hij 2,150,000 Oostenrijksche kronen vraagt voor verleening van hulp aan de be volking van Montenegro. Het eiland Adakaleh in den Donau is door Oostenrijk geannexeerd en on middellijk door'n afdeeling Hongaarsche gendarmerie bezet. Krachtens het ver drag tusschen Oostenrijk en Turkije van 1878 had het eiland een Oostenrijks garnizoen. Naar men wil is de annexatie afge kondigd omdat volgens de vredespreli- minairen al het land gelegen ten Westen van de lijn EnosMidia aan de bond genooten afgestaan en daaruit moeilijk heden zouden hebben kunnen voort spruiten, die Oostenrijk's belangen konden schaden. Van welingelichte zijde verklaart men dat de Turksche gouverneur van Ada Kaleh zich niet heeft verzet tegen de inlijving van het eilandje bij Oostenrijk. Hij verklaarde alleen dat hij van het feit verantwoording schuldig was aan de overheid in wier dienst hij is. Hij heeft zich naar Weenen begeven om den Turkschen gezant met het gebeurde in kennis te stellen. De inlijving zal geenerlei moeilijk heden van internationalen aard met zich brengen. ADVERTENTIEN. Goöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", Oenderen. BOTER. RAAS. Gerechtigd tot het voeren van het RfJk»il>oteri»ierk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.35 per K.G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembours door geheel Nederland. BIJ op den Assem te Drongelen, op alle werk dagen, de bekende reeds vele malen bekroonde DEKHENGSTEN: zwart met kol, snebje en witte voeten, N. S. Tg. no. 32 donkerbruin N. P. S. no. 551 voorts de driejarige zwaargebouwde warm- bloedhengst donkerbruin, kol, hoog 1,67 M. Veulen- boek no. 322. Vader: de preferente Groningsche Stam en Premiehengst „Ideaal", o.a. in Den Haag en Groningen met eerste prijzen be kroond, Moederde aangespannen en aan de hand met veel eerste prijzen bekroonde Stamboekmerrie „Hilda" en op Maandag, Donderdag en Zaterdag op den „ASSEM" te Drongelenop Dins dag en Vrijdag bij den Heer A. VAN HOORN te Elshout en op Woensdag bij den heer M. J. DE ROON te Wijk, de prima Belgische Hengst donkerbruin met kol en witte achtervoeten. Vader„Prince de Chenoy" B. S. no. 21308, Moeder „Rosalie" B. S. no. 41505. Het dekgeld bedraagt voor „Cicero" 1© gulden en voor de overige hengsten 8 gulden, bij eerste toelating te voldoen. 1UUUU1 lu) I» R 1< L U L R L A: Rotterdam, Telef. 1097. Enschede', Telef. 339. Ontwerpen en Uitvoering van alle BETON-IJZEBWERKEN. Grootste voorraden Putten, Kolken, Rioolbuizen, ei- en cirkelvorm voor DUIKERS. collectie stalen ontvangen. ZWARTE EN GEKLEURDE JAPONSTOF- FEN, FANTAISIE KATOEN JOUR, alles in ruime keuze. Vitrage, Tule, Glas-gordij nen, Overgordij nen, Vlaamsch linnen met gewerkt midden stuk, in alle breedten. Gordijnstoffen, FranjeEmbrassen, gemaakte Sloopen, Beddelakens, Badhanddoeken, Tafellakens, Servetten, Gezondheidscorsetten in alle w ij d t e n. Prachtige sorteering; Karpetten, Kapok en Veerenvoor Bedden, enz., enz. Beleefd aanbevelend, HLIJSOEN. Breestraat. BIJ Heusden, is geen concurrentie mogelijk (naar prijzen en kwaliteiten) van Landbouwgereedschappen, Huishoudelijke Artikelen, Vlecht- of Draadwerk, Spaden of Schoppen, Zeisen of Zichten, Messen of Scharen, in één woord alles wat boer of burger ge bruikt koopt men het best en goed koopst aan bovengenoemd adres. Minzaam aanbevelend. P.S. Iedere plaats in den omtrek wordt om de maand met paard en wagen bezocht met alle artikelen. Vereenigde Heusdensche Bosch - Heusden- Gorlnchein- Bordrecht-Rotterdam. Heusden-Giorinchem. Van Heusden naar Gorinchem: Zondag, ra. *8,nm. *3,uur. Haandag, vm. 1.30, 4,5.30, 6.30, nm. 1.4,15 uur. Overige dagen vm. 6.30, nm. 1.uur. Van Gorinchem naar Heusden Zondag, vm. *10,15, nm. *6,30 uur. Haandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 6.30 uur. Boseh-Qorinchem. (1 April1 November). Hemelvaartsdag geen dienst. Heusden-Rotterdam. Van HeusdenMaandag en Dinsdag 's nachts ürca 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. 5 uur. Van Rotterdam i dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. Kerstdagen, Nieuwjaarsdag en2ePaasch- dag geen dienst. tUKNT te Heusden<i. f aüagré. f TV£ USSR, Gorinahem. betreffende de reis naar de V. S. van Noord-Amerika per Holland-Amerika Lijn, zijn gratis te bekomen aan het Agentschap der Maatschappij te Waalwijk, gevestigd bij den Heer BILHLAAC* BB. Evenzoo voor de reis naar Canada per stoomschepen „Hannover" en „Frankfurt" van de Canada-Lijn. Ter voorloopige bespreking kan men zich ook vervoegen bij den Heer 1a7i mersblrg1èw te Lethei). toont U, wanneer U Uw Rijwiel monteert met 12 maanden garantie. 9 maanden garantie. 6 maanden garantie. Oteral erkrf" gitaar. nieuwste systeem met 4 jaar schriftel. garantie. Kunsttanden k f Gebitten ft f 40, Volledige behandeling van Mond- en Tandziekten, w. o. trekkingen, beslist pijnloos. Informaties kosteloos. Billijk tarief. Consult dagelijks van 96 uur, des Zondags van 912 uur. De operatieve behandeling geschiedt door 'n bevoegd arts. T A rri TM? Dü A T7"i? Méc. Dentist. Berkstraat 48, AUH' JUJCj Dliü V Ij, o.h. Postkantoor, 's-Bosch. BUITENLAND. Dö van ouds bekende heeft een prachtige nienvre aanvulling in hare Dienstregeling 1 Hei1 tctnber 1913. Vrijdag, vm. 8,30, nm. 3,45, 6,30 uur. Overige dagen vm. 9.nm. 3.45, 6.30 u. De dienst op Zondag vangt aan vanaf 1 Juli. Naak 's-Bosch. Haandag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van Gorin chem v.m. 6.V8n Heusden v.m. 7.45 uur. Zaterdags van Gorinchem v.m. 6.en n.m. 3.30 uur; van Heusden v.m. 7.45 en n.m. 5.15 uur. Naar Gorinchem. Haandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch am. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Woensdag en Zaterdag, van 's-Bosch n.m. 12 uur; van Heusden n.m. 1.15 uur. HXTÏU TEKDISNST: Woensdag: van Andel aaar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden ïaar Bosch vm. 5 uur. ■2 Continental Continental-Caoutchouc-en Gutta-Percha-Có., Amsterdam.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 5