De oorlog op den Balkan. telegram uit Gerona openbaar, volgens hetwelk er, als gevolg van boos weer, in Spanje tal van rivieren buiten haar oevers getreden zijn. Vier personen zijn er door omgekomen, waarvan twee Duitscher8. Een dezer, dr. L. Klupfel, was op weg naar de ruïnes van Am- purias. De commissie voor het Pauamakanaal deei't anngaande bet scheepvaartbedrijf in het kanaal mede, dat aan geen enkel vaartuig zal worden toegestaan, met eigen kracht het kanaal binnen of de sliizen door te varen. Alle schepen jullen met electrische kracht binnen en door de sluizen worden getrokken. De tijd voor het doorvaren van alle sluizen wordt geschat op circa drie uren, n.l. anderhalf uur voor de drie sluizen bij Gatoen en evenveel voor de drie sluizen aan de zijde van den Stillen Oceaan. De duur van de vaart door het geheele kanaal wordt geschat op 10 a 12 uren, al naar de grootte van het schip en de snelheid, welke het kan ontwikkelen. Twee wagentjes van den panorama spoorweg op de tentoonstelling te Gent, zijn neergestort van een hoogte van dertig meter. De conducteur, een En- gelschman, is gedood, vijf personen zijn ernstig gewond. Omtrent dit ongeluk schrijft de Nieuwe Gazet: De scenic-railway of „Montane russe" is zeer hoog. De wagentjes zijn aan elkaar gekoppeld en moeten zes of zeven toeren afleggen, eer zij het toppunt bereiken. Na een steile daling in duize lingwekkende snelheid, klimmen de wagentjes een lange helling op en, op het hoogste punt gekomen, worden zij automatisch aan een Kabel vastgemaakt, die ze optrekt tot dertig meters hoogte. Des morgens was de oprichting dier halsbrekerij voltooid. Iu den namiddag werden de hellingen en glooiingen be proefd en alles scheen goed in orde te zijn. Om 8 uren 'a avonds had de opening van den spoorweg plaats. Uit hoofde van het prachtig weder was er veel volk in het park en de onderneming maakte goede zaken. Tegen half tien hadden zes personen in een der wagentjes plaats genomen. Toen het rijtuig boven aan den aan- hakingskabel gekomen was, sprong het uit de rail en de zes personen werden met groote kracht tegen het houten baanvak geslingerd. Twee waren doode- lijk gekwetst, de vier anderen waren minder erg gewond. Een der gekwetsten werd naar het gasthuis overgebracht, doch overleed onderweg. Zooals men begrijpen kan, heeft dit ongeluk op de tentoonstelling en in de stad Gent groote opschudding verwekt. Een Berlijnsche winkeljuffrouw, de 2b jarige Else Ott, had tegen hoofdpijn een groot aantal asperine-tabletten ge slikt. Zij sliep daarna in en later vond men haar dood op bed liggen. De correspondent te Washington van de Londensche Times seint, dat presi dent Wilson onkent, dat de Amerikaan- sche regeering krijgstoerustingen treft, die tegen Japan bedoeld zouden zijn. De Amerikaansche regeering vreest niet voor een conflict tusschen de re geeringen van Japan en de Unie; veel eer voor wederzijdsche volksuitbarstin gen. De Amerikaansche regeering houdt vol, dat de Californische wet de verdragen tusschen Japan en de Unie niet schendt, maar dat bovendien de Vereenigde Sta ten moeten vrij blij ven, uit hun gebied welken vreemdeling ook te weren, in dien zij dat wenschen. Te Triest is brand uitgebroken in het stoomschip Saxonian, waarop zich 400 landverhuizers naar Amerika bevonden. Na acht uur blusschen is men erin ge slaagd het vuur te bedwingen. De scha de is zeer groot en wordt geschat op 300,000 kronen. Te Calcutta, Engelsch-Indie, heeft de politie 19 aanzienlijke Bengaleezen ge vangen genomen, beschuldigd van sa menspanning tegen het gezag des Ro llings. Bij de inlanders heeft deze aan houding groote ontroering veroorzaakt. Te Venice in den staat Californië is Qzer dagen een man in hechtenis ge- seld omdat hij in een aanval van ja- lcjrschheid zijn vrouwtje van zeventien ja.r het hoofd had kaalgeschoren. De m&i verhuisde naar de gevangenishet jonre vrouwtje kocht zich een reusach- tigen hoed en wat valsche krullen. Het doel van den echtgenoot die veel oudtr is was, het vrouwtje in de oogei ran andere mannen minder be- koorl'jk te doen zijn. In het bosch bij Potsdam heeft men den arbeider Öchulz uit Berlijn met zijn twee zoons van 18 en 13 jaar, dood gevonden. De lijken vertoonden schot wonden. Hoe zij aan het einde zijn gekomen, is nog niet opgehelderd. De Daily Mail heeft opgaven ont vangen over het aantal Japanners die in Californië wonen. Het zijn 41,356 op een bevolking vaD 2.377.000. Hun land bezit is ongeveer 8000 H A., terwijl de staat 5 millioen H. A. groot is. Nog geen vijfde percent van het land is dus in handen der Japanners, en de bewering dat de „suprematie van het blanke ras gevaar loopt", is haast verbijsterend als men deze cijfers ziet. De Californiërs schijnen dan ook meer ontstemd dan in gevaar te zijn. De Japanners zijn handige vruchten telers en in één district hebben zij die teelt al geheel in handen. De blanken beweren dat zij er eigen aardige middelen op na houden om den grond van hun buren in waarde te doen dalen. Zij maken blanken die naast hen wonen het leven zoo lastig en zuur mogelijk, zoodat geen arbeiders op die hoeven willen werken. De gespannen betrekkingen tusschen de Ver. Staten en Japan gaven Vrijdag te New York aanleiding tot geruchten dat de regeering in alle stilte militaire maatregelen trof. De regeering heeft dit zoo beslist mogelijk tegengesproken. Frankrijk is de laatste dagen door heftige on weders geteisterd. In het depar tement Tarn heeft het nu al sedert acht dagen achtereen geregend en Zaterdag is er een waterhoos over de dorpen in de buurt van Carmaux neergekomen, waardoor de spoorwegen beschadigd en de wegen onbegaanbaar gemaakt zijn. In Champagne blijft het ruw weer, met rukwinden en onweer. Een hevig onweer, dat uren geduurd heeft, heeft schrik kelijk huis gehouden rond Vitry-le- Franpois. Aan den oogst is onbereken bare schade toegebracht. De vlakten zijn door de buiten hun oevers getreden rivieren onder water gezet. In het Hérault-departement is de ge meente Lespignan overstroomdde Hérault heeft het vlakke land langs zijn oevers blank gezet. In de gemeente St. Thibéry zijn drie mannen verdronken. In het departement der oostelijke Pyre neeën is uit de Tet het lijk van een oud man opgehaald, eveneens, naar enen vermoedt, een slachtoffer van het booze weer. De Mir schrijft, dat Bulgarije den den tegenwoordigen toestand van on zekerheid niet langer kan dulden. De vrede moet nu zonder verder uitstel worden geteekend. Het blad zegt be voegd te zijn tot de verklaring, dat Bul garije geen uitstel meer zal gedoogen en met kracht elke poging om nieuwe vertragingen uit te lokken zal tegen gaan. Bulgarije is niet van zins zich te laten bedotten of berooven. In de laatste dagen komt, aldus de N. R. Ct., duidelijk aan het licht, dat de nederlaag, die Turkije van de Bal kanstaten geleden heeft nog maar een voorbereiding van een nederlaag is, die al zal er geen bloed voor hoeven te vloeien, nog veel noodlottiger voor het Ottomaansche rijk zal zijn. De oorlog met de Balkanstaten heeft tot de ver deeling van Europeeseh Turkije geleid en nu zijn de mogendheden aan het werk om iets voor te bereiden wat op den duur op de verdeeling van Azia tisch Turkije zal uitloopen. De mogend heden willen Turkije helpen, zoo heet het in den mond van de staatslieden en in de taal van de officieuze pers, om na den oorlog tot oeconoiuischen bloei te komen. Zij zullen Turkije geld leenen dus. Maar de tijd is voorbij, dat, gelijk -in den eersten tijd na de om wenteling, enkel de handteekening van den Turkschen minister van financiën voldoende was om het Ottomansche rijk geld te verstrekken. Andere waarbor gen verlangen de mogendheden nu. Sferen van invloed voor den handel. Als Klein-Azië eenmaal in zulke sferen is verdeeld, zal bij het minste voorval of bij het uitbreken van troebelen, elke mogendheid zich haasten om de noodige maatregelen te nemen zijn belangen in zijn sfeer te waarborgen en op een goeden dag zal Klein-Azië in evenveel protectoraten zijn verdeeld, in afwach ting van een nog volkomener verdee ling. Aldus zou men op grond van de berichten van de laatste dagen zeggen, dat het in Klein Azië gaan zal. En de Turken schijnen dat zelf in te zien. Het regeeringsorgaan Taswar-i-Efkiar ten minste zegt naar aanleiding van de klachten der Armeniërs, waarover wij hebben gemeld, dat het van weinig vaderlandsliefde getuigt om op het huidig oogenblik in het openbaar met zoodanige klachten aan te komen. De Armeniërs, Koerden, Arabieren en Sy- riërs, zegt het blad, moesten zich eens spiegelen aan de Albaneezen, wier land thans door Oostenrij k-Hongarije en Italië zal worden uitgezogen. Een steek blijk baar op Rusland en Engeland, welks gezanten de Armeensche leiders tot de protestbetooging hebben aangespoord. De Militarische Rundschau is ge machtigd tot de verklaring, dat de com mandanten van het eerste tot het veer tiende legercorps in Oostenrijk last hebben gekregen om alle reservisten van de lichtingen der jaren 1908 en 1909 naar huis te zenden. Dit betreft ongeveer 35,000 man. Ook een deel van de reservedepót. troepen der lichtingen van 1910 en 1911, ongeveer 1500 man, wordt afge dankt. De reservisten der legereorpseu in Bosnië, Herzegowina en Dalmatië zullen tot nader order onder de wapenen blijven. Het bericht van de Daily Chronicle (dat Servië en Griekenland een ge heime overeenkomst tegen Bulgarije. hebbeD gesloten) bevestigt de correspon dent van de Times te Sofia in zooverre, dat hij meedeelt, dat men in Bulgaar- sche kringen een geheime verstand houding tusschen Servië en Grieken land vermoedt; daarom treuzelen ze zoo met de onderteekening van het voor loopig vredesverdrag. Ze willen daar door n.l. Bulgarije nopen een aanzien lijke troepenmacht in Thracië en Oos telijk Macedonië op de been te houden. Volgens de Frankfurter Zeitung be schouwt men te Weenen den prins von Wied als een ernstigen candidaat voor den troon van Albanië. De prins is protestant en gaat door voor een be kwaam krijgsman. Hij is Duitsch offi cier van den generalen staf. Hij is eer neef van de koningin van Roemenië; voor de Albaneezen een punt van ge wicht, omdat dezen op den steun van de Koetsowalachen (Macedonische Roe- meniërs) rekenen. Plaatselijk Menus. Hieuwden, 21 Mei. Bij onzen uitgever is verschenen een boek je, bestemd om door feestcommissies bij de a.s. onafhankelijksfeesten te worden uitge reikt, getiteld„Neêrland weer vrij 1" door J. Stamperius. Hij drukte daarvan enkele exemplaren op grooter formaat, op Hollandsch papier en verzond daarvan 1 exemplaar in satijn gebonden, gesloten in étui, aan Hare Majes teiten de Koningin, de Koningin-Moeder en Z. K. Hoogheid den Prins der Nederlanden en mocht van elk dezer vorstelijke personen eön vleiend schrijven ontvangen met bericht dat het aangeboden boekwerk gaarne wordt aanvaard. Werkendam. Het verslag der ver gadering van de boerenleenbank „Werken dam", op 14 Mei 11., is als volgt: Spaargeldeninlagen in 1912 f 98427,865 terugbetaald 103066,02 saldo 31 Dec. 1912 108879,125 Gew. voorschotten verstrekt in 1912 f 6100,50 terugbetaald „5937,50 Saldo gew. voorsch. 31 Dec. 1912 7105,64 In loopende rekening gedeponeerd bij de Centr. Bank te Utrecht in 1912 f60629,28 Idem terugbetaald door die bank „78281,42 Saldo idem bij die bank 31 Dec.'12 46934,14 In loopende rekening verstrekt aan de leden in 1912 71932,57 Idem terugbetaald aan de leden 61011,96 Saldo idem 31 Dec. 1912 62602,67 Het aantal leden bedraagt 163. De balans wij st aan aan bezittingen f 118843,94 schulden f114805,795 Het reservefonds is groot f4038,145. Als bestuurslid werd herbenoemd de heer D. C. Hakkers. Als lid van den Raad van Toezicht werd benoemd de heer C. H. Bogers, in plaats van den heer P. J. 't Hooft, die door zijn vertrek niet meer herkiesbaar is. De bouwvereeniging „Werkendam Vooruit" zal hedenavond in het lokaal der wed. A. Wink, alhier, vergaderen. De te behandelen onderwerpen zijn: Bestuursverkiezing en bouwplannen. Vrijdag 1.1. zakte nabij het raadhuis op de straat ineen de heer C. B. van Driel thuisgebracht zijnde, blies hij kort daarop den laatsten adem uit. Voorzeker omdat hij zich de laatste jaren niet al te wel gevoelde, bedankte hij een paar jaar geleden als se cretaris der werkliedenvereeniging „Een dracht", welke functie hij geruimen tijd met lust had waargenomen. DllSSeil. Zondagmorgen 1.1. kwam de hulpbrievenbesteller W. Verbunt met zijn fiets, doordat hij voor een hond moest uitwijken, zoodanig te vallen, dat hij zijn pink brak en zijn fiets erg beschadigde. denderen Toen M. J. v. d. Beek, in de weide kwam om de koeien te melken, vond hij zijn veestapel met een kalf ver meerderd. Hij wilde het dier op zijn hon denkar mee naar huis voeren, doch de koe vloog brullend op hem en zijn hond. In dien J. C. hem niet ter hulp was gekomen, had het waarschijnlijk slecht met hem af- geloopen. Herpt. Bij den landbouwer d. W. alhier werd een veulen geboren, dat eigen lijk maar drie beenen had. Het vierde was maar een stomp zonder hoef. Het is aan een paardenslachter verkocht. Hoewel de veldgewassen over 't al gemeen goed staan hoort men vele klachten over de erwten, die op vele akkers erg te lijden hebben van z.g. „gevreet". Dit is zoo erg, dat men hier er zelfs al heeft om geploegd en het land met bieten bezaaid. Kaatsheuvel- Het nieuwe ont werp der bouwvereeniging „Volksbelang", alhier, om 14 nieuwe burgerwoningen te bouwen, is door den Minister goedgekeurd. De heer W. G. van Dongen, onder wijzer van bijstand aan de Bijzondere school te Loonschendijk, is in een gelijke betrek king benoemd aan een Chr. school te Apel doorn. Reeds hebben zich een 8-tal sollicitanten aangemeld voor de vacante betrekking alhier. Door Ged. Staten is aan J. Coomans en G. Dekkers voor een jaar vrijstelling verleend voor het uitoefenen van hun mili tairen dienst. Raamsdonk.- Zaterdag hield de heer Hertz, aan het café Floris een paarden- monstering. Van de 4 aangevoerde paarden werden er 3 verkocht, wat vooral aan de gewaardeerde bemiddeling van den heer P. Bankhuizen te danken was, die, onder luid gelach der omstanders, van den heer Hertz een goede sigaar als commissieloon ontving. Raamsdonksveer- Gisteren werd van de werf der N. V. scheepsbouw werven v.h. P. en A. Ruitenberg met goed gevolg te water gelaten de staleD sleepkaan „Adèle 45", groot 530 ton voor rekening van La Meuse te Antwerpen en onmiddellijk de kiel gelegd voor oen sleepkaan „Simonne 46" voor rekening van dezelfde firma. Zaterdagavond half tien arriveerde alhier aan de marechaussee'ekazerne het 9-jarig meisje J. Blakenburg van Dongen, die onder het zoeken van maatappels ver dwaald was en langs de Dongen alhier terecht kwam. Zaterdagavond had alhier in de „White Lion" de aanbesteding plaats van het te bouwen woonhuis voor den heer J. B. Zijlmans Azn. Laagste inschrijver was de heer G. van Doógen van Raamsdonk, voor f 5735, aan wie het werk is gegund. Sleeuwy k De keuring van de lote lingen voor de lichting 1914 zal voor deze gemeente plaats hebben te Woudrichem op den llen Juli a.s. des voorm. 10 uur. Sprang;. Naar men ons meedeelde is 't bestek der alhier te bouwen Chr. school door den arr.-schoolopziener goedgekeurd, zoodat spoedig de publieke aanbesteding zal plaats vinden. Zijn wij goed ingelicht dan bestaat bij het bestuur het plan deze met 1 Nov. e.k. te openen. Wük Voor een dag of veertien viel de landbouwer A. v. B., bij het schoon maken van zijn schuur van den tasch en kwam met zijn borst op een paal terecht. De pijn werd steeds heviger, zoodat hij zich naar een dokter begaf, die constateerde dat één rib gebroken en één gekneusd was. Rinnenland. Blijkens een bij het departement van marine ontvangen telegrafisch bericht is den I5en Mei een transport van 100 mindere marine-schepelingen uit Oost Iudië vertrokken, onder bevel van den luitenant ter zee 1ste klasse Friderichs, van welke schepelingen er 97 zijn voor gedragen voor ontslag uit den zeedienst wegens anti-militaire karaktereigen schappen en 3 wegens slecht gedrag. Aan het hoofdbestuur van den Bond van minder marine-personeel wordt uit Indië geseind, dat de 100 marine-sche pelingen zijn afgezonden wegens het weigeren van de extra-verstrekking op 19 April j.l., den verjaardag van Prins Hendrik. Uit Den Haag wordt gemeld: Op 10 Mei j.l. is, bij de behandeling van het wetsontwerp betreffende de pen- sionneering van gemeente-ambtenaren, een amendement-Treub aangenomen, waardoor de gemeenteambtenaren naar denzelfden maatstaf zullen worden be rekend als voor de weduwen en weezen van rijksambtenaren. Minister Kolkman had vooraf gezegd, dat hij het amende ment onaannemelijk wilde verklaren, maar dat de Kamer veiliger zou doen wanneer zij het verwierp, daar hij niet wist, welke financieele gevolgen het zou hebben. Wij vernemen nu, dat de aanneming van het amendement zal komen te staan op een kapitaalsuitgaaf van 20 millioen of een jaarlijksche uitgaaf van 700 dui zend gulden. Nogal geen kleinigheid Waarom de Minister, die zich tegen alle andere araendementen zoo schrap had gezet, zich hier zoo aarzelend toon de, is ons nog steeds niet duidelijk. De politie te Neuzen heeft een 43- jarig Belg, Louis Vanhecke, wonende te Sint Nicolaas, gevangen genomen, vol gens zijn opgaaf electricien. Hij had in zijn zakboekje een tot in ouderdeelen juiste schets gemaakt van de kustbatte- rij aldaar met geschut en voorliggende havens. Hij gaf voor, dit uit liefhebberij te hebben gedaan en voornemens te zijn, de schets later uit te werken. Het zakboekje is in beslag genomen en de spion zal over de grens worden geleid. In aansluiting aan haar bericht over de vermoedelijke malversatiën ter se cretarie te Zwammerdam, meldt het Vad., dat het personeel der secretarie zoomede de gemeenteontvanger opge roepen zijn voor het parket in Den Haag. De zaak loopt over een luttel bedrag, dat de betrokkene de gemeente méér in rekening zou hebben gebracht. Een 12-jarig loopknechtje heeft in het Wilhelminapark te Haarlem uit een jas, die in het portaal hing van de wo ning van den heer J. J. G., een porte feuille gestolen, waarin vier biljetten van f 10, eenige tramboekjes en ver schillende papieren van waarde. Twee biljetten en de tramboekjes gaf hij aan een vriendje, dat er een colbertpak, een paar schoenen, een dasje en een entree voor het paardenspel van kocht. Uit angst gooide de dief de portefeuille met de papieren in de Leidsche Vaart, een biljet van f 10 verbrandde hy en het andere verborg hij in een muurspleet, waar het gevonden is. Diefje en heler zijn aangehouden. Een jong kindje in het dorpje Ter- heyde bij Monster trok thuis aan het tafelkleed, kreeg een kan met kokende koffie over borst en armen en is met vreeselijke brandwonden naar het Haag- sche ziekenhuis vervoerd, waar het aan de gevolgen is overleden. Op het baanvak der H. IJ. S. M. onder Warmond is Maandagmorgen het geheel aan stukken gereden lijk van den Leidschen student L. V. gevonden, die vermoedelijk dooreen trein is gegrepen. Van den Maandag te Deventer van Apeldoorn binnenkomenden goederen trein zijn drie wagens ontspoerd, direct achter de machine. De D-trein,die daar 11.59 van Apeldoorn moet bimenko- men, kon niet passeeren. Dez» moest eerst de niet-ontspoorde wageis der goederentrein achteruittrekken en op een ander spoor brengen, om zoocoende den weg weer vrij te krijgen. Dereden der ontsporing is onbekend, allee* ma- terieele schade valt te constateerei. Te Prinsenhage (bij Breda) is ver moedelijk een moord gepleegd op <sen 8 jarigen, Van Hoek. Hij is Zondag namiddag al spelende de deur uitgegam en niet in de ouderlijke woning terug gekeerd. Maandagnamiddag 1 uur ij het lijk gevonden bij Vuchtschoot, on der Prinsenhage. Op het lijk waren sporen van geweld aanwezig. De justi tie heeft de zaak in handen. Te Baarn worden uitgebreide proe ven genomen met het stofvrij maken van wegen door middel van cloorcal- cium. De drukste winkelstraten en een paar andere wegen zijn reeds stofvrij gemaakt. De resultaten zijn voorloopig heel goed. De uitsluiting en werkstakingen in het sigarenmakersbedryf zijn geëindigd. Maaudag is te Utrecht een bijeen komst gehouden van het Verbond van Vereenigingen van Sigarenfabrikanten in Nederland en de hoofdbesturen en werkliedenorganisaties in de sigaren- industrie, met vorengemeld gevolg. Na uitvoerige besprekingen, welke den geheelen dag duurden, is o. a. de volgende overeenkomst tot stand ge komen. De partijen zullen op 20 Mei 1913, 4 uur nm. de werkstakingen in Rotter dam, Dordrecht en Gorinchem en de uitsluitingen in alle bij het verbond aangesloten vereenigingen opheffen. Vanaf dat oogenblik zullen door de fabrikanten aangesloten bij het verbond betaald worden de loonen vermeld op den staat door partijen voor „gezien" geteekend. Onder dezen loonregeling wordt be grepen, dat de fabrikanten verstrekken: a. gestript, gemeleerd en bereid binnen goed b. aangevocht ombladc. aan gevocht dekd. als stukblad gegeven wordt voor dek, dan moeten daaruit verwijderd zijn die bladen, waaruit geen sigaar is te maken. De aangegeven loonen gelden voor gewone modellen. De toeslag voor imitatiewerk is ook geregeld. De loonen voor het personeel, die daarvoor in aanmerking komen, zullen zoo spoedig mogelijk worden herzien. Indien deze herziening na den lsten Juli 1913 tot stand mocht komen, zullen die verhoogde loonen vanaf dien datum worden uitbetaald. De bestaande J^oonen zullen onder geen voorwaarde verlaagd worden voor bestaande merken, ook niet als de fa brikanten de sigaren onder ander eti quette zouden willen verkoopen. Nog wordt bepaald, dat het dagelijksch bestuur van bet Verbondsbestuur zal voorstellen een billijke loonregeling te treffen voor de steden Haarlem en Arn hem. Onder verwijzing naar het schrij ven, gedateerd Mei 1.1., belooft het dage lijksch bestuur van het Verbond era wijziging der loonen te zullen over wegen, zoodra gebleken is dat de andere fabrikanten niet bij het Verbind aangesloten loonregelingen hetben ingevoerd of ontwerpen, die voa' de arbeiders gunstiger .zijn dan de tians aangeboden en vastgestelde loonei. Wanneer een fabrikant, hetzij door gebrek aan arbeidskrachten, hetrij om welke reden ook, vordert gereednaking van tabak door zijn sigarenmakirs, dan moet dit extrawerk betaald wojden. Indien de fabrikant bijzondereeischen stelt aan de be- of afwerking van de sigaren, dan zal daarvoor extia vergoe ding moeten worden betaald, een en ander ter beoordeeling en vaststelling door partijen. Over en weder is besloten geen ran cunemaatregelen te nemen. Eenige goud- en zilversmidswinkels te Rotterdam hebben dezer dagen bezoek gehad van een burgerjuffrouw van om streeks 40 jaar, gekleed met langen grijzen mantel en zwart hoedje met rood afgezet. Deze zeer bespraakte juffr., die zegt in de Delftschestraat te wonen, wist de winkeliers te bewegen, haar eenige gouden voorwerpen als ringen, 'S Gl'avemoer. De keuringsraad ter onderzoek van de lotelingen uit deze gemeente voor de lichting 1914, zal zitting houden op 12 Juni a.s. te 11,30 uur voorm. in de oude openbare school te Raamsdonk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2