Zaterdagmiddag werd op het Konink lijk slot te Berlijn onder groote belang stelling het huwelijk gesloten tusschen princes Victoria Louise en prins Ernest August van Cumberland. Aan het bruiloftsmaal bracht Keizer Wilhem een heildronk uit op het jonge paar en sprak: „Mijne lieve dochter Op den dag van heden, waarop gij ons huis verlaat, dank ik u van heeler harte voorde vreugde, die ge mij en uw moeder steeds bereid hebt, voor dien langen tijd van stralen- den zonneschijn, die gij voor mijn huis geweest bent. Gij hebt uw hand en uw hart aan een man uit een edel, Duitsch vorstenhuis, uit een oud Duitsch ge slacht geschonken. Zoo lang de Duitsche taal zal klinken, zoover zal zij ver halen van Welfen en Hohenzollerns, die zulke gewichtige rollen in de geschied kundige ontwikkeling van het Duitsche vaderland hebben gespeeld. Het is u, als weinigen, beschoren geweest, om de neiging van uw hart vrij te kunnen volgen en den man te krijgen, dien gij uitgekozen hadt. Mijn beste zoon! Ik vertrouw u hier bij ons kind toe. Wij koesteren beiden in u het volste vertrouwen, dat gij haar koesteren en verzorgen zult en dat de zonneschijn in uw huis binnen zal komen. Moge gij naar de beproefde voorbeelden van uw vaderen uw huiselijk leven in richten in echten, ouden, eenvoudigen, Duitschen trant en op God den Heer bouwen, en, gelijk het uw devies, heet, alles uit Zijn hand aannemen, goed en kwaad, bereid om wat zwaar is te dragen eu de schoone dagen van geluk en vreugde met dankbaar hart te aanvaar den. Vooral echter zal het ulieden, ondanks uw jeugd, wel spoedig bescho ren zijn, om anderen te dienen en voor anderen te zorgen Moge deze taak, de schoonste die er is, uw heele leven ver vullen, en moge de liefde tot andere meuschen uwe harten verwarmen. Moogt gij beiden, en vooral gij, mijn lieve dochter, een trouw kind in het nieuwe huis zijn. Ik vraag u beideu (tot den hertog en de hertogin van Cumberland) van heeler harte, om ons kind welwil lend in uw bescherming te nemen en in uw liefde te besluiten. Al het overige vat ik samen in den wenschGod zegene u op het levenspad, dat gij heden tezamen begint. Het bruidspaar leve!" Plaatselijk üicuws. Heusden, 28 Mei. De laatste dagen zijn rijk aan gebeurte nissen, al zijn ze nu juist niet van de aan genaamste soort. Vrijdag begon een loopend praatje mede te deelen, dat de Heusdensche conserven- &iuainlvaTtiKenjK geloof aan sloeg. De fabriek, pas twee jaar geleden gebouwd, in het najaar 1912 aanmerkelijk uitgebreid, voor zien van de nieuwste machineriën, bekend als keurige groenten te leveren, met eene groote cliëntèle en aandeelhouders, die een bizonder groot vermogen bezitten, dit alles samen genomen, dacht men, was onmogelijk. Toch is het werkelijk zoo. Hoewel de vorige week nog scheepsladingen spinazie zijn ont vangen en verwerkt, is in eens het bericht gekomen, dat op Woensdag a.s. al het per soneel z.g. gedaan krijgt. Het schijnt dat het overlijden van een der voorname vennooten daartoe den door slag heeft gegeven. 't Is te hopen dat er spoedig een energiek persoon optreedt, die van de gunstige ge legenheid gebruik maakt om alles in massa over te nemen. De zaak kan dan direct worden voortgezet en door voordeelige koop met minder renteverlies worden geëxploi teerd. Elke week die echter verloopt, geeft aan het geheel minder waarde. Denzelfden avond was de zoon van den kuiper Van Spijk, een jongen van 14 jaar, bezig om kunststukken uit te voeren op een balk, loopende over de beschoeiing van de nieuw aangelegde tramhaven. Hij verloor het evenwicht, viel te water, riep om hulp, dook onder, kwam weêr boven, om nu naar beneden te gaan en bewusteloos onder water te blijven liggen. Het ongeluk was echter opgemerkt door den dekknecht Kolff en den havenmeester Bart van Kuijk. De eerste begaf zich te water, doch kon er alleen niet in slagen hem boven te krijgengeholpen door Van Kuijk slaagden ze er echter in hem boven en vervolgens in een roeibootje te krijgen. Hij was echter geheel bewuste loos. Hij zou wel 6 minuten onder water hebben gelegen. Terstond waren de beide doctoren ook aanwezig en weidra werd met ingenomenheid vernomen, dat hij nog leefde. Hij kwam al meer en meer bij en zal er, met enkele dagen het bed te houden, ver moedelijk goed afkomen. Eere aan de dap pere reddersaan hen heeft hij in de eerste plaats het leven te danken. Nog zijn we niet aan het einde. Maandagmorgen werd een viertal knapen van 10 tot 12 jaar door de politie uit de school gehaald, verdacht als jeugdige boefjes enkele dagen geleden f 4 en een aantal pijpen chocolade uit de stoomboot „Maasstroom" te hebben ontvreemd. Ze hadden'zich, door inklimming door de raampjes, toegang tot het buffet weten te geven en toen heur slag weten te slaan. Ze zijn voorloopig in arrest gesteld, 't Is te hopen dat het een leer voor den vervolge zal zijn, om de handen van eens anders goed af te houden. Nog vernemen we, dat inzake Van Spijk ook veel hebben medegewerkt de rijksveld wachter Cremer, de kapitein Schreuders en de stuurman Verheij, die er terstond met een bootje heenroeiden. Iets nieuws op het gebied van bioscopen en reclames. De Ron a-boot van de bekende firma Van Houten maakt op de aangenaamste wijze reclame. (Zie advertentie). Werkendam Maandag 2 Juni, hoopt in de Nutszaal voor de Vrijzinnige Kiesvereeniging in een openbare vergade ring de heer Tydeman, lid der 2e Kamer van de Gen. Staten, een politieke rede te houden. Naar we vernemen, heeft de heerH. Pollema, bedankt voor de hem aangeboden candidatuur voor lid van de 2e Kamer der St. Gen. in het district Gorinchem. Te Woudrichem zal voor deze ge meente plaats hebbenle. de keuring van do lotelingen voor de lichting 1914, op 11 Juli a.s., vm. 10 uur, en 2e. de jaar lij ksche inspectie voor de verlofgangers te land, den 19 Juni a.s., des voorm. 9,80 uur. Maandagmorgen, terwijl hij zich naar de Ambachtsschool te Gorinchem begaf, reed Arievan den Heuvel, vandenSleeuwijk- echendijk tegen een huis aan, dat halver wege de glooiing van dien dijk stond en brak een arm. Naar we vernemen zijn de heeren Van Varik en Kramer aannemers geworden van den verbouw der pastorie der Geref. Kerk A alhier, voor f3800. Aalburg. Voor de vacante betrek king van onderwijzer aan de O. L. school alhier hebben zich drie sollicitanten aan gemeld. No. 1 op de voordracht staat de heer H. de Wind te Drongelen, no. 2 de heer W. Knoop te Nederhemert en no. 3 de heer Peper te Gorinchem. Andrl. Heden is hier een begin ge maakt met het plukken der kruisbessen. Door de commissionairs wordt 15 cent per kg. besteed. Zaterdag geraakte het 2|-jarig zoontje van den heer Mans in een moddersloot, en zou zeker jammerlijk zijn omgekomen, indien niet een kindje van den heer v. S. haar vader was gaan roepen, die na veel moeite (aangezien het hoofd geheel in den modder zat), het genoegen mocht smaken, de kleine te redden. Hoewel bewusteloos mochten de ouders er toch in slagen, hun lieveling bij te brengen. Het gemeentebestuur heeft Zaterdag besloten hare goedkeuring te verleenen tot oprichting eener door de ingezetenen aan gevraagde spreekcel, zoodat de gemeente na verloop van eenigen tijd intercomunaal zal worden aangesloten. Op het verzoek van dr. Schmidt uit Veen (aanvraag het be rijden dezer gemeente met een automobiel) werd afwijzend beschikt. Hciicden-Langstraat Vette kalveren worden door behoorlijke vraag tamelijk prijzig verhandeld. Varkens worden in alle soorten zeer goed betaald. Biggen blijven bij grooten aanvoer steeds op hoogen prijs en ook nuchtere kalveren en lam meren worden duur omgezet. Men besteedt voor vette kalveren 50 a 65 ct. per kg., varkens 33 a 35 ct. per kg., biggen f 12 a f 16 per stuk, nuchtere kalveren f 18 a f 24 en lammeren f 10 a f 15. Hesotfeil. Dinsdagmorgen is de reserve-luitenant der landweer, P. F. Bro- man, dood op zijn bed gevonden. ueJSfP^tM^tocVïjeVIboP (Te^ommeferwaard om den stand der veldgewassen eens nader op te nemen. Over het algemeen is die stand en inzonderheid die van 't koren goed te noemen, slechts de peeën moeten bij die beoordeeling worden uitgeschakeld. De tarwe, laat uitgezaaid, stond aanvan kelijk slecht, ze heeft zich echter boven verwachting ontwikkeld, staat goed in blad, zoodat de stand niet anders dan gunstig genoemd kan worden. De haver heeft zich in tegenstelling met het vorige jaar flink ontwikkeld, is terstond goed gegroeid en belooft zonder tegenslag veel. De stand is thans uitstekend. De erwten zijn goed van kleur en staan goed te veld. Over garst valt niets te melden, daar dit gewas in deze streek bijna niet wordt ver bouwd. De aardappels beginnen, hoewel ongelijk, voor den dag te komen, ze maken goede koppen. De peeën staan zeer ongelijk, meestal in twee opgangen. Ze groeien op 't oogenblik slecht. Ook zit er gevreet in, enkele per- ceelen worden overgezaaid. Gras, in de weiden is voldoende voor raad voor het vee. De stand van het hooi- gras is middelmatig goed; over het geheel is er meer wei- dan hooigras in de kampen. „Tielsche Ct". Capelle., Op een weide aan den Vaartkant onder deze gemeente wordt als reclame een proef genomen met verschil lende soorten meststoffen, zooals kaïniet, kunstmest, enz. Door paaltjes kan men zien hoever er met één soort gemest is. deert ruidenberg Bij de wet van 28 April jl. is goedkeuring verleend aan het besluit van onderhandschen ver koop san deze gemeente van gronden en verdere oppervlakten, uitmakende het Noor delijk en Oostelijk gedeelte der voormalige vesting Geertruidenberg. 's-dravemoer. In nogal ernstige mate heerschen hier onder de jeugd de mazelen. In vele huizen treft men zieke kinderen aan, zoodat de scholen thans slecht zijn bevolkt. Herpt. De pluk der kruisbessen is begonnen. Men betaalt 18 cent per K.G. De opbrengst is zeer ongelijk. Ook alhier doet zich een geval voor van Amerikaansche kruisbessen meeldauw. Meeuwen. Uit een overzicht der laatste 10 jaren, over het tijdvak 19031913, blijkt dat er in deze gemeente zijn geboren 242, overleden 141, levenloos aangegeven 14, terwijl 51 huwelijken zijn gesloten. Tevens werden ingeschreven twee vonnissen tot echtscheiding. Raamsdonk. Met ingang van 26 dezer is de heer C. W. Willemse benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Openbare School te Waalwijk. Sleeuwff k. De kostelooze weggeld- rijkaarten zijn vanaf heden weder ter Secre tarie dezer gemeente verkrijgbaar. Door Ged. Staten zijn van den dienst bij de Militie vijgesteld wegens kostwin nerschap voor den tijd van een jaar J. C. Ottevanger, A. G. Ottevanger en A. de Jong, ingeschreven voor de lichting 1914. Sprang;. Kwam voorheen dejonge- lingsvereeniging op G. G. „Timotheus" al hier, 's Zondagsavonds in vergadering bij een, thans is besloten van deze gewoonte af te stappen, en zal nu Dinsdagavond van 89,30 uur de vergadering plaats vinden. Zondagavond j.L viel bij zekeren D. alhier, de brandende lamp door den ket ting. De dochter des huizes, hoewel hevig geschrokken, wist het vuur te dooven en werd hierdoor alzoo erger voorkomen. %V|jk c a Door stemgerechtigde ingelanden van het waterschap de Biesheu vel is de heer v. Everdingen te Heusden, herbenoemd als voorzitter van gemeld be stuur. De loteling K. Vos, van de lichting 1914 heeft krachtens besluit van Gedep. Staten dezer provincie een jaar uitstel van den militairen dienst verkregen, wegens kostwinnerschap. De kruisbessenhandel heeft een aan vang genomen, de opbrengst is middelmatig, terwijl de prijs thans 14 cent per K.G. be draagt. Vergadering van den Raad der gem. Wijk c.a. op 29 Mei 1913 des namiddags ten 6.30 ure. Te behandelen onderwerpen: 1. Benoeming van een onderwijzer aan de openbare school te Aalburg 2. Subsidie teekenschool te Heusden. 3e. Ingekomen stukken. 4. Verzoek eervol ontslag van M. Mans, als onderwijzer aan de openbare school te Aalburg. 5. Plaatsing van een Weegbrug. In een vergadering der Oranjevereeniging te Gorinchem is na ampele bespreking met groote meerderheid thans definitief besloten om de feesten ter eere van het 100-jarig bestaan van Neêrlands onafhankelijkheid te houden op 20 Febr. 1914 en volgende dagen. kerknieuws. Meeuwen. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk alhier werd herkozen de heer C. Burghout. Ter vervulling der vacature H. Redeker zal op Donderdag a.s. eene herstemming worden gehouden over de can- didaten H. Redeker en C. van Tilburg. Herpt- Donderdagmiddag 2 uur zal door ds. Ruijsch van Dugteren alhier een huwelijksinzegening plaats hebben. Kantongerecht Waalwijk. Uitspraken d.d. 22 Mei. A. B. C. v. D. te Gouda, overtr. mot. en rijw. reg., f2 of 1 d.B. N. te Aalburg, G. H. te Sprang, W. B. Z te Waspik, allen overtr. alsvoor, ieder f2 of 2 d.; Th. A. K. te alsvoor, overtr. alsvoor f 1 of 1 d.A. F. L., zwervende, overtr. trekhondenw. f 1 of 1 d.A. d. B. te Sprang, overtr. ot.ierenreglt. f 2 "f 1 d -rG D - F. P. v-> L R allen te Kaatsheuvel, II. C. K. te Be- soijen, allen dronkenschap, ieder f 2 of 2 d.A. v. B A. M. v. B., J. v. R., F. L. allen te Kaatsheuvel, allen orde verst, in droukensch., ieder f 5 of 3d.; J. B., P. J. de KA. v. N., C. M. W., J. F. C., H. K., allen te alsvoor, allen overtr. pol. verord ieder f 0,50 of ld.; A. L. E. te alsvoor, L. F. v. d. B. te Waalwijk, L. M. te Druuen, allen overtr. alsvoor, ieder f 1 of 1 d.G. V. te Kaatsheuvel, overtr. leerplichtw. f 2 of 2 d.P. L. v. S. te Vlijmen, overtr. arbeidsw. 3 m. f 1 of 3 m. ld.; W. v. D. te Drunen, jachtdelict, f 1 of 1 d. M. O. V. te Kaatsheuvel, opgave val schen naam enz., f 20 of 10 d. en f 5 of 3 d.; J. L. L, H. C. Z., N. J. v. d. L., allen te alsvoor, C. v. B. te Capelle, allen overtr. veldpol., allen terugge geven aan ouders. A1Ï«0]> Aanbestedingen. 26 Mei. Prov. bestuur van Zuidholland, het uitvoeren van baggerwerk in deLinge, tusschen Asperen en Arkel. Raming 1750 kub. M. Hoogste inschrijver M. v. d. Water, te Asperen, 1655 kub. M. 26 Mei. Prov. bestuur van Utrecht, het weder op hoogte brengen van een gedeelte van den oostelijken dijk van het Merwede- kanaal. Raming f 9990. Laagste inschrijver Th. A. Swets, te Har- dinxveld, f10,370. Iti mi en land. Men meldt uit Eindhoven: In de bosschen van Westerhoven zijn de lijken gevonden van den 19-jarigen marechaussee Roling en zijn 19 jarig meisje Vos. Beiden werden sedert den 19den vermist. Roling had bij zijn ver trek een revolver medegenomen. Zondag is uit de gracht aan de Raam het lijk opgehaald van mej. Schouten, wonende aan de Raam, te Delft. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat het zeer waarschijnlijk is dat de vrouw al slapen de de woning heeft verlaten en in de voor het huis gelegen gracht is geloopen. Toen de dienstbode van den heer G. Lekkerberker, veehouder te Benschop, per rijwiel huiswaarts keerde, werd zij nabij Jutfaas door een kerel, die van ach ter het houtgewas te voorschijn schoot, aangehouden en van haar fiets getrokken. Blijkbaar voornemens onzedelijke han delingen met het meisje te plegen, zette de aanrander haar een dolkmes op de borst, onder bedreiging toe te zullen steken, zoo zij zich verzette. Op het ge gil van het meisje snelden eenige men- scheu toe, waarop de aanrander zich zoo snel mogelijk over het veld verwijderde Een- dame en heer logeerende te Maastricht, deden een fietstoer over Berg en Houthsm. Niet lettende op vele waarschuwingen te Houthem op geslagen, reden zij den zoogenaamden zeer gevaarlijken Geulemer Berg af. De rem van de fiets der dame weigerde en in vliegende vaart ging zij naar be neden, waarbij ze aldaar tegen dewoniug van den molenaar L. aankwam. Met gebroken armen en kermende van pijn, werd zij per rijtuig naar een dokter vervoerd. Dit is reeds in betrekkelijk korten tijd het derde ongeluk, dat al daar plaats vindt. Aan het postkantoor te Veenendaal zijn een drietal valsche rijksdaalders in beslag genomen. Deze bleken zeer ge trouw nagemaakt te zijn en waren bijna niet van de echte te onderscheiden, zelfs het randschrift ontbrak er niet aan, doch stond er zeer gebrekkig om. Do randen waren scherper. In gewicht bleken ze ook iets lichter. Vermoedelijk zijn ze aan het hulppostkantoor te Scherpen- zeel in betaling gegeven. Hoewel de uitsluiting en de staking in de sigarennijverheid reeds ruim een week zQn opgeheven, wordt er op de fabrieken te Dordrecht nog niet gewerkt. Doordat de fabrieken vier maanden stil hebben gelegen, en vele klanten ver loren hebbeu, kunnen zij niet terstond op volle bracht gaan werken en kunnen zij alzoo niet het geheele vroegere per soneel aan het werk zetten. En van de zijde der arbeiders wordt aanneming van allen verlangd. Vrijdagavond heb ben beide partijen een bespreking ge houden, die echter nog niet tot een oplossing geleid heeft. De beide cadetten, die van de cadet tenschool te Alkmaar weggeloopen zijn, zijn Donderdagavond te Rotterdam ge weest en hebben, te vergeefs, bij een geldschieter getracht geld op te nemen. De aannemer v. W. te Culemborg, heeft de gemeente verlaten zonder orde op zijn zaken te hebben gesteld. Onze landgenoot De Waal, die tot nog toe met zooveel voorspoed had ge vlogen, is Zaterdagochtend het slacht offer geworden van een gelukkig niet ernstig ongeval. Hij was al vroeg van Den Haag ver trokken om over Soesterberg naar Nij megen te vliegen. Luitenant Versteeeh vergezelde hem. Beiden kwamen behouden te Soester berg aan. Om omstreeks halftien vertrok De Waal weer van daar, thans in gezel schap van zijn mécanicien Kuntner. Door een defect aan den motor moest hij op ongeveer 10 minuten afstands van Veenendaal een noodlanding doen. Het toestel was reeds met de wielen op den grond, toen een rukwind het pakte en het een meter of tien verder totaal onderstboven in den drassigen veen grond sloeg. De beide inzittenden wer den er uit geslingerd. Kuntner was on gedeerd, behoudens eenige lichte kneu zingen. Ook De Waal, die onder het vlieg tuig was terecht gekomen, was zoo goed als ongedeerd. Met den schrik en eenige kneuzingen aan arm en voorhoofd kwam hij er af. Na verbonden te zijn vertrokken De Waal en zijn metgezel per trein naar Arnhem. Het toestel is totaal vernield. Ten huize van den heer W. te Am sterdam, Weesperstraat 98, is Zondag avond ingebroken. Bij zijn thuiskomst bemerkte de bewoner, dat eenige kasten waren opengebroken, en de inhoud over den grond verspreid was. Hij zocht allereerst naar twee revolvers, om met een daarvan gewapend het huis te doorzoeken. De revolvers waren echter verdwenen. Daarop ontbood hij de po litie, maar toen bleek dat de dieven reeds weg waren. Vermist worden eenige juweelen en een niet onbelangrijke som geld, terwijl eenige kostbare meubels beschadigd zijn. Te Weert is een jongen gedood door het plotseling afgaan van een geweer. Twee andere jongens werden gewond. De jongens waren uit stroopen gegaan. Nu allerwegen de gouden regen bloeit is het niet ondienstig er weer eens op te wijzen, dat deze bloemen, en zelfs de bladeren en de bast, vergiftig zijn. Het is nog niet zoo lang geleden dat een familie in Amsterdam den dood moest constateeren van een dochtertje, dat gegeten had van de peulvormige vruchten van gouden regen. nen aangegrepen en zoodanig mishan» deld, dat hij vrij ernstige verwondingen bekwam. Zondagavond tegen 11 uur wilde een ongeveer 20-jarig meisje op de Wal deck Pyrmontkade in Den Haag van de ingang zijnde tram springen. Zij kwam met het hoofd zoo ongelukkig tegen een boom terecht, dat zij hevig bloedend opgenomen, bijna onmiddelijk overleed. Bij een dokter in de Obrechtstraat bin nengebracht, werd de dood vastgesteld. De 11-jarige P. Brinkman, te Delft, had het ongeluk zich de vorige week aan een roestigen spijker te verwonden, tengevolge waarvan bloedvergiftiging ontstond. Zaterdagnacht is hij aan de gevolgen overleden. Een boomkweeker te Reeuwijk, trapte Vrijdag voor een week iu een roestigen spijker. Hij stelde zich onder geneeskun dige behandeling. Woensdag zwol zijn been op en de dokter constateerde bloed vergiftiging. Den volgenden avond over leed de man, eeu vrouw met 6 jonge kin deren in on verzorgden staat nalatende. Men meldt uit Amsterdam Op de Nieuwmarkt ia het Zondag avond weer heet toegegaan. Een dron ken man, die door een politieagent bevolen werd door te loopen, gaf hieraan geen gevolg, waarop de agent den man wilde arresteeren. Zooals gewoonlijk echter trok het publiek voor den arrestant partij en ontstond een ernstige vechtpartij tus schen burgers en politie. De politie chargeerde met wapenstok en sabel, waarbij menige gevoelige klap werd uitgedeeld. Tot laat in den avond bleef het woelig op de Nieuwmarkt en school den de menschen in de buurt vau het politieposthuis samen. Igurgerljjke Stand. Heusden, van 20 tot 27 Mei. Ondertrouwd: Hendrikus Francis- cus van Pine, 23 j. en Adriana An- tonia Stoelzer. Overleden: Johanna de Heer, 73j., wed. van J. B. H. Sasse. Waspik, van 1 tot 15 Mei. Ondertrouwd: A. A. van Dijk en M. J. Zijlmans C. van Beek en T. Tref fers A. Kamp en A. C. Pijneuborgh. Getrouwd H. L. J. van Irsel en A a montons J. Okkora on M. Schou ten J. Brok en M. Verschuren. Geboren: Waltherus Matheus, z. v. C. J. Savelkouls en F. H. PolsAlle- gonda Cornelia, d. v. W. Zwaans en M. Matheijsen; Leonardus, z. v. P. Smits en A. GroenendaalHubertus Godefri- des, z. v. P. van Drunen en A. Vogel Petronella Maria, d. v. A. J. van Strien en M. P. Schoenmakers. Overleden Cornelia C. de Graauw, 5 mnd. Ingekomen vanGinneken, T. Tref fers Oosterhout, J. van Loon Capelle, A. Verwijmeren, J. M. Timmers, O. Wa- gemakers en gezin en W. Pruijsen en gezin. Vertrokken naar: Raamsdonk, P. J. Mutzaers en gezinAmsterdam, W. A. J. Doornink. Marktberichten. Vrijdagavond is te Druten vrouw M., eeu moeder van 12 kinderen, verdron ken in een waterpoel bij haar woning. Zondagavond is in het café van J. K., aan de Oudeschans, te Rotterdam, bij een vechtpartij diens zoon door 11 perso Rotterilamsche eierenreiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 70,069 stuks. Hoendereieren van f 3,50f 6,00 per 10G. stuks. fFERKENËAM. De setting der boter is deze Keek op de markt 60 ets., tn de winkels dus 65 ets. per half kilo. Eieren f 0.95 de 26 stuks. OOSTERHOUT. 27 Mei Boter f 1,26 a 1.30 per Kg. Eieren f 0,15 en 0,17 de 4 stuks BESOOIJEN27 Mei. De prijs der Boter was heden f 1.25 1.34 per Kilo. Aangevoerd 300 K.G. Eieren 4 4I/2 ct. per stuk. SLEEU WIJK. De zetting der boter bedraagt 53 ct per half küo en die der eieren ƒ1.10 de 26 stuks, GORINCHEM, 26 Mei. Op de veemarkt waren aan- jevoerd 286 runderen, 43 nuchtere halveren, 32 vette varkens 1255 biggen, 8 schapen en 314 lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 240 300, kal/vaarzen f 180 <1 240, guiste vaarzen ƒ120 a 160 melkkoeien 200 a 260 twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf jarige f a pinken fa -.graskalveren 30 a 40 nuchtere f 17 a 22, schapen f 20 a 28, lammeren f 9 a 16, biggen 12 a 22 per stuk. Vette varkens 26I/2 a 27 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe 9 25 a 9,50, roode dito 9.«9 25 .witte dito 9 a 9.50 inl. rogge f 6.a 6.50 buitenl. dito f 6 50 a 7.10 gerst f 5.75 h 6.70, haver f 4.00 a 5.25, duivenboonen f -. a blauwe erwten f a maïs, 150 pond, f 5.25 a 5,80, alles per heet. Boter 63 a 67 ct. per half kilo. Eieren f 105 a 1.15 per 26. Kippen f 0.00 a 0.00 per stuk. ROTTERDAM, 2627 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 855 vette runderen, 1239 magere dito, 523 vette en graskalveren, 861 nuchtere kalveren, 315 schapen of lammeren1019 varkens176 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 92 Ie kw 72 cent, kalveren le kw. 110 ie kw 95 cL schapen le kw 64, 2e kw. 52 et. vette, varkens 53 a 56 ct. licht soort 56 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 16.-- a 28.-- idem voor ds slacht f 12.. a 18.00 Biggen f 2.10 a 2 35 per week, Op <ic botermarkt werden aangevoerd 92/8 en 24/16 ton 1* 184 stukken van een half ki o. Prijs le kwali teit f 56 ie kw. f bi, ie kw. f 48. Per kalf kilo 70 a 75 cent.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2