Plaatselijk. Mieuws. Heusden, 4 Juni. Door de Prot. Kiesvereeniging is in hare jongste vergadering besloten bij de a.s. ver kiezing voor leden van den gemeenteraad (aftreding de heeren Ch. de Jong en L. de Moll) geen candidaten te stellen. Voor de verkiezing van leden voor de Provinciale Staten, (aftreding der heeren P. L. Honcoop, P. H. Loeff, J. Oerlemans en A. Z. Snoek) werden de aftredende leden gesteld, waarvoor bereids een candidatenlijst werd geteekend. Gisteren werden in het kiesdistrict Waalwijk voor lid der Tweede Kamer can- didatenlijsten ingeleverd els volgt: Mr. J. A. Loeff, (K.) aftredend. H. Prinsen (K. en Anti-Tariefwetman) te Haarsteeg, gem. Hedikhuizen. W. H. Vliegen (S.-D.) te Amsterdam. Bij het trampersoneel is eene kleine wijziging van functies gekomen. De hulp conducteur B. Baaijens is benoemd tot wal- mee8ter (bij den aanleg der stoom booten) en de hulpbesteller W. van Baardwijk is benoemd tot besteller. Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Mei 1913, in gelegd f 15726,60, terugbetaald f 10510,37. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5391. De eerste nieuwe aardappelen van den kouden grond zijn 31 Mei 1913 gerooid door den heer A. v. d. Graaff uit Heusden; zij waren groot van stuk. Werkendam- Eergisteravond trad in de Nutszaal, door de Vrijzinnige kies vereeniging daartoe uitgenoodigd, in het publiek op, de heer mr. M. Tydeman, lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal. Hij besprak de coalitie, de concentratie en de democratische arbeiderspartij, waarna speciaal de candidatuur Visser werd be sproken en warm aanbevolen. Van de gelegen heid om vragen te stellen of iets naar aanlei ding van het gesprokene te berde te brengen, werd alleen gebruik gemaakt door den heer Timmer, s. d. te Hardinxveld. De zaal was flink bezet. In het kiesdistrict Gorinchem werden gisteren als candidaten voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer eandidaat gesteld de heeren Mr. P. E. Briët van Leiden, A.-R. Prof. Mr. A. C. Visser van IJzendoorn van Leiden, V.-L. J. A. Bergmeijer van Dordrecht, S. D. A. P. Onze gemeente verliest door het ver trek van mevrouw Verhoeff een zeer geachte ingezetene, die om haar weldadigheidszin algemeen bekend is en die zelfs bij haar heengaan niet heeft kunnen nalaten daarvan bij vernieuwing de bewijzen te leveren. Zij was h9t, die het sedert eenige jaren gegeven weldadigheidssoirée in het leven geroepen en in stand gehouden heeft, waardoor zoo- velen een flink Kerstmaal werd bezorgd, terwijl zij zich gedurende de wintermaanden steeds belastte met de soep-uitdeeling, waarvan zoovelen van hier en elders profi teerden. We hopen, dat het haar en haren echtgenoot in den Haag wel moge gaan en zij daar nog lang mogen genieten van het geen ze hier moesten missen. Hedenavond vergadert de Raad dezer gemeente te 6.45 uur. De onderwerpen ter behandeling zijn: I. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Adres van mej. Bril onderwijzeres tot ver lenging van haar verlof. 4. Aanmerkingen op de begrooting voor 1913.5. Aanmerkingen op de belasting-verordening voor de faeca- liëuputten. 6. Vaststelling eener verordening op het gebruik van den tankwagen. 7. Vaat- stelling herziening lijst huurwaarde water leiding. 8. Idem kohier Hoofd. Omslag voor 1913. 9. Aanbieding gemeente-verslag over 1912. lleiiedciidLaiigstraat. Dehooi- handel staat nog steeds niet stil, niettegen staande er weinig voorraad meer is, hetgeen ten goede komt aan de pachtprijzen van het nieuwe gewas. Men besteedt thans aog f 13,50 a f 14,voor inferieure soorten f 8,a f 11,en voor roggestroo f 10, alles per 500 kg. De stand van het hooigras is in deze streek uitnemend. De verpachtingen zijn in Tollen gang en vooral het goede koegras wordt best betaald. Doeveren. Bij J. H. Bol, kwam dezer dagen een postduif aanvliegen, ge nummerd 148=Z.B. 421=347. Hét beestje was zoo afgemat dat ze het een dag in huis gehouden hebben, en na goed gevoederd te zijn, heeft het haar reis weder vervolgd. *'a«2 ravemoer. Vrijdag werd alhier eene vergadering gehouden van stemge rechtigde ingelanden van het waterschap „Polder van 'sGravemoer, waarin werden vastgesteld de rekening over 19111912 en begrooting over 19131914. Het bestuur verkreeg verder machtiging tot uitvoering van werken in eigen beheer, als bedoeld bij art. 43 van het algemeen waterschaps reglement. Van de schuldbrieven werden uitgeloot no. 8 der oude en no. 5 der nieuwe geldleening. Op voorstel van het bestuur werd met algemeene stemmen besloten om den polderweg de Wielstraat ten bate van het waterschap te gaan verpachten in drie perceelen, uitsluitend om te hooien. Aan den vasten polderwerkman, tevens onbezoldigd rijksveldwachter P. van Eersel werd op verzoek eervol ontslag verleend met ingang van 7 Juni. Het bestuur deelde nog mede, dat nu alle duikers en sluizen in orde waren, ter bevoegder plaatste inschakeling van alle pompstations der electrische bemaling was verzocht en dat aan belangstellenden op verzoek in het vervolg toestemming zal worden verleend tot het leggen van vaste dammen aan de Wielstraat met een door- laatvermogen voor waterafvoer door middel van betonringen van minstens 0.80 M. diameter. Aangezien aan de Wielstraat som mige bruggen te laag liggen, werd eene commissie benoemd dit te onderzoeken, teneinde stremming van het water te voor komen. Een ontwerp voor het instellen eener keur voor het waterschap werd na lange besprekingen tot het volgend jaar uitgesteld. Maandagavond hield de Tuin- en Landbouwvereeniging alhier eene vergade ring, bijgewoond slechts door 18 leden. Na opening dezer vergadering door den Voorzitter en lezing der notulen, deelt de Voorzitter mede een ingewonnen advies van prof. J. Ritzema Bos te Wageningen over het voorkomen van kringerigheid van aardappelen. In zake de te houden provin ciale tuinbouwtentoonstelling te Breda van 20 tot 29 September werd na eenige be spreking besloten, dat de vereeniging daarop met eene afdeeling 's Gravemoer zal uit komen, waarin de leden persoonlijk kun nen inzenden, onder goedkeuring der daar voor aangewezen commissie, bestaande uit de heeren A. van Alphen en P. van der Dussen en mej. Nijënnuis. Door het bestuur zijn informatiën inge wonnen omtrent de kosten van een ver- pakkingscHrsus voor fruit en aangezien voor zoo'n cursus hier warme belangstelling be staat, besloot men er in het najaar gevolg aan te geven. Voor een cursus ter verkrij ging van rundveekennis was nog geen vol doend aantal deelnemers opgegeven, waarom met eene goede aansporing van den Voor zitter nog gelegenheid zal worden gegeven tot opgave bij den Secretaris tot 1 Juli a.s. Op voorstel van het bestuur zal in de Tuinier of een ander blad bij wijze van adverteeren geregeld eenige propaganda voor de vereeniging gemaakt worden. Voor den verkoop van zwarte en andere bessen wenscht men dit jaar gebruik te maken van de veilingscommissie te 's Bosch. Staande de vergadering werden opgegeven 5000 kg. zwarte bessen, benevens een aan tal roode bessen. Voor den afzet van onge veer 120 kg. kruisbessen zal het bestuur ook nog pogingen doen. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter deze samenkomst, nadat nog enkele lezers gewonnen werden voor de Tuinier. Wielrijders kunnen soms rare buite lingen maken. Een schipper, die de kunst van fietsen zich ook eigen wilde maken, schoot met zijn stalen ros in een sloot. Maandag moest een R. K. geestelijke uit wijken voor een wagen en kwam in de volle Vaart terecht. Met eenige hulp op het droge gebracht, kon Z. E. W. na een ander costuum te hebben aangetrokken, zijn weg vervolgen. Kaatsheuvel. Dezer dagen ont dekte een inwonend kostheer in 't café Klijsen, tegenover 't tramstation, bij zijn thuiskomst dat er brand was ontstaan, zonder dat nog iemand van de in wonenden er iets van wist. Met behulp der gewekte huisgenooten werd de brand spoedig ge- bluscht. Oorzaak onbekend, assurantie dekt de schade. Benoemd tot volontair-onderwijzer a. d. Chr. school te Loonechendijk, de heer De Klerk uit Zeist. Benoemd tot bestuursleden van den Chr. Boerenbond alhier, de heeren A. de Kort Jz. en B. Verhoeven. De brigadier der marechaussee v. d. A* is op eigen verzoek, met ingang van 2 Juni, in gelijke betrekking overgeplaatst van hier naar Nieuw-Namen (Dr.) en zal hier als zoodanig worden vervangen door den briga dier Spierings uit Nieuw-Namen. Kerk-Mriel. In de dezer dagen gehouden zitting van den gemeenteraad werd met algemeene stemmen tot onder wijzer aan de openbare school alhier be noemd de heer H. A. G. Clerkx te Drunen, die terstond zijne functie aanvaard heeft. Meeuwen. Aan het telefoonkantoor alhier werden gedurende de maand Meijl. ontvangen 22 en verzonden 12 telegrammen. Sprung;. In het gezin bij de weduwe S. doet zich een geval van typhus voor. Moge deze ziekte tot dit gezin beperkt blijven. J.l. Vrijdag vertrok de vrouw van zekeren C. Soeters, met haar 4 jeugdige kinderen naar Amerika, om zich aldaar bij haar man (die 4 jaar geleden reeds daar heen verhuisd was) met terwoon te vestigen. Zoowel aan haar woning, als langs den straatweg, waren velen aanwezig, om nog een handdruk te wisselen en hun het vaar wel toe te zwaaien. Vrijdagavond barstte boven deze ge meente een hevig on weder los, wat betrek kelijk goed afliep. Bij den timmerman S. alhier, sloeg de bliksem in. Na eerst over den vorst van het huis te zijn gegaan, vernielde hij een stuk van den achtergevel, liep langs een raamkozijn omhoog, wat totaal verbrijzeld werd, binnen in de schuur, waar hij door het dak zich een uitweg baande, werden nog enkele pannen vernield. Eenige krullen die op den grond lagen, waren verschroeid. Boven wonder liep het zonder brand af. Bij zekere v. V. werd een boom opengespleten. Zaterdagavond gaven de wereldreizi gers de heeren W. M. Steijn (violist) en A. H. G. van Waasdorp Jr., (Githarist), in het café van J. Klis alhier, een uit voering. Om c.a. 8 uur was de zaal tot in alle hoeken gevuld. Het muziek-programma dat een 8-tal nummers bevatte, werd keurig uitgevoerd, alsmede de aangekondigde goocheltoeren en het z.g. snelteekenen. Het publiek genoot. Gedurende de vorige maand werd aan het hulppostkantoor op 's Rijkspost spaarbank belegd f 2001,15 en terugbetaald f 2780,66. Maandag 1.1. had de publieke aan besteding voor de alhier te bouwen Chr: School plaats. De begrooting was geraamd op f 6353,Door de navolgende aan nemers werd ingeschreven: J. Boones, te Besoijen, f 6400, C. Treffers, te 's-Capelle, f 5972, C. Michaël, te Vrijhoeven-Cappel, f 5785, C. Teurlings, te Kaatsheuvel, f 5550, C. Kleinloog, te Vrijhoeven- Cappel, f 5500, Nogle, te Geertruidenberg, f 5879, A. Molenschot, te Kaatsheuvel, f 5507, M. in 't Veld, te Sprang, f 5490, Jac. Nieuwenhuijzen, te Sprang, f 5465, De gunning zal over 8 dagen plaats vinden. Wrflhoeven-Cappel. Naar we vernemen zal de heer Van der Waals wegens vertrek voor de eerstvolgende raadsvergade ring, waarschijnlijk 1 Juli, ontslag nemen als wethouder, en enkele dagen later be danken als raadslid. Binnenkort zijn dGS drie plaatsen in den Raad te vervullen, twee wegens periodieke aftreding en éen wegens vertrek van voornoemden heer Van der Waals. Voor beide worden reeds enkele candidaten genoemd. De zangvereeniging „Hallelujah" zal de eerste dagen der volgende maand een pleizierreisje maken naar Nijmegen. Door het vertrek der drie dames Van der WaalB, die wel de beste zangsters van de vereeni ging kunnen worden genoemd, lijdt zij een moeilijk te herstellen verlies. Waalwijk. Zaterdagmiddag had een zekere B. uit Drongelen alhier, het ongeluk van de kar te vallen, en zich zoo ernstig aan 't hoofd te verwondeD, dat hij zich onder geneeskundige behandeling van dr. Van Gils moest stellen. Maandagmorgen is door onbekende oorzaak in de Stationstraat afgebrand, een huis bewoond door 4 huisgezinnen, toebe- hoorende aan den heer Marks. De gemeente architect van Huiten had hierbij 't onge luk een stuk van een vallenden schoorsteen op 't hoofd te krijgen, waardoor hij ernstig verwond, bewusteloos ineenzakte. Dr. Van Gils verleende hulp. ü¥a spik.. Bij besluit van Ged. Staten dezer provincie, is aan de ingeschrevenen der militie, J. Schalken, L. A. Kemmere en C. A. Smits, voor een jaar vrijstelling verleend wegens kostwinnerschap. Zekere P. v. d. W. alhier, werd Zondagavond verradelijk aangevallen door van G., grondwerker, alhier, die hem twee diepe wonden in den rug toebracht. On middellijk moest geneeskundige hulp wor den ingeroepen. De dader werd spoedig ge arresteerd en Maandagmorgen geboeid naar Besoijen overgebracht. De aanleiding van deze daad moet gezocht worden in een liefdeskwestie. Kerknieuws. Meeuwen. Bij de laatstgehouden stemming voor notabel in de Ned. Herv. kerk alhier is daartoe gekozen de heer Corn, van Tilburg. Aalburg;. Donderdag 5 Juni des avonds om 7 uur, hoopt alhier voor de gemeente op te treden onze beroepen predikant ds. Koster uit Wijckel (Gaasterland). Kaatsheuvel. Naar men uit goede bron verneemt hoopt ds. H. Japchen van Oudega bij Sloten, prov. Friesland, die het beroep naar Loonschendijk heeft aangeno men, op 27 Juli e.k. D. V. zijn in tree-preek te houden. lü$urgerl(jke Stand. Heusden, van 27 Mei tot 3 Juni. Geboren: Neeltje Cornelia, d.v. Ma- rir.us van der Brugge en Annebetje Romijn Franciscus Gerardus, z. v. Pieter van Rij en Cornelia Ardina Schilders; levenloos kind vr. gesl. van Paulus Mans en Angenita Nieuwkoop. Overleden: Johannes Lambertus de Kort, 71 jechtg. van Johanna van Dal. Dewerken en Sleeuwijk, van 23—30 Mei. OndertrouwdHendrik Versluis, 24 j. en Anna Cornelia Ippel, 20 j. Getrouwd: A. van Bruggen, 40 j. en D. Scheffers, 35 j. Geboren: Pieter Willem, z. v. J. A. Mijdam en C. KenniphaasTeuntje Johanna, d. v. C. van Noorloos en C. van der Stelt; Francina Cornelia, d. v. H. Versteeg en J. A. van Maastricht; Huibert, z. v. G. A. van Arkel en E. van ArkelGerrit, z. v. J. Duiser en L. Ippel. 'sGravemoer, over de maand Mei. Geboren Franciscus Cornelis Petrus, z. v. G. Snels en A. C. A. van Sprang. Overleden: Adrianus Laurus Netten, 38 j.; Adrianus van Dongen, 60 j. te Rotterdam. Ingekomen vanGeertruidenberg, H. HeijblomRaamsdonk, M. PrinsSteen bergen, M. A. Staal; Ter Neuzen, E. Doorns; Breda, H. van Gooi. Vertrokken naar: 's Gravenhage, H. van Dongen; Dordrecht, C. Timmer mans; Loon op Zand, J. Zijlmans; Ca- pelle, P. NettenOosterhout, I. S. Blom. Meeuwen, van 15 tot 31 Mei. Getrouwd Adriaan Vos en Teuntj® J. Straver. Ingekomen vanSleeuwijk, G. de Roij. Vertrokken naarCapelle, H. Blankers. Binnenland. Gisteren zijn bij enkele candidaat- stelling tot leden van de Tweede Kamer gekozen, te Grave, mr. Kooien; Helmond, A. N. Fleskens; Veghel, Van Vlijmen; Weert, jhr. mr. de Stuers; Zevenbergen, Van Vuuren, allen R.-K., aftredend. Bij de tusschentijdsche Kamerver kiezing, wegens het overlijden van deD heer J. B. Verheij, in het district Rot terdam III, is bij enkele candidaatstel- ling gekozen de heer H. Stulemeijer (R.-K.) Naar het Hbld. meldt, zijn de vrij zinnige leden van de Provincial® Staten van Noord-Holland voornemens bij de vervulling der vacature ontstaan door het overlijden van het Eerste Kamerlid, den heer J. Breebaart(Unie-liberaal) hun stem uit te brengen op prof. mr. H. L. Drucker (Vrijz.-dem.) thans nog lid der Tweede Kamer voor Groningen. De zitting der Provinciale Staten van Noord-Holland ter verkiezing van een lid der Eerste Kamer wordt gehouden op 10 Juni a.s. Wordt, wat gezien de vrijzinnige meer derheid in de Provinciale Staten van Noord-Holland als zeker kan worden aangenomen, prof. Drucker gekozeD, dan zal voor Groningen nog een nieuw lid gekozen moeten worden, dat zitting heeft tot September a.s. Blijkens een uit Nederlandsch-Iudië bij het Departemeut van Koloniën ont vangen telegram, overmeesterden onze troepen in het landschap Landaks (resi dentie Westerafdeeling van Borneo) op 23 dezer de door Dajaks bij Malangar opgeworpen versterkingen en werd den 24sten Njakoi overvallen. Aan de zijde der Dajaks vielen 20 dooden en evenzooveel gewonden, on zerzijds bekwam een inlandsch militair beneden den rang van officier een schampschot. Men meldt aan de N. R. Ct., dat op het stoomjacht Porthos, welker beman ning meermalen van spionnage is ver dacht, dat dezer dagen langs Lobith ons land weer binnenkwam, de ambtenaren aldaar een hoeveelheid gesmokkelde suiker in beslag hebben genomen. Voorts heeft de rijkspolitie proces verbaal tegen den gezagvoeder opgemaakt wegens het niet plaatsen van een naam op het vaartuig. Uit de gevangenis te Maastricht is Zondag ontvlucht de Duitscher W., die verleden week door de rechtbank aldaar wegens diefstallen met braak tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld werd. Vrijdagnamiddag is te Klein-Dongen de landbouwer van den Broek, door een zonnesteek getroffen, dood op den weg neergevallen. Naar de N. R. Ct. verneemt zijn te Rotterdam en te Maastricht enkele valsche bankbiljetten van honderd gul den voorgekomen. Zij onderscheiden zich van de echte voornamelijk door het ontbreken van den scheprand en door de grootere dikte en de gelere kleur van het papier, terwijl het mid dengedeelte van de achterzijde der val sche biljetten groen-grijs is, in plaats van blauw. De valsche biljetten zijn gedateerd 6 September 1911 en dragen het seriemerk Q.U. Te Utrecht is een portefeuille met f 3500 zoek. Het is niet onmogelijk, zoo meldt het U. D., dat deze porte feuille is gerold. De eigenaar van het verdwenen voor werp was Zaterdagmorgen bij Kol ge weest aan de Oude Gracht en ging van dit bankierskantoor naar huis, door de Lichte en Donkere Gaard. Daar liep een deftig gekleed heer hem bij ongeluk tegen het lijf, doordat deze zijn hand schoenen liet vallen, die de onbekende persoon haastiglijk opraapte, zeggende „Pardon", bedoeld als excuus voor de aanraking met den eigenaar van de portefeuille. Deze sloeg op dit kleine incident geen acht en vervolgde zijn weg naar huis, toen in de Nachtegaalstraat voor de tweede maal een heer tegen hem opliep, die eveneens zijn handschoenen op den grond liet vallen en ze even eens opbeurde met de verontschuldiging „O, pardon". Even later bemerkte de Utrechtenaar, dat hij zijn portefeuille met de f 3500 miste. Vermoed wordt thans, dat men hem die portefeuille heeft ontrolddat de dader het eerst in de Lichte Gaard heeft geprobeerd onder het voorwend sel zijn handschoen te laten vallen, dat het toen niet is gelukt, waarop hij zijn truc in de Nachtegaalstraat heeft herhaald, hoogstwaarschijnlijk met een beter resultaat. Na de vermissing van de portefeuille herinnerde de eigenaar zich, hoe hem tot tweemalen toe hetzelfde incident was overkomen met den mijnheer, die handschoenen liet vallen. Intusschen hebben ook andere per sonen Zaterdagochtend in de Lichte Gaard twee zeer chique gekleede heeren zien loopen, op eenigen afstand van elkander, die elkander met de hand ongemerkt een teeken wilden geven, doch wat toch door enkele voorbijgan gers werd gezien en even de aandacht trok. Een derde persoon liep tusschen dat tweetal in. Men sloeg er echter, toen de beide heeren zich verwijderden, een in het Wed en de ander langs de Oude Gracht, geen verdere attentie op. In het laatst van de vorige week arriveerden te Kloetinge een paar woon wagens. Onderweg reeds wisselden de begeleidende personen ruziewoorden en toen ze bij het dorp gekampeerd waren brak de bui los, waarbij de vrouwen zich niet onbetuigd lieten. Het onge wone avondconcert trok dan ook veler belangstelling. Eindelijk werden de le gers gespreid en wilde men zich blijk baar ter ruste begeven, doch de gemoe deren kwamen niet tot rust. Ongeveer elf uur ontstond een vechtpartij, waarbij een 17-jarig jongmensch van den troep een zijner kameraden een steek in de zijde toebracht. Daarna wierp hij zich op den gemeente-veldwachter, wienhij dwars door hand stak, zoodat de wonde moest worden toegenaaid. Een der vrou wen bekwam een wonde boven het oog. Een paar mannen die den veldwachter assisteerden kwamen er ook niet on gedeerd af. Hat gezelschap maakto daarop aan stalten tot vertrek, doch de inmiddels versterkte politie wilde eerst het gevaar lijke sujet arresteeren: deze echter was nergens te vinden. De wagens werden onderzocht en van een en ander proces verbaal opgemaakt. De woestaard die zich verscholen had onder beddegoed werd de te voorschijn gehaald. Hij werd gearresteerd en gevankelijk naar Mid delburg gevoerd. Het volkje haastte zich toen om deze omgeving te verlaten. Men schrijft aan de Rott. Tegen P. H., te Krimpen a. d. Lek, aan wien Woensdag op zijn verzoek ontslag is verleend als onderwijzer aan de School met den Bijbel, is een ver volging ingesteld met bevel tot inhech tenisneming, wegens het plegen van onzedelijke handelingen met aan zijn zorg toevertrouwde leerlingen. De heer H. Waller, lid van de Eerste Kamer, die dit jaar aau de beurt van aftreding is, stelt zich niet meer her kiesbaar. Op 8 Juli zullen de Prov. Sta ten van Zuid-Holland in deze vacature hebben te voorzien. Verleden week Dinsdag zijn 31 huza ren van het 3e regiment te 's Graven hage gedeserteerd. De manschappen klaagden over het voedsel. Zij weiger den o.a. met het warme weer erwten soep te eten. De officieren, hierop op merkzaam, achtten de klachten onge grond en gelastten strafvoetexercities in de binnenmanege. Als protest zijn de manschappen toen gedeserteerd. Zij ver lieten na afloop van den dagdienst als naar gewoonte de kazerne en keerden 's avonds niet terug. De meesten hun ner hebben in het dorpje Pijnacker ver toefd. Zaterdag waren echter naar de „Haagsche Ct." meldt, nog slechts 10 k 12 man weg anderen keerden in den loop van deze week weer terug. Indien niet teruggekeerden binnen twee dagen zich niet hebben aangemeld, worden ze als deserteurs beschouwd. De Kamer van Koophandel en Fa brieken te Rotterdam zegt in een schrij ven aan B. en W. over het voorstel betreffende de doorbraak Jonker Frans straatGoudschesingelCoolvest en de aanwijzing van een terrein voor nieuwen Beursbouw, dat tegen de gedane plaats keuze voor een nieuw Beursgebouw in de onmiddellijke nabijheid van het ont worpen post- en telegraafkantoor aan de Coolvest geen ernstige bezwaren kunnen worden aangevoerd doch integen deel die keuze eene gelukkige kan ge noemd worden. De beide cadetten, A. en G., die Woensdag 21 Mei zonder verlof de Cadettenschool verlieten, zijn Vrijdag avond vrijwillig te Alkmaar terugge keerd. Ze zijn in Brussel geweest. Marktberichten. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 72,851 stuks. Hoendereieren van f3,50f5,10 per 100 stuks. 31 Zalmen k f 0.92fl.28 per pond. 10 Elften f0.27f 2,70 per stuk. 5 Zalmen f 1,20f 1,35 per pond. 1100 Finten f 0,18f 0,29 per stuk. 2 Steuren f 169,f 193 per stuk. Deze week aangevoerd en afgeslagen 576 Zomerzalmen f0.85 tot f 1.45 per pond. 20 Elften f 0,60f 2,50. 162 Zalmen f 0.98f 1.40 per pond. 31 Elften f0,40f3,15 per stuk. 1742 Finten f0,17|f0,30 per stuk. ff ERKEN B AM, De zetting der ioter it deze toeek op de markt 60 ctt., in. de toinkelt dut 65 ets. per half kilo. Eieren f 1 00 de 26 stuks. OOSTERHOUT, 2Ju>.i. Boter f 1,26 a 1.30 per Kg. Eieren f 0.16 en 0,17 de 4 stuks BESOOIJEN1 Juni. De prijs der Boter teas heden f 1.25 f 1.35 per Kilo. Aangevoerd 300 K.G. Eieren 4 4l/2 et. per stuk. GORINCHEM, 2 Juni. Op de veemarkt toaren aan jevoerd 256 runderen. 61 nuchtere kalveren, 35 vette varkens 1350 biggen, 3 schapen en 254 lammeren. De prijzen tcaren als volgtzware kalf koeien f 260 3 J0, kalfvaarzen f 180 a 220, guiste vaarzen f 160 a 190 melkkoeien f 180 a 240 twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf -jarige f a pinken fagraskalveren f 35 a 50 nuchtere f 20 24, schapen f 20 a 28, lammeren 12 a 16, biggen f a per stuk. Vette varkens 261/2 a 27 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarioe t 9 25 a 9,75, roode dito 8 75 a 9 witte dito /8 75 a 9.50 inl. rogge f 6.a 6 50 buitenl. dito f 6.60 a 7.20, gerst f 5.20 6.75 haver f 4.00 a 5.25, duivenboonen f -. a -. blauwe erwten f a maïs, 150 pond, f 5.20 a 5.75 alles per heet. ROTTERDAM, 23 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 708 vette runderen, 1944 magere dito, 623 vette en graskalveren, 702 nuchtere kalveren, 403 schapen of lammeren, 941 varkens, 175 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 94 2e kw 72 cent, kalveren le kw. 115 2e kw 95 et. schapen le kw. 64, 2e kw. 52 et. vette varkens 54 a 56 et. licht soort 56 ct. per kilo. Nuchtere foikalveren f 18.a 32.idem voor de slacht f 12.- a 17.00 Biggen /0. a 0. per week, Op de botermarkt werden aangevoerd 93/8 en 15/16 ton en 166 stukken van een half ki'o. Prijs le kwali teit f 56 2e kw. f 52, 3e kw. f 48. Per half kilo 70 a 75 cent. Kvtterdamsche eierenveiling, Vischmarkt Goriuchem. Vischmarkt Hardinxveld. Hraiingsche Vischmarkt. Waudrichemsehe Vischmarkt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2