Eenige Pink Pillen zullen u van uwe kwalen verlossen. Plaatselijk Nieuws. Heusden, 7 Juni. Eene groote drukte valt 's avonds waar te nemen aan de aanlegplaatsen der stoom- booten. Donderdagavond lagen in de Tramhaven in lossing 2 stoombooten en 3 vaartuigen. Die lossing gaat den geheelen nacht door om '8 morgens met eerste tram te worden vervoerd. Verder lagen er drie stoombooten van de firma de Beer, alsmede de Maasstroom, allen gereed om den volgenden morgen met pas pagiei8 en goederen te vertrekken; terwijl op de Steiger 7 rijtuigen gereed stonden om de aankomst van de stoomboot Stad Heusden af te wachten, die dienzelfden dag met een honderdtal pelgrims ter bedevaart naar Brielle, de reis derwaarts had gemaakt. We vernemen dat er gebrek aan personen voor de lossing komt. Ieder, die nu gezond is en wil werken, kan ook werk vinden. In het kiesdistrict Heusden zijn tot leden der Prov. Staten bij enkele candidaat- stelling gekozen de aftredende leden de heeren P. E. Honcoop te Heusden, Mr. S. H. Loeff te 's Bosch, J. Oerlemans te Dron- gelen en A. Z. Snoek te Almkerk. Er werden ingeleverd 5 Candidatenlij sten ten gunste van de 4 aftredende leden en 1 waarop alleen de heer J. Oerlemans voorkomt. In het kiesdistrict Waalwijk, waar onder ook Heusden behoort zijn ingeleverd voor de verkiezing van Lid der Tweede Kamer voor den heer mr. J. A. Loeff (kath.) aftredend 11 lijsten, met 561 namen, voor den heer H. Prinsen (kath.-vrijh.) 3 lijsten met 138 namen en voor den heer W. H. Vliegen (S. D. A. P.) een lijst met 51 namen. De „Echo van het Zuiden" gaf in haar nummer van 5 Juni eene opgaaf van alle onderteekenaars der genoemde 15 lijsten. Apprécieerende hare activiteit is ze daarbij niet geheel geslaagd. Niets toch is moeielyker dan handteekeningen te ontleeden, en dat hierbij vergissingen niet uitgebleven zijn, blijkt o.m. uit de candidatenlijsten H. Prinsen, waarop als onderteekenaar voor komt L. J. Veerman, terwijl genoemde kiezer door geen enkele categorie een lijst ter teekening is aangebodendoch naar wij vernemen ontbreken daarop de namen Her mans en Steinz, waarvoor vermoedelijk an dere namen gesteld zijn. Werkendam. De uitslag der be steding van het buizennet der waterleiding, alhier, is als volgt S. van 't Verlaat te Hardinxveld f 3180, A. van Duren te Giessendam f 2530, J. Leen heer te Heynenoord f 2396, A. de Ruiter te Amsterdam f 2347, G. Wilson te 's Gra- venhage f 2300, J. Spruijt te Helder f 2282,40 en W. Vrijenhoek te Rotterdam f 2154. Ten postkantore alhier werd gedu rende de maand Mei bij de rijkspostspaar bank ingelegd f 3042.89^ en terugbetaald f 4333.26. Er werden 285 telegrammen behandeld, terwijl er 401 gesprekken zijn gevoerd. Lijst van onbestelbare brieven, ver zonden in de maand Mei, welke kunnen worden afgehaald op het Post- en Telegraaf kantoor alhier den heer notaris te Willemstad de weledele mejuffrouw Jantje Hijkoop te Nieuwland den heer W. Kalis te Sliedrecht. De zangvereeniging „Soli Deo Gloria" heeft besloten hare medewerking te ver- leenen bij het openen van het onafhanke- lijkheidsfeest, door het uitvoeren van ko- raalmuziek. W fik Gisteren herdachten A. Sluij- mers en Maria van Wijk den dag hunner 40-jarige echtvereeniging. De geheele buurt was in vlaggentooi en voor hunne woning was een boog aangebracht. Den geheelen dag werden de oudjes door familie en kennissen gefeliciteerd en ont vingen zij talrijke geschenken. Des avonds bracht hen de fanfare Oefening en Uit spanning eene serenade. Vrfjhoeven-Cappel. Gedurende de maand Mei werd in de rijkspostspaar bank ingelegd een som van f 2614,69. Be handeld werden 43 telegrammen, waarvan 27 verzonden en 16 ontvangen. 1 Telefoon oproepbericht werd ontvangen en 38 ge sprekken werden gevoerd. Capelle. De heer B. Brummelkamp alhier, legde de vorige week met gunstig gevolg het examen boekhouden af, bij de vereeniging van leeraren. J.l. Dinsdag herdachten de echtelieden de BasStal den dag, waarop zij voor 50 jaren door den eoht aan elkander werden verbonden. Ondanks den wensch der echte lieden om dien dag onopgemerkt te doen voorbijgaan, mochten ze toch nog zeer vele blijken van belangstelling ontvangen, Zaltbommel. De heer H. O. van Os, lid der Provinciale Staten, werd heden bij enkele candidaatstelling herkozen. Gameren. Woensdagmiddag werd tijdens een kort doch hevig onweer een boom getroffen, staande bij het huis van den landbouwer R. Slegh. Hoewel er nog geen verkiezing heeft plaats gehad is er toch een candidaat voor de tweede kamer gevallen. De heer A. C. M. Rijke, candidaat voor 't district Druten, zou alhier een politieke rede houden, kwam per fiets aangereden in botsing met 't ge volg dat hij met fiets en al tegen den grond tuimelde. Gelukkig had de val geen ernstig verloop daar de vergadering met veel be langstelling toch plaats kon hebben. *Raani§donk. Zaterdag kreeg de heer J. de Bont alhier op de paardenmarkt te Puttershoek zulk een slag van een paard tegen het dijbeen, dat hij bewusteloos neer viel. De heer De B. moest per as naar hier komen. Zijn toestand is thans echter be vredigend. Zondagmorgen werd een beste koe van den heer A. van Raamsdonk dood in de wei gevonden. Het dier is verzekerd bij het onderlinge veefonds. Zondagavond zijn door een paar aan komende jongelui uit baldadigheid de lan taarns, hangende bij de te vernieuwen Luyten Ambachtstraat, van de palen ge sneden en op 't veld gegooid. Daar dit droevige gevolgen had kunnen hebben, wor den de jongelui gerechtelijk achtervolgd. Gisteren sloeg de bliksem in het huis van den heer P. de BontVissers, vernielde er den schoorsteen, doch veroorzaakte geen brand. Bij verscheidene inwoners zijn gloei lampjes stuk geslagen. Morgen zal de Fransche paarden handelaar, August Roy, bij café Floris een monstering houden. Mogelijk is dit een voor teeken, dat de handel in paarden voor Frank rijk weder even levendig wordt, als dit voor jaren het geval was. Het zou misschien niet kwaad zijn voor onze boertjes, als de Duiteche kooplui eens wat concurrentie kregen door de Franschen. Kaatsheuvel. De heeren M. A. v. Beurden, Th. A. M. v. Dortmond, J. B. F. v. d. Heuvel en I. N. L. H. Lombarts zijn bij de a. s. gemeenteraadsverkiezingen aan de beurt van aftreden. Wegens kostwinnerschap zijn door Ged. Staten vrijstellingen verleend aan C. H. v. Son, M. Nering, G. C. de Jong, W. Broeks en J. G. v. Boxtel. Dezer dagen werden door een zeker individu de ruiten in de Dongensche Baan onder Kaatsheuvel ingeworpen. Van R., die men verdenkt van die baldadigheid, is reeds gearresteerd. Veen. Een koe grazende bij de hit van den koopman v. d. V. maakte zich zoo driftig dat zij den hit met hare horens zulke wonden toebracht, dat de hulp van den veearts moest worden ingeroepen om de wonde dicht te naaien. Nederhemert. De landbouwers, welke door de stopzetting der HeusdeDsche Conservenfabriek, hun groenten zooals spi nazie en sla niet kwijt konden, hebben een kort besluit genomen en alles omgespit, om nog, hoewel vrij laat bieten te telen. Op enkele weilanden van Baron van Wassenaar is het hooigras reeds met de machine gemaaid, om te voorkomen, dat bet gras niet doorgroeit en zijn beste sappen verliest. Het zit er buitengewoon dik op. De landbouwer A. Botner is thans de eerste in onze gemeente, die reeds in het begin dezer week nieuwe aardappelen van den kouden grond rooide. Volgens ge rucht moeten ze flink van stuk en goed van kwaliteit zijn. Sprang. Voor enkele dagen viel de wed. G. alhier over een ketel kokend water. De gevolgen warendat zij haar voet zoo danig brandde dat g neeskundige behande ling noodzakelijk bleek. Berichtten wij in het vorige nummer de aanbesteding van den bouw der Chr. school alhier, en dat de gunning over 8 dagen zou plaats vinden, thans kunnen we melden dat j.l. Maandagavond 't bestuur in vergadering bijeen kwam om over de gunning te spreken. Met algemeene stemmen werd het werk aan den laagsten inschrijver, onzen dorps genoot, den heer J. Nieuwenhuizen gegund. Dat men met katten toch voorzichtig moet omgaan ondervond de vrouw van zekeren W. alhier. Haar 2-jarig dochtertje speelde met een jong poesje. De oude poes hierover zeker niet op haar gemak, vloog tegen het kind op. De moeder sloeg naar de kat, ook tegen haar vloog zij op, met moeite wist zij dit dier op een afstand te houden. Haar man, van zijn werk thuis komend, een en ander vernemend sprak het doodvonnis over dit dier uit. Buur man S., wien de poes toebehoorde, was hierover niet vrij op zijn gemak. Na een woordenwisseling werd bij de politie aan gifte gedaan die, naar wij vernamen voor het gebeurde, met inachtneming van om standigheden, geen rechtsvervolging kon instellen. Beneden-Langstraat De hooi- handel staat alhier nog steeds niet stil, niettegenstaande er weinig voorraad meer is, hetgeen ten goede komt aan de pacht prijzen van het nieuwe gewas. Men besteedt thans nog f 13,50 f 14, voor inferieure soorten f 8 k f 11, en voor roggestroo f 10, alles per 500 k.g. De stand van het hooigras is in deze streek uitmuntend. De verpachtingen zijn in vollen gang en vooral het goede koegras wordt best betaald. „Rott. N". Voor de zwarte bessen bieden de opkoopers van 24 tot 28 cent per k.g.voor kruisbessen wordt 12 tot 14 cent per k.g. betaald. Nieuweiidtyk- Woensdagnacht is alhier ingebroken bij den winkelier A. de Bok, en in het café bij M. v. d. Heuvel bij beiden is geld vermist. De daders zijn zeer brutaal te werk gegaan, zij zijn in alle kamers geweest, zelfs voor het bed waar de bewoners sliepen. Men vermoedt dat ze door een schuifraam langs de straat zijn binnen gekomen. De politie doet onderzoek. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare school alhier, is benoemd mej. Kooijman uit 's-Bosch. 's-Gravenioer. Aan het hulpte- legraafkantoor alhier, zijn in Mei verzonden 17 en ontvangen 39 telegrammen, totaal behandeld 56. In dezelfde maand werd op de rijkspost spaarbank ingelegd f 2483,50 in 25 inlagen, terwijl 24 terugbetalingen werden gedaan tot een bedrag van f 3367.95. Op 24 Juni zal de verkiezing plaats hebben van twee leden voor den Gemeen teraad, ter voorziening in de periodieke aftreding der heeren A. Beunis en W. Ver steeg Jz. Zoo noodig is de stemming door B. en W. bepaald op Maandag 7 Juli en de herstemming op Maandag 14 Juli. Terugkeerend van de roomboterfa briek aan het Oosteind, brak Donderdag morgen eensklaps de licht van het paard van den voerman P. Melsen, met het nood lottig gevolg dat alle melkkannen van den wagen rolden en eene aanzienlijke hoeveel heid melk verloren ging. Rappe handen kwamen dadelijk den voerman te hulp. Meeuwen. Verleden week werd door het Hoofd der School alhier, met een 40-tal kinderen uit de hoogste klassen een uitstapje ondernomen naar den „IJzeren man" gelegen onder Vught. De reis ging zoo goed mogelijk, en 't zal niet behoeven te worden gezegd, dat de kinderen den dag allergezelligst hadden doorgebracht en hun meester uitermate dankbaar waren voor het door hem georganiseerde reisje. Vergadering van den Raad der Gemeente Nederhemert op Woensdag 4 Juni's avonds 7 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van den heer C. Maris, om eervol ontslag als hoofd der school aan de Noordzijde en als lid der commissie tot wering van school verzuim. 3. Verzoek van de teekensehool te Heusden om subsidie teekencursus. 4. Re clame Hoofd. Omslag. Voorzitter: Baron Lewe van Aduard. Secretaris: de heer C. Walraven van Om meren. Aanwezig alle leden. Na opening van de vergadering met gebed door den Voorzitter leest de Secretaris de notulen der vorige vergadering, welke on veranderd worden goedgekeurd en daarna vastgesteld. Ingekomen is een besluit van Ged. Staten houdende goedkeuring van het vorig Raads besluit omtrent verhuring van gemeente eigendom aan den heer J. v. d. Steenhoven. Omtrent punt 2 stellen B. en W. voor het verzoek van den heer Maris in te willigen en hem tegen 1 Oct. a.s. eervol ontslag als hoofd en tevens als lid van de leerplicht wetcommissie te verleenen. De Voorzitter wenschte aan het ontslag een dankbetuiging toe te voegen wegens de belangrijke diensten, welke de heer Maris zoovele jaren aan het onderwijs heeft be wezen. Wordt met algemeene stemmen aan genomen. Betreffende punt 3 geeft de Voorzitter een toelichting van den winter teekencursus te Heusden, welke door Rijk, provincie en omliggende gemeenten gesubsidieerd wordt. Deze cursus gaat uit van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Feitelijk is het dus een particuliere zaak. Thans bezoekt maar 1 leerling uit deze gemeente dien cursus. Burg. en Weth. hebben gemeend afwijzend op het verzoek te moeten be schikken en laten het aan den Raad over. Op een vraag van den heer v. d. Werken of de leerlingen zonder subsidie van ge meentewege toch den cursus kunnen blijven bezoeken, antwoordt de Voorz. bevestigd. De heer Bakker veronderstelt, dat door subsidie het schoolgeld, dat nu zeer hoog is en maandelijks f 1.50 bedraagt aan merkelijk verlaagd zou worden. De Voorzitter zegt: We hebben om finan- cieële redenen subsidie aan de ambachts school te Gorinchem geweigerd, en hoewel ik het groote nut van beide instellingen erken, kunnen we ook om dezelfde redenen dezen cursus niet steunen, als is het ook een luttel bedrag van f 5, De heer Smits vindt dat Zaltbommel dan eveneens om subsidie kan vragen. De heer Van der Vliet zegt, dat ieder die een hoogere opleiding wil genieten, deze zelf moet bekostigen en de gemeente daartoe niet verplicht is. De heer Van Rossem stelt voor de sub sidie tot het volgend jaar aan te houden. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Bij de behandeling van re clames betrefifenden den hoofd, omslag, gaat de Raad in geheime zitting open. Na heropening der vergadering vraagt de Wethouder Van der Vliet of zich nog nieuwe sollicitanten voor hoofd der school hebben aangemeld. De Voorzitter antwoordtgeen enkele. Ik heb met den districts-schoolop- ziener gecorrespondeerd en op diens advies zal een herhaalde oproeping geplaatst wor den tegen uiterlijk 20 Juni a.s. De heer Smits informeert naar de vor deringen van de telefoon. De Voorzitter deelt mede, dat een gedeelte van het veer huis met weinig kosten daarvoor is in te richten en Baron van Wassenaer zijn toe stemming daartoe heeft verleend. De heer Van Ooijen vraagt of nog iets naders omtrent de aansluiting van den heer Van Genderen te Well bekend is, waarop de Voorzitter ontkennend antwoord. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende, sluit de Voor zitter met forschen hamerslag deze verga ring. BSurgeriyke Stand. Capelle, over de maand Mei. Ondertrouwd D. J. Reek en J. C. MouthaanO. Rutters en G. J. Mout- haau; M. H. van Strien en G. A. Bax; -J. M. van Pelt en J. C. van Pelt. Getrouwd: C. v. d. Schans, 35 j. en G. C. Vos, 26 j.; H. Timmermans, 30 j. en H. A. de Bie, 23 j.; J. Blom, 29 j. en J. W. Ralten, 27 jP. Wagemakers, 25 j. en J. de Rooij, 25 j.; A. de Rooij, 22 j. en M. Verhagen, 26 j. Geboren: Johannes Dirk, z. v. P. van Oversteeg en P. Snijders. Overleden: Cornelia J. van Ooster hout, *±3 j.; Cornelia J. van Hooren, 4 m.; Marijnus Hommel, 8 m. Ingekomen van: Cappelle opd. IJssel, A. C. de RooijVrij hoe ven-Cappel, P. Haverhals, E. BoezerMeeuwen, H. Blankers; Loon op Zand, P. de Rooij, C. de Jong, C v. d. Hoven; Dordrecht, P. Werther; Waspik, A. Schouten. Vertrokken naar: Sprang, E. Verduin, C. v. d. Schans, H. A. de Bie, A. Ko- nings; Waspik, J. M. Timmers, A. J. Ver wij meren, W. C. Pruijsen en gezin, C. Wagemakers en gezin, P. van Dongen, J. Roosenbraud; 's Gravenhage, W. Vis sers, H. de Roon, E. A. van Nouhuysj Raamsdonk, M. SnijdersLoon op Zand, W. M. van Os, H P. Dekkers, L J. HeurterGeertruidenberg, J. Zwart Breda, F. W. Gerrissen en gezin. Sprang, over de maand Mei. Getrouwd: H. de Bie, 35 j. en J. van Vuuren, 27 j.; M. van Baardwijk, 37 j. en A. de Bie, 31 j.; J. de Bie, 33 j. en M. Dekkers, 30 j. Geboren: Antonie Pieter, z. J. de Jong en A. J. van Vuuren; Maria Ar nolda, d. v. N. Stam en D. C. van Ham Pieter Dirk, z. v. A van Pelt en A. A. Spierings; levenl. kind van H. Haver hals en C. van der Sijde. Overleden: M. van Balkom, 75 j., echtg. van A. Brekelmans. De bloedarmen, de verzwakten, de neurasthenieken, zij die lijden, niet aan een heftige ziekte, maar aan die lange ziekten van kwijning, ondervinden een geestelijke gedruktheid,gekenmerkt door een diepe verveling en een weerziD in het leven, voortkomende uit de smarten die zij alle dagen verduren. Mad. Boudol, modemaakster, te Lyon (Rhöne, Frank rijk), 29, rue Romarin, verkeerde in zulk een staat, en dit wel gedurende vier jaren. Eindelijk ouderworpen aan de behandeling met de Pink Pillen, heeft deze persoon seffens al die smarten en al die kwalen zien verdwijnen, die haar leven onaangenaam en moeielijk maak ten en nu zij weer goed gezond is, heeft zij hare vroolijkheid en hare schoone kleur weergevonden. „Een mijner nichten, zelve door uwe uitmuntende Pink Pillen genezen, heeft mij, toen zij mij is komen bezoeken om naar mijn gezondheidstoestand te vra gen, aangeraden uw geneesmiddel in te nemen. Gedurende drie jaren sukkelde ik, zwak bloedarm en zoo ondermijnd dat ik mijne bezigheden had verlaten. Ik had nergens lust in en was zonder kracht, altijd lijdend aan hoofdpijnen, duizelingen, verblindingen, benauwd heid; ik had een tegenzin in het leven gekregen en daar de voorgeschreven geneeswijzen niets hadden uitgewerkt, had ik allen moed verloren. Het welzijn dat ik ondervond zoodra ik met het ge bruik der Pink Pillen ben begonnen, heeft mij de hoop doen weergeven; ik ben daD ook met volharding voortge gaan uwe goede pillen in te nemen. Zij hebben mij geheel hersteld en er blijft geen spoor meer over van die vier slech te jaren van ziekte." Zieken, aarzel niet gebruik te maken van de Pink Pillen. Beproef ze en geef u rekenschap. Voor velen is de koop van een of twee doosjes geen groote uitgave en wij zijn overtuigd dat zoo dra gij met het gebruik begonnen zijt, gij er mee zult voortgaan. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Htusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. kantongerecht Heusden. Uitspraken van Strafz op 5 Juni 1913. Overtreding Arbeidswet: M. L. J. K., Drunen, f 5 of 3 d.; M. v. E., Hedik- huizen, 2 X f 2 of 2 X 1 Politieverord. van HeusdenJ. v d, W., Drunen, f 1 of 1 d.; A. A. v. M., Heusden, f 2 of 1 d.; B. B., idem, f 1 of 1 w. T.S.; F. D. K., Gorinchem, f 5 of 2 d. Idem van Hedikhuizen: A. v. d. L., Hedikhuizen, f 2 of 1 d. Jachtwet: K. v. d. B. en H. v. d. B., De Werken, vrijspraak. Opeub. dronkenschap: S. S., Dussen, f 5 of 3 d.; G. d. B. Sleeuwijk, f 10 of 3 d. Rijwiel zonder licht: J. R en P. d. G., Dussen, L v. d. K., Meeuwen, C. H. en M S., DeWerken, ieder f 5 of 3 d.; H. D., Andel, f 3 of 2 d. Art. 461 S.W.: T. K., Veen, terug aan ouders zonder toepassing van straf. Kerknieuws. H erkendaui. Door den kerkeraad der Chr. Ger. gemeente alhier, is voor een te beroepen predikant een tweetal opge maakt bestaande uit de WelEerw. Heeren ds. H. Visser te Veenendaal en ds. W. F. van der Kodde te Harlingen. Sprang; Naar wij vernamen hebben bij verhuring de zitplaatsen in het Ned. Herv. kerkgebouw alhier c.a. f 40 minder opgebracht dan het vorige jaar. Zondag a.s. zal bij den uitgang van het Ned. Herv. kerkgebouw voor de te bouwen chr. school een collecte worden gehouden. Brakel Door den kerkeraad is 't volgende tweetal opgemaaktds. Schippers te Ede eD ds. De Geus te Wilnis. PRËDIKBËUKTËl, 8 Juni. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en 5,30 u. leeskerk. Geref. kerk, (Put terstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 lezen en nm. 6 u. ds. Pontier van Waardhuizen. Chr. Geref. Kerk, vm. 9 30 en nm. 6 u. ds. Van der Heyden, docent aan de Teol. School te 's Gravenhage. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Loonschendijk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Dierkens uit Be- soijen. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. en nm. leeskerk. Geertruidenberggeen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1.30 u. Leeskerk. 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. ds. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dugteren uit Heusden. Nz. geen dienst. nink uit Well c.a. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. F. Gobius du Sart. ?§gHP* H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral juist en in te zenden. BSinneiilaud. Met 24 tegen 12 stemmen heeft de Eerste Kamer de Radenwet, Invalidi teitswet en Ziektewet aangenomen. Over een rumoerige verkiezingsver gadering schrijft het Hbld.: Dezer dagen zou voor het eerst in de twaalf jaar van zijn Kamerlidmaatschap, de heer W.C. J. Passtoors, lid 'Ier Tweede Kamer voor het district Beverwijk, het woord voeren voor de kiezers van West- zaan. De heer Passtoors was als eenige spreker aangekondigd eu er zou gele genheid zijn tot debat. Bij den aanvang der drukbezochte vergadering deelde de voorzitter, het Roomsch-Katholieke Statenlid Goes uit Castricum, mede, dat behalve de heer Passtoors, ook 't woord zouden voeren de heeren Harms, hoofd eener christelijke school te Zaandam, en Wesseling, Roomsch-Katholiek raadslid te 's Gra venhage. Deze mededeeling gaf aanleiding tot protesten uit de vergaderingmen meen de blijkbaar, dat het de bedoeling was de gelegenheid tot debat te beperken. Toen dan ook de heer Passtoors ge sproken had en de heer Harms het woord wilde nemen, ontstond er groot rumoer. De voorzitter maakte er een eind aan door de vergadering te sluiten. Madame Boudol. Hensden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugte- ren nm. geen dienst. Werkendamvm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, vm. 9.30 u. ds. Paddenburg. Aalburggeen dienst. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniénbroekvm. 9.30 u. ds. Blanckhart. Besoijen, vm. 9.30 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Brummelkamp. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Bastiaanse. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoflf. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Rennes. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. ds. Enklaar uit Hedel en nm. 2 u. leeskerk. Genderen, nm. 2 u. ds. Van Stein Callen fels uit Dussen. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herptgeen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Klomp. Nederhemert, Zz. nm. 2 ds. van Voorst Vader. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. lees- dienst. Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Ten Bokkel Hui- Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksoeer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. v. d. Zanden uit 's-Gravemoer. Uitwijk, vm. 9.30 en 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en neu. 2 u. ds. J. W. Wijk c.a., vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2