gespaard. Er zijn veel gewonden, doch geen dooden. De Terra Nova, 't expeditieschip van Scott, ligt reeds 'n paar dagen te Cardiff. De verzamelingen op 't gebied der natuur lijke historie, op Scott's zuidpoolreis bij eengebracht, zijn reeds naar het museum in Z - Kensington (Londen)overgebracht. Die collecties zijn zeer uitgebreidzij vul len 200 kisten. En de wetenschappelijke staf van de expeditie houdt zich thans eiken dag in het museum bezig met het uitpakken van de kisten en het sorteeren van den inhoud. Wat uit het Verre Zuiden meegebracht werd, is van groote waarde voor de wetenschap. Wel licht het belangrijkste is een kist met fossielen, door Scott en de met hem omgekomen leden der sledegroep, uit het gebergte meegebracht. Deze fossielen lagen op een slede, die werd aangetrof fen op de plaats waar de tent met de lijken van Scott, Wilson en Bowers stond. De slede was ondergesneeuwd, maar een vlaggestok duidde de plaats aan, waar zij moest worden gezocht. De overige verzamelingen omvatten vogels (w.o. vele vetganzen), zeehonden, wal- visschem De collectie zeedieren is zeer rijk; zij bevat talrijke schelpdieren, weekdieren en plankton-vormen. Ook de botanische voorwerpen zijn talrijk, vooral mossen en wieren. De verzamelingen zijn alles tezamea genomen veel uitgebreider dan die, welke door de Zuidpool-expeditie met de Discovery welke expeditie even eens onder Scott's leiding stond - waren meegebracht. Reuter seint uit Brussel, dat aan het observatorium te Ukkel Donderdagmor gen tusschen 5 en 8 uur een hevige aardbeving is geregistreerd. De afstand van den bevingshaard die in het Zuidwesten moet liggen werd op 15,000 K.M. berekend. D. i. dus waar schijnlijk in den Stillen Oceaan, inden archipel ten noordoosten van Australië. Woensdagochtend hebben kiesrecht vrouwen brand willen stichten in het staton te Hazlewell bij Birmingham. In twee wachtkamers sloeg de vlam al uit de banken, toen de brandweer kwam en het vuur bluschte. Een gezelschap ordelievende kies rechtvrouwen het voert 7laggen mee, waarop dat met groote letters te lezen staat: zij wenschen niet voor strijdlus tige kiesrechtvrouwen aangezien en nog minder als zoodanig behandeld te worden doet een propagandatocht van Carlisle in Scüotland naar Londen. Woensdag zijn zij op stap gegaan en 26 Juli denken zij te Londen aan te komen. In Australië wordt men wanhopig onder de woestenijnen der konijntjes. Geen bouwland laten ze onaangeroerd tieren, alles wat eetbaar is, eten ze op. De Australische regeering stelt alles in het werk om aan deze plaag een einde te maken. Ze heeft al beproefd met honden aan te kweeken, die de konijnen moesten verdelgen. Maar dat schijnt niet te baten. Nu is men op een radi caal idee gekomen. Overeen lengte van twaalf honderd mijl gaat men een dikke muur bouwen, zoo iets als eens de Chi- neesche muur was. De fundamenten moeten zeer diep worden gelegd, anders kruipen de dieren er onder door. Of het baten zal? De buurttrein van Antwerpen naar Brussel, is op het station Mechelen in botsing gekomen met de express Ant werpenBrussel, die den buurttrein achterop reed. In den buurttrein zijn verscheidene gewonden men zegt één doode. Tengevolge van een verkeerden wisselstand is het ongeluk gebeurd. De schok was hevig. De twee achterste wagens van den gewonen trein zijn ge heel vernietigd. Gelukkig zaten er wei nig menschen in. De gedoode man is een arbeider uit het station Mechelen. Van de gekwetsten zijn er twee naar het ziekenhuis, twee naar een kliniek gebracht. Volgens een nader bericht is bij dit ongeluk de handelsreiziger B. v. Leeu wen, uit Amsterdam, opgenomen met gebroken bekken en doorboorden blaas. Hij is tijdens de operatie in een kliniek bezweken. In de Belgische Kamer heeft de mi nister van openbare werken een wets ontwerp der regeering aangekondigd om een kanaal van de Maas naar Hasselt te doen graven om het kolentransport in de provincie Limburg te verzekeren. Een officieel telegram uit Tetoean (Marokko) meldt, dat de Spaansche strijd macht, tegenover de groote troepen macht, die de vijand samentrok om de Spanjaarden aan te vallen, aanvallender- wijze te werk is gegaan. Na een hard nekkig gevecht is de vijand uiteen ge slagen en teruggetrokken met groote verliezen. De Spanjaarden hadden aan dooden 3 officieren en 30 soldatenéén kolonel, 4 officieren en 48 soldaten ge wond. Te Buffalo zijn tengevolge van een o-itpoffing en daarop gevolgden brand in een graaupakhuis vier menschen omgekomen. Vier anderen worden ver mist, terwijl er 60 brandwonden hebben gekregen van wie er waarschijnlijk 30 zullen sterven. De sneltrein der Canadian Pacific Spoor is vier mijlen van Ottawa ont spoord. Er zijn 8 dooden en 50 gewonden. De meeste gewonden zijn spoorwegar beiders, die op de plaats van het onge val bezig waren de lijn te herstellen. Vier wagons zijn van den spoordijk in de O ttawarivieren gevallen. De trein was vol landverhuizers, meest Schotten. De lijken van vier mannen, drie vrouwen en een kind zijn uit een der in de rivier gestorte wagens gehaald. In een groot hotel te Parijs is den gezant van de Vereenigde Staten in Rusland een portefeuille afhandig ge maakt, die een bedrag van f 2500 aan banknoten en een kredietbrief groot f 15.000 bevatte. De portefeuille lag in een ongesloten lade van een tafel. Het zonderlinge van het geval is dat in dezelfde lade een andere portefeuille lag met f 250,000 aan waarden. Deze is niet gestolen. Uit Johannesburg wordt melding ge maakt van een vrij ernstige botsing tusschen stakers en politie. Toen stakers een wagon hadden om vergegooid kwam de politie tusschen- beide. Ze werd echter door 300 personen met steenen gegooid. Wonder boven wonder werd niemand ernstig gewond. Zes personen werden in hechtenis ge nomen. In verschillende centra van de Unie worden troepen iD gereedheid gehouden met het oog op den toestand aan den Rand, om zoo noodig, zoo spoedig moge lijk daarheen te kunnen vertrekken. Honderd vijftig man van de Zuid- Afrikaansche infanterie hebben order ontvangen zich te begeven naar Beuoni, dicht bij de Nieuw-Kleinfontein-mijn. Zelfmoord of moord? Op deze vraag tracht de justitie te Parijs het antwoord te vinden sedert eergisterennacht een jongeman van negenentwintig jaar, wo nende te St. Mandé bij Parijs, met vele kogelwonden dood in zijn bed gevonden is. De echtgenoote van den jongeman, een vrouw van zes-en-twintig, die op het punt staat moeder te worden, deelde met haar man één slaapkamer. Zij geeft op, dat haar man zichzelf van het leven beroofd heeft, maar de dokter, die het lijk geschouwd heeft, acht dat, van wege de schotwonden in den rug van het slachtoffer, onmogelijk. Het huishouden Poeckès, zoo heette de man, leefde in onmin. De menschen waren heel rijk en verwachtten elk oogenblik hun tweede kind. Maar de verhouding tusschen de jeugdige echtgenooten liet veel te wen schen over. 's Avonds, voorafgaande aan den nacht waarin Poeckès het leven liet, had deze nog tegen den concierge van het huis, waarin bij met zijn jonge vrouw woonde, gezegd, dat dien nacht het kindje best komen kon en of hij op den concierge mocht rekenen in geval er om den dok ter getelefoneerd moest worden. Maar dien nacht kwam het kindje niet. Om zoowat twee uur klonken er schoten in het huis, de concierge stormde naar boven, vond mevrouw Poeckès gekleed, die kalm mededeelde, dat haar man zelfmoord gepleegd had. In het strenge verhoor, waaraan de vrouw door den rechter van instructie onderworpen is, heeft zij volgehouden, dat haar man zelf een eind aan zijn leven gemaakt had. Toen hij twee schoten gelost had, zoo legde zij uit, heeft zij de revolver gegrepen, die de man vastgeklemd in zijn hand hield; zij hadden dus samen het wapen vast en toen zijn er nog vier schoten af gegaan. Wegens haar ver gevorderden zwangeren toestand is mevr. Poeckès niet in hechtenis genomenzij staat echter onder bewaking van twee inspecteurs van politie. Woensdag is het proces tegen Sancho Alegre, den anarchist die den aanslag op den Koning van Spanje heeft be proefd, te Madrid begonnen. Allegre bekent het hem ten laste gelegde, be weert echter dat hij den dag van den aanslag niet wist wat hij deed. Hij zegt epilepticus te zijn en den vorigen dag een aanval te hebben gehad. Het openbaar ministerie heeft de dood straf geëischt. De Balkan. Volgens een officieel rapport heeft een vrij groote Bulgaarsche troepen macht getracht om zich des nachts bij verrassing meester te maken van de Servische stellingen langs de rivier Zletowska. Na een bloedig gevecht wer den zij tot wijken gedwongen. In bevoegde Servische kringen hoopt men dat het voorval geen gevolgen zal hebben. De Zletowska (in het vroegere wilajet Kossowo) is een zijriviertje van de Bregalnika, die weer een zijrivier van de Wardar is, Aan de Bregalnika ligt Istip. Kotsjane, bekend door het bloed bad, daar voor het uitbreken van den Balkanoorlog onder de Bulgaren aan gericht, ligt een 20 K.M. ten Oosten van de Zletowska. Uit nadere bijzonderheden over het gevecht bij het riviertje Zletowska blijkt, dat de Bulgaren in den vroegen ochtend van Woensdag met 12,000 man de Ser vische stellingen hebben aangevallen. De Serviërs, die eerst tegen een over macht te vechten hadden, kregen tegen vijf uur 's ochtends versterkingen en gingen om zes uur over tot een bajonet- aanval, waardoor zij de Bulgaren over de rivier terugdreven. Tot een vervol ging zijn zij niet overgegaan. De ge zamenlijke verliezen worden op meer dan 500 man geschat. Te Konstantinopel verzekert men, dat de samenzweerders, die Machmoed Sjef- ket hebben vermoord, ten doel hadden om den Sultan te onttroonen en den prins Wehaddin, tweeden troonopvol ger, in zijn plaats te stellen. Prins Yoes- soef Izzeddin, de tegenwoordige troon opvolger, zou voor krankzinnig worden verklaard. Men verzekert voorts dat prins Wehaddin, wiens zwager Zekki bei bij verstek terdood is veroordeeld, geheel met de samenzwering op de hoogte was. Het paleis van prins Wehad din wordt streng bewaakt. De prins be vindt zich feitelijk in gevangenschap. Men spreekt er van hem van de op volging uit te sluiten. De politie heeft in verschillende wo ningen te Saloniki dynamiet en wape nen in beslag genomen. Tal van gevaar lijke individuen, onder wie vele Bul garen, zijn gevangen gezet. 12.000 Montenegrijnen zijn Donderdag te Mitrowitsa in de vlakte van Kossowo aangekomen, met geestdrift begroet door de Serviërs. Zij hebben stellingen, hun door den Servischen aanvoerder aan gewezen, ingenomen. Plaatselijk \ieuus. tleusden, 28 Juni. De stoomboot „Metta", die van hier op Rotterdam vaart, kwam Donderdag 1.1. in de Noord, vóór Dordrecht, in aanvaring met een torpedoboot. Het z.g. berghout en een der ijzeren platen is ingedrukt en de laatste gescheurd. Naar men zegt zou de schuld bij de tor pedoboot liggenhetgeen nog wel uitgemaakt zal moeten worden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Werkendam. Van de viering van 't 25-jarig bestaan der Chr. School alhier, en van 't zilveren jubileum van 't hoofd dier school, de heer H. W. Knol, kunnen we 't volgende melden: Dinsdag 1 Juli, feest voor de schoolkin deren en de oud-leerlingen beneden de 15 jaar, 's namiddags te 2 uur. Woensdag 2 Juli, van 11 tot 1 uur, re ceptie ten huize tvan den jubilaris; 's na middags 2 uur, herdenkingsvergadering in de Geref. Kerk te Werkendam (a), wijl geen enkel ander gebouw voldoende ruimte biedt 's avonds 7 uur feestelijk bijeenzijn in de Nutszaal. In de Donderdag 1.1. gehouden Raads vergadering, werden eenige af- en over schrijvingen dienst 1912, goedgekeurd en de lijst der huurwaarde voor de woningen met het oog op de waterleiding herzien. Almkei'k, Voor de verkiezing van vier leden van den gemeenteraad zijn can- didaat gesteld de heeren H. D. v. d. Meijden, G. Schermers, A. Z. Snoek, J. J. v. d. Kaaden, allen aftredend, L. van Burge) en G. Krab. *'S Bosch. Dinsdag j.l. was het veertig jaren geleden dat alhier werd opgericht de alom gunstig bekende meubelzaak van de firma A. C. van der Meulen Zn., geves tigd aan de Pensmarkt 22 en 24 alhier. De firmanten onzen gelukwensch en een nog steeds klimmend succes toegewenscht. Nog dient vermeld, dat het geheele per soneel, op één na, langer dan 25 jaren in dienst der firma is, wel een sprekend bewijs van de uitmuntende verstandhouding tus schen werkgevers en werknemers. Capelle. Bij de op 24 Juni j.l. ge houden verkiezing voor twee leden van den Gemeenteraad, zijn candidaat gesteld (alph.) Rijken, J.Rijken, M. J. (aftr.); Sneep, A. L. (aftr.) De stemming zal plaats hebben, Donder dag 3 Juli a.s. De jongeheer Herman Rijken, op den Loonschendijk, die pas 17 jaren oud is, legde deze week met gunstig gevolg het eindexamen gymnasium af. Bussen. De stemming voor vier leden van den gemeenteraad alhier, zal plaats heb ben 2 Juli, zoonoodig herstemming 12 Juli. Candidaten zijn: A. L. v. Beurden aftr., A. A. H. van Honsewijk aftr., Th. van Moergestel, Th. Nieuwenhuizen en Jos. van Steen aftr. Geert ruiden ber®. Den 24 Juni j.l. zijn alhier bij enkele candidaatstelling tot leden van den raad herkozen de Edel Achtb. heeren mr. H. J. C. M. Allard, bur gemeester en P. M. F. Smolders, weth. 's O rave ui O er- Donderdagavond hield de raad dezer gemeente eene openbare vergadering, bijgewoond door alle leden, behalve de heer A. Beunis. Na opening dezer vergadering en lezing en vaststelling der notulen van 28 Mei, deelt de Voorzitter mede, dat B. en W. kas opneming hebben gedaan bij het armbestuur en dat de hooigrasverpachting voor de ge meente f 713.50 en voor de armen f 1063 heeft opgebracht, welke mededeelingen voor kennisgeving worden aangenomen. Ingekomen is een schrij ven van het alge meen armbestuur, waarin wordt bedankt voor hetgeen is gedaan tot verbetering der bezoldiging der armmeesters, maar gewezen op het onvoldoende daarvan nog. Dien overeenkomstig stellen B. en W. voor om het ophalen der wekelijksche huishuren af zonderlek met f 15 per jaar te blijven be talen en verder de belooning ongewijzigd te laten, welk voorstel met algemeene stem men wordt aangenomen. Voor kennisgeving wordt aangenomen een schrijven van den heer F. A. de Jongh te Hees, waarin deze zijn dank betuigt voor de belangstelling getoond in eene op te richten waterleiding. Een drietal ingekomen reclames op den hoofdei ij ken omslag worden op voorstel van B. en W. tot latere behandeling aan gehouden. De heer H. H. Post van der Burg ver zoekt tegen 1 October eervol ontslag als ge meente-ontvanger, ambtenaar van den bur gerlijken stand en lid der commissie tot wering van schoolverzuim. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt dit ontslag met algemeene stemmen verleend. Als commissie tot onderzoek der gemeente rekening worden aangewezen de heeren G. Verhagen, C. Bosman en C. Mouthaan eerstgenoemde als rapporteur. Van Gedeputeerde Staten is terugontvan gen het reglement op het beheer van het Algemeen Armfonds met enkele aanmer kingen, waaronder niet wordt goedgekeurd de in art. 31 opgenomen bepaling, dat de bons op naam van de neringdoenden moe ten worden verhaalbaar gesteldalleen de heer Verhagen kan schrapping dezer alinea niet goed keuren. Voorts wordt goedgevon den den naam algemeen armbestuur in bur gerlijk te veranderen. De tijd voor het in dienen der rekening en begrooting wordt in afwijking met het voorstel van Ged. Staten op 1 Augustus gesteld. Het regle ment wordt daarna met algemeene stemmen vastgesteld. Volgens een prov. bijblad wordt aange drongen om in de politieverordening eene bepaling op te nemen omtrent het vervoer van vee aan eene besmettelijke ziekte over leden. Aangezien die verordening daarom trent reeds eene bepaling bevat, wordt ge oordeeld om daaraan thans geen verder ge volg nog te geven. Aan de orde is nog een ontwerp eener instructie voor den opziener der algemeene begraafplaats, hetwelk na voorlezing wordt goedgekeurd. De bepaling van den datum der toemaat- verpachting wordt aan B. en W. overgelaten. Verder oiets aan de orde zijnde en nie mand nog het woord verlangend, sluit de Voorzitter deze vergadering. Bij de periodieke verkiezing van twee leden voor den gemeenteraad zijn vier can- didatenlijsten ingeleverd, te zamen bevatten de de namen der heeren A. Beunis aftr., P. Rutters Cz., J. Versteeg Thz., en W. Ver steeg Jz., aftr. De stemming zal plaats hebben op Maandag 7 Juli a s. flerpt. Bij enkele candidaatstelling herkozen tot leden van den gemeenteraad de heeren A. J. van Grevenbroek en J. Ver hoeven. Algemeen is de klacht over het groot aantal slakken, die vooral in de tuinen deerlijk huishouden. De boonen worden zoo kaal gevreten, dat er bij sommigen niets meer overblijft als de nerven. Maar ook andere gewassen als kool, tot zelfs aardap pelen hebben van de slakken te lijden. En 't zijn meest kleine, grijze slakjes, welke de verwoesting aanrichten. Met het plukken der zwarte bessen is men begonnen. De commissionairs be steden den hoogen prijs van 25 cent per pond. Donderdag is te Lage Zwaluwe ge vonden het lijk van den op 20 Juni nabij Drimmelen verdronken 18 jarigen zoon van schipper J. Nederveen. Het lijk wordt naar hier overgebracht en begraven. Kaatsheuvel. Als bijzonderheid dient vermeld, dat bij den landbouwer van 't Groen, dezer dagen een varken 21 jongen wierp. Geheel 't nestje is goed gezond. Made en Drimmelen. Dinsdag jl. zijn alhier de volgende personen candi daat gesteld voor het lidmaatschap van den raadJ. Jansens (aftr.), J. Jansens (aftr.), J. v. d. Veeken (aftr.), A. Verhagen en J. Vermeulen. Meeuwen. Dinsdag j.l. vergaderde alhier de Raad onzer gemeente. Tegen woordig waren 6 leden. Voorzitter de heer J. Oerlemans. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Met algemeene stemmen wordt besloten, overeenkomstig het gedane verzoek van het Gemeentebestuur van Heusden, bij te dragen in de kosten van den winter-teekencursus. Hierop wordt vastgesteld het kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1913. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Mederbemert. Op de candidaten- lijet ter voorziening van 2 leden van den gemeenteraad wegens periodieke aftreding zijn geplaatst de heeren: A. Bakker en E. M. Smits, beiden aftredend, en J. G. Slegh. Toen de gebroeders K. uit Aalst in den Nieuwendijk een paard zouden tuigen, schrikte het jonge dier en trok den wagen om, waardoor de inzittenden ernstige kwetsu ren bekwamen. De heer B. raapte Woensdag van zijn kippen een buitengewoon groot ei, dat in vorm veel overeenkomst met een ganzenei toonde. Het reuzenei woog circa 2 ons. Raamsdonk. Op de gisteren ge houden aanbesteding is het vergrooten van het liefdegesticht alhier aangenomen door onzen dorpsgenoot J. Leijten voor f18.555. Bij de deze week gehouden verkiezing voor 4 leden van den gemeenteraad weiden de aftredende leden, de heeren E. C. de Wit, M. de Bruin, W. Simonis en P. A. van Dongen, allen, bij enkele candidaatstelling herkozen. Raamsdonksveer. Namens de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem. had heden de aanbesteding plaats van het vergrooten der school aan 't Veer, bestaande in het bijbouwen van twee lokalen. Acht inschrij vingsbiljetten werden ingeleverd. Aannemer werd de heer Michelsen, van Capelle, voor de som van 5595 gulden. Aangezien er slechte één candidaten- lijst, bevattende de namen der vier afge- tredenen, ten gemeentehuize werd ingele verd, zijn deze zonder stemming tot ge meenteraadslid herkozen. Sleeuwyk. Bij enkele candidaat stelling zijn tot leden van den gemeenteraad herkozen de heeren T. Cornet Jz., A. van 't Sant en A. van der Stelt Cz. Sprang, Bij enkele candidaatstelling zgn tot leden van den gemeenteraad alhier herkozen C. Meijer, B. Verhoeven en M. Vos Dzn. J.l. Dinsdag had den looier J. B. al hier, aan de stoomleerlooierij van de heeren Van IerselWitlox Co. te Waalwijk, het on geluk met zijn hand met 'n drijfriem in aan raking te komen. De hierdoor bekomen ver wonding werd door dr. J. v. d. Meulen verbonden. Naar wij vernamen is het metselwerk van de te bouwen chr. school door de metse laars M. in 't Veld en C. Kleinloog aange nomen. Veen. Aan de beurt van aftreding voor leden van den Raad alhier, zijn de heeren C. Blankers Az. en C. Blankers Jr. en werden Dinsdag daarbij candidaat ge steld de heeren C. Koolhaas en C. G. Tim mermans. Voor de schoolmeesters, welke door den commissionair D. voor Duitschland worden opgekocht, werd Donderdag f 3,00 per H.L. besteed. Deze prijs is laag te noemen. Vrijhoeven-Cappel. Als bij zonderheid kan uit deze gemeente gemeld worden, dat bij de op 24 Juni j.l. gehouden verkiezing voor 2 leden van den Gemeen teraad, geen enkele candidatenlijst is in geleverd, ook niet voor de aftredende leden, de heeren P. v. d. Hoeven en H. P. Stam. De dag van de nieuwe verkiezing is reeds uitgeschreven. W aspik. Bij de op Dinsdag j.l. ge houden verkiezing voor den gemeenteraad, zijn bij enkele candidaatstelling gekozen de aftredende leden P. Klazen, Th. H. Langerwerf M. C. J. van Son en G. P. Teunen. De collecte voor den ge wapenden dienst heeft in deze gemeente opgebracht de som van f 7.22. Bij besluit van B. en W. dezer ge meente is aan E. J. Rubbens, bierbrouwer alhier, vergunning verleend tot het plaatsen van een electromotor. IV|jk. De heer De Roon alhier, heeft zich eene geheel nieuwe grasmaaimachine aangeschaft, welke eene reclame moet zijn van eene fabriek. De machine moet uit stekend werken en tot dusver werd door den heer de R. nog geene machine be proefd, waarvan hij zooveel succes had. Het 12-jarig zoontje van K. van de Velden, had bij het spelen het ongeluk in een greppel te vallen, waarbij hij een arm brak. Door dr. Schmidt werd geneeskun dige hulp verleend. Zaltbommel. Maandagmiddag is de heer A. A. de M., oud 24 jaar, ambtenaar bij de S. S. te Amsterdam, tijdelijk gelo geerd te Zaltbommel, bij 't zwemmen boven de spoorbrug verdronken. Het lijk, op het vinden waarvan een premie van f 15 was gesteld, is desavonds door visschers met de zegen opgehaald. Voor de verkiezing van drie leden voor den gemeenteraad werden candidaat gesteld de heerenJ. van Enst, lib., (aftr.), J. Mooring, s. d. a. p., H. C. Moinat, v. d., F. D. Ubens, v. d., (aftr.), jhr. C. P. J. von Weiier, v. 1., (aftr.) PRËDIkBËOHTËM, 29 Juni. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. ds. Van Reunes, vm. bed. H. A., nm. dankzegging. Geref. kerk, (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Luth. kerk, vm. 10,30 u. ds. C. Plaat uit Rotterdam. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9,80 en nm. 6 u. ds. Winckel, van Sloterdijk, vm. bed. H. A., nm. nabetr. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer Van Brum- men, leer. ouderl. te Dordrecht. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Paddenburg. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. theol. cand. Loonschendijk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Meischke uit Raams- donk. Ger. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2u. leeskerk. Fontijn, nm.6,30 u. ds. Montfrans. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2,30 u. ds. Meulink, em. pred. te H. Ido Ambacht, vm. bed. H. A., nm. nabetr. Huinink uit Wel c.a. Genderen, vm. 9,30 u. ds. Feijkes. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Sohepel uit De Wilp. Hemdenvm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalburggeen dienst. Almkerk, vm. 9.30 u. de heer Koenekoop, Andel, vm. 9.30 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniénbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 u. de heer Heekeren uit Breda. Brakelnm. 2 u. ds. Paddenburgh uit Aalst. Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Brummelkamp. Doener en, vm. 9,30 u. ds. Bastiaanse. Drongelennm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelenvm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk.» Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. ds. Geertruideriberg, nm. 6 u. ds. ten Bokkel

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2