VLAS, Rogge, Haver en Boekweit. Een perceel BOUWLAND, C. BOUMAN, m Koninklijke Rotterdamsche Betonijzer-Maatschappij 1 L ïtf WANING Co., VAN LEEUWEN Co., Aankondiging. Secretaris C. J. BRANDERHORST 2 Bunder uitstekend te veld staand Notaris JANSEN, publiek verkoopen: Notaris L. ITVANlMDlT publiek verkoopen: NIEUWE GROENTEN in BLIK. SOEPEN en SAUSEN. Krijtstraat 308a, Tel. Int. 94, fformchem. Comissiomirs in Effecten, Ververstraat 25, 'sHertogenbosch. Giessen, vm. 9,30 n. ds. Benders. te Gravemoervm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 n. en nm. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en run. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Klomp nit Meeuwen. Herpt, geen dienst. Loevesteingeen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nfc. vm. 9.30 u. ds. Van Voorst Vader. Zz. nm. 2 u. ds. Van Voorst Vader. NieuwendijkGeref. kerk, de heer S. P. Del, cand. te Kampen Pouderoijen, vm. 9,30 u. ds. Keek uit Zuili- chem, bed. H. Doop. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijkvm. 9.30 u. ds. H. Visch. Geref. kerk vm. 9,80 en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 5,30 u. ds. Visser uit Zuidwolde (Dr.) Uitwijk, vm. 10 u. geen dienst, nm. 2 u. ds. v. d. Put, uit An del. Veen, vm. 9.30 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspikvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichern, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. W. F. Gobius du Sart. Wijk c.a., vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart. - Kerknieuws. Heusden. Zondag a.s. vm. 10.30 u. zal dienst worden gehouden in de Lutersche Kerk alhier. Voorganger zal zijn ds. C. Plaat uit Rotterdam. Rechtzaken. Het gerechtshof te Arnhem veroor deelde J. L. T., Koperslager te Renkum, wegens vergiftiging van zijn vader tot 5 jaar gevangenisstraf onder vernieti ging van het vonnis der rechtbank te Arnhem waarbij beklaagde veroordeeld werd tot 15 jaar gevangenisstraf, ver zachtende omstandigheden in aanmer king nemende. ■tinnen land. Volgens de N. R Ct. heeft het mini sterie Heemskerk Vrijdag aan H. M. de Koningin zijn ontslag aangeboden. Dr. D. Bos, herkozen tot lid van de Tweede Kamer in Winschoten en ge kozen in Groningen, verzoekt ons mee te deelen, dat nog geenszins vaststaat, voor welk dezer beide districten hij de benoeming zal aanvaarden. Dit zal wor den vastgesteld in gemeenschappelijk overleg met de vrijzinnige concentratie- kiesvereenigingen in Groningen en Win schoten. Mr. P. J. Troelstra heeft, in een te Leeuwarden gehouden rede, verklaard, dat hij voor dit district zijn benoeming tot lid der Tweede Kamer zal aanvaarden. Men meldt ons, dat mr. M. Mendels voor het district Schoterland zitting zal nemen. N. R. Ct. Naar de „Telegraaf" verneemt, is er sprake van, dat aan dr. A. Kuyper een der eerlang voor Zuid-Holland in de Eerste Kamer open te vallen zetels (a.s. vacature-Waller) zal worden aangeboden. De vroegere collecteur der staatsloterij te 's Gravenhage, de heer W. A. K. F. H. de L., die korten tijd geleden bij zijn terugkeer daar ter stede, na in verband met zijn faillissement buitenslands te hebben vertoefd, op verzoek van den curator in voorloopige bewaring werd genomen, is dezer dagen in vrijheid gesteld. Er waren geen termen meer, hem in bewaring of gijzeling te houden. Dinsdagavond zijn 17 miliciens van de 4e mitrailleur-afdeeling te Ede ge deserteerd. Zij wenschten niet deel te nemen aan het aardappelschillen, omdat de aardappelen slecht waren, waarop de le-luitenant Briel met hen ging straf- exerceeren. Hierover waren zij zoo on tevreden, dat zij de kazerne hebben verlaten. Te Zoeterwoude is de wagenmaker C. H. Angenen per fiets te water ge reden en in de modder gestikt. Te Venlo is gevangen genomen en naar de strafgevangenis te Roermond overgebracht, zekere C. J., onderwijzer aan het Collegium Albertinum, betrapt bij het plegen van onzedelijke hande lingen met den 13-jarigen D. Te Echt (Limb.) is Dinsdag de heer A. Paggen voor de 25ste maal candi- daat gesteld voor het lidmaatschap van den gemeenteraad. Tot heden is hem nog geen enkelen keer het lidmaatschap ten deel gevallen. Woensdagavond omstreeks 6 uur is er op de openbare straat in Den Haag een moordaanslag gepleegd op den kui persbaas Polak van de Zuidhollandsche Bierbrouwerij aan de Noordstraat aldaar, door den brouwer Bierman. Laatstgenoemde was uit zijn betrek king ontslagen wegens voortdurende ziekelijke omstandigheden. Of Bierman dit ontslag nu meende te moeten wijten I aan Polak, dan wel of er tusschen hen beiden eenigerlei andere veete bestond is niet bekend; zooveel is zeker, dat bij het uitgaan van de fabriek Bierman Polak opwachtte en B. op den hoek van Noordstraat en Sirtemastraat twee re volverschoten loste op Polak. Het eene schot trof hem in de wang, het andere in het hoofd ter hoogte van den slaap B. zette het op een loopen, maar werd door voorbijgangers gegrepen. Hij ver keerde in een zoodanigen overspannen toestand, dat hij, nadat men hem de revolver had afgenomen, op een wagen naar hetRoomsch-katholieke ziekenhuis werd vervoerd. Daar bleef hij tijdelijk, totdat de politie, nadat er inmiddels aangifte van den aanslag geschied was, hem daar door een rechercheur liet afhalen en deed overbrengen naar het politiebureau aan de Riviervischmarkt, waar hij in voorloopige bewaring bleef. De toestand van Polak is wel ernstig, maar werd niet levensgevaarlijk geacht. Woensdagavond is in het St. Bonifa- cius-hospitaal te Leeuwarden overleden de heer Lieuwe Tijmstra, uit Kollum, die Dinsdagmorgen ernstige verwondin gen bekwam bij een botsing op den Groninger straatweg tusschen zijn motor fiets en een auto. De Leeuw. Ct. meldt omtrent deze botsing het volgende: Een auto van de ijs- en melk-poeder- fabriek te Leeuwarden, waarin de in genieur, twee afdeeling-directeuren en een teekenaar van de fabriek gezeten waren, kwam uitde richting Leeuwarden, op weg naar Zuidhorn, terwijl een vracht wagen van de Boer van Eestrum, van den anderen kant kwam. Beide voer tuigen haalden rechts uit. Uit de richting van Groningen tufte ook een motor-wiel rijder, de zoon van den heer Tijmstra, olieslager uit Kollum, stadwaarts. Deze was op weg naar Sneek. Hij reed achter den vrachtwrgen op het wielerpad en zag op het oogenblik, dat de vrachtwagen rechts uitweek tot op dit pad, zijn weg versperd. De heer Tijmstra, die met een flink gangetje reed en de auto niet had op gemerkt (van weerskanten werden, vol gens personen,die in de nabijheid hunne bezigheden hadden, geen signalen ge geven) haalde, om den vrachtwagen voorbij te komen, links uit, tengevolge waarvan hij op de auto inreed. De be stuurder, de ingenieur Borgerding, hoe wel met alle kracht remmende, kon de botsing niet meer voorkomen. De heer Tijmstra werd van zijn rijwiel geslingerd en kwam op het wielerpad terecht, waar hij bleef liggen. De auto schoot nog 37 pas voort, schuins over den weg, de motorfiets meesleepende. Met kracht reed de auto vervolgens tegen een jong boompje aan, dat tot den grond door boog, schoof daarna als 't ware er over heen en kwam ten slotte in de Bonke- vaart terecht, een hengelaar, die juist daar op den walkant zat, in de vaart meesleurende. Deze hengelaar C. Schof- felmeer van den Poppeweg, verkeerde in een netelige positie, daar hij onder de auto was geraakt. Oogenblikkelijk schoten een drietal hooiers toe, om hulp te verleenen, daarbij geholpen door den vrachtrijder, die zijn paard had uitge spannen. Spoedig had men gelukkig de vijf drenkelingen op 't droge, waarna men den heer Tijmstra hulp bood. Deze was er 't slechtste aan toe. Men consta teerde dat zijn linkerbeen was gebroken. Per auto, die voorbij de plaats van het ongeval kwam, werd de ongelukkige en ook Schoffelmeer, die zeer waarschijn lijk een arm had gebroken, opgenomen en naar het St. Bonifacius gesticht ge bracht, waar het been van den heer Tijmstra in den loop van den dag is gezet. De vier andere heeren waren er met een nat pak en den schrik afge komen. Het 5-jarig dochtertje van den ge meentebode P. de Jongh te Breda is, spelende met een lampetkan, van de trap der woning aan de Van Goorstraat gevallen, waarbij de kan brak. Door een scherf werd de halsslagader doorgesne den, tengevolge waarvan het meisje kort daarop is overleden. Donderdagmiddag omstreeks half één had mejuffr. B., te Rotterdam enkele oogenbikken hare woning aan de Ge dempte Botersloot verlaten, om een boodschap te verrichten. Twee kinderen van 2 en 3 jaar, die in de woning on bewaakt waren achtergebleven, waren toen hun moeder de kamer was uitge gaan, naar de tafel geloopen, waarop een brandend comfoor stond. Het 3 jarig meisje C. H. B. trok daarbij aan het tafelkleed, waardoor het comfoor omviel en haar kleeren in brand geraakten. Toen men beneden vlammen gewaar werd snelde de knecht van de firma M. P. Smulders naar boven op de eerste verdieping en stelde alle pogin gen in het werk, om het vuur te blus- schen en het kind te redden. Het mocht echter niet meer baten. Het kind was reeds overleden. Het bovenlijf van het meisje was met brandwonden overdekt. Men begrijpt de ontsteltenis en ver slagenheid der moeder toen deze aan hare woning kwam. Bij 't hooren van dien verschrikkelijken ramp verloor zij het bewustzijn en werd bij een der buren binnengedragen. Volgens het Hdbld. is Woensdagmor gen om half negen de vrouwelijke kie zer, juffrouw Taetske de Jong, Azn."), vergezeld van eenige kiesrechtvrouwen, naar het stembureau aan de Oude Schans te Amsterdam gegaan om haar stem op een der candidaten uit te brengen. Het was een hoogst vriendelijke ontvangst, welke den dames ten deel vielde hee ren achter de tafel glimlachten zelfs ge moedelijk zeker als ze waren van de machteloosheid der vrouwen in dezen. „Waarom lacht u eigenlijk?" vroeg juffrouw De Jong den heeren. „Omdat u niet moogt stemmen" ant woordde de voorzitter van het stem bureau. „Maar heeren," protesteerde de be woonster der Binnen Bantammerstraat, „u hebt mij vier keer een kaart gestuurd om te komen stemmen hier hebt u mijn geboortebewijs en hier mijn be lastingpapieren. U ziet dus, dat ik de zelfde Taetske de Jong ben, die u hebt opgeroepen en die in 1880 in IJlst werd geboren." „Volkomen waar," stemde de voor zitter toe, „maar hier staat Azn." „Daarover zult u toch niet vallen," mengde zich nu mevrouw Drucker in het gesprek„vader en moeder De Jong hebben op den datum, vermeld op het geboortebewijs van juffrouw Taetske, maar één kind aangegeven bij den bur gelijken stand; dezelfde die door u werd opgeroepen om te stemmen. Als u de juffrouw niet toestaat om te stemmen, verklaart u derhalve de kiezerslijst voor ongeldig. De voorzitter van het stembureau meesmuilde eens de overige leden meesmuilden eveneens de juffrouw mocht niet kiezen. De arbeider P., te Oude-Wetering, is, vermoedelijk tengevolge van vergif tiging, gestorven. Zijn vrouw wordt hiervan verdacht en is in verzekerde bewaring gesteld. Donderdagmorgen omstreeks 10 uur, heefteen kantoorloopereen aangeteeken- den brief, inhoudende f 200, van het postkantoor te Amsterdam gehaald. Toen bij zich in de Korsjespoortsteeg bevond, liep hem een vrouw tegen het lijf, waarna hij tot de ontdekking kwam, dat hij den aangeteekenden brief miste. De vrouw is aangehouden, doch op haar is niets bevonden. Te Eersel heeft de zoon van de fa milie de G., die uit den militairen dienst was teruggekeerd, de onvoorzichtigheid gehad, een meegebrachte scherpe patroon af te slaan. De kogel is hem in den buik gedrongen en een zijner kameraden werd aan het been gewond. De zwaar gewonde de G., is in het ziekenhuis te Eindhoven opgenomen. De juffrouw te's-Gravenhage, in wier woning aan het Westeinde, waar zij op de eerste verdieping volgens een op de straatdeur aangebrachtgeemailleerd bord een verhuurkantoor voor dienstperso neel houdt, j.l. Zaterdag vóór acht dagen justitie en zedenpolitie een inval hebben gedaan, is thans gearresteerd als ver dacht zich te hebben schuldig gemaakt aan de practijken der z.g. deskundigen. Zij is ter beschikking van de justitie gesteld. Woensdagavond zijn te Rotterdam, tijdens de verkiezingsdrukte, op de Noordblaak en in de Nieuwstraat ge rold van den graanfactor I. N. uit de Rechthuislaan een portemonnaie met ruim f 100, van den heer F. E. uit Avenue CoDcordia een portemonnaie met f 25 en van den kantoorbediende L. S., uit de Rechthuislaan een porte monnaie met f 16. 4 Juli. Prov. bestuur van Overijssel, lo.l het verrichten van baggerwerk tusschen de leidammen in het Zwolsche Diep en daar buiten in zee. Raming f 0.25 per kub. M. 2o. het verrichten van baggerwerk in het Zwartewater in de prov. Overijssel. Raming f 0,42 per kub. M. 16 Juli. Min van Waterstaat, de verbe tering van den IJssel bij de steenfabriek De Mars onder Rh eden en Bahr en Lathum. Raming f 50200. Marktberichten. Nieuwendijk. Door de onderafdeeling der V. P. N. alhier, zijn Dinsdag 700 eieren geveild te Rotterdam. De prijzen waren van 4 a 4$ cent per stuk. Dussen, 26 Juni. De prijs der boter was heden f 1,32, tot f 1,48. Aanvoer 198 Kilo. Zetting fl,42. Eieren fl,de 26 stuks. Waalwijk, 26 Juni. Op de veemarkt wei nig aanvoer van runderen. Kalfkoeien van f 210 tot f 300; Kalf- vaarzen van f 160 tot f 260Magere ossen en koeien van f 000 tot f 000Pinken van f 00 tot f000. Weinig handel. Biggen aangevoerd 55 stuks. Prijzen van f 11.tot f 16. Prijs der boter van f 1.28 tot f 1.35 per kilo. Aangevoerd 200 kilo. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 24 Juni 1.19 M. 0.40 M. N.A.P. 25 1.25 0.51 26 1.20 0.50 Waterhoogte Maastricht (brug). 26 Juni 0.33 M. beneden 0. 27 0.37 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.mj 26 Juni 2 42 M. boven 0. 27 2.48 Advertentiën. De landbouwer O. Wevers, te Dongen, die Woensdagavond van een paard een trap in de maagstreek kreeg, is Don derdagmiddag aan de gevolgen over leden. Men meldt uit Oldenzaal: Woensdagnacht, na het bekend wor den van den uitslag der verkiezingen, zijn bij enkele Israëlieten en Protestan ten, alsmede bij de groote sociëteit, de ruiten ingeworpen. SSurgeriyke Stand. Dewerken en Sleeuwijk, van 20—27 Juni. Geboren: Alida Grieta Anna, d. v. J. van der Stelt en M. de Poorter Jan, z. v. J. Verschoor en A. Lanser. Overleden: Cornelis Hanegraaff, 2 w. laiibentediiiseii. 2 Juli. Min. van Waterstaat, de uitvoe ring van werken in de rivieren de Neder- Rijn en de Lek onder de gemeenten Ame- rongen, Maurik en Wijk bij Duurstede. Raming f 33000. 3 Juli. Prov. bestuur van Noordholland, het doen van leveringen en werkzaamheden ten behoeve van de Heldersche zeewering. Raming f 12500. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, ARIE VISSER, betuigen wij onzen hartelfjken clank. Wed. A. VISSERWesterhout. M. VAN DER SCHUIT—Visser. G. VAN DER SCHUIT. N. KOMAN—Visser. H. KOMAN. Dordrecht, Th. VISSER. A. VISSER de Roon. Vlissingen, A. VISSER. N. VISSERMarcelis en Kleinkinderen. Werkendam, 28 Juni 1913. Allen crediteuren in de benificiair aan vaarde nalatenschap van wijlen Klaas van der Wiel Senior, landbouwer teUitwijk,gemeenteAlmkerk,aldaar 1 Maart 1913 overleden, wordt medegedeeld, dat op WrifdagA Juli 1913, des namiddags om 3 uur, ten kantore van den Notaris W. A. M. KALKMAN, te Woudrichem, rekening; en verantwoording der genoemde nalatenschap zal worden ge daan en zoo er geen verzet plaats heeft, zal worden overgegaan tot de betaling der schul den, voor zoover de baten daartoe toereikend zullen blijken. Landbouwers die hunne paarden wenschen te verzekeren bij de Coöpera tieve Paarden-Verzekering ONDERLINGEN STEUN, moeten daarvan kennis geven vóór 1 Juli a.s. aan den te Oenderen. Inleg 1 pCt. en premie pCt. Genderen, 24 Juni 1913. onder Drongelen. Te bevragen bij C. DONKER, Besoijen. te Waalwijk, zal Donderdag ÏO Juli 1913, v.m. ÏO our precies, op de Achterste Hoeve, onder Loon-op Zand, teD verzoeke van de heeren TIMMERMANS q.q., Ongeveer 30 knopen goed groeiende Bijeenkomst bij L. v. d. KAA. te Heusden zal op Dinsdagen 8 en 15 Juli a s-, telkens des v.m. om ÏO uur precies, ten her berge van de Wed. VAN DER MAADEN te Wijk, ten verzoeke van den heer J. A. A. DE MOL te Heusden, op de Kowert onder Wijk, groot 63 A. 10 c.a., verhuurd aan P. I. DEN DEK KER te Wijk, tot blootschoof, 1913. Betaling koopprijs voor of op 26 Augus tus a.s. Aanvaarding blootschoof 1913. Grondlasten van 1 Jan. 1914 en polder- lasten van af 1 Juli 1913, voor kooper. Coöp. Stoomzuivelfabriek „0P HOOP VAN ZEGEN", denderen. ÜOTE11. KAAS. Gerechtigd tot het voeren van het RUk«lioterinerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.30 per K.G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembours door geheel Nederland. Komkommers en Verscbe Bananen. Steeds voorhanden bij Drietrompetterstraat, Heusden. iuj ^PIIÜEkUnEll: Alle werkdagen van 9 tot 3 unr. Rotterdam, Telef. 1097. Enschedé. TeJHf. 339. Ontwerpen en Uitvoering van alle BETON-IJZERWERKEN. Grootste voorraden Putten, Kolken, Rioolbnizen, ei- en cirkelvorm voor DUIKERS, devraagd: f 500 4 pCt. 's Bosch97 pCt. f1000 3$ pCt. N.-Brab. Mij. voor Gemeente Crediet90 f1500 aand. Mij. tot Exploit, v. Bouwterrein 's Bosch 45 2 pCt. obl. Waterschap Groot Mijdrecht offerte. 3$ pCt. obl. Bommelerwaard boven den Meidijkofferte. Aandeelen Katholieke Illustratie offerte Aangeboden f 2000 aand. Alg. Verzekering Mij „Adjuto" 40 10 it f500 aand. Mij. tot Exploit. v. Bouwterrein 's Bosch 60 f5500 4 pCt. Prov. Drenthe 1908 97$ 5 f500 4 pCt. gem. Katwijk 97$ f 8000 4 pCt. gem. Vlaardingen 1912 96$ f 1000 3$ pCt. gem. Zaandam 1891 92$ f 500 3 pCt. gem. 's Bosch 1896 84 f3000 3$ pCt. gem. Den Haag 93 f3000 4$ pCt. gem. Delft 101$ f 2000 3 pCt. gem. Dordrecht82$ f2000 4 pCt. gem. Aalten 97 f2000 4pCt. gem. Delfzijl 96$ f 26.000 4$ pCt. gem. Amersfoort 101$ Vragen en aanbiedingen worden KOSTELOOS geplaatst, slechts bij uitvoering wordt provisie in rekening gebracht. Coupons te Amsterdam betaalbaar. HEUSDEN28 Juni. Op de graanmarkt bttteedt men voor: Tarwe t 7.80 a f 9 60 Rogge f 6 50 e. ƒ7.00, Gerit f a f -, Haver f 6.00 af 6 50. LAND FAN ALTENA, 27 Juut Aardappelen. Froege f 3.af 3 75; Blauwe f -.if-.- Zeeuwen f 1. if 1.50, Jammen f if.. Hooi \e qual. f 12.00 i j 13. - Se gual. (voorde pertj f 9.(|0 a 10 00 Klaverhooi f 00.if 00.Wil ttroo f 12 00 i f 13 00 Geel dito f i f Fetle kalveren tot et. per half kilo. Farkent tot een gewicht van 75 K.G. 26 i 27 ets. zwaardere 27 a 28 etBoter 0.70 k 0.75 per half K.G. Eieren f 1.10 if 1 20 per 26. ALMKERK. De zetting der boter it deze week op de markt f 0 721/2 de winkelt dut f 0 771/j Eieren f 1.10 per 26 ttukt Boter der zuivelfabriek f 1.30. KAATSHEUFEL, 25 Juni. Zetting der boter f 1,25 per kilo Eieren - a - et. per tluk. MABE-DRIMHELEN, 25 Juni. Ter veematkt wa ren aangevoerd 83 ttukt hoornvee, - tehapen en biggen. Men bette'dde voor vetvee 65 a 83 e p. Kg Kalf- koeien f 225 a 300, Munt gen f 160 i 220, Kalf- vaarzen f 185 a 290, Hokkelingen f 60 90, Schapen f a Biggen f 12 00 a 13 50. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen betteed Tarwe f 8.50 a9 00 Haver J 3.50 a 4 10 f Gartt 5. a J 5.50 per H.L. Boter f 0.67 af 0 70 per half K Q lieren f 1 10 a 1.20 per 26 ttukt Biggen f 9,50 15 50, Konijnen f .00 a ƒ0.00. Kippen .00 f 0.00 per ttuk Maltla AarflaplGi l

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 3