Ue DIENSTBODE, t, Stamboekkeui'ing 6. P. DÜÜRIN6, Rogge, Mor en Gerst, Klaver Ruiters, Notaris JANSEN, Rogge, Haver en Boekweit. VAN LEEUWEN Co., Biljartfabriek BILJARTS, STAAT TER DEKKING FRITS VI. DIENSTBODE, Keuken-Werkmeid en Tweede Meid Oogarts, 's Bosch, is van 14 Juli tot 4 Augs. Notaris MIDDELKOOP te Capelle, TE KOOP OF TE HUUR: Commissionnairs ii Effecten, Ververstraat 25, 's Hertogenbosch. Eigenaar ADRIAAN DEGRAAFFHzn. Dekgeld 8 Gulden, publiek verkoopen: publiek verkoopen: zen gekozen mr. Regout, min. van Waterstaat. Er bestaat gegronde verwachting, dat Carnegie, die zich thans in Europa be vindt, de uitnoodiging tot bijwoning van de opening van zijn stichting, het Vredespaleis, op 28 Augustus, zal aan nemen. Tot de plechtigheid der inwijding van het Vredespaleis zullen de minister van buitenlandsche zaken en de gezan ten in Den Haag der verschillende mogendheden uitgenoodigd worden in hun hoedanigheid van voorzitter en leden van den raad van beheer van het Hof van Arbitrage. Het „Vaderland" heeft vernomen, dat de benoeming van een directeur voor de Rijkspostspaarbank aan het nieuwe kabinet zal worden overgelaten. Onder de gemeente Aardenburg heeft men des nachts in een weide van den landbouwer A. de Miliano, een paard, dat al eenige malen bekroond was, daags voor de premiekeuring, zoodanig gesne den, dat het dier niet voorgebracht kon worden, aldus meldt het „N. v. d. D.". De politie heeft de zaak in onderzoek. Zaterdagavond ongeveer 9 uur bevon den zich te Almelo twee jongelieden uit Subculo, gemeente Vriezenveen, zekere J. E., oud 30 jaar, en J. B., oud 21 jaar, nabij den ingang van het terrein, waar het onafhankelijkheidsfeest gevierd werd. Over een kleinigheid kregen ze een woordenwisseling; waarbij J. E. zich zoo driftig maakte, dat hij met een mes zijn makker B. te lijf ging. Hij bracht hem behalve andere verwondingen een steek toe in de hartstreek, waardoor de groote slagader werd doorgesneden. De getroffene strompelde nog eenige meters verder en zakte toen badende in zijn bloed op den grond. Nadat hem een voorloopig verband was aangelegd, werd hij naar het Ziekenhuis vervoerd, waar hij spoedig na aankomst overleed. De dader werd nog denzelfden avond ge arresteerd en naar het Huis van Be waring overgebracht. Tegenover de politie heeft hij een volledige bekentenis afgelegd. De verdachte staat gunstig, de ver- slagene minder gunstig bekend. Bij de jongste verkiezingen voor de Provinciale Staten en voor de Tweede Kamer kwamen een groot aantal kiezers te Amsterdam niet in het bezit van de officieele oproepingskaart van het stad huis. Een streng onderzoek heeft ver denking doen vallen op een tweetal hulpbestellers, die zich niet op behoor lijke wijze gekweten zouden hebben van hun taak om de officieele oproepingen aan de geadresseerden te bezorgen. Bij een hunner zijn de kaarten, voor een heele wijk bestemd, te zijnen huize door de politie teruggevonden. Tegen twee bestellers is thans, naar De Fakkel ver neemt, een klacht aanhangig gemaakt bij de justitie, die het verder onderzoek in deze zaak leidt. Te Arnhem wordt vermist zekere B., directeur van een reisbureau. Een som van ruim f 5700, opbrengst van reis biljetten der S.S. en aan de S.S. toebe- hoorende, is mede verdwenen, terwijl nog niet vaststaat of ook gelden van stoombootmaatschappijen ontbreken. Maandagmiddag is in een logement aan den Geerweg te Delft de koopman H. van den Br. uit Rotterdam door den werkman van E. met een mes in de rug gestoken en levensgevaarlijk ver wond. De dader heeft zich bij de politie aangemeld. Bij den uitgang van de vestibule van het postkantoor aan het Kerkplein in Den Haag is Zaterdagochtend van een bejaarden heer een aangeteekende brief, inhoudende een paar honderd gulden aan bankpapier, ontrold. Toen de be stolene het postkantoor wilde verlaten, kwamen op hetzelfde oogenblik twee mannen door de uitgangsdeur de vesti bule binnen. Buiten gekomen, vermiste de bestolene den brief. Van de bedoelde personen, die naar hij vermoedt hem den brief hebben ontrold, was toen geen spoor meer te ontdekken. Te Amsterdam is een ernstig conflict uitgebroken in het betonwerkersbedrijf, bij welk conflict 600 700 man betrok ken zijn. Het geldt hier een uitsluiting. Van patroonszijde verneemt de N. R. Ct. daaromtrent het volgende: De werk- liedenvereeniging Nieuw Leven had nu vier jaar geleden met de patroons een collectief contract afgesloten, loopende tot April 1914. In November 1912 vroeg Nieuw Leven een toeslag op het loon. In verband met de duurte der levens middelen willigden de patroons gedu rende drie maanden een toeslag van 2 cent per uur in. Nieuw Leven wenschte echter bovendien in het collectief con tract veranderingen te zien aangebracht. Daartoe waren de patroons niet bereid. Wel verklaarde de patroonsvereeni ging zich bereid een nieuw collectief contract af te sluiten, waarbij de loonen der cementwerkers op 33 tot 37 ets. per uur en die der sjouwers van 28 tot 30 cent zouden worden gebracht. Nieuw Leven weigerde hierin te treden, waarop den werklieden Zaterdagmiddag werd aangezegd, dat Maandag het werk niet zou worden hervat Aldus is dan ook geschied. Zaterdagnacht heeft men in den tuin van den gemeente-veldwachter te Wis- sekerke (Zeel.) op ergerlijke wijze huis gehouden. Alles is vertrapt, uitgetrok ken of vernield. Zijn welput, midden in het dorp, is door het ingieten vaD petroleum onbruikbaar gemaakt. Uit Oudewetering wordt gemeld, dat het lijk van den vader van F. Breet, aldaar, onder toezicht van den burge meester en van het parket uit Haarlem opgegraven is en daarna vervoerd naar Leiden voor onderzoek in zake de ge pleegde vergiftiging. Nadat de z.g. wonderdokter Hendrik Jacobus Eilers, chemicus, wonende te Oegstgeest, verschillende rechtscolleges veel werk had verschaft, wegens zijn onbevoegd uitoefenen van de genees kunst en de tijd eindelijk was aange broken, dat de vonnissen ten uitvoer zouden worden gelegd, is de vogel ge vlogen. Hij staat thans gesignaleerd, om te betalen f 1300 boete, subsidiair 240 dagen hechtenis, betreffende 7 verschil lende vonnissen, benevens wegens drie principale hechtenisstraffen, ieder van twee maanden. Een hoofdagent van politie die Zon dagavond in de Weeshuisstraat te Dor drecht surveilleerde, maande daar eenige personen aan, op te houden met luid ruchtig schreeuwen en zingen. Aan deze sommatie werd niet voldaan, integen deel, de herriemakers veroorzaakten den politieman moeilijkheden. Eén van hen ging zelfs door met zingen en werd daarom vastgegrepen. Toen begon het oude liedje weer, onmiddelijk wilden de anderen hun kameraad ontzetten. Twee agenten kwamen spoedig ter assistentie en één van dezen kreeg een leelijken schop. Toen werden de gummi stokken getrokken en daarmede rake klappen uitgedeeld. Denzelfden agent, die een schop had gekregen, werd door een anderen per soon een slag toegebracht met een stok, waaraan een ijzeren ring zat. Deze per soon werd onmiddellijk gearresteerd. Natuurlijk lokte dit ook weer verzet uit van de zijde van het publiek. Een werkman sloeg den anderen agent op h6t hoofd en wierp hem op den grond, door hem z.g.n. beentje te lichten. Maar ook hij werd vastgegrepen en overge bracht naar het hoofdbureau van politie. Een inspecteur van politie was ook ter hulp gekomen en hielp ook op kracht dadige wijze, dat het publiek op behoor lijken afstand van de arrestanten werd gehouden. Dezen zijn overgebracht naar het par ket van den officier van justitie. Beiden zijn in het Huis van bewaring voorloopig gedetineerd, wegens verz9t, in vereeniging gepleegd. Te Glanerbrug (gemeente Lonneker) in het café van G. Muller hielden Za terdagmiddag omstreeks halfvijf vijf personen, o.a. zekere J. D. ten W., on der den invloed van sterken drank, zoo danig huis, dat de hulp der politie werd ingeroepen. De gemeenteveldwachter J. Kunst maande het vijftal tevergeefs aan tot kalmte, in 't bijzonder ten W., en toen Kunst dezen wilde verwijderen, vielen allen op den veldwachter aan en brachten hem met stoelen bloedende wonden aan hoofd en armen toe. Toen ten W. andermaal met een opgeheven stoel op den veldwachter toetrad, waar schuwde deze hem terug te treden, daar hij anders van zijn revolver gebruik zou maken. Toen ten W., niettegen staande deze waarschuwing, andermaal wilde slaan, schoot Kunst, waardoor ten W. in de borst getroffen neerstortte.' Onmiddelijk was het verzet gebroken en toen de inmiddels gewaarschuwde marechaussees ter plaatse kwamen, was alles afgeloopen. De getroffene, 24 jaar oud en gehuwd, werd verbonden en naar zijn woning vervoerd, waar hij Zondagochtend is overleden. Ook de veldwachter werd verbonden. Diens woüden bleken niet levens gevaarlijk te zijn. De verslagene stond bij de politie ongunstig bekend. De overige vier woes telingen werden gearresteerd. Zondagnacht om 1 uur heeft er in de Delistraat te Rotterdam een hevige vechtpartij plaats gehad, waarbij de boot werkers J. F. van B. van den Breeden Hilledijk en C. S. uit de Hilledwars- straat door revolverschoten getroffen zijn. Eerstgenoemde kreeg een revolver- kogel in de linkerzijde van den buik en verkeert in levensgevaar. Hij is in het ziekenhuis opgenomen. Laatstge noemde, die aan de binnenzijde van het linkerbeen door een kogel werd ge troffen is in die inrichting verbonden en vervolgens naar zijn huis gebracht. Als dader is gearresteerd de hofmees ter E. G. van het stoomschip Wurzburg, liggende in de Rijnhaven. De man be weert uit zelfverdediging te hebben ge handeld toen men hem van alle zijden te lijf ging. De revolver, die nog met een kogel geladen was, is in beslag ge nomen. De slagersknecht A. de W. heeft Maan dagavond in d© Sweelinckstraat te Am sterdam bij een twist, den 34-jarigen schoenmaker C. v. A. met een mes in den rug gestoken. De toestand van den getroffene is zeer ernstig. De dader is aangehouden en heeft volledig bekend. Beiden waren onder den invloed van sterken drank. Iturgeriyke Stand. Andel, over de maand Juni. Geboren: Jozina Hendrika, d. v. J. G. Schouten en H. Versteeg; Johanna, d. v. G. Volk en M. O. TimmermansDirk, z. v. G. de Fijter en N. de Fijter; Le venloos kind v. h. maulijk gesl. van O. Verhoeven en J. Bouman. Vertrokken naarRotterdam, J. M. Jonkers. Ingekomen vanHilversum, A. van der VlietAlmkerk, C. G. Groenenberg en gezin Bergen op Zoom, T. Verbeek. Sprang, over de maand Juni. Geboren Maria, d. v. A. A. de Bie en A. de Bie Josina, d. v. W. de Rooij en M. Spierings. Getrouwd J. C. van der Waals, 29 j. en J. E. Rijken, 24 j. Overleden: J. Havelaar, echtg. van M. Westerlaken, 59 j. Geertruidenberg, over de maand Juni. Ondertrouwd: Johannes van der Pol, 34 j. en Geertruida M. Goossens, 20 j. Wilhelmus A. Verharen, 23 j. en Adriana Joha. van Gils, 22 j. Geboren: Constantijn Carel, z. v. H. G. Sonderman en J. v. d. Kieboom Christina Hendrika Wilhelmina, d. v. A. C. ter Berg en P. H. Huijsmans; Johannes Antonius, z. v. B. Mekes en J. v. d. SteenJohan, z. v. A. A. Faro en J. Schep Huiberdina Maria Elisa beth, d. v. G. v. d. Bosch en A. M. Staal; Petronella Amerentia Hendrika, d. v. D. B. Geurs en E. A. van Strien Anna Maria, d. v. A. Waas en J. H. Snijders. Overleden: Cornelia P. v. Beek, lij.; Franciscus Zijlmans, 79 j., echtg. van A. Aarts. (tunbeNtedinffen. 16 Juli. Min. van Waterstaat, lo. de verbe tering van den IJssel bij de steenfabriek De Mars onder Rheden en Bahr en Lathum. Raming f 50200. 2o. de verbetering van den IJssel bij de Hoenwaard boven Hattem. Raming 46.900. 21 Juli. Prov. bestuur van Limburg, het maken van werken tot verbetering van de Maas onder Maasbree, Tegelen en Venlo. Raming f 34.400. 23 Juli. Min. van Waterstaat, lo. het maken van werken tot voortzetting van de ver betering van de Waal tusschen Nijmegen en de Groenelanden. Raming f 149.050. 2o. het verrichten van baggerwerk in de Zuiderzee nabij den Ketelmond, behoo- rende tot de werken van de rivier den IJssel. Raming 36,500 kub. M. gemeten in de mid delen van vervoer. 28 Juli. Prov. bestuur van Zuidholland, de verbetering van de hoofden der marine haven te Hellevoetsluis. Raming f 36,000. 28 Juli. Prov. bestuur van CJtrecht, het verbeteren van de boordvoorzieningen van het Merwedekanaal te Utrecht. Raming f 23.000. Afloop a ii bested in ge n. 3 Juli. Prov. bestuur van Noordholland, het doen van leveringen en werkzaamheden ten behoeve van de Heldersche zeewering. Raming f 12500. Minste inschrijver M. Daalder, Alkmaar, f13,200. 4 Juli. Prov. bestuur van Overijssel, lo. het verrichten van baggerwerk tusschen de leidammen in het Zwolsche Diep en daar buiten in zee Raming f 0.25 per kub. M. Minste inschrijver J. C. de Groot, Gies- sendam, f 0,203 per kub. M. 2o. het verrichten van baggerwerk in het Zwartewater in de prov. Overijssel. Raming f 0,42 per kub. M. Minste inschrijver IJ. Dikkerboom, Oude- haske, f 0,375 per kub. M. Marktberichten. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 46,054 stuks. Hoendereieren van f 3,85f 5,10 pier 100 stuks. Biggen aangevoerd 30 stuks. Prijzen van f9.tot f 15. Prijs der boter van f 1.28 tot f 1.37 per kilo. Aangevoerd 200 kilo. 26 Zalmen f 0.88fl.22 per pond. 29 Zalmen f 0,90f 1,15 per pond. 1 Steur f 197fper stuk. Deze week aangevoerd en afgeslagen 967 Zomerzalmen f 0.80 tot f 1.35 per pond. 303 Zalmen f 0.80f 1.25 per pond. Paling f 0,24f 0,60 cent Snoek f 0,43f cent Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 4 Juni 1.25 M. 0.55 M. 1- N.A.P. 5 1.28 0.58 6 1.20 0.52 7 1.30 0.50 Waterhoogte Maastricht (brug). 7 Juli 0 36 M. beneden 0. 8 0.34 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 7 Juli 2 49 M. boven 0. 8 2.40 Advertentiën. Wordt gevraagd tegen 1 Augustus te 's Bosch, eene als Meigtfe-alleen, goed kunnende werken en koken. Loon f 110.Wasch buitenshuis, v. g. g. v. Br. No. 4075, Boekh. ADR. HEINEN, Kerkstraat, Den Bosch. Wordt voor direct gevraagd een van goede getuigen voorzien, geheel zelfstan dig werken, goed loon, in een klein gezin, liefst P. G., boven de 20 jaar. AdresPh. STIBBE, Kerkstraat 8, 's Bosch. gevraagd, tegen Augustus, door echt paar op leeftijd, zonder kinderen, te 's-Gra- venhage, in een gesloten huis. Loon f 130, en f 110,—; waschgeld f 26,tramgeld f 10,per jaar. Aanbiedingen aan het bureau dezer cou rant, onder letter S, met opgave waar mon delinge of schriftelijke getuigen kan worden verkregen. Gevraagd, tegen 1 Aug. of eerder, of flink Halfwas P. G. AdresJ. BAKKER, Nieuwendijk, (bij Gorinchem.) in den Biesbosch, op 39 Juli, des voorm. om 9.30 uur, te Almkerk, op 39 Juli, des nam. om 3 uur. A. Z. SNOEK, Voorzitter. A. BAX Gz., Secretaris. zal op Maandag 14 Juli 1913, nam. o uur, op het Stuk, Onder Sprang, op de Stede, bewoond door Arien van der Kolk, In perceelen. tegen een billUke prijs, bij A.TROMP, Werkendam. te Waalwijk, zal Donderdag ÏO Juli 1913, v.m. ÏO uur precies, op de Achterste Hoeve, onder Loon-op Zand, teD verzoeke van de heeren TIMMERMANS q.q., Ongeveer 30 koopen goed groeiende Bijeenkomst bij L. v. d. KAA. Gevraagd: f500 4 pCt. 's Bosch 97 pCt. f1000 3i pCt. N.-Brab. Mij. voor Gemeente Crediet90 f1500 aand. Mij. tot Exploit, v. Bouwterrein 's Bosch 45 2 pCt. obl. Waterschap Groot Mijdrecht offerte. 3£ pCt. obl. Bommelerwaard boven den Meidijkofferte. Aandeelen Katholieke Illustratie offerte Aangeboden f2000 aand. Alg. Verzekering Mij. „Adjuto" 40 10 f500 aand. Mij. tot Exploit. v. Bouwterrein 's Bosch 60 f5500 4 pCt. Prov. Drenthe 1908 97| 5 f500 4 pCt. gem. Katwijk 97£ f7000 4 pCt. gem. Vlaardingen 1912 96£ f1000 3| pCt. gem. Zaandam 1891 92 f 500 3 pCt. gem. 's Bosch 1896 84 f3000 3£ pCt. gem. Den Haag 93 f3000 4| pCt. gem. Delft 101% f 2000 3 pCt. gem. Dordrecht82£ f2000 4 pCt. gem. Aalten 97 f 1000 4 pCt. gem. Delfzijl 96£ f17.000 4£ pCt. gem. Amersfoort 10H Coupons te Amsterdam betaalbaar. A. P. C. Roothaert, TflJUIBG. Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste oonstrnotie. Reparatiën en levering van JBallen, Zaken, Queuën enz. spoedig en tot de minste prijzen. op alle werkdagen bij den te Babiloniën broek, de om zijn beste afstamming wel beroemde zwarte witvoet Stamboek- en Premiehengst Ingeschreven in het stamboek No. 28 N. S. Tg. Warmbloed ras. Afstammende van Vaderszijde „Harras II" No. 646 N. P. S., van Moederszijde „Jana" No. 3733 N. P. SGrootvader „Waltram" No. 328 N. P. S. bij de eerste toelating te voldoen. Geregelde Stoombootdien te van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vcen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Tei Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. t Goederen voor Delft, Vlaardingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, I ligplaats, Trekweg tegenover Beerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Informatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaploin te Heusden. i t Dese diensten xqn vrij van veergeld. WERKEN BAH. De zetting der tot er it deze week op de markt 70 eti., in de winkelt dut 75 ets. pet half kilo. Keren f 1.15 de 26 ttukt. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 73 et per half kilo en die der eieren f 1.20 de 26 ttukt. BESOOIJEN7 Juli. De prijt der Boter wat heden 1.29 1 36 per Kilo. Aangevoerd 300 K.O. Eieren 5 a 5l/2 ct. per stuk. OOSTERHOÜT, 7 Juli. Boler f 1,26 a 130 per Kg. Eieren f 0 20 en 0,21 de 4 ttukt OORIN CR EU, 7 Juli. Op de veemarkt waren aan gevoerd 106 runderen16 nuchtere kalveren, 30 vette aar kent 702 biggen0 tchapen en 00 lamineren. De prijzen waren alt volgt: zware kalf koeien f 240 300, kalfvaarzen f 180 a 230 guizte vaarten 000 a 000 melkkoeien f 180 a 240 twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf-jarige f a pinken fagraskalveren 40 a 60, nuchtere f 14 a 20, schapen f a lammeren f 0 a 00 biggen f a - per stuk. Vette varkent 26 a 271/2 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe fi'tb a 9,50, roode dito 8.50 a 9 25, witte dito filb a 9.25 int. rogge f 6.a 6 25 buitenl. dito f 6 40 a 6.75, gerit f 5.10 a 5.60 haver f 4.— a 4.75, duivenboonen f -. a blauwe erwten f a mait, 150 pond, f 5.20 a 5,75, allei per heet Boter 70 a 75 et. per half kilo. Keren f 1,15 a 1.20 per 26. Kippen f 0.00 a 0.00 per stuk. ROTTERDAM, 7—8 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 576 vette runderen, 1001 magere dito, 577 vette en graskalveren, 343 nuchtere kalveren, 1134 tchapen of lammeren, 733 varkent, 127 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 94 2* kw 80 cent, kalveren le kw. 110 ie kw 90 ct. schapen le kw. 64, ie kw. 52 et. vette varkent 55 a 57 ct. licht soort 57 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 18.a 30.idem voor de slacht f 12.- a 20.00 Biggen f 2. a 2 25 per week, Op de botermarkt werden aangevoerd 60/8 en 14/16 ton en 176 stukken van een half ki'o. Prijt le kwali teit f bh ie kw. f 51, ie kw. f 48. Per half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwtche eieren f 4.70 a 4,90. Overmaastche dito f 4.99 a 5 10 per 100. R«Uerda«sehe eierenreiling, Waalwijk, 4 Juli. Op de veemarkt geen aanvoer van runderen. Yischmarkt Gorinchem. Yischmarkt Hardimreld. Kr&Iingsche Yischmarkt. Woudrichemsehe Yischmarkt. D Namens het Bestwur der Afd. N. Brab. v. d. Nation. Vereen, t. b. d. Paar den fokkerij in N. Vragen en aanbiedingen worden K0STKL00S geplaatst, slechts bij uitvoering wordt provisie in rekening gebracht. Vraag teekeningen en prijsopgaaf.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 3