Ieder zwak, armbloedig mensch die het gebruik der Pink Pillen nalaat, weigert te genezen. Baines, een strijdlustige kiesrechtvrouw, is met haar man en haar zoon gevangen genomen. Plaatselijk \ieuvts. Heusden, 12 Juli. Tot Brigade-Commandant der Rqksveld- wacht is bevorderd de heer J. J. Cremers alhier, en is hem met ingang van 1 Augustus Alem als standplaats aangewezen. Tot hoofd der R. K. Parochiale Jon gensschool is benoemd de heer Carpy, thans hoofd der Openb. School te Empel. Donderdag 10 Juli had de aangekon digde vergadering plaats van het onder wijzend personeel uit het arr. Heusden. De arr.-schoolopziener, de heer Blok, was we gens ongesteldheid verhinderd en nu werd het presidium waargenomen door den heer Prinsen. De heer Van Oppenraaij, districtsschool opziener, die ,bij deze gelegenheid de ver gadering een lunch aanbood, ter herdenking van zijn 25-jarig ambtsjubileum in Novem ber van het vorige jaar, was mede tegen woordig. Er heerschte een gezellige toon, afgewisseld door heildronken, o.a. op den gastheer; aan alles was te merken, dat de heer Van Oppenraaij, de volle sijmpathie had van alle aanwezigen, 84 in getal. De hoofdschotel was de rede van den heer De Hoog uit 's-Hage, die op eminente wijze behandelde „Uit den vooravond der Fran- sche revolutie". Ten hoogste leerrijk, werd die rede uitgesproken, met een duidelijk accent en een gloed, die het auditorium twee uren boeide. Een daverend applaus was het loon van den spreker. In de pauze werd door den waarnemen- den Voorzitter de afwezige schoolopziener herdacht en op zijn voorstel hem een tele gram van hulde gezonden. Nog werd door den heer Knol een woord gewijd aan de nagedachtenis van den heer Mussert, die vele jaren Secretaris der vereeniging was geweest en eindelijk werd bij acclamatie tot Secretaresse benoemd mej. Fop uit Heusden. Onder het zingen van een toe passelijk lied op den gastheer, nam deze van alle aanwezigen persoonlijk afscheid en verliet de zaal. Nu sloot de Voorzitter deze gezellige bij eenkomst, die zeker bij allen in aangename herinnering zal blijven. Woensdag a.s. zullen de leden der naaivereeniging „Dorcas" alhier een uit stapje maken naar Nijmegen. Naar wij vernemen zal de Ring Heus den en Aitena van het Nederl. Jongelings verbond op Donderdag 14 Aug. a.s. zijn 4de Openluchtsamenkomst houden op het be kende terrein van het eiland Nederhemert, daartoe welwillend afgestaan door de Hoog Welgeboren heerE. W. Baron van Wassenaar. Waar het „Eiland" op zichzelf reeds een bizondere aantrekkingskracht bezit door zijn bosschen en schoone ligging en de meest bekende sprekers van ons land zullen worden uitgenoodigd alsdan een woord over het werk onder de Jongelingschap en de Zending te spreken, zullen op dien dag wel zeer velen zich opmaken om in Gods vrije natuur te genieten. Ook een opvatting. Zondagmorgen wilde een echte hengelaar-liefhebber zijn geluk gaan beproeven in de stadsgracht. Maar tot zijne onaangename ontdekking zag hij de waarschuwing „verboden terrein" art. enz. Goede raad was duur. Hij loopt zonder zich te bedenken achter de omheining heen door het water en blijft volgens hem op een gunstige plaats in het water staan. De waar schuwing „verboden terrein" was dus voor hem niet het minste bezwaar. Werkendam. Donderdag 1.1. ver gaderde de werkliedenvereniging „Een dracht" ten her berge van mej. de Wed. D. L. van der Wiel, alhier. Aanwezig on geveer 50 leden. Bij de opening heette de Voorz. allen welkom en in zonderheid den heer Burgemeester. Hij betreurde het, dat de vereeniging twee bestuursleden, deheeren C. B. van Driel en C. J. Rijkevorst, door den dood, in de afgeloopen 3 maanden waren ontvallen en roemde hen als tijdens het bekleeden hunner functies, steeds met ijver in het belang der vereeniging werk zaam te zijn geweest. Hun assche ruste in vrede 1 De afgeloopen drie maanden waren voor de vereeniging gunstig geweest, wat mede te danken wa3 aan een gift van f 100,geschonken door een donateur, die onbekend wenschte te blijven. Hij hoopte dat velen nog als donateur zouden toetreden, en dit loffelijk voorbeeld volgen. Vervolgens las de Secretaris de notulen voor, die on veranderd werden goedgekeurd, waarna de Penningmeester rekening en verantwoording van het geldelijk beheer deed. Uit die re kening bleek, dat in de afgeloopen 3 maan den was ontvangen f 664,86 en uitgegeven f 431,69, zoodat ze een batig slot hadden opgeleverd, groot f 233,17. Bij den Penning meester was in kas f 131,12, terwijl het reservefonds groot was f 1047,19 en het kapitaal f 2837,58. Tot het nazien van de rekening en ver antwoording werden door den Voorz. aan gewezen de leden D. M. van Andel, G. Vlot en B. Visser Cz., die bij monde van eerst genoemde den Penningmeester dankte voor zijn trouwe en nette boekhouding en hoopte dat hij nog vele jaren in het belang der vereeniging werkzaam zou mogen zijn. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende, deelde de Voorzitter mede, dat zich als nieuwe leden hadden aangemeld D. Koman Hz., Joh. Ippel Tz. en G. C. Koman Dz. en dat de volgende vergadering eene verkiezing zou plaats heb ben voor 2 bestuursleden. Na dank betuigd te hebben voor de trouwe opkomst en de hoop uitsprekende elkaar bij de volgende vergadering, gezond en wel, zoo mogelijk in grooter getale weer te zien, sloot de Voorzitter de vergadering. Door het dept. Werkendam van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, worden hier pogingen aangewend tot het oprichten eener gymnastiek-vereeniging. Bij K. B. van 27 Juni LI., is de ver eeniging woningbouw-vereeniging „Werken dam Vooruit", gevestigd te Werkendam, toegolaten als vereeniging, uitsluitend werk zaam in het belang van verbetering der volkshuisvesting. Aalburg. Woensdag 9 Juli slaagde onze dorpsgenoot, de heer A. H. Schouten, voor de hoogste klasse der H. B. S. met vijf-jarigen cursus te Gorinchem. Andel- Ten huize van den heer J. G. doet zich een geval van roodvonk voor. Door den gemeenteraad is in hare laatst gehouden vergadering, op het ver zoek der ingezetenen tot oprichting eener spreekcel, afwijzend beschikt. He so yen. Bij de Dinsdag gehouden herstemming voor twee leden van den ge meenteraad werden uitgebracht 207 stem men, waarbij 1 van onwaarde. C. M. Donken verkreeg er 79, C. H. de Greef 103, J. P. v. d. Heijden 108, H. Levie 98, zoodat ge kozen zijn C. H. de Greef en J. P. v. d. Heijden. De heeren J. C. Winkel en J. Groenen hebben hun ontslag ingediend als lid van den gemeenteraad. Dinsdagnacht hebben eenige dieven ingebroken bij den heer A. Blok en voor een waarde van ruim f 700 aan geld mee genomen. De dieven zijn binnen gekomen door een raam. De politie is met 't geval in kennis gesteld. Bra kei. Bij de stemming voor de ver kiezing van twee leden van den Raad werden 176 biljetten ingeleverd, waarvan 3 van onwaarde. Uitgebracht werden op de heeren A. van Dalen (aftr.) 109, J. Grandia (aftr.) 94 en L. van Wijgerden 76 stemmen. De aftredenden zijn dus opnieuw verkozen. ^Gameren- De uitslag van het over gangsexamen H. B. S. te Zaltbommel was voor onze dorpelingen zeer gunstig. Bevor derd werden van de le naar de 2e klasse de jongenh. G. de Ridder, van de 2e naar de 3e mej. E. v. Wijnen en de jongeh. P. C. de Geus, van de 3e naar de 4e mej. J. de Geus en van de 4e naar de 5e de jongeh. J. C. Mozet. De landbouwer Hedel verkocht j. 1. Woensdag een paard, ruim 26 maanden oud, voor den aanzienlijken prijs van f 450. C«1 lessen- Bij de alhier gehouden stemming voor twee leden van den gemeen teraad, werden uitgebracht 81 stemmen. Hiervan verkregen de heeren: G. Bies heuvel (a.-r. aftr.) 13, P. van Herwijnen (lib.) 43, H. de Lorm (a.-r.) 33 en G. Ver hoeven (lib. aftr.) 55 stemmen. Alzoo gekozen P. van Herwijnen en G. Verhoeven. 's Gravemoer. Met ingang van 16 Juli e.k. wordt alhier ten huize van mej. G. Beunis, brieven gaardster, een aan het intercommunale net aangesloten hulptele foonkantoor gevestigd. De gesprek kosten zijn Voor een gesprek van 3 minuten of min der 30 cent. Voor een dringend gesprek van 3 minuten of minder fl,00, welke be dragen worden verminderd tot 20 cent en 65 cent voor het telefonisch verkeer met de navolgende plaatsenAlmkerk, Baard wijk, Besoijen, Breda, Dongen, Drunen, Dussen, Geertruidenburg, Ginneken, 's Gre- velduin-Capelle, Kaatsheuvel, Loon op Zand, Made, Nieuwendijk (N.-Br.), Ooaterhout, Raamsdonk (dorp), Raamsdonksveer, Reijën, Sprang, Terheijden, Tilburg, Udenhout, Vrij- hoeven-Cappelle, Waalwijk, Wagenberg en Waspik. Voor elke verlenging gedurende 3 minu ten zijn dezelfde tarieven verschuldigd. Bij besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant van 8 Juli 1913, G no. 62, is het reglement voor het burgerlijk armbestuur, vastgesteld door den raad dezer gemeente in zijne vergadering van 26 Juni 1913, goedgekeurd. Herpt. Door wijlen den heer P. Ver hoeven, j.l. Zondag alhier overleden, is behalve aan bijzondere personen, aan de R.-K. kerk f 1000 gelegateerd. De hooioogst vordert zeer slecht. Voortdurend wordt het droogmaken door regenbuien onderbroken. Veel hooi verliest totaal de kleur, terwijl er veel onbekwaam wordt binnengehaald, wat aan de kwaliteit nadeel berokkent. Kaatsheuvel. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp- postiran toren werd gedurende de maand Juni 1913 ingelegd f 6660.69 en terugbe taald f 5532.58 en 41 nieuwe boekjes werden uitgegeven. Kaatsheuvel- Dezer dagen brak brand uit in een huis bewoond door P. v. D. alhier. Het met riet gedekte huis stond in minder dan geen tijd in lichtelaaie. De oorzaak is onbekend. Assurantie dekt de schade. Deze week viel het knaapje van H. M., uit de Stationstraat, van den zolder op den vloer neer, waarbij hij zich zoodanig be zeerde, dat geneeskundige hulp noodzake lijk was. Op Woensdag 9 Juli had een jongen van M. S., van de Lage Zandschel, die zijn paard naar Dussen bracht, het ongeluk van het paard te vallen. Het gevolg daarvan was, dat hij op advies van den daar ontboden geneesheer per rijtuig naar huis gebracht moest worden. Bij de op 9 Juli gehouden herstem mingen voor drie leden van den gemeente raad zijn gekozen de heeren Van den Heuvel, Heuer en Lom bar ts. Nederhemert. 't Is met den aard- appelhandel hollen of stilstaan. Voor f 2 per 75 kilo konden de schoolmeesters aan de Rietschoof en voor f 2.15 aan het station te Zaltbommel worden afgeleverd. Van deze gelegenheid is druk gebruik gemaakt, zoo dat honderden mudden zijn verzonden. In geen jaren zijn de zuiglammeren zoo hoog in prijs geweest. Tegen goede vraag worden ze thans opgekocht voor f 15 f20. Iemand ontving voor zijn 3 lammeren niet minder dan f 55. Met den pluk der zwarte bessen is thans een begin gemaakt. De strenge nacht vorsten hebben nogal schade aangericht, zoodat de oogst niet meevalt. De prijs is echter hoog; 27 30 cent per kilo. De schokker van den visscher J. Oomen zal eerstdaag naar Duitschland ver trekken, om op den Rijn met den kuil op drijfpaling te visschen. Dezen keer gaan de gebroeders Oomen zelfs boven Keulen. Nieuwendyk. Tnplaats van den heer Kuipers, onderwijzer aan de chr. school alhier, welke benoemd is te Leiden, is thans benoemd als tijdelijk onderwijzer de heer Frankhuizen te Utrecht. Poederooien. Als leden van den Raad zijn respectievelijk met 70 en 65 stem men herkozen de heeren G. D. van Os en W. van Ooijen Op de heeren J. Opstelten en C. van Ballegooijen waren 59 en 50 stemmen uitgebracht. R{|svi y k- Gedurende de maand Juni werd aan het hulppostkantoor op 's Rijks postspaarbank belegd f 1895,24 terugbetaald f 635,61. Kpraiig. Met goed gevolg is door de jongeheeren Johan en Hugo v. d. Meulen alhier, aan de H. B. school te Tilburg, respec tievelijk van de 4e naar de 5e en van de 3e naar de 4e klasse, overgangsexamen af gelegd. Naar men ons meedeelde hebben bij het bestuur der chr. school vereen, alhier, zich 16 sollicitanten aangemeld om voor de benoeming tot hoofd in aanmerking te komen. Binnen de loop van enkele dagen zal uit dit zestal een voordracht worden opgemaakt. Veen. De arbeider D. wilde een zijner konijnen opruimen en vond daarvoor een kooper, welke het beest uit zijn hok wilde nemen, doch dit ging niet zoo gemakkelijk. Het vloog den nieuwen eigenaar onverwachts in den arm en beet hem zoodanig, dat hier voor geneeskundige hulp werd ingeroepen. Voor de aardappelen „de schoolmees ters" werd Donderdag f 2,10 per HL. besteed en zijn de prijzen dus een weinig vooruit gaande. De pomp, welke van gemeentewege nabij het Raadhuis is geplaatst, geeft mooi helder drinkwater. Dat dit voor de omwo nenden een groot gerief zal opleveren, laat zich begrijpen. Dinsdag 15 Juli, voorm. 10 ure, open bare raadsvergadering ter behandeling: 1. Ingekomen stukken 2. Aanbieding gemeenterekening 1912; 3. Reclame Hoofd. Omslag. Arfjlioeven-Cappel. Bij de op Dinsdag gehouden stemming voor 2 leden van den gemeenteraad, werden uitgebracht 65 geldige stemmen en 1 van onwaarde; hiervan verkregen de heeren G. J. Heijmans 10, P. A. v. d. Hoevep 41, J. Oerlemans 28 en H. P. Stam 32, eoodat gekozen is P. A. v. d. Hoeven en herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren J. Oerlemans en H. P. Stam. De herstemming is bepaald op Donderdag 17 Juli a.s. IVaipik- Dezer dagen is van de scheepswerf der N. V. Scheepsbouw werven, v.h. P. A. Ruijtenberg alhier, met goed ge volg te water gelaten, de nieuw gebouwde stalen sleepkaan „Clamarant" groot 592 tonnen, gebouwd voor rekening van den heer Adr. Poppelier, alhier. De kiel zal worden gelegd voor een sleepkaan van on geveer 275 tonnen, voor rekening van den heer Jean PaulissenBraekers, te Uyckhoven (België.) Bij onderhandsche aanbesteding zijn Gebr. De Grauw, alhier, aannemers ge worden van de verbouwing der R. K. Bij zondere School, voor de som van i 10000, *wyk. Zekere De B. reed met zijn hondenwagen met bussen melk beladen, in dolle vaart de veerstoep af en kwam tegen de „keet" terecht; hij werd aan zijn been zoodanig benadeeld, dat men hem per wagen huiswaarts moest brengen; ook de kar beliep veel averij. PREDIKBEUHTEÜ, 13 Juli. Remden, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. leeskerk. Geref. kerk, (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9,80 en nm. 6 u. de heer Stamphorst van Veenendaal. Chr. Geref. Kerk, geen opgaaf. Aalst, vm. 9.30 ds. Paddenburg. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. de. Van Velsen uit Zuilichem. Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Blankhardt uit Ba- byloniënbroek. uit Dussen. Loonschendijk, vm. 9,30 u. ds. Van Leeuwen uit 's Gravemoer, bed. H.A. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoflf. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Ger. kerk, geen opgaaf. Eethen, geen dienst. Gameren, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2u. ds. Verkoren te Herwaarden en nm. 6.30 u. ds. Montfrans, te Kerkwijk. Geref. kerk, vm. en nm. leeskerk. Geertruidenberg, geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1.30 n. leeskerk. '8 Gravemoer, vm. 9.30 de heer W. L. Herma- nidus, teol. cand. nm. 2.30 u. ds. E. J. H. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, geen dienst. Zz. nm. 2.30 u. dezelfde Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. H. Buitenhuis uit Vreeswijk. Pouderoijennm. 2 u. ds. Paddenburg uit Aalst. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leeskerk. F. Gobius dn Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral luist en Midiin te zenden. Neem alle dagbladen van het land, gedurende 18 jaren, en gij zult waar nemen dat men nooit opgehouden heeft met het publiceeren van getuigschriften van genezing door de Pink Pillen ver kregen. Men zegt niet: „de Pink Pillen genezen", neen, men zegt telkenmaal: „de Pink Pillen hebben weer de heer of mevrouw X.... genezen", en men voegt er den naam, het adres en de photographie van de genezen persoon bij. Deze voortdurende reeks van ge nezingen bewijst wel de uitmuntendheid vau het geneesmiddel. De Pink Pillen zijn inderdaad een wetenschappelijke samenstelling van hooge waarde, en er is in de geneeskunde niets beters om bloed te geven, de zenuwen te verster ken, de krachten der verzwakten en der overwerkten te herstellen en om de genezing na een ernstige ziekte te be spoedigen. Velen onzer zieken hadden te voren tal van middelen geprobeerd. Alleen de Pink Pillen hebben hen kunnen ge nezen. Wij zijn er zoo toe gekomen te zeggen„ieder zwak, armbloedig mensch die het gebruik der Pink Pillen nalaat, weigert, dat is het woord, te genezen." Ziehier voor heden de verklaring van een zieke te Utrecht, Mejuff. W. Wal- stein, geb. van der Hoop, wonende Fockstraat 29. Deze persoon dankt hare genezing aan de Pink Pillen en zegt dat alle andere geneesmiddelen die zij te voren had beproefd haar hare ge zondheid niet hadden kunnen terug geven. Zij schrijft ons: „Sedert langen tijd was ik verzwakt, bleek, zonder eetlust en had ik mij altijd te beklagen over dit of dat ongemak. Ik kon zooveel middelen innemen als ik wilde, het scheen dat zij niet bij machte waren mijne bloedarmoede te genezen en mij mijne krachten weer te geven. Alleen de Pink Pillen hebben mij vol komen kunnen genezen. Zij hebben al mijne ongemakken doen verdwijnen en mij kracht en eetlust weergegeven." Verkrijgbaar k f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Htusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. Ui nn en land. Het Nederlandsche Correspondentie bureau meldt, dat H. M. de Koningin aan dr. D. Bos heeft opgedragen een nieuw ministerie samen te stellen, ge vormd uit de geheele linkerzijde van de Tweede Kamer. Men meldt aan de N. R. Ct., dat H. M. de Koningin tot dr. Kuyper, die op het oogenblik in het buitenland ver toeft, een uitnoodiging heeft gericht tot een onderhoud op Het Loo. Volgens de „N. R. Ct." hebben de heeren mr. A. G. A. ridder van Rap- pard en M. van Doorninck, onderschei denlijk voorzitter en secretaris van de Geldersch Overijsselsche Maatschappij van Landbouw, een adres gezonden aan H. M. de Koningin, waarin zij ver zoeken een ministerie in te stellen, dat uitslaitend met landbouwzaken be last is. Het „Volk" schrijft: Dezer dagen meldden de dagbladen, dat de levering van geschut wederom is opgedragen aan de firma Krupp te Essen, zoodat de aktie, tegen het Krupp- monopolie in de Tweede Kamer ge voerd, wederom vergeefsch is geweest. Naar wij vernemen moet er aan deze gunning iets vooraf zijn gegaan, wat bijzonder bedenkelijk genoemd mag worden. Vóór de gunning worden er te Essen, aan de fabrieken van Krupp, door Nederlandsche militairen,officieren, onderofficieren en korporaals van artil lerie en marine, proeven met het te leveren geschut ondernomen. Deze Ne derlandsche militairen genoten nu van de firma Krupp, gedurende hun verblijf te Essen, een toelage, die ruim bere kend is. De onder-officieren en korpo raals ontvangen bijv. 35 Mark (21 gul den) per week van de firma Krupp. Woensdagavond kwart voor elf ver voegde zich ten huize van den heer J. J. A. van G. aan den Deventerweg te Apeldoorn een onbekend heer, die den heer Van G. verzocht te spreken. Deze stond den bezoeker zelf te woord. Kort nadien kwam een tweede heer binnen, herkend als de heer P. C., con troleur bij het Binnenlandsch bestuur op Java, die eischte, dat mevr. Van G. en haar 5-jarig zoontje dadelijk zouden komen en meegaan. Van G. vroeg daarop de heeren heen te gaan, of binnen te komen. Toen hij zich omkeerde om de deur te openen ontving hij van den eersten bezoeker met een stok eeuige hevige slagen op het hoofd, waardoor hij vrij ernstig gewond werd. Toen de vader van den aangevallene den aanvaller beetgreep, riep C. „schiet", waarop de aanvaller een revolver richtte op den heer v. G. Jr. Het wapen weigerde echter, doordat de haan vast zat. Hierna ontstond in den gang een worsteling tusschen de bezoekers en de beide heeren Van G., geholpen door een 20-jarigen zoon. Deze sleurde den aan valler naar buiten, waar beiden terecht kwamen in een sloot. Dit gebeurde ook met den ouden heer Van G., die er door de twee mannen in geworpen werd. De inmiddels toegesnelde politie arresteerde den aanvaller, die geboeid in de auto, waarmede hij gekomen was, naar het politiebureau werd gebracht. Vandaar werd hij op advies van een geneesheer naar het ziekenhuis vervoerd. C. ging te voet naar het bureau, waar hij werd opgesloten. De revolver- was 's avonds half elf gekocht in een wapen magazijn. De aanleiding is een familiekwestie. De politie te Hoorn heeft een dienst bode aangehouden, die ten nadeele van haar meesteres diefstal heeft gepleegd tot een bedrag van over de 100 gulden. Te Boskoop zijn, bij de groote drukte ter gelegenheid van de rozententoon- stelling aldaar zakkenrollers aan het werk geweest. Gerold zijn drie gouden dames-horloges met dito ketting, een portemonnaie met f 45, een gouden heerenhorloge en een zilveren horloge van een Haagschen politieagent. Tegen sluitingstijd van het nieuwe Frans Halsmuseum, t© Haarlem, bemerk te een suppoost, dat uit een magazijntje, dat ongesloten was, een klein onbelang rijk schilderstukje, in lijst, verdwenen was Onmiddelijk werd alarm gemaakt. Het viel op dat een heer veel haast had om het museum te verlaten. Maar de toegang was al afgesloten. De heer liep nog even rond. Even later is het ver miste schilderstuk in een der kleine kabinetten van het museum teruggevon den. Men vermoedt, dat de bedoelde heer het stukje heeft willen wegnemen, en na de ontdekking het gestolene neer gezet heeft. Men zegt, dat de man een Amsterdanjmer is. De justitie stelt een onderzoek in. Den concierge der ambachtsschool te Dordrecht, F. van der Linden, overkwam Woensdagmiddag een ernstig ongeluk. Hij was in der lokalen aan het schoon maken, toen de ladder, waarop hij stond, uitgleed. Hij viel op den grond, bleef bewusteloos liggen en werd onmiddel lijk naar het ziekenhuis vervoerd waar hij zonder tot bewustzijn te zijn geko men, is overleden. De vlieger Levasseur is met zijn mecanicien Woensdagmorgen te vier uur met een watervliegtuig te Londen opgestegen voor een tocht naar Rotter dam en Amsterdam. De tocht ging langs de Theems en de Fransche en Belgische kusten. Nadat de vliegers om zes uur te Duinkerken geland waren, om den benzinevoorraad aan te vullen, stegen zij daar om kwart voor negen op en kwamen des middags te Rotterdam aan. Zij kwamen neer in de Parkhaven, vlak bij een politieboot. De politie, die in de meening verkeerde dat er een ongeluk gebeurd was met de machine, stoomde er heen, maar juist toen de boot het vliegtuig tot op Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Almkerk, nm. 2 u. ds. Van Steijn Callenfels Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniénbroek, nm. 2 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakelgeen dienst. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Brummelkamp. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. da. Van Rennes. Genderen, vm. 9,30 u. ds. Feykes. Giessennm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Klomp. NederhemertNz. vm. 9,30 u. ds. Van Voorst Vader. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Pop. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. W. Wijk c.a., vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2