De oorlog op den Balkan. Te New-York is thans het grootste huis der wereld voltooid. Het bouwwerk bestaat uit 55 ver diepingen. Van de straat tot aan het bovenste puntje van het huis is een afstand van 240 M., dus 60 M. hooger dan de Keulsche dom. De ruimte-inhoud van het gebouw bedraagt 400 duizend kub. M.; 17 mil- lioen steenen zijn bij den bouw gebruikt. De grondoppervlakte van den nieuwen wolkenkrabber bedraagt 16 hectaren. De bewoners van het huis kunnen door 3000 vensters naar buiten kijken; 28 liften onderhouden het verkeer in deze wereld. Binnen een minuut kan men elke verdieping bereiken. Het gebouw wordt door 20 duizend electrische lam pen verlicht. Dynamo's van 2500 P. K. verschaffen de electrische kracht. De bouwkosten van het reuzenwerk be dragen in het geheel 13l/s millioen dollar. President Wilson heeft Maandag te New-York overleg gepleegd met de pre sidenten van de vier groote Oosterspoor wegmaatschappijen, die ook de andere maatschappijen vertegenwoordigden, en met de vertegenwoordigers der vakver- eenigingen van conducteurs en treinbe- ambten. Men is tot een overeenkomst geraakt in dien zin, dat de wet op de arbitrage van arbeidsgeschillen zoodanig zal wor den gewijzigd, dat de eischen der be ambten aan arbitrage kunnen worden onderworpen. De dreigende staking is hiermede voorkomen. Naar Reuter uit Victoria seint zal Canada met China in onderhandeling treden, ten einde het aantal Chineesche immigranten in Canada tot 450 per jaar te beperken. Ofschoon van eiken immigrant wordt gevorderd dat hij 12,000 gulden bezit, verhuizen jaarlijks duizenden Chineezen naar Canada. De Londensche Kamer van Koop handel heeft zich uitgesproken ten gunste van den aanleg van een tunnel onder het Kanaal, ter verbinding van Frankrijk met Engeland. De Kamer achtte den tunnel vooral wenscbelijk om in tijd van oorlog te dienen voor het transport van levens middelen. Te Londen heeft zich Donderdag een bloedig drama afgespeeld. De vrouw van een zekeren Robert Louis Thain had een eisch tot echtscheiding inge diend tegen haar man, wegens de voort durend wreedaardige behandeling waar aan zij van zijn kant had blootgestaan ge durende de acht jaar van hun huwelijk. Zes weken geleden was mevrouw Thain radeloos de echtelijke woning ontvlucht. Zij wist haar man met een geladen re volver op een afstand te houden, hem in zijn kamer op te sluiten en zoodoende te ontkomen. Daarna diende zij een eisch tot echtscheiding in. Toen zij even wel Donderdagmorgen van den politie rechter terugkeerde, werd zij door haar man opgewacht. Hij schoot achtereen volgens zijn vrouw, een vriendin die haar vergezelde, een man die hem trachtte te ontwapenen en vervolgens zich zelf neer. De man werd doodelijk in den mond getroffen, Thain zelf over leed in het Ziekenhuis in den loop van den dagde toestand van de beide vrou wen is zorgelijk, vooral die van me vrouw Thain's vriendin. Bij een juwelier te Wiesbaden werd kort geleden een inbraak gepleegd, waarbij voor circa 50.000 mark aan gou den en zilveren voorwerpen ontvreemd werden. Hoewel door de plaatselijke poli tie een zeer uitgebreid onderzoek werd in gesteld, gelukie het haar toch niet de daders te arresteeren. Thans meent zij evenwel te Brussel een spoor gevonden te hebben en hoopt men de inbrekers spoedig te kunnen inrekenen. In een mijn te Aubin (dep. Aveyron) is mijngas ontploft. Er moeten 11 werk lieden gedood en 9 gewond zijn. Te Xeres heeft een ontploffing plaats gehad in een vuurwerk fabriek. Twee menschen zijn gedood, vier ernstig ge kwetst. De huizen in de buurt der fa briek geraakten in brand. Een telegram uit Mexico meldt dat aldaar een complot is ontdekt om Huerto, Blanquet en Felix Diaz te vermoorden, door het werpen van bommen, als zij in hun rijtuigen zouden uitgaan. Een afgevaardigde en tien anderen zijn gearresteerd. Men vond papieren op hen, waaruit bleek, dat zij aanhangers van Zapata waren en dat er een complot bestond. Reuter seint uit Bern, dat de vlieger Bider Zondagochtend een vlucht heeft volbracht over de Berner Alpen naar Milaan met een tusschenlanding te Do- modossola. Om 6 uur vloog Bider op een hoogte van 3470 M. over den Juugfrau, om 6 uur 20 over den Eggishorn, om 6 uur 40 ldj.dde hij, geestdriftig toegejuicht, te Duajodossola. Nadat hij zijn voorraad benzine had aangevuld, vervolgde hij zijn tocht. Hij had een brief van de gemeente Bern voor den burgemeester van Milaan bij zich. Om 8 uur 42 landde hij te Milaan. De Zwitser Oskar Bider is dezelfde, die in het voorjaar over de Pyreneeën en eenige weken geleden over den Simplon is gevlogen. Bryan heeft zijn voorstellen tot be vordering van den wereldvrede thans openbaar gemaakt. Zij strekken om de staten verdragen te doen sluiten, waarbij zij zich verplichten om tijdens het on derzoek van geschillen hun legers en vloten niet te mobiliseeren, tenzij een der beide partijen door een derden staat bedreigd wordt. Bij San Sebastiaan zijn, naar tele grafisch reeds is gemeld, Zondag twee treinen in botsing gekomen. De eene zat propvol reizigers die naar een stieren gevecht gingen. Tien hunner zijn gedood en veertig gekwetst. De zwendelarij met den bouw van het paleis van justitie te Rome wordt thans gerechtelijk onderzocht. Drie archi tecten, Ricciardi, Berelli en Silvestre, zijn aangehouden. Een der gedaagden is de staatsraad Brunialti, die gedekt is door de parle mentaire onschendbaarheid; men wil echter, door hem te dagvaarden, de verjaring beletten. De raad van state moet met 22 stemmen tegen 10 besloten hebben Brunialti als staatsraad af te zetten. Die beslissing is aan den ministerraad overgebracht, daar deze uitspraak moet doen. De ingenieur Giannini, ook bij het schanddaal betrokken, heeft zelfmoord gepleegd. Te Emmendingen drong Zondagnacht een gemaskerde inbreker het stations gebouw binnen. Onder bedreiging met een revolver eisch te hij geld. De stations chef gaf hem 130 mark, waarna de roover zich uit de voeten maakte, re volverschoten achter zich afvurende. Hierdoor werd een 20 jarig stations beambte zeer ernstig in het gezicht verwond. De dader is nog niet gearres teerd. Kerk en kermis plegen vijandig tegen over elkander te staan. Maar nu lezen wy, dat de Evangelische kerk te Rio des Padras in Brazilië een kermis heeft op touw gezet om aan geld te komen voor een nieuw bedehuis. Deze kerke lijke kermis is er zoo goed ingevallen, dat de bouw van de nieuwe kerk er door verzekerd is. Het schilderachtige meer van Cas- terno in Italië is, zoo seint men aan de Frankf. Ztg. uit Rome, plotseling in de aarde verzonken. De bedding van het meer ligt dus volkomen droog. Al vroeger heeft men hetzelfde verschijn sel waargenomen. Maar nadat de boeren den bodem van het meer bebouwd had den, kwam het water altijd na eenigen tijd terug. Eenige weken geleden waren nog twee kinderen in het meer ver dronken. Omtrent de staking te Hamburg wordt nog gemeld Dinsdag hebben ook de werfarbeiders, die nog niet staakten, het werk neer gelegd. Te Hamburg zijn er nu onge veer 16,000 man buiten werk. Ook naar Flensburg is de staking overgeslagen. Zaterdagnacht om half drie is er in een lucifers-fabriek te Ohatenay een stoomketel gesprongen. Er zijn 7 men schen gedood en 9 gewond. De ontploffing had plaats in de fabriek La Fontaine, aan den weg van Versailles naar Chatenay. De stukken van den stoomketel, die 10 meter lang is en een diameter van 2 meter heeft, zijn in alle richtingen weggeslingerd, alles op hun weg verwoestend. Verscheidene barak ken, die aan arbeiders tot woning dienden, zijn versplinterd en de bewoners bijna allen gedood. Onder de dooden zijn vijf mannen, van wie vier Belgen, een vrouw en een kind van 15 jaar. Onder de gekwetsten zijn zes Belgen. Èen telegram van den Griekschen generalen staf aan het Grieksche. ge zantschap te Berlijn bevestigt dat de terugtrekkende Bulgaren zich in Zuid- Macedonië aan ontzettende gruwelen schuldig maken. De bevelhebber der zesde divisie, die Demir Hissar heeft bezet, heeft gerap porteerd dat de Bulgaren 100 notabelen onder wie de bisschop en twee geeste lijken, hebben geworgd. Vrouwen en meisjes zijn verkracht en als zij tegen stand boden, eveneens geworgd. De Grieksche opperbevelhebber heeft alle graven laten openen om de gruweldaden vast te stellen. Nooit zegt het tele gram heeft de geschiedenis, zelfs van de meest barbaarsche volken, gewag ge maakt van zulke onmenschelijke wreed heden, als waarvan wij overal de spo ren vinden. Geen menschelijke fantasie kan zich voorstellen welk© ellende ea verwoesting in de eens bloeiende stadjes en dorpen van Macedonië heerscht. Wij protesteeren tegen de schandelijke daden der Bulgaren uit naam van het Grieksche volk en het Grieksche leger. Ook koning Konstantijn heeft aan zijn minister van buitenlandsche zaken het volgende telegram gezondenDe zesde divisie rapporteert, dat Bulgaarsche soldaten op bevel van hun kapitein op het plein van een school den motropoliet van Demir Hissar, twee priesters en meer dan 100 notabelen hebben ver moord. De opgraving der lijken heeft deze wandaad aan het licht gebracht. De Bulgaren hebben verder jonge meisjes verkracht en een, dat zich ver zette, vermoord en het lijk in stukken gesneden. Protesteer bij de vertegenwoordigers der beschaafde mogendheden tegen de schandaden van deze monsters met men- schelijk gelaat en verklaar, dat ik tot mijn leedwezen zal genoodzaakt zijn mij op hen te wreken om deze beulen vrees in te boezemen en hen tot na denken te brengen voor zij meer der gelijke misdaden begaan. Het telegram van den Koning heeft te Athene groote verontwaardiging en woede veroorzaakt. De Grieksche bevelhebber der 7e divi sie seint dat Seres totaal in de asch gelegd is, behalve de wijken van de mohammedanen en joden. Een groot aantal vrouwen en kinderen is vermoord, of levend in de huizen verbrand ge vonden. In de stad heerscht broodgebrek 20,000 lieden zijn zonder onderdak. Naar de dagbladen melden, heeft de Grieksche regeering het voorstel van Rusland om een wapenstilstand met Bulgarije te sluiten, afgewezen. De Grieksche regeering heeft op het voorstel van Rusland, om de vijandelijk heden te staken, geantwoord dat de vrede op het slagveld zal worden gesloten. Volgens een officiéél bericht uit Kon stan tinopel zijn Maandagmorgen de Turksche legers van Tsjataldzja en Boe lair den opmarsch tegen de Bulgaren begonnen. Zij stuitten niet op tegen stand. Een deel van de troepen heeft Tsjorloe bereikt. De Bulgaren hebben Rodosto ont ruimd. Er heerscht te Konstantinopel groote militaire bedrijvigheid. De correspondenten van de Engelsche bladen te Konstantinopel zijn vau meening, dat het der Porte er om te doen is Thracië te heroveren, nu Bul garije, van alle kanten door vijanden omringd, weerloos schijnt geworden. Volgens de Daily Mail handelt Tur kije in overleg met Roemenië. Na laug- durige onderhandelingen heeft de groot vizier met den Roemeenschen gezant te Konstantinopel een Turksch-Roe- meensche overeenkomst feitelijk be klonken. De correspondent te Rome der Mila- neeschePerseveranza zegt uit goede bron te vernemen, dat Italië in overleg met Oostenrijk-Hongarije, de Roemeensche regeering in overweging heeft gegeven, den inval in Bulgarije te staken. De Bulgaarsche vloot, die te Sebas* topoi een wijkplaats had gezocht, is aangezegd, dat zij had te vertrekken of wel te ontwapenen. De Bulgaarsche of ficieren verkozen het laatste. De be manningen zullen in Rusland blijven tot het einde van den oorlog. De officieuss Hestia zegt ie weten, dat Griekenland, Servië en Montenegro geen wapenstilstand zullen aanvaarden, maar de onverwijlde onderteekening van de vredesvoorwaarden op het slagveld zullen eischen, nadat Bulgarije de voor waarden zal hebben aangenomen, die het binnen een dag of twee, door be middeling van de mogendheden, om wier bemiddeling het heeft verzocht, zullen worden meegedeeld. De bondge- nooten zijn besloten om naar Sofia te trekken, in geval de vijandelijkheden mochten voortduren. Een naar Genève gedeserteerd Bul- gaarsch officier, die tot de troepen van generaal Kowatsjef behoord had en zich in den oorlog tegen Turkije zeer had onderscheiden, heeft daar aan den cor respondent van de Frankfurter Ztg. gezegd, dat hy het oorlogstooneel had moeten verlaten, om zich aan de dreige menten van zijn eigen soldaten en het gevaar, door hen te worden vermoord, te onttrekken. Verscheiden Bulgaarsche officieren had dat lot reeds getroffen. De troepen, bij wie deze oorlog in hooge mate onpopulair was, willen door dergelijk optreden, volgens den zegsman van dezen correspondent, de regeering pressen de vijandelijkheden te staken en hen te ontslaan. Alle berichten over dergelijke betoogingen en daden van geweld houdt de censuur natuurlijk achter; daardoor heeft Europa er tot dusver nog niets van vernomen. De bevolking in Bulgarije is volgens dezen officier zoo verbitterd, dat een burger oorlog te verwachten is. Plaatselijk Nieuws. Heusden, 16 Juli. Naar wij vernemen heeft de heer Thiel- man, benoemd hoofd der m. u. 1. o. school alhier, bericht gezonden, dat hij de benoe ming niet wenscht te aanvaarden. Tot ons genoegen kunnen wy mede. deelen, dat de Heusdensche leerlingen op de H. B. school te 's Bosch zijn bevorderd, als G. A. D. van Andel van de 4e naar de 5e klasse en K. M. van Andel en Jacques Verhoeven van 2e naar de 3e klasse. Een groote voldoening tevens voor den heer Verhoeven, hoofd der school alhier, bij wien ze hunne opleidiog ontvingen. Ingang 1 Juli is benoemd tot kantoor bediende op het post- en telegraafkantoor alhier, de heer D. Kamermans, thans werk zaam als tijdelijk kantoorbediende. Tot ons genoegen kunnen we melden dat de heer P. J. v. Rijswijk alhier, te Mitt- weida slaagde voor het examen van elec- triciteits- en machine-ingenieur. Van de scheepswerf van de heeren De Haan Oerlemans alhier, werd heden met goed gevolg te water gelaten een motor boot, lang 25 M., breed 4.80 M., hol 1.70 M., groot 100 ton, voor den heer J. de Fouw te St. Maartensdijk, waarna de kiel gelegd zal worden voor een Rijnschip voor Holland- sche rekening. Werkendam. Vrijdag 11. hield de heer mr. J. A. van Tienhoven de op ver zoek van het bestuur der Oranjevereeniging te houden lezing over „Neerlands onafhan kelijkheid hersteld". Jammer, dat het pu bliek niet in grooter getale was opgekomen, want hetgeen men te hooren kreeg zat goed in elkaar en was rijk van inhoud. Zondag 11. geraakten van de heeren Baggerman en van den Heuvel 2 rietschoven in brand, die op het Heuveltje aan den Bandijk, nabij de suikerfabriek stonden. Een hooischelf van den heer Van den Heu vel ging mede in vlammen op. Met behulp van de spuit der suikerfabriek werd de brand gebluscht. Het riet was wel, doch het hooi niet verzekerd. Drovigelen. Naar wij vernemen is de heer P. van der Schans alhier, geslaagd voor het eind-examen der Rijkszuivelschool te Bolsward, tevens met aanteekening op zijn diploma voor de drie moderne talen. De geslaagde ontving ook reeds eene be noeming aan de Hollandsche fabriek van melkproducten en voedingsmiddelen „Hol- landia" te Purmerend. Donderdag 24 Juli a.s. zullen de leerlingen der hoogste klassen van de Open bare School alhier onder geleide van het onderwijzend personeel een bezoek brengen aan de Diergaarde te Rotterdam. Dusseil. Bij de 12 Juli alhier ge houden stemming voor drie leden van den gemeenteraad, zijn uitgebracht 316 geldige stemmen en 12 van onwaarde. Daarvan kreeg: A. L. van Beurden (aftr.) 119, B. van Daalen, (aftr.) 140, Th. van Moerges tel 51, Th. Nieuwenhuijzen 112 enJos. van Steen (aftr.) 147 stemmen, zoodat de drie aftredende leden zijn herkozen. Toen de jongejuffrouw A. van Beur den alhier, met W. van M,, die haar het fietsen moest leeren, voor een andere fiets wilde uitwijken, rolde eerst A. van B., toen W. van M. en 't laatst nog M. K., waar voor zij waren uitgeweken in de rivier de Dusse. Door vereende kracht werden zij en ook de fietsen zonder eenige averij op het droge gebracht. ^'sGravemoer. Maandag had hier de laatste levering van zwarte bessen plaats. Door tusschenkomst van het bestuur der tuin- en landbouwvereeniging werden 6000 kilo's verzonden aan den prijs van 27 cent per K.G. Bij de Maandag gehouden herstem ming voor een lid van den gemeenteraad werden uitgebracht 142 stemmen, waarvan 4 van onwaarde. Hiervan verkregen de heeren P. Rutters Cz., die nog bij bekkenslag had verzocht op hem geen stemmen uit te brengen, 0, J. Versteeg Thz. 57 en W. Ver steeg Jz. 81 stemmen, zoodat laatstgenoemde is gekozen. Het resultaat der gehouden stemming en herstemming is mitsdien dat de beide af tredende leden zijn herkozen. Hcrpt. De geitenfokvereeniging „In ons Belang" alhier, hield Zaterdagavond in het café „De Ploeg" eene buitengewone vergadering, om de leden te laten beslissen over de wenschelijkheid van aansluiting aan den pas opgerichten bond van Geiten- fokvereenigingen in de Meierij van Den Bosch. Door den voorz. A. D. Baaijens, werd een lezing gehouden over: „Samen werking in de Geitenfokkerij", waarin het nut tot aansluiting werd uiteengezet, en wel le. uit een fokkersoogpunt en 2e. uit een finantieel oogpunt. Nadat verschillende gestelde vragen waren beantwoord, werd zonder stemming besloten om toe te treden tot den Centr. Bond. Bij acclamatie werd de heer L. van Herpt, burgemeester, gekozen tot eere-voorzitter, hetgeen Z.Ed.Achtb. welwillend aanvaardde. Het getal leden is geklommen van 31 op 36, en het getal geiten van 42 op 60. Nadat verschillende leden hun ingenomen heid hadden uitgesproken over het reeds bereikte resultaat, le. doordat van het Bra- bantsch geitenras met het Saóneslag een kruisingsproduct is verkregen, dat uitmunt door beteren lichaamsbouw en 2e. en hierin ligt het zwaartepunt door de merkbare veel hoogere melkopbrengst, werd deze geanimeerde vergadering door den voorzitter gesloten. Meeuwen. De heeren D. van Buren en J. W. de Graaff alhier, zijn bij Kon. besluit van 13 Mei j.l., herbenoemd tot taxateurs van paarden in het vorderings district Meeuwen, tot hulptaxateur is her benoemd de heer Adr. Straver Jz. te Babi- loniënbroek. Sprang;. Door het schoolbestuur der Chr. schoolvereeniging alhier, is uit de na volgende heeren een voordracht opgemaakt, welke wij in alphabetische volgorde weer geven: Kenaphaas te Dordrecht; Van der Leede te Hoornaar; Van der Ploeg te Fra- neker en Van der Sluis te Wilnis. J.l. Zaterdag ontstond bij H. S. al hier, in een bedstede begin van brand. De oorzaak moet hierin gezocht worden, dat één der kinderen met lucifers in het bed speelde. Gelukkig werd het nog bijtijds be merkt en wiet men het vuur te dooven. Waspik. Tot deurwaarder der plaat selijke belastingen in deze gemeente is door B. en W. benoemd de heer Visser, commies der directe belastingen te Geertruidenberg. B. en W. dezer gemeente en desge- wenscht ook eenige leden van den Raad zijn door Gedeputeerde Staten dezer pro vincie uitgenoodigd tot bijwoning van eene vergadering met eenige leden der staten commissie voor de electriciteitsvoorziening der provincie op 18 Juli a.s. Gedurende de afgeloopen week werden, naar men aan de N. R. Ct. meldt, op de Beneden-Waal gevangen te Gorinchem 29 zalmen, wegende van 4 tot 21 pondte Woudrichem 323 zalmen alsmede een partij paling en snoek, te Rossum 2 zalmen; te Hurwenen 14 zalmen, te Bato's Erf 3 zal men; te Tiel 4 zalmen. Aan de vischmarkt te Gorinchem be steedde men voor de zalm f 0,90 tot f 1.37 per K.G.; te Woudrichem gold de zalm f 0,85 tot f 1,35, snoek f 0,25 tot f 0.35, paling f 0,22 tot f 0,60, alles per K.G. Binnenland. Het Volk van Maandag verneemt, dat mr. P. J. Troelstra van den kabinets formateur dr. Bos het verzoek heeft ontvangen om deel te nemen aan een ministerie tot grondwetsherziening op den grondslag van de soc.-dem. herstem- mingseischen. Het aanbod strekt zich uit tot 3 sociaal-democratische ministers portefeuilles. Naar Het Volk meldt, heeft 't bestuur van de S. D. A. P. ter behandeling van het aanbod van den kabinetsformateur, een buitengewoon congres uitgeschreven tegen Zaterdagavond 26 dezer en Zondag 27 dezer. Blijkens een uit Ned.-Indië ontvangen telegram zijn door Atjehsche amok- makers aan het station Bireuën zwaar gewond 2 Europeesche militairen be neden den rang van officier, (van wie sedert 1 is overleden) en licht gewond 1 Europeesch militair beneden dien rang, terwijl aan het station Beureunoen 1 treincontroleur licht gewond werd. Op telegrafisch verzoek van den Ne- derlandschen gezant te Athene, namens de Grieksche regeering, zal het Neder- landsche Roode Kruis zes verpleegsters uitzenden om in dienst te treden bij het Grieksche Roode Kruis. Voor eene uitzending hebben zich bereid verklaard de zusters E. L. Bahle, J. Buys, W. J. G. van der Hijden, M. M. van der Hijden, J. A. Oudshoorn en G. J. ter Poorten. Het vertrek is op heden Woensdag, vastgesteld. Naar wij vernemen, bestaat bij het Nederlandsche Roode Kruis het voor nemen, eene ambulance naar Servië uit te zenden. Deze zal bestaan uit: een internist-chef, twee chirurgen, drie semi- artsen, zes verpleegsters (bereid om, be halve de verpleging, alle voorkomende werkzaamheden te verrichten) vier ver plegers (als voren)een administrateur en een kok. Een gedeelte van het personeel is reeds aangewezen. Nabij Hengelo heeft Zaterdagavond een auto-ongeluk plaatsgehad. De chauf feur van den heer K. uit Enschede reed met vrouw en kind en met een paar kennissen, Loo en dochter uit Enschede, over Oldenzaal naar Hengelo. Nabij het kerkhof te Hengelo kwamen hem twee fietsers tegen, die erg laveerden. Hij wilde uitwijken en reed tegen een boom. Loo vloog door de ruit; een slagader aan het hoofd werd doorgesneden. On der hevig bloeden werd hij naar het R. K. ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is vrij goed. De vrouw van den chauf feur brak een arm. De beide inzittende meisjes werden licht gewondde chauf feur bleef ongedeerd. De auto is vrij- wat beschadigd. Albert Meijer, die Zaterdagochtend van het Admiraliteitshoofd te Dover vertrokken was, om te beproeven het Kanaal over te zwemmen, heeft zijn poging na een uur en acht minuten opgegeven. In dien tijd had hij ongeveer 7 of 8 K.M. afgelegd. Daarna kwam hij in een ruwe zee, die hem belette om veel vooruit te komen. De Engelsche Spekslagersbond heeft een rapport het licht doen zien, waarin melding wordt gemaakt van de prachtige resultaten, door onze Rij ksseruminrich- ting verkregen met het serum tegen de varkenspest. Een der leden van dien bond, Harris, had daarvoor in persoon te Rotterdam nadere mededeelingen in gewonnen bij prof. Poels. Hij was verrast over die uitstekende resultaten. Zondagavond heeft F. C. S. bij een vechtpartij in de Boschstraat te Maas tricht den arbeider Jan Dekker en den mijnwerker L. Sulleot ernstig gestoken. Dekker is reeds overleden, en Sulleot verkeert in levensgevaar. In een logement in de Koestraat te Amsterdam is Zondagmiddag een drink partij in een vecht- en steekpartij ont aard. Nadat er menig glaasje gedronken was, kregen de gasten het onderling te kwaad, waarna één hunner een mes

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2