Hoofdpijnen. Men verwacht, dat nu een aantal processen aangespannen zullen worden te^cn de rijkscommissie voor't vesting- terrein van Mainz, die den grond aan particulieren en aan de gemeente ver kocht had. Er komen ernstige berichten over de groote overstroomingen in Hongarije en Zevenburgen. Te Maramaros Sziget is het onderste gedeelte der stad over stroomd en zijn 14 huizen ingestort. De spoorwegbrug te Nagyboesko is weg gespoeld Te Discossent Marton zijn 38 huizen ingestort, de halve stad is over stroomd. Bij Grosswardein werden de dijken doorbroken door het water der Köros rivier en verscheidene plaatsen stonden spoedig onder water. Te Mezöte- geld zijn tal van huizen, te Furta niet minder dan dertig door het water mee gesleurd. Vele personen zijn verdronken. In Zevenburgen hebben de Maros en de Szamos groote streken onder water gezet. Veel vee en groote menigten veldvruch ten zijn verloren gegaan. De schade is nog niet te schatten, maar bedraagt eenige millioenen. Zesduizend bootwerkers te Huil heb ben het werk neergelegd. De beweging begon onder de werklui van de Victoria- haven, die een halven stuiver loonsverr hooging in het uur en verkorting van hun werktijd verlangden. De ontevre denen zochten andere havens op en zetten hun kameraads aan om mee te staken. Alle havens te Huil zijn bij de staking betrokken. PlaaUelijk Nieuws. lleust(lei), 19 Juli. Vrijdag 11. slaagde voor de eerste klas van het Gymnasium te Gorinchem dejon- gejuffr. Corina van Tertoolen, leerlinge der M. U. L. O. school alhier, en voor het eind examen H. B. S. de heeren H. v. d. Maaden en M. Duijzer, beiden te Wijk en leerlingen der H. B. S. te Gorinchem. Naar wij vernemen, is de heer Carpay, nieuw benoemd hoofd der R.-K. par. jon gensschool alhier, in het bezit van acte voor Fransch, Engelsch en vrije- en orde oefeningen der gymnastiek, alsmede van het diploma voor boekhouden en dat voor Engelsche handelscorrespondentie. De benoemde zal 1 October a.s. zijne be trekking aanvaarden. Met ingang van 1 Aug. a.s. is de heer H. J. Verhoeven, benoemd tot kommies le klasse der belastingen te Dieren. De heer Verhoeven, sinds 1901 alhier ge- stationneerd, werd in 1905 na het vertrek van den heer M. Melot, benoemd tot kom- mie8-dienstgeleider en deurwaarder der di recte belastingen. Ook is de heer Verhoeven mede-oprichter en bestuurslid der „Heus- ««ensche Harmonie1'. Hok in andere functiën heeft hij ^ich verdienstelijk weten te maken, zoodat zijn vertrek in meer dan een op zicht, een leemte doet ontstaan. Het ga hem wel in zijn nieuwe standplaats. Het circus Libot komt ons bezoeken, zie achterst, advertentie. Om een overzicht van het geheel te geren, nemen we over, uit „Het Huisgezin" een bericht uit Boxtel van den volgenden inhoud Het groote en goed ingerichte circus Libot, dat hier Zondagavond zijn reeks voorstel lingen met een prachtprogramma opende, mag zich eiken avond in een druk bezoek verheugen. Het is dan ook wel de moeite waard aan dit circus, dat staat onder directie van den heer Christian Libot, een bezoek te brengen. Wij hebben er ook een bezoek gebracht en kunnen niet anders, dan ver klaren, dat men hier werkelijk iets goeds te zien krijgt, vooral wat paardendressuur aangaat. Het hoogspringen van een Russi- schen hazen wind, de luchtwerkzaamheden door mej. J. Libot zijn eenig, evenals ook de acrobaten de gebroeders Theos. Isabella, Jeanete en Vlademir, de 3 paar den, voorgesteld door den directeur Libot, zijn zeldzaam van dressuur, evenals de zwaarste gedresseerde Brabantsche Hengst Max, voorgesteld door den heer Christian Libot. Mej. A. de Raes is eenig op het on gezadelde paard en men staat verbaasd over haar praestaties. De kleine lievelingspaard- jes werkten ook heel aardig. En de clowns Po-Lo en August Ti-Ti, met hun gedres seerde honden doen de lachspieren danig werken. In één woord, men krijgt eerste rangs artistenwerk te zien. Werkendam. We vernemen, dat de commissie voor huisvlijt besloten heelt de tentoonstelling te doen vallen in de Kerstmisweek. Almkerk- Bij de gehouden herstem ming voor twee leden van den gemeenteraad, werden uitgebracht 299 geldige stemmen. Uitgebracht waren op de heeren: J. L. ran Burgel 50, J. J. van der Kaaden 242, G. Krab 14, A. Z. Snoek 230 stemmen, zoodat gekozen zijn de 2 aftr. heeren J. J. v. d. Kaaden en A. Z. Snoek, (lib.) Bij eerste stemming waren reeds gekozen de 2 aftr. (a.-r.), G. Schermers en Van der Meijden. Besofjen. Het zoontje van J. Blom, had Donderdag 't ongeluk te vallen en zijn beentje te breken. A. Korsten, had Maandag 't ongeluk te vallen en zich zoo ernstig aan 't hoofd te verwonden, dat geneeskundige hulp nood zakelijk bleek. Toen N. Musters gisteren een varken een ring in den neus deed, scheen het diertje de pijn niet te kunnen verdragen, want toen het geringd was, viel het dood neer. Capelle- Op Zaterdag 19 Juli, zal de Raad dezer gemeente des roormiddags te 10$ ure, een openbare vergadering houden. Op het oproepingsbiljet komen een zevental onderwerpen ter behandeling voor, waar onder 2 zeer belangrijke, n.l.: Voorstel in beginsel te besluiten tot aansluiting aan de eventueel op te richten provinciale elec- trische centrale en voorstel in beginsel te besluiten tot het bouwen eener nieuwe school in den tuin, achter de bestaande school in de Kom. Uitvoerig verslag volgend nummer. Deze week had een persoon alhier de onvoorzichtigheid, ©en geladen geweer zonder zijn toezicht tegen een deurstijl te laten staan, met het gevolg, dat een jongetje aan de haan trok en 't geweer afging, ge lukkig zonder het jongetje te treffen. Enkel waren er stukken aan raamkozijn en deur. DellewQnen. Ofschoon wij den rijksveldwachter-brigadier Van Heeze, van harte met zijn promotie tot brigade-com mandant te Ede gelukwenschen, zal het velen spijten dezen ijverigen en humanen politieman, na een tijdperk van 20 jaren te zien heengaan. *'sGpavcm«er. Ingevolge ontvan gen uitnoodiging woonden B. en W. dezer gemeente Vrijdag jl. te 's Hertogenbosch eene vergadering bij met eenige leden der Statencommissie voor electriciteitsvoorzie- ning der provincie. De tweede zitting van den Militie raad voor de lichting 1914 dezer gemeente zal gehouden worden te Breda den 4 Augus tus a.s., des vóórm. 10.15 ure. Herpt- De ziekte in de aardappelen neemt groote afmetingen aan. Bij sommigen zijn de aardappelen om de helft aangetast. Het ziet er ook met de late soorten niet gunstig uit. Mederliemert. De eerste peren, de z.g. Janbaasjes, zijn reeds geplukt en ver zonden. Daar in het buitenland, met name Engeland, het fruit veel door hagelslag heeft geleden zijn de prijzen hoog, n.l. f 6 per mud. Wat gevreesd werd is bewaarheid. De ziekte in de aardappelen breidt zich onrustbarend uit, zoodat slechts een halve oogst te verwachten is. De prijzen zijn daar door stijgende. Werd in het begin der week nog een scheepje kralen geladen tegen f2.75, thans besteedt men reeds f 3.50 per H.L. Toen een werkman van de steenfa briek, zekere Spiering, Donderdag de geboorte van een kind kwam aangeven, vernam hij van den ambtenaar van den burgerlijken stand, dat dit de 1000ste inwoner was en de burgemeester, Baron Lewe van Aduard, het voornemen had, dezen jongen burger een verrassing te bereiden. H ieuwend j kO p uitnoodiging van de Geref. Jongelingsvereen. „de Zaaier" al hier zal a.s. Zondagavond ten 6 uur optre den ds. Rudolph uit Amersfoort met het onderwerp„Het Christelijk Huisgezin". In de Zaterdag gehouden vergade ring ter bespreking om dit jaar ook hier een feest te organiseeren ter herinnering van Neêrlands Onafhankelijkheid, werd met algemeene stemmen besloten dit vermoede lijk in het laatst van Augustus te doen plaats hebben. Als feestcommissie werden gekozen de heerenO. Walraven, A. v. d. Stelt, P. Vermeulen, L. Branderhorst, A. Wal raven, H. Crezee, A. Middelkoop en J.Snoek, bij acclamatie werden benoemdB. Kool- waaij en G. Vlaanderen. De burgemeester werd benoemd tot eere voorzitter en A. den Dekker tot eere lid. Een bestuur is uit ge noemde leden nog niet gekozen. Raamsdonk. Naar wij vernemen is het Kon. Gilde 8t. Bavo voornemens, een vergadering uit te schrijven om te komen tot de samenstelling van een commissie tot viering van het onafhankelijkheidsfeest alhier. Deze week viel de 10-jarige J. Niessen uit een wilg in een diepen sloot met 't hoofd in de modder. Door voorbijgangers werd de drenkeling gelukkig opgemerkt en op den kant gebracht. Gisteren reed kar en paard van den heer J. Schoenmakers achteruit in de Melk- haven. Daar het water niet hoog was, kon men het paard redden en bracht de heer S. het er met eenige lichte schade af. Raamsdonksveer. Naar men meedeelt zal de maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen aan de halte alhier een flinke los- en laadplaats aanleggen. Zeker een goede maatregel voor onze in- dustrieëlen. Sprang. Naar men ons meedeelde zijn in het weiland van de koeien van de wed. O. alhier de ijzeren beugels ontvreemd. Van de daders geen spoor. Dinsdagmiddag had de leerlooier B. v. C. alhier aan de stoomleerlooierij van de heer Grachtmans te Waalwijk het onge luk dat hij viel en met zijn hand in een vleeschmes terecht kwam. Door dr. J. v. d. Meulen werd de wond verbonden. Ween. De ziekte in de aardappelen, vooral in de schoolmeesters, heeft zich de laatste dagen zoodanig uitgebreid, dat bij sommige perceelen ruim de helft der aard appelen onbruikbaar zijn. Gelukkig is een groot gedeelte der schoolmeesters, welke voor de ziekte toch spoedig vatbaar zijn, opgeruimd. Naar men verneemt, heeft de ziekte zich ook vertoond in de late soorten. De janbazen, de eerste vroege peren, worden reeds afgeleverd aan de kooplui, en wordt door hen besteed van f 5,50 tot f 6,00 per H.L. Over 't algemeen zijn ze klein van stuk gebleven. Voor de groene noten, welke in deze om geving worden opgekocht voor Engeland, wordt besteed tot f 9,50 per H.L. Wijl de voorraad schaarsch is, zoo zijn de prijzen, welke hiervoor worden besteed, tamelijk hoog. Het fanfarecorps „Wilhelmina" al hier, heeft het voornemen om aan het fes tival, dat op 30 Juli te Baarn gehouden wordt, deel te nemen. Wr(fhoeven-Cappel. Naar we vernemen is van een landbouwer alhier, een koe, loopende in een weide in de Oudestraat, waarschijnlijk door kwaadwil ligen, zoodanig met een scherp voorwerp toegetakeld, dat de hulp van den veearts moest worden ingeroepen. Van het geval is aangifte bij de politie gedaan. H Het bederf in de vroege aard appelen breidt zich de laatste dagen schrik barend uit; het is te wenschen dat we spoedig droog weer krijgen, daar anders de latere soorten ook voor bederf zeer veel gevaar loopen. Sommige verbouwers zien reeds ongeveer de helft bedorven op het land liggen. PREDIkBEIIKTEÜ, 20 Juli. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. leeskerk. Geref. kerk, (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9,80 en nm. 6 u. de heer Verhare, van Rot terdam. Chr. Geref. Kerk, geen opgaaf. Aalst, nm. 2 u ds. Enklaar uit Hedel. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. uit Nederhemert. Loonschendijk, vm. 9,30u. leeskerk, nm. 2 u. ds. Meiake van Raamsdonk. Doeverenvm. 9,30 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drunenvm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Ger. kerk, vm. 9,30 en um.2u. ds. M. M. Horjus van Breda. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Rennes. Geref. kerk, vm. en nm. leeskerk. Geertruidenberggeen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1.30 u. leeskerk. Zz. geen dienst. Rudolph van Amersfoort. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Pantekoek uit Zaltbommel. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. W. van 't Sant van Oostburg. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leeskerk. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden --«1? beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral luist en tiidis in te zenden. Rurgeriyke Stand. Werkendam, van 11 tot 18 Juli. Geboren: Judith Johanna, d. v. L. Hoogendoorn en C. 0. Van OordFran- cina, d. v. D. Kornet en P. J. Hoefna gel; Pieter Leendert, z. v. P. L. Vos en P. Stevens. Overleden: Jan Arie Visser, 70 j., wedn. v. Agatha Kraaijveld; Cornelis Westerhout, 14 j., Jannigje Pruijsen, 8 j. Dewerken en Sleeuwijk, van 11 tot 18 Juli. Ondertrouwd Leendert Groenen- berg, 23 j. en Juditje Willemina Ken- niphaas, 22 j. Geboren Cornelis, z. v. M. H. Ippel en M. IppelGerrit, z. v. J. H. van de Werken en J. J. Visser. Rechtzaken. Kantongerecht Heusden. Uitspr. van Strafz. op 17 en 18 Juli 1913. Overtr. Visscherijwet: J. v. B., Dussen, f 2 of 1 d.; C. B. en L. v. B., Elshout, ieder f 5 of 3 d. en verbeurdverkl. Wapenwet: P.. v. E., Giessen, f 5 of 3 d. en verbeurdverkl. Strooperij (gras): G. v. d. P., Wijk c.a., f 5 of 3 (1. Prov. wegenreglement: J. A. H. V., Heusden, f 1 of 1 w. T. S.; T. de W., Aalburg, en H. C. J. V., Heusden, f 1 of 1 d. Rijwiel zonder licht: T. C. v. d. W.. Sleeuwijk, f 4 of 2 d. Politieverord. BokhovenJa. v. M., Bokhoven, vrijspraak. Openb. dronkenschap: L. J. v. d. P., Dussen, en G. de V., Werkendam, f 5 of 3 d.; B. A. v. d. H., Werkendam, f 10 of 3 d.; G. v. O., Heusden, 2 X f 10 of 2 X 3 d. Afgesloten weg berijden: J. P. R., Woudrichem, vroeger vonnis bekrach tigd. Art. 461 S. W.: J. V., Veen, vroeger vonnis bekrachtigd. Donderdag is voor de rechtbank te Roermond behandeld de zaak tegen den voortvluchtigen notaris C. uitSt.Odiliën- berg, die beschuldigd is van [verduiste ring van f12,500. Er waren 19 getuigen gedagvaard, onder wie de curator mr. Heyst. De voortvluchtige bevindt zich vermoedelijk in Amerika. De eisch luidde 2 jaar gevangenisstraf en ontzetting uit het notarisambt. Uitspraak over 14 dagen. Vele menschen zouden er heel wat voor geven om er van verlost te zijn. Die moeten dit ten einde toe lezen en zij zullen er vinden lo. de aanwijzing van hetgeen hen er van verlossen kan2o. het bewijs dat zij er van verlost kunnen worden 3o. de prijs die het hun kost; laten wij spoedig zeggen dat deze zeer goedkoop is. lo. De Pink Pillen kunnen u verlos sen van uwe hoofdpijnen die voortko men 't zij uit een slechte spijsvertering, 'tzij uit een storing in den bloedsomloop, dit laatste wat de vrouwen betreft. In het eene en het andere geval zijn de Pink Pillen onovertroffen. 2o. Het bewijs d,at gij er van verlost kunt worden Mejuff. Oppermann, geb. Hekket, wo nende Pupillenstraat, no. 28 te Rotter dam, heeft ons géschreven „Sedert langen tijd heb ik aan ver schrikkelijke hopfdijnen geleden. Die pijnen duurden meermalen geheele we ken zij maakten het mij dan volkomen onmogelijk inij met mijne zaken bezig te houden en .dwongen mij te bed te blijven. Na ta( van middelen zonder succes genomep te hebben, heb ik ein delijk gebruik' gemaakt van uwe uit muntende Pi^k Pillen, die alleen, dat beken ik, in ptaat geweest zijn mij van mijne hoofdpijnen te verlossen." Wat de Pink Pillen voor deze per soon hebben gedaan, zullen zij ook voor u doen. 3o. De prijs die het u zal kosten De prijs dei* Pink Pillen isfl. 1.75 voor een doosje,,' fl. 9 voor 6 doosjes. In vele gevallen is een doosje vol doende orte genezenin alle geval wordt er een merkbare verbetering door verkregeni Er is geen twijfel dat gij niet voor een fcoo geringe prijs geneigd zult zijn u te verlossen van kwellingen die u het levjbn moeielijk en onaangenaam maken, j Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozenjbij het Generaal Depot der Pink Pillen, Efeghenlaan 22, Amsterdam; voor Ht usden j en Omstreken bij M. Malingré, Drogist we Heusden, de firma V. d. Dries, Apothekér, Vischstraat te 's Hertogenbosch, HermanJJ. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. Binnenland. Bij Kon. besluit van 12 dezer is, met ingang van 1 November, benoemd tot hoofdinspecteur der telegraphie J. de la Lande Cremer, thans directeur van het telegraafkantoor te Amsterdam. Ten gevolge der bepaling, dat de mili ciens van het blijvend gedeelte bij de depót-compagnie van elk regiment moe ten worden ingedeeld, zouden vanaf den len October e. k. in de garnizoenen Gouda, Hoorn, Naarden, Deventer en Middelburg geen miliciens meer onder de wapens zijn. Ten einde hieraan tegemoet te komen zal het noodige personeel van andere korpsen met ingang van 1 October a. s. in bovengenoemde garnizoenen worden gedetacheerd. Indien tengevolge van het verblijf in werkelijken dienst van een tot den landstorm behoorenden dienstplichtige voldoende middelen tot levensonderhoud ontbreken aan zijn gezin of aan dat waartoe hij behoort, kan vergoeding worden toegekend. Deze mag ten hoogste bedragen fl per dag, als de dienst plichtige in het jaar van zijn verblijf in werkelijken dienst het 26ste levensjaar en ten hoogste f 1 50 per dag, als hij in dat jaar het 3lste levensjaar nog niet volbrengen zou. Mocht hij in of vóór het jaar van zijn verblijf in werke lijken dienst het 31ste levensjaar vol brengen of volbracht hebben, dan kan ten hoogste f 2 per dag worden toege kend. De vergoeding mag voorts niet te boven gaan het bedrag van inkomsten, dat wordt gederfd wegens de afwezigheid van den dienstplichtige, op wiens wer kelijken dienst het verzoek om vergoe ding gegrond is, verminderd, bij voor komend geval, met de kosten van diens eigen levensonderhoud. Het verzoek om vergoeding wordt gericht aan den burgemeester der ge meente, waar degene, die het verzoek doet, woonplaats heeft, tenzij de woon plaats buitenslands is gelegen, in welk geval het verzoek gericht wordt aan den burgemeester der gemeente, waar de dienstplichtige voor den landstorm staat ingeschreven. Het bedrag der vergoeding wordt door bedoelden burgemeester bepaald, zulks onder nadere goedkeuring van den mi nister van oorlog. In afwachting van die goedkeuring wordt de vergoeding door of vanwege den burgemeester uit betaald met gelden, uit de gemeentekas voor te schieten. In een te Utrecht gehouden verga dering is besloten tot de oprichting van een Christelijke Volkspartij voor Neder land. Deze nieuwe partij is geen Christelijk- socialistische, doch wenscht op grond van de rechtzinnige belijdenis veel verder te gaan dan de bij de coalitie aangesloten partijen en geen compromissen met Rome. Er is besloten tot de uitgave in October van een eigen orgaan: De Christelijke Volkspartij. Een in de Duitsche wateren ter be scherming van de zeevisscherij gesta- tionneerd vaartuig, bracht einde April een Nederlandsch visschersvaartuig op, daar het op ongeveer 500 meter be noorden Norderney en dus op verboden terrein, visschende werd aangetroffen. De in hechtenis genomen visscher, die later tegen borgstelling op vrije voeten werd gesteld, heeft zich thans voor de strafkamer te Aurich (Oostfriesland) voor zijn overtreding te verantwoorden ge had. Hij werd vrijgesproken, op grond, dat hij met de gebrekkige hem ten dienste staande instrumenten onmoge lijk een juiste plaatsbepaling kon maken. Een vischmarkt-grap. De straat- negotiant H. bezocht eergisteren, zooals op geregelde tijden zijn gewoonte is, te Rotterdam de Vischmarkt met een handwagen beschadigd porcelein als soepterrins, vleeschschaaltjes, koppen en bakken enz. enz. Onze vrouwen, in den regel opgewekt van aard, maar heden bijzonder goed geluimd, namen 't boven deel van den wagen waarop alles was uitgestald van de wielen en droegen dit onder hilariteit naar het afslagter rein, waar onder het luiden der bel de heele boel werd stuk gesmeten. Onze koopman die dit alles aanzag niet met leede oogen kwam niet bedrogen uit. Een collecte werd gehou den, welker opbrengst hem werd afge dragen, waarna hij blijde, zoo spoedig „los" te zijn, met zijn leege wagen heen ging. Te Stadskanaal trouwde gisteren een paartje, waarvan de bruidegom 74 en de bruid 81 jaar is. In de billardzaal van Krasnapolsky te Amsterdam heeft Woensdagmiddag omstreeks 5 uur een zeer brutale be- rooving plaats gehad. Zooals gewoonlijk op dat tijdstip was het zeer druk in de zaal: alle billards bezet en de noodige kijkers daar omheen. De blikken van een dier kijkers dwaalden echter een oogenblik van het biljartspel af en het viel hem op, hoe een ander, hoewel zelf geheel gekleed, en dus niet billard spe lend, bij een jacquetjasje stond te mor relen. Hij waarschuwde daarop de spelers, die oogenblikkelijk hun kleedingstukken nakeken. Al spoedig bleek toen, dat een hunner uit zijn portefeuille een bedrag van f 300 vermiste. Inmiddels was de man, die in de nabijheid van het jasje had gestaan, door de aanwezigen in de gaten ge houden. Zoodra de vermissing geconsta teerd werd, omringde men hem, waarop hij aanbood zijn zakken te laten nakijken. Dit was den bestolene echter niet vol doende. Met den verdachte en dengene, die hem in de nabijheid van zijn jasje had gezien, begaf hij zich naar een afzonderlijk lokaal en wachtte daar de komst van de inmiddels gewaarschuwde politie af. Toen deze verscheen, had een nauwkeurige fouilleering plaats met het resultaat, dat de drie vermiste bank- biljetjes werden gevonden tusschen den band van de onderbroek van den ver dachte. Deze legde daarop een volledige bekentenis af. De ongeveer 50-jarige man, die na tuurlijk in verzekerde bewaring werd gesteld, zag er fatsoenlijk gekleed uit en gaf op te zijn „agent in tabak". Een partij kaas ongeveer 30.000 stuks van een groote kaashandel firma te Gouda, welke partij te Rotter dam in veiling zou worden gebracht, is door den Keuringsdienst aldaar voor de consumptie afgekeurd. De veiling ging daarom niet door. Deze partij heeft reeds een reis naar den Balkan gemaakt, ze was n.l. bestemd voor het Bulgaarsche leger. Ze werd Hemden, vm. Zie Herpt, nm. 6 u. da. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalburg, geen dienst. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloménbroek, nm. 2 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, vm. 9,30 u. ds. Van Voorst Vader Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Brummelkamp. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, geen opgaaf. Gendercn, vm. 9,30 u. ds. Feykes. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. Roscam Abbing uit Leiden nm. 2.30 u. ds. E. J. H. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. ds. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Bastiaanse uit Doe veren (bev. lidmaat). Herpt, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. nm. 2.30 u. ds. Van Voorst Vader. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. ds. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveernm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. H. Visch. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspikvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. W. Wijk c.a., vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2