schenbeide te komen. President Wilson is besloten, daartoe slechts in het uiter ste geval over te gaan, doch hij vreest dat Huerta de gewelddadigheden tegen Amerikaansche onderdauen bevordert, oui daardoor de V. S. er toe te bewegen, zijn regeering te erkennen. Naar het Berliner Tageblatt verneemt zullen enkele leden van het directie comité der firma Kaupp terechtstaan wegens omkooping van officieren. Het blad noemt Hugenberg, geheimraad, Eccius, voormalig accessor en Haux. Zondagmiddag om 7 minuten over 1 is in bijna geheel Wurtemburg en in Straatsburg een korte, maar hevige aard schok waargenomen. Te Stuttgart vielen er meuschen op straat neer. Van som mige gebouwen zijn schoorsteenen naar beneden gekomen. De haard van de aardbeving schijnt weer, evenals op 16 November 1911 de Zwabische Alb te zijn geweest. De schok is dan ook in alle plaatsen van die Alb bijzonder sterk gevoeld. Een later bericht meldt De aardschokken zijn bijna in ge heel Zuid-Duitschland duidelijk waar genomen. Te Mannheim duurde de beweging zes seconden. Deuren en ramen sloegen heen en weer, maar nergens werd schade van beteekenis aangericht. Te Frank fort a. d. M. was de schok ook in vele huizen merkbaar. Meubels en schilde rijen kwamen er door in beweging en de ruiten kletterden. Te Stuttgart, dat dicht bij het epicen trum lag, zag men de telegraaf- en tele foonlijnen heen en weer zwaaien. In den hofschouwburg begonnen de auto matische alarmsignalen te werken. De menschen liepen verschrikt uit de hui zen de straat op. Te Straatsburg zijn de bewoners ook hevig geschrokken. Toch is daar even min «enige schade aangericht. Salar-ed-Dowlé, de broer van den voormaligen sjah van Perzië, heeft zich aan een afdeeling Perzische regee- ringstroepen overgegeven. Drie jaar lang heeft hij het de regeering te Teheran door zijn strooptochten lastig gemaakt. Het schijnt niet onmogelijk, dat er door Rusland bij de Perzische regeering op zal worden aangedrongen, Salar-ed-Dowlé te sparen en hem indien hij zich over de grens wil laten zetten en dan in het buitenland wil blij ven zelfs een jaargeld uit te keeren. De Times verneemt uit Peking, dat de stand van zaken ontegenzeggelijk hoogst ernstig is. De troepen uit Nanking hebben zich bij de opstandelingen uit het Zuiden gevoegd, die onder generaal Hoeang-sing noordwaarts langs den Poe koa-spoorweg rukken. De opstandelingen in 't Zuiden hebben Tsen-tjoeng-hsoean tot opperbevelhebber benoemd. Joean- sjikai beschikt over 20.000 man uitste kende troepen uit het Noorden afkom stig, die in het dal der Tangtse staan, maar ongetwijfeld wordt de handhaving van zijn gezag aldaar bemoeilijkt door de afwezigheid van zooveel keurtroepen, die in Mongolië zijn, en ook de trouw van veel soldaten uit het Noorden aan Joeausjikai staat allesbehalve vast. Ver moedelijk heeft dit Joeausjikai bewogen tot een poging om met de opstande lingen tot een schikking te geraken. Hij heeft met hun aanvoerders een samen komst gehouden. Maar dezen drongen er op aan, dat Joeausjikai onmiddellijk zou aftreden: daardoor alleen zou een burgeroorlog kunnen worden vermeden. De correspondent van de Daily Tele graph seint nog, dat geheel het kabinet van Joeansjikai zijn ontslag heeft ge nomen, zoodat Noord-China zonder regeering is. De houding van Japan heeft tot dit alles zeker bijgedragen, want Japan heeft de opstandelingen krachtig gesteund. Intusschen meldt de correspondent, dat alle partijleiders vast besloten zijn de financieele verplichtingen van China getrouw na te komen. De Chineesche pers meldt, dat de gouverneur-generaal van Kanton een proclamatie heeft afgekondigd, waarin hij verklaarde, dat de provinciale raad hem tot opperbevelhebber had benoemd om het leger aan te voeren tegen Joean sjikai. De schuld was diens dwingelandij en zijn handelwijze, die van dien aard was, dat zij de Republiek te gronde zou richten. De gouverneur-generaal waar borgde bescherming van den eigendom in de provincie en kondigde de afschei ding van Kanton van het centraal be wind af. Alle zaken met Kanton staan geheel stil. Het officieuse Chineesche persagent schap deelt mede, dat de regeerings- troepen in de Jangtse een groote over winning hebben behaald. Zij hebben vier stukken veldgeschut en veertig wagens met ammunitie op de zuidelijken buit gemaakt. Langloet, de aanvoerder der zuide lijken, is gedood en Lingfoe, die diet bevel van hem overnam, heeft zich later overgegeven. De regeering acht deze overwinning van zeer groot belang dat daardoor het verzet in het Zuiden aanmerkelijk zal verzwakken. Over de hulp, die Japan den opstan delingen .biedt, doen de zonderlingste verhalen de ronde. Troepen van op standelingen worden naar het heet op Japansche schepen vervoerd en Japan heeft den leiders van den opstand een voorschot van 50 millioen gulden toege zegd. De Chineesche regeering verklaart de houding van Japan uit de overweging dat een sterk eensgezind China een gevaarlijke mededinger kan worden in militair en commercieel opzicht, terwijl Zuidelijk China, als het er in slaagt onafhankelijk te worden, steun zou moeten zoeken bij Japan. Het bericht dat dr. Soenjatsen zich bij de opstandelingen heeft aangesloten, wordt bevestigd. Aan de politie te Lissabon was mee gedeeld, dat er in den nacht van Zater dag op Zondag een bomaanslag zou ge pleegd worden. Inderdaad bleek dit plan te bestaan Aan de troepen waren zeer nadruk kelijke bevelen gegeven, terwijl de politie de noodige voorzorgsmaatregelen had genomen. Er werden eenige geweerschoten ge wisseld, waarbij verscheidene personen gewond werden. Zondagochtend werden op verschillende punten van Lissabon verdachte automobielen aangehouden. In de nabijheid van eenige kazernes verschenen een aantal verdachte per sonen. Uit een automobiel werd een bom geworpen, die een soldaat van de burgerwacht doodde. Tientallen arrestaties hebben plaats gehad. De meeste arrestanten behooren tot de vooruitstrevende partijen. Van het tusschen Parijs en Londen uit den posttrein gestolen parelsnoer is nog niet het geringste spoor ontdekt. De Times vermoedt, dat de dieven niet zullen trachten de parelen in Europa te verkoopen, maar in Indië. Men zal dus het oog moeten houden op de sche pen door het Suez-kanaal. Een student heeft in het Bois de Boulogne te Parijs een halssnoer ge vonden, gelijk aan dat van f 1,600,000, hetwelk aan Mayer ontstolen is. De po litie van Neuilly heeft Salomons ont boden, die verklaarde, dat het gevon den snoer inderdaad volkomen gelijk was aan het vermiste, maar dat het niettemin hem dunkte niet het echte te zijn. Er is besloten het snoer door deskundigen te laten onderzoeken. Een nader bericht luidt Het gevonden paarlsnoer is niet echt gebleken, maar moet toch veel op het echte gelijken. Het Parijsche publiek vraagt zich af, wie wel op de gedachte mag zijn gekomen, het echte halssnoer na te maken en geeft onomwonden te kennen, dat de geheele geschiedenis van den diefstal neerkomt op een reclame truc, om de paarlen „beroemd" tema ken en ze daardoor in prijs te doen stijgen. Calchas, de speurder die op zoek is naar het verdwenen kleinood, maakt bekend dat men den dief, als hij zijn buit teruggeeft, niet naar zijn naam zal vragen, maar hem den uitgeloofden prijs van 250,000 francs zal geven. Of dit helpen zal is een andere vraag. Toen de Gioconda verdwenen was, is 't zelfde middel vruchteloos beproefd. De „Matin", dejournalistieke sensatie- specialiteit in Parijs, wijdt drie en 'n halve kolom aan de verschillende sporen die reeds gevolgd zijn inzake den diefstal van de kostbaren paarlen-coliier. Onder de verschillende sporen, die men gevonden heeft, zegt het blad, is er zeker één, die de moeite van het beschouwen waard is. Een groot aantal diamant-makelaars, komen steeds bijeen in een café te Parijs ze kennen elkaar allen. Verleden Donderdag evenwel merkten zij de tegenwoordigheid op van een Russischen jood, 'n goed bekende, dien zij houden voor den organisator van de meest ingewikkelde, de meest brutale staaltjes, gedurende de laatste jaren op het gebied van juweelen-diefstal ge pleegd. De man zat met de grootste belang stelling in de kranten het uitgebreid relaas van den diefstal te lezen, 's avonds vertrok hij. Men weet, dat hij zich had ingescheept naar Londen. „Deze man" verklaarde een dier ma kelaars aan den „Matin", is zeer bekend bij de internationale politie. Te Londen waar hij zijn residentie gevestigd heeft, noemt men hem in den omgang den „dievenkoning". Als beschermer en huisvester van allerhande gespuis heeft hij reeds een veroordeeling voor heling te boeken gehad. Hij is steeds op de hoogte van alles wat op dit gebied voorvalt, en is de uitwerker van menig plannetje dat ge smeed wordt door de internationale dievenbende, die men verdenkt, de be kende praktijken der laatste jaren uit te oefenen. Ieder reiziger die hem in zijn buurt weet, let nauwkeurig op zijn kostbare waren, want één seconde onoplettend. heid en de waardevolle portefeuille is verwisseld voor een van gelijke kleur, vorm en grootte. Zelfs het gewicht komt steeds overeen Een nauwlettende studie van elke „affaire" stelt dezen ingenieuzen gauwdief in staat, de meest onbegrijpelijke boevenstukken ten uit voer te brengen. De strengste bereke ning gaat aan elk zijner handelingen vooraf. Niets ontgaat hem, maar altijd ontging hij de politie, door de voorzorgen, die hij steeds neemt. Door da regeerings-ambtenaren zijn verontrustende berichten ontvangen om trent een aanstaande crisis in Mexico. Uit gezaghebbende bron wordt ge meld, dat de gebeurtenissen van de eerst volgende weken beschouwd kunnen worden als van het allergrootste belang voor de regeering van Huerta. Te Cervia, dicht bij Ravenna, is Zater dagmiddag, naar de Corriere della Sera meldt, graaf Roberto Frederico Morozzo della Rocca, gearresteerd onder beschul diging van militaire geheimen verraden te hebben aan Oostenrijk. Het geval baart groot opzien. De familie Morozzo della Rocca is een van de oudste en edelste geslachten van Piemont, en heeft tal van meer en minder bekende staats lieden, hooge ambtenaren en officieren aan het land geleverd. Zij is ook ver want aan den oud minister president Sonnino. Graaf Roberto Frederico was overigens niet zeer hoog geklommen op de maat schappelijke ladder. Het is een man van 60 jaar, die zijn betrekking van afdeelingschef aan het departement van oorlog twee jaar geleden na herhaalde moeilijkheden met zijn meerderen had neergelegd en sindsdien te Cervia leefde. Hij heeft een groot gezin en worstelde steeds met geldmoeilijkheden. Bizonderheden over het verraad ont breken. Men vraagt zich echter af, hoe de gearresteerde, sinds 1911 buiten be trekking, in 't bezit van belangrijke militaire geheimen kan zijn geweest. De officieuse Tribuna verklaart dat de militaire stukken, bij hem gevonden, van weinig beteekenis zijn gebleken. Het blad bevestigt dat hij in hechtenis wordt gehouden op beschuldiging van spionage. Te New-York wordt jaarlijks voor 12 millioen gulden aan waren gedurende het transport gestolen. Hoe dit mogelijk is, wordt verklaard door de opzienbare bekenlenis van een zekere Rader. Voor het oog leefde hij als een eerwaardig en rijk koopman te Brooklijn, thans bekende hij aam het hoofd van een mis dadigers trust te staan, die zich speciaal op de waren-diefstal toelegde. Rader verklaarde dat het groote succes van de trust niet zou mogelijk geweest zijn, als niet de politie gemeene zaak met de misdadigers gemaakt had en wanneer niet de groothandelaars hun de waren afgekocht hadden. Rader hield er een school op na, waarin jonge misdadigers onderricht werden in de kunst om van goederen waggons en stoomschepen wa ren te stelen. Te Johannesburg staat het zakenleven feitelijk stil, uit bezorgdheid voor een algemeene staking van de spoorweg mannen en een nieuwe staking der mijnwerkers. Volgens de Daily Mail hoopt de regeering, dat de staking op de spoorwegen, als zij uitbreekt, niet algemeen zal zijn en alleen Transvaal zal omvatten. De regeering wil de eischen der spoorwegmannen, evenals die der mijnwerkers, in handen stellen van een bijzondere commissie van onderzoek. De werklieden vorderen echter onmid dellijke inwilliging. De vijftigste verjaring van de vrijma king der Schelde door afkooping van de Schelde-tollen aan Nederland in 1863 is te Antwerpen met verbazende geestdrift door «en feest ter beurze, een historische optocht, waar de koning bij aanwezig was, en een banket ter beurze door de Kamer van Koophandel aangeboden, gevierd. Minister de Broqueville sprak er even geestdriftig als de voorzitter der Kamer van Koophandel, Corty, die met klem op onmiddellijke uitvoering der thans in de Kamers gevoteerde havenwerken aan drong. Minister Segers heeft op het ban ket de verzekering gegeven, dat thans geen hinderpalen de uitvoering der wer ken nog in den weg staan. Tusschen Oedsjda en Taoerirt, in Fransch Marokko, is een postwagen door oproerige Marokkanen overvallen. Drie reizigers werden gewond en de zes paar den buit gemaakt. Een der gewonden, een Algeriër, moet, volgens het verhaal van een Spaansch reiziger, wien het ge lukt is te ontvluchten, door de Marok kanen gekneveld en levend verbrand zijn. Ook in Spaansch Marokko dreigt het weer. Bij de regeering in Madrid is het bericht gekomen, datderooverhoofdman Raisoeli zijn tochten tegen Spanje weer gaat beginnen. Hij is op het oogenblik in Sinat, vanuit welke plaats hij onlangs aan de opstandelingen groote massa's levensmiddelen en munitie gezonden moet hebben. Het schijnt, dat hy zich aan het hoofd gaat stellen van een zeer talrijke legermacht. De oorlog op den Balkan. Een hooggeplaatst diplomaat schrijft io de Taglicbe Rundschau, dat Rusland de Europeesche regeeringen heeft ver wittigd, een aanval van het Turksche leger op Adrianopel met een oorlogs verklaring aan Turkije te zullen be antwoorden. Een Russisch leger staat gereed Armenië binnen te rukken en de Zwarte Zeevloot ligt onder stoom met verzegelde orders. Voor die bedreiging heet Turkije nu gezwicht te zijn Giers, de Russische gezant te Konstantinopel, heeft althans aan Sasonof geseind, dat de Porte het leger bevel heeft gegeven, den opmarsch naar Adrianopel te staken. Te Saloniki is een koerier aange komen met de tijding, dat het Grieksche leger de verwoesting en uitmoording van Xanthi (ten Oosten van Drama) niet heeft kunnen verhinderen. Alle inwoners zijn naar zijn zeggen geslacht. Het terugtrekkende Bulgaarsche leger omsingelde het stadje, terwijl de komi- tadzji's het binnendrongen en zonder pardon alle bewoners neersabelden, ook de buitenlanders. De correspondent te Sofia van de Times meldt, dat daar dagelijks Bul gaarsche vluchtelingen uit de districten Gawgeli en Kilkitsj aankomen. Zij heb ben hem verteld van de onmenschelijke gruwelen door de Grieken in die streken bedreven. De journalist maakt de opmerking, dat blijkbaar alle partijen zich in dezen oorlog als onmenschen gedragen. Als Grieken en Serviërs de Balgaren beschuldigen van wreedheid, spreken zij waarschijnlijk waarheid, maar ver geten dat zij zich zelf niet beter gedragen. De Times verneemt uit Sofia, dat de Turken na een kort gevecht met de zwakke verdedigingstroepen der Bul garen in Adrianopel zijn binnenge trokken. Het Bulgaarsche gezantschap te Parijs deelt het volgende telegram uit Sofia mede, dat Maandagochtend om 1 uur daarvandaan is verzonden: Gisteren is er in den omtrek van Adrianopel een botsing voorgevallen tusschen zwakke afdeelingen van de Bulgaren en de Turk sche legers uit Tsjataldzja en Boelair. De Turken werden voorafgegaan, ver gezeld en gevolgd door een talrijke macht basji bozoeks (ongeregelde sol daten), onder wie velen waren, die kort geleden door de Grieken en Montene- grijnen in vrijheid gesteld waren. De Turksche legers en de basji bozoeks bedreven onnoemelijke wreedheden. De verschrikte en weerlooze bevolking heeft naar Oud-Bulgarije de wijk genomen. De vreemdelingen te Adrianopel zijn volkomen onbeschermd en van gemeen schap met de buitenwereld verstoken. Men is algemeen ongerust en verwacht, dat de basji bozoeks de stad zullen ver woesten. Te Weenen heeft het bericht van de herneming van Adrianopel groote ver ontwaardiging gewekt. Men is er van oordeel dat Turkije met dien stap zijn eigen doodvonnis teekent, want noch Oostenrijk, noch Duitschland zullen nu een vinger uitsteken om Rusland de bezetting van Armenië te beletten. Koning Ferdinand van Bulgarije heeft tot koning Karei van Roemenië het volgende telegram gericht: Mijn levendige en hartgrondige wensch om voorgoed een einde aan den nete- ligen toestand van het oogenblik te maken, brengt mij er toe mij nog eens tot Uwe Majesteit te wenden, ook namens mijn regeering, om u te vragen, vrede met ons te sluiten. Zoo handelende, hebben wij geenszins de bedoeling partij te trekken van een mogelijk gunstig antwoord van U. M. op dit verzoek, in dien zin, dat wij den oorlog tegen Ser vië en Griekenland zouden willen voort zetten. Mijn regeering is integendeel vast besloten ten spoedigste met deze beide landen vrede te sluiten. Zij heeft het nog pas bewezen door de zending van twee gevolmachtigden naar Nisj en zij is bereid, indien Servië en Grieken land van hun kant daarmede kunnen instemmen, onmiddellijk de vijandelijk heden te staken en te beginnen met de demobilisatie van het leger. Zij is bovendien bereid alle verlangde waar borgen te geven voor den ernst en de oprechtheid harer bedoelingen en van deze verklaring, die ik heden in haar naam afleg. Met deze gevoelens bezield verzoek ik Uwe Majesteit den opmarsch Uwer troepen te doeD staken. Ik en mijn re geering zullen daarin den blijden voor bode zien van de hervatting der harte lijke betrekkingen die door zoovele her inneringen en gemeenschappelijke be langen bezegeld zijn en wier verkoeling en tijdelijke verbreking wij diep be treuren. De Bulgaarsche kruiser Madzjesda en zes Bulgaarsche torpedobooten, die op 12 Juli te Sebastopel waren binnenge- loopen, zyn thans ontwapend. Plaatselijk \ieuws. Heusden, 23 Juli. Naar we vernemen zal de Chr. Jonge- lingsvereeniging „Eben Haëzer" alhier met een twintigtal leden een uitstapje naar Utrecht maken. Zondagavond heerechte tegen 8 uur op de Vischmarkt, nabij het circus „Libot" een ongekende drukte. Honderden toe schouwers verdrongen zich voor den ingang, om de vooretelling bij te wonen. Zoo ziet men, dat als er wat goeds komt de Heus- denaren er wel van profiteeren willen. Nu, eerlijk gezegd, het programma werd keurig afgewerkt en menig stout stukje van paar- den-dressuur, kracht en vlugheid vertoond. De tent was geheel gevuld. Werkendam. Door mej. Van Baasbank, onlangs aan den Nieuwendijk overleden, is aan de Diaconie der Herv. Gem. alhier f 300,gelegateerd. Andel. Zaterdag werd ten tweede male aan den raad der gemeente een repuest gepresenteerd ter verkrijging'eener spreekcel. Naar we vernemen, werd besloten a.s. Zater dag daarover te vergaderen. De school alhier wordt slechts door de helft der kinderen bezocht vanwege het heerechen der slijmhoest. Reeds zijn er een tweetal kinderen aan bezweken. Met het snijden en verpakken der Sint Jan-uitjes is hier heden een begin gemaakt. Ze worden gekocht voor 3.50 per 65 K.G. Den rietdekker Van Andel overkwam de vorige week een ongeluk, dat hem voor langen tijd zijne werkzaamheden niet zal kunnen doen verrichten. Doordat het paard, gespannen voor den wagen waarop van A. zat, wat schielijk aantrok, kwam hij te vallen, waardoor hij zich ernstig bezeerde. Besoüeii- Zaterdagavond werden de gebr. De Teurling door eenige bandieten aangevallen en met messteken overladen. Eenigen hunner, waaronder de beruchte R. uit Kaatsheuvel, zijn in hechtenis genomen. Gisteren waren twee jongens met elkaar aan 't stoeien. Een hunner trapte bij ongeluk op 't been van den ander met 't ongelukkig gevolg dat 't brak. Capftlle. Door de firma A. L. Sneep alhier is vergunning verzocht tot het plaat sen van een zuiggasmotor van 48 P. K. Bellew{|Ren. Dat de stamboek en premiehengst „Humbold", eigenaar de heer A. van Loon alhier, flinke afstamme lingen voortbrengt, bleek op de Maandag j.l. gehouden keuring te Zalt-Bommel. Aldaar werd de eerste prijs van f 60.toegekend aan een 2-jarige merrie van den heer A. van Loon te Dellewijnen en een dito ook voor een 2-jarige aan de heeren Gebrs. Van de Graft te Well. fjleertruidenhersp Met ingang van 1 Augustus a.s., is de heer A. A. Els- hout, rijksveldwachter-brigadier te Alem, naar deze gemeente overgeplaatst. 's-Gravemoer Sedert vorige week Maandag, werd de 26-jarige schippersknecht G. Nerrings uit deze gemeente, verblij vende aan boord te Duisburg, vermist. Zaterdag moesten de ouders het treurige bericht ont vangen, dat hun zoon is verdronken. Binnen twee maanden tijds lieten reeds drie schippersgezellen uit. deze gemeente hun leven in de golven. Meeuwen. Bij den landbouwer G. Boom, in het Nieuwland alhier, staat sedert enkele dagen een pl.m. 2-jarige vaars, kleur donker, zwartbont, op den linkerhoorn een kruis, gestald. Tot op heden heeft zich nog geen eigenaar opgedaan. Mederlieniert. Bij ministriëele beschikking is goedgekeurd, dat H. Smits alhier, tot telefoonhouder is aangesteld en dat in een afdeeling van het veerhuis een publieke spreekcel zal worden opgericht. Raamsdonk. Het Kon. Gilde „St. Bavo" zal op Zaterdag 26 Juli, des nam. ten 7 uur, in het café J. BoonsStaal, een vergadering houden, met het doel een feest commissie te vormen, voor het alhier te vieren onafhankelijkheidsfeest. In den nacht van Zondag op Maan dag, is alhier op de Bergen door eenige baldadigen een hek vernield. De politie stelt een onderzoek in. Rossum. Zaterdagavond werd alhier in het Unionhótel een druk bezochte ver gadering gehouden ter bespreking van de feestelijkheden, die men hier bij gelegen heid van de 100-jarige onafhankelijkheid van ons Vaderland wenscht te geven. De aanwezigen kozen uit hun midden eene commissie van negen leden, die de te hou den volks- en kinderfeesten zal hebben voor te bereiden. De feestcommissie bestaat uit de heeren J. W. Dingemans, R. Timmer, D. van der Kaay, P. de Vries, baron G. van Randwijck, G. v. d. Kolk, M. van Schie, A. Gremmé en F. J. de Krijger. iprang. J.l. Donderdag werd bij v. D., terwijl de bewoners afwezig waren, den op den schoorsteenmantel staan den spaarpot, inhoudend f 1,80 ontvreemd, en voor enkele dagen werd bij v. d. B. van de tuinhaag een broek en bij den land bouwer B. eenige matten gestolen. Tot op heden zijn de daders onbekend gebleven. Toen de landbouwer J. v. d. H., in het weiland langs de „brande kus" zijn koe wilde melken, kwam hij tot de minder aangename ontdekking, dat het dier door een egel was leeggezogen. De dader werd door genoemde op heeterdaad betrapt. Zeker iets zeldzaams. Tot hoofdonderwijzer aan de Chr. School alhier is benoemd, de heer H. J. v. d. Leede, hoofdonderwijzer te Hoornaar. In de vorige week, werden door de fietsclub „Juliana" alhier, te Helmond twee medailes behaald. Waspik Bij een onderhandsche aan besteding is aan de firma de wed. F. Roovers en Zonen alhier opgedragen, het bouwen van een stoomlederfabriek voor de N. V. 0

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2