deze eisch is ontzegd, in hooger beroep gegaan. Volgens het Giornale d'Italia zijn 11 Zwitsersche gardis van de Vaticaan- wacht neengegaan en hebben 10 an deren hun vertrek aangekondigd. Kolo nel Népond heeft aan kardinaal Merry del Val schriftelijk uiteengezet dat het noodig is alle gardis, die het protest mede hebben onderteekend, te ontslaan. Men denkt dat zij allen, 50 in getal, zullen worden ontslagen. Uit Weenen wordt gemeld: Iu de munitiefabriek te Wöllersdorf zijn bij een ontploffing een man gedood en 19 gewond, waarvan er later nog 3 zijn overleden. Plaatselijk Nieuws, Werkendam. Donderdag 1.1.slaag de de heer P. Kornet C.Pz. alhier, voorde hoofdacte. De zangvereenigingen „Soli Deo Gloria" en „Halleluja" hopen deel te nemen aan het aanstaande concours, dat te Heuke- lum binnenkort zal gehouden worden. Aalburg- Tot tweemaal toe een bad tegen wil en dank. Dat ondervond A. v. R. alhier, toen hij over een breede wetering wilde springen en zijn stok brak, zoodat hij midden in de wetering terecht kwam, doch zich weer spoedig op het drooge wist te brengen. Nauwelijks van den schrik be komen zijnde, nam hij een andere stok, doch met hetzelfde gevolg als met den eersten, zoodat hij weer in het water lag te spartelen. Niemand was aanwezig, zoodat hij met veel moeite zich uit zijn natte po sitie wist te helpen. ltcsojjen. Woensdagmiddag kwam T. Mulder met zijn fiets te vallen, doordat zijn hond voor zijn fiets liep. Met een be bloed hoofd en in bewusteloozen toestand, werd hij opgenomen. Ca pel Ie. Evenals op andere plaat sen beginnen de veldgewassen in deze ge meente zeer te lijden, door het aanhoudende natte weder. De aardappelen toonen reeds sporen, dat er de bekende ziekte onder heerscht, het koren ligt als 't ware tegen den grond gesmakt, terwijl erwten in 't ge heel niet groeien. OeH>rkcil. Van antirev. zijde wordt in de vacature O. Brienen, candidaat gesteld voor lid van den gemeenteraad, de heer D. Koman. Russen. Naar wij vernemen heeft de Kerkeraad der Geref. gemeente alhier besloten tot de aanschaffing van een nieuw kerkorgel en tevens de levering reeds op gedragen aan den heer A. S. J. Dekker te Goes. Voor onderwijzer aan de o. 1. school in wijk C alhier, hebben zich elf sollicitan ten aangemeld. Geertruidenberg;. De heer J. H. Waalwijk, onderwijzer alhier, is bij het te Breda gehouden examen voor de hoofdakte geslaagd. 's Gravemoer. Bij Kon. besluit is de heer A. A. S. van Alphen, van het na burige Klein-Dongen, benoemd tot tweede luitenant bij het 4e reg. vesting-artillerie. Waarschijnlijk nog onder den invloed van de kermis aan het Oosteind, is Dinsdag avond de schipper v. D. van hier van het balcon van den in beweging zijnden tram gevallen. Onder 't uitstaan van zware pijnen moest hij verder op een wagentje naar zijne vrouw worden vervoerd. Herw||ueil. Voor de vacante betrek king van gemeente-veldwachter hebben zich 39 sollicitanten aangemeld. Kaatsheuvel. Deze week had de heer Fr. v. Spaandonk, aannemer der hui zen van de bouwvereeniging „Volksbelang" alhier, het ongeluk van de fiets te vallen. Het gevolg daarvan was, dat hij met het hoofd op de keien trecht kwam, waardoor een gapende wonde boven 't oog ontstond. Geneeskundige hulp werd door dr. Rüding verleend. Aangezien de man voortdurend buiten kennis blijft is zijn toestand zorg- wekend. Dezer dagen zijn weer enkele boom pjes aan den Berkdijk op de meest schan delijke wijze toegetakeld. Een er van is geheel doorgehakt. Daar de heer Lombarts zijne benoe ming als lid van den gemeenteraad niet aanneemt, zal ter voorziening der vacature op 1 Aug. a.s. candidaatstelling plaats heb ben voor één lid van den raad. De stem ming is bepaald op 8 Aug. a.s. en de her stemming op 15 Augustus. Aederheiiiert. Daar Koninginne dag dit jaar op Zondag valt, zal het her denkingsfeest van het 100-jarig bestaan van Neerlands Onafhankelijkheid op Maandag 1 September gevierd worden. De schoolkinderen zullen van gemeente wege onthaald worden. Met den aanleg van een klinkerpad over den Maasdijk, is reeds een begin ge maakt. Van de hooi pers van den heer Van Genderen tot aan de Kapelstoep, zal de dijk met harde klinkers, geleverd door de heeren Van Löben Seis, bestraat worden. Het vol gend jaar zal tot verharding keislag aan gebracht worden. Aieuwendyk (Kil). Door het be stuur der begrafenisvereeniging „Onderlinge Hulp" alhier, is Dinsdag aanbesteed: het maken van een kerkhof met bijbehoorende werken. Ingeschreven werd als volgt: J. van 't Verlaat Pz., Hardinxveld, f 3237 P. de Jong, 3195 J. van 't Verlaat, 3090 Teunis Bedee, Sliedrecht, 3080 P. G. de Jong, Sleeuwijk, 2820 P. v. d. Veche, Made, „2630 A. de Graal, alhier, 2410 Het werk is aan den minsten inschrijver gegund. Raaiusdonk. Deze week raapte de heer B. Kamp een reuzenei, zwaar 1 hg. De omtrek was 20 c.M. en 15£ c.M. Morgenavond zal de landbouwver- eeniging bij mej. A. M. Floris een algemeene vergadering houden. De uiterwaarden langs den nieuwen Maasmond zijn deze week weder onderge- loopen. Gelukkig was het hooi in weerwil van het natte weer reeds binnen, zoodat de schade dit jaar heel gering is. Sprang. Voor enkele dagen had de schoenmaker v. d. H. het ongeluk, met zijn hand in het mes te slaan, zoodat genees kundige behandeling noodzakelijk was. Ter elfder ure kwamen Maandagavond de buurjongens en -meisjes uit de nieuwe schoolbuurt met elkander overeen om een „Meiboom" in de kap der Chr. school te plaateen. Fluks waren alle handen aan 't werk zoodat men, eer het middernacht was, met dit werk gereed was. Woensdagavond kwam men ten huize van J. Goedhart bijeen, om in eenigszins feestelijke stemming dit feit te herdenken. Door* het schoolbestuur was men in staat gesteld, dat de aanwezigen op chocolade melk met koekjes onthaald konden worden. Naar men ons van bevoegde zijde meedeelde, hebben zich voor de betrekking van onderwijzer(es) aan de Chr. school alhier 20 sollicitanten aangemeld. Ween. Dinsdag verloor de koopvrouw V., alhier, haar portemonnaie met f 1.75 inhoud. Verwonderd keek ze op, toen deze haar weer werd ter hand gesteld door zekeren W. P. uit Andel. Dat de vrouw hiermee in haar schik was, laat zich begrijpen. Tengevolge de ziekte in de aard appelen, is de leverantie tijdelijk gestaakt. Men besteedde voor de laatste partijen Eigen heimers ongeveer f2.per H.L. Naar men verneemt zouden ook alhier pogingen in 't werk worden gesteld ter ver krijging van eene openbare spreekcel. Nu, voor den handel vooral zou zulks van veel belang kunnen zijn. Woensdag 30 Juli, des voorm. ten 10.30 uur, openbare raadsvergadering. Aan de orde zijn: 1. Ingekomen stukken; 2. Voorloopige vaststelling gemeente-reke ning 1912. Well. Bij de Dinsdag te Ammerzoden gehouden verkiezing, voor twee leden van den Raad is gekozen de heer Van de Graft, terwijl herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren W. van Genderen en M. van Ballegooijen. Wegens een onregelmatigheid van het stembureau, zal deze verkiezing waarschijn lijk nietig verklaard worden. Xaltbommel. Heden overleed na een korte, maar ernstige ongesteldheid, de heer J. van Enst, gepensionneerd opzichter le klasse bij den Rijkswaterstaat en lid van den Raad dezer gemeente. Wie onzer had gedacht den bij de perio dieke verkiezing van raadsleden herkozene zoo spoedig te zullen verliezen! De heer Van Enst was bij velen geacht en geëerd als eenvoudig, hartelijk, welwil lend burger. Vijanden kende hij niet. Door zijn eenvoud en humaniteit had hij zich vele vrienden verworven, bij wie hij zeker in herinnering zal blijven voortleven. Op de verschillende dorpen in de Bommelerwaard begint de handel in vroege aardappelen levendiger te worden. De prijzen zijn echter dalende. Was voor eenige dagen de prijs voor Geldersche Kralen f 2.45 tot f 2.40, nu reeds wordt van f2.10 tot f2. besteed. Verbetering van de Haven te Waalwijk. In de zomervergadering van de Provin: ciale Staten van Noord-Brabant op Dinsdag 22 Juli 1.1., kwam onder meer ter tafel: Ontwerp-besluit tot het verleenen eener provinciale bijdrage van i/3 der kosten, in een bedrag van hoogstens f58.500, voor de verbetering der haven te Waalwijk. Met verslag der Zes Afdeelingen, strek kende om afwijzend te beschikken. Met een prae-advies als dit, van de Com missie van Rapporteurs, zou men meenen dat de zaak reeds voor 2/3 voor Waalwijk verloren was; doch nu trad onze afgevaar digde de heer J. B. Timmermans Wz. naar voren om in gloedvolle bewoordingen het goed recht van Waalwijk te bepleiten, aan- toonende dat dit niet alleen een Waal wij ksch, maar tevens een Langstraatsch belang is en ontzenuwde het argument, dat Waalwijk, door eventueele provinciale bijdragen hare gemeentekas zou willen stijven. De heer H. J. A. Zeegers van de Poll volgde hem op den voet, aantoonende hoe Waalwijk door de verlegging van den Maasmond is benadeeld geworden in zijne haven en hoe het een provinciaal belang is in deze steun te verleenen. Ook de heeren jhr. mr. Verheijen en Juten namen de partij op voor Waalwijk, waarna onze mede-afgevaardigde, mr. Loeff, duide lijk aantoonde dat het argument als het stellen van praecedent in deze slecht gekozen is, wijl ook in 1899 aan Drimmelen eene subsidie voor havenverbetering is verleend en het heffen eener belasting door de Kroon moet worden goedgekeurd, zoodat ook het geldelijk voordeel van heffing van haven gelden in deze niet opgaat, wijl dit alles door Gedep. Staten nog mede moet worden geregeld. Alle onze woordvoerders hadden een suc ces boven verwachting met het gevolg dat het voorstel der Commissie van Rapporteurs 1 met 46 tegen 8 stemmen werd verworpen en aldus werd goedgekeurd. Het district Heusden kan dus met trotsch op zijnp afgevaardigden zien, die, waar noo dig, dbor de gave van het woord zooveel tot het belang van het district weten te bewerken. Vaste verbinding «ver de Bergsche laas. In dezelfde provinciale vergadering,waarin de verbetering van de haven te Waalwijk aan de orde was, heeft ons lid, de heer H. Zeegers van de Poll, een opwekkend woord tot de vergadering gericht om mede werking van Gedep. Staten te verzoeken in het belang eener tweede vaste verbinding over de verlengde Maasmond of Bergsche Maas. Na opmerking hoe door spreker reeds in de vergadering van 22 December 1909 op dat onderwerp de aandacht is gevestigd; hoe eene Commissie van Burgemeesters in het Land van Altena en aan deze zijde der Bergsche Maas is geconstitueerd; hoe deze zich tot den Minister van Waterstaat heeft gewend, vooralsnog zonder gevolg; hoe in andere gedeelten van het Rijk, o. a. door de tweede brug over de Waal, groote sommen worden toegestaan, gaat hij over tot uiteen zetting van het groote belang dat deze streek aan eene tweede vaste verbinding heeft, om ten slotte tot den Voorzitter de vraag te richtenis er in deze ook iets door Gedep. Staten gedaan en zoo dit niet het geval ware, alsnog de Regeering nader op de belangen van genoemde streek te willen wijzen, eindigende: Ik heb gemeend, Mijnheer de Voorzitter, dit onderwerp nog eens onder de aandacht te moeten brengen van het college van Ged. Staten naar aanleiding van het jongste verzoekschrift door een gewijzigde Commis sie dato Oct. 1912 aan H. M. de Koningin gezonden betreffende den aanleg van een spoor- of tram verbinding in genoemde land streek. (Applaus.) Verslag van het verhandelde in de Raads vergadering van Sprang, gehouden den 24 Juli 1913. Afwezig het lid J. A. Haverhals. Na opening der vergadering en mede- deeling van enkele ingekomen stukken, die voor kennisgeving worden aangenomen, komt aan de orde: 1. Vaststelling van den staat van oninbare posten over 1912. Deze staat wordt vastge steld op een oninbaar bedrag van f 86,58. 2. Aanbieding der gemeente-rekening over 1912. Besloten wordt deze rekening tot on derzoek te stellen in handen van een com missie, waartoe worden aangewezen de leden Haverhals en Rijken. 3. Onderzoek van de geloofsbrieven der herkozen raadsleden Meijer, Verhoeven en Vos. Na onderzoek en in orde bevinding der stukken, wordt tot toelating besloten. Niets meer aan de orde zijnde, wordt hier na deze vergadering gesloten. PREDIKBEIJUVEM, 27 Juli. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. leeskerk. Geref. kerk, (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens van Oude Pekela. Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. lezing. Chr. Geref. Kerk, geen opgaaf. Aalstvm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Padden- burgh. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. uit Nederhemert. Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Brummelkamp. Loonschendijk, vm. 9,30 u. bevesti ging ds. H. Japchen door zijn zwa ger ds. Koster uit Wyckel (Fr.) en nm. 2 u. intrede ds. H. Japchen. Doeverenvm. 9,30 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drunenvm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelenvm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Ger. kerk, vm. 9,30 en um.2u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. De Vries te Nieuw-Dor- drecht. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 1.30 u. leeskerk. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. E. J. H. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. ds. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Heesbeen, geen dienst. Zz. nm. 2.30 u. ds. van Voort Vader. Stadig uit den Helder. Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Keek uit Zuilichem (doops bedien in g) Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 5,30 u. ds. Brummelkamp uit Capelle (Bed. H. A.) Waspikvm. 9,30 ds. Locher (bed. H. A.) F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral |uist en tUdiff in te zenden. Kerknieuws. Werkendam. Voor het beroep naar de Chr. Geref. gem. alhier, heeft bedankt, ds. H. de Visser van Veenendaal. ■Binnenland. Dr. Bos aeeft gisterenmiddag op Het Loo een onderhoud gehad met H. M. de Koningin. Men verzoekt de ,N. R. Ct." mede te deelen, dat H. M. de Koningin het Vredespaleis niet zal openen, doch dat Zij aan het bestuur van de Carnegie- stichting heeft laten mededeelen, dat Zij bij de openingsplechtigheid hoopt tegenwoordig te zijn. Bij de Dinsdag gehouden stemming ter verkiezing van een lid van de Tweede Kamer voor het district Amsterdam II zijn uitgebracht 3332 geldige stemmen. (Het aantal kiezers is 5041.) Op den heer A. H. Gerhard (S. D. A. P.) werden uitgebracht 1532; op dr. H. Gorter (S D. P.)48; op den heer P. Otto (U.-L.) 829, en op den heer J. R. Snoeck Henkemans (C.-H.) 923 stemmen, zoodat er herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Gerhard en Snoeck Henkemans. Bij de herstemming op 25 Juni werd de heer Mendels gekozen met 2347 stem men. Er waren toen 1300 stemmen op den heer Snoeck Henkemans uitge bracht. In het district Amsterdam VI (aantal kiezers 6048) zijn uitgebracht 3843 gel dige stemmen, waarvan op de heeren P. A. G. Joosten (S. D. A. P.) 573; mr. H. Verkouteren (C.-H,) 1438, en B. Nier- strasz (V. L.) 1833, zoodat er herstem ming moet plaats hebben tusschen de heeren Nierstrasz en Verkouteren. Bij de stemming op 17 Juni waren er 4865 stemmen uitgebracht, en werd mr. W. H. de Beaufort (V.L., aftr.) ge kozen met 2547 stemmen. Op mr. Ver kouteren waren toen uitgebracht 1735, en op den heer Jos. Loopuyt (S. D. A. P.) 583 stemmen. Bij de Donderdag in het distrist Am sterdam III gehouden stemming ter verkiezing van een lid van de Tweede Kamer zijn 9254 geldige stemmen uit gebracht. Het aantal kiezers is 16,516. Gekozen is de heer H. Polak (S. D. A. P.) met 4831 stemmen. Op den heer P. Otto (U.-L.) waren 2378, op mr. P. J. Reijmer (K -K.) 1828, en op den heer D. Wijnkoop (S. D. P.) 217 stemmen uitgebracht. Het Stbl. no. 353 bevat een Kon. besluit van den 23sten November 1912, waarbij wordt bepaald, dat ter gelegen heid van het eeuwfeest van Nederlands herstelde onafhankelijkheid van Rijks wege jubileumspostzegels worden uitge geven. De jubileumzegels dragen de beelte nissen van de Koningin en van de Koningen der Nederlanden, dan wel een aan de herdenking van het eeuw feest gewijd decoratief ontwerp. Zij zijn, zoolang de voorraad strekt, nevens de gewone postzegels, verkrijg baar in de waarden van 2l/s, 3, 5, 10, 12Vj, 20, 25, 50 cent en van 1, 2l 3, 5 en 10 gulden. Op de jubileumpostzegels zijn dezelfde bepalingen van toepassing, welke gelden voor de gewone postzegels. Naar de Nederl. verneemt, zal in No vember een bepaald getal dezer post zegels worden verkrijgbaar gesteld en worden na uitverkoop niet meer gemaakt. Van een Franschen ingenieur uitCaen is Woensdagavond in den Parijschen trein op het traject DordrechtRotter dam, een portefeuille inhoudende een bankbiljet van 1000 franc, 10 van 100 franc en eenige coupons van de Amster- damsche bank, gerold. Wegens het stormachtige weer in den nacht van Dinsdag op Woensdag, was het badbedrijf te Scheveningen Woens dag gestaakt. Van halfdrie tot vijf uur zijn de bad meester en het badpersoneel bezig ge weest om alle badkoetsen op den strand- muur te brengen, daar de zee zeer hoog en tot dicht bij den strandmuur stond. Er is eenige schade toegebracht aan den voorraad in enkele tentjes. Woensdagochtend bij het aanbreken van den dag meldde de seinwachter van de Visschershaven te Scheveningen, dat er bezuiden het Ververschingskanaal een schokker was gestrand. Op order van den directeur der vis schershaven werd terstond de motor- reddingboot jhr. Rutgers van Rozen burg bemand en uitgezonden; tevens werd er van de landzijde een onderzoek ingesteld. i Het bleek, dat de gestrande boot de schokker E. H. 126, uit Enkhuizen, was en dat er zich niemand aan boord bevond. Tot op dit oogenblik is er nog niets van de opvarenden, waarschijnlijk drie man, bekend. Even later kwam de schokker Sch. 145 behouden de haven binnenzeilen. Ook voor dit vaartuig was de motor- reddingboot gereed gehouden. De heer W. H. Vliegen schrijft over de kabinetscrisis en de portefeuille weigering in Het Volk: Het ongelukkigste in de heele situatie is dat wij ze niet meer in eigen hand hebben. De Nederlandsche sociaal-de- mokratie, de fiere S. D. A. P., staat thans, in plaats van de hervormings- taak voor zich op te eischen, in angst en vreeze te hopen op de vrijzin nigen Dat die hun plicht zullen doen. Die plicht bestaat in het doen van wat wij tot nu toe ons werk achtten. Ge lukkig weten de vrijzinnigen dat, als zij „die plicht" niet doen, niet alleen wij, maar zij ook een vernietigend oor deel van de geschiedenis hebben af te wachten. Maar zij hebben hun toekomst ten minste in eigen hand, wij gaven ze aan anderen te beredderen over. Naar Het Volk meldt, heeft de afdee- ling Franeker van de S. D. A. P. in huishoudelijke vergadering met 26 tegen 22 stemmen besloten, de volgende motie ter opneming in te zenden aan Het Volk, „De afd. Franeker S. D. A, P., in huis houdelijke vergadering bijeen, spreekt hare afkeuring uit over het niet door laten gaan van het uitgeschreven bui tengewoon congres." Het bestuur van de afdeeling Leeu warden der S. D. A. P. heeft zich, zoo meldt de L. Ct., tot het partijbestuur gewend met verzoek om nadere moti veering van het besluit om geen buiten gewoon congres te houden. Uit Amsterdam wordt gemeld, dat sinds eenige weken aldaar in omloop zijn gebracht valsche bankbiljetten van f 100, gemerkt Q U en gedateerd Nov. 1911. Musis Sacrum, de bekende Dordrecht- sche schouwburgzaal is vannacht totaal afgebrand. Van het heele houten gebouw is er zoo goed als niets meer over. De brandweer kon niet anders doen dan de aangrenzende huizen nathouden. De bewoners van Musis Sacrum moes ten zich in allerijl over een achterplaats redden, met achterlating van verschillen de geldswaardige papieren. De oorzaak van den brand is onbekend. De hulp-chauffeur G. A. S., in dienst van dr. Van Veen te Haarlem, heeft diens dienst verlaten na een zesloops revolver en f 20 gestolen te hebben. Om dien diefstal niet te laten bemerken, besloot hij de woning van den dokter in de lucht te laten vliegen, nam daar toe de stoppen van eenige benzine-bus- sen af, bracht er daarna een lont in en stak dien aan. Er volgde echter geen ontploffing. Bevreesd zelf te worden ge troffen, ging hij op de vlucht, doch toen hij in de courant niets van een ont ploffing zag, keerde hij terug, vijlde in de woning een gasbuis stuk met het doel, een gasontploffing te veroorzaken, doch toen hij het gas aanstak raakte de vlam de automobiel en deze vloog in brand. S. ging er nu van door, de politie heeft hem echter achterhaald en hij heeft volmondig bekend en ook ge zegd wat zijn doel was. Hoe hij er toe gekomen was wist hij echter zelf niet. Dr. Van Veen verklaart nooit iets met den jongen te hebben gehad en acht hem volkomen toerekenbaar. Hij is aan de justitie overgeleverd. Vrijdagmorgen is op het in aanleg zijnde sportpark aan den Amstelveen- schen weg te Amsterdam de stoomketel van een heimachine uiteengesprongen, waardoor de machinist werd gedood, twee mannen zwaar en twee anderen licht gewond werden. Per auto zijn de lichtgewonden naar het Binnen-Gast- huis vervoerd, de twee zwaar-gewonden en het lijk van den machinist zijn naar het Wilhelmina-Gasthuis overgebracht. De oorzaak van het ongeval kan nog niet worden vastgesteld. Men vermoedt, dat de omgekomen machinist een on voorzichtigheid heeft begaan. De vuren worden namelijk aangelegd door den nachtwacht en deze wordt gecontroleerd door den machinist. Juist op het oogen blik van de contröle nu, heeft de ont ploffing plaats gehad. De ontploffing was zoo hevig, dat de ketel werd op geheven en het grootste gedeelte ervan 160 Meter verder neerkwam op een weide. Daar sloeg de ketel in den grond en verdween. Vanmorgen werd het gat gepeild; tot op 2 Meter diepte heeft men den ketel echter niet kunnen vin den. Naar hierboven werd vermeld zijn er in het geheel vijf slachtoffers. Ge dood is de machinist E. Wurmhout, zwaar gewond zijn de opzichter Schols en de handleman W. Tanuslicht ge wond zijn de heiers C. Aartsen en Hei doorn de Milde. De machinist werd ongeveer 10 Meter ver geslingerd en kwam terecht in den Heusdenvm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalburgvm. 9.30 dr. Tjalma uit Veen. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montvjn. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïénbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, vm. 9,30 u. ds. Van Voorst Vader Capellegeen dienst. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Rennes. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 u. ds. Enklaar uit Hedel en nm. 2 u. leeskerk. Geertruidenberggeen opgaaf. Genderen, vm. 9,30 u. ds. Feykes. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. geen dienst. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. ds. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonlcsveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, geen dienst. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. W. Wijk c.a., vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2