een flinke DIENSTBODE of een net Burgermeisje, Veldgewassen. NAWEIDË. Weitoemaat „Gorzen". llekriet. Uit de hand te koop, TARWE, 3 Hectaren beste BOONEN, 2 Hectaren beste HAVER. VAN LEEUWEN Co., Notaris Kerkhoven te Werkendam, PUBLIEK VERKOOPEN: Notaris KERKHOVEN PUBLIEK VERHUREN: Notaris Kerkhoven, te Werkendam, publiek verpachten: Notaris RANT te Waalwijk publiek verkoopen 8 Hectaren PUIKE HAVER, 1300 iios le soort, 1600 bos 2e soort „N elis m annen waar d' Ongeveer 8 Hectaren te Andel, Notaris KNOOK. Gesticht Bethesda Commissionnairs io Eficcton, Ververstraat 25, 's Hertogenbosch. van Vlissingen naar Zeebrugge of Ter- neuzen heeft hier de geïnteresseerde kringen in beroering gebracht. Men is volstrekt niet ingenomen met deze zoo ingrijpende verandering, waarvan men het nut niet inziet. Integendeel, is men van oordeel, dat daaruit ernstige moei lijkheden zullen ontstaan. Vooreerst, zouden de rivierloodsen speciale studies moeten doen om de schepen reeds op de hoogte van Zee brugge te kunnen sturen, tenzij men het inzicht heeft deze loodsen slechts te Vlissingen aan boord te laten gaan, zooals dit tot nu toe het geval was. Doch alsdan zouden zij de schepen moeten afwachten in de sloep, die hen van Zeebrugge naar Vlissingen voert, terwijl zij dit thans op den vasten grond kunnen doen. En het beroep is reeds gevaarlijk genoeg om er de risico's nog van te willen vermeerderen. Voor de verplaatsing naar Terneuzen zou misschien wel iets te zeggen zijn. De zeeloodsen zijn inderdaad voor de vaart tot Terneuzen gediplomeerd. Doch daartegenover staat weer, dat zij zeer dikwijls reeds in het Kanaal aan boord gaan en het verblijf te Vlissingen voor hen bijgevolg gemakkelijker is. Daarbij moet niet uit het oog ver loren worden dat de loodsen sinds jaren reeds te Vlissingen gevestigd zijn. Velen zijn er zelfs geboren en zij zouden, met hunne families, ten zeerste in hunne levenswijze en gewoonten gehinderd worden door eene verplaatsing naar eene andere haven. Wij zien in het plan der Belgische regeering alleen eene poging om de haven van Zeebrugge eenigszins uit de vergetelheid te trekken. Het enorme kapitaal, dat in deze onderneming ge stoken is door het gouvernement, bleef tot heden geheel renteloos. De verkeerd aangelegde haven wordt slechts van tijd tot tijd door een groot schip bezocht. Alles is doodsch en verlaten. Zeebrugge is een door koning Leopold II aange legde politieke haven, die echter door de „entente cordiale" nutteloos is ge worden. Leopold II meende dat ingeval van oorlog tusschen Duitschland en Frank rijk, de neutraliteit van België door En geland zou gehandhaafd worden, en Zeebrugge werd door hem geconcipi eerd, om aan een Engelsch leger toe te laten langs dezen weg spoedig in België te landen. De „entente cordiale" heeft echter aan Engeland een andere taak aangewezen in een Fransch-Duitsch gewapend conflict en de berekeningen van Leopold II zijn dus verkeerd uitge komen. Zeebrugge is thans een nutteloos ele ment aan de Belgisshe kust en het is begrijpelijk, dat de regeering op de een of andere wijze een weinig leven aan de verlaten haven wil inblazen. Of zij er in slagen zal, moeten we afwachten. De laatste personentrein van Leer naar Nieuweschans is Vrijdagavond om twaalf uur bij de halte Hilkenborg door de geopende brug over de rivier de Eems gereden. De machinist die het onheil zag aankomen, wist zooveel hij kon te remmen, maar de locomtief en de ten der schoven vooruit en bleven boven het water hangen. De passagiers werden met een extra- trein uit Nieuweschans opgehaald. Het verkeer ondervond vertraging, doordat de reizigers, ook die voor de sneltreinen naar Berlijn, met een pont over de Eems moesten worden gebracht. Menschen hebben geen letsel gekregen. Men gelooft, dat den beambte, die met de bediening van de brug is belast, de schuld voor het ongeluk treft. In een woning aan de Gaslaan no. 63 in Den Haag is Zondagnamiddag een drama afgespeeld. Aldaar woonde de 52-jarige D. Hiddes, stoker van de gasfabriek in Den Haag, met zijn tweede vrouw, een voorzoon van de vrouw, en een ongeveer 5-jarig dochtertje uit het huwelijk van Hiddes met zijn tweede vrouw. De zoon, oud 17 jaar en Chr. d. J. geheeten, was eerst sedert eenige maanden ten huize van zijn moeder en haar man woonachtig. Hij was van zijn jeugd af in Gronin gen of Friesland verpleegd, en Hiddes wist vermoedelijk bij zijn huwelijk met zijn tweede vrouw van het bestaan van haar zoon niet af. De jongen heeft, naar men vertelt, blijkbaar er naar verlangd in Den Haag, bij zijn moeder te komen wonen, of wel de moeder verlangde naar haar zoon. Hoe dit zij, de jongeu kwam eenige maanden geleden bij zijn moeder inwonen en werkte nu als smidsknecht op de Beeklaan. De verstandhouding tusschen Hiddes en stiefzoon schijnt al van den aanvang af niet gunstig te zijn geweest. Hiddes maakte vaak mis bruik van sterkedrank en moet den jongen meermalen tevergeefs tot bezoek aan koffiehuizen hebben uitgenoodigd. Het feit, dat de jongen niets weten wilde van het bezoek aan drankhuizen, en misschien ook nog andere omstan digheden, schijnen er toe geleid te heb ben, dat Hiddes hem niet goed ver dragen kon hij deed hem gedurig ver wijtingen en scheldwoorden hooren. Ook Zondagnamiddag schijnt er tus schen hen beiden ongenoegen te zijn ontstaan, nadat H. ongeveer 1 uur on der den invloed van sterkedrank was thuis gekomen. Terwijl de vrouw in de keuken bezig was met het gereedmaken van het middageten, hoorde ze in de achterkamer, waar haar man en haar zoon zich bevonden, hevige woorden en onmiddellijk daarop revolverschoten. Toen zij dadelijk daarna in de achter kamer kwam, zag zij haar man blijk baar bewusteloos in een rieten stoel zitten en haar zoon, die een revolver op zichzelf richtte, en zich een schot wond toebracht aan het hoofd ter hoogte van den slaap. Ook later heeft de jongen nog eens het wapen op zichzelf gericht, waardoor ook hij bewusteloos werd. De vrouw riep onmiddellijk om hulp; er kwam politie opdagen, en de gemeen telijke eerste-hulpdienst werd geroepen. De geneesheer van dien dienst stelde den dood van Hiddes vast. Deze had een schotwond in den mond en een in den hals. De zoon werd naar het diaconessen- huis Bronovo aan de Laan van Meer- dervoortovergebracht; zijn toestand was, hoewel vrij ernstig, toch niet levensge vaarlijk. Hoe de jongen aan de revol ver was gekomen, is nog niet opgelost. Het lijk van Hiddes is naar het lijkenhuis op de Algemeene Begraaf plaats overgebracht. Vandaag heeft er iu het ziekenhuis een schouwing van het lijk plaats. De toestand van den dader is van dien aard, dat hem nog geen verhoor kon worden afgenomen. Zaterdag is er diefstal met braak ge pleegd in R. K. kerk van St. Martinus te Wijk bij Maastricht. De dief heeft zich laten opsluiten op het koormet behulp van een klokketouw heeft hij zich in de kerk laten zakken en daar drie offerblokken opengebroken en van hun inhoud beroofd. Andere offerblok ken zijn geforceerd. Te Enkhuizen is bericht ontvangen, dat het lijk van Cornelis Swier, een van de opvarenden van den schokker EH 126, die voor de kust bij Scheveningen is gestrand, niet ver van Scheveningen is gevonden. Tot nog toe heeft men te vergeefs getracht het vaartuig vlot te krijgen. Het ligt nog onderstboven, met den mast schuin in het zand. In de duinen bij de Gentsche straat te Scheveningen is, naar het Vad. meldt, Vrijdag een naaktlooper gezien. Vrijdagnacht omstreeks half drie ont dekte een politieagent, dat er vlammen sloegen uit het gebouw van de drukkerij van de firma T. C. B. ten Hagen, aan de Nobelstraat no. 20 te 's Gravenhage, waar het R. K. dagblad de Residentie bode gedrukt wordt. Het bleek nader, dat de brand op de zetterij was uitge broken. Het vuur tastte krachtig om zich heen en de zetterij met al het materiaal, dat zij bevatte, is dan ook gedeeltelijk uitgebrand. De brandweer was met veel materieel, ook de auto spuit, aanwezig. Om vier uur rukte zij weer in. De drukkerij en de redactie lokalen van de Residentiebode hebben brand en waterschade bekomen, doch niet noemenswaardig. De oorzaak kon nog niet worden vastgesteld. Bij den brand is de kopij van ver schillende belangrijke werken, o. a. een deel van de kopij der gemeentebegroo ting, verbrand of onleesbaar geworden dit zal aanmerkelijke vertraging te weeg brengen in de indiening van de begroo ting, welke in de eerste weken van Augustus te verwachten was. Op de sigarenfabriek der firma Majoie te Tilburg is tusschen patroon en siga renmakers een loongeschil gerezen. De sigarenmakers eischen een loonsver- hooging van 6 pet. met terugwerkende kracht, terwijl de patroon verhooging slechts wil toestaan voor de niet ver hoogde merken. Alvorens de zaak ge regeld is, worden de sigarenmakers niet tot het werk toegelaten. Ook dreigt er een conflict bij de firma's v. Leeuwen en Sala. Aan de D. Ct. wordt geschreven: Door bemiddeling van den Bond van Machinisten, Stokers en Dekpersoneel is bij de firma Fop Smit en Co., te Rotterdam, een belangrijke verbeterde loonregeling voor het personeel tot stand gekomen. De loonen zijn voor de 2e machinisten, stokers, vuurlieden, boots lieden resp. van f 13.50 op 16, van f 11.50 op 14.50, van f 13.50 op 15.50, van f 12 op 14 en van f 10 op 13 gebracht. Van 1 Augustus af zullen de loonen van het personeel der kleinere booten eveneens verbeterd worden. van de hoofdpersonen van de bende te arresteeren, welke beschuldigd wordt valsche aandeelen van een groote Pa- rijsche maatschappij uit te geven. In Brussel mocht het reeds gelukken drie andere leden van de bende aan te houden. Deze drie zijn Hollanders en geen onbekenden van de Haagsche re cherche. Achthonderd valsche stukken zijn te Brussel in beslag genomen, achthon derd andere moeten nog in omloop zijn. B. en W. van Rotterdam hebben den heer J. H. Lasonder, hoofd van een openbare lagere school, in verband met zijn benoeming tot lid van de Tweede Kamer, met ingang van 1 October en voor den duur van de dan aangevangen zittingsperiode, onder stilstand van wed de, verlof uit zijn betrekking verleend. Een visscher uit Heerjansdam, die al een paar maal gemerkt had, dat zijn fuiken, welke in de Oude Maas onder den 's Gravendeelschen wal stonden, 's Zaterdagsavonds gelicht werden, heeft Zaterdagavond, terwijl hij in een roei boot de wacht hield in de buurt vier personen betrapt, die aanstalten maakten om de fuiken te lichten. Met een jacht geweer, dat hij bij zich had heeft hij daarop eenige malen, volgens het zeg gen van een van de stroopers acht maal, op de vier geschoten en een hunner nogal ernstig geraakt. Te Macharen (N. Br.) is Zaterdagavond de bliksem in de boerderij van M. de G. geslagen. In korten tijd lag de boer derij tegen den grond. Van den inboe del kon niets gered worden. Eenige kippen en een paar varkens kwamen in de vlammen om. De brandweer kon twee groote schuren behouden. Ver zekering dekt de schade. Te Berchers (N.-Br.) is Zaterdagavond de 17-jarige v. d. Wielen doodelijk door den bliksem getroffen. Een Duitscher, die gisterenmiddag te Scheveningen een bad had genomen, vond in het badkoetsje niet zijn eigen costuum met waardevollen inhoud te rug; er was een fantasiepakje voor in de plaats gehangen. De badmeester werd onmiddellijk met het gebeurde in ken nis gesteld. Alle badkoetsjes werden afgezocht, doch zonder eenig resultaat. Dinsdagmorgen ongeveer 4 uur is na bij Callantsoog een wit platboomd vaar tuigje omgeslagen, waarin twee personen zaten, die beiden zijn verdronken. Maan dagnamiddag was het vaartuigje van Den Helder vertrokken met het doel naar IJmuiden te zeilen. Des avonds on geveer 9 uur te Callantsoog aangekomen, werd het bootje op het strand getrok ken. Te Callantsoog werd overnacht, en Dinsdagmorgen zou de reis worden voortgezet. De omgekomenen zijn A. Vos, leerling der zeevaartschool in Den Helder, en A. Schut, onderwijzer te Emmen, die met vacantie in Den Hel der was. De beide lijken zijn reeds ge vonden. Afloop Aanbestedingen. 28 Juli. Prov. bestuur van Zuidholland, de verbetering van de hoofden der marine haven te Hellevoetsluis. Raming f 36,000. Laagste inschrijver J. H. Hoven, Dor drecht, f 36,000. 2o. het vernieuwen van steenglooing en beschoeiing langs de Gouwekaden, onder Alphen. Laagste inschrijver J. Verstoep, Goude rak, f 12,973. 28 Juli. Prov. bestuur van (Jtrecht, het verbeteren van de boordvoorzieningen van het Merwedekanaal te Utrecht. Raming f 23.000. Laagste inschrijver P. van der Tak, Papen- drecht, f 21,935. De H. IJ. S. M. heeft aanbesteed het uitvoeren van grond- en spoorwerken, het maken van kunstwerken, gebouwen en bij- hoorende werken, ten behoeve van de uit breiding van het station Uitgeest. Raming f 193,000. Laagste inschrijver F. Schaufels, Beek Elslo, f 184,500. Hark tber ich te n Bij het spelen in een zandkuil op den Soester Eng, bij Soest, is Zaterdagna middag de 5-jarige A. G. onder neer stortend zand bedolven en gestikt. Op last van den officier van justitie te Middelburg is een onderwijzer van de christelijke school te Terneuzen aan gehouden, die verdacht wordt van mis handeling van een zijner leerlingen, die thans ernstig ongesteld is. De Haagsche recherche is er Zaterdag avond in geslaagd te 's-Gravenhage een gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 47,363 stuks. Hoendereieren van f 4,25f 5,90 per 100 stuks. 64 Zalmen a f 0.90f 1.37 per pond. 34 Zalmen f 1,05f 1,30 per pond. Deze week aangevoerd en afgeslagen 781 Zomerzalmen f 0.95 tot f 1.60 per pond. 259 Zalmen f 0.96f 1.50 per pond. Paling f 0,24f 0,65 cent Snoek f 0,40f 0,48 cent Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 25 Juli 122 M. 0.63 M. N.A.P. 26 135 0.91 27 1.37 1.03 28 1.25 0.90 Waterhoogte Maastricht (brug). 28 Juli 0 25 M. boven 0. 29 0.03 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m. 28 Juli 3.92 M. boven 0. 29 3.92 Adverteutlën. Tegen 15 it uk. gevraagd P.G., geheel zelfstandig kunnende werken, met goede getuigen; Loon f 2.50 per week; Wasch buitenshuis; die genegen is, met behulp van een werk ster, de huiselijke bezigheden op zich te nemen, als huisgenoot. Brieven aan Mej. TUKKER, Langendijk, Gorinchem. zal op Donderdag 31 Juli 1913, nam. 3 uur precies, in Café Weduwe D. L. VAN DER WIEL, a/d. Sasdijk, aldaar, 93.40.93 Hectaren Haver, 4S.05.09 Tarwe, 35.93.55 ltooiien, 4.99-Rogge en 1.50-Vlas, te Werkendamzal Maandag 4 Aug. 4913, nam. 3 uur precies, in het Café ZWETS, aldaar, 148 H.A. Weiloemaat, over het nog loopend seizoen 1913, onder Werken dam en Dussen, op de polders Klein Zalmpje, Pannekoek, Steenenmuur, Keizersgulden- waard, Buiten-Noord en Muggen waard, in perceelen. Aanwijzing op alle werkdagen. zal Don derdag 9 August us 1913, nam. 6 uur precies, bij M. VAN DEN HEUVEL, a.d. Nieuwendijk, De tWeitoemaat aan- en in den Karnemelkspolder, van „de Gorzen", van de heeren Mr. P. C. 't Hooft en P. de Jongh de Leeuw en van het perceel, genaamd „de Griend" van den heer D. den Dekker, breeder bij biljet omschreven. V zal op Vrtfdag 1 Augustus 1913, 's namiddags ten 5 ure, ten herberge van PIET NIEUWKOOP te Drongelen, ten ver zoeke van den eigenaar, den Heer C. Donken te Besoijen, wassende op de Elanden te Drongelen, in 16 afgepaalde perceelen, elk groot een halve Hectare of 3$ Hond. Betaaltijd Kerstmis 1913, mits solide borgstelling. Te bevragen bij G. ROUBOS Gz. te bij den Heer R. STEVENS op den polder bijgenaamd „Krentjesweide" bij den Nieu wendijk best te veld staande zal dit jaar gehouden worden op Don derdag 14 AugS., nam. 3 uur, in het Café van ARIE ROZA te Andel. l«' ilKIMWV (Protestantseh Oasthuis) voor alle gezindten. Verzorging van kranken, hulp- en rustbehoevenden, ouden van dagen, herstellenden en kinderen. Bill ij ke voorwaarden. Adres Ds. LAATSMAN, Putterstraat Z 50. tMevraagd f 500 4 pCt. 's Bosch96 pCt. f1000 3} pCt. N.-Brab. Mij. voor Gemeente Crediet90 f1500 aand. Mij. tot Exploit, v. Bouwterrein 's Bosch 45 2 pCt. obl. Waterschap Groot Mijdrecht offerte. 3} pCt. obl. Bommelerwaard boven den Meidijkofferte. Aandeelen Katholieke Illustratie offerte Aangeboden f2000 aand. Alg. Verzekering Mij. „Adjuto" 40 10 f500 aand. Mij. tot Exploit. v. Bouwterrein 's Bosch 60 f5500 4 pCt. Prov. Drenthe 1908 97} 3 Èt f500 4 pCt. gem. Katwijk 97} f7000 4 pCt. gem. Vlaardingen 1912 96} f2000 3} pCt. gem. Zaandam 1891 92 f500 3pCt. gem. 's Bosch 1896 84 f1000 3} pCt. gem. Den Haag 93 f 2000 3 pCt. gem. Dordrecht82} f1000 3} pCt. gem. Hengelo 88 f65.000 4 pCt. gem. Rotterdam 96 f1000 4 pCt. gem. Zwolle 96} f1500 4 pCt. gem. Appingedam 96 54 f 500 4pCt. gem. Harderwijk 95} f24000 4| pCt. gem. Winschoten 100} f28500 5 pCt. Waterschap Oude Prinslandsche Polder te Steen bergen 101 Coupons te Amsterdam betaalbaar. Geregelde Stoombootdien^ten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 'b nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vren, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. t Goederen voor Delft, Vlaardingen, Scniedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheura, Zieke 27 en 28. Intorraatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. W ERKEN DAM. De zetting der boter it deze week op de markt 70 ets., in de toinkelt dut 75 ets. pet half kilo. Eieren f 1.10 de 26 ttukt. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 78 et per half kilo en die der eieren f 1.20 de 26 ttukt. BESOOIJEN29 Juli. De prijt der Boter wat heden f 1.35 f 1.52 per Kilo. Aangevoerd 90 K.O. Eieren 4I/2 a - et. per stuk. OOSTERHOVT, 28 Juli. Boler J 1,28 a 1.30 per Kg. Eieren f 0.19 en 0,21 de i ttukt. OORINCHEM, 28 Juli. Op de veemarkt waren aan gevoerd 234 runderen, 6 nuchtere halveren, 28 vette varkem, 818 biggen, 0 tehapen en 00 lammeren. De prijzen waren alt volgtzware kalf koeien f 240 ƒ310, kalfvaarzen f 210 0 260, grutte vaarten f 160 a 180 melkkoeien 220 a 270 twee-en-een-half jarige ossen f a anderhalf-jange f 160 a 180, pinken fagraskalveren f 40 a 60 nuchtere f 20 c 25, tehapen f a lammeren 0 a 00 biggen f 11 a 20 per ituk. Vette varken* 281/2 a 29 cent per half kilo. ROTTERDAM, 2829 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 650 vette runderen, 1352 magere dito, 794 vette en gratkalveren, 190 nuchtere kalveren, 1904 tehapen of lammeren, 755 varkent, 165 biggen. De prijzen waren alt volgt: runderen le kwaliteit 92 le kw 80 cent, kalveren le kw. 110 le kw 90 ct., tehapen le kw. 62, le kw. 50 et. vette varkent 58 a 60 et. licht toort 60 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 18.a 32.idem voor de slacht ƒ13.- a 20 00 Biggen f 1.a 2.25 per week, Op de botermarkt werden aangevoerd 70/8 en 9/16 ton en 176 stukken van een half kilo. Prijs le kwali teit f 55 le kw. f 51, ie kw. f IS. Per half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwsehe eieren 4 80 a 5,Overmaastehe dito 4 90 a 5 10 per 100. Rotterdamschc eiereiiveiiing, Vischmarkt Gorinchcm. Vischmarkt Hardiuivcld. Kralingschc Vischmarkt. Woudrichcmsche Vischmarkt. de relgcude uitmuntend te velde staande gewassen ender Uusscn, Werkendam, Made en Drimmelcn, Aimkerk, DeWerkcn, Woudrichem en Veen. Alles in perceelen en breeder omschreven bij alom verspreide biljetten en bij gedrukte notitiën, welke gratis ten kantore van den Notaris verkrijgbaar zijn. Sleeuwijk. De Fitïfiiclttii Vragen en aanbiedingen worden K0STKL00S geplaatst, slechts bij uitvoering wordt provisie in rekening gebracht.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 3