Op het station der Russische stad Gori losten onbekenden schoten op den amb tenaar van het openbaar ministerie Tkatsjef, den rechter van instructie Drocarof en den districtchef van Gori, Blau, die met elkanderstonden te praten. Blau werd doodelijk gewond, en stierf spoedig, de beide anderen werd licht gewond. Dat vijf geslachten gelijktijdig leven komt zeker niet dagelijks voor. Te Akels- brug bij Aurich woont echter een we duwe, Ahltje Lübben genaamd, door gaans als Altjemui aangesproken, die betovergrootmoeder is. Ze is 93 jaar oud, terwijl haar achter achter-kleinkinderen resp. I1/, en Vs jaar oud zijn. De vader van deze is 25 jaar, de grootvader 58 jaar en de overgrootmoeder 71 jaar oud. Aaltjemui heeft altijd in het veen ge woond en heeft nooit iets anders van de wereld gezien. Ze is thans vrijwel blind en doof. f*laalsel(jk Nieuws. Heusdeu, 2 Aug. Na den gesloten tijd op de steurvangst zijn nog enkele steuren op de Bergsche Maas gevangen, welke onmiddellijk weer zijn losgelaten. Onder deze was een exem plaar van ongeveer 400 pond. Men schat de waarde der weer in vrij heid gestelde steuren op ruim duizend gul den. Een hard gelag voor de Woudrichem- sche visschers. Een schokker, een vaartuig bij de vis- scherij in gebruik, was door den eigenaar Van Krieris netjes geschrapt en geteerd en lustig woei de wimpel in top, alles gereed om spoedig uit te varen, toen op een oogen- blik, dat het vaartuig verlaten was, het be gon te zinken en in minder dan een kwartier tijds was alles volgeloopen en wees alleen de mast aan, waar het schip gezonken was. Volgens de vakmannen, moeten het aaltjes zijn, die zoo'n onaangename verrassing weten te bereiden. Ze knagen aan het z.g. werk, tu8schen de naden, tot ze eene opening verkrijgen en dan dezelfde gaatjes, op ver schillende afstanden, geven zulk een treurige uitkomst. Het was 31 Juli 1.1., vijf-en-twintig jaar geleden, dat de heer H. Tupker bij de firma L. de Beer Co. en later bij den heer L. de Beer in dienstbetrekking was; eerst als Conducteur en nu als agent der Vereenigde Heusdensche Stoomboot-Maat schappij. Bij deze gelegenheid waren de stoom- booten allen met vlaggen getooid en werd aan den dag de meest mogelijke eer toe gebracht. Naar wij nu met zekerheid kunnen mededeelen, zal de openluchtsamenkomst te Nederhemert op 14 Augustus d. v.jioor- gaan. De volgende sprekers zullen dan het woord voerenDs. J. A. ten Bokkel Huinink te Well c.a., ds. P. J. F. van Voorst Vader te Nederhemert, Prof. dr, L. H. K. Bleeker G.H.zn. te Groningen, ds. S. H. J. James te Lage Zwaluwe, ds. J. Luuring te Gorin- chem en de heer G. G. van As te 's-Gra- venhage. Naar algemeene verwachting zul len velen alsdan gebruik maken van de kostelijke gelegenheid veels goeds te hooren en van veel schoons te genieten. Voor de betrekking van hoofd der M.u.l.o. school zijn, bij herhaling, acht sol licitanten opgekomen. We zien eerdaags de voordracht van B. en W., in overeenstem ming met den distr.-schoolopziener, tege moet. *4ndel. Door het bestuur der gemengde christelijke zangvereeniging „Heb dan de waarheid en den vrede lief" is besloten deel te nemen aan het zangconcours te Heuke- lum, te houden op 20 Aug. a.s. Een paard van den koopman v. A. werd dezer dagen 's morgens in de sloot gevonden, waar het vermoedelijk den ge- heelen nacht in had doorgebracht. Het beest had zooveel geleden, dat verkoop voor de slachtbank noodzakelijk bleek. Voor den eigenaar alzoo een leelijke schadepost. Onder den invloed van sterken drank geraakte Woensdagavond een man op leeftijd in een moddersloot. Gelukkig dat in de buurt zijnde werklieden den man konden verlossen, daar hij anders zeer waarschijnlijk zou zijn omgekomen. KBesoffen. L. de Laijer had Donder dag 't ongeluk uit een kersenboom te vallen en werd ernstig aan 't hoofd verwond. Bij 't neerhalen van de stoompijp van „Thor IX", had K. H. 't ongeluk er met zijn been onder bekneld te geraken en zich zoo ernstig te bezeeren, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Capelle. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op Zaterdag 2 Aug. 1913, voormiddags 10,30 ure. Op de agenda komen een zestal punten ter behandeling voor. Verslag volgend nummer. Naar we vernemen zal de firma Sneep alhier, gelijk met de oprichting yan een zuiggasmotor, electrisch licht doen aanleg gen in hare fabriek en in de woningen. Volgens geruchten is men in deze gemeente voornemens een commissie te vor men, om de 100-jarige herdenking van Neer- lands onafhankelijkheid op een nader te bepalen dag in Augustus luisterrijk te vieren. Dussen. In de Raadsvergadering van 29 Juli 1.1., is benoemd tot onderwijzer aan de o. 1. school te wijk C, de heer J. F. P. Sloekers, thans te Fijnaart. Gameren. Door de geërfden van den dorp polder Gameren, is j.l. Maandag besloten een weegbrug te doen plaatsen aan de Kluit. Dinsdag ji. deden de kinderen der hoogste klasse der openbare school een pleizierreisje naar Arnhem en omstreken, waarbij ze veel hebben genoten. Des morgens werden ze aan den trein ge bracht en des avonds werden ze weer ge haald, zoodat ze des avonds 12 uur thuis aankwamen. Geertruidenberg. Tot secreta ris van de Rente-commissie, zetelende te Geertruidenberg, ter uitvoering der Inva liditeitswet is benoemd de heer N. G. E. Meijers, secretaris alhier. 's-Gravemoer. De bijna 80-jarige oud-schipper G. Mouthaan alhier, werd Dinsdagmiddag verdronken gevonden in een sloot nabij zijne woning. De oorzaak van dit ongeval ligt eenigzins in het duister. In een paar maanden tijds kwamen nu reeds vier personen uit deze gemeeDte door verdrinking om het leven. Een handelsreiziger uit Val kens wsard, verloor Dinsdag, gezeten op zijn motorrij wiel, op de Dongeusche Vaart zijn beurs, inhoudende ongeveer 90 gulden. De smid Verdick aldaar, zag dezelve vallen en wist den verliezer in een café alhier te achter halen. Zijne eerlijkheid bleef niet onbeloond. Mederhemert. Ernstige pogingen worden in het werk gesteld om evenals aan de Zuidzijde ook aan de Noordzijde een orgel in de Ned. Herv. Kerk te plaatsen. Door baron Van Wassenaer en ds. Van Voorst Vader zijn reeds belangrijke giften toegezegd. We hopen, dat dit goede voorbeeld door velen gevolgd zal worden. In de laatst gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente werd besloten het volgend jaar aan de teekenschool van de afd. Heusden van do Maatschappij tot Nut van 't Algemeen per leerling in deze gemeente woonachtig een subsidie te ver- leenen van f 5 tot een maximum van f 10. Zondagmorgen werden een paar melk meisjes door een slecht gekleed individu op minder eerzame wijze toegesproken. Hevig ontsteld vluchten zij naar haar bootje, om daarmede de Noordzijde te bereiken. Het individu, dat veel op een naaktlooper geleek, verdween daarop in de rietgorzen van de Doorn waard Door de rijkspolitie werd vergeefs naar den kerel gezocht. Nieuweiicl(jk Toen het 10-jarig zoontje van D. van Wijngaarden, graan naar de zuivelfabriek bracht, viel hij van de kar en brak daarbij zijn arm. Raaitisdonk- Tot viering van het onafhankelijkheidsfeest heeft zich een eere comité gevormd, bestaande uit de heeren B. de Bont, A. van Iersel, J. Kamp, J. Kie- boom, A. J. Lankhuizen, C. Ridderhof, M. de Roon, J. Schoenmakers, Antonie Timmer mans, W. Willemse en E. C. de Wit. Burgemeester Ridder de van der Schueren heeft het eerevoorzitterschap aanvaard. Sleeuw||k. Donderdag j.l. is alhier in de rivier de Merwede verdronken de 19-jarige F. Pluim, wonende te Rossum. Zijn lijk is tot heden niet gevonden. Sprang. Maandagavond j.l. trof den landbouwer G. V. alhier, het ongeluk, dat zijn paard in de Besoijensche Steeg tegen den grond viel. Fluks waren rappe handen bijeen om het tuig los te gespen en het paard uit zijn minder aangename positie te verlossen. Boven wonder was alles zonder materieele schade afgeloopen. Ween. Met den handel in fruit gaat het niet druk. Over 't algemeen vallen de peren in den pluk tegen. De prijzen zijn tengevolge de vra:ig nogal hoog. Naar men verneemt worden de oomskinderen opge kocht tot f13.per H.L. Ook de dirkjes peren brengen tot f5.per H.L. op. Met het uitdoen der St. Jans-uitjes is een begin gemaakt. Dit product zal over 't algemeen tegenvallen. Ze zijn te klein van stuk gebleven. Men besteedt ongeveer tot f 3.50 per H.L. Ook op enkele plaatsen is de schimmel aanwezig. Het fanfarecorps „Wilhelmina" nam Woensdag deel aan het festival te Baarn. Begunstigd door mooi weder was deze reis voor het gezelschap een aangenaam uit stapje. Bovendien had het corps het buiten kansje, dat bij loting hun nog een clarinet ten deel viel ter waarde van f75. Wrfjhoeveii-Cappel. Het fan fare-corps „Sirena" alhier, bracht j.l. Maan dagavond haren beschermheer jhr. Mr. de Roij van Zuidewijn een serenade, hetgeen zeer veel volk lokte. De werkende leden werden door voornoemden heer op harte lijke wijze onthaald. Evenals in andere gemeenten worden ook in deze gemeente pogingen aangewend, om Neerlands onafhankelijkheid feestelijk te vieren. Een commissie zal eerstdaags ge vormd worden. 'W aal wij li. Onder 't werken krabde de jongen A. Brok een puistje op zijn arm stuk. De arm zwol vreeselijk op, zoodat de dokter werd ontboden, die bloedvergiftiging constateerde. De dochter van W. de Vries had Woensdag 't ongeluk door een drijfriem gegrepen te worden. Het haar, waarmee zij met den riem in aanraking kwam, werd uit haar hoofd gerukt. U el§eiii(l. Bij een drietal ingezete nen werden in de afgeloopen week een aantal ruiten ingeworpen, waarbij hun eigen fruit tot projectielen diende. Zou het niet hoog tijd worden, dat de politie alhier ver sterkt wordt, om de rustige inwoners tegen dergelijke baldadigheden te beschermen? De gemeente Ammerzoden is toch veel te uitgestrekt voor één politieman? W|jk. Het zevenjarig zoontje van de wed. B. werd zoodanig door een hond aan gevallen, dat direct geneeskundige hulp hulp moest worden verleend. Al weer een bewijs hoe gevaarlijk die dieren jegens kinderen somtijds zijn kunnen. Deze week werden de weischaren van het Wijkerzand verpacht. Er werd vanaf f 16 tot f 24 per koeschaar besteed. Er is thans een begin gemaakt met den koornoogst. De rogge is rij pook spoedig zal de tarwe volgen indien het weer zoo blijft. Er is gebrek aan werkvolk, om alles op tijd af te werken. Openbare vergadering van den Raad van Meeuwen, gehouden 29 Juli 1913. Tegenwoordig 6 leden. Afwezig de heer A. van Koyck. De Voorzitter opent de vergadering waarna de notulen der vorige gelezen en onver anderd worden vastgesteld. De Voorzitter doet mededeeling van een bericht van goedkeuring van het kohier van den hoofdelijken omslag voor het dienst jaar 1913 en van een proces-verbaal van gehouden kasopneming bij den Gemeente ontvanger dd. 30 Juni 1913, waarbij alles in orde is bevonden. Hierna wordt overgegaan tot het onder zoek der geloofsbrieven van de heeren Van Buuren en J. W. de Graaff, bij candidaat- stelling als leden van den raad herkozen. De heeren Am. Straver, G. Boom en A. L. de Graaff worden aangewezen om de geloofsbrieven te onderzoeken. Na gehouden onderzoek rapporteert de heer Am. Straver dat alle stukken in orde zijn bevonden, waarna tot hunne toelating wordt besloten. Vervolgens wordt na artikelsgewijze be handeling vastgesteld een nieuw reglement voor het Burgelij k Armbestuur te Babilo- niënbroek en Hill, zulks ter uitvoering van het voorschrift van art. 89 der armenwet 1912. Dit onderwerp afgehandeld zijnde, doet de Voorzitter mededeeling van een brief door den heer Commissaris der Koningin dezer provincie, betreffende electriciteits- voorziening, waarbij een drietal concepten- besluiten zijn gevoegd. Dit besluit wordt na eenige discussie met algemeene stemmen aangenomen. Niets meer te behandelen zijnde wordt de vergadering gesloten. IBiniienlaiitl. In de Woensdag in den Haag gehou den druk bezochte vergadering van de Kamerleden, behoorende tot de vrij zinnige concentratie, is besproken, hoe deze organisatie zich verder zou ver houden ten aanzien van de oplossing van de kabinetscrisis. Eenstemmig betreurde de vergadering de weigering van de sociaal-democraten om zitting te nemen in een ministerie, dat een voldoende meerderheid zou ge had hebben in de Tweede Kamer om den strijd voor het algemeen kiesrecht en de ouderdomspensionneering met goed gevolg ten einde te brengen. De vergadering was van oordeel, dat de voorwaarden, welke mr. Troelstra ten aanzien van den steun, door de sociaal democraten aan een concentratie kabinet te verleenen, heeft medegedeeld, geen waarborg bieden voor de moge lijkheid om het program uit te voeren, en dat het nutteloos werk, liggende beneden de waardigheid van de con centratie zou zijn, nader met de sociaal democraten te onderhandelen over der gelijke voorwaarden van steun. Algemeen wenschte de vergadering dan ook in de verdere beschouwingen met de voorwaarden der sociaal-demo craten geen rekening te houden. Een belangrijk aantal leden meende, dat ook de concentratie op zich zelve met kans op welslagen zou kunnen pogen het pogram tot uitvoering te brengen. Daar evenwel van verschillende zijden met kracht de tegenovergestelde mee ning werd verdedigd, was de vergadering eenstemmig van oordeel, dat daarvan moest worden afgezien. Zoo ooit, dan nu, zou kans op welslagen geheel afge sloten zijn bij meeningsverschil. Ook bij de verdere besprekingen be heerste de wensch om het reeds ontwik kelde progam, dat algemeene instemming heeft, uitgevoerd te krijgen, de beraad slagingen. De vergadering heeft tot des nachts 1 uur geduurd. Dr. Bos vertrok gisteren voor korten tijd naar het buitenland. Het Nederlandsche Correspondentie- Bureau te 's-Gravenhage meldt, dat er vanwege sommige vooraanstaande per sonen in de S. D. A. P. alsnog pogin gen worden gedaan om, nu de vrijzin nige concentratie geweigerd heeft een ministerie op den grondslag van het program-dr. Bos te vormen, terug te komen op het bekende besluit van de partij-conferentie der S. D. A. P. In het district Groningen zijn Don derdag officieel candidaat gesteld voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer de heeren mr. J. Limburg (vrijz.-dem.), E. Rugge (S. D. A. P.) en G. Sterringa (S. D. P Bij de Woensdag in district I te Rot terdam gehouden herstemming ter ver kiezing van een lid van de Provinciale Staten zijn uitgebracht 8390 geldige stemmen op 'n aantal kiezers van 12,201. De heer H. W. C. Stolle (s. d. a. p.) verkreeg 3950, de heer Jac. van Vessem (c.-h) 4440 stemmen, zoodat gekozen is de heer Jac. van Vessem. Bij de stemming op 23 Juli waren 7945 geldige stemmen uitgebracht, waar van op de heeren H. J. Lambert (vryz.) 1454, H. W. C. Stolle 2629 en .Tac. van Vessem 3862. Deze na-verkiezing was noodig ge worden, doordat de heer Spiekman ook in district II was verkozen en daar had aangenomen. Den 23en Juni waren bij de herstemming 5485 stemmen op hem uitgebracht tegen 4309 op den heer Van Vessem. De rechterzijde in de Staten van Zuid Holland heeft nu 1 zetel op de sociaal democraten heroverd, waardoor de ge talsterkte wordt: 47 rechts, 33 vrijz. en 2 sociaal-democraten. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint De politie heeft (te Bandoeng) een inval gedaan in het bureau van de Ex pres. Dokter Tjipto Mangoenkoesoemo en twee andere leden van het comité voor de viering der onafhankelijkheids feesten werden in hechtenis genomen wegens het verspreiden van oproerige circulaires. De Red. teekent hierbij aan Ter herinnering zij medegedeeld, dat de Expres is een te Bandoeng ver schijnend dagblad, waarvan de heer Douwes Dekker tot voor kort de hoofd redacteur was. Het blad was verder het orgaan van wijlen de Indische Partij, en nu van Insulinde. De inlandsche arts Tjipto Mangoenkoesoemo behoort sinds eenigen tijd tot de redactie van de Expres. Het zal velen verbazen te lezen, dat hij in hechtenis is genomen wegens het verspreiden van oproerige circu laires. Voor vele lezers zal Tjipto geen onbekende zijn. Hij behoorde met de heeren Douwes Dekker en Van Ham tot het hoofdbestuur van de vroegere Indische partij; als zoodanig is dokter Tjipto met de twee genoemde heeren in Februari j.l. op audiëntie geweest bij den gouverneur generaal. Op het dit jaar te Semarang gehouden Indiërscon gres dat uitging van de vereeuiging Insulinde voerde ook dokter Tjipto het woord. Hij bepleitte toen in een rede associatie tusschen het Oosten en Westen. Maar beter nog bleken de denkbeelden van dokter Tjipto uit zijn „Open brief aan de landgenooten" onder het op schrift: „Een eerlijk woord van een eerlijk vriend" in de Expres van 27 November 1912 opgenomen en later met de beschouwingen van Raden Mas Noto Soeroto hier te lande in brochurevorm onder den titel van „De Indische partij en de open brief aau de landgenooten van dr. Tjipto" uitgegeven. Deze uitgave geschiedde door de Indische Vereeni- ging op voorstel van mr. G. Th. van Deventer, die getroffen was door de edele gevoelens van dr. Mangoenkoe- somo. Raden Mas Noto noemt laatst genoemde een „specimen van waar Jong- Javaanschap". En thans is dokter Tjipto Mangoen koesoemo met twee anderen gearresteerd wegens het verspreiden van oproerige circulaires! We zullen moeten afwachten in hoeverre hij daaraan werkelijk schul dig wordt bevonden. Voorloopig is uit het thans geseinde alleen de gevolg trekking te maken, dat van bestuurs- wege in Indië niet geschroomd wordt zoo noodig krachtig op te treden tegen buitensporigheden van de mannen, die meenen de leiding in handen te moeten houden van de in Indië onder Indo's en inlanders bestaande beweging. Verschenen is een wetsontwerp waar bij de posterijen, de telegrafie en telefonie worden aangewezen als staatsbedrijven. Naar de meening van den minister komt deze tak van staatsdienst daarvoor in aanmerking. Na vaststelling van de waarde der bezittingen op 1 Januari van het eerste jaar waarvoor een bedrijfs- begrooting geldt, zal dan van dat kapi taal, vermeerderd met hetgeen uit de schatkist wordt verstrekt voor nieuwe werken, rente en afschrijving aan de schatkist vergoed kunnen worden. Het opnemen van alle inkomsten en uit gaven voor dezen tak van staatsdienst in één begrooting en één rekening op den voet der bovengenoemde wet zal de financieele uitkomsten naar behooren en beter dan tot dusver mogelijk was in het licht doen treden. De Brusselsche „Chronique" deelt mede, dat door den Belgischen minister van marine besloten is dat het Belgi sche Loodswezen te Vlissingen geves tigd blijft. Aan „Het Volk" wordt uit Zeist ge meld, dat door onvoorzichtigheid in het kamp van Zeist, bij oefeningen met springstoffen, een ongeval plaats heeft gevonden, waardoor 3 soldaten brand wonden aan gezicht en handen bekwa men, van wie 1 ernstig. Het ongeluk werd veroorzaakt door het aansteken van buskruit waarmede gemorst was. Donderdagmorgen is te Wageningen op de steenfabriek van den heer S. O. een hooiberg met ongeveer 40,000 kg. hooi verbrand. Bij het door de politie ingesteld on derzoek is gebleken dat de hooiberg door den 8-jarigen G. v. d. K. is aan gestoken. De jongen liep met een bran dende turf, een meisje waarschuwde den knaap niet bij het hooi te komen, waarop deze uit pure baldadigheid den turf in den berg met hooi stopte. Woensdag heeft de schipper van den schokker Helder No. 50 aan de Vis- schershaven te Scheveningen een der lijken aangebracht van de bij het om slaan van een wit platbodem vaartuigje te Callantsoog omgekomenen. Het lijk werd door de politie naar de Algemeene Begraafplaats overgebracht. Te Oudepekela is Woensdagmorgen brand uitgebroken, in de cartonfabriek Union, waarbij 61/,, millioen kilogram stroo in brand geraakte. De schade wordt geschat op anderhalf ton. Onder zeer grooten toeloop van pu bliek is in Den Haag naar het politie bureau aan de Groenmarkt overgebracht een bij de politie bekend persoon, waarop zij reeds lang de aandacht gevestigd hield, in verband met zedenmisdrijven, waaraan hij zich zou hebben schuldig gemaakt. Op de steenfabriek te IJzendoorn heeft het ontslag van vier werklieden aanlei ding gegeven tot ernstige bedreiging tegen den patroon, den heer v. E. Ten gevolge daarvan bewaakt de rijkspolitie de fabriek. Het U. D. meldt, dat tengevolge van het overlijden van mevrouw de dou airière mr. M. C. H. ridder Pauw van Wieldrecht, welke eigenaresse was van da bekende Zeister bosschen, deze bos- schen met de daarbij behoorende buiten plaats Huize Pavia half September pu bliek zullen worden geveild. De marechaussee heeft te Roermond naar de gevangenis overgebracht de 42-jarige juffrouw J. M. C. G., zonder beroep te Herten, verdacht van kinder moord. Deze zaak staat in verband met het op 4 Juli in de Maas te Roermond gevonden kinderlijkje. Een der examinatoren voor het eind examen van de hoogere burgerschool te Arnhem heeft naar aanleiding van het niet slagen van een der candidaten een soort dreigbrief ontvangen, dio boven dien van zeer beleedigden aard is. De brief was ongeteekend hij is in handen gesteld van de justitie. Men meldt uit Uitgeest: Een aangeteekend stuk ter waarde van f 700, verzonden uit Amsterdam, wordt vermist Voor zoover bekend, is het stuk op het postkantoor te Amsterdam in den verzegelden zak gedaan. Mevrouw de Wed. L. Jansen-Van der Vlugt, in de Parkstraat in Den Haag vierde Woensdag haar 102 den verjaar dag, Zij is, naar het Vad. meldt, nog heel krasde oude gaat 's avonds 11 uur naar bed, maakt gewoonlijk een wijzer tje rond, helpt zich zelf geheel en wil niet geholpen worden; ze breit zonder bril, spreekt duidelijk, deed 14 dagen geleden nog een rijtoer door de stad, wandelde eens op den strandboulevard, bekeek 't Vredespaleis, voelt zich vol maakt gezond, is een en al dankbaar heid voor het leven. De officier van justitie te Middelburg, heeft naar aanleiding vaneen klacht van den heer H. A. van Dalsum te Hulst, lid der Provinciale Staten van Zeeland, die bij de Kamerverkiezing candidaat was van de Volkswil partij in het district Hontenisse over beleediging, een onder zoek bevolen naar den drukker en de verspreiders van een geïllusteard verkie- ziugsbiljet, waarin de beleediging moet hebben plaats gehad. De marechaussee te Oldenzaal heeft een Duitschen boekhouder W. uit Ham burg gevangen genomen, verdacht van diefstal van een aanzienlijk bedrag ten nadeele van zijn patroon. Bij zijn arresta tie was W. zonder middelen. Hij is geboeid naar Almelo gebracht en zal aan de Duitsche autoriteiten, die zijn aan houding hadden verzocht, worden uit geleverd. Even beneden Gorinchem is Woens dagavond om 10 uur een zandbak ge kanteld, met het gevolg, dat de vier opvarenden te water geraakten. Drie werden er gered, doch een 21-jarige werkman uit Heilouw is verdronken. Te Tilburg is er gisterennacht brand geweest in het huis, bewoond door mej. M. Nadat het vuur gebluscht was, vond men verschillende zaken gedrenkt of begoten met petroleum. Mejuffrouw M., die bij den brand uit het bovenvenster sprong, is gearresteerd, daar zij ver dacht wordt van brandstichting. Rechtzaken. De landbouwer G. Spoon, te Abben- broek, die wegens vergiftigiug gepleegd op den landbouwer Wester veld aldaar tot 20 jaar gevangenisstraf is veroor deeld en wiens zaak door den Hoogen Raad voor eene nieuwe feitelijke behan deling naar het Gerechtshof te Amster-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2