Beklagenswaard zijn de zieken die de Pink Pillen niet kennen. kant, in de buurt van het Elysee. De agent zou door een soldaat gesnapt zijn en volledig bekend hebben. Op de wereldtentoonstelling te Gent zijn de gevolgen van een minder gun- stigen gang van zaken reeds merkbaar. De rechtbank van Koophandel heeft in de afgeloopen week, naar de Brussel- sche „Gazette" mededeelt, zes faillisse menten uitgesproken, die alle firma's betreffen, welke op de wereldtentoon stelling exposeeren. Het belangrijkste faillissement geldt een Lngelsche firma, die een houten hotel gebouwd heeft, om vreemdelingen een onderdak te ver schaffen. Deze firma werd met een kapi taal van 10 millioen francs opgericht, dat echter na enkele weken tot 21/s millioen gereduceerd moest worden. Thans zijn de eigenaars, respectievelijk de directeuren, uit Gent verdwenen Aangenomen wordt, dafbij dit bankroet alleen 1.800.000 francs verloren gaan. De andere faillissementen betreffen hoofd zakelijk de vermakelijkheden in het Lunapark. PlaalNclijk Mcmvt*. Heusden, 16 Aug. Naar wij vernemen hebben burgemeester en wethouders, onder nadere goedkeuring van den heer schoolopziener, den heer J. Dammers, gepensionneerd hoofd der school te Meeuwen en leeraar aan de Rijks Nor maalschool alhier, benoemd tot tijdelijk hoofd der M.U.L.O. school alhier. De benoeming van een hoofd is voor eenigen tijd verdaagd, door afwezigheid van den heer districts-schoolopziener. Een loopend praatje, dat in den loop der volgende maand alhier en te Neder- hemert troepen zullen worden ingekwartierd, met het oog op de te houden manoeuvres, wordt door de betrokken gemeentebesturen niet bevestigd. Werkendam. Eergiater vergader de Raad dezer gemeente. Na opening met gebed werden de notulen der vorige ver gadering gelezen en onveranderd goedge keurd. Ingekomen waren: een verslag over 1912 van het ambachtsonderwijs te Gorin- cbem, berichten van aanneming door de gekozen raadsleden, goedkeuring der be grooting 1913 in ontvangst en uitgaaf op f 2969ö.73£, de laatste kasopname door B. en W., waaruit bleek, dat bij den ontvan ger in kas was f 76.50 en bij den admini strateur der waterleiding f 220.04 en goed keuring van eene af- en overschrijving ad f 26. Na deze mededeelingen werden op verzoek van Ged. St. artt. 1 en 2 van de verordening op het ledigen van beer- ea bloedputten eenigszins gewijzigd en een reglement voor het Burg. Armbestuur vast gesteld. Besloten werd de brug over de haven te verplaatsen naar het Slik en een grootere brug aan te schaffen voor over de haven, waarvan de kosten geraamd zijn op f 2800. Vervolgens werd eene instructie voor het onderwijzend personeel vastgesteld en besloten zich van de veekring Almkerk af te scheiden en met de Werken en Sleeu- wijk gezamenlijk een veearts aan te stellen. Aangeboden werd de rekening 1912, be dragende in ontvangst f 30373.11$ en in uitgaaf f 30459.59$. De Heeren Meijer, de Boon en van Loon werden aangewezen ze na te zien en daarvan verslag uit te brengen. Verder wordt besloten te verklaren in beginsel zich te kunnen vereenigen met de wijze van electriciteitsvoorziening, zooals de Provinciale Staten zich die voorstellen, mits nóch de gemeente, nöch de exploitan ten van de gasfabriek daardoor schade be komen. Tot het nazien der geloofsbrieven van de herkozen raadsleden werden aangewezen de heeren W. de Waard, W. Kieboom en K. de Boon, die na onderzoek, bij monde van laatstgenoemde verklaarde, dat ze in orde waren en tot toelating adviseerden. Ten slotte werden de uren voor de aan giften enz., betreffende den Burgerlijken Stand gewijzigd. Eiken werkdag zal men voortaan geholpen kunnen worden van 912 en van 68, doch niet meer op Zon en Christelijke feestdagen en ook niet op koninginsjaardag. Als tusschenpersonen voor het aan vragen van renten, ingevolge art. 369 der Invaliditeitswet, zijn door den Burgemeester alhier opgegeven de H.H. H. W. Knol, J. Cornet, A. Roubos, L. J. v. Santen en de dames Fr. Kieboom en G. de Waard. Aalst- Bij de gehouden verhuring van weischaren op den uiterwaard „de Zaaiwaard" alhier, werd besteed per koe- schaar f 16,00, en de weitij d bepaald op 1 November. Almkerk. De collecte voor heta.s. onafhankelijkheidsfeest heeft alhier ruim f 700,opgebracht. Capelle. De commissie ter viering van Neerlands 100-jarige Onafhankelijkheid in de gemeente heeft besloten feest te hou den op Donderdag 28 Augustus a.s. Het feestterrein is gelegen in de kom der ge meente, achter het woonhuis van den heer Sneep, 's Morgens zal het reeds beginnen met een zeer mooi schoolfeest, 's namiddags zal er bij voldoende deelname ringrijderij met doizcarren en tilbury's, los te paard en per fiets en volksspelen gehouden wor den, terwijl 's avonds de pas gelauwerde zangvereeniging ,,'t Rozenkdopje" en de ook reeds meermalen bekroonde zangver eeniging „Hallelujah" te Vrij hoeven-Oappel enkele nummers zullen zingen, terwijl 's avonds ook het gunstig bekend staande muziekgezelschap „Euphonia" te Kaatsheu vel, onder het licht van bengaalsch vuur en lampions, vetpotjes, enz. een concert zal geven. Om ouden van dagen bij de uit voering der Invaliditeitswet behulpzaam te zijn, is voor deze gemeente benoemd de heer A. J. de Bruin, ambtenaar ter Secre tarie alhier. 's-Gravemoer. Maandagavond werd in het café van den heer J. Kuijpers alhier, eene vergadering gehouden van de tuin- en landbouwvereeniging, ondermeer ter bestelling van kunstmeststoffen. Kaatsheuvel* Dezer dagen zijn alweer een 5-tal boompjes, staande aan den Dongenschenweg, drie minuten van den Berkdijk, tot den grond toe afgesneden. De heer J. Leenaarts, onderwijzer al hier, haalde dezer dagen de akte land bouw 1. o. Nederhemert- De openluchtsa menkomst op het Eiland Nederheraert, uit gaande van het Ned. Jongelingsverbond, ring „Heusden en Altena" heeft Donderdag 1.1. een onverwacht succes gehad. Vreesde men aanvankelijk, dat velen zich door het twijfelachtig weder zouden laten afschrikken, die vrees bleek overbodig. Er waren circa 800 betalende personen op het terrein. De liederen, die gezongen werden, onder begeleiding van de Heusdensche Harmo nie, en die uitgevoerd werden door de zang vereeniging „Looft den Heer" te Heusden, maakten onder het hooge geboomte een goed effect. De verschillende sprekers werden met onverdeelde aandacht aangehoord en waren met hunne onderwerpen geheel in overeen stemming met het doel der samenkomst. Het bestuur had alle eer van de regeling, waardoor alles ordelijk plaats vond en ook buiten het terrein geen enkele baldadigheid of brooddronkenheid werd opgemerkt. Niettemin heerschte er eene opgewekte stemming en we vertrouwen, dat ieder met ons; voldaan huiswaarts keerde en er velen waren die zeer op prijs stelden de groote moeite door sprekers en daarstellers zich gegeven, om het geheel te doen slagen, waar op ze dan ook, zooals reeds gezegd, met voldoening kunnen terugzien. Nieuwendyk.. Thans kunnen we melden, dat de feesten ter gelegenheid der herdenking van Neerlands honderdjarige Onafhankelijkheid, zijn bepaald op Woens dag 27 Aug. Het programma is vastgesteld als volgt: Voormiddags 8 uur opstellen van den stoet aan den straatweg; 9 uur optocht, welke onder meer bestaat uitruiters, ver sierde wagens en fietsen, schoolkinderen te voet en op wagens, enz., opgeluisterd door de muziekvereeniging van Wijk en Veen. Daarna tractatie der schoolkinderen in de scholen, 'b Namiddags 1 uur, opening van het feestterein op de weide van den land bouwer B. Vink, vooraan in den buiten dijk. Daarna van 1,30 tot 3 uur, volks spelen, als: Mastklimmen voor jongens van 1215 jaar; zakloopen voor jongens van 1012 jaar; hardloopen met hindernissen, voor jongens van 15 jaar en ouder; bal- loopen voor meisjes van 1012 jaar; turf rapen voor meisjes van 1215 jaarring- rijden voor paren; schoonrijden; ringrijden met fietsen voor personen van 15 jaar en ouder. Om 8 uur lichtstoet (lampions en fak kels), daarna schitterend vuurwerk. Sprang- Door het Chr. Schoolbe stuur, is de heer G. Maatjes te Hooge veen, tot onderwijzer en mej. G. Maatjes te Rou- veen tot onderwijzeres aan de Chr. school alhier benoemd. Veen. Toen de slager V. T., deze week een koe in zijn weide miste, kwam hij tot de ontdekking, dat het beest in den sloot was geraakt. Met groote moeite kon het beest uit den modder gehaald worden. Het werd evenwel noodig geoordeeld, om reden het nogal veel had geleden, het beest maar te slachten. De koopman V. bracht deze week een koe op de Zaaiwaard, gelegen onder Aalst. Het beest had daar geen tier, want tot tweemaal nam de koe het plan over de Maas te zwemmen, zoodat de eigenaar besloot het beest maar aan den Noordbra- bantschen kant in de weide te doen. Waspik. Donderdagavond viel de vrouw van A. T. alhier, bij het waterschep pen in een wiel. Niemand had het ongeluk gezien. Toen echter de drenkelinge boven kwam, zag dit een der buren, die de on gelukkige ijlings te hulp kwam en haar door het toesteken van een bezem, op het droge bracht. Geneeskundige behandeling moest worden ingeroepen. Tot brandmeester voor wijk „Boven" is alhier door B. en W. benoemd, de heer W. J. Kamp, landbouwer. Door B. en W. alhier is publiek aan besteed, het schoonmaken der waterleidin gen binnen deze gemeente. Aannemers wer den de 's Grevelduinsloot, A. Smits en J. Kusters voor f 15Kloppersteegsche loop, A. Smits, voor f5; de Vrouwkensvaartsche loop, A. Retters en A. Kusters, voor f 9. welgeslaagde openluchtaamenkomst op het Eiland Nederhemert. Wel waren er allerlei onheilsprofeten geweest, die niet nalieten te betuigen „Midden in de week zulk een samenkomst te organiseeren is dwaasheid; er komt toch niemand. Maar o, wat zijn ze kostelijk beschaamd. Er waren toch onge veer duizend bezoekers. Waar de voorgaande malen door de teer groote opkomst hinderlijk gedrang onver mijdbaar was, daar heerschte nu een schier eindelooze stilte bij het spreekgestoelte. Een gewijde stemming was er onder de schare. Wij voelden het: Het was „heilige" grond, waarop wij stonden. God heeft ons bizonder gezegend. Hoewel de donkere wolken dreigden er kwam geen regen. Hoewel er geldelijk nadeel ge vreesd werd er ie geen tekort en dan welk een verkwikkende, geloofsversterken- de woorden hebben wij gehoord. Hoevelen hebben met ons Gods stem beluisterd daar onder die hooge boomen en zijn er aange vuurd tot volkomen overgave. Als ik hier tenslotte de wensch uitspreek, dat voortaan ieder jaar in den Zomer zulk een samenkomst worde gehouden, is dat een woord gegrepen uit veler hart. Kerkn ieuwg. Werkendam. Op het tweetal voor predikant bij de Chr. Ger. Kerk, alhier, komen voor de WelEerw. H.H. W. F. v. d. Kodde, predikant te Harlingen en J. W. I'olman, predikant te Hoogeveen. Sprang. Onze vroegere predikant, Ds P. v. Tooren, thans te Leerbroek, heeft een beroep naar Rotterdam ontvangen. Andel. Ds. H. v. d. Zanden, predikant bij de Geref. gemeente alhier, heeft een beroep ontvangen naar Giessen-Oude- en Nieuwkerk. If rakel- Tot predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen ds. H. A. de Geus te Wilnis. Hnrgeriyke Stand. INGEZONDEN. Heusden. Reeds op vele plaatsen werd en ook op vele plaatsen zal nog eeuwfeest van Neêr- land's Onafhankelijkheid worden gevierd. En in onze gemeente? Tot heden hoorden we nog niets anders alsdat de schoolkinderen zouden worden getracteerd. Klopt dan 't hart der Heusdenaren niet even warm voor het Vorstenhuis als in na burige gemeenten, waar de feestelijkheden reeds zijn of worden geregeld? Zou er wel een Heusdenaar zijn, welke vooral dit jaar, waarin bijna elke gemeente, hoe klein ook, feest viert over het afwerpen van het Fransche juk nu honderd jaar ge leden, die niet van zijn gehechtheid aan het Oranjehuis zou willen uiting geven? Welaan dan mannen en jongelingen van Heusden, het is nog niet te laat, toont allen zonder uitzondering, uw goeden wil en zorgt dat er plannen gemaakt worden, opdat ook onze gemeente een plaats inneme in de rij der feestvierenden. Een Oranjeklant. Tegen alle verwachting in, hadden wij Donderdag 14 Augustus een wonderlijk PREDIKBEURTEN, 17 Aug. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Ponker uit Waardhuizen. Geref. kerk, (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. H. Teerink van Amers foort. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Van der Schuit, van Kampen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Loonschendijk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. H. Japchen. Ger. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Chr. Warner van Brussel. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Rennes. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. De Jager uit Wolfaartsdijk. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. de heer Van de Wal, theol. cand. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Bastiaanse uit Doe veren. Nz. nm. 2.30 u. ds. Van Voorst Vader. Doopsbediening. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. ds. Huizing, van IJmuiden. Pouderoijen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Pan- tenkoek uit Zalt-Bommel. Raamsdonkvm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. bius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral |ulst en tydi|(; in te zenden. Werkendam, van 8 tot 15 Augustus. Geboren Gerrit, z. v. G. v. d. Stelt en J. Mik; Johannes, z. v. Joh. Visser en G. Lagerwaard. Overleden: Anna van der Werff, 11 m. Dewerken en Sleeuwijk, van 8 tot 15 Aug. Getrouwd: J. J. de Peuter, 24 j. en D. van der Stelt, 23 j.; D. Roza, 23 j. en T. Ritmeester, 17 j. Geboren: Hendrikus, z. v. J. H. Koek en G. van WijngaardenPhilippina, d. v. M. Schouten en D. Walraven; Adriana, d. v. P. M. de Haas en N. van den Berg: Jannigje, d. v. J. Visser en A. van Driel. Overleden: Adriana Hendrika Zwets, 73 j. wed. v. D. A. den Hollander. Dussen, over de maand Juli. Ondertrouwd J? L. Sprangers, 87 j., wedn. van O. Verhoeven en J. Ver hoeven, 42 j. Getrouwd: W. Koops, 31 j. en G. Verhoeven, 30 j L. van Mierlo, 23 j. en M. Verbunt, 23 j.; P. A. Theums, 26 j. en G. de Gast, 25 jC. J. M. Suij- kerbuik, 29 j en E. C. van Moergestel, 21 j. Geboren: Cornelis, z. v. G. Haspels en W. C. Schouten Gerrit, z. v. P. H. van Nunen en E. Schalken Maria J., d. v. C. Roubos en D. Hagoort; Cor nelia J., d. v. S. v. d. Pluijm en H. de Wit; Maria J., d. v. A. de Wijs en P. Th. C. de LaatCornelia J., d. v. C. van Dinteren en J. van Dinteren Gerdina, d. v. J. de Wit en M. van TilborgAntonia G., d. v. H. de Roos en A. M. LankhaarLeonarda J ,d.v. A. P. J. de Wit en A. van Erp Ber- tus W., z. v. A. Colijn en A. C. Hoeve naren Antonia W., d. v.D. van Krim pen en A. Pullen Adrianus C., d. v. J. van Olst en J. Schalken. Overleden: W. Roubos, 76 j.,wedn. van A. van Oosterhout; P. G. de Wit, 14 j.J. v. d. Nieuwegiessen, 88 j., wedn. van G. DolislagerG. Hoeve naren, 6 m. A. V. Bracht, 87 j., wed. van P. Leemans; M. van Vark, 23 j. Gekomen vanSleeuwijk, G. v. d Stelt en echtgenoote Sliedrecht, A. Cee len Brummen, J. Kok met gezin Til burg, D. van LuxemburgAlmkerk, L. W. de Jong. Vertrokken naarGoirle, P. B. J. de WiltGorinchem, J. van Mastrigt; Gen- deren, P. BollAlmkerk, W. Koops en echthenooteDantford (Engeland), M. C. A. van Blerch Raamsdonk, P. van Drunen Tilburg, P. C.B.van der Pluijm en M. van Grinsen. Waspik, van 15 tot 31 Juli. Getrouwd: C. G. van der Westen en C. M. Vloeimans; G. Schoones en J. Ch de Ruijter. Geboren: Johanna Adriana, d. v. J G. de Hoogh en W. L. Hooijmaijers Antonius Cornelis, z. v. L. de Wit en M. Hofmans; Antonius Gerardus, z. v. J. van Beek en F. Hopstaken; Adam Adrianus, z. v. J. A. de Vos enP. Rol- steren; Petrus Bartholomeus, z. v. W. L. Klazen en J. C. Frangois. Overleden: Cornelis Pruijssen, 2 m.; Maria Hoffmans, 40 j., echtg. v. L. de Wit. Ingekomen van: Rotterdam, R. Haze- windus en gezin, J. de Jong; Someren, G. K. Lamm en kind; Sprang, M. J. v. Gijzel; Raamsdonk, A. J. Kamp en J. Gennesen Brielle, J. A. Poppelier. Vertrokken naar: Vreeswijk, A. A. Poppelier en gezin. Wijk en Aalburg, over de maand Juli. Geboren: Cornelia Joostina, d. v. K. v. d. Wetering en M. NieuwkoopGer- ritje, d. v. N. van Rijswijk en P. van Genderen Arida, d. v. C. Vos en E. van Veen Elizabeth, d. v. Ant. Tref fers en G. van Veen Wilhelmina, d. v. Jan Bouman en J. van Helden Lam- berta Pieternella, d. v. Joh. Schouten en Kom. Vos; Bastiana, d. v. H.Schef- fers en B. Vos. Overleden: Geertrui van Wijk, 71 j., echtg. v. M. van RijswijkHuibert Dirk van Os, 20 j. verzet vervallen verklaard (dd. 1 Augus tus 1913.) Wanneer men het belangrijke aantal personen ziet die door de Pink Pillen genezen zijn, nadat alle andere genees middelen mislukt waren, kan men niet auders doen dan de zieken beklagen die de Pink Pillen niet kennen. De Pink Pillen hebben geen voorkeur, zij zijn dezelfden voor allen en indien zij anderen zoo mooi genezen hebben, waarom zoudt gij dan willen dat zij op u geen goede uitwerking zouden hebben Zaken te verzekeren waarvan men de jewijzen niet kan bijbrengen, beteekent nietsziet hier dan een geval dat u zal voorlichten, en indien de plaats ons niet was toegemeten, zouden wij u hon derden dergelijken kunnen aanhalen. Mejuff. J. M. de Kleyn-Smit, wonende 5, Achter de Wal te Utrecht, heeft ons geschreven Ik heb het genoegen u te berichten dat uwe uitmuntende Pink Pillen mijne gezondheid hersteld hebben en ik voeg er bij dat gedurende vele jaren dat ik leed geen enkel geneesmiddel, en ik heb er velen genomen, had kunnen doen wat de Pink Pillen hebben gedaan. Ik was zeer verzwakt, ik had geen eet lust en ik was altijd moede. Ik sliep niet en ik gebruikte geen eten meer. Mijn bloed was te zwak, had men mij gezegd, en men had mij versterkende en opwekkende middelen voorgeschre ven ik heb ze genomen, zonder echter eenige verbetering waar te nemen. Daar entegen is van af den dag dat ik de Pink Pillen heb genomen, mijne ge zondheidstoestand onmiddellijk verbe terd. Ik heb de eetlust en mijne krach ten weergevonden, mijne ongemakken zijn opgehouden en ik heb opnieuw een goede gezondheid." Indien uwe gezondheid te wenschen overlaat, indien gij niet sterk genoeg zijt, hoe welvarend gij ook kondt schij nen, neem heden nog een proef met de Pink Pillen. Deze eenvoudige proef zal voldoende zijn om u te overtuigen dat gij alle belang hebt met de behan deling voort te gaan, want gij zult spoe dig een groote gewaarwording van wel zijn ondervinden, die een teeken is dat uwe krachten zijn weergekomen en dat uwe lichaamsfuncties beter werken. De Pink Pillen zijn onovertroffen te gen bloedarmoede, bleekzucht, alge- meene zwakte,maagkwalen,schele hoofd pijnen, zenuwpijnen, neurasthenie. Verkrijgbaar h f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Htusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Rechtzaken. Kantongerecht Heusden. Uitspr. van Strafz op 14 Aug. 1913. Rijden met auto op afgesloten weg C. v. d. H., Helmond, f20 of 5 dagen. Rijwiel zonder licht en valschen naam opgeven H. de G., Waalwijk, f 25 of 3 dagen en f 25 of 10 dagen. Rijwiel zonder licht: G. A. de R., Sleeuwijk, G. R Almkerk, H. T. v. D., Dussen, ieder f 4 of 2 dagen en J. v. V., idem, f 5 of 3 dagen. Openb. dronkenschapW. N., J. W. en J. v. G., allen te Dussen, ieder f 5 of 3 dagen en W. V., zwervende, f 5 of 3 dagen. VischdelictN. v. d. W., Hedikhui- zen, f 3 of 2 dagen en verb, verkl. TrekhondenwetJ. v. d. H., Hedik- huizen, f 3 of 2 dagen. RivierenreglementC. W. v. P., Dor drecht, vrijspraak. Verzetzaken In dronkenschap orde verstorenA. v. B., Heusden, verstekvonnis vernietigd f 20 of 5 dagen. Rijwiel zonder lichtG. V., Heusden Binnenland. Bij de Woensdag te Groningen ge houden stemming voor een zetel in de Tweede Kamer, opengevallen doordat dr. Bos voor Winschoten zijn benoeming heeft aangenomen, zijn uitgebracht 5730 geldige stemmen. Hiervan verkregen mr. J. Limburg (v.-d.) 3786, E. Rugge (s.d.a.p.) 1863 en G. Sterringa (s.d.p.) 81 stemmen. Gekozen is dus mr. J. Limburg. Den 17den Juni werden in dit district met 10452 kiezers uitgebracht 8741 geldige stemmen, waarvan op dr. D. Bos (v.-d.) 3750, op mr. J. Ankerman (c.-h.) 2406, op mr. G W. Sannes (s.d.a.p) 2451 en op den heer G. Sterringa (s d.p.) 124. Bij herstemming werd toen dr. Bos met 4171 stemmen gekozen tegen 3328 op mr. Sannes. Met de verkiezing van mr. Limburg is de laatste aanvullingsverkiezing ge houden. De „Zutf. Crt." verneemt uit zeer goede bron: De heer Cort van der Linden is bezig een ministerie te vormen, dat als voor naamste punt van pogram zal hebben de invoering van het algemeen kiesrecht en de mogelijkheid tot het invoeren van vrouwenkiesrecht in de grondwet, terwijl de formateur een tegenstander is van uitbreiding van regres der Eerste Kamer. Verder zal het pogram bevatten staats pensioen, in den geest van het amen dement der vrijzinnigen en eenige punten op het gebied van onderwijs. Heusdenvm. 10 u. prof. dr. I. van Dijk, hoogleerraar te Groningen en nm. geen dienst. Werkendam, vm. 9.30 en nm 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Padden- burgh. Aalburg, geen dienst, deren. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïénbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9,30 u. ds. Dierkens. Brakel, nm. 2 u. ds. ten Bokkel Huinink uit Well. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Brummelkamp. Doeneren, vm. 9,30 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drunenvm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 u. ds. Eijkman te Rossum nm. 2 u. leeskerk. Geertruidenberg, geen opgaaf ontvangen. Genderen, vm. 9,30 u. ds. Feykes. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwenvm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Klomp. Nederhemert, Zz. vm. 9.30 u. ds. Van Voorst Vader. Sleeuwijkvm. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Go- Wijk e.a., vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2