Nederlandsch Bijbelgenootschap. een inval werd gedaan, werden daar ju weelen en revolvers gevonden, alsmede uitgewerkte plannen voor op het pro gramma staande groote inbraken. Er schijnt hier een prachtige slag te zijn geslagen. De Spaansche minister van oorlog heeft medegedeeld, dat er binnenkort pogingen gedaan zullen worden om Zinat, (Marokko) waar Raisoeli zich op houdt, te bezetten. Een onder buitengewone omstandig heden bedreven moord is Maandag ochtend te Berlijn ontdekt. In de War- schauer Strasse vond men op haar bed uitgestrekt het lijk van een 37 jarige, van haar man gescheiden vrouw, Eckelfc genaamd. De moordenaar heeft zichzelf in een achtergelaten brief bekend ge maakt. Het is de 30-jarige monteur Karl Kossau, eveneens in de Warschauer Strasse woonachtig. Kossau, die met vrouw Eckelt in intieme relatie stond, zegt dat jaloezie als aanleiding tot den moord moet beschouwd worden. Hij heeft de vrouw reeds in den nacht van Zaterdag doodgeschoten, het lijk in bed gelegd, met bloemen versierd en naast het hoofd der vermoorde vrouw zijn portret en de fotografiën hunner kin deren neergelegd, Op een badmuts, die li ij naast de vermoorde neergelegd had, heeft hij de bekentenis van zijn daad opgeschreven. De moordenaar is voort vluchtig Zooals hij zelf in een brief aan een zijner buren vermeldt, is hij Zondag naar Wriezen vertrokken, om daar zijn eigen vrouw, van wie hij gescheiden leeft, te vermoorden en daarna zelf moord te bedrijven. De politie te Ber lijn heeft zich onmiddellijk met de autorieteiten in verbinding gesteld, daar men Kossau niet voor toerekenbaar houdt en vreest, dat hij het in den brief aangekondigde voornemen, om zijn vrouw te vermoorden en daarna zelf moord te bedrijven, zal uitvoeren. Men hoopt hem vóór dien tijd te kunnen arresteeren. Te Amsterdam is Vrijdag 27 Juli de algemeen® vergadering van het Neder landsch Bijbelgenootschap gehouden on der voorzitterschap van den heer E. René van Ouwenaller. Uit in druk rondgezonden verslag bleek dat in het jaar 1912 waren ver spreid 91.649 ex. van den Bijbel of ge deelten daarvan. Aan de afdeelingen werden hiervan 30.301 ex. gezonden, aan den boekhandel 28.165 ex. en naar Indië 6639 exemplaren. Een Bijbelsch leeshoek en het Evan gelie naar Marcus in het Baré's, door dr. Adriani bewerkt, zijn op de pers te Menado. Ook in het Soembaneesch en Taboereesch (Halmaneiro) worden bijbelsche leesboeken gedrukt. De her druk van het N. T. in het Niassisch kwam gereed het O. T. zal eveneens spoedig klaar zijn. Het N. T. in het Maleisch door H. C. Kliokert, werd herdrukt, terwijl ook een herdruk van het Bijbelsch, leesboek in het Maleisch door W. Hoezoo, van de pers kwam. De revisie van het Dajaksch N. T. moest voorloopig worden gestaakt, we gens het gebrek aan zendingskrachten op Borneo. Het N. T. in het Madoe- reesch is klaar gekomen en zal nu ge drukt worden. De heer Ebbers te Aruba bewerkt het N. T. in het Papiamento (West-Indië). De rekening, aangeboden door den algemeenen penningmeester, Jhr. L. Quarles van Üfford, sloot met een na- deelig saldo van ruim f 8000. Tot leden van het hoofdbestuur werden herkozen de heeren René van Ouwenaller, tevens als voorzitter, Jhr. H. L. Quarles van Ufford, tevens als penningmeester, dr. Lammerts van Bueren, dr. Joh. B. Breen en J. H. de Bussy. Gekozen werden de heeren dr. A. K. Kuiper, H. W. van Marie Jr., Jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman Jr. en A. H. Beels. Een door de commissie voor het Eeuwfeest in 1914 opgemaakt ontwerp programma werd goedgekeurd. Aan de commissie werd verzocht te blijven be staan als voorbereidende commissie, met bevoegdheid om zich leden toe te voegen. Namens de provinciale commissie voor Gelderland en Noord-Holland werd ver slag van hare werkzaamheden uitge bracht. De afgevaardigde van de afdeeling Roubaix de heer F. G. Beekman hield hierop eene met groote aandacht aan gehoorde voordracht over het werk on der de vele Vlamingen en Hollanders in Noord-Frank rijk. Na de vergadering pleegden de aan wezige afgevaardigden uit Friesland overleg inzake de stichting van een provinciale commissie in de provincie. Plaatselijk lieuws. Heusden, 23 Aug. Door den brand in de Ridderstraat is de schuur in een puinhoop veranderd. Nu wordt de woning met bij behoorend terrein in veiling gebracht en wint de straat daar altijd bij, daar voor het oude pand nu iets nieuws zal verryzen. Andel. Door den minister van Land bouw Nijverheid en Handel zijn de heeren B. van Andel, secretaris der gemeente en J. F. Calame hoofd der Chr. school alhier, aangewezen om, ouden van dagen behulp zaam te zijn bij het aanvragen van rente, bedoeld in art. 369—370 der invaliditeitswet. Gisteren werd door den heer G. Vos, brievengaarder alhier, aanbesteed de te bou wen spreekcel aan het bestaande kantoor. Als volgt werd ingeschreven: J. Straver, Andel, f 284; C. v. d. Vliet, idem, f 268; D. G. Mans, idem, f 240; alzoo werd het werk aan den laagsten inschrijver gegund. Aalst- In verband met een uitweg van de Middelplaat hebben deze week door de Rijkswaterstaat reeds enkele opmetingen plaats gehad; er zal vermoedelijk overeen paar maanden wel een aanvang gemaakt worden. Onze gemeente zal nu ook eene aanleg plaats krijgen voor stoom booten en zal dat voor de inwoners van groot belang zijn. Beneden-Langstraat. Vette varkens staan thans hier verbazend hoog in prijs. Men betaalt 37 k 38 cent per halve kg., gewicht na slachting. Vette kalveren hebben tamelijken omzet. Biggen en nuch tere kalveren blijven zeer vast, terwijl ook jonge weideschapen duur worden verkocht. Men besteedt voor vette kalveren 55 62 cent per k.g., biggen f 10 si f 15, nuchtere kalveren f 14 k f 24, weideschapen f 16 f 22, jonge hanen 25 k 30 cent en jonge kuikens f 0,65 si f 1 per stuk. De pluk der boonen is dit jaar ge ring. Alleen warm, zonnig weder kan dit nog eenigzins goed maken. Men besteedt voor snij boonen f 2,00 k f 2,50 de 1000 stuks en voor princesseboonen 18 üt 30 cent per k.g. flerpt. Het schoone zomerweder der laatste dagen komt den korenoogst zeer te pas. Alle werkkrachten worden dan ook thans door dezen veldarbeid in beslag ge nomen. Wintergerst, rogge en erwten, zijn gemaaid en reeds meestal binnen. Met het maaien der tarwe wordt een aanvang ge maakt het beschot hiervan belooft goed te worden. Het weinige fruit dat er dit jaar over 't algemeen is, is meestal zeer duur. De bellefleurappelen worden verkocht op het hout tegen f 7.k f 7.50 per H.L. Dit is zeker een zeer hoogen prijs. Kaatsheuvel. Toen dezer dagen een wagen met paard bespannen en bela den met bijenkorven de Telefoonstraat in reed, raakte een der korven open. Het ge volg daarvan was, dat de geheele zwerm zich op 't paard neerzette en het dier op honderden plaatsen gestoken geen voet meer wilde gaan, zoodat de voerman genoodzaakt was het uit te spannen. Half uitgespannen sloeg het bijna razend geworden dier op hol. Het werd gevangen door A. v. d. M. en alles liep boven verwachting nog zeer goed af. Door ds. H. Japohen is het voor zitterschap der chr. school, afd. Loonschen dijk, aangenomen. Voorwaar een genoege- lijke tijding voor de Loonsche gemeente, te meer daar beweerd werd, dat de predi kant tegen het chr. onderwijs was en indien dat waar geweest ware zou het zeer ver derfelijk op de goede onderlinge verstand houding dezer gemeente gewerkt hebben. Deze week zijn een partij boonen bij den landbouwer Hamers op den Hei kant weggehaald. Daders nog steeds onbe kend. Kerkwijk.- Door den district-vee arts te Utrecht is bij verschillende veehou ders in deze gemeente onder hunne scha pen rotkreupel geconstateerd. Deze ziekte komt in de hevigste mate voor bij eene kudde schapen van W. van Driel, die langs den weg worden geweid en waardoor mogelijk ook de schapen van andere eigenaars zijn besmet. Op advies van genoemden ambtenaar van het veeartsenij kundig staatstoezicht is het vervoeren of doen vervoeren van kreu pele schapen door den burgemeester ver boden. Metierliemert. Op de voordracht voor hoofd der openbare school aan de Noordzijde, zijn door burg. en weth. in overleg met den heer districts schoolopzie ner geplaatst de heeren: 1. W. A. Leenhouts te Leerdam; 2. H. S. M. Kleinloch te Lien- denj 3. F. H. Quick te Geldermalsen. Baamsdonkveer. Donderdag werd alhier het onafhankelijkheidsfeest ge vierd. Met het luiden der klokken en een 50-tal saluutschoten werd de dag geopend. Na de muzikale wandeling door de gemeente, begeleid door de harmonie „de Eendracht" schaarden de feestvierenden zich om de kiosk op het Heereplein, alwaar de kinderen der verschillende scholen onder leiding van den heer W. van Raamsdonk, verscheidene mooie liederen ten beste gaven. Middeler wijl had men op Keizersdijk de optocht reeds opgesteld, en trok de fraaie stoet, om ringd door duizenden menschen naar de haven, om zich daar aan te sluiten achter den Koninklijken Zegewagen van den Prins. Onder het gedonder van de z.g. kattekoppen en een enorm gejuich der feestelingen, stapte de sierlijk uitgedoste Prins (de heer J. Zijl mans) aan wal, gevolgd door Lord Clan- carty (de heer A. B. C. van Dongen) en Graaf De Perponcier (A. Ockers). De nieuw aangekomenen werden welkom geheeten door Jan Patijn van Scheveningen (de heer Bert Zijlmans), en op den wagen van Dirk van Duijnen (A. Ruitenberg), plaatste het Hooge gezelschap zich aan het hoofd van den optocht, die nu een langen tocht door de gemeente maakte. Bijzonderheden aan gaande den optocht zelve, moeten wij achter wege laten. Gezegd moet worden, dat alle wagens met elkander wedijverden in sier lijkheid, en getuigden van de groote zorg, die er aan was besteed. De 1ste prya werd behaald door den wagen der Kon. Erkende SchietvereenigÏDg „Samenstreven doet Her leven", voorstellende Nederland van 1813 tot heden. Namiddags gaf de gemengde zangver- eeniging „Excelsior" onder directie van den heer N. Snijders, een welgeslaagde uitvoe ring op het Heereplein, waarna de volks spelen begonnen en het talrijke publiek zich eenige uren gezellig vermaakte. Van halfacht tot tien uur handhaafde de har monie „Euphonia" van Kaatsheuvel zijn ouden roem met een keurig programma van 8 nummers. Met een schitterend vuur werk werd de feestdag besloten. Een woord van dank zij hier gebracht aan de inwoners voor de prachtige versie ringen der straten en huizen, waardoor zij zoo veel hebben bijgedragen om het Veer- sche feest zoo schitterend te doen slagen. Voor de feestcommissie een woord van hulde voor de keurige wijze, waarop zij het feest heeft georganiseerd. SleeuwJJk. Woensdag a.s. zal de 100-jarige onafhankelijkheid van Nederland alhier feestelijk worden gevierd. Des mor gens zal een allegorische optocht door de gemeente worden gehouden, terwijl des na middags eenige volksspelen zullen plaats hebben en des avonds een concert zai worden gegeven. Kprang;. In den nacht van Zondag op Maandag zijn bij zekeren B. alhier, de ruiten ingegooid. Tot op heden zijn de daders onbekend gebleven. In het gezin van J. v. d. S. heeft zich onder de pleegkinderen 'n geval van diphte- ritus voorgedaan. Het kind is aan de gevolgen overleden. Moge het tot dit geval beperkt blijven. J.l. Dinsdag had de zoon van A. de Bie, werkzaam op de stoomschoenfabriek van den heer A. Moonen te Vrijhoeven- Cappel het ongeluk, terwijl hij even ran zijn werk opzag, met zijn hand tusschen de wals beklemd te raken. Zijn rechterwijsvin ger werd geheel gespleten. Door den assistent van dr. J. v. d. M. werd verband aangebracht. Maandag kwam onder leiding van den burgemeester, de burgerij in de openb. school in vergadering bijeen, ten einde met elkander de mogelijkheid te bespreken om de herdenking van Neêrlands onafhanke lijkheid in deze gemeente niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Staande de vergadering werd een feestcommissie bestaande uit 15 personen gekozen, die uit hun midden een hoofdbestuur benoemde. Het aan burge meester Meijer aangeboden eere-voorzitter schap, werd door Z.Edel Achtb. dankbaar aanvaard. Vermoedelijk zal op 16 September e.k. de feestviering plaats vinden. Naar men ons van bevoegde zijde meedeelde, heeft de heer G. Maatjes voor zijn benoeming tot onderwijzer aan de te openen Chr. school alhier, bedankt. Ge noemde heer heeft de benoeming van Alfen a. d. Rijn, aangenomen. Ween. Gelukkig mag men het nee- men, dat de ziekte der aardappelen zich de laatste dagen niet ernstiger heeft uit gebreid, vermoedelijk tengevolge het droge weder. De bravo's hebben betrekkelijk wei nig van de ziekte geleden en zijn ook best in den kook. Wrölioeven-Cappel.In den raad der gemeente, op Dinsdag 19 Aug., waren afwezig de heeren Van der Schram en Oer- lemans. Eén vacature. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen der vorige bijeenkomst wor den gelezen en goedgekeurd. Aan de orde: Mededeeling proces-verbaal van kasop- neming, waaruit blijkt, dat de boeken be hoorlijkwaren bijgehouden en het vereischte bedrag werd in kas bevonden. Aangenomen voor kennisgeving. Onderzoek geloofsbrieven herkozen raads leden Stam en Van der Hoeven. Zij worden met inachtneming van art. 32 gemeentewet goedgekeurd en mitsdien met algemeene stemmen tot hun toelating besloten. Vaststelling begrooting 1914. Niemand over de begrooting in het algemeen het woord verlangende, wordt overgegaan eerst tot de behandeling van de artikelen der uitgaven, daarna van die der ontvangsten, welke na beraadslaging achtereenvolgens worden goedgekeurd. De begrooting hierna in haar geheel in stemming gebracht, wordt met algemeene stemmen onveranderd vast gesteld in ontvangst en uitgaaf beide op f 6483,66*. In verband met den op de begrooting voor 1914 uitgetrokken subsidiepost en art. 53 onderwijswet in de gewone kosten van het lager onderwijs ad. f 950,wordt een ter zake aan H. M. de Koningin gericht, door burgemeester en wethouders in hun vergadering van heden geconcipieerd adres met algemeene stemmen onveranderd vast gesteld. Adres van C. van Tilborgh en anderen, houden ie verzoek om nabij hun woningen op den Loonschendijk een lantaarn te doen plaatsen. Aldus zal geschieden. Verzoek van den heer Directeur van het Postkantoor te Waspik, Hendrika Gouda te willen benoemen als 2e vervangend kan toorhoudster voor het hulptelegraaf- en tele foonkantoor alhier. Met algemeene stemmen als zoodanig be noemd. Hierna gaat de raad over in geheim co mité, ter behandeling reclames hoofdelijken omslag. De verkiezing (candidaatstelling) van een lid van den gemeenteraad, noodig we gens de ontslagname van den heer Van der Waals, zal plaats hebben op Donderdag 4 September 1913. Waspik. De door B. en W. alhier aan den gemeenteraad aangeboden rekening over het dienstjaar 1912, sluit in ontvangst met een bedrag van f 20365.60 en in uit gaaf met f 19352.41*, alzoo met een goed slot van f 1013.08*. 6 Zalt bommel. De lotingsdag valt voor deze gemeente toevallig samen met de viering van het eeuwfeest onzer onafhankelijkheid Naar wij vernemen zijn door de stedelijke autoriteiten stappen gedaan om den lotings dag te verschuiven. Op het sportterrein te Tilburg gehouden concours voor aangespannen hengsten en meniën, werden o. m. behaald de volgende prijzen: Voor aangespannen hengsten, type tuigpaard, le prijs „Cicero", 4 jaar, zwart, eigenaar M. J. de Roon te Wijk. Voor aangespannen merriën, type tuig paard, 5e prijs „Nelly", 8 jaar, vos, eigenaar A. J. de Roon te Capelle. De Provibciale Commissie voor de onder steuning van Rijkswege van de veefokkerij in Noord-Brabant heeft bepaald, dat het onderzoek van de springstieren in 1913 voor de maand September o. m. zal plaats hebben voor de kleistreken: Heusden 19 Sept. 10 uur, Waalwijk 2 uur; Almkerk 22 Sept. 10 uur, Oosterhout 2 uur; Zevenbergen 23 Sept. 2 uur; Fijnaart 25 Sept. 10 uur. Kerknieuws. Werkendam. Door de Chr. Ger. Gem. alhier, is een beroep uitgebracht op den WelEerw. heer J. W. Polman, predi kant te Hoogeveen. PRED1KBEI1BTEII, 24 Aug. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. ds. J.N.Lindeboom uit Zutphen. Geref. kerk, (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9,80 en nrn. 6 u. ds. Schippers van Maasdijk. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezing. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Van Velsen te Zuilichem. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Van Asch teEethen. Almkerkvm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniénbroek, nm. 2 u. ds. Feijkes uit Genderen. Loonschendijk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. H. Japchen. Ger. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goris van Zevenbergen. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Rennes. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer De Mildt,cand.uit's-Bosch. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders. 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nin. 2.30 u. leeskerk. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Klomp uit Meeuwen. Herpt, vm. 10 u ds. Ruijsch van Dugteren. Loevestein, geen dienst. Bosch van Almkerk. Pouderoijen, vm. 9,30 u. ds. Van Voorst Vader uit Nederhemert. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. bius du Sart. my* H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en in te zenden. Binnenland. Het Persbureau Vaz Dias te Amster dam deelt mede, dat mr. Gort van der Linden er thans in geslaagd is een mi nisterie samen te stellen. De crisis is sedert eenige dagen opgelost. De re geering wordt echter na de opening van het vredespaleis door het nieuwe ministerie aanvaard. Pas na dien zal het besluit van H. M. de Koningin openbaar gemaakt worden. De voorwaarde waarop de sociaal democratische Kamerleden een concen tratie-kabinet zouden steunen en dus voor de oorlogsbegrooting zouden stem men was, dat deze begrooting voor 1914 niet hooger zou zijn dan die over 1913. Naar wij van welingelichte zijde ver nemen, is de ontwerp-begrooting over 1914 ruim 14 ton hooger dan over 1913. De stijging dezer begrooting wordt ver oorzaakt door de inwerking trediug van de nieuwe mililiewet. De „N. Crt." meldt: Het moet thans vaststaan, dat mr. Gort van der Linden in het nieuwe kabinet de portefeuille zal bekomen, welke hij van den aanvang af voor zichzelven bestemd had, n.l. die van Binnenlandsche Zaken. In de Croezelaan, te Utrecht, kwam men gisteren tot de ontdekking, dat in een armelijke woning eenige kinderen zonder verzorging waren achtergebleven. De politie stelde een onderzoek in en trad het huisje binnen, dat zeer vervuild bleek te zijn. Enkele kinderen bevonden zich zonder toezicht in deze woning en bleken al eveneens in vervuilden toe stand te verkeeren, het jongste kind zelfs in die mate, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De dokter oordeelde overbrenging van den kleine naar het ziekenhuis noodzakelijk, doch vóórdat het kind kon worden weg gebracht, was de moeder, die onder in vloed van den drank verkeerde, thuis gekomen en deze verzette zich tegen opname van het vervuilde kind in het gasthuis, zoodat daarvan voor het oogen- blik moest worden afgezien. In den nacht van 19 op 20 dezer is aan den weg tusschen Moergestel en Hilvarenbeek een moordaanslag ge pleegd op den jachtopziener Kerkhof. Toen deze per rijwiel om ongeveer één uur huiswaarts keerde, zag hij nabij een bosje twee personen op den weg staan, terwijl twee rijwielen in hun nabijheid op den grond lagen. De politieman, dit vreemd voorko mende, stapte van zijn rijwiel af en terwijl hij onder bekendmaking zijner qualiteit tot hen naderde, kreeg hij een schot midden in de borst. Met de zware verwonding trachtte de moedige man zijn aanvaller te arresteeren, doch beide onbekende manspersonen spron gen op hun rijwiel en verdwenen in de richting Oisterwijk. K. heeft nog zijne woning, gelegen pl.m. 5 minuten van de plaats waar de aanslag op zijn leven plaats had, kunnen bereiken, waar de eerste hulp door dr. Verhoeven hem verleend werd. Bij verdere behandeling in het Gast huis te Tilburg is de kogel, die tot onder den schouder doorgedrongen is, nog niet kunnen verwijderd worden. De toestand van K. is zeer bedenke lijk. Men meent niet met wildstroopers, doch met dieven te doen te hebben. Volgens het Huisgezin is een ver- moedelijken dader, een zekere Petrus Sch. uit Rucphen, gearresteerd. Hij ont kent, maar de jachtopziener heeft hem herkend. Woensdagavond zijn te Bodegraven twee arrestanten uit het cachot gebro ken. De fundeering was oudergraven, waardoor de eene gelegenheid kreeg te ontsnappen, terwijl de andere waehtte lot zijn kameraad met een breekijzer een makkelijker weg voor hem had ge- band. De eerste was echter weer spoedig gevat, de tweede werd met behulp van een politiehond achtervolgd, zonder hem echter terug te vinden. De vacautie-inbrekers hebben te Amsterdam wederom een brutale in braak gepleegd, thans ten huize van den heer Heymans, directeur van de Mij. voor Uitvoer en Commissiehandel, die zich met zijne familie in het buitenland bevindt. De huishoudster is tijdelijk te Baarn gelogeerd. Men vermoedt, dat de in braak Woensdagavond omstreeks lluur heeft plaats gehad. De buren, die hoor den loopen, waarschuwden de politie. Op den grond vond men tal van etui's voor het bergen van goud- en zilver werken, sieraden en juweelen. De dieven hebben zich blijkbaar toe gang verschaft door opensluiting van een raam, daar de deur zich nog op het nachtslot bevond. De wijz6 waarop zij hebben huisge houden blijkt voldoende uit het feit, dat zij een flesch met inkt over het tapijt hebben leeggestort. Ook hier waarschuwde een bordje dat de familie afwezig was, gegadigden, dat zij een vrij terrein hadden. In een door ongeveer 400 werklieden van de Nederlandsche Fabriek van Werktuigen en Spoorwegmaterieel te Amsterdam bezochte vergadering, is Dinsdag naar aanleiding van de staking van het smederij-personeel en van het daaruit voortgevloeide ontslag aan werk lieden van andere afdeelingen de volgen de motie aangenomen De vergadering enz., van oordeel, dat alles door de samenwerkende organisa ties is beproefd, om langs minnelijken weg de rechtvaardige en billijke ver zoeken van het betrokken personeel in gewilligd te krijgen, spreekt haar volle Najaarskeuring van spring stieren. Heusdenvm. Zie Herpt, nm. 6 u. ds« Ruijsch v. Dugteren. Werkendamvm. 9.30 en nm 6 u. ds. v. d. Pol. Aalstvm. 9.30 u. ds. Paddenburgh. Besoijenvm. 9,30 en nm. 2,30 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Brummelkamp. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, geen dienst. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethennm. 1.30 u. ds. Van Asch. Gameren, geen opgaaf. Geertruidenberggeen opgaaf ontvangen. Genderen, vm. 9,30 u. ds. Feykes. Meeuwenvm. 10 u. ds. Klomp. Nederhemert, Zz. nm. 2.30 u. ds. Van Voorst Vader, bed. H. Doop. Nz. geen opgaaf. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. lezing, nm. ds. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. Uitwijk, nm. 2 u. ds. G. J. v. d. Pol uit Wer kendam. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Go- Wijk c.a., vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2