nog niet had geregend, maar 's middags scheen de zon weer. Er is van 1 Mei af bijna een halve duim minder regen gevallen dan in den warmen zomer van 1911. Een staking, die van grooten invloed is op de bouwondernemingen van Lon den, is Maandag uitgebroken. Vijf dui zend schilders, die behooren tot de Na tionale Gemengde Schildersvereeniging, legden namelijk het werk neer, te zamen met vijf duizend ongeorganiseerde schil ders. De vereeniging eischt een loons- verhooging van 71/, cent per uur. Men vermoedt, dat het aantal stakers zich sterk zal uitbreiden. Later wordt gemeld: Onverwachts heeft de verversstaking een ongunstigen keer genomen, doordat de electrische monteurs en helpers van een afdeeling van openbare werken, en wel die de regeeringsgebouwen onderhoudt, het werk neerlegden wegens het in dienst stellèn van niet bij de vakvereeniging aangesloten ververs bij de gebouwen van de admiraliteit. De leider Mens zeide, dat als'de niet- aangeslotenen niet werden ontslagen, de electriciens van het hoofdpostkan toor zich bij de staking zouden aansluiten. De mannen hopen nl. daardoor de brievenpost stop te zetten, daar de elec trische liften in het postkantoor, die gebruikt worden voor het vervoer van de brievenzakken, door leden van de vakvereeniging worden bediend. PliiaNelijk Nieuws. tleusdeii, 27 Aug. In den laatsten tijd zijn eenige mutatiën voorgekomen in het college Brandmeester», dat alsnu is samengesteld uit de navolgende heeren: Opper-Brandmeester, G. van Ever- dingen, Plaatsverv. idem, L. J. Veerman; Brandmeesters, H. Reckleben, A. H. J. Beu- ningh, J. A. A. de Mol, J. Keunen en A. J. van der Kolk. De wekelijksche markt op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag, wordt tegenwoor dig voor een groot gedeelte ingenomen door buitenlui, die met snijboonen ter markt komen. Een artikel dat nog door tal van huismoeders voor inmaak tegen den winter wordt aangekocht. Naar we vernemen is het beschot dit jaar niet bizonder en zijn de boonen voor het meerendeel klein, terwijl de prijs hoog is, n.l. 25 28 cent per 100 stuks. De heer O. F. L. van Ommeren, ambte naar ter Secretarie alhier, is aangewezen om ouden van dagen behulpzaam te zijn bij de ouderdomsverzekering. Met het oog op de a.s. kermissen in den omtrek, is het korps maréchaussee al hier tijdelijk met 2 manschappen vermeer derd. In de Prov. N.-Br. Ct. van 26 Aug. komt het volgende bericht voor Door een auto gedood. Men meldt ons uit St. Michiels-Gestel Zondagnamiddag circa 2 uur is hier een ongeluk gebeurd dat een menschenleveD gevorderd heeft. Antje Vervoort, eene 50- jarige ongehuwde vrouw, die zich naar de kerk voor het lof wilde begeven, hoorde, terwijl zij op 't trampad was, signalen ge ven. Vermoedend dat de tram in aantocht was, ging zij uit 't trampad op den weg bij de Openb. School en werd direct gegre pen door eene auto van den heer V. te Heusden, waaronder zij dood werd uitge haald. Mr. L. Sassen, Rechter in de Rechtbank te Amsterdam, die kortelings na het onge val passeerde, gelastte overbrenging van het lijk naar de justitie te 's Bosch, die reeds enkele uren nadien hier verscheen om on derzoek in loco in te stellen. Wij hebben hieromtrent een nader onder zoek ingesteld, waarbij ons het volgende is medegedeeld Op Zondag 1.1. passeerde te St. Michiels- Gestel de auto van mevr. de wed. Verhagen, alhier, waarin behalve H.Ed., gezeten was eene dame-logé en een paar kinderen. De heer Meerens, eveneens logé, had naast den chauffeur plaats genomen. De auto reed in een zeer matig tempo, toen de chauffeur voor zich op circa 40 meter afstand zag loopen twee vrouwelijke personen, met eene daar achter. Hij waar schuwde met den hoorn, allen keken om en zagen de auto naderen en bleven kalm op den weg doorloopen. Circa op 3 meter afstand, keert zich het achterste vrouwtje en loopt tegen de auto in, met het nood lottig gevolg, als boven beschreven. Naar wij vernemen, was het vrouwtje een achterlijk suf persoontje. Den bestuurder van de auto, ook volgens het publiek aldaar, treft geen enkel ver wijt. Dat de getroffene zou gemeend hebben, dat do tram aankwam, kan ook niet op gaan, wijl ze vooraf reeds de auto goed had opgemerkt. H erkeudaiu. Vrijdag 1.1. viel een zoontje van P. van Roosmalen, over de haven over een brandkraan, die iets boven de straat uitstak en brak een arm. Tot bestuurslid van den kolenbond werd herkozen de heer A. Tromp en ge kozen de heer P. van Driel, terwijl tot lid der commissie in de plaats van den heer G. Verheij, werd gekozen de heer J. C. Visser. Het programma voor het feest op 3 en 4 September a.s. is vastgesteld als volgt 3 Sept. 7 uur, reveille door 12 hoorn blazers; 88,30 uur, klokluiden; 8,309 uur, koraalmuziek; 10 uur, optocht der schoolkinderen en muziekuitvoering; 1,30 uur, volksspelen; 8 uur, lichtstoet met muziek. 4 Sept. 9,30 uur, aankomst van de Prins op de Merwede; 10 uur, landing van den Prins met gevolg en historische optocht, bestaande uit pl.m. 200 gecostumeerden, waaronder pl.m. 50 ruiters; 10,30 uur, ont vangst van den Prins en de feestcommissie op het Raadhuis; 1,30 uur, bijeenkomst ringrijders bij den watertoren en optocht naar het feesterrein; 2 uur, ringrijderij8 uur, bioscoopvoorstelling en tot slot schit terend vuurwerk. Bovendien zal georganiseerd worden een lichtstoet met muziek en een wedstrijd ge houden worden in etraatversiering en ver lichting. Hiervoor zullen prijzen beschik baar gesteld worden van f 10.f 7.50, f 5,en 3 van f 2.50. Voor de gondelvaart waren te weinig liefhebbers. Aalburg. Dat men hier de kunst verstaat om groote kool te teelen blijkt hieruit, dat de landbouwer D. van Wijk een roode kool heeft gekweekt, welke het kollossale gewicht van 16 pond en 4 ons woog. Beso|Jen. Zaterdag slaagde de heer F. Snijders, onderwijzer aan de openbare school alhier, voor de hoofdacte. Toen de landbouwer J. T. naar zijn schapen ging kijken in den buitenpolder, zag hij, dat er een paar dood lagen; later bleek, dat ze van 'tvuur gestorven waren. Beneden JLamcstraat. Dehooi- handel gaat aanvankelijk tamelijk. Men be steedt voor het nieuwe hooi f 10,50 a f 11, tweede soort f 9,50 a f 10,en schraal pers- hooi f 7,a f 8,per 500 k.g. Het nagras levert een redelijk beschot. Toch bestaat er naar weitoemaat goede vraag, en wordt deze ook best betaald. Alhier is dit jaar de pluk der boonen gering. Alleen warm, zonnig weder kan dit nog eenigszins goed maken. Men besteedt voor snijboonen f 2,00 f 2,50 de 1000 stuks en voor prinsessenboonen 18 êL 30 cent per K.G. Ca pelle. Het programma voor de feestelijkheden alhier op Donderdag 28 Augustus a.s., is vastgesteld als volgt: 99£ uur. Opening van het feest door klokgelui. 9| uur. Kinderfeest. 1 uur. Ringrijderij voor versierde dog- carren, tilbury's, los te paard en versierde fietsen. Daarna volksspelenmastklimmen, spriet- loopen, zakloopen, eierloopen en tonsteken. Na afloop prijsuitdeeling. Ringrijderij en volksspelen worden op geluisterd door een muziekkorps. 7 uur. Uitvoering, te geven door de ge mengde zang vereen igingen ,,'t Rozeknopje" te Capelle en „Hallelujah" te Vrijhoeven- Cappel. Door beide vereenigingen zullen concours nummers gezongen worden. 8 uur. Concert door het Koninklijk mu ziekgezelschap „Euphonia" te Kaatsheuvel. De twee nummers, waarmede dat ge zelschap den len prijs in de afd. uitmun tendheid te 's- Bosch behaalde, zullen mede gespeeld worden. Schitterende verlichting van het terrein, bengaalsch vuurwerk enz. Alle feestelijkheden vinden plaats op het feestterrein, uitgezonderd de ringrijderij, die op de Vaartkant vlak bij het terrein zal gehouden worden. Het feestterrein is gelegen aan de Oost zijde van den Vaartkant, tegenover het woonhuis van den heer Rutters. Ook zal de binnen- en buitenhaven 's avonds schitterend verlicht worden, terwijl er waarschijnlijk nabij het kanaaltje, een boog zal geplaatst worden. Tevens zullen, naar we vernemen, parti culieren hunne woningen versieren en ver lichten. Van den landbouwer J. Huijsman alhier viel dezer dagen een paard plotseling dood; voor den landbouwer een schadepost. Be Werken. Met het oog op het aanstaande feest had de weduwe Mouthaan alhier voetzoekers, zevenklappers en der gelijk gevaarlijk goedje meer opgedaan. Een meisje zou er een in den winkel probeeren, met het gevolg, dat de geheele voorraad in vuur raakte en een leven maakte, dat hooren en zien verging. Toegeschoten hulp bluschte spoedig den brand. Orongeleii. De schietoefeningen alhier, dezen zomer gehouden onder leiding van luitenant Buwalda te Waalwijk, zijn geëindigd. Den laatsten avond werd een schietwedstrijd gehouden, waarvoor verschil lende mooie prijzen waren uitgeloofd, die door de gelukkige winners dankbaar werden aanvaard. 's-Gravemoer. De loting voor de nationale militie, lichting 1914, zal voor d6ze gemeente plaats hebben te Oosterhout op 11 Sept. a.s., nam. 12,15 uur. Baatsheuvel. De loting voor de nationale militie zal in onze gemeente plaats hebben op Woensdag 10 Sept. a.s., des voorm. ten halfnegen. Kans om vrij te loten bestaat er bijna niet, aangezien er dit jaar weer zeer veel zijn afgekeurd. Dezer dagen overkwam mej. V. al hier een ernstig ongeluk. Terwijl zij aan het glazen wasschen bezig was, viel ze van den trap en verwondde zich zoo erg aan het oog, dat dr. De Both de wond hechten en een verband leggen moest. Verleden week zijn bij W. N. een zevental jonge hanen ontvreemd. In den "omtrek werden afgebeten vleugels, veeren en bloed gevonden. Men denkt met een hond te doen te hebben. Dezer dagen had C. v. d. S. aan den Heikant het ongeluk van een ladder in de schuur te vallen. Het noodlottig gevolg daarvan was, dat hij op een kar terecht kwam en een sleutelbeen brak. Medische hulp werd door dr. Rü ling verleend. Overgeplaatst naar Kaatsheuvel de brigadier Krol. De wachtmeester G. heeft nog steeds ziekteverlof. Meeuwen. Het reglement van het Burgerlijk Armbestuur van Babiloniënbroek en Hill, zooals dat door den Raad dezer gemeente in zijne vergadering van den 29 Juli j.l. is vastgesteld, is door Gedeputeerde Staten dezer dagen goedgekeurd. Werd door den Gemeenteraad eer lang een verordening vastgesteld, houdende verbod om in de bebouwde kom dezer ge meente met motorrijtuigen sneller dan 10 K.M. per uur te rijden, thans zjjn door Burgemeester en Wethouders de waarschu wingsborden geplaatst, waardoor deze ver ordening in werking is getreden. Raamsdonk. Het alhier te vieren onafhankelijkheidsfeeet belooft inderdaad mooi te worden. De lust tot versieren is in alle buurten ontwaakt. De historisch-alle- gorische optocht schijnt hoogst interessant te zullen wezen. De Prins wordt voorgesteld door den heer Piet van Arendonk en wordt aan de Melkhaven verwelkomd door Jan Patijn, van Scheveningen, die wordt voor gesteld door den heer M. A. Zwets. De volks spelen worden gehouden op een flink ter rein tusschen de N. H. Kerk en den molen. De feestelijkheden worden opgeluisterd door de gunstig bekende Harmonie uit Geertrui- denberg. Mej. Plaatsman, onderwijzeres aan de N. H. School alhier, is geslaagd voor het examen Franscb 1. o. Sprang;. Zondag geraakte het zoontje van C. B. alhier, bij het spelen langs de spoorsloot aan den Meerdijk te water. Ge lukkig kon men hem nog bijtijds grijpen en hem alzoo van «en wissen dood redden. Zaterdag 1.1. werden door de personen die de schietoefeningen tot verhooging van 's Landsweerbaarheid volgen, de navolgende prijzen behaald: D. V. Vulpen, leprijsf2.50; A. A. van Oosterhout, 2e prijs f 2,W. Treffers, 3e prijs f 1,50; A. Craaijo, 4e prijs f 1,De Rooij, 5e prijs f 0,75; C. Geenen. 6e prijs f 0,50; J. Geenen, 7e prijs f 0,25. Door de feestcommissie alhier, werd f 360,ingezameld voor de viering van „Neerlands-Onafhankelijkheid". Naar men ons van bevoegde zijde meedeelde, zal de schooljeugd ook feestvieren en zullen de onkosten uit de gemeentekas verstrekt worden. WrUhoeven-Cappel. De candi- daatstelling ter verkiezing van één lid van den gemeenteraad alhier is uitgeschreven op Donderdag 4 September a.s. Bestond er eerst vrees, dat de viering van Neerlands 100-jarige Onafhankelijkheid in deze gemeente onopgemerkt zou voorbij gaan, thans is die vrees verdwenen, daar de ingezetenen bij bekkenslag reeds opge roepen zijn om tot het vormen van een commissie te geraken. %V})k en Aalburg;. De voorbe reidende militaire oefeningen zullen Zater dag eindigen met prijsschieten. Waren er in het begin vele liefhebbers om er van te profiteeren, thans zijn er slechts zes meer over. De gezamenlijke waarde der prijzen zou f7.— bedragen. kerknieuws, Nieuwend(jk- Bij de Gerefor meerde kerk alhier is beroepen ds. H. H. Schoemakers van Alblasserdam. Ileehlzaketi Uitspraken van Dinsdag 19 Aug. 1913. J. T. en G. P. te Baardwijk, overtr. hondenbelasling, ieder f 5 of 1 d. h. A. v. T. te Dussen, beleediging, f 3 of 6 d. h. J. F. te Capelle, overtr. trekhonden- wet, vrij. P. v. E. te Giessen, omkooping, vrij. llurgei'llike Stand. Heusden, van 19 tot 26 Aug. Getrouwd: Jan van Gent, 24 j. en Cornelia Jakoba van Sint Truijen, 23 j. Geboren:Pieter Cornelis, z. v. B.C. M. Werther en J. van Iersel. Werkendam, van 15 tot 21 Augustus. Ondertrouwd: C. J. den Haan, 23 j. en A. C. v. d. Mijl, 23 j. Geboren: Jan Willem, z. v. J. W. van Doesburg en A. van der Giessen. Loon-op-Zand (Kaatsheuvel), van 1 tot 15 Aug. Ondertrouwd H. A. Brekelmans, 26 j. en L. F. Fabrie, 25 j L M. E d'Helft, 46 j. en P. A. Michielsen, 18 j J. P. v. Tilburg, 47 j. en H. de Mun nik, 43 j J. J. M. Denneberg, 43 j. en H. M. v. d. Velden, 21 j. Geboren: Gijsberta Adriana Maria, d. v. P. G. M. Schraauwers en A. A. SchalkenMarinus Wilhelmus, z. v. H. v. d. Wouw en H. SebregtsCor nelus Hubertus, z. v. J. v. d. Velden en P. Smeets; Johannes Lambertus Adri- anus, z. v. P. v. d. Velden en P. J. S. de VriesHuibert, z. v. A. v. Vuuren en C. Koenen Catharine Adriana Ma ria, d. v. H. v. Gulik en Ch. M. v. Rijswijk Helena Maria Adriana, d. v. F. M. Snoeren en J. P. v. d. Velden Jacobus Josephus, z. v. P. v. Esch en C. Leermakers. Overleden N. Timmermans, 7 w.; C. W. de Jong, 5 w.; J. G. M. de Kort, 10 mnd C. Klis, 9 mnd P. J. de Man, 13 mnd; W. Aarts, 7 j. Dewerken en Sleeuwijk, van 15 tot 22 Aug. Ondertrouwd Paulus Schut, 35 j. en Hendrika Johanna Visch, 27 j. Geboren: Pieternella Aagje, d. v. J. van Vuuren en J. W. van Vugt. Binnenland. Het onderhoud, dat mr. Cort van der Linden, Zaterdagmiddag met H. M. de Koningin over de Kabinetscrisis heeft gehad, heeft ongeveer vijf kwartier ge duurd. Volgens de Nederlander zal mr. B. Ortt, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, in het nieuwe kabinet optreden als minister van justitie. Dat kolonel Bosboom minister van oorlog zal worden, wordt aan het blad bevestigd. Als opvolger van den minister van koloniën noemde de Nederlander dezer dagen mr. A. D. W. de Vries, lid van den Raad van State. In bovengenoemd onderhoud heeft mr. Cort van der Linden de opdracht tot kabinetsformatie aanvaard. Hij is met de samenstelling van het minis terie gereed. Zooals reeds is medegedeeld, is echter de benoeming van de leden van het Dieuwe kabinet eerst te verwachten na afloop van d® officieele deelneming van de tegenwoordige regeering aan de plech tigheden en feesten in verband met de opening van het Vredespaleis. Naar van meer dan een zijde is mede gedeeld, zal de heer Lely, wethouder van openbare werken te 's-Gravenhage, zitting nemen in het kabinet Cort van der Linden. De Nieuwe Ct. zegt van betrouwbare zijde te vernemen, dat de samenstelling van het nieuwe Kabinet als volgt is: Buitenlandsche Zaken, jhr. dr. J. Lou don, buitengewoon gezant en gevol machtigd minister te Washington; Justitie, mr. Ort, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad; Binnenlandsche zaken, mr. P. W. A. Cort van der Linden, lid van den Raad van State, Kabinetsformateur; Marine, J. J. Rambonnet, kapitein ter zee Financiën, A. E. J. Bertling, directeur der registratie, te Leeuwarden Oorlog, N. Bosboom, gep. kolonel van de artillerie; Waterstaat, dr. C. Lely, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, wet houder van 's-Gravenhage; Landbouw, Nijverheid en Handel, mr. M. W. F. Treub, oud-lid van de Tweede Kamer Koloniën, mr. Th. B. Pleyte, oud-ad- vokaat te Semarang, voorzitter van den Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam. Ten aanzien van de titularissen die hierboven genoemd zijn voor financiën en waterstaat, de heeren Bertling en Lely, moet het blad nog eenig voor behoud maken. Het koninklijk besluit betreffende de samenstelling van het nieuwe Kabinet zal waarschijnlijk Vrijdag in de Staats courant verschijnen. H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik hebben het voornemen, Don derdag 4 September a.s., des namiddags, te Rotterdam te komen. Hoewel de bij zonderheden nader zullen worden mede gedeeld, kan reeds thans wrorden ver meld, dat het Koninklijk echtpaar ten stadhuize de leden van den gemeente raad zal ontmoeten en dat ook een be zoek aan het etablissement Fijenoord op het programma staat. Uit Rotterdam wordt gemeld Spoorwegarbeiders hebbeD aangehou den den lossen werkman J. van L., die verdacht wordt Zaterdagavond een rogge- schelf van den landbouwer J. Vrijland aan den Varkenoordschendijk alhier in brand te hebben gestoken. De aangehoudene is een spuitgast van spuit 40. Hij werd gezien op geringen afstand van de schelf, terwijl hij door een veld wegliep. Niemand werd er overigens opgemerkt. Van broeiing is geen sprake want de schelf was een paar uur te voren afgedekt. De schade is ongeveer f 1000, zij wordt door verzeke ring gedekt. Men meldt uit BredaMaandagmorgen is nabij Duitenhuis het bijna tweejarig kindje Der Wijs door een sleeperswagen overreden. Het hoofdje van het arm kindje werd verpletterd. De dood trad onmiddellijk in. In Utrecht was naar het „U. D." ver telt een jong paar getrouwd; eerst op het stadhuis en toen in de kerk. Daarna zou er feest gevierd worden len huize van de bruid. Maar daar verscheen de politie om den jong getrouwden man te verzoeken mee te gaan: hij had nog 60 dagen hechtenis uit te zittenNoch de bruids tranen, noch de smeekingen der moeder mochten baten. Het jonge paar werd gescheiden van tafel en bed. De vader M. K. en zijn 11 jarige zoon, bewoners van den Dordtschen straatweg te Rotterdam, zijn Zondag te Oostvoorne bij het baden in zee, doordat zij zich te ver hadden gewaagd, verdronken. De man laat een groot gezin na. De quaestie van den heer J. A. For- tuyn, die zijn partijgenoot mr. Troelstra in een openbare vergadering demago gisch optreden had verweten, is in de afdeeling Amsterdam VI der S. D. A. P., waarvan de heer Fortuyn deel uitmaakt, behandeld. Met groote meerderheid van stemmen is een motie van afkeuring tegen den heer Fortuyn aangenomen. Zijn wij wel ingelicht, aldus de N. R. Ct., dan zal de heer Fortuyn zich hierbij niet neerleggen, doch een uit spraak van het a.s. congres der S. D. A. P. uitlokken. Nabjj Buiksloot is Zaterdagmiddag omstreeks drie uur een auto, die in volle vaart moest uitwijken voor een wielrijder, die van Buiksloot kwam, tegen een lantaarnpaal gereden. De in de auto zittende dime brak haar scheenbeen, de wielrijder werd over den weg ge worpen. De auto is geheel vernield. Het ss. „Rotterdam" der H. A. L., dat 21 Augustus j.l. te Rotterdam arri veerde, had een diepgang van 94 d.M. Dit is de grootste diepgang waarmede ooit een schip de haven van Rotterdam heeft bereikt. Sedert een week of zes is uit Leeu warden verdwenen de tandarts H.; brie ven naar een te Amsterdam opgegeven adres gezonden, werden als „onbestel baar" terruggezonden. Klachten van verschillenden aard zijn bij de gemeentepolitie ingekomen. Aan het strand te IJmuiden is een flesch aangespoeld, waarin een houtje m«t het opschrift: „O, God, sta ons nabij. Wij vergaan. S. S. „Swift". Te Wommels is een boerenknecht aangehouden, die zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal met braak bij den winkelier Krips, die een aanzienlijke geldsom vermist. Als verdacht van brandstichting in zijn eigen woning, heeft de politie te Voorburg zekeren van D. gearresteerd. Bij onderzoek werden verschillende in petroleum gedrenkte voorwerpen in zijne woning gevonden. Van D. ontkent ech ter alle schuld. Men schrijft uit Wolfaartsdijk aan de N. R. Ct.: In deze gemeente doet een groep antirevolutionaire ingezetenen krach tige pogingen om het op 5 September te houden onafhankelijkheidsfeest te doen mislukken. Opdat de kinderen van de bijzondere school aan dat feest niet zullen mee doen, is voor hen op dien dag een boot tocht georganiseerd. Thans tracht men, zooveel mogelijk ingezetenen over te halen, dien tocht mee te maken met het doel hen 's mor gens vroeg uit de gemeente te doen vertrekken en eerst in den laten avond daarin te doen terug te keeren. De Haarlemsche rechtbank zal in een buitengewone zitting op 8 September a.s. de zaak behandelen van den boe renarbeider B. te Oude Wetering. De dagvaardigiug legt hem ten laste, met het voornemen zijn vader van het leven te berooven, dezen opzettelijk her haaldelijk hoeveelheden rattenkruid te hebben toegediend, waarbij hem behulp zaam was vrouw P., die als medeplich tig wordt vervolgd. Deze laatste zal terechtstaan wegens moord door vergiftiging van haar man, daarin geholpen door B. als medeplich tige. Het is Zondagavond op de Voorstraat te Dordrecht weer mis geweest. Na de klachten der Dordrechtsche Winkeliers- vereeniging over het optreden van het publiek, dat in den avond van den laatsten en eersten dag der week daar zijn amusement zoekt, bracht het ver scherpt politietoezicht daar een beteren toestand. Maar Zondag was het weer het oudje liedje. Te ruim negen uur ontstond er even voorbij het Scheffersplein een kloppartij. De agent De Regt, die de vechtenden wilde scheiden, moest daarbij den gum mistok gebruiken. Het publiek keerde zich echter tegen hem. Zijn wapen werd hem zelfs ontnomen en hij kreeg daar mede een paar gevoelige klappen in het gelaat. Later kwam er assistentie en toen zijn met de blanke sabel eenige charges gemaakt. Een geheimzinnige inbraak, gepaard met moordaanslag heeft Zondagnacht in de Boekhorststraat te 's Gravenhage plaats gehad. Toen even na middernacht de bewo ners van het magazijn van heerenmode artikelen van de firma R. en T. aan de Boekhorststraat nabij de Herder straat thuis kwamen, vonden zij de tuindeur openstaan en bleek hun, dat gedurende hun afwezigheid ongenoode gasten in het huis waren geweest, en kasten enz. hadden nagesnuffeld. Dadelijk werd de politie van een en ander in kennis gesteld en verschillende politiemannen doorzochten met politie honden van onder tot boven het huis zonder dat 't hun gelukte eenig spoor van inbrekers te ontdekken. Ook heb ben de heeren R. en T. niets vermist. Nadat dit onderzoek door de politie had plaats gehad, waarmede een goed uurtje was gemoeid geweest en de politiebeambten weder waren vertrok ken, hoorden de heeren R. en T. wei- nig ©ogenblikken later omstreeks half drie geritsel aan de tuinzijde van hun woning. Toen zij daarop van uit een der ge opende bovenramen in den tuin keken, werd de heer I. plotseling door een re volverkogel achter in den hals ernstig verwond. De verwonde werd bij een der buren Arrondissements-Rechtbank tes-Bosch

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2