bracht het fort met 26 schoten tot zwij gen Daarop zette de kruizer zijn vaart naar Woehoe voort. Eenige bouwondernemers te Londen hebben alle eischen der stakers inge willigd. Men vermoedt, dat ook de ande ren dit voorbeeld zullen volgen, zoodat dan de schildersstaking weldra geëindigd zal zijn. Dinsdagavond ontplofte een stoomke tel in een staalfabriek te Leeds. Drie arbeiders werden op slag gedood. Zeven tien werklieden zijn naar het zieken huis gebractit, waar een hunner reeds is overleden. De Duitsche bladen melden, dat een machine-fabriek te Frankfort a. d. M., na proefnemingen die een half jaar geduurd hebben, patent heeft aange vraagd op een toestel, dat de gassen die uit de motoren van auto's stroomen, reukeloos maakt. De zuivering geschiedt in twee reservoirs. In het eerste worden de kwalijk riekende overblijfselen van de benzine opgenomen, het tweede zuivert dan het overgebleven gas in, met scheikundige stoffen gevulde, kamers zoodanig, dat het reukeloos uit het toestel komt. De heele inrichting moet buitengewoon een voudig en gemakkelijk te bedienen zijn en aan elke auto aangebracht kunnen worden. Plaatselijk Aieuw*. flleiiscien, 30 Aug. Hoewel er overvloedig en goed nagras is, zijn de prijzen matig. Bij de verhuring van nagras, toebehoorende aan de Godshuizen te Heusden, dat gemiddeld f 2000 opbrengt, werd totaal f 22 minder gemaakt dan het vorig jaar. Vooruitgang op elk gebied. Een man, met één been, maakte al bedelend zijn tournée door de gemeente, gesteund door twee krukken. Iets later zag men hem uit het volkslogies vertrekken, met de krukken aan de fiets bevestigd, waarop hij zich met één been zeer gemakkelijk wist te bewegen. Een amateur-visscher (C. S.) toog er met zijn bootje des avonds op uit om aan de draaibrug, al pooierende, eenige palingen te verschalken. Hij vond een mooi plaatsje tusschen het paalwerk. Toen hij ten 10 ure voldaan huiswaarts wilde keeren, bemerkte hij, door den inmiddels opgekomen vloed, bekneld te zitten. Hij bleef aldus opgesloten tot des nachts 2 ure, toen de eb weder was ingetreden en hij zich uit zijn gevangenschap kon verlossen. Twee brave oudjes, Conraad Bauer en Cornelia Petronella van Helden, hopen 4 September a s. den dag te herdenken, waarop het vijftig jaar geleden is, dat zij door den echtelijken band werden verbon den en gedurende al die jaren lief en leed samen hebben gedragen. Bauer was destijds onze „brave Klepper", doch toen in 1882 de Klepperlui als nacht- wachts werden afgeschaft, kon hij het „elf uren heeft de klok" niet meer doen hooren en moest op andere wijze in de behoeften van zijn gezin trachten te voorzien. Bij de vele weldaden, die zij in dat tijd vak ontvingen, werd hun het leed ook niet gespaard. Eene brave dochter, mede kost- winster, ontviel hun in dat tijdvak. Toch bleven ze onder alles welgemoed en, als eenige weidenkenden daartoe zouden willen medewerken, zou, (hoewel de man reeds geruimen tijd bedlegerig is) deze dag voor hun nog een blijden dag kunnen worden. We hopen dat onze aansporing daartoe zal medewerken. En toch zal Heusden feestvieren, al is het dan op zeer bescheiden schaal. Blijkens het „ingezonden stuk" zal de Floraliavereeniging op 1 September een kin derfeestje organiseeren. Hulde aan het be stuur dat bij vermeende of werkelijke tegen werking zich des te vaster aaneensluit. Eerst bij tegenspoed leert men malkanders krachten kennen. Succes wordt de vereeniging gaarne toe- gewenscht. Dinsdagnamiddag 7.30 uur, zal de Raad dezer gemeente eene vergadering houden. Baamsdoiik. Het armenbrood is aangenomen door den heer P. Heere voor het Dorp en den heer J. Simonis voor het Veer. Bij café „Molenzicht" schrok het paard van den heer Van Andel uit Veen, en sloeg op hol. De eigenaar werd overreden, doch bracht het er met lichte kneuzingen af. Eerst in Waspik kon men het gespan tot staan brengen. Herpt. Deze week is bij verschillende eigenaren aan varkens vlekziekte geconsta teerd. Twee der aangestaste dieren zijn reeds gestorven. Door het schoone zomerweder schiet men met den korenoogst flink op. Daarbij komt het graan prachtig gewonnen binnen. Men is thans bezig met het maaien der zomergerst. De oogsttijd zal spoedig geheel zijn afgeloopen. Sleeunijk. Woensdag j.l. heeft alhier het feest plaats gehad ter herdenking van Nêerlands onafhankelijkheid. De ge houden historische optocht maakte zeker wel het voornaamste deel van het programma uit, te meer nog aangezien die optocht ver gezeld ging van een troep „Zigeuners" welke in een tweetal wagens met krukken van paarden bespannen, waren gezeten. Rooven en stelen deden zij volop, zij het dan ook met voorkennis. Geiten en kippen, benevens brood en koek, kortom alles kwam hun te pas en werd dan ook medegenomen. We zeggen niet te veel, als we dit het mooiste deel van den optocht noemen, waar mede dan ook veel succes is behaald. Het overig deel van den dag werd besteed aan ringryden met rijtuigen en fietsen, waarvoor talrijke deelnemers waren, terwijl des avonds een muziek-concert werd gegeven. Om van een en ander een volledig verslag te geven, zou te veel plaatsruimte vorderen, weshalve wij ons tot het bovenstaande bepalen. Bussen. Het berichtje voorkomende in het „DagbL v. Noordbr.," als zoude twee leden der commissie voor het alhier te vieren onafhankelijkheidsfeest hebben bedankt, is onwaar. De tweede oproeping der ingezetenen heeft ten doel de thans bestaande commissie met enkele personen te vermeerderen en zulks door het uitbrengen der stemmen der ingezetenen, welke bij die vergadering zul len tegenwoordig zijn. De landbouwer F. Hakkel, welke aan het havermaaien was, sloeg door het uit schieten van zijn sikkel zoodanig in zijn enkel, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. De wond laat zich vrij ernstig aanzien. §praiig. Voor enkele dagen viel zekere H. alhier, van den zolder met de gevolgen dat hij een zijner vingers brak. Door dr. R., van Kaatsheuvel, werd den vinger gespalkt. In haar vergadering van j.l. Woens dagavond, besloot de feestcommissie met algemeene stemmen, om Dinsdag 16 Septem ber, als zijnde den geschiksten dag, Neêr- lands onafhankelijkheid te herdenken. Door de schooljeugd zal den volgenden dag feest gevierd worden. Op de door het schoolbestuur alhier gemaakte voordracht voor onderwijzer aan de te openen chr. school komen de volgende heeren voor: Tap te Lent bij Nijmegen en Zwanenberg te Rotterdam. Mederhemert. In de laatstgehou den vergadering van den Raad dezer gemeente werd met algemeene stemmen benoemd tot hoofd der openbare school aan de Noordzijde de heer W. A. Leenhouts, on derwijzer te Leerdam. Veen. Openb. raadsvergadering op Dins dag 2 September des v.m. te 10 ure, te be handelen 1. Ingekomen stukken. 2. Beëediging nieuw benoemde leden van den raad. 3. Benoeming Wethouders. 4. Adres spreekcel. 5. Begrooting 1914. Het weder der laatste dagen komt den landbouwers uitstekend te pas voor zijn koren. In geen jaren was er zulke mooie gelegenheid dit zoo droog op den tasch te krijgen. Ook de boonen waarvan de oogst ver leden jaar geheel mislukt was, komen mooi binnen. 's Gravemoer. Naar het zich laat aanzien, zullen de Onafhankelijkheidsfees ten hier op waardige wijze gevierd worden. De commissie krijgt, door milde bijdragen daartoe in staat gesteld, voor Dinsdag 16 September zoo'n rijk programma, dat de schoolfeesten reeds daags te voren zullen moeten gevierd worden. Capelle. De firma A. L. Sneep en Co. alhier heeft bij de onderhandsche aan besteding aan het electrotechnisch bureau A. J. W. Schiefelbusch te Breda en Tilburg opgedragen de complete electrische licht en krachtinstallatie voor hare stoom-grut- en meelfabriek met annexe gebouwen. De installatie bestaat uit een 50 P. K. dynamo met accumulatorenbatterij en het installeeren van 185 lichtpunten en diverse motoren. Besofjeu. J. Mataille had Vrijdag 't ongeluk van de fiets te vallen en zich zoodanig aan hoofd en arm te verwonden, dat geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. Vil del. De schietoefeningen, welke hier gedurenden den zomer werden ge houden, eindigden Zaterdag met prijs schieten. De prijzen bestaande uit f 2, f 1,50 en f 0,50, werden als volgt gewonnen le prijs, J. Lankhaar, 2e prijs A. Tankens en 3e prijs A. Smits. Naar we vernemen bestaan hier ook plannen om de herdenking van Neerlands 100jarige onafhankelijkheid nog feestelijk te vieren. Nog deze week zal een algemeene vergadering worden belegd. Laten we hopen dat er zich eene commissie zal vormen, die tot het slagen der plannen zal leiden. Oud heusden. Men moet maar ge lukkig zijn, dat kan ook de landbouwer R. v. d. S. alhier zeggen, die een nest met 14 jonge ratten bemachtigde, welke lieve diertjes hij spoedig naar de andere wereld liet verhuizen. Zaltbominel. Een 3-tal jongedames, een Bommelsche met twee logétjes, waagde zich hedenmiddag zonder geleide in een roeiboot op de rivier. Midden in den stroom kwam de boot in aanraking met een z.gn.. „kast"; die botsing liep nog goed af, echter zou het roekelooze drietal wellicht tot Gorinchem afgedreven en misschien nog menig keer met andere schepen in gevaar lijke aanraking gekomen zijn, indien niet zekere Van Peuten, het hachelijke van den toestand ziende, met zijn roeiboot de jonge dames inhaalde en hen veilig de Bommel sche haven bracht. De ouders van jhet Bommelsche meisje beloonden den gedienstigen schipper. IKGEZOMDEM. Heusden, 29 Augustus 1913. Aan de inteekenaars op de lijst van het kinderfeest. L. S. Ofschoon het bedrag, waarvoor werd in- geteekend op de lijst voor het kinderfeest (f 115,40) ons zeer heett teleurgesteld, zijn wij toch besloten op bescheiden schaal een kinderfeest te houden. Een oogenblik hebben wij geaarzeld, of wij het feest wel zouden vieren. We meen den met recht te kunnen verwachten op eene flinke medewerking vooral van hen, die ons tot het houden van het kinderfeest hebben aangespoord. Waar wij echter juist van die zijde op beleedigende wijze bij de uitvoering van onze plannen zoodanig werden bejegend, dat één onzer hierin aanleiding heeft ge vonden onmiddellijk als bestuurslid te be danken, waren wij eerst voornemens van alle feestviering af te zien. Wij zijn hierop teruggekomen, omdat wij het zouden betreuren, en zeker velen met ons, als door toedoen van een paar dwars drijvers de kinderen hun feestje zouden moeten missen. Wij zijn dus besloten, hierbij vertrouwen de op Uwe medewerking, het feest alsnog op Maandag 1 September a.s. te vieren. Het bestuur der Floraliavereeniging: A. B. DE MOOR, Voorzitter. Mevr. HERMAN, Vice-Voorzitster. K. VAN DEN BERG, Secretaris. Mej. J. M. S. KRAMER, Penningmeesteres se. Woensdag 11. had het tweede zangersfeest van bovengenoemden Bond plaats. Jonkvr. C. A. E. Fabricius van Heukelum, had zeer welwillend het bosch van het Kasteel „Merc- kei.burg" te Heukelum daartoe afgestaan, wat door den bond op zeer hoogen prijs werd gesteld. Even herinneren wij eraan, dat deze Bond is opgericht uit behoefte tot nauwere aan eensluiting van de Chr. Zangvereenigingen uit deze streek en tot 't vormen van zangers feesten, omdat de zangersfeesten van den „Bond van Chr. Zangvereenigingen in Neder land van onze streek steeds te ver verwijderd zijn. Achtereenvolgens noemen we hier de ver- eenigingen, welke aan het zangersfeest deel namen, met de namen der directeuren: Door Eendracht Sterk, H. Bijkerk, Nieu- waal; Soli Deo Gloria, A. G. van Duist, Werkendam; Looft den Heere, A. v. Har- tingsvelt, Sleeuwijk; Zanglust, H. Bijkerk, Bruchem De Lofstem, G. Vlaanderen, Nieu- wendijk; Zanglust, B. Hengeveld Babiloniën- broekLooft d6n Heere, S. A. Otto, Sliedrecht; Looft den Heere, C. Dekker, VurenHosanna, C. Dekker, Haaften; Dient den Heere, S. A. Otto, Hardinxveld; Excelsior, E. v. Alphen DalemDe Lofstem, S. A. Otto, Giessendam Zanglust, C. Dekker, Brakel; Excelsior, G. Akkerman, Heukelum; De Lofstem, B. Advocaat, Schelluin<m; Hallelujah, A. van Hartingsvelt, Werkendam; De Bazuin, A. Hamerling, Leerbroek; Heb dan de Waar heid en den Vrede lief, A. Nieuwenhuizen, AndelSursum Corda, J. Slob Jz. Hoornaar Excelsior, C. Dekker, Tuil. In goede orde werd in de muziektent de uitvoering gegeven van een groot aantal liederen (door elke vereeniging 3). Wij kunnen niet bij elke vereeniging stilstaan, of elk lied afzonderlijk beoordeelen. Wij moeten dus een algemeen oordeel over de wijze van uitvoeren hier neerschrijven. En dan zij in de eerste plaats dit opgemerkt, dat uit alles bleek, hoe ijverig men zich aan de studie had gezet, als ware het een komende wedstrijd. Men moet het beste geven, wat men heeft. Doet ieder dat, dan zijn wedstrijden vrijwel overbodig. Trouwens, wie niet doof is, heeft zeker op dit zangersfeest reeds veel geleerd. Men heelt kunnen zien, hoe men moet dirigee- ren en hoe nietkunnen hooren, hoe men de nuanceering moet aanbrengen en hoe zelfs met een klein aantal zangers een mooi ensemble kan worden verkregen. De uitspraak liet veel te wenschen over men moet zich los maken van al wat plaat selijk is en werkelijk de taal goed leer en uitspreken en dus goed zingen. Men geve daarvan wel rekenschap, dan zal ons Hol- landsch lied friscn worden gezongen en niet behoeven onder te doen voor liederen met Duitschen tekst. Ook was de keuze der liederen niet altijd even gelukkig. Vooral solo's moet men niet zonder begeleiding laten zingen. Toch was er veel goeds in en we hebben ons zeer verheugd in het feit, dat de toonkunst zoo opbloeit in onze christelijke kringen. In de pauze warén het de beide Chr. Fanfarecorpsen „Juliana" van Sliedrecht en „De Bazuin" van Giessendam, onder leiding van hun respectieve directeuren, de heeren A. Meijer en S. A. Otto, die het publiek met een andere wijze van toonkunst be oefenen deden kennis maken. Bij de her opening kwam de compositie van den heer S. A. Otto, getiteld „Looft den Heer" heel aardig tot zijn recht. Het „Oud-Wilhelmus" aan het slot werd niet zoo goed gezongen. Men zorge er voor, dat dit beter worde in de toekomst. Met groote tevredenheid mag men op dezen dag terugzien. Dank aan het Bestuur van den Bond,, dat bestaat uit de heeren S. A. OTTO, Voorzitter. B. ADVOCAAT, Secretaris. O. A. MEERBURG, Penningmeester. A. v. HARTINGSVELT. G. AKKERMAN. Binnenland. Donderdagmiddag ten half 3 had on der zeer groote belangstelling, de ope ning plaats van het Vredespaleis en de overdracht daarvan aan den Raad van Beheer van het Permanent Hof van Ar bitrage. Tegenwoordig waren hierbij H.H. M.M. de Koningin, de Koningin-Moe der, Z. K. H. den Prins en tusschen de 4 en 500 genoodigden. Schier alle lan den waren vertegenwoordigd. De Voorz. van de Carnegiestichting, de Minister van Staat jhr. Mr. Van Karnebeek, hield een overschoone rede tot H.H. M.M., vertegenwoordigers en tot den heer Car negie, om daarna een schets der ge schiedenis van dit belangwekkend pa leis te geven, daarbij wijzende op de medewerking en belangstelling van de verscnillende landen en vorsten, waar- van de vele belangrijke schenkingen getuigen. Spreker besloot ten slotte zijn rede met de woorden Het Vredespaleis zal niet alleen de werkplaats zijn, waarin men arbeidt aan het handhaven van den vrede door het recht, maar het zal ook tot de verbeel ding spreken, en een merkteeken zijn voor allen die gelooven aan het voor uitstreven van het menschdom naar dat ideaal der beschaving, waarin er geen oorlogen tusschen de volkeren meer zullen zijn. Het zal bezoekers trekken, pelgrims, het zal de regeeringen uit- uoodigen om hun geschillen aan arbi trage te onderwerpen en zal in zijn bi bliotheek en wellicht in zijn academie een plaats van geestelijke gemeenschap en samenwerking vormen voor hen, die door de studie van het internationale recht de toenadering der beschaafde volkeren beoogen. In dien zin zal dit Paleis een Tempel des Vredes zijn, waarin, zelfs als de gol ven van den oorlog aan den gezicht einder rijzen, de betere gevoelens een wijkplaats kunnen vinden om, evenals de duiven van de Arke Noachs, na den storm hun vlucht te hervatten. De Minister van Buitenlandsche Zaken jhr. mr. De Marees vanSwinderen, voorz. van den Raad van Beheer van het Permanent Hof van Arbitrage, sprak daarop de aanwezigen toe, waarbij ook den bouwlieden van deze stichting een welverdiend woord van lof werd gebracht. Deze spreker moest er tot zijn groot leedwezen op wijzen, dat sinds de eerste vredes-conferentie reeds eenige der voor mannen voor den vrede gevallen waren, waaraan schier ieder rijk zijn deel offeren moest, maar kon gelukkig constateeren, dat de geestdrift voor dit nobel en eervol doel gelijken tred gehouden had met den voortgang bij het verrijzen van dit paleis, waarvan door medewerking van zoovele hooggeplaatsten, met recht zulke groot- sche verwachtingen gekoesterd mogen worden. In verband met bovenstaande opening zijn door H.M. de Koningin de volgende onderscheidingen verleend: Van ridder grootkruis in de orde van Oranje-Nassau aan den heer Andrew Carnegie, uit Amerika, en den Minister van Staat jhr. mr. A. P. C. van Karne beek, voorzitter van het bestuur der Carnegie-stichting te 's-Gravenhage; vaD den ridder der Orde van den Neder- landschen Leeuw aan den heer J. A. G. Steur, architect van het Vredespaleis van commandeur der orde vaD Oranje- Nassau aan de heeren Cordonnier, den ontwerper-architect van het Vredespaleis en mr. R. J. H. Patijn, lid, tevens secre taris-penningmeester der Carnegie- stich- ting. Voorts zijn de werklieden bij den bouw van het Paleis, L. H. Intres, J. Scherpenhuyzen en T. C. Tiemens, be giftigd met de zilveren medaille ver bonden aan de Oranje Nassauorde. Al spelende met een vuurwapen heeft de dertienjarige H. C. te Escharen zijn driejarig zusje in het hoofd getroffen, zoodat het kind reeds na een paar uren is gestorven. Woensdagochtend omstreeks halftien heeft de 21 jarige kuipersgezel W. V. een moordaanslag gepleegd op zijn 26 jarige verloofde, ten huize van haar ge huwde zuster, die woont op de eerste étage van het bovenhuis Gerard Dou- straat 231 te 's-Gravenhage, bij wie zij inwoonde. Het meisje kreeg een revolverschot in de linkerkaak, een in den linkerboven arm en een in de linkerhand en een schampschot in de linkerzij. V. was dien ochtend om halfacht in een koffiehuis gekomen op den hoek van de Gerard Doustraat en de Van Miereveltstraat, waar hij een glas bier had gebruikt en zich eenigszius zenuw achtig had aangesteld. Eenigen tijd later kwam hij terug om gebruik te maken van het privaat in het café. Daarna is hij naar boven gegaan; hij moet het meisje, terwijl zij uit het raam van de achterkamer keek, een schot in het hoofd hebben gegeven. Terwijl zij moord roepende de kamer uitvluchtte, zou hij haar nog een drie tal schoten hebben nagezonden; op de trap, die naar het benedenportaal leidt, is zij gevallen. Daar werd zij gevonden door een burger, die op het hulpgeroep kwam toesnellen. Zij wees met de rechterhand naar de achterkamer, waarop de man naar het politiebureau aan de Van der Vennestraat snelde. Agenten, die zich daarop snel naar de plaats van het misdrijf begaven von den op een plat achter het huis, waarop hij waarschijnlijk door het raam van de achterkamer was gekomen, den dader liggen, aan een hevige zenuwtoeval ten prooi. Hij werd na bij bewustzijn te zijn gebracht, overgebracht naar het nabij gelegen politiebureau, waar hij verklaard moet hebben uit Scheveningen te zijn gekomen om het meisje tedooden. Als reden voor de daad moet hij hebben opgegeven, dat zij hem ontrouw was geworden. Inmiddels was de verwonde door den eerste-hulpdienst verbonden. De toege brachte schoten moeten geen levensge vaarlijke verwondingen hebben veroor zaakt. Nadat een voorloopig verband was aangelegd, is het meisje overge bracht naar het Gemeenteziekenhuis. De toestand van het verwonde meisje was desmiddags zóo verbeterd, dat zij zich te voet naar het commissariaat aan de Riviervischmarkt kon begeven, waar een commissaris haar een verhoor afnam. Op de revolver van den dader werden nog twee scherpe patronen gevonden, hij had ook nog vijf patronen in een van zijne zakken. Woensdagnacht is te Oss de boeren woning van den landbouwer v. d. Berk afgebrand, zonder dat iets gered is kun nen worden. Terwijl de wed. v. d Berk zich naar haar zoon had begeven om een en ander omtrent de hem getroffen ramp te vernemen, is tijdens hare af wezigheid ook de door haar bewoonde behuizing, welke ongeveer een half uur verder is gelegen, geheel afgebrand. Om trent den oorzaak van beide is nog niets bekend. Te Leiden doet zich, op het voetspoor van Parijs, een strijd tusschen huurders en huiseigenaren voor. Het L. Dbld. meldt van een besluit van den bond van huiseigenaren tot een verhooging van de weekhuren met 10 pet. Een der grootste eigenaars, de vereeniging Na tionaal Grondbezit, is daarmede begon nen. Den bewoners van een geheele straat, de Pasteursstraat, werd aange zegd, dat met ingang van 1 September de huur f 2,50 per week bedragend, met f 0,25 is verhoogd. Er is een vergadering belegd van be woners dier straat, waarin tegen den maatregel werd geprotesteerd en beslo ten eenparig te weigeren de verhooging te betalen. Er is een vereeniging van huurders opgericht, een voorloopig be stuur benoemd en besloten een open bare vergadering te houden. Woensdagavond is de 17 jarige doch ter van deu heer G. te Gorinchem in een winkel door een luchtkoker geval len. Kort daarna is zij overleden. Dinsdagavond is onder de electriciens te 's-Gravenhage een werkstaking uit gebroken, als gevolg van het niet vol doen door de patroons aan den door den Nederlandsche Metaalbewerkersbond te Amsterdam bij schrijven van 15 dezer gestelden eisch om binnen zekeren ter mijn een collectief arbeidscontract met de arbeiders aan te gaan. De staking omvat ongeveer één derde (ongeveer 160 man) van het aantal werk lieden in het electriciensvak werkzaam. Bij een huiselijken twist sloeg Dinsdag de fabrieksarbeider Johan E., te Glaner- brug, zijn vrouw zoodanig met een klomp, dat zij bewusteloos ineen zeeg. De toe stand der vrouw, die nog steeds buiten bewustzijn is, is ernstig. E. is aange houden. Burgerlijke Stand. Werkendam, van 22 tot 29 Augustus. Geboren Goverdina, d. v. L. den Haan en E. C. Potters. Overleden Pietronella Hakkers, 58 j., echtg. van Mathijs Damen. Dewerken en Sleeuwijk, van 22 tot 29 Aug. Geboren: Machiel Jan, z. v. H. Rochat en H. J. Verschoor. Overleden: Arie Visser, 86 j., wedn. van M. Visser. Afloop Aanbestedingen. 27 Aug. Min. van Waterstaat, het uit voeren van baggerwerk in het Scheur en in de Doorgraving tusschen Poortershaven en Hoek van Holland. Raming f 109,000. Er waren voor dit werk geen inschrij vingsbiljetten ingeleverd. Kerknieuws. Aalburg en Heesbeen. Door ds. H. de Geus te Wilnis, is voor het be roep naar deze gemeente bedankt. PRGDIkBEUBTEN, 31 Aug. Geref. kerk, (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9,30 u. lees kerk, nm. 6 u. ds. Pontier, van Waardhuizen. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. Geref. kerk, vm. 9.30 u. leeskerk. Aalburg, geen dienst. Het 2e Zangersfeest ran den Bond ran Christelijke Zangrereenigingen „De Drie Prorincien" Gelderland, Zuidholland en >oerdbrabant. Heusden, vm. 10 u. de heer D. Clewits, Evangelist te Nederhemert. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk, nm. 6 u. ds. Van der Zanden uit Andel. Werkendam, vm. 9.30 en nm 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, geen opgaaf. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andelnm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniénbroekvm. 9.30 u. ds. Blankhart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2