AVOHDTEEKEMOOL, Bericht van Inzet. Aanbesteding. Bouwland. VAN LEEUWEN Co." J. Romijn, J A. F. illuttcrs-vao Herwijnen. lVapen- en Aiminitieliamlei. Het WOONHUIS c. a., J. C. WINKEL, CümmissmÉs in leden, Yijfzinnenstraat, bij de Veemarkt, GORIJMCHEM. Naai-, Schoenmakers-en Stepmachiaes, WeegbasGules, enz. Groot en Klein Vuurwerk Ruijsch te Utrecht. a Eenige perceelen BOUWLAND, Notaris Kerkhoven te Werkendam, Ververstraat 25, 's Hertogenbosch. aan te besteden: Groote sorteering. Eigen werkplaats voor reparatiën. Fijn Lederwerk voor de Jacht. dag is benoemd tot minister van bui- tenlandscbe zaken, de heer jhr. dr. J Loudon, buitengewoon gezant en gevol machtigd minister te Washington. Vrijdagochtend zijn de leden van het nieuwe Kabinet reeds vóór half negen, gekleed in ambtscostuum, op het Huis ten Bosch gekomen, om in handen van Hare Majesteit de eeden af te leggen. De overneming van de portefeuilles uit handen van hun ambtsvoorgangers door de nieuwe ministers had op ver schillende uren van den dag aan de onderscheidene departementen plaats. Een erfenis? Te Wageningen had de 17 jarige mej. B. loese verkeering met den horlogemaker G. Dinsdag j.l. ont ving de famillie B. een met potlood ge schreven brief, onderteekend door G., waarin deze mededeelde, dat zijn neef was overleden en hem f 500.000 had nagelaten. Allerlei fraais werd verder aan mej. B. beloofd. De blijdschap in de familie B. was zoo groot, dat men vergat naar de juistheid van het bericht te informeeren en overal reusachtige inkoopen ging doen. Het huis werd voorzien van gas- en waterleiding, fraaie lampen werden er gehangen, een duur buffet werd aan geschaft, kostbare zijden dekens, schoe nen, gouden en zilveren horloges, enz. werden gekocht. Voorts moesten er drie fietsen komen en de banketbakker en de wijnleverancier werden met royale bestellingen bedacht. Er werd braaf ge geten en gedronken, waarbij de buren niet achterbleven met hun belangstel ling. Dit duurde tot Vrijdagavond, toen een der leveranciers om geld kwam. Toen kwam de zaak uit en daar er geen andere waarborg bleek te zijn dan het bewuste briefje, haasten zich de ver schillende leveranciers hun goederen terug te halen. Het banket was intus- schen opgegeten, en de geleverde alco hol opgedronken. De politie heeft zich met de zaak be moeid. Aan de N. R. Ct. wordt hierover na der gemeld Tusschen de 17-jarige mej. Joh. B. en den horlogemaker G. met wien zij zou zijn verloofd, bestond, het is nader gebleken, geen de minste verhouding. Wel heeft Joh. B. meermalen getracht tot G. in nadere betrekking te komen, maar hij heeft die pogingen steeds met beslistheid afgewezen. Aan haar ouders gaf zij echter anders voor. Zij deed be treffende hem allerlei verhalen en de laatste weken vertelde zij telkens, dat G. spoedig heel rijk zou worden. Daar zij weinig geloof vond, schreef zij het volgende briefje, met potlood op een gewoon velletje postpapier: Wageningen, 26 Augustus. Mej. Even wil ik informeeren of de fuif goed is afgeloopen. We hebben ons ge ducht geamuseerd, 't Is dan ook wer kelijk wel de moeite waard om er over te fuiven. Jo heeft u zeker de geluk kige dood en de rest van mijn neef wel medegedeeld. Ik heb nu in eens f 500,000 (zegge vijfhonderdduizend) gulden gekregen. U moet Jo nu maar niets meer laten doen, anders moet ze maar een meid huren. Ik hoop nu onderhand een villa op de straatweg te zetten waar we dan mettertijd gezellig kunnen wonen. Ik zal Jo wel zooveel geld geven, dat ze niets of nergens geen gebrek aan heeft en voor u ook prach tig goed kan koopen. De fietsen zullen we begin volgende week over oordeelen. Hartelijk gegroet. H. A. J. G. Dit schrij ven was aan de moeder ge richt. De fuif hierin genoemd was de viering van een familiefeest van G's ouders, dat Jo zou hebben meegemaakt. Bij de ouders, zeer eenvoudige men- schen, verdween nu alle twijfel. De gansche familie, verblijd met het voor uitzicht op zoo'n rijken schoonzoon, echtgenoot en broeder, begon nu links en rechts allerlei inkoopen te doen. In een paar dagen stonden kamers, gang, keuken enz. en waren de kasten rijke lijk voorzien van allerlei eetwaren. Wel was er eenige bevreemding over den eenvoudigen vorm, waarin men zulk een gewichtige mededeeling had ont vangen en over het feit dat G. zelf niet kwam, doch Joh. wist haar ouders op die punten volkomen gerust te stel len. Joh. deed inkoopen van allerlei dingen, als handtaschjes, horloges, gou den kettingen, fietsen enz., vader en moeder bleven niet achter. Vader ging persoonlijk een ameublement uitzoeken dat f400 kostte en liet zich twee costuums aanmeten. De heerlijkheid heeft tot Vrijdag avond geduurd. Een van de leveranciers wenschte geld te ontvangen en bleef, niet tevreden met een belofte, aandrin gen op betaling, waarop hem als bewijs, dat alles betaald zou worden, het be wuste briefje werd ter lezing gegeven. Het gevolg is bekend. Joh. vluchtte naar Amsterdam, waar zij werd aange houden en Zaterdagavond naar Wage ningen teruggebracht. Zij legde heel spoedig een volledige bekentenis af. Totaal had de familie ingekocht voor een bedrag van ongeveer f 1500; daar echter bijna alles is teruggehaald, is de geleden schade gering. Zij gaat een bedrag van f 200 niet te boven. De vader heeft bovendien verklaard alles te zullen betalen. Alle leveranciers heb ben schriftelijk de verklaring afgelegd, geen vervolging te wenschen. Joh. is na het verhoor Zaterdag op vrije roe ten gesteld. In het weekblad De Ingenieur, schrijft de heer P. H. Kemper, c. i., over Neder- landsche aannemers in het buitenland. Zijn mededeelingen beoogen den om vang van het optreden van de Neder- landsche aannemers eenigszins in het licht te stellen. Achtereenvolgens worden behandeld de werkzaamheden van Nederlandscha aannemers in Europa, en wel in Bel gië,. Denemarken, Duitschland, Enge land, Frankrijk, Portugal, Rusland, Spanje en Zweden; in Afrika, namelijk in Zuid-Afrika, Duitsch Zuid-West Afri ka en Egypte; in Amerika, namelijk in Argentinië, Brazilië, Chili en aan het Panamakanaal en ten slotte in Azië, in het bijzonder in China en Nederlandsch Oost-Indië. Aan het slot van zijn belangwekken de mededeelingen verklaart de schrij ver „Bovenstaande mededeelingen maken er geenszins aanspraak op volledig te zijn uitdrukkelijk zij onder de aan dacht gebracht dat zij alleen betreffen zoogenaamde „openbare" werken ter wijl zij over het algemeen slechts zeer beknopt konden zijn. „Er moge echter uit blijken hoe ruim en veelzijdig het gebied is, waarop onze Nederlandsche aannemers zich bewegen, hoe groot hun ondernemingsgeest is en in hoe ruime mate zij er toe bijdragen om den goeden naam van de Neder landsche techniek, inzonderheid op wa terbouwkundig gebied, te verbreiden en hoog te houden, waarvoor hun een eere- saluut in het weekblad De Ingenieur alleszins toekomt." Bij de regimenten van het wapen der infanterie ontbreekt een groot aantal luitenants, zoodat er verscheidene com pagnieën zijn waarbij geen luitenant zal kunnen worden ingedeeld, wanneer met 1 October de nieuwe organisatie zal zijn doorgevoerd. Maandag werd uit Rotterdam ge schreven De klinker W. R., wonende in de Wolphaertsbocht, heeft zich Zaterdag nacht, komende van Schiedam, aan den Mathenesserdijk te slapen gelegd. Toen hij gisterochtend ontwaakte, bleek men hem in zijn slaap van zijn horloge en por- temonnaie met geld beroofd te hebben. Een waker, in dienst van den ge- controleerden particulieren nachtveilig heidsdienst heeft in den afgeloopen nacht te een uur op de Wijnhaven een man betrapt, die bezig was een dronken man, die in een portiek van pand no. 133 aldaar in slaap was gevallen, te berooven. De dader zette het op een loopen, maar de waker kon hem na een jacht door verschillende straten, op den Visschersdijk grijpen, waarna de vluch teling aan de politie werd overgeleverd. In het bureau in de Pauwensteeg werd in een kous van den straatroover, ge naamd J. W. W., een bootwerker uit de Christiaan de Wetstraat, een horloge met ketting gevonden, dat hij van den beschonken man, een arbeider van den WestVarkenoordschenweg,had gestolen. Zondagnacht vonden twee rangeerders in dienst van de S S. naast de rails van de spoorbaan aan den Breeden Hille- dijk alhier, den 28-jarigen stoker A. C. liggen, een vreemdeling, deel uitmaken de van de bemanning van een hier lig gend stoomschip. Hij verkeerde onder den invloed van sterkedrank. Zijn rech terhand was verbrijzeld, de reehterarm gebroken en het hoofd ernstig verwond. Naar het ziekenhuis gebracht, overleed hij daar aan de bekomen verwondingen. De man is waarschijnlijk in beschonken toestand tegen een rangeerenden trein geloopen. Naar het N. v. d. D. verneemt, zou de heer Wibaut zich bereid hebben verklaard als wethouder voor armwezen en gezondheidsdienst te Amsterdam op te treden, indien de raad hem als zoo danig verkoos. Er zouden om deze benoeming te bevorderen samensprekingen hebben plaats gehad tusschen de leden van de soc.-democratische en de vrijz.-democra tische fractie en enkele liberale raads leden. Te Velseroord is een sterfgeval voor gekomen onder verdachte omstandig heden. In het gezin van H, is een jongen van 11 jaar overleden, terwijl de overige leden van het gezin gelijktijdig onge- i steld werden, met dezelfde verschijnse- j len, maar niet doodelijk. Vermoedelijk j is het een geval van vergiftiging, daar bij één der personen, die het minst van een zekere spijs gebruikt had, de verschijnselen in zeer geringe mate zich vertoonden. plaats gehad, onder zeer eigenaardige omstandigheden. Een Duitscher, die reeds geruimen tijd door de politie ge signaleerd was en zich had schuldig gemaakt aan bedriegelijke bankbreuk, wilde Vrijdagmidddag met den trein naar Duitschland vertrekken. Toevallig bevond zich in dienzelfden trein een inspecteur van politie, die den man door zijn vreemd doen, reeds geruimen tijd had gadegeslagen. Juist op het oogen- blik dat de trein in beweging was, her kende de inspecteur in hem de gesig naleerde persoon. Onmiddellijk werd de trein tot stilstaan gebracht en werd de Duitscher door den inspecteur gearres teerd en later met behulp van eenige agenten naar het bureau van politie overgebracht. Marktberichten. te Deugden, met drie-jarisen cursus. Opgericht door het Departement Heusden der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De Cursns 19131914, zal aanvangen 15 September 1913, en eindigen 15 Maart 1914. Leerlingen, welke dezen cursus wenschen te volgen, moeten zich vóór 9 Septem ber a s. bij een der Bestuursleden van de School aanmelden, terwijl daartoe ook gelegenheid zal worden gegeven op Zater dag; 30 Augustus en 6 Septem ber a.S., des avo ids van 9—8 uur, in een der lokalen van de M.U.L.O. School. Het Bestuur: L. G. VAN GENDT. J. A. STEINZ. K. A. VAN RIJSWIJK. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 32,631 stuks. Hoendereieren van f4,45f6,10 per 100 stuks. 4 Zalmen f 1.00f 1.31 per pond. 95 Zalmen f 1,05f 1,60 per pond. Deze week aangevoerd en afgeslagen: 285 Zomerzalmen f 0.75 tot f 1.75 per pond. 44 St.-Jacobszalmen f 1,00—f 1,60 per p. 60 Zalmen f 0.85f 1.90 per pond. Paling f 0,00f 0,00 cent Snoek f 0,25f 0,45 cent Witvisch f 0,10—f 0,20 cent bestaande uit twee Burgerwoningen onder één dak, Erf, Tuin, Boomgaard Bouw terrein aan de Kade te Werkendam, van den Heer C. A. KOONINGS, staan in bod Koop I f1800, Koop II f1420, Koop III f 150, Koop IV f 200, Koop V f 225. De FINALE VERKOOPING blijft be paald op Maandag 8 September 1913, nam. 8 uur precies, in café „Zwets", a. d. Sasdijk te deWerken, terwijl inmiddels inlichtingen zijn te verkrijgen en hoogingen worden aangenomen ten Kantore van Notaris KERKHOVEN te Werkendam. 29 30 31 1 Waterhoogte Hoog Water. 0.79 M. 092 1.02 1.22 Aug. Sept. Heusden. Laag Water. 0.16 M. 4 N.A.P. 0.26 0.35 0.55 Waterhoogte Maastricht (brug). 1 Sept. 0 37 M. beneden 0. 2 0.41 WATERHOOGTE 1 Sept. 2.03 2 203 KEULEN (11 u. v.m.) M. boven 0. Ad vertentiën Uit Amsterdam wordt gemeld: In het laatst van de voorgaande week heeft een arrestatie van een Duitscher Uitsluitend cit Ciir»§. y BES O IJ EN. AGENT IN: Toiletartikelen. Parfumeriën. Schoonmaakartikelen. Garen, band, enz. Staal waren. Kramerijen. enz. enz. enz. Uitgebreide monster-collectie ter bezichtiging te mijnen kantore. Voor directe aflevering voor raad beschikbaar. Concurreerende prijzen. Z F e M H 2 C H 2 na pua);n(«i)![i Notaris Kerkhoven te Werkendam, zal Dinsdag 9 September 1913 nam. 7 uur precies, in het Café „Wilhelm" te Woudrichem, publiek verhuren, voor 7 jaren: onder Rijswijk en Woudrichem, respectie velijk voor Jhrn. B. en H. de Jong van Beek en Donk, Jhr. H. de Jong van Baek en Donk, de Heeren J. M. Peereboom en L. J. W. Struik Daim, bij biljet omschreven. zal Donderdag 11 September 1913, nam. 1 uur precies, in „HET ZWART PAARD", aan den Ippelschendijk, onder Almkerk, publiek verhuren, voor 9 jaren, in den Ouden Ippelschen polder: lo. 22920 hectaren Douw- land, en 8o. 131 80 hectaren Bouw land, aan de Gallandsche Steeg, in huur bij F. de Klerk te Almkerk. kevraagd: f 500 4 pCt. 's Bosch95 pCt. f1000 3| pCt. N.-Brab. Mij. voor Gemeente Crediet90 f1500 aand. Mij. tot Exploit, v. Bouwterrein 's Bosch 45 2 pCt. obl. Waterschap Groot Mijdrecht offerte. 3| pCt. obl. Bommelerwaard boven den Meidijkofferte. Aandeelen Katholieke Illustratie offerte Aangeboden: f2000 aand. Alg. Verzekering Mij. „Adjuto" 40 10 f500 aand. Mij. tot Exploit. v. Bouwterrein 's Bosch 60 f5500 4 pCt. Prov. Drenthe 1908 97f 3 f500 4 pCt. gem. Katwijk 97f f7000 4 pCt. gem. Vlaardingen 1912 96£ f 2000 3£ pCt. gem. Zaandam 1891 92 f500 3 pCt. gem. 's Bosch 1896 84 f1000 Si pCt. gem. Den Haag 93 f2000 3 pCt. gem. Dordrecht. 82£ f1000 3£ pCt. gem. Hengelo - 89 f1000 4 pCt. gem. Zwolle 96£ 26 f 500 4 pCt. gem. Harderwijk 95? f8000 4| pCt. gem. Winschoten lOOf 2 f 500 4 pCt. Waterschap de Dommel Bod. f1000 4 pCt. gem. Den Helder 95£ Coupons te Amsterdam betaalbaar. I DB KERKVOOGDEN der Ned. Herv. Gemeente te Drunen, zijn voornemens 8 September, in genoemd Kerkgebouw, Het doen van Reparatiën en ver nieuwingen aan de Kerk en Pastorie. Bestek en teekening zijn f 1,50 ver krijgbaar bij K. A. v. RIJSWIJK, Bouw kundige te Heusden, welke tevens inlich tingen verstrekt. Is het van 0U0S BEKEND ADRES, veor het HERSTELLEN van alle soorten, Reparaties spoedig en billijk. Voor HECJSDEN en Omstreken worden boodschappen aangenomen bij M. v. D. BRUGGEN, Vischmarkt, Heusden. üün in uitsluitend massief 14 karaats ge waarborgd goud, volgens gewicht, bij Molenstraat B 35, Goriitchem Voorheen ERVEN VONCK. Opgericht 1874. Langendfjk B 191, Oorinchem. Hammerless-geweren, met en zonder ejecteur. Browning repeteergeweer, cab. 1216. Origimeele rookzwakke Patronen, als: Walsroden, merk Zon. Ec. 3, Mulleriete, Kijnoch enz. Het bekende Diana-Jachtkruit, grof en fijn korrel. Richard Herder-Messen en Scharen, onder garantie. Reparatie-Inrichting voor alle Wapenen. BESOOIJ EN1 Sept. Be prijs der Boter teas heden 1.30 a f 1.43 per Kilo. Aangevoerd 100 K.O. Eieren a 4l/2 et. per stuk. OOSTERHOUT, 1 Sept. Boter J 1,28 a 1.30 per Kg. Kieren f 0.19 en 0,20 de 4 stuks GORIN CHEM, 1 Sept. Op de veemarkt waren aan gevoerd 372 runderen, 17 nuchtere kalveren, 30 vette varkens, 978 biggen, 0 schapen en 00 lammeren Be prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 280 350, kalfvaarzen f 200 a 260, gulste vaarzen 120 a 180 melkkoeien f 230 a 270 twee-en-een-halfjarige ossen f a ander half-jange f 80 a H0, pinken f 80 a 120 graskalveren f 60 a 90 nuchtere f 20 a 26, schapen f a lammeren f tl a 00, biggen f 10 a 18 per stuk. Vette varkens 291/2 a 30 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voor: ris tarwe f 9,25 a 11,00, roode dito 8.75 a 10 75, witte dito f 8 50 a 11.inl. rogge f 6.a 6 30 buitenl. dito 6 40 a 6.85 gerst f 5.10 a 6.60 haver f 4.25 a 5. duivenboonen f -. a -. blauwe erwt-n f a mais, 150 pond, f 5.30 a 5.60 alles per heet. Boter 77 a 80 ct. per half kilo Eieren f 1.15 a 1.20 per 26. Kippen f 0.00 a 0.00 per stuk. ROTTERDAM, 12 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 592 vette runderen, 1321 magere dito, 160 vette en graskalveren, 152 nuchtere kalveren, 1598 schapen of lammeren, 754 varkens, 195 biggen. Be pry zen waren als volgt: runderen le kwaliteit 88 2<? kw Ibcent. kalveren le kw. 115 Ie kw 105 ct., schapen le kw. 60, ie kw. 48 ct. vette varkens 60 a 61 ct. licht soort 61 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 18.a 35.idem voor de slacht f 16.- a 22 00 Biggen f i. - a 2 20 per week, Op de botermarkt werden aangevoerd 61/8 en 20/16 ton en 166 stukken van een half ki'o. Prijs le kwali teit f 56 ie kw. f 52, 3e kw. f 50. Per half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwsche eieren f 5 10 a 5,30. Overmaassche dito f 5 10 a 5 30 per 100. Rottcrdamsche eierenveiling, Yischmarkt Gorinchcm. Yischmarkt Hardiniveld. Kraiingschc Yischmarkt. Woudrichemsche Yischmarkt. es e m m 5® M voor den Heer J. A. van Tienhoven, Yragcn en aanbiedingen worden KOSTKLOOS geplaatst, slechts bij uitvoering wordt provisie in rekening gebracht. uw- en ovin<rsrino;e

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 3