was zijn gezellin er met ring en hor loge vandoor. Plaatselijk Nieuws. lleusden, 6 Sept. Voor de betrekking van hoofd der school voor M. U L O alhier, is de volgende voor dracht (alphabetisch) opgemaakt: P. H. van Alphen, hoofd eener school te Eerserveen, wonende te Schoonoord. H. Burgers, onderwijzer eener openbare lagere school te Amsterdam. J. van Doorne te Hellevoetslois, le on derwijzer aan de M. U. L. O. school. J. C. A. Zitwing te VVormer, hoofd eener school. Naar wij vernemen zullen weldra in deze gemeente van de Invaliditeitswet circa 15 personen voordeel kunnen trekken. Werkendam. Dinsdag 11. ver gaderde de Raad dezer gemeente. Na 't gebed werden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Vervolgens werden de herkozen raadsleden (de h.h. J. van Loon C.Dzn., J. de Klerk, J. en C. J. Visser) beësdigd, waarna op voorstel van Ged. St. 2 artt in de ver ordening regelende de werkzaamheden van het Burg. Armbestuur werden gewijzigd. Hierna werd de aftredende wethouder, J. de Klerk, met 8 van de 11 stemmen als zoodanig herkozen. De heer de Boon had 2 stemmen op zich vereenigd, terwijl er een blanco was uitgebracht. De herbenoemde nam de benoeming aan. Bij monde van den heer de Boon, deelde de commissie tot het nazien der rekening mede, dat alles in orde was bevonden en zij adviseerde de rekening en verantwoording voorloopig vast te stellen in ontvangst op f 31363 ll5 en in uitgaaf op f 30459 59s, alzoo met een goed slot, groot f 903.52. Conform dit advies werd besloten. De voorgestelde af- en overschrij vingen op de begrooting 1913 werden goed gekeurd en tevens besloten eene geldleening aan te gaan, groot f 7000 44 pCt. bij de Nutss paar bank alhier. Gemelde geldleening zal afgelost moeten worden in 25 jaar. De gelden zijn noodig voor verlenging buizen net der waterleiding, aanschaffing faecaliën- tankwagen en brug. Met het oog op de pensioenwet werd besloten A. Vos, A. Schaar en B. W. Ridderhof tegen 1 October van een aanstelling te voorzien. Nadat de Voorzitter medegedeeld had, dat hij van Z.Exc den Commissaris der Koningin verlof had de gemeente te verlaten van 5 September 4 October a.s., vroeg de heer W. de Waard eenige inlichtingen naar de werkzaamheden der benoemden inzake de ouderdomsrente en drukte de heer Meijer de wenschelijkheid uit het voor de gemeente benoodigd drukwerk zooveel mogelijk door tusschenkomst van alhier gevestigde han delaars te betrekken. Omtrent het afgeloopen feest alhier, melden we voorloopig alleen, dat de Werken dammers bij vernieuwing getoond hebben recht feest te kunnen vierendat het ant woord der Koningin op het vanwege de burgerij gezonden telegram, luidt als volgt „Hare Majesteit de Koningin dankt u (den Burgemeester) en burgerij Werkendam voor bewijzen verknochtheid, adjudant van dienst Sickinghe; en dat de prijzen voor de ring- njderij zijn ten deel gevallen aan de bespan ningen van de heeren Gr. van Santen (le), C. Bresier (2e), Van der Stelt (3e) en W. de Waard (4e). Eergister kwam hier de droeve tijding aan, dat het vaartuig waarin Van Wijk, baas der visscherij, alhier, en anderen gezeten waren, door de Brielsche boot overvaren is. Onder de tengevolge dier overvaring ver dronkenen, behoort ook Van Wijk. Andel. Tot Wethouder dezer Ge meente (vacature M. de Pij ter Jz.), is ge kozen de heer J. den Dekker Dz. Door ds. H. v. d. Zanden, predikant bij de Ger. Gem. alhier, is voor het beroep naar Giessen-Nieuwkerk bedankt. De zoo zeer gevreesde vlekziekte onder de varkens, is ook hier uitgebroken. Reeds zijn een paar dezer beesten aan de ziekte bezweken, wat tengevolge heeft dat vele eigenaren de hunne hebben laten inenten. Capelle. Dinsdagmorgen stond de auto-vrachtwagen van de firma A. L. Sneep alhier, in lichte laaie, doordat een beetje Wat ons bevreemdde, was, dat wij den scheepsjongen, die onze boot bewaakt had, nergens te zien kregen. Daarbij kan men zich onze woede en verlegenheid lichtelijk voorstellen. Nadat wij elkaar eene poos spra keloos hadden aangestaard, verdeelden wij ons langs het strand, om zoo mogelijk eene boot te vinden, waarmede wij de onze weder konden machtig worden. Eindelijk vonden wij in een kleinen inham een zware vis- schersboot, en zoodra wij die door middel van een paar planken van een noodroer voorzien hadden, stieten wij af. Twee onzer eigen riemen, die wij opvischten, bespoe digden weldra ons voortkomen en na veel inspanning bereikten wij onze boot. Toen wij er in zagen, ontvoer ons allen een kreet van ontzetting over 't schouwspel, dat zich daar aan ons vertoonde. De arme jongen lag er languit in zijn bloed uitgestrekt, de hals was hem van 't eene oor tot het ander doorgesneden. „Die vervloekte moordenaar zal ons dat duur betalenzeide onze goedhartige kapi tein. „Misschien kunnen wij hem nog vangen, jongens, en den armen Bob wreken. Voor uit dusl" Wij droegen het lijk in de visschersboot over en legden deze tot onze terugkomst vast. Vervolgens grepen de matrozen met nieuwen ijver naar de riemen en de jacht werd voortgezet. Er stak thans echter een frisschen landwind op, die ons alle hoop benam, om den smokkelaar te achterhalen. Wij keerden diensvolgens naar onzen kotter terug en deze nam dadelijk den koers, waarin wij den logger dachten te vinden. Onze verwachting werd evenwel teleur ge steld, daar wij op verschillende andere kruisers wel twee drie weken vruchteloos moeite deden, om den moorddadigen sluiker op te sporen. Men heeft sedert in deze wate ren nooit weder iets van Hans Brentzel ge zien of vernomen. benzine in brand was gevlogen en daardoor het houtwerk vlam vatte. Door ijlings toe geschoten hulp en met steun der brandspuit wist men erger te voorkomen. Driiumelen. Gedurende de maand Augustus werden aan het Postkantoor al hier behandeld 46 telegrammen, waarvan 19 verzonden en 27 ontvangen. In de Rijks postspaarbank werden ingelegd f 5537,en terugbetaald f 1110, Cleertruidenberg;. Bij de op Donderdag 1.1. plaats gehad hebbende ver kiezing is bij enkele candidaatstelling be noemd tot lid van den Gemeenteraad de heer J. J. Scholtens, notaris alhier. denderen. Op uitnoodiging en onder leiding van onzen EdelAchtb. heer Burgemeester, had Dinsdag eene druk be zochte samenkomst plaats in het café „Het Rechthuis", ten einde in navolging van andere gemeenten in ons land, onze 100- jarige onafhankelijkheid op eene gepaste doch spontane wijze feestelijk te herdenken. Staande deze vergadering werd eene com missie uit 12 personen bestaande gekozen, met den heer Burgemeoster als eere-voor zitter, ten einde een programma voor boven gemeld doel samen te stellen. Herpt- Tot opper brandmeester is be noemd de heer Adr. Buijs Mzn. kaatsheuvel. Een dezer dagen kregen twee ongunstig bekend staande per sonen, na eerst genoeglijk te zijn uitgeweest, twist. Het mes bleef natuurlijk niet achter wege. De eene, zekere H., gaf daarmede zijn „vriend" een snede over 't gezicht, waar door een bloedende wond ontstond. Naar we vernemen is onze geachte gem.-secretaris deze week door een beroerte getroffen, waardoor de linkerzijde van zijn lichaam geheel verlamd is. Hoewel we eerst vreesden dat Kaats heuvel achter zou blijven in de rij der feestvierende gemeente, eindelijk heeft zich hier toch een voorloopig comité gevormd tot feestelijke herdenking van Neerlands onafhankelijkheid. Het voorloopig comité bestaat uit de heeren I. Lombarts, C. v. d. Assem, A. Schalken, G. Snoeren en J. Teu- lings. Neder hemert- Onder begunstiging van het prachtigst zomerweder is Donderdag het Onafhankelijkheidsfeest gevierd. Na trac- tatie der schoolkinderen werd een optocht georganiseerd, welke zeer de aandacht trok, zoowel door de costuums der paardrijders als de prachtig versierde fietsen. Een mu ziekcorps verhoogde de feestelijke stemming. 's Middags hadden op het Eiland kinder en volksspelen plaats en 's avonds werd het feest aan de Noordzijde voortgezet. Enkele inwoners hadden een aardige illuminatie aangebracht. Nieuwend||k. Bij de Donderdag gehouden wedstrijd van de schietoefeningen tot verhooging van 's Lands Weerkracht waren 19 deelnemers. De prijzen werden behaald als volgt: le L. van Drunen, 2e J. van Delzen, 3e Jac. van Delzen, 4e G. van Breugel, 5e C. van Noorloos, 6e G. Romeijn, 7e Johs. van der Stelt, 8e E. den Dekker, 9e A. van Del zen. Poederooien. Tot wethouder dezer gemeente is benoemd de heer G. D. van Os, landbouwer te Aalst. *RUswt)k Gedurende de maand Aug. werd aan het hulppostkantoor op 's Rijks postspaarbank belegd f 1002.25 en terugbe taald f791.30. Sprang. Bij de uitgraving voor den aanleg der gasleiding op het kerkhof, achter het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier, werden nog verschillende menschengeraamtes op gedolven. Met den aanleg der hoofdleiding is men gereed. Thans wordt druk gewerkt om de leiding in de huizen gereed te maken. Vermoedelijk zal aan het einde dezer maand onze gemeente in zijn geheel van gaslicht voorzien zijn. Donderdagmiddag geraakte het paard van den voerman J. Klis alhier, in de spoor- sloot, met het gevolg dat het zijn nek brak. Ween. Aan het telefoonkantoor alhier werden over de maand Augustus behandeld 42 telegrammen, waarvan 24 werden ver zonden en 18 zijn aangekomen. Het plukken van fruit is in vollen gang en heeft er nog al veel verzending plaats naar Rotterdam en Amsterdam. Voor peren is nog veel vraag, vooral knolperen, waarvan het gewas overvloedig is. De prijzen hiervan bedragen van f4 tot f 4.50 per HL. Wr|f hoeveh-Cappel- Bij enkele candidaatstelling is op 4 Sept. 1913, tot lid van den gemeenteraad gekozen de heer G. IJ. Heijmans, zulks in de plaats van den heer Van der Waals, die ontslag had ge nomen. Verslag van den Raad der gemeente Heusden, op Dinsdag 2 Sept. des avonds half acht. Voorzitter burgemeester Honcoop. Secretaris de heer Van Eggelen. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter de Vergadering geopend hebbende, leest de Secretaris de notulen der. vorige vergadering welke onveranderd wor den goedgekeurd en daarna vastgesteld. Bij de beëediging van de heeren Chr. de Jongh en L. de Mol, verhefien alle leden zich van hun zetels. De Secretaris leest de vereischte eeden uit het wetboek voor, welke in handen van den Voorzitter worden afge legd. Na deze plechtigheid verklaart de Voorzitter de herkozen leden geïnstalleerd en verzoekt de heeren zitting te nemen. Thans wordt overgegaan tot de keuze van een wethouder wegens buitengewone aftre ding van den heer De Jongh. Reeds bij eerste stemming blijkt de aftredende wet houder met algemeene stemmen weer als zoodanig benoemd te zijn. In een keurige speech wordt de heer De Jongh door den Voorzitter toegesproken en gefeliciteerd. De heer De Jongh dankt voor de hartelijke woorden van den Voorzitter, zegt zich de keuze te laten welgevallen en hoopt het in zijn persoon gestelde vertrouwen, nimmer te zullen beschamen. Voor de aanbieding van de gemeente rekening 1912 wordt een commissie benoemd bestaande uit de heeren De Mol, Prins en Van Andel. Nadat deze heeren hun benoeming hebben aanvaard, wordt overgegaan tot behandeling van punt 5 der agenda: Wijziging van het reglement der Godshuizen. De Voorzitter deelt mede, dat ingevolge de nieuwe Armenwet aan het reglement een paar nieuwe artikels moeten worden toege voegd, nl. artt. 47, 48 en 49. De betreffende stukken zijn aan de leden van den Raad verzonden. De heeren kunnen dus voldoende op de hoogte zijn. Mocht iemand soms een ander voorstel hebben, dan wenscht de Voorzitter dit te vernemen. De heer Van Andel wil deze gelegenheid te baat nemen, om art. 38 in dien zin te wijzigen, dat daarin voorkome, dat weezen die niet in staat zijn in hun eigen onderhoud te voorzien tot den leeftijd van 21 jaar zullen worden verzorgd, dus den leeftijd van 23 jaar te vervangen door 21. Na korte discussie wordt het voorstel des heeren Van Andel aangenomen evenals dat van Burg. en Weth betreffende de drie bovengenoemde artikelen. Bij de behandeling van heffing en invor dering van havengelden zegt de Voorzitter, dat door een nieuwen stoombootdienst het noodig is art. 8 sub a aan te vullen. Dit art. gold tot heden slechts stoombooten met personenvervoer. De booten met uitsluitend goederenvervoer voor Heusden bestemd val len er buiten. De Voorzitter stelt voor, dat ook deze categorie van vaartuigen in het art. zal worden opgenomen, om later geen kwesties met de betrokken maatschappij te krijgen. Nadat de Voorzitter een vraag van den heer Van Andel of de tram booten nu reeds aan- leggeld betalen bevestigend heeft beantwoord wordt de aanvulling van het art. met alge meene stemmen aangenomen. Ingekomen stukken: a. Brief van den heer J. L. A. Thielman te Sommelsdijk, uit welks schrijven blijkt, dat de heer Thielman de benoeming tot hoofd der M. U. L. O. school alhier niet accepteert. De Voorzitter zegt, dat de voordracht voor een nieuw te benoemen hoofd weldra ver wacht kan worden, daar spoedig een con ferentie met den heer districts-schoolopziener zal plaats hebben. Er wordt besloten het aanvangs-salaris te bepalen op f1550. b. Een telegram van H. M. de Koningin houdende dankbetuiging voor de aange boden gelukwenschen. c. Brief Ged. Staten, inhoudende opnieuw vast te stellen verordening gezondheidswet in verband met volkshuisvesting. Voorz. acht het wenschelijk, dat meer voorzorgsmaatregelen genomen worden bij de passage over de tramrails nabij de Wijk- sche poort. De heer Veerman stemt hiermede vol komen in. Spreker is er getuige van geweest, dat zich een voertuig op een meter afstand van de rails bevond en de tram juist om den hoek kwam. Het scheelde maar zeer weinig of een botsing had plaats. Wordt besloten het publiek bij nadering van de tram bij avond te doen waarschuwen door een rood licht en bij dag door een vlaggetje. De heer Vos informeert op welk uur dat roode licht vertoond zal worden. De heer Veerman acht dit het best een half uur na zonsondergang en voor zons opgang. d. Schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring verhuring van grond aan den heer Van Strien. Bij de gebruikelijke rondvraag van den Voorzitter wenscht de heer Van Andel den uitslag te vernemen van de conferentie van gemeentebesturen met heeren Staten in zake de op te rchten Electrische Centrale. De Voorzitter deelt mede, dat verschillende besturen uitgenoodigd waren en de meeste voor aansluiting zijn. Zaten we niet vast aan het contract der gasfabriek alhier dan zou ik ook op aansluiting aandringen. Ook heb ik getracht in geval het contract ver broken kon worden daarvoor eenige tege moetkoming te krijgen, maar dat zal niet gaan. Volgens prof. Van de Swaay zal er een groote installatie aan den Moerdijk komen. Vermoedelijk zal deze streek daar aansluiten. De centra van industrie zullen voorgaan en de kleine plaatsen volgen. Gas kost thans 10 cent voor particulier gebruik. De electriciteit kost den verbruiker slechts 7 cent. De heer Veerman merkt op, dat het ver schil dan niet zoo groot is. Het gas is voor industrie slechts 8 cent. De Voorzitter merkt op dat voor industrie hier nog zooveel gas niet verbruikt wordt, waarop de heer Veerman repliceert: Ik betaal toch jaarlijks 4 500 gulden. De heer Van Andel heeft gemeente-ver slagen gezien, waarin gevraagd werd of ze zich willen aansluiten. Gaarna wil ook spreker de correspondentie omtrent deze zaak van gemeentewege vernemen. Daarop worden de betreffende stukken voorgelezen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering waarna de Raad in geheime zitting overgaat, tot behandeling van ingekomen stukken inzake den Hoofde- lijken Omslag. Verslag van de vergadering van den Raad gem. Almkerk, gehouden op Dinsdag 2 September. Afwezig de heer Van der Kaaden. De Voorz. opent de vergadering, waarna door hem het gebruikelijke gebed wordt voorgelezen. De notulen worden gelezen en onveran derd vastgesteld. Thans worden de herkozen leden be- eedigd, met uitzondering van den heer Van der Kaaden, welke wegens ongesteldheid afwezig was, doch wiens geloofsbrieven wor den goedgekeurd. Aan de orde punt I der agendaVast stelling gem. rekening 1912. De commissie, welke benoemd was om deze na te zien, bracht bij monde van den heer Van der Meijden de volgende aan merkingen in le. De hooge advertentiekosten betref fende de paardenmarkt. 2e. Dat de koopprijzen der kachels in de openbare school aan de Voorsteeg hun bij zonder hoog voorkwamen. 3e. Vraagt de commissie inlichtingen om trent de hooge kosten welke door de com missie tot wering van schoolverzuim in rekening gebracht worden. Deze 3 punten worden door den voorz. toegelicht waarmede de vergadering genoegen neemt. De heer Snoek merkt op, dat in de reke ning de volgende feiten hem zijn opgevallen le. Dat de rekening van de firma Laviêre zeer hoog is. De Voorz. antwoordt daarop, dat wegens de uitbreiding door het ontstaan van nieuwe wetten, voor de gem.-administratie hoogere uitgaven niet kunnen uitblijven. 2e. Dat op de rekening voorkomen 2 handteekening-stempels, een voor den Bur gemeester en een voor Wethouder Verschoor, terwijl hij het onnoodig vindt dat de Wet houder een stempel zal hebben. De heer Verschoor wil zich aan zulke kleinigheden niet laten kennen, doch zal bedoeld stempel zelf wei betalen. 3e Maakt de heer Snoek aanmerking op het abonnement op de wetten van Schuur man. De Voorz. ligt dit toe, waarmede allen genoegen nemen. 4e. Wordt door de heer Snoek aanmer king gemaakt, dat een boekwerk aangeschaft is voor f 9 ter uitvoering van de wet op het lager onderwijs. De Voorz. antwoordt dat dit noodig was. 5e. Dat het hem voorkomt, dat de Bur- meester te veel gebruik maakt van rijtuigen op kosten der gemeente. De Burgemeester antwoordt daarop dat hij meermalen ten voordeele der gemeente Eer fiets gaat, hoewel hij in ieder opzicht evoegd zou zijn een rijtuig te nemen, wat door andere Burgemeesters eveneens gedaan wordt. Aangezien de Burgemeester in het alge meen belang der gemeente handelt, in hoofdzaak om betere verkeersmiddelen te verkrijgen, acht de heer Den Dekker deze opmerking vrij vreemd. 6e. Geeft de heer Snoek in overweging in het vervolg te doen rijden met het rijtuig van Schouten, aangezien Sprengers te Sleeu- wijk f2 duurder is voor het rijden naar HeusdeD. 7e. Wordt door hem aanmerking ge maakt dat de leden van het stembureau te Almkerk voor f 10.25 sigaren gebruikt zouden hebben. Bij nazien der rekening, welke ter tafel kwam, bleek echter dat de heer Snoek zich niet minder dan f10 vergist had daar de onkosten voor sigaren slechts f 0,25 be droegen. 8e. Maakt hij aanmerking op de uitgaven voor de kleeding der veldwachters. De Voorz. merkt op, dat dit besluit vroeger genomen was. 9e. Komt de heer Snoek met de bewering dat de bestelling der telegrammen enz. niet goed is opgegeven daar Nieuwendijk veel minder telegrammen ontvangt dan Almkerk. De heer den Dekker zegt, dikwijls tele grammen te ontvangen, doch dat daar de besteller niets mede te maken heeft, daar zij op zijn aanvragen van het kantoor tele fonisch worden overgeseind aan zijn adres, zoodat de besteller daar geheel buiten blijtt en niemand weet hoeveel telegrammen hij ontvangt. 10e. Door verschillende leden wordt aan merking gemaakt over de zeer hooge rekening van den bouwkundige de Later. Waarop besloten wordt hem daarvan kennis te geven. 11e. Vraagt de heer Snoek, of de grind voor de gemeente opgemeten wordt. De heer den Dekker zegt, dat hij daar mede op dezelfde wijze gehandeld heeft, zooals hij handelt voor de polderbesturen waarvan hij voorzitter is. Daarna wordt de rekening vastgesteld. Nader wordt nog met algemeene stemmen besloten de opcenten op de personeele be lasting van 25 op 40 te brengen, met het oog op den ongunstigen toestand der ge meen te- financiën. Bij de gebruikelijke rondvraag worden enkele opmerkingen gemaakt door eenige leden omtrent de brandspuit aan het Verlaat. Besloten wordt deskundig advies te vragen. Daarna wordt overgegaan in geheime zitting. Verslag van het verhandelde van den Raad der gemeente 's-Gravemoer, op Dins dag 2 September 1913. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent deze vergadering en leest de notulen van 1 Aug. j.l., die daarna ongewijzigd worden vastgesteld en geteekend. De heeren A. Beunis en W. Versteeg, leg gen als herkozen leden in handen des Voor zitters de vereischte leden af en worden als zoodanig geinstalleerd. De Burgemeester feliciteert deze heeren met hunne herbe noeming en draagt hun de belangen der gemeente op. De Voorzitter deelt mede, dat de heer N. E. van Heioma te Nijmegen, zijne be noeming als ontvanger dezer gemeente heeft aangenomen, dat is ingekomen een schrijven van Ged. Staten van 5 Aug. j.l., G no. 50, inzake de veranderde marktdagen teRaams- donk, en dat bij besluit van Ged. Staten van 21 Aug. j.l., G no. 151, de gemeente rekening over 1912 is vastgesteld en ge sloten, zooals zij was voorgedragen, welke mededeelingen voor keunisgeving worden aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt aan het comité van het eeuwfeest der Onafhanke lijkheid op 16 Sept. a.s. eene subsidie van f 40,verstrekt, terwijl bovendien het raad huis op kosten der gemeente zal worden versierd. Op verzoek zullen ook de leden van den gemeenteraad deelnemen in den te houden optocht op dezen dag. Aan de orde is de benoeming van een derden ambtenaar van den Burgerlijken Stand, ter voorziening in de vacature, die ontstaat door het vertrek van den heer H. H. Post van den Burg. B. en W. bevelen daartoe aan de heeren C. Bosman en W. M. Nijenhuis, eerstgenoemde wordt als zoo danig gekozen met 6 stemmen, terwijl 1 stem blanco is uitgebracht. Voor de benoeming van een lid in de commissie tot wering van schoolverzuim, worden door B. en W. aanbevolen de heeren J. H. Habermehl en R. Entrop. Eerstge noemde verkrijgt 6 stemmen, en laatstge noemde 1 stem, zoodat no. 1 is benoemd. De gemeentebegrooting over 1914, wordt ua eenige bespreking goedgekeurd, zooals deze door B. en W. wa3 ontworpen. Aan gezien de Gemeentestem, bestemd voor de raadsleden, zoo onregelmatig circuleert, stelt de heer Bosman voor dit abonnement op te zeggen, waartoe dan ook met 6 stemmen wordt besloten, alleen de heer A. Beunis is daartegen. Met deze begrooting is ook gerekend op den bouw van een nieuw lij kenhuis op de algemeene begraafplaats, terwijl het bestaande zal verplaatst worden voor een schuurtje naar de veldwachters woning. Niemand verder het woord verlangend en niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter deze vergadering. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Meeuwen, gehouden 2 Sept. j.l. Afwezig de heer A. Straver. De Voorzitter opent de vergadering waarr.a de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen is 'n besluit van Gedeputeerde Staten, houdende goedkeuring van het Bur gerlijk Armbestuur te Babiloniënbroek en Hill. Hierna wordt overgegaan tot beëediging der op 24 Juni j.l. herkozen raadsleden, de heeren D. van Buuren en J. W. de Graaff. Hierop wordt de benoeming van een wethouder aan de orde gesteld; uit de ge houden stemming blijkt dat 5 stemmen (1 blanco) zijn uitgebracht op den aftredenden den heer D. van Buuren, zoodat deze her benoemd is, die tevens verklaarde de be noeming aan te nemen. Alsnu wordt door burgemeester en wet houders aan den Raad overgelegd de rekening over het dienstjaar 1912, sluitende in ont vangst f 8324.75, in uitgaaf f7710.304, met een batig slot van f 614.444. Deze rekening wordt tot onderzoek in handen gesteld van de heeren G. Boom, A. L. de Graaff en J. W. de Graaff. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Capelle, gehouden op Dinsdag 2 Sept. j.l. Afwezig de heeren R. Middelkoop en A. v. d. Hoeven. Na opening der vergadering leggen de nieuw verkozen raadsleden, de heeren M. J. Rijken en A. L. Sneep, de bij de wet voor geschreven eeden ai, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen: le. een besluit van H.H. Ged. Staten dezer provincie, berichtende, dat ze de be slissing over den grond, waarop de nieuwe school in de kom zal gesticht worden, ver dagen; aangenomen voor kennisgeving; 2e. een adres van de feestcommissie alhier, verzoekende subsidie uit de gemeentekas voor een schoolfeest; met algemeene stem men besloten f 100 subsidie te verstrekken. Daarna komt aan de orde de benoeming van een wethouder, wegens aftreden als raadslid van den heer M. J. Rijken. De heer Rijken wordt weder met alge meene stemmen herbenoemd, waarmede de vergadering hem feliciteert. Onder dank zegging voor het in hem gestelde vertrouwen verklaart de heer Rijken de benoeming aan te nemen. Vervolgens wordt besloten in verband met het sub 2 genomen besluit de begrooting voor 1913 te wijzigen. Ten slotte wordt met algemeene stemmen de gemeente-begrooting voor 1914 op voorstel van het lid Oerlemans, als rapporteur der commissie van onderzoek, zooals ze door burg. en weth. is aangeboden, vastgesteld. Niets meer aan de orde zijnde en niemand het woord nog verlangende, sluit de Voor zitter deze openbare vergadering. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van De Werken en Sleeuwijk, gehouden op Dinsdag 2 September 1913. Tegenwoordig 8 leden. Afwezig de heeren Van der Meijden, I'ruissen en Van 'tSant. Wegens ziekte van den Burgemeester wordt de vergadering met gebed geopend door den oudsten wethouder, den heer Van Krugten, waarna de Secretaris de notulen - van de vorige vergadering leest, welke on veranderd worden goedgekeurd. Vervolgens worden de nieuwbenoemde leden de heeren Cornet, Koman en Van der Stelt geïnstalleerd. Van Ged. Staten is een besluit ingekomen tot goedkeuring van het reglement van het Burgerlijk Armbestuur. Daarna wordt met 5 tegen 3 stemmen besloten zich van den veekring Almkerk te onttrekken en zich aan den veekring Wer kendam aan te sluiten. Tegen de heeren Cornet, Van Arkel en Verhagen. Wijziging verordening hondenbelasting. Burg. en Weth. stellen voor om die ver ordening te wijzigen, door daarin eene be paling op te nemen, dat in het vervolg slechts penningen uitgereikt zullen worden voor honden, waarvoor de volle belasting wordt betaald en het laten losloopen van een hond zonder penning strafbaar te stellen. Enkele leden hebben bezwaar tegen de voor gestelde wijziging, en wenschen bepaald te zien, dat indien een hond zonder penning losloopt, doch de eigenaar dien echter kan toonen, niet strafbaar wordt gesteld. B. enW. zullen indien mogelijk daarmede rekening houden, en wordt deze zaak tot eene vol gende vergadering aangehouden. De heer Van Arkel stelt voor om de belasting van f4 op f3 terug te brengen. Zijn voorstel wordt echter niet ondersteund. Wordt vastgesteld de rekening over 1912, nadat de Commissie met het onderzoek daar van belast, heeft verklaard, dat ze in orde is bevonden, in ontvangst op f 19120.444, in uitgaaf op f 16687.834, alzoo met een batig slot van f2432.61. Wordt aangeboden de begrooting voor 1914, welke ter visie wordt gelegd. Wordt vastgesteld het kohier van school gelden over het 4e kwartaal 1913. Ten slotte wordt naar aanleiding van het door den heer Van Arkel in de vorige ver-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2