Een jong meisje dat voor verloren was gehouden, gebruikt de Pink Pillen en wordt genezen. Plnatfsolijk Vieuws. Heusden, 13 Sept. Nu op 22 September a.s. de loting voor de Nat. Militie moet plaats hebben, wordt opgemerkt, dat een drietal jongelingen van hetzelfde geboortejaar, die dus ook aan de loting zouden hebben moeten deelnemen, door verdrinken het leven hebben verloren. De eerste is de zoon van C. Nefkens, die vóór enkele jaren, tijdens het werk aan den Nieuwen Maasmond, door een ongelukkig toeval uit een roeibootje viel en jammerlijk verdronk. De volgende is de zoon van A. van den Steenhoven, een veelbelovend jongeling, die in het voorjaar bij werkzaamheden aan een der zeeschepen, aan den Kinderdijk te water geraakte en daarbij het leven liet, en de derde de zoon van J. Koot, welk ongeval een paar weken geleden plaats had en bij ieder nog versch in het geheugen ligt. Als men nagaat, dat het getal lotelingen ge middeld 14 k 15 personen bedraagt, heeft het getal aldus verongelukten een zeldzaam groot procent. Werkendam. Naar we vernemen heeft de heer M. Knol, alhier, bedankt voor zijn benoeming tot eerste onderwijzer aan een school voor bijz. onderwijs te Amsterdam. Woensdag 1.1. hield de Landbouw- vereeniging, alhier, eene algemeene verga dering ten huize van mej. de Wed. Wink. Er waren slechts 33 leden aanwezig. Na opening door den Voorz. werden de notu len gelezen en onveranderd goedgekeurd. De ijverige Secretaris bracht daarna een verslag uit over de werkzaamheden van het afgeloopen jaar, dat door uitgebreidheid, degelijkheid en juistheid uitmuntte. De Voorz. bracht hem daarvoor zijn dank, ook namens de verg. Vervolgens werden 6 aan- deelen f 10 in de leening voor de opslag plaats uitgeloot. De heer J. v. d. Schoot, die was aangewezen om te loten, trok de volgende nummers47, 93, 20, 59, 52 en 11, die respectievelijk behoorden aan de heeren J. Baelde, J. A. van Tienhoven, C. J. Visser, C. P. Hage, J. Visser Az. en J. W. van Vugt. Daar er 9 leden te weinig opgekomen waren om besluiten te kunnen nemen, moest het verder gedeelte van de agenda onafgewerkt blijven en zal het bestuur binnenkort opnieuw een verg. beleggen. Aalburg. Ook hier wenscht men niet achter te blijven met de viering van het Onafhankelijkheidsfeest. Heden avond zal er in de openbare school een algemeene vergadering worden gehouden, om een feest commissie samen te stellen. Almkerk. Zooals wij reeds vroeger vermelden zal hier het feit dat Nederland voor honderd jaren zijn vrijheid herkreeg, feestelijk herdacht worden op Woensdag 17 en Donderdag 18 September. Het programma is aldus vastgesteld 17 September: 89 uur Klokluiden. 101 uur Kinderfeest. 10 uurAankomst der kinderen op het feestterrein. Verschillende spelen worden gehouden, afgewisseld met tractatie en zang. 44,45 uur Koraalmuziek op den dorps toren. 56 uur: Dankstond in de Ned. Herv. Kerk. Feestredenaars de weleerw. zeergel. heeren dr. C. J. Montijn en ds. W. Bosch. 18 September: 7,30 uurLanding van den Prins aan de Verlaatsche Sluis. Opstelling van den op tocht op het feestterrein. 81 uurGroote Historische Optocht. De optocht bestaat uit 2 gedeelten, n.l. Groep IOnder de Fransche overheer- sching. Keizer Napoleon met gevolg, waarin Koning Lodewijk Napoleon en verschil lende zijner bekendste Generaals en Herto gen, geëscorteerd door een afdeeling Fran sche Cavalarie, Garde en Garde d'Honneur. Groep IIHerstel der Onafhankelijkheid, Willem Frederik Prins van Oranje Nassau, vergezeld door den Engelschen Gezant, voorafgegaan door de elf Provinciën, gevolgd door het driemastschip en vele Haagsche Notabelen, geëscorteerd door afdeelingen Lanciers, Nat. Garde Kozakken. 1,302 uur Concert der zangvereeniging Excelsior te Almkerk. 2 uur Ringrijden met fietsen voor dames en heeren (inwoners). 3 uur: Ringrijden voor paren (een van beiden inwoner). 4 uurVolksspelen waaronder turfrapen, mastklimmen, enz. enz. 68 uurConcert door 't fanfarecorps Wilhelmina te Veen. 9 uur: Groote Fakkeloptocht. 9,30 uur: Schitterend Vuurwerk. Nadere bijzonderheden kon men vinden in den feestgids. Deelnemers voor het ringrijden moeten zich aanmelden voor of op 11 September, voor Volksspelen voor of op 16 September. Verder zal naar men ons mededeelt het dorp prachtig versierd worden met eere- boogen enz., waarvan sommige 15 Meter hoog. Ammerzoden. Bij enkele candidaat- stelling is tot lid van onzen gemeenteraad verkozen de heer W. van Genderen. Gistermorgen, ongeveer 7 uur, werd brand ontdekt op de bovenwoning van F. v. U. De woning was weldra uitgebrand, maar men wist, zij het ook met groote moeite, de belendende gebouwen te behou den. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt gedeeltelijk de echade. An del- In deze gemeente zullen een 14 tal personen in de termen vallen om te proflteeren van het pensioen, ingevolge de invaliditeitswet. Donderdag zijn hier een zestal var kens aan de vlekziekte bezweken. Een eige naar verloor in tijd van 4 dagen 3 zijner beesten, terwijl ook bij de overige weer zieken zijn. Donderdagmorgen halftien, ontdekte men brand in de bakkerij van mej. de Wed. Schouten. Hoewel het zich zeer ernstig liet aanzien, konden de 2 direct aangerukte spuiten den brand meester worden. De vrij aanzienlijke schade wordt door verzekering gedekt. Beso||en. Bij de j.l. Woensdag ge houden loting voor de Nationale militie, lichting 1914, hebben de lotelingen de vol gende nommers getrokken I P. Hurkmans, 2 J. Hooijmaus, 3 Chr. Madriol, 4 H. v. d. Hammen, 5 Chr. Roe- lofÏ8, 6 Otto Goethart. Capelle. j.l. Maandag waren er na bij het station CapelleNieuwevaart, weder om zoogenaamde kleine manoeuvres te zien een compagnie soldaten moest de spoorlijn tegen den vijand, wiens doel het was in figuurlijken zin een gedeelte op te breken, verdedigen ruim 4 uren heeft het geduurd, vooraleer de vijand de lijn kon naderen. Begrijpelijkerwijze lokte zooiets heel wat bekijks. De op j.l. Woensdag te Waalwijk ge houden loting voor de nationale militie, heeft voor deze gemeente tot uitslag als volgt: 1 J. H. Hoefnagel; 2 C. van Steen; 3 C. Snijders4 C. J. v. d. Hoek5 N. M. van Beek; 6 A. J. Verwijmeren; 7 A. M. Rijken; 8 A. F. Ie Sage; 9 L. van Peer; 10 J. Molewijk11 A. Kluijtenaar. Doeveren. Donderdag 18 dezer zal hier in vereeniging met Heesbeen het onaf hankelijkheidsfeest worden gevierd, dat zal bestaan in optocht en volksspelen. Gravemoer. Het programma der alhier te houden feestelijkheden is samengesteld als volgt Maandag 15 September Kinderfeest. I,303 uurWandeling door de gemeente. 35 uurUitvoering van het fanfare corps „Euterpe" op het schoolplein. 7 uurConcert aan de Vaart. Dinsdag 16 September: 6 uurSaluutschoten. 7,30 uurKlokgelui en trompetgeschal. 8,30 uurUitvoering der zangvereen. „De Harp". 9 uurRondgang van versierde fietsen, geëscorteerd door de garde d'honneur met muziek. 10,30 uur: Uitvoering der zangvereen. „Hallelujah". II uur: Toespraak door den Burge meester. II,30 uur: Aankomst en verwelkoming van den Prins aan de haven en daarna groote optocht door de gemeente. In dezen optocht zullen de schipperij, tuinbouw, kantwerksters, schoenmakerij, bakkerij, fiet- senindustrie en smederij vertegenwoordigd zijn. 36 uur: Volksspelen aan de Vaart. 7,309 uur: Concert op het schoolplein. 9,30 uurTaptoe en fakkeloptocht. Her pi. De korenoogst is, dank zij het schoone weder, geheel afgeloopen en prachtig gewonnen binnengekomen. Ver schillende landbouwers hebben reeds tarwe of rogge gedorschen en zijn over 't beschot zeer tevreden. Thans zijn sommigen bezig met het hooien van het nagras, dat niet tegenvaltanderen zijn begonnen met het rooien der aardap pelen. Dit gewas zal over het algemeen niet meevallen, terwijl de kwaliteit van vele soorten te wenschen overlaat. Men kan zich gerust voorbereiden op tamelijk hooge prijzen in het a.s. najaar. Kaatsheuvel. Dezer dagen hadden de gebr. R., die met de dorschmachine werkzaam waren, een ernstig ongeluk. Bij den eenen werd een spier der hand door gesneden en bij den anderen een ader, zoo dat zij zich direct onder geneeskundige behandeling moesten stellen. De oorzaak lag in het insteken van verwarde schoven. Mederhemert Van de 9 inge schreven jongelingen, hebben na keuring slechts 4 aan de loting voor de nationale militie deelgenomen, met den volgenden uitslag1 Arie Vos2 Jac. Dekkers3 Gerrit Verheij 4 Bertus Volbeda. Bij een schoolgaand kind heeft zich alhier een geval van diphtheritis voorge daan. We hopen, dat deze gevreesde ziekte zich niet moge uitbreiden. Door den controleur Vos van den Bond van Nederlandsche suikerfabrikanten, werd Woensdag de weegbrug alhier geïn specteerd en volkomen in orde bevonden. De handel in aardappelen ligt nog altijd zoo goed als stil Geen enkel schip wordt geladen. Deze week werd een partij eigenheimers van het land af verkocht, tegen f 2,den H.L. Mfeuwend|jk. Maandag 1.1. had hier een ongeluk plaats, dat ernstige ge volgen had kunnen hebben. Twee aan elkan der verbonden wagens graan van den land bouwer C. A. Koekkoek reden de stoep van de Zoetelaarssteeg af. Midden op de helling sloeg de achterste wagen omver. De persoon die er op zat wist nog snel zich aan den voorsten wagen vast te grijpen, anders was hij zeker onder den geheelen last gekomen. Gelukkig zijn thans geen persoonlijke ongevallen voorgekomen. Raaiiisdonk. Dinsdagavond bood Z. K. H. de Prins van Raamsdonk, ten huize van mej. Floris, een twintigtal zijner trouwe onderdanen, met name het feest comité, een fijn souper aan. De gasten deden hun Koninklijken gastheer alle eer aan, en er werd geklonken en gedronken op de ge zondheid van den beminden Vorst, wiens hart zoo warm klopt voor zijn waarde land- genooten. Leve onze Prins, hij mag er wezen 1 Deze week viel Joh. Koopmans door het breken van den vork zijner fiets, zoo hard op de straat, dat hij gapende hoofd wonden opliep, die dr. Smits moest ver binden. Mej. Cor van Strien zou eens netjes de waech spoelen, verloor echter 't even wicht en schoot als een dartel snoekje in de spoorsloot. Door haar zus Cato werd de drenkelinge gered. Bij de Dinsdag gehouden loting voor de Nat. Militie, werden alhier getrokken: 1 C. Willemse10 W. Simons13 H. Kuij8ters, allen dienstplichtig, 26 J. Fijne man, vrij. Sprang. J.l. Dinsdag onstond begin van brand aan de hooischelf van M. Man- demakers alhier. Met vereende krachten wist men bijtijds het vuur in zijn loop te stuiten. Vermoedelijk zijn kinderen de oor zaak. A.s. Woensdag, des nam. 5 uur, zal in het Ned. Herv. kerkgebouw, door de chr. zangvereen. „Excelsior", ten bate van de algemeene armen, een uitvoering gegeven worden. De uitslag der loting voor de nat. militie is als volgt: H. Verschuren 1, M. v. d. Hoven 2 en W. H. Rolfs 3. De langs de huizen gehouden collecte voor de in aanbouw zijnde chr. school heeft ruim f 100 opgebracht. Thans is men in deze gemeente druk in de weer om de verschillende toe bereidselen voor het feest van a.s. Dinsdag in gereedheid te brengen. Worden de plan nen uitgevoerd dan zal dit bij goed weder voor onze burgerij een prettigen dag worden. In verschillende gezinnen komen in deze gemeente onder de kinderen de maze len voor. Wordt deze ziekte onder de school jeugd van grooteren omvang, dan zullen de kinderfeesten, welke a.s. Woensdag zul len plaats vinden, moeten uitgesteld worden. Ween. Door de commissie van het onafhankelijkheidsfeest is de dag der feest viering bepaald op 19 Sept. a.s. De school kinderen worden daags te voren onthaald. De lijsten werden voor een ruim bedrag geteekend en heeft men thans eene som van f 372 bij elkaar en zijn hieraan nog al groote plannen verbonden. Ook zal de grootste attractie wel zijn het afhalen van den Prins met zijn gevolg. Hij zal per stoomboot aan land worden gebracht. Ook ringrijderij en volksspelen zullen niet achterwege blijven. Het belooft dus een drukke dag te worden. lAel§eind. Dinsdag heerschte al gemeene vreugde, toen bekend werd, dat de heer W. van Genderen tot lid van den gemeenteraad was gekozen. Het welbekende muziekkorps uit Ammerzoden, directeur de heer Baselaar, bracht het nieuwe raadslid een serenade. De veerknecht v. T. is door den Havenmeester te Dordrecht, ingaande 20 September, benoemd als veerknecht op een der gemeentebooten belast met het overzetveer Zwij ndrechtDordrecht. Zalt Bommel. Door twee personen zijn, vermoedelijk Maandagavond omstreeks 11 uur, uit een weide onder Zalt-Bommel ontvreemd een vos-hit en een schimmel-hit. De vos-hit is ongeveer 9 jaar oud, merrie, hoog pl.m. 1.44 M., licht van kleur, kop donkerder, donkere streep over den rug, rechter voorhoef gescheurd, korte staart. De waarde van het beest is ongeveer f275. De schimmel-hit is ook pl.m. 9 jaar, merrie, hoog 1.44 M., witte manen, dito korte staart, loopt vanvoren eenigszins stijf. Haar waarde is pl.m. f 200. De dieven gingen met de hitten in de richting 's Bosch. De hooihandel gaat in Beneden-Langstraat momenteel niet druk. Men besteedt voor goede kwaliteit f 10.50 k f 11, tweede soort f 9.50 k f 10 en schraal pershooi f 7 f 8 per 500 K.G. Onder begunstiging van goed weder is men nog druk bezig met den oogst van het nagras, voor zoover dit niet door den groo- ter wordenden veestapel wordt verslonden als weidegras. Kerknieuws. 's Gravemoer. Met het oog op de onafhankelijkheidsfeesten, zal er eene Gods dienstoefening worden gehouden bij de Chr. Geref. Gemeente op Maandag 15 Sept. 's voorm. 10 uur. PRËDIkBËIJBTËM, 14 Sept. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. leeskerk. Geref. kerk, (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. Guillaume van Rotterdam. Chr. Geref. Kerk, geen opgaaf. Aalstvm. 9.30 ds. Van Paddenburgh. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Meulink te H.-Ido-Ambacht. Aalburgvm. 9,30 u. dr. Tjalma te Veen. Almkerkvm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andelnm, 2 u. ds. Gobius du Sart uit Woudrichem. Loonschendijk, vm. 9,30 u. ds. H. Japchen. uit Heusden. Ger. kerk, vm. 9,30 en um.2u. de heer Verhaar van Rotterdam. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Rennes. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Zz. nm. 2 u. dezelfde. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Van Hulsteijn van Terneuzen. chem (bed. H. Doop). Raamsdonk, vm. 9.30 u.-ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. Geref. kerk vm. 9,30 en Sm. 2 u. ds. P. H. de Jonge, vm. bed. H. A. Sprang, nm. 2 u. ds. Locher van Waspik. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 30 u. ds. J. Visser van Zuidwolde (Dr.) Uitwijk, vm. 9.30 ds. Niemeijer. H.H. Correspondenten worden ^*8? beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral Juist en ttidiit in te zenden. In de familie Besse, een familie van grondeigenaars te La Veyssogne, bij Liorac (DordogneFrankrijk), is de vreugde weergekeerd met de genezing der kleine Henriette, oud 9 jaren, waar van wij hier 't portret geven. Niemand kan zeggen wat er van dat kind met haar wankelende gezondheid zou geworden zijn, in dien zij de Pink Pillen niet had gebruikt. Haar toestand had zich misschien na lan gen tijd in geluk kigen zin kunnen wijzigen, want de hulpbronnen der Natuur zijn groot. Toch is het niet minder waar dat, volgens het getui genis harer ouders, de kleine Henriette steeds zieker werd, zoo dat men haar als verloren beschouwde. Toen heeft men haar, te einde raad de Pink Pillen doen innemen, en in enkele we ken is het kind geheel en al veranderd. „Ons dochtertje Henriette, schrijft Mevr. Besse, verkeerde in een gezond heidstoestand die ons bezorgd maakte. Het kind leefde inderdaad niet meer. Zij was zoo zwak dat zij nauwelijks loo- pen kon, daar hare beenen haar niet meer konden dragen. Het was moeielijk haar te voeden, zij had nooit trek en zij wilde niets eten. Mijn dochtertje was heel bleek, vermagerd en treurig. Zij beklaagde zich over pijnen in de bee nen, in de armen en moest dikwijls te bed blijven. Wij hebben haar vele mid delen doen gebruiken, maar nooit eenige merkbare verandering in haar toestand kunnen waarnemen. Was er eens een lichte verbetering, dan hield die niet vol. Daar het kind als verloren was beschouwd, hebben wij uwe Pink Pillen willen beproeven, die zooveel menschen genezen hebben. Henriette heeft uwe Pink Pillen ingenomen en weinige dagen daarna zeide het kind, dat wij moesten dwingen tot eten, dat zij trek had. Het leek ook dat zij een betere kleur had en men begreep, door haar te zien ko men en gaan, dat zij sterker was. Wij hebben natuurlijk de behandeling voort gezet, en zoo is zij spoedig weer ge zond geworden. Wij kunnen wel zeggen dat zonder de Pink Pillen ons dochter tje verloren was geweest." Na dien brief gelezen te hebben, zou men kunnen gelooven dat de Pink Pil len een wonderdadige werking hebben. Daar is niets van aan. Zij zijn eenvou dig een uitmuntend middel dat zijn ge lijke niet heeft om bloed en krachten te geven, om ondermijnde en uitgeputte gestellen te herstellen en de zenuwen te versterken. Velen hebben er heil bij bevonden en indien wij de genezingen der Pink Pillen vermelden, is dit opdat zij die er behoefte aan hebben en dit uitmuntende middel nog niet kennen, er partij van zullen trekken. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdam; voor Htusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat te 's Hertogenbosch, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Binnenland. Dinsdag 16 dezer zal de zitting van de Staten Generaal door H. M. de Koningin geopend worden. De stoet, welke ten één uur het Paleis zal verlaten, zal rijden door de Heul- straat, het Lange Voorhout (Schelppad), over den Korten Vijverberg, naar bet Binnenhof. Wanneer de zitting geopend is, zal H. M. langs denzelfden weg naar het Paleis terugkeeren. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint: De hoofdkassier van de Nederlandsch- Indische Escompto Maatschappij, die met medeneming van anderhalve ton gevlucht was, is te Hongkong gevat. De op 28 Augustus te Rotterdam vastgestelde verordening, waarbij het verboden is „in de tramwagens of op de balkons of impériales daarvan zich met onbeschermde hoedenspelden te bevinden", is den 9den September af gekondigd. Volgens het besluit van den gemeenteraad treedt de verordening der tig dagen na afkondiging in werkiDg. Van de drukte, veroorzaakt door het Koninklijk bezoek en de onafhankelijk heidfeesten te Amsterdam, is Woensdag door zakkenrollers ijverig gebruik ge maakt. Op den Dam is aan een man een zilveren horloge, en op het Dam rak aan iemaud een portemonnaie met geld ontrold. Later kwam iemand op den Dam tot de ontdekking, dat hem een zakje met ruim f 20 afhandig was gemaaktin de omgeving van het Museumterrein werd aan twee personen een gouden horloge met dito ketting ontrold. Vier personen hebben des avonds aangifte gedaan van de ontrol ling van hun horloges en portemonnaies. Woensdagavond heeft te Diemen een ernstig ongeluk plaatsgehad. Mej. Roo- denburg, die aldaar uit de stoomtram wilde stappen, wachtte niet af tot deze geheel stil stond. Zij kwam te vallen en geraakte onder den wagen met het gevolg, dat haar beide beenen boven de knie werden afgereden. De ongelukkige werd uit Diemen door de auto van den Amsterdamschen gemeentelijken genees kundigen dienst naar het O. L.V.-gast huis overgebracht. Haar toestand is zeer ernstig. Gisteren werd uit Rotterdam geschre ven De 11-jarige J. van der W. en de 10-jarige L. van der W., twee broertjes uit de Ooievaarstraat, zijn aangehouden. Zij hebben in den laatsten tijd, vooral op de markt aan den Goudschen singel alhier, en verder overal waar zij de gelegenheid schoon zagen, van vrouwen, die bij kraampjes of voor winkels stonden te kijken, de portemonnaies uit haar zakken of taschjes gerold. De aange houden jongens verklaren zelf, dat ze misschien 50 tot 60 portemonnaies heb ben gestolen. Bij 'n paar gevallen kwam het voor, dat er een bankbiljet van f 25 of van f 10 in zat. Dit hebben zij uit vrees voor ontdekking verscheurd. En opdat hun vader er niet achter zou komen, lieten zij het gestolen geld door een straatrooster in een keldergat vallen, vóór zij het ouderlijk huis binnengingen. Zoo werden zij nooit in het bezit van geld gevonden, als de vader hun kleeding nakeek, wat nog al eens geschiedde, want hij vermoedde, dat zij niet veel goeds uitvoerden. Het geld hebben de jongens versnoept. Te Varsseveld viert de orthodox- christelijke en de vrijzinnig-christelijke bevolking elk afzonderlijk deze week op twee dagen het onafhankelijkheids feest. De niet-orthodoxe bevolking vierde Woensdag feest. Het dorp was fraai versierd, doch van het gemeentehuis werd de vlag niet uitgestoken, wat de feestvierenden zeer ontstemde. Ze togen met een vlag en de portretten van de Koningin en den Prins naar 't raadhuis om deze daaraan te bevestigen. De bur gemeester, die dit vernam, spoedde zich naar het raadhuis en liet de vlag met de portretten verwijderen. Hij sprak de menigte toe en zeide, dat er geen natio naal feest, maar een partij feest werd gevierd, en de vlag op het raadhuis niet te pas kwam. Het gebeurde is aan den commissaris der Koningin in Gelderland bericht. De gemeente-ontvanger van Noord- wijk, die op 2 dezer het dorp verlaten had en een kas-tekort achterliet van ongeveer f 9000, heeft zich gisteren op het raadhuis te Noordwijk aangemeld met het geld bij zich. Te Malden is Woensdagmiddag eene vrouw door eene koe, die zij had ge molken, zoo hevig tegen het hoofd ge- stooten, dat zij onmiddellijk een lijk was. Uit Rotterdam werd Vrijdag ge schreven Twee mannen boden gisteravond om streeks 10 uur in de Katendrechtsche laan alhier een auto te koop aan. Dit trok de aandacht van een politieagent Hemdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren en nm. geen dienst. Werkendamnm. 2 u. dr. Montijn van Alm kerk. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïènbroeknm. 2 u. ds. Niemeijer te Uitwijk. Besoijenvm. 9.30 u. ds. Dierkens (bed. H. Doop.) Brakel, nm. 2 u. ds. Van Paddenburgh te Aalst. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Brummelkamp. Doeveren, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dugteren Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drwnen, vm. 10 u. ds. Van der Hoflf. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Ingen. Geertruidenberggeen opgaaf ontvangen. Genderenvm. 9,30 u. ds. Feykes. Giessen. nm. 2 n. ds. Benders. '8 Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Van Leeuwen Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. ds. G. v. d. Zanden. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Heesbeengeen dienst. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Dierkens uit Besoijen. NederhemertNz. vm. 9.30 u. ds. Van Voorst Vader. Pouderoijen, vm. 9,30 u. ds. Keek uit Zuili- Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. H. Visch. Veen, nm. 2 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9,30 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart. Wijk c.a., vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Henriette Besse.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2