„Ik herinner het mij niet, maar ver schrikkelijk was het, toen de vlammen zich een uitweg baanden. Eenige vrou wen en zelfs eenige mannen rukten zich de haren uit, doch de anderen hielden zich rustig. Na de ontploffing (middenscheeps) besloot ik overboord te springen, want ik was een goed zwemmer. Het was te heet, om langer op het dek te blijven staan en ik vreesde, dat het geheele schip in de lucht zou vliegen. Een an dere passagier en een lid der beman ning sprongen met mij mede, maar ik heb hen niet weer gezien. Ik zwom een uur lang, riep om hulp en werd half bewusteloos. Toen kwam ik iti het schijnsel van het zoeklicht van de Carmania. Ik weet niet, hoe ik uit het water ben gekomen." Iu den loop van den dag waren vijf matrozen en een hofmeester in het bran dende gedeelte gevallen en in de vlam men omgekomen. Humprey Jones van Liverpool, een der passagiers van de Carmania, heeft in een persgesprek verklaard:Toen kapi tein Barr ingezien had hoe moeilijk de reddiug zou zijn bij de onstuimigheid der zee, beval hij den telegrafist, de olieboot Narragansett, die, naar bekend was, den Atlantischen Oceaan overstak, te waarschuwen, opdat men olie op de golveu zou kunnen uitstorten. De Car mania kreeg weldra verbinding met de olieboot en de gezagvoerder daarvan seinde terug, dat hij onmiddellijk en met de grootste snelheid zou komen. De Narragansett kwam Vrijdagoch tend en begon dadelijk honderden ton nen olie op de zee te spuiten. Daardoor werd de kracht van de golven zeer aan zienlijk verminderd. Alle schepen streken de bootenhet bleek dat het grootste deel der opvaren den van de Volturno nog in leven was. Kapitein Inch was de laatste die het braudende schip verliet. De scheepspa pieren had hij bij zich. Een draa lloos telegram van de Grosser Kurfürst zegt, dat de brand op de Vol turno Donderdagochtend tegen zevenen ontstaan is door een ontploffing in het voorruim. Bij de komst van de Kurfürst sloegen de vlammen tachtig voet hoog uit de luiken van het schip. Vijftig of meer van de bemanning en de tusschen- dek8passagiers zijn door de ontploffing of in de vlammen omgekomen. Den geheelen dag kon men de vlam men nog eenigszins in bedwang houden, maar tegen negen uur 's avonds hadden zij de kolenbunkers bereikt en moes ten de waterdichte schotten worden ge sloten. De pompen konden lang niet volle kracht werken en de vlammen sloegen weldra uit het geheele voorste gedeelte van het schip. Om 9 uur 40 volgde een nieuwe ontploffing, die een paniek onder de bemanning en de pas sagiers veroorzaakte. De Kurfürst streek toen drie booten, die 32 schipbreukelingen, die in zee gesprongen of over boord geslagen waren oppikten. Een d«r booten is zes uur onderweg geweest en was bijna vergaan. In een trein tusschen Gaben en Halle zijn drie handelaars in meisjes, die ver scheidene meisjes van zestien jaar bij zich hadden, in hechtenis genomen. Een medereiziger had het gesprek, dat in het Russisch gevoerd werd, afgeluisterd en waarschuwde een gendarme, die toe vallig in den trein was. De kinderen waren op reis naar Brazilië. Een zware brand heeft te Duinkerken drie scheepswerven in de asch gelegd. De schade wordt op tweemaal honderd duizend frank geschat. De politie heeft te Irkoetsk een on- deraardsche gang ontdekt, die van een huis, bewoond door 54 Chineezen, naar het postkantoor voerde. De Chineezen zijn gevangen genomen. Een telegram van Zaterdag uit Kiel meldt, dat bij een storm uit het Noord oosten in de Oostzee elf schepen, Duit- sche, Deensche, Noorsche en Zweedsche, gebleven zijn. Verscheidene menschen zijn doodgevroren of verdronken. Te Shipley bij Wol verham ton is een ruim honderd-jarige getrouwde vrouw overleden, van wie als merkwaardigheid in de Engelsche pers wordt geboekstaafd, dat zij net 75 jaar zonder tanden heeft gedaan. Op 25-jarigen leeftijd verloor zij haar heele gebit en zij weigerde het door kunsttanden te vervangen. Zeven tien jaar geleden werd zij blind, maar gehoor en geheugen bleven haar tot het einde trouw. Viijdag hebben, gelijk een Engelsch blad het noemt, „twee Oceanen elkaar ontmoet". De Gamboadam, de laatste div in het Panamakanaal de wateren van den Atlantischen en Stillen Oceaan gescheiden hield, is 's ochtends om 9 uur met dynamiet vernield. President Wilson heeft van uit het Witte Huis, door op een knopje te drukken, de ontploffing bewerkstelligd. Het groote werk nadert dus ras zijn t iiff. De Fransche maatschappij, die op initiatief van De Lesseps het heeft ondernomen, begon haar arbeid in 1880, doch moest dien in 1889, na 't geruchtmakende schandaal, opgeven. In 1894 werd een nieuwe Fransche maat schappij gevormd, die de onderneming later heeft overgedaan aan de Vereenigde Staten, die sedert 1904 het werk met kracht hebben doorgezet. Het kanaal is ongeveer 80 K.M. lang, de grootste hoogte is ongeveer 26 M. boven den zeespiegel, de wijdte van de sluizen is 85 M., de bodembreedte buiten de sluizen 90 M. Toen Sylvia Pankhurst Maandag te Londen een vergadering van kiesrecht vrouwen toesprak, drong politie de zaal binnen om haar gevangen te nemen. Een hevig gevecht volgde, waarbij de politie met gummistokken, de vrouwen met stoelen vochten. In de verwarring ontvluchtte Sylvia, een andere leidster, mevr. Leigh, werd gevangen genomen. Op den weg van Groesinka naar het station Horndal, waar prins Willem, de zoon van den Koning van Zweden, Za terdagmiddag met zijn jachtstoet in auto's langs zou komen, heeft men een versperring van steenen gevonden, blijk baar bestemd om de auto's te doen ver ongelukken. Men stelt een onderzoek in. Tijdens den dienst in een synagoge in 't Westeinde van Londen hebben een aantal Joodsche kiesrechtvrouwen Zaterdag een relletje op touw gezet door te schreeuwen: „God moge Herbert Samuel en Rutus Isaacs vergeven, dat zij de marteling van vrouwen niet ver hinderen." De dienst moest eenigen tijd geschorst worden. Verscheidone groote uitgevers te Pa rijs ontvingen den laatsten tijd bestel lingen van boeken, ter betaling waarvan postzegels waren ingesloten. Daar het beeld op de zegels niet erg uitkwam heeft men ze aan de post getoond. Een onderzoek heeft nu geleid tot de aan houding van Lorulet, vroeger directeur van de bladen Anarchie en Idéé Libre. Bij huiszoeking zijn voor ongeveer 30.0G0 franken valsche postzegels in beslag genomen. In Mexico heeft president Huerta een staatsgreep uitgevoerd, door de afge vaardigde parlements-leden gevangen te zetten waarmee hij bedoeld heeft zich de lastige oppositiemannen van den hals te schuiven of althans voorloopig van de baan te hebben. Het bericht dat de gevangen genomen 114 (andere berichten spreken van 104) afgevaar digden kort daarop in vrijheid zijn ge steld, heeft zich niet bevestigd. De ge- interneerde volksvertegenwoordigers zit ten naar het schijnt nog achter sloten grendel. De onmiddellijke aanleiding tot dezen staatsgreep is gelegen in het geval Dominguez. Deze, lid van den Senaat, hield kort geleden een heftige rede tegen Huerta. Daarop is hij in hechtenis ge nomen en sindsdien is niets meer van hem gehoord. Het ligt voor de hand, aan te nemen, dat hij vermoord isen dat doen de parlementsleden dan ook. Meer dan honderd hunner hadden dat in een motie ook onverbloemd te ver staan gegeven en daarbij verklaard, dat, indien Huerta geen waarborgen gaf, dat het leven der parlementsleden veilig zou wezen, het Huis van Afgevaardigden zou opbreken en elders d. i. buiten bereik van Huerta's militairen zijn vergaderingen zou voortzetten. Huerta beantwoordde dat dreigement op de wijze, waarop een militaire dictator zulks ge meenlijk pleegt te doen, d. w. z. met geweld. Moge ook al het Dominguez-incident de crisis tot uitbarstig hebben gebracht, de wrok van Huerta tegen het Parlement zit dieper. Hij verwijt de oppositie, dat zij hem tegenwerkt en het hem door het weigeren van credieten onmogelijk maakt, de verplichtingen van Mexico tegenover het buitenland na te komen. In die klacht schuilt veel waars; en het is te verklaren zooal niet te billijken dat Huerta, die zich tegenover de stille tegenwerking van uit Washington toch al bijna niet kon blijven handhaven, zijn tegenstanders in het eigen parle ment vereenzelvigt met vijanden van het land. Natuurlijk heeft Huerta door dezen staatsgreep zijn zaak in de Vereenigde Staten finaal bedorven. Er was in den laatsten tijd te Washington en te New- York een kentering ingetreden en zelfs de speciale gezant Lind had een erken ning van Huerta's bewind door de Ame- rikaansche regeering aanstaande geacht. Thans gelooft men in Washington, dat aan Huerta de steun zal ontvallen van die regeeeringen, die het presidentschap van den generaal reeds voorloopig er kend hadden. Van de afgevaardigden, die Huerta had willen laten pakken, zijn er slechts vijf ontkomen. De inhechtenisneming van de parlementsleden geschiedde Don derdagmiddag. Zolders en kelders van het parlementsgebouw waren met soldaten volgepropt, terwijl er op de tribunes tal van geheime politieagenten hadden plaats genomen. Toen de leden van het Huis binnen waren, las de minister van oorlog een boodschap van generaal Hu erta voor, waarin hij de motie, door de vergadering aangenomen, als een uit daging kenschetste. Daarop werden de arrestaties uitgevoerd. Reeds den vorigen dag was er op straat veel militair ver toon geweest; en na den staatsgreep werden bij het paleis van den president en ook in en voor het parlementsgebouw machinegeweren opgesteld. In Mexico (stad) is het rustig, maar het gebeurde heeft er een ontzaglijken indruk gemaakt. Zondag werd uit Cettinje gemeld: Vanochtend hebben verscheiden Alba- neesche benden de Montenegrijnsche troepen aangevallen over het heele front van Goessinje tot Dzjakowa. Aan beide zijden zijn de verliezen groot. De strijd duurt voort. En uit Walona: Volgens hier ont vangen berichten hebben tusschen Ipek en Dzjakowa gevechten plaats gehad tusschen Albaneezen en Servisch-Mon- tenegrijnschetroepen. Delaatstenmoeten zijn verslagen. Het heet dat de Albanee zen Botoesja hebben bezet. Visschers hebben Dinsdagochtend te Parijs de lijken van twee meisjes uit de Seine opgehaald. De vader van de meisjes gelooft aan zelfmoord. Des nachts had hij de kamer, waar zijn vier dochters sliepen, leeg gevonden. Hij vreest dat ook zijn twee andere dochters den dood hebben gezocht. De oorzaak van dit drama is armoede. Dinsdagochtend is een ontploffing geweest in de Universal mijn bij Cardiff. Er waren zeven honderd mijnwerkers in de schachten. De ontploffing schijnt tusschen 6 en 7 uur gebeurd te zijn, kort nadat de dagploeg was neergedaald. Daarop volgde brand in de mijn. Men schat het aantal doodenopl50. Plaatselijk Nieuws. "Heusden, 15 Oct. Maandagavond had, voor dit seizoen, de eerste alg. vergadering met dames plaats, van het dept. Heusden der maatschappij „tot nut van 't algemeen." De heer Hilwig, voorzitter, opende in welgekozen woorden deze eerste vergadering, gaf een overzicht over het laatste jaar, daarbij met lof gewagende van de oprichting der voorschotbank, om vervolgens het woord te geven aan d". Van Kleeff, door het hoofd bestuur gezondea, om op dezen avond het woord te voeren. Als onderwerp had spreker gekozen „Uithuizigheid" en stelde eene vergelijking tusschen de huiselijke gezelligheid van weleer en de uithuizigheid, vooral in de groote plaatsen, in den tegenwoordigen tijd. De familie Marsman, die te zien gaf, hoe het in de opgeschroefde hoogere kringen meermalen toegaat en welke treurige resul taten dat voor de kinderen Da zich sleept, werd pakkend weergegeven. Na de pauze was het „Sientje", een beeld uit het leven in „de Jordaan" te Amster dam, die de algemeene sympathie had en ook nu werd aangetoond, hoezeer zoowel de werkende stand, als hoogere standen, meermalen ten ondergaat door uithuizigheid. Het geheel viel zeer in den smaak, waar van levendige bijvalsbetuigingen het bewijs waren. Een tot weerziens, door den voorzitter toegeroepen, vond geheel onze instemming. Nu vieren we feest. Alles is in feestge waad en geen oude vrouw zit meer bij 't spinnewiel. De stemming begon reeds Maan dag, toen men een aanvang maakte met de toebereidselen en toen gisterenavond eene kerkelijke inleiding plaats had in de Her vormde kerk, waarin ds. Ruijsch van Dug- teren optrad, was de belangstelling algemeen. I)e feest-inleiding werd afgewisseld door orgel met begeleiding van kopei-instrumen- ten en opgeluisterd door een zangkoor. Reeds vanmorgen ten 7 ure, kondigde kanongebulder het feest aan, waarna ten 7,30 ure een reveille door 3 herauten te paard volgde, voorafgegaan door 3 tambours en natuurl'jk omstuwd door het geheele jonge Heusden. Van 89 ure wees klok gelui op den ernst van het feest, waarna een solemneels dienst in de Roomsch Ka tholieke kerk volgde, die ook algemeen werd bijgewoond, 't Is nu 10,30 en. we zijn bij den costuum-wedstrijd en zetten alle zorgen ter zijde en verlustigen ons in devroolijke en opgewekte gezichten der feestvierenden, waarbij wij ook ons gaan voegen. Andel- Met het rooien der suiker bieten is alhier een begin gemaakt, en hebben de bondswegers wederom hunne standplaats betrokken. Naar we vernemen valt het gewas over het geheel genomen niet mee. Het 11-jarig zoontje van den heer M. geraakte Zaterdag, doordat het paard schich tig werd, met een volgeladen kar van den dijk. De kleine wist er bijtijds af te springen en kwam dus met den schrik vrij, terwijl het paard, teruggehouden door een doornen heg, enkel een paar schrammen opliep. Ook de materieele schade was gering. 'i-Gravemoer. Langzaam, maar met vaste schreden, maakt de tuinbouw en ooftteelt in deze gemeente goede vorde ringen. Voor rekening van den heer C. Bos man wordt thans het eerste warenhuis ge bouwd, in hoofdzaak bestemd voor de teelt van druiven. Door tusschenkomst van het bestuur der tuin- en landbouwvereenigiDg worden alhier geleverd de bellefleurs a f 10, goudreinetten a f 12,en sterappels a f 14,— per 100 k.g. Ilerpt. Aan de mangelwortelstroop- fabriek van Gebr. De Wilt is de jaarlijk- sche campagne reeds begonnen. Nederlieuiert. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres aan de open bare school alhier, hebben zich niet minder dan 15 sollicitanten aangemeld. Trots alle voorzorgsmaatregelen breidt zich de diphteritis uit. Thans is ook de dienstbode van den korenmolenaar R., in wiens gezin de ziekte heerschte, aangetast. Raamsdonk' Zondagmiddag om 4 uur zal er in het liefdegesticht een ver gadering gehouden worden van geitenhou ders alhier om te komen tot de oprichting van een vereeniging tot verbetering van het geitenras. Spranaf. Voor enkele dagen ontstond bij den landbouwer W. alhier, aan een achter zijn huis staanden haverschelf begin van brand. Daar dit onheil door zekeren D. de R. bemerkt werd, kon men het vuur nog bijtijds blusschen. Als oorzaak moet aan kwaadwilligheid gedacht worden. In de vorige week werd in deze ge meente voor Sprang en omstreken een an- tirev.-propaganda-club opgericht. Het be stuur bestaat uit de heerenH. Kerst, voorz., J. W. Genuït, secr., W. Kuijpers, B. de Rooij M.zn. en Jac. v. d. Schans Jz. Heden, Woensdagavond om 8 uur, zal voor deze jeugdige organisatie in een voor geestverwanten toegankelijke vergadering in het Gereformeerde kerkgebouw optreden de Weleerw. heer ds. J. L. Klomp, Ned. Herv. predikant te Meeuwen, met het on derwerp „Te wapen en gestreden voor Christus onzen Koning." Voor de betrekking van gemeente veldwachter alhier, hebben zich 19 sollici tanten aaügemeld. JJ. Vrijdag werd de vrouw van ze keren B. door een dek-bok zoodanig gestooten, dat geneeskundige behandeling noodzakelijk bleek. Ween- Door het telefoonkantoor alhier werden over de maand September 56 tele grammen behandeld, waarvan 24 zijn aan gekomen en 32 verzonden. Van hier zijn een 50-tal arbeiders vertrokken naar de Haarlemmermeer. Nu alhier de grootste werkzaamheden zijn ver richt, vinden ze aldaar gelegenheid enkele weken een ruim daggeld te verdienen. Waspik Door de ijverige bemoei ingen van den ZeerEerw. heer pastoor, is alhier eene St.-Elizabethvereeniging opge richt. Het bestuur is als volgt samengesteld: mevr. Dekkers, presidente, mevr. Van Son, vice-presidente, mevr. Smits, secr.-penning- meesteresse. Op 1 Oct. j.l. is alhier de cursus voor het herhalingsonderwijs voor jongens begonnen. Er wordt door slechts 12 leer lingen aan deelgenomen. Op 15 Oct. a.s. wordt alhier weder de landbouwcursus geopend. De lessen zul len worden gegeven door den heer Meerkerk uit Dordrecht. De cursus gaat uit van den christelijken boerenbond alhier. W fik. Toen de bakker A. K. van de reis thuiskwam en zijn paard had uitge spannen, om het eenige oogenblikken later zijn behoorlijk voedsel te bezorgen, vond hij tot zijn grooten schrik het dier dood in den stal liggen. Er is de laatste dagen zeer veel vraag naar vette varkens. Er wordt thans 27 28 cent per pond, levend gewogen, besteed. Met genoegen maken we melding dat de heer M. J. de Roon, het beschermheer schap der fanfare „Oefening en Uitspanning" heeft aanvaard, en de heer R. J. van Do- veren, burgemeester der gemeente het eere voorzitterschap. kerknieuws. flerkendain. Zondag 1.1. herdacht de WelEerw. heer G. J. van der Pol, voor een talrijk gehoor, zijn 25-jarig predikant schap in de Ned. Herv. kerk, alhier, naar aanleiding van I Samuel 712. Na afloop der rede werd Z.Eerw. toegesproken door den ouderling, den heer Fr. Kramer C.Dz. Aalburg. Ds. H. A. Heijer te Renkum, heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier bedankt. Sprang. Naar wij van bevoegde zijde vernamen, bestaat bij ds. Pop, predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, het plan dezen winter bijbellezingen te houden. IAGEZOHDËI. Vergun mij eenige ruimte in uw geëerd blad. Toen mij gevraagd werd of ik als voor zitter en leider der feesten alhier wilde optreden, ontveinsde ik me de moeilijkheid dezer vereerende opdracht niet. Evenwel, mijn werk is niet zwaar gebleken en ik gevoel behoefte op deze plaats mijn open lijken dank te betuigen voor de medewer king, welke ik van alle gemeentenaren heb mogen ondervinden. In de eerste plaats aan het eere-comité en het bestuur en commis sarissen, voorts aan onzen on vermoeiden secretaris der feestcommissie, den heer H. v. d. Maaden, die zich met de grootste nauwgezetheid van zijn plicht heeft ge kweten. Een groot werk heeft ook ons ge acht hoofd en personeel der school mij uit de handen genomen, door op zich te willen nemen om de kinderen te onthalen en bezig te houden; hun allen hiervoor mijnen op rechten dank. Verder mag vooral een woord van lof niet onthouden worden aan den heer N. v. d. Maaden, die mij, 't zij 's morgens vroeg of 's avonds laat, steeds met zijn raad ter zijde stond. Doordat de gemeentenaren zoo groote welwillendheid hadden betoond, was het voor mij een des te grooter genoegen de priizen aan de dames en heeren te kunnen uitreiken, door hen zoo welverdiend, en ik meende, dat het feest voor dien dag geëin digd was. Allerminst vermoedde ik, dat de gemeentenaren mij een zeer vereerende ver rassing hadden bereid. De zilveren herin neringspenning met inscriptie, mjj bij monde van den heer v. d. Maaden aangeboden, zal mij een blijvende aangename gedachtenis zijn en breng ik daarvoor aan allen mijn har- telijken dank met de verzekering mijner waardeeriDg en hoogachting aan de gemeente van Wijk. Aanvaard, Mijnheer de Redacteur, mijn dank voor de opname. Hoogachtend, M. J. DE ROON. Kurgeriyke Stand. Werkendam, van 3 tot 10 Oct. Ondertrouwd: Sjoerd Hovingh, j. m., 26 j. en Francina Cornelia de Vries, j d., 28 j. Getrouwd: J. Duiser, 22 j., j.m. en K. den Dunnen, 23 j., j.d. Geboren: Theodorus Maarten, z. v. A. Holster en D. van VarkJan Govert, z. v. J. van Oord en N. de Keijzer. De werken en Sleeuwijk, van 26 Sept.10 Oct. Ondertrouwd Adriaan Mouthaan, 23 j. en Maria van Elzelingen, 23 j. Gerrit Ippel, 21 j. en Antonetta Colijn, 20 j. Geboren Teunis, z. v. T. Roubos en M. KornanJannetje, d. v. H. van der Stelt en A. P. van der Toorn; Zwerus, z. v. A. van Andel en A. Roza. Overleden: Neeltje Bogaard, 68 j. Sprang, over de maand Sept. Getrouwd: F. W. de Visser, 40 j. en A. G. Groothuis, 39 j. Geboren: Catharina Johanna, d. v. J. van Corstanje en J. C. Buitenkamp; Elisabeth Adriana, d. v. J. van Baard wijk en M. Kruijf; Johannes Cornelis, z. v. C. Wittebol en H. van Dongen; levenloos kind van M. A. Naijen en C. A. van Ammelrooij. Overleden: A. G. Varossieau, 6 m.; F. van Thielen, 23 m.; M. F. van Thie- len, 10 m. Meeuwen, van 130 Sept. Getrouwd: M. Oostenrijk en A. E. de Bruijn. Geboren Jan Rombout, z. v. H. Re- deker en M. de Bruijn; Cornelia Arida Hendrika, d. v. S. E. Burghout en A. H. van GelderenDirk Johannes Catha- rinus, z. v. F. Augustinus en N. Tintel- man; Izak, z. v. J. A. van Dis en A. Diepenhorst. Ingekomen van: Drongelen, E. Burg hout; Krommenie, C. Groot. Vertrokken naar: 's Hertogenbosch, K. van Houwelingen. Veen, over de maand Sept. Getrouwd: C. Kamerman, 23 j en J. G. van Rijswijk, 20 j.; J. H. Vos, 39 j. en C. Verbeek, 26 j. Geboren: Matthijs, z. v. A. Timmer mans en A. van Rijswijk; Maaike, d. v. G. van Pinxteren en G. Vos. Overleden: E. 't Lam, 8 m., d. v. A. 't Lam en P. Zandt; A. D. Roeland, 22 j., z. v. G. Roeland en G. Hulst; G. Verbeek, 41 j. echtg. van D. van Brakel; J. Vos, 63 j. echtg. van A. MichaëlJ. Sonneveld, 52 j. echtg. van G. Treffers. IBii&iieiiliincI. De Tel. verneemt, dat spoedig bij de Tweede Kamer een suppletoire begroo ting zal inkomen, waarin de minister van marine den eersten termijn aan vraagt van een pantserschip voor Indië, type Dreadnought. Is het blad goed in gelicht, dan zal de minister te kennen geven, dat hij op behandeling van dit ontwerp in het komend voorjaar prijs stelt. Er schijnt bij een aantal instellingen op handelsgebied, voornamelijk te Am sterdam, het plan te bestaan om, wan neer de Staten-Generaal dit pantserschip mochten toestaan, een oproep te richten tot het Nederlandsche volk ten einde gezamenlijk de gelden voor een tweede soortgelijk schip bijeen te brengen. De heer Henri Polak heeft gisteren Gedeputeerde Staten van Friesland be richt, dat hij zijn benoeming tot lid van de Eerste Kamer aanneemt. De correspondent te Batavia van de Tel. seint d.d. 11 October: Tijdens een zitting van den landraad van Segli heeft een Atjeher den overste Scheeper, gezaghebber, levensgevaarlijk gewond. De Atjeher is afgemaakt. Het blad teekent hierbij aan, dat het telegram zeer verminkt is overgekomen. Vermoedelijk is de overste, waarop de aanslag werd gepleegd, luitenant-kolonel W. B. J. A. Scheepens. In aansluiting aan dit bericht kan de N. R. Ct. thans mededeelen, dat in den toestand van den overste Scheepens, die levensgevaarlijk werd verwond door een steek onder de ribben, een veran dering ten gunste is gekomen. Het levensgevaar is geweken. De werkelijke dader van den diefstal van een postzak met f 800, eenige maan den geleden uit Castricum naar Uit geest verzonden, is te Utrecht aange houden. Het is, naar de Alkm. Ct. meldt, een Geachte Heer Redacteur! Wijk, Oct. 1913.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2