Plaatselijk Nieuws. *&leusden, 18 Oct. feesten ter herdenking van onze onaf hankelijkheid zijn achter den rug en met genoegen kunnen we erop terugzien. Het weder leende zich uitstekend en alles en allen waren in opgewekte stemming. Tel kens zag men groepen van jongens en m> isjes, groot en klein, voornaam en gering n> rondedansen en uiting geven aan hunne fei telijke stemming.Geen enkele wanklank we d gehoord en slechts één persoon werd opgemerkt, die blijken gaf iets meer dan noodig gebruikt te hebben. Ook op dat gebied zijn we een groote schrede vooruit gegaan. We willen trachten een beknopt overzicht te geven, dat niet anders dan zeer beknopt kan zijn. Geen opnoeming van namen van prijswinners, waaraan alleen hij of zij die het aangaat waarde hechten, maar dat voor ieder ander, vooral voor lezers buiten de stad. van alle belang ontbloot is. We zijn in het vorig nummer reeds tot Woensdagmorgen tien uur gevorderd. Toen begon de costuumwedstrijd, met een om megang door de stad, voorafgegaan door heranten in schilderachtige kleeding en op geluisterd door twee muziekgezelschappen. Het was nu het jonge volkje, dat een optocht maakte en waarbij een ridder op een ponny gezeten, de eerste aandacht trok. Het hoofd nummer was Sneeuwitje met Prins en ka bouters, verder Prins Willem I met Sche- veniugsche vieschers (alles in miniatuur), Markermeisjes en Javanen in een draagstoel, een Tyroler met zijn meisje, beiden keurig uitgedoscht, een boertje met zijn vrouwtje, in costuum van 1813 en tal van kleeder drachten, matrozen, enz. enz. De volksspelenwedloop met hindernissen, kuipsteken en loopen op een hellend vlak, gaf zeer veel vroolijkheid onder uitvoerders en publiek. De verlichting der Vischbank maakte een keurig effect. Verder was het de Peltserstraat met eene keurig bewerkte eereboog en aan beide zijden der straat met guirlandes en vetpotjes, die de grootste attractie hadook de Waterpoort met een „pagode" of Chi- neesche tempel, geheel verlicht, het tram station, de kazerne van de maréchaussée, de woning van den brigadier Verhoeven, ook die van den slager Hesselman en van den winkelier Bouman, kwamen keurig uit. Nog waren er een twintigtal woningen in meerdere en mindere mate sierlijk verlicht, teven» met groen en bloemen bezetwaarbij de winkel van den heer Van den Berg, met frissche levende bloemen bizonder uitkwam. We gaan nu den fakkeloptocht bijwonen, waarbij de muziek van Wijk hare liefelijke toonen liet hooren en die door groot en klein, oud en jong, rijk en arm in groote opgewektheid gevolgd wordt. Een concert op de Vischmarkt besluit den dag en tegen middernacht werd het alom rustig. Men moest zijn krachten sparen voor den volgen den dag. Op Donderdag was het ten 8 ure de re veille door drie herauten en drie tambours, die allen weder opriep om zich voor het feest gereed te maken. Na een carillonbe speling, werden de volkspelen voortgezet, waarbij ringrijden per fiets door meisjes en jongens vooral een mooi nummer was. De clou van den dag zou zijn een His torisch Allegorische optocht. Nadat de stoet op het Burchtplein was opgesteld en alles zoo goed was voorbereid, dat van vergissen in plaats nemen geen sprake kon zijn, stelde zij zich in beweging tot aan het Stadhuis. Aldaar stapte het bestuur der feestcommissie en het eere- ccimité af om den Burgemeester, tevens eere-voorzitter, te complimenteeren, die, om geven door den gemeenteraad, in officieel costuum een toespraak tot de burgerij richtte, welke door daverende toejuiching werd gevolgd. Hierna nam de eere-voorzitter met het eere-comité in een landauer plaats en zette het geheel zich in beweging. De stoet, voorafgegaan door voorrijders, heraut te paard en muziekgezelschappen, met besturen in landauers, bestond uit een wagen voorstellende de Stedemaagd van Heusden, geflankeerd door vrede, industrie, gerechtigheid en toonkunst, uitgevoerd door de heeren Engelen en Sinttruien, die de eerste prijs verwierven. Het geheel was een plateau op eene rots, waarop een keurig aangelegd bloemperk met fontein, geflankeerd door de genoemde voorstellingen, door lieve gezichtjes weergegeven. Een landhuisje met Tiroolsche meisjes, verwierf den 2en prijs; terwijl de mode van 18131913 zeer aardig, alweder door lieve verschijningen aange geven, eveneens zeer de aandacht trok. De Nederlandsche vlag met oranjewimpel werd alweêr door 4 lieve dames, elk ééne kleur aangevende, ten aanschouwe gebracht. De reddingsboot van de geheel-onthouders was een unique genre. Een boot, met alle red dingsmiddelen en door een viertal matrozen bemand, maakte propaganda voor haar be ginsel en trok zeer de aandacht, zoowel door onderwerp als door uitvoering. Geloof, hoop en liefde, de gulden spreuk van den evange list Paulus, werd alweder allegorisch voor gesteld en een wagen met zigeuners, die en passant roofde alles wat van hun gading was en van de goedgeefschheid der feest vierenden profiteerde trok algemeen attentie. Volgens getuigenis van vreemdelingen, zouden alle wagens bij een optocht in groote plaatsen, ook een goed figuur gemaakt heb ben. Eere aan de verschillende ontwerpers die tevens de kosten hebben willen bestrijden om op zoo schitterende wijze voor den dag te komen. Van de commissie zelve was een wagen met „Neerlands Glorie", waaraan de ont werper, de heer J. A. Boeren, met succes zijne goede krachten had besteed. Alweder een fakkeloptocht, waaraan de geheele gemeente deelnam, een vuurwerk op den Strekdam en een keurig concert van de Wijksche fanfare op de mooie muziektent, staande op de Vischmarkt, besloot de uiter lijke feestelijkheden; waarna de Heusdenaren nu vermeerderd met enkele duizenden bui tenbewoners, den avond in gepaste en op gewekte vreugde besloot. Als in 1915 het Waterloo-feest evenzeer slaagt, kan de alsdan optredende feestcom missie zeer tevreden zijn. Bij het lossen der schoten, tot opening van de onafhankelijkheidsfeesten, vloog bij het laatste schot de kop van een kat tegen een der pilaren van de Vischbank. Hierbij behoeft niet de dierenbescherming in den arm genomenwant de zaak is, dat de schoten uit scheepsgeschut gelost werden, z.g. kattenkoppen. Nu is daarvan een uit elkander gesprongen; gelukkig zonder on geluk te veroorzaken. De heer A. B. de Moor is deze week benoemd tot tijdelijk leeraar in de Wiskunde en de Ned. Taal aan de Teekenschool alhier. Door den heer L. Verhoeven alhier is onder Oudheusden geschoten een korhoen, een vogel met zwart en wit vleesch, die nog nooit in deze streek vroeger is opgemerkt. Werkendam. Woensdag 1.1. kwam een knaapje onder een bietenwagen terecht en werd daar onder uit getrokken door W. Westerhout, die daarop tot zijn schrik ontwaarde, dat het een van zijn eigen kin deren was. Bloedend droeg hij het knaapje bij den heer Meijer in om de wond te zuiveren, waaruit het kind uit het hoofd bloedde, om vervolgens heelkundige hulp in te roepen. We vernamen, dat de toe stand van den kleine bevredigend is. De voerman van den wagen, Van der Meijden, reed heel kalm en had aan het ongeval geen schuld. Eergister zou de heer M. S. met een hond van C. V., alhier, gaan jagen. Het dier was fel genoeg en toonde zijn kunst aan de konijnen van C. Stam te de Werken, die in een hok in de schuur lie pen, door het hok in te springen en ras een paar dood te bijten, Door de Griendwerkersvereeniging „Onderling Belang" alhier, is aan heeren Patroons het volgend schrijven gericht: Het Bestuur der Griendwerkersvereeni ging „Onderling Belang", gevestigd te Wer kendam, wendt zich met allen eerbied tot heeren Patroons-Werkgevers in het hout- hakkersbedrijf, met het volgende: ten le. In het aanstaande winterseizoen voor alle houthakkers en bandsnijders enz., een eenigszins verhoogden en een gelijk- matigen loonstandaard te willen vaststellen, opdat aan het betalen van ongeregelde loonen een einde moge komen, waardoor meermalen ontevredenheid bij de griend- werkers wordt teweeggebracht. Zoo noodig als dit door de Patroons verlangd wordt, is bovengemeld Bestuur bereid, zijn mede werking hiertoe te verleenen. Mochten de Patroons tot samenwerking bereid zijn, dan vrageu wij minzaam een commissie uit uw midden te willen be noemen en een plaats te willen aanwijzen, om met ons als Bestuur te beraadslagen; de hierbij genomen besluiten zullen door ons met alle kracht gesteund worden. ten 2e. Dat door de Patroons zooveel mogelijk zorg zal worden gedragen, dat voor de griendwerkers een volkskeet of ark aan wezig is, die een behoorlijke ruimte hebben moet om hen te huisvesten, daar door overbevolking de gezondheid der werklieden in gevaar wordt gebracht. ten 3e. Bovengemeld Bestuur spreekt in deze de hoop uit, dat deze circulaire door Heeren Patroons niet onoverwogen zal wor den terzijde gelegd, aangezien alsdan het Bestuur van „Onderling Belang" gemeld, niet zal kunn.en voorkomen, wanneer het bedrijf een aanvang heeft genomen, eene buitengewone vergadering te moeten be leggen, tot bespreking der loonen, die door de Patroons worden uitbetaald. Wanneer het mocht blijken, dat de loonen niet voldoende worden geacht, valt het niet te betwijfelen af dit zal tot een ernstige bespreking leiden en de gevolgen hieruit voortvloeiende, zullen wij als Bestuur niet voor onze verantwoording kunnen nemen, daar wij ten allen tijde bereid zijn, met de Patroons te beraadslagen om mogelijke ontevredenheid te voorkomen. ten 4e. Vragen wij als Bestuur aar, de Heeren Patroons gezamenlijk te willen be spreken, of het niet gewenscht zou zijn, gemeenschappelijk een Request te zenden aan Zijne Excellentie den Minister van Waterstaat, inhoudende een verzoek de rijks water weiken vroeg in het voorjaar te doen aanbesteden, opdat zoo vroeg mogelijk in het voorjaar, als het houthakkersbedrijf voor dit seizoen weer tot het verleden be hoort, werkeloosheid wordt voorkomen en tevens voor de Patroons vroegtijdig afzet gebied gevonden wordt tot het leveren van rijsmateriaal, hetwelk beslist in het belang is voor ons als werknemers en voor de Patroons als werkgevers. Met vertrouwen zien wij een bevredigen den uitslag aangaande deze circulaire tege moet. In geen jaren is het op de zooge naamde houtverkooping alhier zoo kalm toegegaan als Donderdag 1.1. Er was ook niet zoo veel volk als andere jaren het geval was. Verleden jaar is dan ook voor de hout bazen een slecht jaar geweest en verloren velen aanzienlijke bedragen, door het terug- loopen van het hout, hoewel de hoepels duur waren. Gebrek aan hoepelmakers en overvloed van werk, werkten daartoe mede. Ook thans doet zich hetzelfde verschijnsel voor, doch nu reeds vóór alle houtver- koopingen afgeloopen zijn, wat voor de koopers natuurlijk gelukkig is, want op den duur geld toegeven, waar het om verdienen te doen is, gaat niet. Met het rooien der suiker bieten werd deze week alhier een begin gemaakt; er werden reeds verschillende vrachten naar de Rietschoof getransporteerd. De bieten zijn klein van stuk gebleven, zoodat deze oogst niet zal meevallen. Beneden Langstraat. Nu voor de winterprovisie wordt ingeslagen, is de handel in aardappelen levendig. Dagelijks worden volle wagenvrachten afgeleverd. De kwaliteit is over het geheel goed en het beschot ook redelijk. Vandaar staan de prijzen niet zeer hoog. Men besteedt voor eigenheimers f 1,80 a f 2,00, bravo's f2,30 a f 2,50, dito drielingen f 1,60 a f 1,75, zeeuwen f 3,00 a f 3,30, dito drielingen f 2,00 a f 2,25. Capelle. De vorige week is alhier de spoorwegbeambte Spierings, door M. R. op ergerlijke wijze mishandeld. Naar wij vernemen heeft hij inwendige kneuzingen opgeloopenen moet zijn toestand zeer ernstig zijn. De zaak is in handen der politie. J.l. Maandagmiddag viel door een ongelukkig toeval een zwaar beladen kar met hooi plotseling om, waardoor de weg totaal versperd was. Door ij lings toegeschoten hulp was alles spoedig opgeruimd en kon de voerman zijn vrachtje weder verder brengen. Thans kan worden gemeld, dat in deze gemeente 58 personen in de termen zullen vallen, om als rente-trekker in aan merking te komen, krachtens art. 369 der Invaliditeitswet. füeertriildenlïerff. De Raad dezer gemeente benoemde in zijne vergadering van j.l. Woensdag tot onderwijzer voor het herhalingsonder wij s, den heer J. H. Waal wij k, onderwijzer alhier. 's Oravemoer. Doordien het paard van den molenaar C. M. op den weg van Waspik, Donderdag schrok, geraakte het geheele gespan in een diepen sloot. Wonder genoeg had het kostbare paard, toen alles op het droge was gebracht, geen letsel be komen, doch doordien de op de kar aan wezige granen waterschade beliepen, was het toch geen voordeeligen dag. Kaatsheuvel. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de maand Sept. 1913 ingelegd f 7668.75 en terugbe taald f 10157.85 en 10 nieuwe boekj? s werden uitgegeven. Aan C. Kroot is verlof verleend tot uitbreiding van zijn schoenfabriek en het plaatsen van een gasmotor, en aan A. J. A. Balten tot uitbreiding der looierij en het plaatsen van een stoommachine. Benoemd om les te geven aan de Rijksnormaallessen te Geertruidenberg, de heer Van Gennep, hoofd der school in „het Straatje". Meeuwen. Naar wij vernemen is bij den heer Burghout, hoofd der school alhier, weder gearriveerd „de reizende bi bliotheek, vanwege de maatschappij tot nut van 't algemeen, bevattende 100 boekwerken, die t«gen betaling van 1 cent per deel voor een ieder verkrijgbaar worden gesteld. Voor het herhalingsonderwijs dat voor deze gemeente met aanvang van 1 November gehouden wordt, hebben zich slechts drie leerlingen aangemeld. Raamsclonksveer. Door het breken van een plank had de heer A. van Suylikom alhier het ongeluk van den steiger om een sleepkaan te vallen. De heer v. S. ontwrichtte zich den schouder en bekwam nog meer zware kneuzingen, zoodat dokter Quirijns het noodig oordeelde, de hulp van een specialiteit in te roepen. Deze week vond de heer G. C. de Bont een beste kalfkoe, ter waarde van f 400, dood in de wei. Een flinke schadepost. Sprang. Woensdagavond kwam de pa9 opgerichte antirev. propagandaclub in openbare vergadering, waarbij als spreker optrad de Weleerw. heer J. L. Klomp, Ned. Herv. predikant te Meeuwen, bijeen. Haar voorzitter, de heer H. Kerst, opende op gebruikelijke wijze deze bijeenkomst. Op zeer duidelijke wijze werd door den geachten referent het motto van zijn onderwerp „Te wapen en gestreden voor Christus onzen Koning" uiteengezet. Met krachtige woorden wekte spreker een ieder op om de wapen rusting steeds in gereedheid te houden. Niet bij de pakken gaan neerzitten, doch steeds moedig voorwaarts. In zijn peroratie wekte ZijnEerw. de jonge mannen op, zich bij deze organisatie te voegen, om alzoo als één man, ook op politiek terrein, op te komen voor de eer van Koning Jezus. Uit het daverpnd applaus zouden wij moeten opmaken, dat de aanwezigen genoten hadden; vandaar dat de voorzitter den spr. een spoedig tot weerziens toeriep. Aan het einde der vergadering lieten zich nog verschillenden als lid inschrijven. In den nacht van Woensdag op Don derdag zijn bij G. alhier, de ruiten inge gooid. Van de(n) dader(s) geen spoor. Naar men ons van bevoegde zijde meedeelde, zullen in deze gemeente 46 per sonen als rentetrekkers, krachtens de Inva liditeitswet, in aanmerking komen. Veeil Met de ziekte der varkens blijft het nog al hetzelfde. Tot heden zijn een viertal vette beesten aan de ziekte bezweken. Enkelen maken zich over de ziekte onge rust en hebben reeds hun wintervarkens geslacht. VrtJhoeven-Cappel. In deze gemeente beginnen de landbouwers hunne groepstallen te doen vervangen door beton- bevloering, hetgeen een schoone verbetering mag genoemd worden. Vlaahvyk. Tot onderwijzer aan de R. N. S. alhier zijn benoemd de heeren Ben- jaminse, hoofd der school te Heistraat, ge meente Capelle, en Van Rooij, hoofd der openbare school te Kaatsheuvel. Waspik. Door het schrikken van zijn paard geraakte alhier de molenaar van 's Gravemoer met paard en wagen in een diepen sloot. De molenaar kwam te vallen, doch bekwam geen ernstige letselen. Met vereende krachten had men paard en kar spoedig op den kant. Maandag 20 Oct. a.s. zal in deze ge meente de najaarsmarkt worden gehouden van hoornvee en varkens. Er zullen weder worden verloot acht premiën, elk van f 2.50. Donderdag werd van de werf der heeren Gebrs. Van de Rijken met goed ge volg te water gelaten de stalen sleepkaan St. Antoine, groot 1000 ton, voor rekening van den heer Thomas Lips, en de kiel ge legd voor een sleepkaan, groot 700 ton, voor rekening van den heer B. Bruininx, alhier. Binnenland. De heer Van der Lande, door de Pro vinciale Staten van Overijsel benoemd tot lid van de Eerste Kamer, heeft die benoeming aangenomen. De stroom van aanvragen voor de toekenning van de ouderdomstoelage door 70 jarigen is thans volgens de Tijd, tot boven de 90,000 gestegen. Van deze waren tot Woensdag nog slechts 20,000 door de beoordeelaars, hoofdambtenaren der Rijksverzekeiingsbank, behandeld. Het werk, daaraan voorafgaand, ver- eischt zooveel hoofden en handen, dat het geheele ontslagen personeel der Labouchère Oyens-bank door de directie der Rijksverzekeringsbank tijdelijk te werk is gesteld, terwijl bovendien ook tal van ambtenaren van de Rijkspost spaarbank assistentie verleenen. Daar het gewone werk van de Rijks verzekeringsbank natuurlijk moet door gaan, wordt vooral des avonds met koortsachtigen ijver gearbeid. Tot de cantine van het bankgebouw is door de tijdelijke helpers bezet. De Bankdirectie hoopt en legt het er op aan, op den bepaalden tijd met het werk, hoezeer dit dan ook de bereke ning van prof. Kluyver in de schaduw stelt, gereed te komen. De bij de infanterie gehouden proef met voetriemen, dienende om bij groote marschen om den schoen en het onder been te bevestigen, om wrijging van den voet in den schoen te voorkomen, heeft volgens de Avondp. goed voldaan. De definitieve invoering kan worden tegemoet gezien. Van de 13 sleepbooten, die de firma Gebrs. J. en J. Roelofs, kantoorhoudende aan de Maaskade te Rotterdam, in de vaart heeft, waren er Woensdag reeds 8 opgelegd. De staking onder het perso neel op deze booten uitgebroken, ter verkrijging van hooger loon, regeling van nacht- en Zondagsrust, omvat 49 personen. De firma is niet voornemens, deze eischen van het personeel in te willigen. Te Rozendaal is Dinsdagavond ruzie ontstaan in een volt slogement tusschen eenige rondreizende personen. Een ze kere L. V. trok zijn mes en bracht Kel ders, sigarenmaker uit 's-Hertogenbosch, een levensgevaarlijke steek onder het rechterschouderblad toe. De long werd geraakt, terwijl de man nog een snede over het hoofd en over een arm kreeg. Na voorloopig verbonden te zijn, werd hij in levensgevaarlijken toestand naar het gasthuis overgebracht. De dader is aangehouden. Uit Nijmegen wordt gemeld: Toen de juffrouw, bij wien een artist van het revuegezelschap Lucien en Orvan en de met hem samenwonende vrouw, wier man aan Ter Hali's revue gezelschap, dat eveneens te Nijmegen gespeeld had, verbonden was, tijdens den duur der kermis gelogeerd was, na haar herhaald kloppen geen gehoor kreeg en evenmin de kamerdeur kon openen, werd door haar de hulp ingeroepen van een aan de overzijde der straat werkzaam zijnden chauffeur, die daarop de deur met zijne gereedschappen opende. Een verschrik kelijk schouwspel kreeg zij te aanschou wen. Achterover liggende op het bed met de beenen op den grond en een revolver in de hand vond zij daar het levenlooze lichaam van den man, met bebloed hoofd, terwijl de vrouw, nog onder de dekens liggende, evenmin teekenen van leven meer gaf. Politie was spoedig aanwezig, evenals de politie- dokter, die van beiden slechts den dood kon coustateeren. Gebleken is, dat de man de vrouw slapende in het hoofd heeft getroffen en zich daarna, staande voor het bed een kogel door den rechterslaap heeft gejaagd. Uit twee door hem achtergelaten brieven aan den commissaris van politie en aan de kinderen van de vrouw met wie hij leefde, is gebleken, dat hij steeds met moorddadige plannen heeft rond gekropen en ook meermalen gewaar schuwd had deze eenmaal ten uitvoer te zullen brengen. Jalousie schijnt hier aan niet vreemd te zijn, daar de vrouw herhaaldelijk en nog tijdens de kermis door haren wettigen man werd lastig gevallen. Martron, een Amsterdammer van geboorte, meer bekend onder den ar- tistennaam van Oom Piet, was 'n gaarne gehoord komiek. Op een vergadering van den matro zen- en stokershond te Londen is be sloten te weigeren dienst te nemen op Oceaan-nachtbooten, na 1 Mei 1914, tenzij deze van een installatie voor draadlooze telegrafie zijn voorzien. Men meldt aan de Dordr. Ct. De heer N., ouderling der Ned. Herv. Gem. te Hendrik Ido-Ambacht, voegde ds. Willekes, Ned. Herv. pred., dezer dagen in tegenwoordigheid van andere personen toe: „je hebt ons misleid. En je bent van den honger hier gekomen." Het eerste naar aanleiding van Z.Eerw's in zijn intreerede uitgesproken voor nemen, langzamerhand de gemeente op te voeden tot het N. Testamentisch lied het tweede in verband met het groot verschil in tractement tusschen ds. W.'s vorige gemeente Someren en de tegen woordige H.-I.-Ambacht. Na het uit spreken van de beleedigende woorden heeft de heer N. nog gelegenheid gehad ze in te trekken, doch hij heeft geweigerd zulks te doen. Ds. W. heeft daarna de zaak in handen gegeven van den officier van justitie te Dordrecht. Donderdagmorgen zijn te Vlissingen van een amateurfotograaf platen van foto's, genomen van de graafwerken van 't nieuwe fort aldaar, door de marechaus see in beslag genomen. Tevens is proces verbaal opgemaakt. Uit Gouda wordt gemeld: Door den bond van machinisten en stokers en dekpersoneel is de Goudsche dienst op de booten van de firma's Gebrs. Roelofs en v. d. Garde stop gezet2 booten van de firma v. d. Garde en een boot van de firma Roelofs liggen te Gouda Een hotelhouder te 's Gravenhage is het slachtoffer geworden van iemand, die 'n kamer huurde onder een valschen naam, waarbij hij zich uitgaf voor den vertegenwoordiger van een bekende firma uit Leeuwarden. Toen de man na twee nachten te hebben gelogeerd door zijn gedragingen achterdocht wekte, werd de Leeuwar- densche firma intercommunaal opge beld, waarna bleek, dat zij geen verte genwoordiger met den opgegeven naam in Den Haag had. De verdachte logeergast kon de door hem gemaakte verteeringen en de ka merhuren niet betalen. Hij werd toen aan de politie overgeleverd, die proces verbaal tegen hem opmaakte, in afwach ting zijner overbrenging naar het Huis van bewaring. Hij heeft vroeger al eens eenigen tijd doorgebracht in de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen. Dinsdagavond heeft te Amsterdam een 36-jarig man een in de buurt van de Warmoesstraat surveilleerend politie agent aangesproken en hem medege deeld, dat hij de moordenaar is van den 6-jarigen Hendrik de Klerk. De man zeide, dat hij door wroeging zoozeer ge kweld werd, dat hij het niet langer on der zich kon houden. Overgebracht naar een politiebureau werd hem onmiddellijk een verhoor af genomen. Het bleek een losse werkman te zijn, die den kost verdient met het rijden van vrachtjes op de groentenmarkt. Vroeger heeft, hij in de mijnen gewerkt. Het verhaal, dat hij deed, stemt vol komen overeen met de mededeelingen van het 7-jarig broertje van het slacht-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2