De New Yorksche commissie „voor de hoogte van gebouwen" heeft een rapport uitgebracht, waarin zij opgrond van brandgevaar het gemeentebestuur waarschuwt geen vergunning te ver- leenen tot den bouw van nog hoogere luchtkrabbers dan de nu bestaande. Het hoogste gebouw is dat van de Woolworth mnij bet heeft 47 verdiepingen. Uit hetzelfde rapport blijkt dat het voor soliden bouw geen bezwaar is nog veel hoosrer te gaanzelfs tot 100 verdie pingen toe. <5 een bericht uit Antwerpen s;nacht tijdens den hevigen •n visschersboot in het Honds tar pslagen. Twee menschen zijn Een der opvarenden kon e<- p ir riemen grijpen en slaagde erin den wal te bereiken. Volgens een bericht van Lloyds heeft het stoomschip Charlois, dat Lizard gepasseerd is, medegedeeld, dat 't het geheel uitgebrande wrak van de Vol- tur?> op zijn weg gevonden had. Aan ho >r i zijn verscheidene lijken aange troffen. Door het openen van de buiten- boor'.«kragen bij het verlaten van het w k '>ft men het doen zinken. ()e Eogelsche kiesrechtvrouwen rich ten hun aandacht nuopspoorwegstations. Zaterdagochtend vroeg is een brand gobluscht te Northfiield, aan de Midland- spoor, en te Hagley-road, aan de Noord- W' ter. In beide gevallen was het de i.k vmer, waar brand was gesticht, in bei laatste was er al vrij wat schade o< d.utn Hier vond men een kaart waarop dn woorden „Aan Sir John Simon (den proe.-generaal) Er zal geen vrede zijn." Dezer dagen hadden de studenten te Bristol het kantoor van de kiesrecht vrouwen gedeeltelijk vernield. Toen de studenten hoorden dat een paar kies rechtvrouwen in hun vernield kantoor terug waren, zijn ze opnieuw tot den aanval overgegaan. De planken, die voor deuren en ramen waren getimmerd, werden weggerukt, de vrouwen met rotte eieren en dergelijken verdreven, waarna al wat los en vast was (b.v. de venster kozijnen) op straat gedragen en in brand gestoken werd. Tengevolge van de stortregens der laatste dagen en het smslten der sneeuw zijn in de Boven-Pyreneeën de rivieren overstroomd. Te Lourdes is de Pau plotseling 6 meters gewassen en heeft zij de landerijen langs hare oevers onder water gezet. Te Luz is de dijk van Sarres weggeslagen over een lengte van 40 nieters. Te Saligos werd de nationale weg doorgesneden. Nog erger is het gesteld in Louron en het dal van Aure. Het dorp Bordères is geheel door den vloed overstroomd en de weg van daar naar Arreau over 200 meters vernield. Te Bordères-Louron werd een zware dijk, die p*s vier jaar geleden werd aange legd, geheel weggeslagen. Door den prefect der Seine, Delanney, is een plan ontworpen om Parijs, dat op het. oogenblik een oppervlakte be- s! '■at: 7800 hectaren te maken tot een 50 000 hectaren met een be volking van 6 millioen zielen. O.a. wil bij iu de voorsteden het beginsel in t i'ip-ssing brengen dat de hoogte der huizon -bet meer mag bedragen dan de breed Je der straten, de ongezondste huizen te vervangen door goedkoope woningen voor den bouw waarvan de gemeenteraad reeds 200 millioen francs heeft toegestaan en in de voorsteden tuinsteden aanleggen. Voorts wil hij de vestingwerken, die 450 H.A. beslaan, tot wandelwegen maken. Plaatselijk Nieuw». Werkendam. Hedenavond te 6.45 uur vergadert de Raad dezer gemeente. De onderwerpen ter behandeling zijn: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. inzake het vast stellen eener verordening tot het betalen der iukoopsom en het verhaal met het oog op de pensionneering der gemeente-ambte- Baren. 4. Vaststelling besluit tot aanstelling van een veearts. 5. Voorstel van B. en W. inzake den verkoop van boomen op het kerkhof. 6. Opmaken suppletoir kohier Hóófde- lijken Omslag. 7. Aanbieding gem.-begrooting en water leiding begrooting dienst 1914. 4 Nov. a.a. hoopt voor de Nutsleden met genoodigden alhier in de Nutszaal op te treden de heer H. Dekking. Hij zal dan ▼oordragen: lo. De groote vlucht, een saty- riek blijspel van H. Heijermans; 2o. Socrates' toespraak tot de rechters van Athene, Plato 3o. Van den hak op den tak, monoloog van H. D. Als vertegenwoordiger van de ge meente Werkendam is tot bestuurslid der Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose Woudrichem e. o., gekozen de heer J. I. Bril, alhier. Aalburg; Bij den tuinman J. v. E. liet men thans nog een struik met rijpe frambozen in den tuin. Eenige dezer heer lijke vruchten werden ons getoond. Zondagavond werd de vrouw van G-. T. d. Wetering, met haar pleegkind, zoo danig door een fietser aangereden, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Ook de wielrijder liep wonden op, terwijl zijn fiets totaal onberijdbaar was. Naar men verneemt, is van het geval bij de politie aangifte gedaan. llesojjen. J.l. Maandag slaagde de heer A. v. d. Hammen te Amsterdam, voor de vrije- en ordeoefenirgen der gijmnastiek. Zaterdagmiddag sloeg het paard van den heer Oerlemans, gespannen voor een tilbury, de beide beenen stuk. De inzitten den vielen eruit en bekwamen eenige ver wondingen. Gelukkig wist de heer Oerle mans het paard vast te houden en ernstiger ongelukken te voorkomen. Capelle. j.l. Zaterdagmorgen holde een paard, gespannen voor een kar van den landbouwer A. v. d. Hoeven alhier, over de Hoogevaart met het gevolg, dat paard en kar in een sloot terecht kwamen en vele handen noodig waren om alles weder op het droge te brengen. Het paard was niets beschadigd, enkel was het tuig 'n beetje stuk. In een vergadering van het „Groene Kruis" zijn tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering, welke te Rotterdam wordt gehouden, gekozen de heeren W. H. Baron van Heeckeren van Waliën te Vrij- hoeven-Cappel en A. Kerst alhier. Eetlien. 16 October 1.1. herdacht de heer H. Bos, hoofd der school alhier, den dag waarop hij voor 50 jaar zijn loop baan als onderwijzer begon. Zulk een zeld zame gedenkdag mocht natuurlijk niet on gemerkt voorbij gaan. De verschillende dorpsgenooten hadden voor deze feestelijke gelegenheid| hun woningen met de Vader- landsche driekleur getooid. De feestelijk heden begonnen met een bloemen- en zanghulde der schoolkinderen onder leiding van mej. Hus. Daarna werd den jubilaris uit naam der gemeentenaren een fraaie koperen lamp en dito rooktafeltje vereerd. Ook de fanfare „Nooit Gedacht" liet zich niet onbetuigd. Na den heer Bos een serenade te hebben gebracht, installeerde zij zich in het gymnastieklokaal, waar zij door haar op gewekte tonen de feestvreugde verhoogde. Onvermoeid bracht zij het eene nummer na het andere ten gehoore. Een aangename verrassing wachtte den heer jubilaris 's avonds nog, toen hem door de commissie der onlangs gevierde onaf hankelijkheidsfeesten een wandelstok met zilveren knop werd aangeboden. Zoowel autoriteiten als dorpsgenooten en vreemdelingen hebben dezen dag blijken van belangstelling gegeven. s-Gravemoer. In de Maandag gehouden jaarvergadering der vereeniging tot oprichting en instandhouding van scho len met den Bijbel voor 's-Gravemoer en omstreken, is als bestuurslid opnieuw ge kozen de heer P. van der Dussen. Herpt. De landbouwcursus zal alhier gegeven worden in de openbare school door den heer Gerrits uit Bokhoven. Wij wen- schen den heer Gerrits veel succes, maar vooral den leerlingen. Scheen de belang stelling eerst groot te zijn,, thans valt dit niet mee. 't Is wel treurig, dat men op 't platteland zijn eigen heil nog zoo weinig begrijpt. Toetreding is nog mogelijk. Door A. D. Baaijens alhier werden vier peren geplukt van welke de kleinste ruim 6£ ons en de grootste niet minder dan 8 ons woog. Dit zijn inderdaad nog eens reu zen peren. Meeuwen. Donderdagavond j.l. hield de heer A. Struif, zuivelconculent, bij de Gebr. de Graaff alhier, voor een nogal talrijk publiek, eene lezing over „Fok- en Controlevereenigingen. Het doel dezer lesing was tot oprichting eener zoodanige vereeni ging te geraken. Door den heer Struif werd, nadat de vergadering door de heer D. van Campen, in zijn kwaliteit van voorzitter van de af- deeling Heusden der Noord-Brabantsche Maatschappij van Landbouw met een kort woord was geopend, gesproken over hetgeen vereischt wordt voor de oprichting eener fok- en controlevereeniging en hoe men door onderlinge samenwerking daartoe kan komen, terwijl daarna door hem het doel, de werking en de voorwaarden, waaraan degeen die zich bij fok- en controlevereeni gingen aansluiten moeten voldoen, het nut en de voordeelen welke zoodanige vereeni- gingen afwerpen, werd uiteengezet, waarna door spreker de oprichting eener zoodanige vereeniging als in het belang van de vee houders, ten zeerste werd aanbevolen. Na afloop van deze voor de verschillende veehouders zoo leerzame lezing, werd ge legenheid gegeven tot het doen van vragen, waarvan door verscheidene personen werd gebruik gemaakt. Enkele personen gaven daarna het voor nemen te kennen tot oprichting eener zoo danige vereeniging te willen overgaan, waar na door hen in een meer beperkten kring werd vergaderd. Naar wij vernemen is echter tot heden nog geen fok- of controlevereeniging opge richt. Mederhemert. Welke goede re sultaten men met kunstmest bereiken kan, ondervond de landbouwer M. Heijcoop te Well. Op een derde hont land teelde hij voor f 30,suikerbieten, na den grond met kalk en chili flink bemest te hebben. Het vorig jaar was de opbrengst f 16, Dat een pereboom tweemaal per jaar bloeit, is geen bijzonderheid, maar wel, wanneer men van denzelfden boom voor den tweeden keer vruchten plukt. Tegen het veerhuis staat een leiboom welke, na van den zomer 28 peren te hebben voort gebracht, thans weer 8 nieuwe vruchten aanbiedt. Tot onderwijzeres aan de openbare school aan de Noordzijde, werd door den Raad dezer gemeente benoemd mej. E. Knoop te Brakel, no. 1 der voordracht. Vrijdag a.s. zal de heer C. Marisvan zijn personeel en leerlingen afscheid nemen, om een welverdiende rust te gaan genieten. De heer Maris is van 1883 af hoofd der openbare school alhier geweest en zal zich te Utrecht vestigen. N'ieuwend|jjk. Zaterdagnamiddag droeg de kerkeraad van de Geref. gemeente alhier aan de familie van den ontslapene ds. J. A. Goedbloed op het kerkhof aan de Zoetelaarseteeg eeu monumeat over, dat nit een liggende steen bestaat, waarom een prachtige marmeren Bijbel waarvan het opschrift is, in gouden letters1 Petr. 125 en Dan. 12 3. Op den steen staat: „Hier rust tot den dag der opstanding onze geliefde Echtgenoot, Vader en leeraar ds. Johannes Adriaan Goedbloed, geboren 25 Oct. 1850 te Seroos- kerke (W.) overleden 15 April 1913 te Nieuwendijk (N.-Br.), in leven predikant bij de Gereformeerde kerken te Axel (1875 1883) te Zierikzee 18831889) en te Nieu wendijk (18891913.) Ter gedachtenis neer gelegd door de Gereformeerde gemeente te Nieuwendijk, Openb. 14 13. Diep geroerd aanvaardde de familie Goed bloed dat blijk van waardeering en hoog achting. (Kil). Zaterdagnamiddag had aan de Zandsteeg de plechtige opening plaats van de nieuwe begraafplaats „Onderlinge Hulp." Raauigdonk. Tot bestuursleden der landbouwvereeniging zijn met algemeene stemmen herkozen de heeren J. C. Schoen makers, B. de Bont Az. en A. F. Bink. Tot bestuursleden der vereeniging tot verbetering van het geitenras zijn gekozen de heeren P. Broers, president, G. Coenders, secretaris, en A. van Dalen, penningmeester. Maandag had H. Vromans aan de papierfabriek het ongeluk met de vingers tusschen een kamwiel te komen. De wijs- en middelvinger werden zwaar gekwetst en moesten door dr. Quirijns verbonden worden. §prang. In deze gemeente doet zich weer een geval van diphtheritis voor en wel in het gezin van den heer A. van den Heuvel. Tot gemeente-veldwachter alhier, is benoemd C. J. Kuijsten, agent van politie te Breda. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn bij den heer J. M. een aantal kippen ontvreemd. Men vermoedt, dat een hond als dader moet aangemerkt worden, daar enkele dieren dood zijn teruggevonden. Naar men ons van bevoegde zijde mee deelde, zal de chr. school alhier a.s. Zater dag met de kinderen die deze school zullen bezoeken, geopend worden. De officiëele opening zal echter eerst a.s. Maandag 3 Nov. plaats vinden. i'U hoe veil-Ca i» pel. In een vergadering van het Onderlinge veefonds is in de plaats van P. Stam tot schatter van het vee benoemd P. de Rooij alhier. In het bekende geding aan het Brug getje alhier, is j.l. Vrijdag door de Arr.- Rechtbank te 's-Bosch de heer Rutters in het gelijk gesteld. Naar men zegt zal er hooger beroep tegen worden ingesteld. \Aa»pili. Als een bewijs dat ook in deze gemeente landbouwers zijn,die goed vee weten te fokken, kan worden mede gedeeld, dat door A. Groeneveld, alhier, dezer dagen een vaars van 17 maanden werd verkocht voor de som van f 235, wyk Nadat twee geiten van B. zich aan eene palmhaag hadden te goed gedaan, zijn beide dieren wegens het gebruik daar van gestorvendat is voor den armen man een gevoelige slag. Met den plotseling opgekomen storm van Zondagavond is hier nogal schade aan gericht. Verschillende daken zijn stuk ge slagen, ook moest het menige hooischelf ontgelden, die voor een groot gedeelte zijn weggestormd en voor het meerendeel in het water terecht kwamen. Kerknieuws. Sprang;. Bij de gehouden periodieke verkiezingen voor het kiescollege der Ned. Herv. Gemeente zijn de aftredende leden de heeren P. D. Netten, M. in 't Veld, J. Haverhals, A. Smits en L. A. Rijken, met meerderheid van stemmen, tot lid van ge noemd college herkozen. De bijbellezingen, die dezen winter door ds. Pop zullen gehouden worden, zullen vanaf a.s. Donderdag niet om 7 uur, doch om 7,15 uur een aanvang nemen. Binnenland. Maandag zijn voor de Kamerverkie zing in het district Amsterdam III officieel candidaat gesteld de heeren C. J. Kuiper (R.K.)P. Otto (U.L.)J. Oudegeest (S.D.A.P.) en D. Wijnkoop (S.D.P.) Kolonel De Veer en majoor Thom son, die eerstdaags naar Albanië zullen vertrekken, oiu daar, in verband met het verzoek van de mogendheden, Ne- derlandsche officieren beschikbaar te stellen ter organisatie van de Alba- neesche gendarmerie, hebben een zeer ruime opdracht gekregen. De beidehoofd officieren zullen, na het terrein in Al banië, het klimaat en de bevolking te hebben leeren kennen, rapport moeten uitbrengen, of er in Albanië zelf uit de bevolking een gendarmerie-korps kan worden gevormd en zoo ja, op welke wijze dit zal moeten zijn ingericht. Een of twee onderofficieren zullen de heeren vergezellen. Het vertrek is bepaald op begin November. De beide hoofdoffi cieren zullen waarschijnlijk 5 6 maan den wegblijven. Hun eerste doel is Wa- lona. Het Stbl. bevat een Kon. besluit, waarbij wordt bepaald: Het in aanleg zijnde fort bij Viissingen zal worden genoemd het fort de Ruyter. Dit fort zal zijn een vestingwerk en behooren tot de vestingwerken van de eerste klasse. Het fort de Ruyter, bij Willemstad, zal voortaan worden genoemd het fort in den Sabina-Henricapolder. Het fort bij Muiderberg zal worden genoemd het fort Coehoorn. We hebben vermeld, hetgeen de „Tel." de vorige week meedeelde over de pen- sionneering van de generaals Bruce, Kleinhens, Tonnet en Fabius, en de houding, daarbij aangenomen door den Minister van Oorlog, generaal Bosboom. De „Msb." wraakte onmiddellijk ge noemd bericht en ook de N. Crt." be vatte eveneens een besliste ontkenning van de waarheid van het door de „Tel" gepubliceerde. De berichtgever van de „Tel" houdt echter zijn mededeeling staande en zegt o. a. „Ik herbaal thans met nadruk, dat Minister Bosboom, een aantal generaals en een kolonel onverwacht hun ont slag heeft thuisgezonden, zonder mede weten, ja sterker: met afkeuring van den chef van den staf. Dit ongemotiveerde optreden van den Minister, gepaard aan de omstandigheid, dat hij het ontslag aan zijn vroegere superieuren slechts één maand vóór den datum van ingang toezond, heeft in het leger groote ergernis gewekt." Naar de Nieuwe Ct. verneemt, is in Don Haag het telegrafisch bericht ont vangen, dat de heer B. L. van Bij level t, ass.-resident te Bandoend, benoemd is tot resident van Djokjakarta. De Bond voor Staatspensionneering heeft zich met een adres gewend tot den minister van landbouw, nijverheid en handel, waarin waardeering wordt uit gesproken voor diens plannen tot wet telijke voorziening in sociale nooden, speciaal wat betreft het voornemen, om nog in den loop van deze zitting een wetsontwerp in te dienen tot het koste loos verleenen van ouderdomsrente aan behoeftige zeventigjarigen. Met leedwezen is echter het voornemen vernomen, om van de toekenning der ouderdomsrente buiten te sluiten dege nen, die gedurende een te bepalen ter mijn ondersteuning genoten van een instolling van weldadigheid. Adr. teekent hiertegen ernstig protest aan. Een toestand van armoede op hoogen leeftijd, immers grenzende aan het 70e jaar, is, in verreweg de meeste gevallen niet te wijten aan eigen schuld, dus óók niet de noodzakelijkheid van op dien leeftijd tijdelijk of geregeld be deeld te worden. Wel is waar zijn in Denemarken de in de laatste 5 jaren bedeelden van het ouderdomspensioen buitengesloten, doch deze uitsluiting komt in een geheel an der licht door den vroegen, immers 60- jarigen, leeftijd van pensioensingang. Ook in Groot-Brittanje en Ierland wer den aanvankelijk de vroegere bedeelden buitengesloten, doch da&r met de uit gesproken bedoeling om den uitsluitings maatregel zoo spoedig mogelijk op te heffen, hetgeen dan ook 2 jaren na de invoering der wet heeft plaats gehad. Adr. bepleit reeds dadelijk deze uit sluiting te doen vervallen, en den leef tijd voor toekenning der ouderdomsrente te vervroegen tot op 65 jaar. De brievengaarder te Castricum is door den officier van justitie te Alkmaar tegen 4 Nov. gedagvaard wegens het feit, dat hij een klacht, door een inge zetene van Castricum bij hem ingebracht, houdende, dat uit een door dien inge zetene verzonden voor het buitenland bestemd, aangeteekend stuk, een zeker bedrag aan geldswaarde werd vermist, niet heeft ter kennis gebracht van de directie van het postkantoor te Uitgeest, tengevolge waarvan die klacht het hoofd bestuur der posterijen niet heeft bereikt. De firma v. d. Garden Co. te Rot terdam, heeft den bond van machinis ten, stokers en dekpersoneel geschreven, dat zij met den bond als zoodanig geen onderhandelingen omtrent haar stakend sleepbootpersoneel wil voeren. In een daarna gehouden stakersver gadering werd met algemeene stemmen besloten, bij de staking te volharden. Dit is aan de directie medegedeeld. Vrijdagavond is de Volharding IV, komende van Gouda, door den mist, in volle vaart geloopen op de in den Rijn, onder Zoeterwoude voor anker liggende Ebenhaezer. De tjalk, die geladen was met pulp, is spoedig gezonken. De schipper en zijn vrouw waren niet aan boord. De knecht heeft zich in veilig heid kunnen brengen. Een juffrouw, wonende op een derde verdieping aan de Albert Cuypstraat te Amsterdam, heeft Zondag bij de politie aangifte gedaan van het volgende feit: Terwijl zij zich alleen in hare woning bevond, kwam er plotseling een gemas kerd man binnen, die, zonder een woord te zeggen, een revolver uit zijn zak haalde, en dit wapen op haar richtte. Daarna zou hij in haar tegenwoordig heid verschillende kasten hebben door zocht, steeds dreigende op haar te zullen schieten, indien zij zich niet stil hield. Met medeneming van f 150 aan bank papier was de man ten slotte vertrok ken, zonder haar lichamelijk letsel aan te doen. De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Dinsdag 4 November, te half twaalf. In den nacht van Zaterdag op Zondag is F. L. de K., te Goes, met een mes in den rug gestoken. De man weigert, aan de politie te zeggen, wie hem de ernstige verwonding heeft toegebracht. De justitie is, naar de „Tel" bericht, voornemens een onderzoek te laten in stellen naar de geestvermogens van Franciscus Dijkman, thans in voorloo- pige hechtenis, onder verdenking, krach tens eigen verklaring, den moord op den zesjarigen Hendrik de Klerk te Amster dam te hebben gepleegd. Te Harderwijk verzocht Zondagavond een man, die in voorarrest zat wegens desertie, den wachtcommandant een raampje open te zetten voor luchtver- versching. Deze voldeed aan dat ver zoek, maar terwijl hij doende was, ging de gevangene uit de cel en grendelde daarna de deur, zoodat de wachtcom mandant gevangen zat. De deserteur ging daarop naar de chambree, waar hij zich verkleedde en verliet de kazerne. De pogingen om den man weer op te 3poren zijn tot nog toe niet gelukt. Zaterdagavond kregen te Wolvega twee personen in een café twist over een hond. De caféhouder zette beiden buiten de deur, waarna in de duisternis de vechtpartij werd voortgezet. Een der twistenden, zekere P. V., werd zoodanig toegetakeld, dat het eene oor in drie stuk ken bij het hoofd hing. Ook in den hals werden hem eenige sneden toegebracht, zoodat hij bewusteloos neerviel. Zaterdagnacht is uit de Charloische haven gestolen de petroleum-motorboot Gerard, eigendom van den heer J. H. H., uit de Doklaan aldaar. Deze motor boot is later onbeheerd in de Achter haven teruggevonden, maar de motor was er uit gestolen. De 21-jarige C. Lamnót, te Haarlem, heeft een zweeftuig vervaardigd, waar mee hij proeven zal nemen in de duinen bij Overveen. De Tel. maakt melding van een 10 jarig meisje te Amsterdam, dat Zater dagmiddag omstreeks half een op den Zeeburgerdijk zou zijn aangerand door een man, die haar appelen en peren beloofd had, als zij met hem meeging. Toen zij weigerde, zou de man haar met een mes hebben bedreigd en haar in de rechterhand hebben gebeten. Op haar gillen waren voorbijgangers toege schoten, waarop de man er vandoor ging. Zij kon van haar aanrander bij de politie een uitvoerig signalement opgeven. De man had haar, volgens haar op gave, reeds gevolgd, toen zij kort te voren een bezoek aan een tante had gebracht in de Groote Kattenburger straat en haar buiten opgewacht en op nieuw gevolgd, toen zij van die tante wegging. Het Hbld. acht het verhaal niet zeer waarschijnlijk, daar het op het aange geven uur in die straat zeer druk is door het afloopen der fabrieken op de Eilanden. De verwonding is bovendien slechts een wondje aan den pink. Een en andermaal door de politie on dervraagd, bleef het meisje bij haar op gave. Uit Rotterdam wordt gemeld: Zondagavond hebben burgers den machinist W. H. R. van het in de Rijn haven liggend Engelsche stoomschip Atlantic in den politiepost aan den Schieweg alhier gebracht. Zij vonden hem langs den weg liggen. Twee mannen met wie hij in een auto uit rijden is ge weest, hebben hem, volgens zijn zeggen, van zijn zilveren horloge met gouden ketting beroofd en daarna uit de auto geworpen. Met het oog op de vele typhusge- vallen hielden de burgemeester en doc toren der gemeenten Hoogcarspel, Wer- vershoof en Westwoud een vergadering, om maatregelen te beramen, die ziekte te stuiten. Besloten werd voor rekening der drie gemeenten een verpleegster aan te stellen, wenken te verstrekken tot het opvangen der faecaliën en de ont smetting bij on- en minvermogenden van gemeentewege te doen geschieden. Het is der Delftsche recherche gelukt de beide pensiondieven J. K. en D. D. in handen te krijgen. Het tweetal zat gisteravond in een trein uit Amsterdam, welke te Delft stopt. Zij werden opge merkt door de rechercheurs Van der Woude en Cense, die hem uit portretten herkenden. De rechercheurs 1 onden nog juist op den in beweging zijnden trein springen en reden mee door naar Schie dam. Bij fouilleering van de beide per sonen werden van diefstal afkomstige effecten op hen bevonden. Zy worden

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2