rr)r>n ^onr gebrek aan geneeskundige hulp. Bulgaarsche regeering heeft een onderzoek ingesteld, waarvan Liet resul taat den grooten mogendheden zal wór den overhandigd. Reuter seint hierover uit Sofia nog ^.e? vo'cfende: Bij d* uitwisseling van de krijgsge- g«vangenen ontbraken bij het appèl verscheiden Bulgaarsche krijgsgevange nen, wier namen op de lijst stonden. De leden van de Bulgaarsche commissie m i k'en daarop de leden van de Griek- - commissie opmerkzaam, maar deze weigerden inlichtingen te ge vod, zoodat men aauneemt, dat de ontbrekende ge- v' »>n om het leven zijn gebracht. T ;j Bulgaarsche families hebben er n ii.j m regeering over beklaagd, dat de G>-oken Bulgaarsche kooplieden, die op Gricksch gebied reizan, op alle moge lijke cnauieren overlast aandoen, zelfs dooden. Volgens een ander telegram uitSaloni- ki zijn in West-Thracie, in de districten rumaldzjina, Solo en Dede Agatsj, veertien dorpen uitgemoord door benden hasji-bozoeks, voornamelijk bestaande uit Grieken, en aangevoerd door Griek- sche officieren. Voor de aankomst van de Bulgaarsche troepen waren meer dan 8000 vrouwen en kinderen naar Dede Agatsi gevlucht, om daar bij de Grieksclie militaire over heid steun te zoeken. Maar de overheid van Dede Agatsj liet ze aan de benden uitleveren. Slechts 3600 van deze on- ongelukkigen ontsnapten aan den dood. Bij de Zondag in Italië gehouden herstemmingen is het weer erg rumoerig toegegaan. Te Rome heeft een betooging voor de bureaux van de Messagero, welk blad aan den gematigden candidaat had verweten dat hij voor 15 000 fr. repu- blikeinsche stemmen had willen koopen, plaats gehad. Er werd gevochten tusschen partij gangers en tegenstanders der twee ge kozenen en al de ruiten der bureelen van de Messagero zijn ingegooid. Te N pels is ook hard gevochten. Op den aoei tlistischen candidaat Labriola moeten vier revolverschoten zijn gelost, zonder hem te treffen. De Rheinisch-Westfalische Zeitung verneemt uit Duisburg het gerucht dat nit het nilitaire laboratorium aldaar een automatische ontsteker is gestolen welks constructie geheim moest blijven. Ver schei lene huiszoekingen zijn gehouden doe 'ergeefs. A..i net personeel .van het laborato rium ie het zwijgen opgelegd. Italië en Oostenrijk hebben Vrijdag te Athene een gemeenschappelijke nota overhandigd, waarin zij er zich over beklagen, dat het werk van de inter nationale commissie tot afbakening van de Zuidelijke grens van Albanië door de houding van de bevolking in het bei wiste gebied, die door Griekenland wordt opgestookt, bemoeilijkt wordt. De Italiaausche en de Oostenrijksche regeering geven hunne vertegenwoor digers in de internationale commissie iu.-tiuctie om alle Albaneesche dorpen, w- >r zij in hun onderzoek worden be h- w uerd, hL Albaneesch te beschouwen, u ..endheden zullen de besluiten o conferentie van Londen over A luur van de werkzaamheid van de commissie handhaven. De nota heeft in politieke kringen levendige verbazing gewekt. De vertoogen van Oosten-ijk en Italië inzake de ontruiming van Zuid-Albanië hebben iu Frankrijk groote ontstem ming gewekt. Men verwijt aan deze twee staten, dat zij eigenmachtig optreden en, indien zij al niet tegen de mogendheden van de Drievoudige Entente handelen, zoo is toch de eenstemmigheid van de mogendheden van de Londensche con ferentie door hun optreden verstoord. De Echo de Paris ziet in de mani festatie van Oostenrijk en Italië een nieuw bewijs van de verontrustende gulzigheid dezer beide landen in Zuid oostelijk Europa en is van oordeel, dat er met kracht naar gestreefd moet wor den alle hangende kwesties door het Europeesch concert gezamenlijk te doen regelen. Dr. Heilmayer, een geneesheer te Munchen, had met dobbelen aan de beurs zulke groote verliezen geleden, dat hij geen raad meer wist. Terwijl de dienstbode Zaterdagmiddag naar de kerk was nam hij een mes, sneed daarmee zijn vrouw, zijn jongetje van twee jaar en zijn dochtertje van twaalf jaar de keel al. Uit de huiskamer, waar hij deze gruweldaad volbracht had, begaf hij zich naar een zijkamer, bracht zichzelf daar eeu snede over de keel en ten slotte ook een steek in het hart toe. Toen de dienstbode thuiskwam, lag het geheele gezin in een geweldigen bloed plas dood op den vloer. Volgens een telegram uit Marseille aan de Echo de Paris heeft de Ge- nucesohe scheepssloopers firma, die in- de tijd tiet wrak van het Fransche oor logsschip Ieua gekocht heeft, dat een paar jaar geleden bij Toulon in de lucht gevlogen is, bij het slooperswerk onge wone ontdekkingen gedaan. De Ita- liaansche koopers vonden aan boord 400 ton kolen, die de marine-autoriteiten vergeten hadden, eenige nieuwe kanon nen en een aantal ongesprongen gra naten. Er is onmiddellijk een Italiaansch artillerie-officier naar Porquerolles ont boden, waar de Iena gesloopt wordt. Het sloopingswerk is geschorst, daar de arbeiders bang voor ontploffingen zijn. Hoe het eigenlijk met de uitvinding der F-stralen, door den Italiaan Ulivi, staat, is niet recht duidelijk. De En- gelsclie bladen hebben dezer dagen mel ding gemaakt van proeven, te Ports mouth genomen met het afgedankte oorlogsschip Terpsichore, dat lek ge slagen zou zijn door een springmiddel, dat Ulivi met zijn toestel op grooten afstand tot ontploffing had gebracht. De Daily Mail zegt nu, dat Ulivi aan deze proefneming part noch deel heeft gehad. Zoowel het leger als de vloot nemen in Engeland sedert lang proeven met het doen ontbranden van ontplof bare stoffen op grooten afstand. Een van deze proeven is die van de Terp sichore geweest, doch de daarbij toege paste methode had niets van doen met F-stralen of met draadlooze telegrafie in eenigerlei vorm. Uit hetgeen de Daily Mail aan haar tegenspraak toevoegt, blijkt dat zij Ulivi en zijn uitvinding niet vertrouwt. In Frankrijk zijn onder toezicht van het marinebestuur daarmede proven geno men. De eerste maal is de proef gelukt, maar toen had de uitvinder zelf de ont plofbare stof geleverd. De samenstelling daarvan deelde hij niet mee en ze is ook niet geanalyseerd. Daarop verlangden de toeziende of ficieren proeven met ontplofbare stoffen, die bij de Fransche marine in gebruik zijn. Die proeven zijn alle mislukt, hoe dicht Ulivi zijn toestel er ook bij plaatste. De onderhandelingen met hem zijn toen afgebroken. Maandag werd uit Munchen aan de Köln. Zeitung gemeld: Woensdagochtend zal de regent het regentschap geëindigd verklaren, 's Mid dags zal de Landdag beslissen dat de zielsziekte van koning Otto ongenees lijk is en Vrijdag of Zaterdag zal de regent den eed als koning afleggen. De wereldtentoonstelling te Gent is Maandag gesloten. Ofschoon men de balans en de winst en verliesrekening nog niet heeft op- gsmaakt kan men nu reeds zeggen, dat de tentoonstelling een groote misluk king is geweest. Naar de Morgenpost uit Rome ver neemt, heeft de prins von Wied de candidatuur naar den troon van Albanië officieel aangenomen. Eenigen tijd geleden werd het bekende en schoone bosch van Eu, gelegen in het departement der Beneden Seine door den eigenaar verkocht aan een syndi caat van houtkoopers. Bevreesd voor veiling van dit 10,000 H.A. groote bosch, heeft de Fransche regeering ge tracht het aan te koopen, doch de koop stuitte af op d§n hoogen prijs. Thans is een wet aangenomen, waarbij het be houd van het bosch een openbaar be lang is verklaard en tot onteigening zal worden overgegaan. Het bosch brengt jaarlijks gemiddeld 400,000 francs aan hout op. Nu het nieuwe Engelsche linieschip Ajax bij het tweede eskader linieschepen gevoegd en dit op volle kracht gebracht is, mag dit wel het sterkste eskader ter wereld heeten. Het bestaat uit acht sche pen van het opper-dreadnought-type. Ze voeren allen tien kanonnen van 33.75 cM. De kosten van bouw en in richting hebben bij elkaar ongeveer veertien millioen pond sterling bedragen, zegge f 168,000,000. De Ajax is de 18e dreadnouht van de Engelsche vloot. De sedert einde van het vorige jaar in aanleg zijnde tweede Simplontunnel wordt 19,825 meter lang en zoodoende een weinig langer dan de 17 meter daar van verwijderde eerste Simplontunnel. Het werk is van de noordzijde bij Brig en van de zuidzijde van Iselle uit be gonnen. Einde Augustus van dit jaar waren reeds 1781 meter aan heide zijden uitgegraven en 82 tunnelnissen en ka mers gemetseld. Men berekent dat de tunnel, indien zich geen onvoorziene omstandigheden opdoen, in ongeveer 4 tot 6 jaar gereed zal zijn. De kosten van aanleg zijn op ongeveer 21 millioen gul den geraamd. De Amerikaansche douane is op het spoor gekomen van smokkelhandel op groote schaal in dameskleeren. De nieuwste snufjes worden uit Parijs naar Nova Scotia verzonden, daar op arge loos uitziende kustvaarders overgeladen en in stille havens aan de Chesapeake baai of de Potomac-rivier gelost. Tal van groote kleedingmagazijnen moeten in het complot betrokken zijn. Volgens de Tribuna heeft de politie te Roverdo een anarchist, Fraos Bonati, aangehouden, die door den anarchisti- schen bond in Italië was belast met een aanslag op den Keizer van Oostenrijk Bonati zou behooren tot een wijd ver takte samenzwering, gericht tegen het leven van verscheidene staatshoofder De ontdekking dezer samenzwering berust echter op naamlooze brieven en de heele zaak kan dus best een ver zinsel zijn. Plaatselijk \ieuws. *Heu»den. 5 Nov. Op de Korenbeurs alhier geraakte een gordijn in brand. De vrouw van den Rijks veldwachter Verhoeven dit ziende, vloog naar binnen en doofde de vlam. Het bleek dat daaronder een hoopje papier lag, dat een aldaar logeerend kind, in zijn onschuld, tot een brandstapeltje gemaakt en aangestoken had; onbewust van de ern stige gevolgen, indien het niet direct ontdekt wa Aan het postkantoor alhier en de daar onder re8sorteerende hulppostXantoren werd gedurende de maand Oct. 1913 ingelegd f 13437.45 en terugbetaald f 11882.57. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5464. Men verzoekt ons de volgende opname De burgemeester van Oudewater waar schuwt ieder alvorens iets te verkoopen aan of eenige handeling aan te gaan met Peter Frank van Galen, geboren te Standaard buiten 11 April 1892, werktuigkundige, laatst gewoond hebbende te Oudewater, zich eerst om inlichtingen omtrent dien persoon te wenden tot hem, burgemeester. Overname in de nieuwsbladen is gewenscht. Aalllui'K- Voor het herhalings-onder- wijs hebben zich alhier een 10-tal jongens aangemeld. Antlel. Op het hulptelegraafkantoor werden gedurende de maand October 65 telegrammen behandeld, waarvan 34 werden ontvangen en 31 verzonden. Besoijeii. Een zoontje van Meijden- berg had Maandag 't ongeluk in een pot met kokend water te vallen, waardoor 't hevige brandwonden bekwam. Beneden-Langstraat In den hooihandel is niet veel beweging. Alleen in de goede soorten wordt van eenige beteeke- nis afgeleverd. Men besteedt voor eerste kwaliteit f 11.mindere soort f 9,a f 10. schraal pershooi f 7.a f 8en stroo f 10. alles per 500 k.g. Capelle. J.l. Zaterdag was het voor deze gemeente feest; het was immers 25 jaar geleden, dat haar geachte secretaris, de heer M. A. Verhoeven, zijn functie aanvaardde. 25 Jaar lang heeft hij de gemeente gediend en hare ingezetenen steeds met raad en daad bijgestaan. Reeds vroeg wapperde in de kom der gemeente van verschillende huizen de nationale driekleur, 's Morgens had op het gemeentehuis de aanbieding plaats van het door den Raad geschonken cadeau, n.l. een prachtige boekenkast, bij welke gelegenheid reeds zeer vele gevoelvolle woorden tot den geachten jubilaris werden gesproken. Des middags waren de sympathiebetuigingen talrijk en 's avonds zag de kom zwart van de menschen die getuige wilden zijn van het aan te bieden cadeau der ingezetenen. Te circa 6 uur bracht 't fanfarecorps „Sirena" uit Vrij hoe ven-Cappel, waar de heer Ver hoeven vroeger secretaris is geweest, een serenade en werden bestuur en werkende leden op zeer roijale wijze onthaald. Daarna volgde de aanbieding van het zeer mooie cadeau, n.l. een schrijfbureau. De heer A. de Jong, voorzitter der feestcommie, schetste in een mooie speech de aanleiding tot het geven van een cadeau en onderwijl werd het schrijfbureau vlak voor de woning ge bracht. Daarna kwam de heer W. G. Treffers naar voren en zei eveneens in een keurige rede waarom de zangvereeniging ,,'t Roze- knopje" gemeend had enkele nummers te doen hooren. De jubilaris dankte beide sprekers diepbewogen. Op de mooi versierde kiosk liet daarna ,,'t Rozeknopje" een paar voor die gelegenheid ingestudeerde num mers hooren, hetgeen zeer goed voldeed. Alle werkende leden werden binnengenoo- digd en op zeer roijale wijze onthaald. Te circa 8 uur liet het fanfarecorps uit Waspik zijne lustige toonen hooren, wat de beentjes der Capelsche schoonen in beweging deed brengen. Te ruim 10 uur eindigde dit con cert, waarna het nog lang zeer druk bleef. Van de zijde der ingezetenen was bovendien nog gezorgd voor een zeer mooie illuminatie van zijn woning. Alles was met vetpotjes verlicht. Wij eindigen dan ook met te ver klaren, dat dit feest tot aller genoegen is geslaagd, en de hoop uit te spreken, dat de door zijn groote bekwaamheid en door zijn hulpvaardigheid niet alleen in zijn gemeente maar ook ver daarbuiten hooggeachten heer Verhoeven nog lang als secretaris van Ca- pelle moge in functie blijven. Drimmeleii- Iu de maand October j.l. werden aan het postkantoor alhier be handeld 55 telegrammen, waarvan 20 werden verzonden en 85 ontvangen. In de Rijkspostspaarbank werd ingelegd f 2305 en terugbetaald f 120. 's-Oravemoer. In de afgeloopen maand werden aan het hulptelegraafkantoor alhier behandelt 45 telegrammen, waarvan 18 zijn verzonden en 27 ontvangen. Aan de publieke telefoon zijn 17 gesprekken ge voerd. Op de rijkspostspaarbank werden 25 in lagen gedaan tot een bedrag van f 1710.26, terwijl 8 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 264.48. Herpt. De heer H. Fooij, onderwijzer aan de openbare lagere school alhier is in gelijke betrekking benoemd te Drunen. Kaatsheuvel. Door den heer P. Cou wen berg, gemeente-ontvanger, is als zoo danig tegen 1 Januari ontslag aangevraagd. Als bijzonderheid moet gemeld wor den, dat A. v. Beera Zijlmans te „Berkdijk" die bezig was met aardappelen rooien, een aardappel vond van 24 cM. lang en 5—9 cM. in doorsnede. Hij woog ongeveer een K.G. en zijn vorm was langwerpig rond. Woensdag houdt de raad onzer ge meente een openbare vergadering. Op de agenda komen voor: Aanbieding der ge- meentebegrooting, benoeming van een ge meente-ontvanger en beëediging van den nieuwbenoemden secretaris. Sedert Vrijdag is de stoomschoen- fabriek der N. V. La Vaugueline stop gezet. Meeuwen. Aan het telefoonkantoor alhier werden gedurende de maand October ontvangen 36, verzonden 37 telegrammen. Naar wij vernemen bracht de onlangs alhier gehouden unie-collecte ruim f 21 op. Op Maandag 10 November a.s. des avonds 7.30 uur, zal alhier in de zaal van den heer Smits voor het departement Meeu wen der Maatschappij Tot Nut van 't Al gemeen optreden de WelEerw.heer dr. Van der Meulen uit Bergen-op-Zoom, die ver schillende voordrachten ten beste zal geven. Deze nuts-avond is vooreen ieder toeganke lijk, zoodat wellicht op een flink bezoek te rekenen valt. Op Vrijdag den 7 November a.s. zal door den Raad dezer gemeente vergaderd worden ter behandeling o. a. van de na volgende punten 1. Vaststelling begrooting 1914.2. Uitvoe ring pensioenwetten voor de gemeente ambtenaren. 3. Aanvuullingskohier hoofd, omslag dienst 1913. Tot tij delij k wethouder dezer gemeente is door den raad benoemd de heer G. Boom. Raamsdonk. Op de door de land- bouwvereeniging gehouden aanbesteding is de levering van 95 H.L. erwten aangenomen door W. Martens teR'veeraf7,30den H.L. Het in werking treden der nieuwe verordening op de verbruiksartikelen is uit gesteld tot 1 Januari 1914. Zondag ving onze dorpsgenoot Quist in een vischfuik een otter. Het dier is tegen flinken prijs gekocht door koopman H. van Turnhout alhier. Voor het geven van herhalingsonder- wijs zijn door den raad benoemd de heeren J. N. van Dongen en M. A. Zwets. Bij het uitwijken voor een wagen had de jongeheer Teo Dopheiden het on geluk met zijn fiets in een diepen sloot nabij de spoorweghalte „Niessen" te tuime len. Door den voerman werd hij van een wissen dood gered. De gemeenteraad besloot in zijn jongste vergadering de inkoopsom voor de pensioenwet voor zijn rekening te nemen en op de ambtenaren slechts 2 procent te verhalen. Sprang- J.l. Maandagmiddag werd de alhier gebouwde Christelijke school op plechtige wijze geopend. Reeds voor het uur van aanvang waren een tweetal localen met belangstellende ouders en genoodigden geheel gevuld. Onder hen merkten wij op ds. Dierkens uit Besoijen en den heer P. A. v. d. Schuppen, hoofd der Chr. school te Raamsdonksveer. Van verschillende autoriteiten die tot bij woning waren uitgenoodigd waren berich ten van verhindering ingekomen. Om circa 2 uur nam de Weleerw. heer ds. Pop, voorzitter der Schoolvereeniging, de leiding op zich en verzocht te zingen psalm 68:10 en ging voor in het gebed. Alsnu heette spr. den aanwezigen hartelijk welkom, temeer kon spr. den nadruk op het welkom leggen, daar zij (n.l. de ouders) hebben medegeleefd en medegestreden den strijd die het bestuur heeft gestreden om tot verwezenlijking te komen van het al zoo lang gekoesterde plan. Ter verduidelijking zette spr. met een kort woord uiteen de moeilijkheden die Nehemxa met de Sama ritanen had ondervonden. Doch Gode zij dank, het ging ons als Nehemia, wij mochten strijden niet in eigen kracht, doch het was een strijd voor den Koning der koningen, in gevoel van diepe afhankelijkheid van Hem, en zien wij thans om ons henen, zoo kunnen wij niet anders zeggen dan God heeft ons werk gekroond, en mogen wij het den psalmist nazeggen: „Loof den Heere mijne ziel en vergeet geene van Zijne wel daden." Vervolgens bracht spr. de vragen naar voor: „Waarom hebben wij dien strijd ge streden?" en „Waarom zijn wij opgekomen voor het heil der kinderen in onze ge meente?" Met een beeld, ontleend aan den zuur desem, maakte spr. zijn gehoor duidelijk, dat alzoo het Woord Gods onder ons moet doorwerken, zoo ook in de harten der kin deren. Het gaat hierbij om de vraag, aan wie de toekomst, aan den vorst der duister nis, den Molog, of den Christus Gods, en nu, iu dit besef staande, dat de kinderen Jezus toebehooren, verrees ten dezer plaatse een Chr. school. Met een kort woord richtte spr. zich tot het bestuur, dat zonder vermoeienis aldoor met hem getracht had het plan van den schoolbouw te zien verwezenlijkt, vervolgens tot het hoofd, den heer H. E. v. d. Leeden. Spr. sprak den wensch uit dat Gods zegen op zij n werk mocht rusten en dat hij dezen arbeid niet in eigen kracht doch in Gods kracht zou aanvaarden. De ouders werden aangespoord om deze school te dragen op de vleugelen des gebeds. Ook aan het adres van den architect, den heer Michaël, bracht spr. mede namens het bestuur een woord van dank voor de goede zorgen aan dit gebouw besteed, zoo ook den aannemer, den heer Nieuwenhuizen, werd een woord van dank toegevoegd. Hierna verklaardde Zijn Eerw. de school voor geopend. Ik doe dit (aldus spr.) in den naam des Vaders en des Zoons en des Heiligen Geestes. Ja, de algoede God verbinde Zijn zegen aan dit werk. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door ds. Dierkens van Besoijen, den heer P. A. van Schuppen te Raamsdonksveer, en ten slotte door het hoofd dezer school. Met een korte doch degelijke toespraak maakte hij zich aan de opgekomen ouders en belangstellenden bekend. Op duidelijke wijze liet spr. uitkomen hoe het zijn voor nemen is het geheele onderwijs met Gods Woord te doorvlechten. Met een kort woord bracht spr. de oudera hun afgelegde doop belofte onder het oog en liet uitkomen het verschil dat er bestaat tusschen neutraal en Chr. onderwijs. Met een woord van dank aan het bestuur dat hem uit de vele sollicitanten benoemd had, en den wensch uitsprekend dat deze school een planting Gods mocht zijn, waar aan Hij zijn zegen zou verbinden, eindigde spr. zijne rede. Gedurende de vorige maand werd aan het hulppostkantoor alhier, op 's Rijks postspaarbank belegd f 1712,26^ en terug betaald f 3864.45. Woensdagnacht 1.1. is bij den slager D. v. D. aan 't „Oosteinde" door opschuiving van het winkelraam ingebroken en heeft een dief, welke op heden onbekend is gebleven, enkele ponden worst en zure suit wegge nomen. Zondagnacht hebben brutale lafaards het bloementuintje van den heer M. alhier geruïneerdvan de(n) dader(s) geen spoor. Terwijl Zondagavond zekere V., wo nende langs de Sprangsche Vaart nabij de Dijkstraat, met zijn vrouw den dienst in de R.-K. kerk te Kaatsheuvel bijwoonde, wisten inbrekers in deze woning hun slag te slaan. Naar wij vernamen is een gouden ketting, dito oorbellen, een ring en een be drag van circa f 60 meegenomen. Door de politie werd opsporing gedaan, doch tot op heden zonder resultaat. Dat het hun moge gelukken, deze daders in handen te krijgen. Waspik. De Raad dezer gemeente besloot in zijne vergadering van 31 Oct. j.l. de inkoopsommen, van het pensioen der gemeenteambtenaren, van de ambtenaren, die een salaris genieten van minder dan f 600,voor rekening der gemeente te nemen, benevens 3 pCt. der gewone j aar lij ksche bijdrage eigen pensioen. Op de ambtenaren met eene wedde van boven f 600,zal alles worden verhaald. Wfjk. De weegbrug op het „Veer" alhier is bijna gereed. In het laatst van deze week zal ze in gebruik genomen worden. Dit is natuurlijk een groot gemak voor den weger die de bieten nu niet mand voor mand meer behoeft te wegen en voor de boeren, die er een kar vol tegelijk opzetten. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van de Werken en Sleeuwijk, gehouden Za terdag 1 November 1913. Tegenwoordig 9 leden. Afwezig de heer Monshouwer. Een vacature. De vergadering wordt met gebed geopend door den heer B. van Krugten, waarnemend burgemeester, waarna de Secretaris de no tulen van de vorige vergadering leest, welke onveranderd worden goedgekeurd. Vervolgens wordt mededeeling gedaan van ingekomen stukken als: Het proces verbaal van opneming der boeken en kas van den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt dat de boeken regelmatig waren bijgehouden en de vereischte gelden in kas waren. Een besluit van Ged. Staten tot goedkeu ring van het kohier van schoolgelden over het 4e kwartaal 1913. Een schrijven van den A. N. W. B. houdende toezending van eene brochure „Van wegen, paarden en hoefbeslag." Een missive van Ged. Staten waarbij de gevraagde machtiging tot het vaststellen eener regeling omtrent de benoeming van een veearts aan de gemeenten Werkendam en de Werken c.a. wordt verleend. Bij de vaststelling dier regeling wordt het salaris bepaald op f 380,of f 400,naar gelang hij in Werkendam of de Werken woont. Voorts wordt bepaald dat voor een visite f 1,mag worden gerekend, doch voor visites op de polders in den Biesbosch be westen de Bruine kil f 2,terwijl voor eene verlossing met nabehandeling hoogstens f 10,in rekening mag worden gebracht. Een schrijven van de Gezondheidscom missie gezeteld te Heusden, houdende ver zoek om de hoofdbuis der Werkendamsche drinkwaterleiding zoover door te trekken, dat de bewoners van „de keetjes" in de gelegenheid worden gesteld om goed drink water te verkrijgen. Hoewel de behoefte aan goed drinkwater aldaar wordt erkend, doch er nog verschil lende deelen in de gemeente zijn waar de behoefte zich nog sterker doet gevoelen, wordt met het oog op de daaraan verbonden kosten besloten aan het verzoek der Ge zondheidscommissie geen gevolg te geven. Een adres van eenige inwoners te de Wer ken, houdende verzoek om nabij het „Heu veltje" een lantaarn te plaatsen. Op dit verzoek wordt goedgunstig beschikt. Een adres van H. A. van Andel alhier, om huur van een gedeelte der „Dorpsput- ten" gelegen achter zijn woonhuis. Wordt besloten hierop niet in te gaan, doch adressant in de gelegenheid te stellen om hetzelve te koopen. Een schrijven van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren en van den Ned. Po litiebond, waarin wordt verzocht de pen sioenwet voor de thans in dienst zijnde ambtenaren zoo billijk mogelijk toe te passen. Een schrijven van Ged. Staten, waarin wordt medegedeeld dat zij zich met de hoofdstrekking van de circulaire van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren kun nen vereenigen. Inzake de pensionneering van gemeente ambtenaren wordt na eenige besprekingen besloten de inkoopsom geheel voor rekening der gemeente te nemen, alsmede de bijdra gen voor eigen pensioen van de op 1 Octo ber 1913 in dienst zijnde ambtenaren, en de bijdragen voor het weduwenpensioen op de betrokken ambtenaren te verhalen. Vervolgens wordt besloten tot wijziging der verordening tot heffing eener belasting op de honden en wel in dier voege, dat in het vervolg slechts penningen zullen worden uitgereikt voor honden, waarvoor de volle belasting (f 4,wordt betaald, terwijl het laten losloopen van een hond zonder pen ning strafbaar is gesteld, tenzij de houder

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2