belasting op alcoholvrije dranken, in het belang van bet toezicht op de be reiding ervan. Het prospectus is verschenen voor het vijftig-millioenfonds, d.i. het fonds vau vijftig millioen pond dat werkge vers in Engeland bijeen willen brengen om strijd te voeren voor „het recht van de werkgevers om overeenkomsten te sluiten individueel met vrije arbeiders of collectief met een vakvereeniging en hun bedrijf te voeren, ongehinderd door schadelijke inmenging tusschen werk gever en werknemer. Het fonds", zoo heet het verder, „zal hr t recht tot werken van de ^rije arbeiders verdedigen tegen dwingelandij en dwang van de zijde van leden van vakvereenigingen. Het wil ook trachten het algemeen te behoeden voor den last en het verlies van sta kingen, die zonder behoorlijke aankon diging en zonder rechtmatige reden door personeel van sporen en trams, bontwerkers, mijnwerkers, postbeambten en anderen worden ondernomen." Onder zekere voorwaarden, meldt het nmapec'.us, hebben twee patroons reeds r 50.000 pond toegezegd. Alle toe- /„tvg! g wordt eerst van kracht als de v.- v'iftig millioen pond bijeen zijn. E> si nooit meer dan 7pet. van het toegezegde in één jaar worden gevergd De stichting heet Unie van Vsrdediging van Patroons in het Vereenigd Ko- ■si 'krijk. Z men weet, heeft de regeering v.-u e Ver. Staten de president van Mexico, H uerta, een ultimatum gezonden om af te treden. Zaterd gavond heeft president Huerta de volgende verklaring afgelegd: „Ik zal niet aftreden; maar ik zal mijn werk blijven voortzetten. Evenals tot dusver, zal ik mijn beste krachten wijden aan de pacificatie des lands, ten einde zoodoende de belofte na te komen, door mij bij de aanvaarding van het bewind afgelegd." Huerta gaf toe, dat er zich omstan digheden zouden kunnen voordoen dat de buiten landers in direct levensgevaar /ouden komen te verkeeren. „Maar" voegde hij er aan toe „in dat geval Zrtl ik el het mogelijke doen om hen u beschermen. Het is waar, dat het gepeupel in opstand zou kunnen komen maar in dat geval zal ik niet aarzelen, tot de gestrengste middelen mijn toe vlucht, te nemen om de orde te herstellen en de schuldigen te straffen. In ieder geval ben ik vastbesloten om voort te gaan met de tenuitvoerlegging van mijn program tot pacificatie. De Britscbe gezant, Carden, heeft, door middel van de Britsche consuls, alle Britten iu Mexico in kennis doen stellen van een communiqué, doorLind uitgevaardigd. Daarin wordt den bui tenlanders de raad gegeven, zich gereed te houden om op het eerste sein, veilige plaatsen op te zoeken. Lieden, die op afgelegen plaatsen wonen, moeten zich naar de groote steden begeven, ten einde zich op het eerste sein in veilig heid te kunnen stellen. De correspondent te Mexico (Stad) van de Times bevestigt, dat het op treden van Huerta beteekent, dat hij de V. St wil tarten. De minister van buitenland«che zaken Aldape is door hem ontslagen. De meeste buitenlanders in Mexico en vele Mexicanen gelooven dat de kans Ifcnor Huerta hopeloos staat. Men seint uit Mexico aan de Times dat de opstandelingen de eenige spoor weg! ij n, die in het noorden des lands nog iu gebruik was, hebben bezet. Tus schen San Luis en Faltillo hebben zij een militairen trein doen springen; 00 soldaten zijn gedood of gewond, 't Is de vijfde trein, dien zij binnen enkele weken m deze streek hebben vernield. De Daily Telegraph verneemt uit Peking dat daar hardnekkige berichten in omloop zijn over een regeeringscrisis in Ie Hhineesche hoofdstad. Het heet, I pan en Engeland daarover nota's wis-' l- n, waarin zij elkanders invloeds feer beioven te zullen ontzien. De censuur te Sosnowice (Rusland) heeft den invoer van alle Duitsche cou ranten verboden en voor Duitsche tijd schriften een strenge keuringen gesteld. In een trein tusschen Krasnopaflafsk en Gersemanofski (Rusland) hebben 8 roover8 een kaslooper van 60 000 roebel beroofd. Zij brachten den trein vervol gens tot stilstand en vluchtten de step pen in. Van een zonderling huwelijk berich ten de Amerikaansche bladen. Een ge neesheer te Bal ton (bij Baltimore) had een jaar geleden bij advertentie een echtgenoote gezocht en een van de brieven, die hij ontving, stond hem zoo aan, dat hij de schrijfster dadelijk per telefoon om haar hand vroeg en er bij voegde, dat hij haar te voren niet eens behoefde te zien. Het paartje is nu Woensdag getrouwd, de bruid was zoo zwaar gesluierd, dat niemand kon ont dekken hoe ze er uitzag. Dat was den bruidegom toch wat al te kras en hij vroeg den geestelijke zich te willeu vergewissen, dat hij geen negerin als wederhelft kreeg. Toen hij daaromtrent'hoofd erg opzwol. Hij was zoo toegetakeld, gerustgesteld was ging het huwelijk door, en pas nadien sloeg het bruidje haar sluier op. 't Bleek een knappe blondine die er warmpjes in zit en de dokter is heel tevreden. De Daily Mail verneemt uit Toronto dat de felle stormen, die de laatste dagen gewoed hebben op de Groote Meren, aan 167 menschen het leven hebben gekost. Onder de slachtoffers zijn vele Engelschen en Schotten. Verzekering maatschappijen zijn voor een bedrag van ca. 6,000,000 gulden bij de ramp betrokken. Een draadloos telegram, uit Cape Race (New Foundland) verzonden door het stoomschip Pannonia van de Canard lijn, zegt, dat het Spaansche stoomschip Balmes in het noorden van den Atlan- tischen Oceaan in brand is geraakt. De passagiers (103 in getal) zijn overge bracht aan boord van de Pannonia. De bemanning is aan boord van het bran dende schip gebleven, dat, door de Pan nonia begeleid, naar Bermuda koerst. De Balmes was 6 dezer met lading van Havana naar Cadix en Barcelona vertrokken. Te Parijs heeft een stationsbeambte van het Gare de Lyon een aantal aan- geteekende brieven, uit Italië en zuide lijk Frankrijk naar Engeland verzonden, gestolen. De diefstal werd later ontdekt, doch toen men den man wilde aanhouden had hij reeds gemerkt, dat men hem op het spoor was en tal van brieven, een f 50,000 aan banknoten inhoudend, verbrand. Er is te Cholet nog weer iemand ge storven, die er op het bruiloftsmaal van den besmetten room gegeten heeft. Ditmaal is het een man van 36 jaar. Professor Chantemesse uit Parijs is Vrij dag te Cholet aangekomen, waar hij op verzoek der regeering een onderzoek instelt. Zaterdag werd uit Londen gemeld: Tijdens het geding voor het hof Old Bailey tegen de kiesrechtvrouw Rachel Peace, beschuldigd een huis te Hamp ton in brand te hebben gestoken, hebben kiesrechtvrouwen een hamer en een tomaat door de ruiten gegooid. Vijf vrouwen zijn ingerekend. De rechter beval ontruiming der zaal. fi'ltialiclfjk Niéuws. "fileusdeii, 19 Nov. Van de scheepswerf van De Haan Oer- lemans werd Maandag met goed gevolg te watar gelaten een Kempensche kast, lang 50 M., breed 6,60 M., hol 2,20 M., groot 540 ton, voor den heer Janssen te Maastricht. De kiel zal gelegd worden voor een Sambre schip voor Hollandsche rekening. Hedenavond ten 7,30 ure vergadert de Raad dezer Gemeente, ter behandeling der volgende onderwerpen: 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Vaststelling verordening regeling ver haal op pensioensbijdragen voor gemeente ambtenaren. 4. Voorloopige regeling pensioens grond slagen gemeente-ambtenaren. 5. Vaststelling gemeentebegrooting 1914. 6. Rekeningen 1912 en begrootingen 1914 Godshuizen. Verslag volgend nummer. Tengevolge van den was der rivieren in het buitenland en de voortdurende wes tenwinden, is ook het water vóór de stad steeds wassende en staan de aanlegsteigers op het punt van onderloopen. Zaterdag 1.1. herdacht de heer O. Dam mers zijne 25-jarige huwelijksvereeniging. De Heusdensche Harmonie bracht des avonds, met fakkellicht eene sernade aan het feestvierende gezin. Tonia Westhoff, eene 65-jarige vrouw, viel bij het trap afgaan en brak een arm. Het getal overlijdens is in de laatste 10 dagen zeer groot. Niet minder dan acht personen overleden. Zes hunner waren boven de 70 jaar, een kind van enkele weken en vrouw Wilschut, welke Vrijdag 1.1. nog tegenwoordig was bij de begrafenis van den heer Luijt en tot een der aansprekers zeide „wie zal nu de volgende zijn?" Circa 24 uren later ontsliep zij op 57-jarigen leeftijd; vermoedelijk tengevolge van een hartkwaal. Werkendam Hedenavond te half zeven vergadert de gemeenteraad alhier. De onderwerpen ter behandeling zijn: 1. Notulen2. Ingekomen stukken; 3.Vast- i stellen begrooting waterleiding 1914; 4. Idem I begrooting Burg. Armbestuur 1914 5. Idem j gemeente-begrooting 19146. Benoeming van een lid van het Burg. Armbestuur; j 7. Benoeming van een onderwijzer voor het herhalingsonderwijs; 8. Uitloten van twee aandeelen in de geldleening 1900. Zaterdag 1.1. werd de nieuwbenoemde burgemeester van Dewerken en Sleeuwijk door de burgerij dier gemeente ingehaald j op een wijze, waaraan men duidelijk kon bemerken, dat Z.Ed.A. niet een zoogenaamde „gestuurde" was. Voor zoover Z.Ed.A. door Werkendam moest, wapperde ook hier de driekleur. Aalst. Aan het herhalings-onderwijs wordt hier deelgenomen door 4 meisjes en 12 jongens. Almkerk. Terwijl de arbeider van den heer Abr. de Jong alhier paarden uit de weide haalde, kreeg hij van een dezer dieren een klap tegen zijn aangezicht waar door een vrij diepe wond ontstond en zijn dat geneeskundige hulp moest worden in ge roepen. Babiloniënliroek. Tot ons ge noegen vernemen wij, dat mej. B. W. Straver, te Rotterdam met gunstig gevolg examen heeft afgelegd in de vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek. Door den commissaris der Koningin dezer provincie is tot lid van het college van Zetters in de gemeente Meeuwen be noemd de heer G. Boom alhier, ter vervulling der vacature, ontstaan door het overlijden van den heer A. Straver. Capelle- De heer Jan Verhoeven van Vrij hoe ven-Capelle, kocht deze week van den heer J. Timmermans 2 kalf koeien tegen 450 gulden per stuk. De prachtbeesten worden naar Spanje geëxporteerd. Herpt. Weer 6taat hier een herin nering aan vroegere grootheid te verdwijnen. Even in de Bruggelandsche steeg ligt een stuk land dat boven het omringende terrein uitsteekt, waarom een breëde gracht ligt. Hier stond vroeger het oude kasteel van Herpt, dat reeds vele jaren her gesloopt is. En alleen de grachten wijzen nog op de vroegere glorie. Ook deze zullen verdwijnen, want nog deze week zal het worden aan besteed deze grachten te dempen en zal ter plaatse een boerderij worden gebouwd. Door de koude en lange nachten zijn vele landbouwers begonnen hun melkvee te stallen. Nu, het weiseizoen is goed geweest. Het treft tevens bijzonder met het voederen van bietenloof, wat door het drooge weer langer dan anders goed is gebleven. kaatsheuvel. De cursus in vee voedingsleer zal dezen winter bij gebrek aan voldoende deelname, niet doorgaan. Door den Boerenbond te Loonopzand is een boerenbondsmagazijn opgericht, dien stig voor berging van veevoederartikelen en meststoffen. Het gebouw is 10 bij 18 meter groot en bevat 2 zolders. Onze gemeente-begrooting is voor 1914 geraamd op f 118417,57. De scholen, die in onze gemeente wegens de heerschende mazelen gesloten waren, zijn nu weer geopend. Door de heeren H. v. d. W. en J. v. R. te Loonopzand zal in vennootschap een stoomlooijerjj opgericht worden. Dat zal no. 6 in deze gemeente zijn. Wel een bewijs dat deze industrie bloeit. Op Maandag 24 Nov. zal te Loon- schendijk in de Herv. kerk eene verkiezing gehouden worden voor Dotabelen, wegens periodieke aftreding der heeren J. v. E. en M. B. De verkiezing zal plaats hebben des namiddags van 24 uur. Meeuwen. Naar wij vernemen zijn door een 15-tal inwoners dezer gemeente een aanvrage ingediend ter verkrijging der rente als bedoeld in art. 369 der Invalidi teitswet. Op Maandag den 7 November j.l. trad voor het departement Meeuwen de£ maatschappij tot nut van 't algemeen op de WelEerwaard# heer dr. VanderMeulen uit Bergen op Zoom. Spreker had tot onder werp „Samenwerking tusschen school en huisgezin, na de pauze werd nog eene kleine bijdrage gegeven. Beide voordrachten werden met veel belangstelling aangehoord. Nederhemert. Dank zij de pu bliciteit, welke wij door middel van ons blad aan den verjaardag van de oude wed. Bruijgom gaven, is deze voor „oude Maaike" vol attentie geweest, 's Morgens reeds bracht de postbode tal van brieven en postpaket- ten. Des namiddags kwamen haar de no tabelen van het dorp, w. o burgemeester en oredikant hartelijk feliciteeren, onderwijl iet krasse oudje haar gasten persoonlijk lediende. De avond werd in gezellige fa miliekring gesleten. Toen de heer W. v. Genderen alhier met paard en tilbury passeerde, schrok plotseling diens paard en stortte met het voertuig van den hoogen Maasdijk. Een wonder mag het heeten, dat de heer v. G. het er heelhuids afbracht en evenals zijn paard ongedeerd bleef. Alleen het tuig was beschadigd. Nieuweudyk. In de pastorie van de Geref. Kerk alhier, bewoond door mevr. de Wed. ds. J. A. Goedbloed, ontstond Zaterdagmorgen een begin van een feilen brand. Doch door het fl nk optreden van het volk was men spoedig den brand meester. Sleeuwijk. Voor de rente bedoeld in art. 369 der Invaliditeitswet zullen in deze gemeente 50 personen in aanmerking komen. lrVaalwjjk- Zaterdag slaagde M J. Trommels voor de vrije- en ordeoefeningen der gijmnastiek. .Vrijdagavond had vrouw Van Oers het ongeluk met een brandende lamp in de hand te vallen en zich ernstig te ver wonden aan 't hoofd, ook haar haar vatte vlam. Onderwijl dat ze naar de pomp liep, was de deurstijl in brand geraakt. Op 't geschrei der kinderen kwamen de buren aanloopen, die den brand bluschten en de vrouw hulp verleenden. Waspik. Als een bewijs dat in deze gemeente de liefde tot den zang meer en meer toeneemt, kan worden medegedeeld, dat alhier is opgericht een Christelijke gemengde zangvereeniging, onder den naam van „Oefening Kweekt Kunst". Bij de op richting gaven zich 38 personen als lid op Ala directeur treedt op de heer G. van Heijst te Sprang. De naam zegt ons dat da jeugdige vereeniging onder goeden leiding komt te staan. C. a. Van de 17 loteiingen dezer gemeente, lichting 1914 zullen er 16 bij de militie worden ingelijfd Met zekerheid kunnen we thans melden, dat tot directeur der zangvereeni ging „Crescendo", is benoemd de heer M. J. van Herpt, hoofd der school te Engelen. Wie de zangvereeniging „Semper Crescendo" te Well, waarvan bovengenoemde eveneens directeur is, wel eens gehoord heeft, kan begrijpen, dat deze benoeming voor „Cres cendo" een groote aanwinst is. Wij hopen dan ook eens spoedig eene uitvoering van de vereeniging onder leiding van haren bekwamen directeur te kunnen bijwonen. Op den 28 November a.s. zullen stem gerechtigde ingelanden van het waterschap „de Hooge Maasdijk van het Benedenland van Heusden" een voorstel in behandeling nemen van het Dagelijksch Bestuur tot ver koop van het dijkmagazijn te Heusden, de daarin aanwezige goederen worden bereids reeds overgebracht naar het dijkmagazijn te Veen. Verslag van het verhandelde van den Raad der gemeente Capelle, gehouden op Zaterdag 15 November, des voormiddags 11,30 ure. Afwezig de heer J. v. d. Hoeven Bz. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen der vorige worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede dat zijn inge komen Een besluit van Ged. Staten dezer pro vincie, houdende goedkeuring van de wijzi ging der gemeente-begrooting voor 1913. Een id., mededeelende de goedkeuring der plaats waar een openbare lagere school zal worden gebouwd. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt, dat boeken en kas behoorlijk waren bijgehouden en het vereischte bedrag in kas aanwezig was. Afschrift van het besluit van Ged. Staten, waarbij de rekening dezer gemeente over 1913 wordt vastgesteld. Een circulaire van den Alg. Nederl. Wiel- rijdersbond over „wegen, paarden en hoef beslag." Een id. v. d. Nederl. bond van gemeente ambtenaren inzake de uitvoering der pen sioenwetten voor de gemeente-ambtenaren 1913. Een id. van de afdeeling Noord-Braba.it v. d. Nederl. bond van gemeente-ambte naren inzake alsvoor. Een id. v. d. Alg. Nederl. politiebond be treffende alsvoor. Een missive van Ged. Staten over alsvoor. Een id. betreffende brenging posten op de gemeente-begrooting in verband met pen sioenwetten. Een id., waarbij machtiging wordt ver leend de bijdragen aan het pensioenfonds, voor wat betreft 1913, zooveel mogelijk te brengen op den post „onvoorziene uitgaven Al deze stukken worden op voorstel des Voorzitters aangenomen voor kennisgeving. Op voorstel van B. en W. wordt met al- gemeene stemmen met betrekking tot de pensioenwet voor de gemeente-ambtenaren 1913 bepaald, dat door de gemeente voor de ambtenaren, die op 1 Oct. 1913 in dienst der gemeente waren en wier salaris in 't geheel minder bedraagt dan f 650, alles zal worden betaald, zoowel voor de inkoop als voor eigen en weduwen en weezenpensioen, terwijl salarissen van f 650,en daar boven, het maximum zal worden verhaald. Op ambtenaren, die tijdelijk in gemeente dienst zijn geweest, zal 2 percent worden verhaald. Op de salarissen van hen die vóór 1 Oct. 1913 in dienst der gemeente zijn geweest en inmiddels naar andere gemeen telijke betrekkingen zijn overgegaan, zal niets worden verhaald. Na 1 Oct. 1913 benoemde ambtenaren zullen verplicht zijn de maximum bijdragen te storten. Daarna werden voor enkele ambtenaren de grondslagen vastgesteld, waarnaar pen sioensbijdrage zal moeten worden gestort. Vervolgens worden overeenkomstig het voorstel van B. en W. vastgesteld de voor waarden voor de verpachting der opbrengst van het kaai- en havengeld over 1914. Wordt voorts met algemeene stemmen herbenoemd als lid van het burgerlijk arm bestuur de heer J. van Pelt, die 1 Jan. a.s. zou aftreden. Daar niets meer in openbare vergadering te behandelen is, wordt overgegaan in een zitting met gesloten deuren, ter behande ling van suppletoir kohier hoofdelij ken om slag, dienst 1913. Vergadering van den Raad der gemeente 's Gravemoer op Zaterdag 15 November 1913. Na mededeeling van eenige ingekomen stukken, wordt een verzoek van A. van Dalen tot wederinhuring uit de hand van de zoogenaamde Partjes ingewilligd. Naar aanleiding van een adres van den onderwijzer J. Passchier tot herziening der traktementsregeling werd besloten aan adres sant eene gratificatie te verleenen. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur over 1912 werd goedgekeurd in ont vangst op f 7930.60$ en in uitgaaf op f 6481.39, met een goed slot alzoo van f 1449.21$de begrooting voor 1914 in ontvangst en uitgaaf op f 4846.96$. Voor de benoeming van een armmeester bevelen B en W. aan de heeren A. Dekkers en P. van de Laar, waarna eerstgenoemde met 5 stemmen wordt benoemd. Aan de orde was voorts de regeling der pensioensbijdragen der gemeente-ambtena ren en de vaststelling der pensioengrond slagen. Na langdurige besprekingen werd besloten, dat de gemeente alleen de geheele inkoopsom der iadienstzijnde ambtenaren zal overnemen en het verder verhaal op de ambtenaren volgens de wet zal doen gelden. Na eene wijziging nog der begrooting over 1913 en eene herziening der verordening op den hoofdelij ken omslag, worden in gesloten vergadering behandeld de ingekomen recla mes op den hoofdelij ken omslag en vast gesteld het tweede kohier op dien omslag. Binnenland. Bij Kon. besluit zijn de volgende pen sioenen verleend: aan A. S.,Talma, mi nister van landbouw, nijverheid en han del en aan J. H. de Waal Malefijt, mi nister van koloniën, ieder f 4000. Zondag is het 27s-jarig dochtertje van den watermolenaar Vermey te Oudade door een molenwiek getroffen en ter stond gedood. Een lijk, dat te Noordwijk aan Zee is aangespoeld, is herkend als dat van den 27-jarigen klerk bij een der depar tementen te 's-Gravenhage, v. D., die eenige dagen vermist werd. Zaterdagmiddag is de vrouw van den landbouwer B. T. te Wachtum (gem. Dalen) bij het schoonmaken van een stoel gevallen en zoo ongelukkig op een emmer terecht gekomen, dat ze bijna onmiddellijk een lijk was. Mr. L. W. van Gigch heeft Maandag middag aan het departement van justi tie een onderhoud gehad met minister Ort om zich te beklagen over de be jegening, welke hij Zaterdag ter terecht zitting van het gerechtshof te Amster dam in de geruchtmakende zaak van de morphine-vergiftiging heeft onder vonden van den advocaat-generaal bij dat hof, mr. De Josselin de Jong. De advocaat-generaal zei in zijn du pliek o a. De verdediging heeft een beroep ge daan op het rapport van prof. Van Noorden. Spr. vermoedt, dat wanneer deze de zitting had bijgewoond, hij zich wellicht zou geschaamd hebben over zijn rapport, dat eigenlijk berust op verkeerde inlichtingen. Reeds professor Pel heeft iets teruggenomen, nadat hem is gebleken van onjuistheid van een der gegevens. Spr. beschuldigt de ver dediging met opzet professor Pel te heb ben misleid. Wellicht is dit ook ten aanzien van prof. Van Noorden geschied. De electricien L., te Rotterdam, had een schuld van f 170, welke hij weigerde te betalen. Zijn schuldeischer vorderde gijzeling en deze werd bevestigd bij vonnis van den kantonrechter. Het kostte echter veel moeite om het adres van L. te weten te komen. Toen men zijn verblijfplaats ontdekt had, gaf men aan zijn woning een boodschap af, vol gens welke hij werd uitgenoodigd, om in hotel Ooomans te komen. Terwijl hij daar aan een tafeltje had plaats genomen, kwam een kellner roepen, dat de heer S., uit Dordrecht, aan de telefoon was, om den heer L. te spreken. L. stapte naar de telefooncel en daar werd hij opgewacht door een deur waarder met twee getuigen en particu liere rechercheurs, die thans door dezen telefoontruc ontdekten, wie die L. eigen lijk was. De electricien werd nog in laatste instantie tot betaling gesommeerd: hij volhardde bij zijn weigering en een automobiel verscheen, waarmede L. naar het huis van bewaring werd gebracht. Zoo heeft men L., zij het met groote moeite en met een foef toch in de gijzeling weten te zetten. Dezer dagen is een man, die bij de Amsterdamsche politie als een „fles- schentrekker" te boek staat, aan de po litie ontkomen juist op het oogenblik dat men hem wegens oplichting wilde arresteeren. De man was directeur van een zich noemende maatschappij tot verzekering tegen waterschade en had zijn kantoor op een der grachten te Amsterdam, hij woonde in een huis aan diezelfde gracht. Hij wordt er van verdacht op de vol gende wijze oplichting te hebben ge pleegd. Bij de executeurs-testamentair van een overleden bekend Amsterdam mer presenteerde hij quitanties voor een polis van verzekering tegen waterschade. De quitanties werden eenige malen be taald, doch dezer dagen kreeg men arg waan, doordat de polis niet bij de na latenschap te vinden was Toen dan ook 's mans zoon wederom ten kantore van een der executeurs-testamentair de qui- tantie presenteerde, werd de politie ge waarschuwd, die den jongen aanhield. Den vader werd verzocht zijn zoon van het politiebureau te komen afhalen, doch papa verscheen wijselijk niet. Re chercheurs togen daarop naar zijn wo ning, doch blijkbaar had de man lont geroken, want hij wist nog juist te ontkomen. Thans zit hij in Duitschland. Die ontsnapping ging op de volgende, niet alledaagsche wijze in haar werk. Een jongere zoon van den flesschen- trekker, een knaapje van een jaar of twaalf, schelde 's namiddags om een uur of zes bij een schoenmaker in de steeg vlak bij de ouderlijke woning aan met de boodschap, dat zijn vader op het plat naast de woning was, dat de deur, toegang gevende tot het plat, was dicht geslagen, dat zijn moeder de deur niet open kon krijgen, en of nu de schoen maker zoo vriendelijk zou willen zijn zijn vi der in staat te stellen door den schoenwinkel van het plat af en zoo weer in de woning te komen. De schoen maker had daartegen geen bezwaar en hielp den in het nauw gebrachten vader, natuurlijk zonder te beseffen, dat hij aldus een flesschentrekker aan de po litie hielp ontkomen. Zaterdagmiddag even na 12 uur sloeg de bliksem in de boerenhofstede van den heer Krommendijk onder Epse bij Deventer. Het huis brandde geheel uit.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2