een flinke DIENSTBODE, Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. is het zeer goedkoop: de dieren komen in groot aantal voor. l*laaf(seiyk i^ieinis. "Heusden, 29 Nov. Door het college van Notabelen der Herv Kerk alhier, is benoemd tot kerkvoogd de heer L. J. Veerman, periodieke aftreding. Voor het Nutsdeparteinent „Heusden" trad als spreker op (gezonden door het hoofdbestuur) de heer A. de Braconier gep. Officier van het Indische Leger, Ridder van de Militaire Willemsorde. Voor een talrijk gehoor gaf Z.Ed. eene voordracht over Nederlandsch-Indië, met lichtbeelden. Na eene voorafspraak, waarin gewezen werd op de vele weldaden door het civiel- militair bestuur onder generaal Van Heutz en later volgens dat sijsteem verricht, kregen we een kijkje op Celebes en wel op dat gedeelte alwaar vóór een tiental jaren nog geeu Europeanen gevestigd waren en waar nu een einde gemaakt is aan de overheer- sching en uitbuiting door Inlandsche hoof den We werden ook verplaatst op Atjeh en zagen hoe daar, dank zij het Nederlandsch bestuur, aan willekeur een einde gemaakt is en dat land en welvaart toeneemt, zoo dat het mogelijk nog eenmaal de parel van Nederl -Indië zal worden. We kregen een blik in de wijze van werken van de maréchau°sée, iets waarvan spreker wel geheel op de hoogte was, wijl hij als officier van de maréchaussée ver schillende tochten in onbekende oorden en door oerwouden heeft medegemaakt. We kregen een beeld van de maatregelen genomen tot inlijving van verouderde stre ken, met algeheele ontwapening en registra tie (het laa'ste zouden we kunnen noemen, wat ook Napoleon deed, het oprichten van een kadaster en invoering van burgerlijken siand.) Het geheel was zeer leerrijk, de platen waren prachtig, maar de sciopticón liet nu en dan aan duidelijkheid te wenschen over. De spreker herinnerde in zijn spraak, aan een geboren Indiër, hetgeen ons ook nader bleek. Hoewel in Nederland opge voed, schijnen in het spreken daarvan altijd nog resten aanwezig. De voorzitter dankte den spreker namens de vergadering, waarmede de aanwezigen met een welgemeend applaus instemden. Met ingang van 1 Januari a.s. zal alhier in werkir.g treden de reeds opgerichte Voorschot- en Spaarbank, uitgaande van het departement „Heusden" der maatschap pij tot Nut van 't Algemeen. Het doel van deze voorzeker nuttige in stelling is le. Aan nijvere, mingegoede personen door een geldelijk voorschot gelegenheid te geven iets te verdienen, hunne verdiensten te ver meerderen of hunnen toestand te verbeteren. Door het in bewaring nemen van spaar penningen, het sparen bij hen aan te moe digen en hunne financieele draagkracht te verhoogen. Werkendam- Donderdag 1.1. nam. 8 uur, vergaderden ten her berge van mej. de wed. Wink, de leden van de vereeniging „het Groene Kruis" alhier. Nadat de voor zitter de vergadering geopend had en de in kleinen getale opgekomen leden (29) welkom had geheeten, werden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goed gekeurd. Medegedeeld werd vervolgens, dat de heeren Qaadekker en Knol bericht van verhindering tot bijwoning dezer vergade ring hadden gezonden en dat de heer P. Oldemans voor zijn benoeming tot bestuurs lid had bedankt. De behandeling van den beschrijvingsbrief voor de alg. verg. der Prov. Noordbrabantsche Groene Kruitver- eeniging gaf weinig stof tot nadere bespre king; alleen werd de wenschelijkheid be sproken van een meer verspreide ontsmet- tingsdienst met het oog op een eventneele epidemie. Tot afgevaardigde naar die verg. werd benoemd de voorzitter, de heer Ten Velde, waarna tot bestuurslid werd gekozen de heer A. G. van Duist, die zich die keuze liet welgevallen. ,-an e»n cursus voor eerste hulp bij ongelukkeii kon, wegens gebrek aau con tanten, dezen winter nog niets komen, kreeg de heer Frank ten antwoordt op zijn vraag met betrekking tot dit onderwerp, terwijl besloten werd op voorstel van dokter Bresier, een weegtoestel aan te schaffen, dat echter slechts op advies van een geneesheer zou mogen worden gebruikt. Met hst oog om de kas wat te stijven, werd in overweging gegeven voor te ver bruiken zaken van gegoeden eenige tege moetkoming te vorderen ol een bus bij zulke gelegenheden te overhandigen, waarin men dan naar vrijen wil een bijdrage zou kunnen deponeeren. Hierna niets meer te verhan delen zijnde, werd de vergadering gesloten. Van den heer H. Cornet, die zoo on gelukkig in den kelder van de directeurs woning der zwavelzuurfabriek terecht is gekomen, is in het gebouw voor ziekenver pleging te Dordrecht, het gebroken been moeten worden afgezet. Aalst- Woensdag had de werkman S. op den steenoven het ongeluk te vallen onder een geladen kipkar. De man werd door dezen val zoodanig aan zijne beenen benadeeld, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het fanfarecorps „Prins Hendrik" al hier stelt zich voor op 21 Mei a.s. (Hemel vaartsdag) een groot internationaal festival voor harmonie-, fanfare- en zanggezelschap pen te geven en het geheel op te luisteren met een kermesse d'eté. Capelle Naar we vernemen nemen uit deze gemeente ook twee personen deel aan den te Waalwijk te houden cursus over fruitteelt van wege de Pomologische vereeniging onder leiding van den heer Van Roosmalen. De nieuwe krachtinstallatie der firma Sneep en Co. alhier is de vorige week in werking getreden. Toch moet alles nog niet geheel in orde zijn en bestaat er ver schil tusschen den aannemer en den archi tect. Het electripch licht brandt trouwens al wel. Daar het bestuur der Roomboter fabriek alhier blijkbaar met de melkrijders niet tot overeenstemming omtrent den prijs zijn kunnen komen, heeft er bij J. Treffers een aanbesteding van het melk- rijden in vier gedeelten plaats. Mc Werken C.a. Onthaalde onze paj benoemde burgemeester verleden week alle schoolgaande kinderen uit deze gem., Woensdag 11. gaf Z.Ed. een genoeglijken avond aan Raadsleden met echtgenooten, feestcommissie en verder alle deelnemers bij de inhaling tegenwoordig, in de Nutszaal te Werkendam. Gameren. Niet allen behoeven te klagen dat de suikerbieten slecht zijn. De landbouwer J. G. v. d. W. had er op een stukje land groot hont voor f54. Op de meeste plaatsen heeft men er dit jaar 2 hont voor noodig. 's Gravenvoer. De tuinbouw en ooftteelt breidt zich telken jare in deze gemeente nog steeds uit. Thans zijn wederom een paar hectaren gronds in andere handen overgegaan, om een volgend jaar in boom gaard te worden omgelegd. Herpt- Het bestuur der harmonie „De Eendracht", van Herpt en Bern, is voornemens tegen Maandag 26 December e.k. een wedstrijd in voordrachten uit te schrijven, waarbij prachtige medailles met geldprijzen zullen worden uitgeloofd. De medailles met hooge geldprijzen in aanmerking nemende, twijfelen we niet aan 't succes dezer onderneming. Voor de betrekking van hoofd der openbare school alhier hebben zich 6 solli citanten aangemeld, waarvan inmiddels één zich heeft teruggetrokken. Donderdagavond had de aanbesteding plaats van het dempen van de grachten ter plaatse waar het kasteel heeft gestaan. Aan nemer werd P. van Hare te Hedikhuizen. kaatsheuvel. AandehLoonschen- dijk heeft men veel te klagen over de in den laatsten tijd gepleegde baldadigheden, als het hekje voor het huis wegnemen, hekjes stuk maken, enz. Men denkt te doen te hebben met kwajongensstreken. Dezer dagen kregen een viertal per sonen, die onder den invloed van sterken drank verkeerden, ruzie, 't Gevolg daarvan was dat er een vechtpartij ontstond en zooals meestal het mes er bij te pas moest komen. Zekere C. C. liep verwondingen aan zijn hoofd op en werd zoodanig over zijn hand gesneden, dat de pink als't ware er af was. Dat voorval had plaats op ,,'t Gijzenburg". De zaak is in handen der politie. Op de Dinsdag gehouden naj aars- markt was geen enkel stuk vee aangevoerd. De markt in onze gemeente gaat van jaar tot jaar achteruit. Men kan zoodoende wel overgaan ze geheel af te schaffen. Het kalf van den landbouwer B. Meeuwen. Door Ged. Staten dezer provincie is bij hun besluit van 20 Nov. j.l. vastgesteld de rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1912, de uitgaven op f 7709,55£, de ontvangsten op f 8324,75, het goed slot alzoo op f 6l5,19£. Door de duisternis misleid geraakte dezer dagen een heer, tijdelijk in deze ge meente vertoevende, te water in den „Boe zem" nabij de openbare school. Met behulp van eenige buren werd hij op het droge gebracht, zoodat dit voorval, behalve de schrik en een nat pak, geen ernstige ge volgen had. TVederheuiert. In het begin der week had op de steenfabriek „de Rijswaard" een ernstig ongeluk plaats, dat nog be trekkelijk goed afliep. Bij het vervoeren van grond geraakte de werkman A Schreu- ders onder een geladen bak. Ernstig ge kneusd werd de man naar zijn woning gebracht en direct geneeskundige hulp in geroepen. Nu de agenten van de suikerfabrie ken aanzegging hebben gekrsgen, dat de bieten uiterlijk 1 Dec. a.s. opgeruimd moeten zijn, zal de Campagne spoedig eindigen. Nog slechts geringe hoeveelheden zijn hier aanwezig. rVieuwendfjk. Toen de paarde- slager Teune uit Oosterhout Woensdag alhier met een wagen bespannen met twee hitten passeerde in de richting Werkendam, kreeg hij van een dezer dieren een klap tegen zijn been, waardoor hij de reis niet verder kon voortzetten en hij per rijtuig onder hevige pijn huiswaarts werd gebracht. Zondag 1.1. hsd in de Geref. jonge- lingsvereeniging alhier stemming plaats wegens aftreding van het bestuur. Herkozen werden alle bestuursleden. Door het be danken van Johs. v. d. Stelt Gz. als secre taris en W. Bax als bibliothecaris, werd gekozen M. van Helden en T. Ottevanger. In de gehouden vergadering der a.-r. kiesvereeniging alhier, is voor de a.s. ver kiezing van een lid der Prov. Staten can- didaat gesteld de heer A. D. van der Schans te Drongelen. Ranmsdonk- Naar men ons mee deelt, moeten de uit Luijten Ambacht ver dwenen kippen, volgens een door de politie ingesteld onderzoek, door een hond gerootd zijn. Ook van den hond weten wij niet, of hij 4 of 2 beenen heeft. Bij den heer A. Timmermans stierf gisteren een koe, waarvoor f 425 geboden was. Wel een schadepost voor den heer T. Sprang. Door het bestuur der Chr. schoolvereeniging alhier is de heer Sprongers uit Monster uit de vele sollicitanten tot volontair benoemd. Maandag 1.1. had onze dorpsgenoot T. van Zeist van de stoomschoenfabriek van de heer J. Vloeimans te Kaatsheuvel het ongeluk met zijn hand onder een der ma chines te komen, waarbij een zijner vingers werd gespleten. Door dr. R. werd de hand verbonden. Naar men ons van bevoegde zijde meedeelde, zijn de lotelingen uit deze ge meente, lichting 1914, alle drie tot den militairen dienst aangewezen. Veen Tijdens de campagne vernam men van afkeuren der suikerbieten geen enkel geval. Woensdag werd evenwel op eene partij bieten toebehoorende aan den landbouwer S. door den controleur aanmerking ge maakt met het gevolg, dat de bieten door den eigena ir niet scheep werden gedragen. Het scheen er valsch zaad aanwezig is geweest. Voor den betrekker S. minder aangenaam. Vrij hoeven-Cappel. Na lang wachten is het toch eindelijk eens gebeurd dat de straatlantarens branden, deze week zijn ze in orde gemaakt. Nu in den tegen- woordigen tijd met de donkere avonden is het ook hoog noodig. Waspik. Dezer dagen liep van de werf der N. V. Scheepsbouwwerven v.h. P. en A. Ruijtenberg, alhier, met goed ge volg te water, het van staal gebouwde sleepschip „Frans Gérard" groot pl.m. 275 ton, voor rekening van den heer Jean Paulissen te Uijckhoven (België). De kiel zal worden gelegd voor een sleepkaan lang 50 M., breed 6,60 M. en diep 2,20 M., groot 540 ton, te bouwen voor rekening van den heer W. Gorrissen te Vught. Welseind. De visschers klagen en niet zonder reden. Voor de kuilvisschers, die den Rijn bevischten, was weinig drijf- paling te vangen. Ook op de Maas, waar thans de schokker van J. Oomen alhier bij Amerzoden met het kuilnet op paling vischt, is de uitkomst gering. Woudrichem. Door de S. D. A. P. kiesv. alhier is voor de a.s. verkiezing van een lid der Prov. Staten candidaat ge steld de heer P. v. Straten Jr. W«k. Naar men uit officieele bron verneemt heeft de Heer M. J. de Roon alhier de hem aangeboden candidatuur voor een lid van de provinciale staten aangenomen. kerknieuws. Werkendam. Donderdag a.s. des nam. 7 uur hoopt in de Chr. Ger. kerk alhier, op te treden de WelEerw. heer H. Visser, predikant te Veenendaal. Aalburg- Naar de Ned. Herv. ge meente alhier is beroepen de WelEerw. heer ds. Jansen predikant te Werkho ven (Utr.). Almkerk. Zondagmiddag is in de Geref Kerk alhier collecte gehouden voor de nieuwe kerk te Waardhuizen, welke ruim 55 gulden heeft opgebracht. kenderen Donderdag 4 Dec. a.s. des avonds om 6 uur zal D. V. in de Ned. Herv kerk dankstond voor den oogst ge houden worden, waarbij ds. J. R. B. Feykes Kal voorgaan. kaatsheuvel. Bij de op 26 Nov. gehouden verkiezing voor notabelen te Loonschendijk zijn herkozen: de heeren M. Bossers en J. van E«ch. Vier stemmen werden uitgebracht op den heer A. Maaijers en één stem op den heer C. Schouten. Mieuwendt!k. De oogstcollecte heeft in de Geref. kerk alhier opgebracht ruim f150. Raauisdonksveer. Dinsdag vier de ds. Meischke het feest zijner 25 jarige ambtsvervulling. Reeds vroeg in den morgen kon men zien, dat dit van wege de gemeente niet onopgemerkt zou voorbijgaan. Prachtige bloemruikers, een menigte kaartjes, brieven- en telegrammen werden aan de pastorie bezorgd. De kinderen der school zongen een paar psalmverzen, Ps. 103 1 en de zegenbede uit Ps. 134. Des middags van 24 en van 79 uur receptie. Zelden zal een receptie drukker bezocht zijn dan deze. Het Hoofd der Burgerlijke gemeente deed van zijn achting blijken, armeren, zoowel als meer gefortuneerden wilden hem even feliciteeren. Namens de Herv. gemeente werd hem een prachtige boekenkast, een schrijfbureau, benevens een Album met opdracht aange boden. De predikanten uit den ring vereerden hem als blijk van groote vriendschap een keurig, gebonden boekwerk. Een vriendenkring bood hem een tweetal eenig mooie schilderijen aan. Een stoel, een haard behoorden eveneens tot de cadeau's van den dag. Eenvoudig doch netjes, was de gebor duurde tekst Fillpp. 45, waarover Z.Eerw. kortgeleden preekte, hem geschonken door een zijner vrouwelijke catechesanten. Zelfs uit Indië mocht hij van een zijner vrienden 'n Oost-Indisch muziek-instrument ontvangen. Hoe heerlijk voor den algemeen geachten en beminden jubelaris. Worde hem het voorrecht geschonken nog vele jaren werkzaam te zijn in den dienst des Heeren. Als ouderling der Ned. Herv. kerk werd door het kiescollege herkozen de heer A. Redert en als diaken de heer D. Konings, die beiden de benoeming aannemen. PRËDIKBËUHTËN, 30 Nov. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u leeskerk. Geref. kerk, (Puiterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9,30 u. lezen, nm. 6 uur ds. Renesse van Dussen. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Loonechendijk, vm. 9,30 en nm 2 u. ds. Japchen. Ger. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. lezen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Diemer. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. de heer J. Gootjes, cand. te Dirkshorn. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, geen dienst. Zz. geen dienst. prof. Hoekstra van Kampen. Pouderoijennm. 2 u. ds. Paddenburg uit Aalst. Bediening H. Avondm. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveernm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijkvm. 9.30 u. ds. Benders. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer Drenht, theol. cand. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2u. ds. H. Dekker uit Venlo. H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral luist en (jjdig in te zenden. HurgerlHke Stand Werkendam, vun 20 tot 27 Nov. Geboren: Ariaantje, d. v. M. Damen en D. Schmidt; Hendrik Aalbert, z. v. A. Goes en N. den Besten; Arie, z. v. H. Schoon en C. de Vrüs. Waspik, van 15 tot 31 Oct. Ondertrouwd: W. A. v. d. Avoird, 32 j. en F. H. Rollenberg, 27 j.; J. Blok, 22 j. en M. Roozenbrand, 21 j.L. Keu ters, 29 j. en M J. Savelkouls, 25 j.; J. W. Teunen, 56 j. en W. H. Paarde- kooper, 42 j. Getrouwd: M. W. van de Wijngaard en M. J. Verbunt- Geboren: Catharina, d. v. M Versteeg en A. P. v. d. Anker; Wilhelmus Jan Baptist, z. v. L. J. Suels en 0. C. A. Klerks. Overleden: Ch. Langermans, 1 m.; R. A. van Dongen, 4 m. Ingekomen van: Amsterdam, W. H. Donks; Waalwijk, R. Kouw. Vertrokken naar: Besoijen, C. J. Ver voort; Loon-op-Zand, M. de Jong; Roo- zendaal, M. J. Verbunt. Marktberichten. Zaltbommcl. Op de Dinsdag gehouden na jaarsveemarkt waren aangevoerd 73 run deren en 13 kalveren. De handel was vlug. Besteed werd zware kalfkoeien f 000 tot f 000; melkkoeien f 000 tot f 000, kalf- vaarzen van f 250 tot f300, voor 2J-jarige ossen van f 000 tot f 000, voor pinken van t 70 tot f 120, voor graskalveren van f 50 tot f 70, nuchtere kalveren f 00 tot f 00 per stuk. Waalwijk, 28 Nov. Op de veemarkt waren 40 runderen aangevoerd. Kalfkoeien van f 270 tot f 330, kali- vaarzen van f 180 tot f 270. Vlugge handel. Biggen aangevoerd 55 stuks. Prijzen van f7.50 tot f 12.50. Prijs der boter van f 1.24 tot f 1.39 per kilo. Aangevoerd 190 kilo. Dussen, 27 Nov. De prijs der boter was heden f 1,25 tot fl,38. Aanvoer 91 Kilo. Zetting f 1,32. Eieren fl,70 de 26 stuks. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 25 Nov. 1 72 M. 1.45 M. -f N.A.P. 26 27 1.60 1.28 2.00 1.48 Waterhoogte Maastricht (brug). 27 Nov. 0 50 M. boven 0. 28 0.43 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 27 Nov. 2 95 M. boven 0. 28 2.91 Advertentiën. Door Gods goedheid werden wij heden verblijd met de geboorte onzer Dochter, ELIZABETH ANNA. en Mevrouw JAPCHEN. Voor de vele bewijze»! van deelneming, ondervonden bij het ^overlijden van onze geliefde Echgenoot /en Zuster, betuigen wij onzen hartejyken dank. S. B. VAROSSIEAU. Th. SCHERMERS. Gevraagd sche Gasthuis, in Groote Bommel- P. G. van goede getuigen voorzien. Zich te vervoegen bij de Directrice. Zalt-BommelNpv. 1913. i schrok van een kat, tengevolge waarvan het opsprong en zijn poot brak en der halve moest worden afgemaakt. Hemdenvm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vin. 9.30 en Aalst, vm. 9.30 u. ds. Paddenburgh. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloménbroekvm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u.ds. Dierkens. Brakel, nm. 2 u. ds. Van Ingen uit Ga meren. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Brummelkamp. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Bastiaanse. Drongelennm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussenvm. 9,30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Rennes. Eethenvm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Van Ingen. Geertruidenberggeen opgaaf. Genderen, vm. 9,30 u. ds. Feijkes. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. nm. 2 u. ds. Blankhart uit Babiloniënbroek. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Sleeuwijkvm. 9.30 u. ds. Visch. Uitwijk, vm. 9,30 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Vlijmen, geen dienst. Waspik, vm. 9,30 u. dr. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 u. ds. Gobius da Sart. Wijk c.a., vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. HEUSDEN, 29 Nov. Op de graanmarkt besteedt men voor: Tarwe f 8.a 7 10.50, Rogge f 5.50 a f 6.50, Gerst f af-, Haver f -.00 a f LAND VAN ALTENA, 28 Nov Aardappelen. Vroege f e f Blauwe f 2 25 k f 2 50 Zeeuwen, 2 50 k f 3 00, Jammen f k f Hooi I e qual. f 11.00 k J 12 ie qual. (voor d. pert) 9 k 10 - Klaver hooi f 13. - af 14 Wil ttroo f 11 00 k f 12 00 Oeel dito 9 k f 10. Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.Ó. 25 k 26 ett. twaardere 27 «28 etBoter 0.70 i 0.80 per half E.G. Eieren f 1.65 k f 1.85 per 26. ALMKERK. De zetting der boter it deze week op ie markt f 0 72l/2 in de winkelt dut f 0 IDji per h. kilo. Eieren f 1 80 per 26 ttukt Boter der zuivelfabriek f 1.60. MABE-DBIMMELEN, 26 Nov. Ter veemarkt wa ren aangevoerd 213 ttukt hoornvee, - tchapen en 33 biggen. Men bette dde voor vetvee 66 a 78 e p. Kg Kalf- koeien f 230 a 315, Munt gen f 180 k 220 Kalf- vaarzen f 175 a. 285. Ho< kelingen 60 a 145, Schapen f a Biggen f 1100 a 12 00. KAATSHEUVEL, 28 Nov. Zetting der boter J 1,30 per blo. Eieren - a - et. per tiuk. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed: Tarwe f 8 70 aj 9,20 Haver J 3 25 a 4 00 Garst f K 40 j 4 75 per H.L. Boter 0.75 a ƒ0.80 per half K G tieren ƒ190» 2.20 per 26 stuks Biggen f 7 50 1100, Konijnen f 0.00 a f O.oO, Kippen f .00 f 0.0'per ttuk J) I-W ff ff ff ff Loonschendvfk, 24 Nov. 19J.3. Heusden, 26^ïov. 1913.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2