i van onzen geheelen voorraad Verwaarloost nooit Geregeld groote voorraad Extra lij ar Yulhaarih. C. Mortier Zones behooraÈ tij let NieiisM voor 'aet Lani vaa Heasden ei Altena fan Zateriac 29 Nimibar 1913, No. 3314. G. BOUMAN, Ij 11!'!!, lieden begint de Costumes, Costumerokken, Trotteurrokken, Zijden Blouses, Fluweelen Blouses, Tulle Blouses, Flanellen Blouses. MANTELS EN COSTUMES (genre tailleur). eene/ Terkoudheid. tbll ijiil'OO Sanc'rX»!., üflM I OVENKACHELS met verwarmvoet, Ronde en Achtkante Calarifères, Schuine blanke Potkachels. Plaatsii iel settle carafe. 9 Drietrompejtterstraat - Heusden. Kruidenierswaren en Comestibles, Hoogstraat Gorinchem. Tandheelkundige b Oppert 156, Rotterdam. BINNENLAND. Bij den Raad van State is aanhangig gemaakt de overweging van het wets ontwerp tot verleenen van ouderdoms renten aan behoeftigen. Dit wetsontwerp houdt o.m. in, dat recht op een ouderdomsrente heeft ieder, die aannemelijk maakt, dat hij: a. zeventig jaar is of ouder; b. behoeftig is c. niet na het bereiken van den leef tijd van vijf-eu-zestig jaar onderstand heeft genoten van een gemeente of van een instelling van weldadigheid, voor komende op de lijst, in art. 3 der Ar menwet bedoeld, en indien hij gehuwd is, d. dat ook zijn echtgenoot behoeftig is zulks behoudens eenige in de wet, genoemde uitzonderingen. De rente gaat in op den dag, waarop de aanspraak op rente is verkregen, doch niet vroeger dan drie maanden vóór den dag, waarop de rente-aanvrage bij het gemeentebestuur inkwam. Van het recht op ouderdomsrente wordt uitgesloten hij, die, a. na het bereiken van den leeftijd van zestig jaar bij een vonnis, dat on herroepelijk is geworden, is veroordeeld tot gevangenisstraf of tot plaatsing in een rijkswerkinrichting, een en ander voor een jaar of langer b. misbruik van drank pleegt te maken of op andere wijze een bekend slecht levensgedrag leidt. Mede worden uitgesloten: a. Nederlanders of Nederlandsche onderdanen, die niet gedurende de laat ste vijf jaren vóór hun rente-aanvrage onafgebroken in Nederland hun hoofd verblijf hebben gehad. b. anderén dan Nederlanders of Ne derlandsche onderdanen, die niet ge durende de laatste twintig jaren vóór hun rente-aanvrage onafgebroken in Nederland hun hoofdverblijf hebben gehad. Voorgesteld wordt het bedrag van de ouderdomsrente te bepalen op f 104 per jaar, doch voor ieder der echtge- nooten, aan wie beiden een ouderdoms rente is toegekend, f 78 per jaar. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft een schrijven gericht aan de Gedeputeerde Staten der verschillende provinciën. Daarin wordt volgens het „Hbld." gezegd: Naar aanleiding van het onderzoek, dat door de Commissarissen der Ko ningin, ingevolge de circulaire van mijn ambtsvoorganger d.d. 8 Mei, werd in gesteld betreffende de uitwassen op het gebied van bioscoop voorstellingen, heb ik de eer ®r de aandacht van uw Col lege op te vestigen, dat de Gemeente wet niet alleen door de bevoegdheid, den burgemeester bij art. 188 toegekend, een wapen biedt ter bestrijding van bedoeld .kwaad, maar tevens door middel van art. 135 gelegenheid schenkt om de noodige regeling aan te treffen. Bij plaatselijke verordening kan de toegang voor jeugdige personen tot bios coopvoorstellingen worden verboden of aan voorwaarden gebonden, en kan men voorts niet alleen meer of mindere onzedelijke voorstellingen weren, maar ook paal en perk stellen aan het geven van bedenkelijke sensationeele voor stellingen, die tot misdrijf prikkelen, de toeschouwers vertrouwd maken met immoreele toestanden of op andere wijze verderfelijken invloed uitoefenen. Het Sfbl. no. 410 bevat een Kon. besluit van den 15den dezer, waarbij wordt bepaald, dat de Vogelwet 1912, met uitzondering van het tweede lid van artikel 2, in werking treedt op 1 Januari 1914. De officier van justitie te Amsterdam heeft, zoo meldt de Telegr., in opdracht van den procureur-generaal bij het ge rechtshof aldaar, gelast, dat de rechter van instructie andermaal door de politie zal laten onderzoeken, in hoeverre in andere richting naar den moordenaar van het jongentje moet worden gespeurd. Dientengevolge zijn de beide recher cheurs van het hoofdbureau, Jansen en Prinsenberg, in de eerste dagen van het ontdekken vau den moord en in verband daarmee, aan de Warmoesstraat gedetacheerd, aan dat bureau weer tijde lijk werkzaam. Het uitgangspunt van het nieuwe politieonderzoek zal zijn het verbaal eenige dagen geleden door den veld wachter Jongkees te Urk opgemaakt. Dan zullen andermaal worden gehoord de ouders van het vermoorde knaapje en de grootmoeder. Donderdagmorgen is, naar het Hdbl. meldt, juffrouw Nieuwenbrug uit Nieu wendam door den officier van justitie gehoord. Op het parket heeft juffrouw N. nog eens, antwoordende op de haar gestelde vragen meegedeeld, hoe de „meneer" er uitzag, die in den middag van 29 September met een fiets en in gezelschap van een kleinen jongen voor haar café kwam en daar een bootje huurde. De man, zoo vertelde juffrouw N., was niet ruig in het gelaat; hi; droeg een ruig zomerpak, had zeer donker haar, bij zwart af, droeg een klein, zwart snorretje en had een zieke lijke gelaatstint, een terugstootend uiter lijk. Hij zag er uit, zei de juffrouw, als een Italiaan. Op verzoek van den officier gaf zij een volledige beschrij ving van den man. Zijn gebit was gaaf, maar slecht on derhouden. Hij vroeg om een roei schuitje, dai hij ten minste twee uur moest hebben. Hij is niet in huis ge weest; later, toen hij om half vijf terug kwam, vloog hij weg om zijn fiets te halen en betaalde later uit een bruiu- leeren, nieuwerwetsche portemonaie; de vier dubbeltjes zaten, afgepast, in een apart vakje, maar de portemonnaie was dik. Het is dus heel best mogelijk, dat hij nog papiergeld bij zich had. De justitieambtenaar wees er de juf frouw op, dat hier sprake is van moord en dat zij terstond naar hem had moe* ten toekomen. Zij antwoordde daarop/ dat zij haar plicht had gedaan. Zij had dadelijk den veldwachter gewaarschuwd. De politie is er toch voor, meende zij, om dergelijke verklaring ter plaatse te brengen, waar zij behooren. De rechtbank heeft Woensdag, naar het N. v. d. D. meldt, de voorloopige hechtenis vau F. Dijkman weer- met dertig dagen verlengd. Dat is geschied, omdat het onderzoeknog niet is af- geloopen en men ook na de terugnemng van zijn bekentenis door Dijkman nog geen besluit genomen heeft omtrent eventueele opzending naar een obser vatieinrichting. Het voorloopig onder zoek naar zijn geestvermogens wordt nog altijd voortgezet. Men meldt uit IJmuiden: De Commissie uit de reeders van visschersvaartuigen heeft aan den bur gemeester bericht dat de reeders, hoe wel zij de goede bedoeling waardee- ren, een bemiddeling omtrent de sta king afwijzen. Zij verklaren zich nog steeds bereid met de besturen der vak bonden te onderhandelen, t De jachtopziener G. J. Teunissen, te Wekerom, gem. Ede, is Dinsdagnacht door twee wildstroopers, die hij had vastgegrepen mishandeld geworden. Na dat zij hem tegen den grond hadden geslagen, hebben zij hem een gat in het hoofd getrapt. Een der stroopers is door hem her kend. De officier van justitie te Rotterdam verzoekt de aanhouding van dr. C. L. advocaat te Karlsruhe, die als uitvoer der eener uiterste wilsbeschikking met 80,000 mark de vlucht heeft genomen. ADVERTENTIEN. Coöp. Stóomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEOSN", emenderen- KOTER. K1AS. Gerechtigd /tot het voeren van het RUpboterinerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Rdomboter tot a.s. Woensdag avond f l.pO per K.G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembours door geheel Nederland. Haridel in alle soorten bericht dat/hij heeft ontvangen alle soorten van de arma HACKENBERG, Middelburg. Bqtdeaux, Medoc, St. Emilion, Bergerac, Roode Californ. Port, Lauben Heimer, Zeltingen, enz. M-'v Deze collectie, bestaande uitsluitend uit het bétere genre, voorzien van de laatste Nouveauté's, wenschen wij voor inderdaad fabelachtig/ lage prijzen finaal op te ruimen. Bij Uw bezoek aan 's-Bosch, bevelen wij U dan ook ten zeerste aan, onze speciale Etalages te bezichtigen, om U te overtuigen van onze werkelijk voordeelige aanbiedingen. „Nergens beter", „nergens voordeeliger", dan bij de Niest gij. kucht gij? hoestgjj, fluimt gij, loopt Uw neus: verwaarloost dan I we verkoudheid niet en pas op»! Bedenk, dat gij daar mede de deurent opent voor de tering, dien vreeselijken geesel van het men8chdom, welke jaarlijks meer slachtoffers ten grave sleept, dan de moorddadigste oorlogen ooit déden. Het is Uw plicht bij het minste kuchje, bij de minste verschijnselen eener verkoudheid, dadelijk de krachtig werkende Abdijsiroop, klooster Sancta Paulo, te nemen, waardoor gij ernstiger gevolgen voorkomt. Onderstaande verklaring is daarvan wederom een bewijs. is weder een onweerlegbaar bewjjs van haar on geëvenaarde geneeskracht, welke asthma, pleuris, influenza, calafrli, bronchitis, kink- en stflinhoest, den liardnekkigsteii hoest. «Ie hevigste verkoudheid en alle horst-i keel- en longaandoeningen onmid dellijk doet verdwQnen en tering voorkomt. ISorst- versterkend, quiverend en onschadelijk, zelfs voor 't kleinste kii Prijs per flacon! van 230 gram f 1.van 550 gram f 2.van 1000 gram f 3.50./Hoe grooter flacon hoe voordeeliger dus. Eischt rooden band mei handteekening van den Generaal-Agent L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar te Heusden bij H. van EeuwijkAalburg: H. Tl. Schouten; Aalst: G. v. d. Zalm; Almkerk: S. van Drunen AndelJ. G. Schouten; BesoljeuD. van Heivoort Drunfn (N.-B.) L. v. d. Lee, Wed. J. Sikkers ZoonDussen J. Ji PaesGendcren: B. de Graaff; Giessen: J. van Vugt; Hank (Dussenpolder)A. van der Pluijm Heijmans Meeuwen: G. Sterkenburg; Nieuwendijk: R. Romijn; Veen: J Vos Bz. Vlijnicu: H. v. Wordragen b. d. Ven; Werkendam: C P.Cor net; Woudrichem: G. Wilhelm; WljksG. Ver&velt en M.Schou ten en bij alle Drogisten en de meeste Apothekers. Nieuwe Modellen in divers of modellen, uit de beste fabrieken. ÉÊttÉÉÊÊIÉÉliiÊliÊÊÉÉ^llÉ^^lfiÉl GEVE sinds 18 f 9.per tand. f 4©.per gabit. A'.B. Bij rlaatsing van 3 Kunsttanden vergoeding van reiskosten. Zondags consult alleen op aanvrage. Minzaam aanbevelend. Totale Opruiming PillB FRANS BERGMANN 's-Bosch. -f Mejuffrouw Maria Withelmina Vrancken, wonende Wijngaards- berg bij Ulestraten (L ierklaart ons: Sedert langen tijd leed ik aan de gevolgen van eén verwaarloosde verkoudheid, welke al lengs in een borstlijden en een begin van tering ontaardde. Vreeselijke hoestbuieru vergalden mijn leven en dreigden mijn borst te verscheuren./ De slijm wilde maar niet loskomen. Ik had steken in borst en longen, en daar niets mij wilde helpen, begon ik het ergste te vreezen. Ten einde raad, kocht ik bij den drogist L. Dirix /van Aubel te Maastricht een groote flacon Abdflsiroop, klooster Mancta Paulo, en deze hielp direct. Groote brokken verouderde slijm kwamen gemakkelijk los en deden mijn hJbrstbenauwdheden verdwijnen en de hoest buien wegblijven. Ik ging met het gebruik der Abdijsiroop voort en toen de flacon léeg was, was ik geheel en al van mijn borst lijden genezen. Ik weet niet meer wat hoesten is; ik slaap, eet en drink weer goed, heb nergen pijn meer, en ben gezonder als ooit te voren. /Deze wonderbare genezing door de 5.V „y -• 'T..

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 5