Het militair gerechtshof te Jekateri- nodar Kaukasië) is een proces begonnen tegen 't verschrikkelijkste misdadigers- gf zeischap dat men zich denken kan. Deze bende, die in de steppen bekend staat onder den naam van „demons bende" heeft gedurende verscheidene jaren in de heele landstreek een schrik bewind gevoerd door haar diefstallen, moorden en martelingen. Onder de misdrijven waarvan ze beschuldigd wor den, komen feiten voor als: het met petroleum begieten en in brand steken of het door middel van kruit doen uiteenspringen van hun slachtoffers en dergelijke, te vreeselijk om op te noe men Gedurende de enkele maand Juli 1910 martelden en doodden ze meer dan 30 personen. De getuigen zijn ten ge tale van 400, van wie verscheidene geboeid naar de getuigenbank worden geleid. De 62 beklaagden zijn voor het meerendeel gewezen galeiboeven. De straffen die zullen vallen, zullen niet malsch zijn. Samislofski, de verdediger der civiele partij in het Russisch ritueele moord- proces, heeft een lezing gehouden over het Jodendom. Het gehoor bestond voor het grootste deel uit generaals, officieren van de garde en studenten. Samislofski hield een echte pogrom rede, bestaande uit een aaneenschake ling van de bekende phrasen van de antisemitische bladen. Hij beschuldigde het heele Jodendom dat het de chris telijke Russen uitzoog. Paflof, den bizon deren geneesheer van den Tsaar, die als deskundige in het ritueele moord- proces is opgetreden, verdacht hij ervan, zich door de Joden te hebben laten omkoopen. De officieren begroetten deze verdacht making met luid applaus. Spreker riep daarop het heele Russische volk op tot strijd tegen de Joden, met alle middelen. Bij dezen oproep ten strijde van de eene klasse van de bevolking tegen de andere, zag de politie werkeloos toe. Samislofski werd ten slotte met bloemen gehuldigd. Aan boord van een schuit, liggende aau de kade Henri IV, te Parijs, zijn een schipper, diens vrouw en twee dochtertjes gestikt gevonden. Het on geluk is waarschijnlijk veroorzaakt door kolendamp. Te Mexico (stad) is een der officieren van het regeeringsleger aangekomen, die bij d» inneming van Torreon door de rebellen, den troepen van generaal Villa was in handen gevallen. Deze krijgsman, kolonel Exiquio Barbosa, is zoo dicht bij den dood geweest als een mensch mogelijkerwijs maar naderen kan. Met nog 18 officieren was Barbosa tegen een muur gezet om te worden gefusileerd. Nadat het vuurpeloton zich van zijn taak had gekweten, was Barbosa, die een kogel in de borst had gekregen terwijl de andere 18 allen waren dood geschoten bewusteloos neergevallen. Uit zijn bezwijming ontwaakt, had hij terwijl de troepen van Villa aan het feestvieren waren -- kans gezien om te ontsnappen en een naburige hoeve te bereiken. Verder vluchtende had hij in een mijnkamp een onderkomen en medische behandeling gevonden. Van daar had hij de vlucht naar Mexico (stad) voortgezet en was hier veilig ge arriveerd. De overeenkomst volgens welke een een einde is gekomen aan de spoor wegstaking in Zuidelijk Wales heeft dt-zen grondslag: de maatschappij wei gert de beide machinisten, wier ontslag aanleiding tot de staking heeft gegeven, weder in dienst te nemen; de stakers zullen worden gestraft met boeten van 1 tot 2'/a shilling per hoofd. De op brengst der boeten zal aan een zieken huis worden geschonken. Afgevaardigden, die 22,000 Engelsche postbeambten vertegenwoordigen, heb ben besloten salarisverhooging met 15 procent voor het g-heele personeel van P. en T. te eischen. De conferentie heeft met een kleine meerderheid een voorstel ten gunste van een staking verworpen. Dit wordt opgevat als een aanwijzing dat er van een staking, althans voor- loopig, niets komt. Ongeveer vier maanden geleden is te Louisville (V.S.) zekere George Davis gevangen genomen, dien men verdacht van dynamietaanslagen op spoorweg bruggen. Zaterdag heeft de man voor het hof te Minneapolis terecht gestaan en uit zijn bekentenis is gebleken dat hij aan slagen met dynamiet heeft gepleegd op zeven spoorbruggen, een viaduct en drie gebouwen die ten ondergang gedoemd waren, omdat niet bij een vakvereeni- ging aangesloten werklieden er aan had den gearbeid. Davis vertelde, dat zijn lastgevers, dien hij nog niet bij name heeft genoemd, hem maar karig be loonden. Hij kreeg voor een aanslag eon bedrag wisselend tusschen 25 en 150 gulden. Verder deelde hij mee, dat hij gewoon was met kistjes dynamiet in openbare middelen van vervoer: treinen, trams enz. te reizen. Als hij i i ee.i hotel logeerde, stond het gevaar lijke goedje gewoon in zijn slaapkamer. Tot zijn eer zij gezegd, dat bij zijn aanslagen geen slachtoffers zijn geval len. Als hij een brug vernielde zorgde hij ervoor, dat zulks geschiedde op een oogenblik dat niemand in de nabijheid was. Men denkt dat de bekentenissen van Davis nog zeer opzienbarende dingen over het optreden van vakvereenigingen in de V. S. aan het licht zullen brengen. Volgens een bericht uit Brussel zijn Zaterdagnacht twee boerinnen, de we duwe Planckaert, oud 80 jaar en haar dochter van 50 jaar, te Bellinghen bij Hal, door hamerslagen om het leven gebracht. Diefstal is de aanleiding tot den moord. Te New York en in andere groote Amerikaansche steden waren den laat- sten tijd herhaaldelijk jonge vrouwen verdwenen, meermalen ook uit gegoeden stand. De aanhouding van een apothe kersbediende te Newark in New Jersey doet nu vermoeden dat de vermisten de slachtoffers zijn geworden van han delaars in blanke slavinnen. Hetjonge- mensch te Newark is er ingeloopen door de tegenwoordigheid van geest van een pas gehuwd vrouwtje, dat 's avonds naar een bioscope was gegaan. Zij zat nauwe lijks in een loge toen iemand achter haar plaats nam en even later, toen de zaal donker gemaakt was voelde zij een stekende pijn in den arm, en meteen werd zij duizelig. Zij had nog het besef om op te staan en een suppoost te waarschuwen, die den jongen man greep. Bij hem is een injectiespuitje met chloral gevonden. Een groot gebouw op de tentoonstel ling te Rusholm (Manchester) is door brand vernield. De schade wordt op 1200 pond sterling geschat. In de nabij heid vond men een papier van kiesrecht vrouwen met een aanteekening voor Asquith bestemd van den volgenden inhoud: „Dit is uw welkom in Man chester." De stoomtreiler Lauenburg heeft, bij Helgoland visschende, het wrak van het op zee verongelukte Duitsche ma rine-luchtschip L. 1 gevonden. Twee groote benzine-houders en gedeelten van het geraamte zijn aan boord gebracht. Er zullen nu torpedo-booten heengaan. Sneeuwstormen hebben Zaterdag het heele telefoon- en telegraafverkeer in de Rijn-provincie ontredderd. De Noorsche vrachtboot „Malmber- get" is gedurende den storm der laatste dagen met man en muis vergaan. De bemanning bestond uit 46 koppen. De boot had 11.500 tonnen inhoud. De boot onderhield een geregelde vaart tusschen Marvik en Holland en Enge land en was doorgaans beladen met kachels. Plaatselijk üieuw». Heusden, 10 Dec. Zondagavond werd door de vereeniging van post- en telegraaf beambten „Vooruit gang zij ons streven" alhier een uitvoering gegeven in het „Wapen van Amsterdam", met medewerking van het dubbel mannen- kwartet „Gaudiamus Inter Nos" uit Drunen. Nadat de heer C. v. d. Velden allen een hartelijk welkom had toegesproken, traden de zangers op en brachten het eerst ten gehoore het Dominus salvum fac, van Giesen, en 's Herders Zondagslied, van Kreutzer. Beide nummers werden onberispelijk ten uitvoer gebracht, hetgeen wij tevens kunnen zeggen van de verdere zangnummers o. a. Herinnering, vanSchellekens.Heimathrozen, van Opladen; alleen de Bede, van Heinze, met baritonsolo, ofschoon zeer verdienstelijk gezongen, komt eerst tot zijn recht wanneer deze compositie door een flink bezet koor wordt gegeven. Wat na de pauze betreft, kweten de zangers zich buitengewoon van hun taak, vooral Goedennacht, Landknecht- stanchen en Genoveva van Braband dienen bijzonder vermeld. Ook op komisch gebied kan het dubbel mannenkwartet heel wat presteeren. Een paar leuke humoristen zorg den dat de lachspieren voortdurend in be weging bleven. Ja, „Vooruitgang zij ons streven" had een goede keus gedaan om zoo'n gezelschap voor deze gelegenheid te engageeren. Jammer dat de schoone zang door zoo weinig aanwezigen gewaardeerd werddat aanhoudend stilte verzoeken was zeer hinderlijk. De zangers hadden veel meer aandacht verdiend. Wij hopen binnen niet te langen tijd weder met „Gaudiamus Inter Nos" kennis te maken en verwachten voor hen een meer waardeerend en oplettend publiek. De vereeniging „Dorcas" alhier, die met hare wekelijksche bijeenkomsten zich ten doel stelt de dienstmeisjes nuttig en aangenaam bezig te houden, heeft op Sint- Nicolaas-avond een 45-tal gezinnen verrast met practische kleedingstukken. Bij het inzenden der opgaaf van wat verstrekt is, verzocht ons het Bestuur een woord van dank te willen richten tot de milde gevers en geefsters, die het mede in staat gesteld hebben, aan dit voornemen gevolg te geven. Wij doen dat gaarne, doch meenendathet Bestuur meer dank toekomt voor de vele moeite die het zich gedurende een jaar ge troost heeft, om dat succes te verkrijgen. Wij vertrouwen dat de donateurs daarmede gaarne zullen instemmen en laten nu de opgaaf volgen, zooals wij die ontvingen. Vervaardigde kleedingstukken: 12 lakens, 12 sloopen, 12 vrouwenschorten, 12 kinder- schorten, 12 vrouwenhemden, 12 kinder hemden, 12 vrouwenbroeken, 20 paar vrou- wenkouaon, 12 paar kinderkousen, 2 paar mansironsen, 2 wollen vrouwenbroeken, 3 manshemden, 5 boezeroenen, 1 wollen mans broek, 5 paar wanten, 4 jurkjes, 3 wollen rokjes, 3 flanellen rokjes, 3 zakjes, 32 kinder hoeden, 2 ijsmutsen, 5 wollen dassen, 2 truitjes, 5 tricot broekjes, 2 tricot borst rokjes, 1 borstlap, 3 paar polsmofjes, 4 paar handschoentjes, 1 wollen doek, 1 wollen lijfrokje, totaal 206 stuks, uitgedeeld aan 45 huisgezinnen. Het Bestuur: Mevr. Ruijsch van Dugteren. Mej. H. Termeulen. Mej. M. P. Vos. Mej. P. van Rijswijk. Naar wij vernemen is door een anti quair beproefd om verschillende gevel- steenen aan te koopenhetgeen hem helaas gelukt is bij een tweetal eigenaren. Het eerste is de gevelsteen uit de St. Joris Schutskamer, voorstellende een draak, die door St. Joris met een speer wordt door stoken. Naar men zegt is die voor f 125 verkocht en verliest Heusden hierdoor een stuk van historische waarde. Het volgende is de gevelsteen „In 't Pa radijs", eigenaar de vleeschhouwer A. Reas, die f 200 heeft opgebracht. Voor den steen, met den wereldbol, waar onder „Men moet sich buygen en krommen, „Om door deze dwaese wereld te kommen" is vruchteloos f 160 geboden. De eigenaar, de heer B. van Bergeijk, is alleen niet gezwicht voor het geldelijk aanbod. Het zou ook zeer jammer zijn wanneer deze wijze spreuk voor Heusden verloren ging. Werkendam. De uitslag van de aanbesteding van het verleggen der brug over de haven naar 't Slik en het stellen eener andere brug over de haven is als volgt C. Bakker, alhier, f 2680, C. van Loon, alhier, f2560, en Fr. Kramer C.Dz., alhier, f2169. Besoiïen. De heer F. Snijders, onder wijzer aan ae O. L. S. alhier, is als zoodanig benoemd te Breda. Beneden-Langstraat. Nu de slachttijd daar is, bestaat er naar vette var kens goede vraag aan 34 en 35 cents per halve k.g. Aan dezen prijs kan het mesten dit jaar nog wel loonend heeten. Brinimelen. Gedurende de maand November j.l. werden aan het postkantoor alhier behandeld 40 telegrammen, waarvan 20 werden verzonden en 20 ontvangen. In de rijkspostspaarbank werd ingelegd f 263.44 en terugbetaald f 1499.41. Cüeertruidenberg. De raad dezer gemeente heeft in zijne vergadering van den 4 November, ter uitvoering van de Pensioen wet der gemeente-ambtenaren besloten op de ambtenaren te verhalen1 pCt. van de inkoopsom, 1 pCt. voor eigen pensioen en li pCt. voor weduwen- en weezen-pensioen. Kaatsheuvel. Zondagmorgen vond G. v. d. Schans zijn bijna 89-jarigen vader J. v. Vuuren dood op zijn bed liggen. Meeuwen. Tot ambtenaar ter se cretarie dezer gemeente is benoemd de heer P. W. Sprong alhier. Aan deze gemeente is voor het dienst jaar 1913 toegekend een buitengewoon sub sidie van f 350. als bedoeld in art. 53 der w#t op het lager onderwijs. Nïeuwendy k. Zaterdagavond hield de chr. schoolvereeniging eene openbare vergadering. Na gebruikelijke opening door den voorzitter was aan de orde de stem ming van drie bestuursleden wegens pe riodieke afireding. De aftredenden J. C. Ottevanger, W. v. d. Stelten W. Wijnands, zijn met groote stemmen meerderheid her kozen. De lezing van den heer Ketel, on derwijzer, over het „leeren" werd met de meeste belangstelling aangehoord. Mederheinert. Dachten we, dat de diphteritis voor goed geweken was, thans heeft zich in het gezin van den werkman v. Wijk alhier bij een zesjarig jongetje weer een geval van deze ziekte voorgedaan. Nadat de bieten uit het gezonken scheepje van de gebroeders Van der Meijden waren overgeladen in een ander schip, mocht het gelukken het vaartuig boven water te krijgen. De geleden schade zal dus gering zijn. Terwijl de moeder evep afwezig was, klom het 3-jarig knaapje van G. v. d. W. op de tafel. Een ongeluk ligt echter in een klein hoekje, want in een minimum tijde lag de kleine met gebroken armpje op den grond. Raamsdonk. Bij Kon. besluit van 21 Nov. zijn goedgekeurd de statuten der Vereeniging tot verbetering van 't geitenras. Door tusschenkomst van den heer B. Timmermans te Capelle kocht de heer Steehouwer te Rotterdam van den heer C. Kommers te R'veer een reuzenkoe voor den prijs van f 530. Voorwaar iets zeldzaams in den veehandel. De heer J. Rijken van Sprang kocht gisteren van den heer A. Timmermans twee kalfkoeien voor Spanje tegen f 450 per stuk. Gisteren werd aan een 70-tal ouden van dagen voor de eerste maal het ouder domspensioen uitgekeerd. Sprang. Weer doen zich in deze gemeente in twee gezinnen, onder de kin deren nieuwe gevallen van diphteritus voor en wel bij J. Treffers en A. v. d. Schans. Veen. Aan het telefoonkantoor alhier werden over de maand November 94 tele grammen behandeld, waarvan 53 zijn ver zonden en 41 aangekomen. In de laatst, gehouden Raadsverga- derimg is op een verzoek van eenige inge zetenen om eene spreekcel op te richten afwijzend beschikt. Tot leden van het stembureau, Prov. Staten, zijn alhier benoemd deheerenC. L. v. d. Pol en H. Schreuders. VrUhoeven-Cappel. De heer A. Huijsman, voorheen volontair ter secre tarie alhier, thans als zoodanig teBesoijen, is benoemd tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie te Elburg. Gedurende de maand November 1913 werd f 2856,in de rijkspostspaarbank ingelegd. Behandeld werden 44 telegram men, waarvan 25 verzonden en 17 ontvangen. Er werden 31 gesprekken gevoerd en 2 telefoonoproepberichten ontvangen. Het ruiten stuk gooien en poortjes wegbreken, schijnt in deze streek een aan trekkelijke liefhebberij te worden. Geluk kig dan ook, dat het den immer wakenden politieman Gouda mogelijk was een drietal ter sake te calangeeren, wat het beste re medie is, om het kwaad zoo spoedig mo gelijk den kop in te drukken. H (jk. Zaterdagavond bood de fan fare „Oefening en Uitspanning" alhier onder leiding van haar directeur den heer Base laar, een concert aan, aan h.h. begunstigers met hunne dames. De uitvoering mag goed geslaagd heeten. De stukken welke ten gehoore werden gebracht, waaronder het bekende concoursnr. „Dans la Bruyère" ge tuigden van degelijke studie bij de muzikan ten. Ook de voordrachten werden keurig uitgevoerd. Die kunst verstaat de heer Jos. v. Herwaarden best. In „Hannes de Kalver- kooper" weet hij dien keurig na te bootsen. Verder werden we geboeid door de mooie coupletten, die hij met een zachtvloeiende innemende stem ten gehoore bracht. De begeleiding was ook uitstekend. Met Kerst mis a.s. hoopt de vereeniging weder een uitvoering te geven in 't Gymnastieklokaal. Het 8-jarig zoontje van den arbeider v. R. had het ongeluk bij het spel zoodanig te vallen, dat geneeskundige hulp hiervoor werd ingeroepen en werd geconstateerd, dat het ventje zijn arm had gebroken. Toen de zoon van den veerman al hier bezig was, het touw van een schip vast te maken aan daarvoor bestemde palen, had hij het ongeluk voorover in de Maas te vallen. Direct toegeschoten hulp mochten het geluk smaken hem spoedig op het drooge te brengen, zoodat hij het er met den schrik en een koud bad afbracht. Bij Kon. Besl. van 20 Nov. j.l. no. 55 is aan deze gemeente voor het dienstjaar 1913 boven en behalve de bijdrage bedoeld bij art. 48 der wet tot regeling van 't lager onderwijs, krachtens art. 53 dezer wet, een subsidie ten bedrage van f 1200 verleend. De begrooting veor het dienstjaar 1914 dezer gemeente is door den raad vast gesteld in ontvangst op f 19705.73 en in uitgaaf op een gelijk bedrag. Door stemgerechtigde ingelanden van het waterschap de Hooge Maasdijk v. h. Benedenland van Heusden is besloten het dijkmagazijn te Heusden publiek te ver- koopen. Vergadering van den raad der gemeente Vrijhoeven-Cappel, op 4 December 1913, des nam. te 7,30 uur. De Voorzitter opent de vergadering. De herkozen raadsleden leggen hierna de bij de wet voorgeschreven eeden af en nemen zitting. Zij worden van harte gefeliciteerd met hun hernieuwd mandaat. Alsnu worden de notulen gelezen en on veranderd goedgekeurd. Verder aan de orde: Besluit van de Gedeputeerde Staten, dd. 2 Oct. 1913, houdende vaststelling en slui ting der rekening over 1912, conform de voorloopige vaststelling. Mededeeling proces-verbaal van kasopne- ming, dd. 30 Sept. 1913, waaruit blijkt, dat de boeken behoorlijk waren bijgehouden en het vereischte bedrag werd in kas be vonden. Onderzoek geloofsbrief van het nieuw gekozen raadslid Heijmans. Metalgemeene stemmen goedgekeurd, en mitsdien tot zijn toelating besloten. Verhaal pensioensbijdragen gemeente ambtenaren. Na ampele discussie wordt overeenkomstig het voorstel van burgemees ter en wethouders besloten de inkoopdiensten voor rekening der gemeente te nemen, voor eigen pensioen 2, en voor weduwen- en weezenpensioen 3 percent te verhalen. Voorstel van burgemeester en wethouders tot verhooging van het maximum-bedrag van den hoofdei.-omslag. De voorzitter brengt hierbij ter tafel een staat, bevattende vergelijkende cijfers, geput uit de rekening over 1902 en die over 1912. De raad, hier mede overtuigd van de noodzakelijkheid der verhooging, voert het maximum-bedrag op tot f 1800.Mocht evenwel in eenig jaar blijken, dat met minder dan dit bedrag kan worden volstaan, alsdan zal minder op de begrooting worden uitgetrokken, waartoe de raad jaarlijks bij het vaststellen der begrooting de macht heeft. Voorloopige vaststelling pensioensgrond slagen gemeente-ambtenaren, wfer belooning door den raad wordt vastgesteld. Concept-besluit van burgemeester en wet houders met staat wordt met algemeene stemmen onveranderd vastgesteld. Concept-besluit van burgemeester en wet houders tot wijziging der begrooting 1913 met memorie van toelichting. Met algemeene stammen onveranderd vastgesteld. Vaststelling voorwaarden verpachting ha ven- en kaaigeiden 1914. Conform die over 1913 vastgesteld. Schrijven van de commissie voor de on afhankelijkheidsviering. Aangenomen voor kennisgeving. Hierna gaat de raad over in geheim comité, ter behandeling suppletoir-kohier hoofdei, omslag. Kerknieuws. 's Gravemoer. Door den kerkeraad der Geref. kerk alhier is voor de beroeping van een herder en leeraar het navolgend dubbeltal opgemaakt: ds. M. van Alphen te Voorst en ds. M. A. van Pernis te Heer- jansdam. Bij de Maandag gehouden verkiezing van gemachtigden in het kiescollege bij de Ned. Herv. Gem. zijn bij herstemming ge kozen de heeren P. van Dongen Wz., P. Faro, Chr. Mouthaan, H. Faro en J. Timmermans. üieiiviendyk. Bij de Geref. kerk alhier is beroepen de WelEerw. heer ds. J. F. Jonkers te Schiedam. Leen- Tot notabelen bij de Ned. Herv. kerk zijn benoemd de heeren J. G. den Dekker en B. de Ruijter. Binnenland. In de gisterèn gehouden vergadering van de Tweede Kamer deelde de voor zitter mede dat een schrijven was ont vangen van den heer J. H. Lasonder zitting hebbende voor Rotterdam III, waarin hij bericht, wegens gezondheids redenen, ontslag te nemen als lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal. Naar het Vad. meldt, zijn tot nu toe voor het geheele land, tot uitvoering van Art. 369 Invaliditeitswet, 81,000 renten van twee gulden 's weeks door de rijks verzekeringsbank betaalbaar gesteld. De kosten zullen dus voor 1914 ongeveer 8'/s millioen bedragen. Dezer dagen werden aan eenige huizen in het Vondelkwartier te Amsterdam weer kwitanties gepresenteerd van de Centenvereeniging voor hulpbehoeven de ooglijders, valschelijk onderteekend met den wèlklinkenden naam Six van Buuren. Het bleek, dat de vrouw, die zoo trachtte goedgeloovigen op te lich ten, dezelfde was, die indertijd optrad als de rechterhand van iemand, die volkomen op dezelfde wijze „werkte". Beiden hebben toen terecht gestaan wegens oplichting, doch moesten wegens gebrek aan bewijs worden vrijgesproken. De vrouw is thans wederom aangehou den; zij had gehoopt, dat men die ge schiedenis na verloop van eenige jaren wel weer vergeten zoude zijn, en dat zij dus met de nog in haar bezit zijnde valsche kwitanties haar slechte prac- tijken op denzelfden voet kon hervatten. De politie te Amsterdam heeft Zater dagnacht een inval gedaan in perceel 55 van de Jan Steenstraat aldaar, waarin een speelhol gevestigd was. Er waren n.l. aan het politiebureau Stadhouders kade klachten gekomen van personen, die, zooals zij zeiden, door valsch ge- dobbel, zeer aanzienlijke bedragen had den verloren. Zoo schijnt het, datdobbel- steenen gebruikt werden, die van onder met lood waren gevuld, zoodat de zijde met een laag aantal oogen steeds boven kwam. De politie heeft aan den achter kant van het huis eenige ruiten moeten inslaan om zich toegang te verschaffen. Intusschen hadden eenige bezoekers de vlucht kunnen nemen, doch anderen werden genoodzaakt mede te gaan naar het bureau. O. a. twee mannen en een vrouw, die vermoedelijk de ondernemers waren. Kaarten en dobbelsteenen werden in beslag genomen. Zondag is van Dinteloord naar Breda gevankelijk overgebracht S.G., verdacht van het schieten op twee jachtopzieners, die hem wilden arresteeren, toen hij in den Mariapolder (Kroondomein) met den lichtbak aan 't stroopen was. Een der jachtopzieners heeft vervolgens op den strooper een schot gelost, dat hem heeft getroffen, maar toch was G. nog ontkomen. Den laatsten tijd zijn er te Culem- borg nu en dan kleine ordeverstoringen voorgekomen, verwekt door Duitsche arbeiders, werkzaam aan de versterking van de spoorbrug aldaar. Ook Zondag avond verwekten eenige Duitsche ar beiders, onder invloed van sterkedrank, weer ordeverstoringen. De politie hield één hunner aan en bracht hem naar het politieburean. Deze arrestant is later door een aantal Duitsche arbeiders, die daartoe het politiebureau binnendrongen, ontzet geworden, waarbij een politiebeambte werd mishandeld met een wapenstok hij werd daar zoodanig op het hoofd geslagen, dat hij bewusteloos bleef liggen. Van te voren had een andere Duitscher hem met een revolver bedreigd, die daarmede eenige schoten loste. In den loop van den nacht heeft de politie drie Duitschers, onder wie de man met de revolver, gearresteerd. De mishandeling van den politieman bleek bij medisch onderzoek niet van ernstigen aard te zijn. De Arnh. Ct. meldt, dat G. S., die in het hotel De Zon te Arnhem in November 1912 een bedrag van f 515 uit een gesloten geldkist had gestolen, te Blackpool aangehouden en aan de Nederlandsche justitie uitgeleverd is. Te Zuilichem is dezer dagen de arm lastige Chr. B. overleden. Onder een tegel verborgen vond men in zijn wo ning f 213. Wij vernemen, dat de uitlevering van den Amsterdamschen diamanthandelaar Pinheiro, die te Weenen is gearresteerd, door de Belgische regeering is aange vraagd op grond van bedrog, waaraan de gefailleerde zich zou hebben schuldig gemaakt te Antwerpen. Pinheiro moet zich daar ter stede hebben uitgegeven

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2