schade ia nog niet te overzien, maar men snreekt van 12 millioen mark. H -t is alleen aan de omstandigheid, dat d* hevige Zuidwesterstorm omstreeks middernacht ging liggen, te danken ge weest, dat niet het heele gebouw in vlammen is opgegaan. De bakkers te Belgrado hebben het werk gestaakt wegens de hooge meel- prijzen, die opgedreven zijn door het kartel van meelfabrikanten. Daar de gemeente de broodprijzen had vastge steld, konden de bakkers die niet ver- hoogen. Nu is de stad „broodeloos." Het gemeentebestuur heeft 10,000 brooden te Boedapest besteld. Bovendien hebben alle militaire bakkerijen last gekregen de burgers zooveel mogelijk van brood te voorzien. In een houttuin te Devonport is Maandagochtend brand uitgebroken. Alle boutstapels zijn vernield. De schade wordt geschat op 12,000 pond sterling. Soldaten hebben de brandweer bij het blus8chen geholpen. Een exemplaar van de Suffragette was aan een paal vastgestoken en daarop waren de woorden geschreven: „Weer wraak aan de regeering voor de ge vangen zetting van mevr. Pankhurst. Volgens een bericht uit Londen is het met steenkolen geladen Duitsche stoomschip Narvik van Embden naar Bremen t-estemd, tijdens een orkaan ter hoogte van het eiland Borkum omge slagen. De bemanning verdronk. Uit Embden werd Maandag hierover gemeld- In den mond van de Eems ligt een schip met de kiel naar boven gekeerd, vermoedelijk het van Embden naar Bremen met een lading steenkool bestemde stoomschip Narvik, uit Lübeck. Het lijk van den loods, die gisteren de Narvik door de Eems heeft gestuurd, is opgevischt en een boot met den naam Narvik, waarin het lijk van een matroos, is drijvende gevonden. Het lot van de 30 man sterke bemanning is nog on bekend. Toen Zaterdagavond de koning en de koningin van Engeland in Covent Garden de uitvoering eener opera bij woonden, begonnen tal van kiesrecht vrouwen een betooging. In een loge tegenover de koninklijke ontplooiden zij een vlag met het opschrift: „er wor den vrouwen in U. M. gevangenissen gemarteld." Vervolgens riepen zij iets over de gevangenneming van mevr. Pankhurst, maar meteen vielen de aan wezigen haar met afkeurende kreten in de rede en maakten de verdere op merkingen onverstaanbaar. Het incident duurde niet langer dan een minuut, daar 't bestuur van Covent Garden de ki srechtvrouwen op staanden voet uit het gebouw liet verwijderen. Te Little Valley, een plaatsje in den staat New York, is een mevrouw Cynthia Buffrem in hechtenis genomen op aanklacht haar man te hebben ver moord en ook gepoogd te hebben, haar vier kinderen door vergif om het leven te brengen. Ook de minnaar van mevr. Buffrem is in hechtenis genomen. In de buurt van Bristol is Zondag nacht een groot huis door kiesrecht vrouwen verbrand. Men seint uit Kief aan de Petit Parisian In de voorstad waar Beilis woont is een kind van 12 jaar door een boer met messteken gedood. H t slachtoffer draagt 53 wonden, waarvan 6 gelijk zijn aan die op het lichaam van Joestsjinski waargenomen. De moordenaar is aangehouden. In een mijn te Bochum is een mijn werker dertig uren lang onder de puin- hoopen begraven gebleven. Door in storting van een der steigers waren twee werklieden bedolven. De één kon zich spoedig uit zijn benarde positie redden, de ander moest echter onder een afdak vluchten, dat door instortend© kolen- massa's geheel bedekt ward. De reddings brigade slaagde er ten slotte in zich met den man in verbinding te stellen, en hem uit zijn schuilplaats te verlossen de mijnwerker had geen enkele noemens- waaidige verwonding bekomen. De beroemde schilderij de „Joconde", welke 11 Augustus 1911 uit het Louvre 1© Parijs werd gestolen, is te Florence teruggevonden. Een te Parijs wonende Italiaansche werkman Perrugio, welke dikwijls in het Louvre kwam, had het doek uit de lijst genomen en ouder xijn jas ver borgen houdende, de zaal verlaten. Hij had het doek toen naar zijn wo ning gebracht, een klein kamertje in een huis io een volksbuurt. Daar heeft hij het ruim twee jaar in een kast ver borgen gehouden. De eerste maanden vreesde hij zeer, dat men hem opsporen en gevangen nemen zou. Daarom wilde hij wachten en nu eindelijk na twee jaar had hij gedacht het in Italië wel van de hand te kunnen doen. In een Italiaansche courant had hij een advertentie gelezen van een Italiaanschen kunstkooper, die oude schilderijen en andere oudheden kocht. Hij had op die advertentie onder den naam Leonhard geschreven en de Joconde te koop aangeboden. De kunst kooper te Florence had zich in verbin ding gesteld met den directeur van het museum te Florence en in gezamenlijk overleg hadden zij besloten, den schrij ver van den brief uit te noodigen naar Florence te komen. Perrugio stopte toen het paneel in een koffer met dubbelen bodem en trok naar Italië! De douaneD ontdekten het schilderij niet en zoo kwam Perrugio te Florence aan. De kunstkooper en de directeur van het museum begaven zich naar het hotel, waar Perrugio zich bevond en daar vertoonde de werkman het schilderij. Op hoogst naïeve wijze veroorloofde hij den directeur van het musuem het stuk mede te nemen naar het museum om het doek te kunnen onderzoeken. De directeur constateerde weldra, dat het werkelijk de Joconde was en liet den dief gevangen nemen. Het stoomschip Pacifique, dat van de Nieuwe Hebriden te Noumea is aange komen, meldt dat het Ambrym-eiland in Polynesië gedurende verscheidene dagen door vulkanische uitbarstingen is geteisterd. Zes nieuwe kraters zijn op 7 dezer ontstaan en de Minnieberg is ingestort. De bedreigde zendelingen en de bewoners der naburige dorpen zijn in booten gevlucht. Een aantal dorpen is onder de lava bedolven. Onder de blanken zijn geen dooden, doch van de inboorlingen zijn waarschijnlijk velen omgekomen. Het Fransche stoomschip heeft 500 menschen, meest grijsaards en kinderen, die door hun verwanten in den steek waren gelaten, opgenomen. Branden hebben een deel van het eiland dat met asch is bedekt, verwoest. De rivieren zijn in lavastroomen ver anderd. Plaatseltfk Nieuws. "Heusden, 17 Dec. Dezer dagen werd de verzamelings gips- ornamenten ten behoeve van het teeken- onderwijs aan de Nutsteekenschool alhier, verrijkt met een belangrijke collectie gipsaf gietsels van kunstvoorwerpen. Deze collectie werd aan het bestuur der school gratis af gestaan vanwege de Rijkscommissie voor ruiling van reproductiën van kunstvoor werpen, secretaris de heer jhr. B. W. F. van Riemsdijk, hoofddirecteur van het Rijks museum. Deze aanvulling van onderwijs materiaal zal, hopen wij, nog belangrijk medewerken om de lust bij de leerlingen te verhoogen. Weinig teekencursussen toch kunnen over zooveel doeltreffende hulp middelen beschikken. Was de zomerzalm spotgoedkoop nl. nog geen gulden het pond, de winterzalm daarentegen is peperduur. Verleden week werd op de Bergsche Maas een zalm van ruim 20 pond gevangen, welke ongeveer 80 gulden opbracht. De heer J. C. Smits, werkzaam ten postkantore alhier als tijdelijk kantoorbe diende, ontving dezer dagen met ingang van 15 Dec. 1.1. zijn vaste aanstelling. Werkendam De Chr. jongelings- vereeniging „Andreas" houdt Donderdag 18 Dec. nam. 7.30 uur in de Nutazaal haar jaarvergadering. Het programma luidt: 1. Opening door den voorzitter; 2. Jaarverslag; 3. Bijbelver klaring Het boek Jona (A. v. d. Meijl, J. C. Visser, P. Kornet); 4. Voordracht J. Wie- ringa5 Samenspraak Plaatsing aangeboden 6. Opstel W. Bilderdijk (J. v. d. Ruit); 7. Opstel Zending (J. Vlot); 8. Samenspraak Inkwartiering; 9. Opstel Ondergaan, be rusten, aanvaarden (A. Wijnja); 10. Voor drachten wedstrijd; 11. Voordracht (K. de Vries); 12. Sluiting. Hedenavond te kwart voor zeven vergadert de gemeenteraad alhier. De onderwerpen ter behandeling zijn: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W, naar aanleiding van een schrijven van h.h. Ged. Staten in zake de pensionneering van gemeente-amb tenaren. 4. Wijziging waterleiding-verordening. 5. Wijziging verordening bureau-uren burg. stand. Tot commissieleden voor Huisvlijt zijn benoemd mej. Drievoet en de heer Joh. van Loon. Door de leden der Boerenleenbank „Werkendam" alhier, is bepaald dat tijdelijk de rente voor spaargelden zal bedragen 3$ pCt. en die voor voorschotten 5 pCt., in gaande 1 Januari a.s. Tot op heden was het 3 pCt. en 4£ pCt. Aalburg. Onze dorpsgenoot J. Mans, tijdelijk ambtenaar te Zevenbergen is thans met ingang van 15 December overgeplaatst naar Leende (N.-B. Andel Maandag werd door de bak kers alhier het brood, tarwe en rogge, weder om met 1 cent per 2 k.g. afgeslagen. De heer J. Bril, land en tuinbouw- leeraar te Werkendam, zal hier voor de landbouwvereeniging „Andel en omstreken", op Donderdag 18 Dec., des avonds om 6 uur, een lezing houden over het onderwerp Het gebruik der hulpmeststoffen. Besoijen. De kinderen der Chr. Bewaarschool hopen Maandag 22 Dec. en de kinderen der Zondagschool ,,'t Mosterd zaadje" 23 Dec. 't Kerstfeest te vieren in de Ned. Herv. kerk. Het Bestuur van de afdeeling van ,,'t Groene Kruis" voor Waalwijk, Besoijen en Baardwijk is als volgt samengesteld: Waalwijk, van Eek (Voorzitter), van Ever- dingen (Penningenvan Herwijnen. Besoijen, N. v. d. Hammen (Secretaris), H. Both, C. Donken en S. Vereteeg. Baardwijk, Greeve, Schoep. Capelle. Dat ook hier, evenals op vele plaatsen in ons land, de lust tot tuinen begint te ontwaken, blijkt wel hieruit, dat onder meer door den heer M. L. Vermeulen, een warmoezierderij zal begonnen worden, tot de teelt van groene komkommers en sla, onder plat glas. Voorhands zal met 1000 ramen den volgenden zomer begonnen worden, terwijl de producten naar Duitsch- land zullen geëxporteerd worden. De grond is reeds diep omgewerkt, en een persoon uit 't komkommerland bij Rotterdam is ge huurd, om als meesterknecht in deze zaak op te treden. We wenschen den ondernemer en de gansche streek, hiermede een harte lijk succes toe. Uit 12 sollicitanten is de heer A. J. de Bruiju, ambtenaar ter Secretarie alhier, benoemd tot Secretaris en Ontvanger der gemeenten Ellemeet en Eikerzee. Drinimelen. De heer A. A. Mol, hoofd der openb. lagere school alhier is in gelijke betrekking benoemd aan de school in de gemeente Rilland-Bath (Z.) Herpt- Door den raad dezer gemeente is tot hoofd der openbare lagere school alhier benoemd, de heer A. J. P. van der Schoot, onderwijzer aan de R.-K. Jongens school „Sint Leonardus" te 's-Bosch. KerkwUk. Tot rijksveldwachter, standplaats Delwijnen, is aangesteld W. A. H. Meijer, dienaar van politie te Nijmegen. Sprang. Zaterdagavond 7,30 uur, zal in haar vergaderlocaal de afd. „Patri monium" alhier, haar 6e jaarvergadering houden. Bij deze gelegenheid hoopt voor deze organisatie op te treden de WelEd. heer H. Both, met het onderwerp „De beteekenis van 1813". Zaterdagavond kwam de antirev. prop. club „Groen van Prinsterer" alhier in vergadering bij een. Als punt 1 der agenda werd door J. v. d. Schans ter bespreking ingeleid art. 1 van het „Program". Voorts kwam ter tafel verkiezing van een definitief bestuur. Bij acclematie werd de heer H. E. v. d. Leede benoemd, die deze benoeming zich liet welgevallen. Vervolgens werden tot bestuurders gekozen J. W. Genuït, B. de Rooij, Jac. v. d. Schans en H. Kerst, die ook deze benoeming aannamen. Van den kerkeraad der Geref. kerk was bericht ingekomen dat men voor hbt gebruik van de localiteit, voor het houden van verga deringen f 2,50 moest betalen. Een bedrag dat aller tevredenheid inoogste. Door den landbouwer J. Rijken al hier, werden, voor rekening van een Span jaard, van A. Timmermans twee koeien aangekocht die den prijs van f 900,op brachten. Wel een bewijs dat ook hier goed vee verhandeld wordt. Zaterdagavond 1.1. hield de fietsclub „Juliana" in het café van J. Klis alhier, haar 3de jaarvergadering. Bij de bestuurs verkiezing werden gekozen J. Klis, voorz., J. Blok, secret., A. Oosterling, penningm., L. v. Zeist en G. Janson, commissaris. Op roijale wijze werden de leden onthaald en voor afwisseling werden door den heer Van Rooij uit Kaatsheuvel verschillende voor drachten ten gehoore gebracht, wat het ge- ze lige van dezen avond voor de leden zeer verhoogde. Waspik. De heer J. Schuller, tele grafist alhier, is als zoodanig overgeplaatst naar Swalm. In zijn plaats is alhier benoemd tot arbeider-telegrafist de heer M. Kerre- mans te Vught. Zondagavond hebben enkele balda- digen: bij C. Lips de poort omgetrokken, bij G. Kamp de karren weggereden, bij F. van Disseldorp den paardenbak in de sloot gegooid, bij J. Brokx het ijzer door elkan der geworpen en bij A. Schoenmakers bloempotten en boompjes vernield. De po litie stelt een qverig onderzoek in. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Capelle, op Zaterdag 13 Dec. j.l. Tegenwoordig: alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen der vorige worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede dat zijn inge komen lo. Het goedgekeurd suppletoir-kohier v. d. hoofdelijken omslag over 1913. 2o. Afschrift van het besluit van Ged. Staten, houdende goedkeuring der gemeente- begrooting voor 1914. Beide stukken aangenomen voor kennis geving. 3o. Een verzoek van C. J. van Houwe- ninge, om afschrijving over 3 maanden van haar aanslag in den hoofdelijken omslag, wegens vertrek uit de gemeente. Wordt met algemeene stemmen verleend. 4o. Brief van Ged. Staten, waarbij met bedenkingen wordt teruggezonden het raads besluit betreffende de pensioensbijdragen van gemeente-ambtenaren. Na breedvoerige discussie wordt besloten het in de vorige vergadering genomen be sluit ongewijzigd te handhaven. Ten slotte worden de leden en plaatsver vangende leden benoemd van het stembu reau voor de eventueele verkiezingen van leden van de 2e Kamer, de Prov. Staten en den Gemeenteraad en voor de Kamers van Arbeid in 1914. Niets meer aan de orde zijnde en niemand het woord nog verlangende, sluit de Voor zitter de vergadering. Kerknieuws. 's-Graveiiioer. Bij de Geref. kerk alhier is als herder en leeraar beroepen ds. M. v. Alphen te Voorst. De heer ds. G. Klumper, predikant der Chr. Geref. gemeente alhier ia geplaatst op drietal bij dezelfde gemeente te Steen wijk. Bij de Geref. kerk is als ouderling herkozen A. Borstlap en als diaken R. Melsen. Sprang. Zondag zal bij de Gerei, kerk alhier de verkiezing voor vier leden van den kerkeraad plaats vinden. Aan de beurt van aftreding zijn de ouderlingen W. Kruijff en C. v. Iersel, en als diakenen L. v. d. Hoeven en J. W. Genuït. Uitwijk. Door stemgerechtigden is tot notabel gekozen P. Schoeumakers, ter wijl door notabelen als kerkvoogd is her kozen de heer G. van Andel Nieuwenhuizen. Verder zijn als ouderlingen herkozen A. N. Huizen, gekozen J. Kant; als diaken her kozen P. N. Huizen. Naar wij vernemen zal ds. Niemeijer 11 Januari a.s. zijn afscheidsrede houden. Binnenland. De nieuwe vierkante stuivers zullen bij het begin van het jaar 1914 in om loop worden gebracht. De minister van justitie heeft, naar het Hdbl. meldt, f 500 belooning uit geloofd voor hem, wiens mededeelingen aanleiding zijn tot het arresteeren van dengene, die de branden in het infan terie kazernement te Ede heeft gesticht. De Weensche correspondent van de N. R. Ct. meldt: De Albanische Correspondenz schrijft, dat overste De Veer en majoor Thomson van hun inspectiereizen in het binnen land van Albanië naar Walona zijn teruggekeerd, waar zij met de interna tionale commissie besprekingen willen houden over de organisatie van de gen darmerie. Zij hebben de steden Bezato, Elbassan, Tirana, Kroja, Kawaja Duratzo, Skoetarie, Alessio en het land der Mir- dietzen bereisd en den indruk gekregen, dat zich ouder de bevolking veel ge schikte elementen bevinden voor de oprichting van een corps gendarmen. Zij uitten hun bewondering over het krachtige slag van menschen en zij achten zich in staat, de noodige rust bewaarders bij elkaar te brengen. Zaterdagmorgen is mejuffr. Nieuwen- burg uit café Meerzicht te Nieuwendam ontboden bij den rechter-commissaris te Amsterdam. Daar werden haar aller eerst de kleertjes getoond van het ver moorde knaapje Hendrik de Klerk. Juffrouw Nieuwenburg herkende ter stond het blousje, het broekje en de schoentjes. Alleen het mutsje herkende ze niet; de knaap droeg een petje, toen zij hem in Nieuwendam had gezien. Daarna kwam het broertje van het vermoorde knaapje, bij wien de juffrouw terstond dezelfde gelaatstrekken zag als bij Hendrik. Met den kleinen jongen en den rechter-commissaris ging zij toen naar het Wilhelmina-Gasthuis om daar te worden geconfronteerd met een pa tiënt van de zenuwlijders-afdeeling. Deze persoon, die een scheefgetrokken mond en vreemde oogen heeft, leek echter niet in het minst op den persoon, die in café Meerzicht een bootje was komen huren. Tevens werd juffrouw N. geconfron teerd met Frrns Dijkman, die sinds 15 October in preventieve hechtenis wordt gehouden. Ook Dijkman was volgens de verklaring van de juffrouw niet de moordenaar. Nog werd juffrouw N. met een derden persoon geconfron teerd, die evenmin door haar herkend werd. Dezer dagen brandde te Kesteren de boerderij „de Pol" af. Later is gebleken dat deze in brand was gestoken door de dienstbode, een meisje van 15jaar; zij gaf als beweegreden op, dat ze niet wilde dienen en op deze manier uit den dienst trachtte te komen. Maandag is het meisje gevankelijk naar Tiel vervoerd. De N. R. Ot. van Dinsdag bevat het volgende bericht: In het ochtendblad van Zaterdag 15 November namen wij het bericht op, dat bij de familie W., wonende aan den Koninginneweg te Amsterdam, het 19- jarig dienstmeisje door de politie in verhoor was genomen, onder verdenking de huisgenooten met blauwzuur te heb ben willen vergiftigen. Vermoed werd, dat zij dit vergif in de melk en ook in het water had gedaan. In verband met bovenstaande vergif- tiging gaf het Hbld. Zondag een tele gram uit Weenen, meldende, dat daar de oudste zoon der familie, een 28 jarig jongmensch, was aangehouden, onder verdenking de misdaad te hebben be dreven. Wij hebben gistermiddag een onder houd gehad met een der slachtoffers, den heer D. W., die ons pertinent om tegenspraak verzocht en ons bovendien de stellige verzekering gaf, dat zijn broeder in de week van 9 tot 14 Novem ber niet te Amsterdam is geweest. Wij melden dit, omdat de dienstbode en de werkster aan de politie en justitie hebben medegedeeld, dat zij den zoon wel gezien hebben. Men seint ons uit Weenen, dat de Amsterdamsche inspecteur van politie Harrebomee in verband met deze zaak daar is aangekomen om een onderzoek in te stellen naar de persoonlijke om standigheden van W. In een sloot te Zaandam is Zondag een vrouwenlijk drijvende gevonden, dat herkend werd als dat van de 43- jarige J. B., drie weken geleden spoor loos verdwenen. Het lijk vertoonde geen sporen van geweld, zoodat een ongeluk verondersteld wordt. Maandag is te Rijswijk de heer D., zendeling en een der voormannen op politiek gebied aldaar, gevangen ge nomen. Hij is naar het huis van be waring te 's-Gravenhage overgebracht. De arrestatie is geschied op grond van oplichting, voornamelijk in het buiten land gepleegd. De veekoopman uit Ter-Aar, die naar wij de vorige week gemeld hebben met een bedrag van 20 30.000 gulden naar Amerika vertrokken was, heeft zijn vrouw een telegram gezonden, meldende dat hij spoedig terugkeert. Aan het N. v. d. D. wordt gemeld, dat men den vermoedelij ken dader van den ruim twee jaar geleden gepleegden moord in het Koekangerveld, gemeente De Wijk, waarbij een gezin van drie personen op afgrijselijke wijze werd vermoord, op het spoor is. Het zou zijn een zekere V., in dat veld ook woon achtig geweest. In een ruzie met zijn vrouw moeten er woorden zijn gevallen, welke voor hem zeer bezwarend zijn. Op dit oogenblik bevindt V. zich in Duitschland. Van andere zijde wordt nog gemeld: De genoemde V. was vroeger buur man van den vermoorden schapen koopman Bakker en diens huishoudster en herder. Reeds kort na den moord werd hij verdacht en ook verhoord. Bewijzen waren er toen niet. V. is later na Duitschland vertrokken, waar zijn vrouw, altijd volgens de geruchten, hem den moord moet verweten hebben. Om haar mond voor altijd het zwijgen op te leggen zou hij haar daarom ver geven hebben. Voor dit laatste misdrijf zou hij thans in Duitschland gevangen zitten. In hoever dit een en ander waar is, zal spoedig blijken. Aan de woning van juffrouw J. van der V., in de Zomerhofstraat te Rotter dam, werd Zaterdagavond laat gebeld. Toen de juffrouw had opengedaan, liepen er twee mannen de trap op, vragende, of zekere De V. daar woonde. De juf frouw antwoordde ontkennend. Een der mannen trachtte haar daarop voorbij te loopen en greep haar bij de keel. Op het geroep van moord en hulp namen de beide mannen de vlucht. De tramongevallen, die af en toe in de Meierij van Eindhoven en in de Kempen voorkwamen, zijnindenlaatsten tijd op onrustbarende wijze toegenomen. Om een haverklap gebeurt er een on geluk. Gelukkig is het gevolg meestal slechts schade, oponthoud of schrik ge weest, maar op den duur is een derge lijke toestand onhoudbaar. Thans meldt iemand aan het Hbld., lid van de spoor wegcommissie uit de onderlinge Meijerij scbe Handelavereeniging in het district Eindhoven, dat ongeveer alle dwars liggers der trambaan, van Eindhoven tot aan de Belgische grens, een afstand van 6 uren gaans, in verganen of vrij wel verrotten toestand zijn. Er zijn tal van punten, waar met eene eenigszins stevige voetbeweging de tramlijn op en neer kan bewogen worden. Er moet dan ook, naar verluidt, zoo goed als nooit iets aan de lijnen gedaan worden De verschillende autoriteiten zijn op deze toestanden gewezen. Zaterdag is de gemeente-ambtenaar K. te Nijmegen, in betrekking bij de gemeentebank van leening, gearresteerd onder verdenking, ten nadeele van de gemeente Nijmegen een groot bedrag aan geld verduisterd te hebben. Maandag is hij weer op vrije voeten gesteld. Dat hij een groot bedrag aan geld zou hebben verduisterd, is onjuist. Wel moeten er aan de bank onregel matigheden zijn vastgesteld, waarvan bij wordt verdacht; de omvang is nog niet bekend. Burgerlijke Stand. Meeuwen, over de maand Nov. Getrouwd: G. Lankhaar, 26 j. en J. Groeneveld, 23 j. Geboren: Christina, d. v. W. van Hoven en H. J. F. Mein. Overleden Gornelis van de Koppel, 5 j- Vertrokken naar: Bergen-op-Zoom, A. Pruissen Gorinchem, B. W. Straver. 's Gravemoer, over de maand Nov. Getrouwd A. van Suijlekom, 25 j. en A. Rosenbrand, 20 j. Geboren: Grietje, d. v. P. van Leer dam en D. Valstar. Overleden: Jan Adriaan van Loon, 44 j.Adriaan Johannes van Loon, 77 j.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1913 | | pagina 2