Ilüngworth, de hoofd whip van de regeeringspartij, heeft in een rede te Londen de verbanning van de tien ar beidersleiders uit Zuid-Afrika behandeld. Op twee punten zeide hij moet vooral de aandacht gevestigd worden. Ten eerste: het Zuid Afrikaaüscheparle ment is vrij en onafhankelijk. De Engel- sche regeering heeft er geenerlei toezicht op uit te oefenen. Ten tweede: Gladstone bekleedt in Zuid-Afrika de positie van een grond wettelijk vorst, die handelt op advies van zijn verantwoordelijke ministers. Deze punten zeide Illingworth roer ik aan, omdat men zal trachten, de Eugelsche regeering voor de ver banningverantwoordelijk testellen. Haar treft echter geen blaam. Deze uitlating is belangrijk als aan wijzing voor de houding, die de regeering denkt aan te nemen. In New-York wordt thans een film vertoond met de incidenten uit Zabem. D. w. z., de tooneelen zijn natuurlijk door tooneelspelers voor de kinemato graaf afgespeeld. Men vreest, dat de vertooning van deze film in de Unie heel wat kwaad bloed zal zetten tusschen de Amerikanen van Duitsche afkomst en de Fransch- Amerikanen. Op Nestor Laude, den particulieren secretaris van den Belgischen minister Carton de Wiart is te Schaerbeek een moordaanslag gepleegd. De heer Laude ging 's nachts om half één een brief posten, toen plotseling een man op hem toesprong en vijf revolverschoten op hem loste. De aangevallene is zwaar gewond. Het schijnt eene politieke misdaad te zijn, want de moordenaar riep: Nu zult ge niet meer preeken, smerige calottin. Zaterdagnacht werd in een trein, die om half twee van Bingerbrück naar Saarbrücken vertrokken was, voor het station Oberstein aan de noodrem ge trokken. De beambten vonden in een coupé 2e klas een heer, die schotwon den in het hoofd en beneden de hart streek had. Hij zeide, dat een man hem van zijn portefeuille met 270 mk. be roofd had en dat hij daarna bewusteloos geworden was. De gewonde heeft nog niet kunnen meedeelen, wie hij is. Te San Remo is Moritz Sigall, een bekend zakenman uit Leipzig, tijdens oen auto-tocht doodgeschoten. Met hem zat een jonggetrouwd paar in de tuf, dat na den moord trachtte te ontsnap pen, doch later is aangehouden. In den man, zekere Longfield, meent de politie een internationalen dief, herkomstig uit Santa Rosa in Californië, te hebben gevat, de vrouw is een dochter van goeden huize uit Stuttgart, tegen den zin harer ouders met Longfield getrouwd. Naar verluidt zijn Zweedsche en Deen- sche ingenieurs met de regeeringen van de twee landen in onderhandeling over den aanleg van een tunnel onder de Sont, van Malmö naar Kopenhagen, waar dan een spoorweg door zou loopen. De kosten worden op zestig millioen gulden begroot. Kolonel Von Reuter is uit Zabern overgeplaatst en aan het hoofd gesteld van het regiment grenadiers te Frank fort aan de Oder. Deze overplaatsing is op zichzelf voor kolonel Von Reuter zeer eervol, daar hij aan het hoofd van een beroemd regiment komt te staan en heeft boven dien voor hem nog een bijzondere be- teekenis, omdat zijn vader in 1870 in Elzas-Lotharingen aan het hoofd van dit regiment gesneuveld is. Zijn oude regiment zal nu blijkbaar te gelegener tijd te Zabern terugkeeren, maar met een ander kolonel aan het hoofd, die dan weer de goede verstand houding, welke er vroeger tusschen het regiment en de burgerij heeft bestaan, zal hebben te herstellen. Luitenant Von Forstner, de Franschen- hater, is overgeplaatst naar het 14de regiment infanterie te Bromberg, in de provincie Posen. De „Wackes" hadden hem daar al eerder heen gewenscht. Als de Poolsche rekruten, waarmee hij thans te maken krijgt, zich nu maar niet als „Wasser- polacken" moeten aanmelden, zal er voor de openbare naeening vermoedelijk geen aanleiding zijn, om zich verder met hem bezig te houden. In elk geval is er nu goede kans, dat met de overplaatsing van de twee offi cieren, die den meesten aanstoot aan de Zabernsche burgerij hadden gegeven, rust en vrede daar terug zullen keeren. De Kölnische Zeitung meldt een ern stig ongeval bij den aanleg eener tram lijn. In de nabijheid van het plaatsje Niedersessmar zijn verscheidene werk lieden door een grondverschuiving be dolven. Twee zijn gedood, twee levens gevaarlijk, de overigen licht gewond. Weer is de streek der Amerikaansche groote meren door een hevigen storm, die gepaard ging met sneeuwjacht, ge teisterd. De sneeuw ligt in de buurt de meeste spoorlijnen versperd zijn. Ook het telegraaf- en telefoonverkeer is ont redderd Op het Erie- en het Michiganmeer zijn tal van schepen vergaan. Maandag werd uit Sjanghai gemeld: De door roovers bij Nganhoei gevangen zerdelingen Allin en Delataille zijn in vrijheid gesteld. Zij hebben geen slechte behandeling ondervonden. Vijf heeren, die Donderdag op de reis van Genua naar Milaan in de res tauratiewagen hadden gegeten, zijn te Milaan zwaar ziek geworden. Zij ver toonden verschijnselen van vergiftiging, die volgens de uitspraak van de genees- heeren een gevolg was van het nuttigen van zuringzout in plaats van keukenzout. Het personeel van den restauratiewagen wordt gerechtelijk vervolgd. Volgens te Rio de Janeiro ingekomen telegrammen heeft de overstrooming in den staat Bahia een ongehoorde uit breiding gekregen. De stad Nova Lago is weggevaagd. Verscheiden plaatsen zijn totaal vernield; andere worden bedreigd. De lijken worden door den stroom mee gevoerd. De aangerichte schade is enorm. Onlangs is te Berlijn een stenograaf, vroeger in dienst bij de electriciteits- maatschappij SiemensSchuckert, wegens chantage tot twee jaar dwangarbeid ver oordeeld. Hij had getracht de maat schappij door middel van compromit- teerende stukken geld af te persen. Voor den rechter hield hij staande dat de stukken echt waren en dat de maat schappij zich had schuldig gemaakt aan omkooperij van hooggeplaatste Japan- sche ambtenaren, die van elke levering aan den Japanschen staat, door hun bemiddeling aan de maatschappij toe gewezen, een zeker percentage genoten. In Japan heeft deze rechtzaak be grijpelijkerwijze zeer de aandacht ge trokken en zij is, blijkens telegrammen uit Tokio, ook in het parlement ter sprake gebracht. De afgevaardigde Sji mada heeft Pooley, den correspondent van Reuter te Tokio, beschuldigd enkele stukken van Richter (den veroordeelden stenograaf) te hebben gekocht en deze, ua een poging tot chantage, weer te hebben verkocht aan de Mij. Siemens- Schuckert. Baron Saïto, de Japansche minister van marine, heeft nu de juistheid dezer beschuldiging bevestigd en thans is Pooley gevangen genomen. Hij ontkent de hem ten laste gelegde feiten. Te Tokio heerscht groote opwinding. Velen meenen dat het schandaal, waarbij vooral de vloot betrokken moet zijn, groote afmetingen zal aannemen. In de instructie tegen Pooley is Za terdagochtend de vrouw van den ver dachte gehoord. In den middag van dien dag heeft men haar in haar woning gewond en bewusteloos op den vloer gevonden. Een revolver en een scheermes lagen naast haar. Plaatselijk Nieuws. Heusden, 4 Febr. Aan het postkantoor Heusden en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Januari 1914, inge legd f 15230.21i/2, terugbetaald f 19310.391/2 Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5516. Naar wij vernemen zal met 1 Mei de conducteur der brievenmalen, de heer Kooij- man alhier, wegens het bereiken van den wettelijken leeftijd, den dienst met pensioen verlaten. We gunnen den ijverigen ambte naar een welverdiende rust. Dat de uitvoer van vee naar het buiten land niet onbeduidend is, blijkt wel uit het feit, dat Vrijdag een bezending van 24 beste kalfkoeien door de stoomboot „Metta" alhier, geladen naar Gorinchem werden vervoerd om vervolgens naar België geëx pedieerd te worden. Ze waren door den heer Sanne in de omgeving gekocht. Werkendam. De heer A. Roubos, hoofd der o 1. school in den Biesbosch, alhier, is als zoodanig benoemd te Noorde loos. Dinsdag a.s. hoopt „Concordia" een uitvoering te geven. Geregeld zitten hier voor den wal schepen en booten vast, tengevolge van het verleggen van de vaargeul. Vanwege den waterstaat is men druk bezig met het doen van peilingen. Capelle. Onze dorpsgenoot, mej.J. QuirijnB, thans verpleegster te Rotterdam, is door de vereeniging ,,'t Groene Kruis" als wijkverpleegster benoemd voor de afd. Waalwijk, Besoijen en Baardwijk. Eenige jongelui, die deelnemen aan den fruitcursus te Waalwijk, zijn van plan a.s. winter een volledigen cursus aan te vragen voor onze gemeente. Deze cursus zal dan in een der schoollokalen gehouden worden en twee winters duren. Den eenen wordt dan de fruitteelt, den tweeden de groententeelt behandeld. Op 21 Febr. a.s. zal het bouwen van de O. L. school in de kom onzer gemeente aanbesteed worden. Uriinmclcn. In de maand Januari j.l. werden aan het postkantoor alhier be handeld 69 telegrammen, waarvan 47 werden verzonden en 22 ontvangen. In de rijkspostspaarbank werd ingelegd J.l. Zaterdag hield de Dilettanten- tooneel vereeniging alhier, bij den heer Vos haar eerste uitvoering. Hoewel deze ver eeniging pas dezen winter is opgericht, heeft zij prachtig gewerkt. Alle nummers werden boven verwachting uitgevoerd. Voor al „De bruur van den burgemeester" en „Wij komen van het land" vielen zeer in den smaak. We wenschen deze pasgeborene gezond heid en kracht toe en hopen, dat ze daarvan weer eens spoedig doe blijken. Geertruidenberg;. De j.l. Zater dag alhier gehouden aanbesteding tot het maken van een perskade langs den linker oever van de Donge en het verrichten van graafwerk en baggerwerk met den beugel in genoemde rivier, is aangenomen door S. J. Berende alhier voor eene som van 945 gulden. 'sGravemoer. Over baldadigheden viel hier den laatsten tijd niet te klagen. Thans evenwel zijn ten woonhuize van mej. v. D. eenige ruiten vernield. De daders dezer lafheden is men nog niet op het spoor, maar de politie zoekt er ijverig naar. 't Is te hopen: met goed succes. Het Zondagschoolfeest in de Chr. Geref. kerk, dat wegens het sterfgeval van mej. VersteegPrins met Kerstmis moest worden uitgesteld, is onder vele blijken van belangstelling der ouders, Maandagavond gevierd. Kaatsheuvel- Deze week zijn bij de wed. v. d. L. op „de Vossenberg" een vijftal kippen ontvreemd, terwijl men er een dood in de kooi vond. Nadat de politie met behulp van speurhonden een nauw keurig onderzoek had ingesteld, werden d« kippen, die in de buurt weggestopt waren, teruggevonden. De vermoedelijke dief is dus alweer een hond. De heer M. L., die eenige weken geleden bijna levend verbrandde, wordt iets beter. Hoewel hij nog veel pijn lijdt, is toch het gevaar voor het behoud van zijn leven geweken. Daar hij een arme man is, heeft men het plan gevormd om een rond gang door de gemeente te houden voor geldelijke ondersteuning. De Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel heeft o. m. ingetrokken de aanwijzing van P. F. Maaskant, hoofd der Chr. school te Loonschendijk, om ouden van dagen behulpzaam te zijn bij het aan vragen eener rente als bedoeld in de artt. 369 en 370 der Invaliditeitswet. Dezer dagen werd zekere v. R. alhier tot f 3 boete of 2 dagen gevangenisstraf veroordeeld wegens onwettig schoolverzuim van zijn zoon. Moge dit ter waarschuwing dienen van velen. Hederheiuert- Nu de vorst ge weken is, schijnt in den aardappelhandel eenige beweging te komen. Een scheepje blauwe werd alhier geladen met bestemming voor Amsterdam tegen f 2.per H.L. De prijs is echter stijgende. Men besteedt reeds tot f2.50. Raamsulonksveer- Rijkspost spaarbank over Januari. Ingelegd f12929.486. Terugbetaald f 13170.80. Laatste boeknum mer 5293. Rdsw^k. Aan het hulppostkantoor werd gedurende de maand Januari op 's-rijkspostspaarbank belegd f 1692,84, terug betaald f 749.03. Sleeuwtfk. Bij de Woensdag j.l. gehouden verkiezing van een lid van den gemeenteraad (vac. A. van 't Sant) zijn candidaat gesteld de heeren J. Bakker en G. F. van 't Sant. De stemming zal plaats hebben op Maandag 9 Februari a.s. Sprang. Gedurende de vorige maand werd alhier op 's Rijkspostspaarbank belegd f 1896.21, terugbetaald f881.37. Zaterdagavond kwamen de leden van het Ondersteuningsfonds (verbonden aan de afd. „Patrimonium" alhier) in haar vijfde jaarvergadering bijeen. Nadat haar voorzitter, de heer B. de Rooij, den aanwezigen het welkom had toegeroepen, zette spreker met een kort woord de betee- kenis van het Schriftwoord „Draagt elkan ders lasten" uiteen en sprak den wensch uit, dat ook in dit nieuwe vereenigingsjaar in goede harmonische gezindheid voor den bloei der vereeniging zou gearbeid worden. Door den secretaris B. Schiedon werd een goed verzorgd jaarverslag uitgebracht. Het verslag van den penningmeester vermeldde aan inkomsten f 286,16 en aan uitgaven f 169,18. Alzoo een batig saldo van f116,98. Het geheele bezit dezer vereeniging gedeponeerd op de Rijkspostspaarbank bedraagt f672,11. Met meerderheid van stemmen werd J. v. d. Schans Jacszn. tot bestuurslid herkozen, die staande de vergadering, deze herbenoeming aanvaardde. Bij monde van J. C. de Roon werd door eene hiervoor benoemde commissierapport uitgebracht van het onderzoek naar de wer king van enkele artikelen uit de „Onge vallenwet". Nadat nog enkele zaken van huishoude- lijken aard waren afgedaan, werd deze ver gadering op gebruikelijke wijze door haar voorzitter gesloten. In de vorige week verkreeg de afd. „Patrimonium" alhier de Koninklijke goed keuring op hare statuten. Ween- De Maas ging heden nog overdekt voor een derde gedeelte met licht drijfijs. De overtocht kan per roeiboot weer, hoewel niet gemakkelijk, plaats hebben. Ook de veerpont is weer in werking gesteld. Waalwfjk- Een landlooper, logee- rende in het bekende logement van B. alhier, is dood op zijn leger gevonden. Naar men ons mededeelt is hij in de jenever gestikt. *11 Uk c a De bevolking bestond op 1 Januari 1913 uit 2272 zielen. In 1913 vermeerderd door geboorten met 66, ingekomen 68, totaal 134. Verminderd door overlijden met 20, vertrokken 81, totaal 101. De bevolking i» >lE°oTw™^r,d^0?et 33 en bedroeg dus op 1 Jan. 1914 2305. Naar wij vernemen zal het fanfarecorps Oefening en Uitspanning" en de zangver- SgTng1g,Crescendo" alhier, deelnemen aan 't groot nationaal concourcop den Tweeden Pinksterdag te Charlois (Rotterdam). Het fanfarecorps in de eerste afdeeling concert wedstrijd en eerste afdeeling marechwed- strijd en de zangvereeniging in de vierde afdeeling wedstrijd voor gemengde koren. Wij wenschen beiden vereenigingen van harte veel succes. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Wijk c.a., op Vrijdag 6 Febr. des voorm. te 10 uur. Te behandelen onderwerpen 1. Wijziging der verordening heffing weeg- loonen. 2. Besluit als bedoeld in art. 114bis der gemeentewet, betreffende den waagmeester. 3. Ingekomen stukken. Gedurende de afgeloopen week werden, naar men aan de N. R. Ct. meldt, op de Beneden-Waal gevangen: te Gorinchem 7 zalmen, wegende van 10 tot 30 pondte Woudrichem 3 zalmen en een partij wit- vischte Brakel 1 zalm, te Rossum 1 zalm, te Bato's Erf 2 zalmen, wegende de eene 39 en de andere 27 pond. Aan de vischmarkt te Gorinchem be taalde men voor de zalm fl,92 tot f 3.20 per halve K.G.te Woudrichem gold de zalm f 2,60 tot f 3,00, paling f 0,00 tot f 0,00 ct., snoek f 0,00 tot f 0.00, rivierbot f 0.00, witvisch f 00.0 tot f 0.00 alles per half K.G. Kerknieuws. Capelle. Naar men ons mededeelt heeft ds. Ruijsch tegen den kerkeraad gezegd, dat hij zijn emeritaat tegen 't laatst van Juni heeft aangevraagd, omdat het dan juist 25 jaar geleden is dat hij hier zijn ambt begon. Russen Ds. G. M. van Rennes heeft bedankt voor het beroep bij de Geref. kerk te Molenaarsgraaf c.a. B&eehizaken. Als gevolg van den bekenden inval door de Justitie bij verschillende agenten van zoogenaamde particuliere loterij- maatschappijen, had zich heden te Deventer te verantwoorden W. R., agent der N.V. „De Tijdgeest". De eisch van den Ambtenaar van het O. M. luidde „ontslag van rechts vervolging". Kantongerecht Waal w Uk. Uitspraken dd. 29 Jan. P. P. v. E., te Baardwijk, overtr. spoorwegregl. f 3 of 2 d. H. A. H-, te Waalwijk, straatschenderij, f 1 of ld. L. v. d. H te Baardwijk, overtr. polreglt. f 1 of ld. O. v.d.K., zwer vende opgave valschen naam, f 30 of 15 d. J. P. C. M. v. D. te Kaatsheuvel, overtr. pol. verord. f 1 of 1 d. H. d. B., te Sprang, overtr. alsvoor, f 5 of 4 d G. S. en H. v. d. M-, beiden te Drunen, overtr. jachtwet, ieder f 40 of 8 d. J. v. d. B., te Nieuwkuijk, overtr. alsvoor, f 0.50 of 1 d. G. S. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor, f 10 of 4 d. A. J. v. M. en H. M. beiden te Baardwijk, A. d. G. en A. M. S., beiden zwervende, J. K- en A. G., J. D. en J. M., allen te Kaats heuvel, J. F. R., te Waalwijk, M. H., te Waspik, M. J. Th. v. H., te Vlijmen, allen dronkenschap, ieder f2 of 2d. A. M. S. en W. M. v. H., beiden te Baard wijk, O. W. A. W. en W. F. H., te Loon op Zand, overtr. motor en rijw. regl. ieder f 3 of 2 d. M. V., te Baardwijk, overtr. alsvoor, f 1 of 1 d. C. L. v. L te Dongen, overtr. alsvoor, f 5 of 3 d. A. d. R., te Sprang, overtr. alsvoor, f 0.50 of 1 week tuchtschool. Rurgerljjke Stand. Werkendam, van 2329 Jan. Getrouwd: J. A. Habig, 30 j. en M. C. Bril, 25 j. Geboren: Cornelis Marinus, z. v. J. de Keizer en J. van de Werken. Geertruidenberg, over de maand Jan. Ondertrouwd: Michaël Sonderman, 29 j. en Huiberdina A. Joore, 33 j. Geboren Gertruda Theodora Adriana, d. v. P. A. Stallen en M. P. C. Ver meereJacoba Petronella, d. v. P. J. Snijers en M. Avontuur; Antonia Wil- helmina, d. v. J. Mekes en C. Rasen- bergPetronella Johanna Cornelia Maria, d. v. M. C. v. d. Ven en M. C. Roovers Marinus Johannes, z. v. A. J. Hooijmaijers en W. Werner; Adriana Hendrika, d. v. A. Ros en A. Goossens Jacobus Franciscus Maria, z. v. J. M. v. Alphen en M. J. M. Hendrikx; Adri- anua Wilhelmus, z. v. W. A. Verharen en A. J. van Gils. Overleden: J. A. Mekes, 6m.;H. J. Mekes, 1 j. Capelle, over de maand Jan. Ondertrouwd: J. v. Iersel, 32 j. en G. Hekker, 39 j.; J. Quirijns, 28 j. en D. Varossieau, 40 jA. Molenwijk, 25 j. J. C. v. Heijningen, 21 j. Geboren: Gerdina Pieternella, d. v. G. Verhagen en G. H. Werther; Jacob Leendert, z. v. W. M. Blom en H. J. Waarts; Maria, d. v. W. v. d. Hoeken M. v. DrongelenGerrit, z. v. M. v. d. Schans en J. v. Campen. Overleden: A. Hagoort, 76 j. Binnenland. Het Stbl. no. 23 bevat een Kon. besluit van den 2lsten Januari, waarbij wordt bepaald, dat de ronde stuivertjes buiten omloop worden gesteld op 30 Juni 1914. Tot 1 Januari 1915 zullen deze 5-cent- stukken aan de kantoren der betaal meesters en van de ontvangers der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen tot elk bedrag kunnen worden ingewisseld. Het wetsontwerp betreffende de ou derdomsrente zal binnenkort bij de Tweede Kamer worden ingediend. De nieuwe Nederlandsche postzegel van l1/,, cent is thans in het verkeer gebracht. Het verschil tusschen dezen nieuwen zegel en het oude type bestaat uitsluitend in de kleur welke donkerblauw is; bij den ouden was ze lichtblauw. Het Nederl. Zeewezen verneemt, dat de minister van marine in den loop van dit jaar niet alleen kredieten zal aanvragen voor het in aanbouw brengen van een dreadnought voor de Indische defensie, doch ook een ontwerp van wet zal indienen tot vaststelling van een vlootorganisatie bij de wet. Ingevolge een besluit der algemeene vergadering van de visscherij beroeps vereniging „Onze Toekomst" welke de vereeniging op enkele visschers na, de geheele Zuiderzee-vloot in zich sluit, zal het bestuur zich per adres wenden tot den minister van waterstaat, met het dringend verzoek af te zien van de plannen tot drooglegging der Zuiderzee, aangezien vanaf het oogenblik, dat daar toe de eerste daad-werkelijke sfap wordt gedaan, de gansche visscherij bevolking asn den Oostwal met algeheele broode loosheid bedreigd wordt, omdat niet te verwachten is, dat den visschers behalve een vergoeding voor het dan waardeloos geworden materiaal, een behoorlijke toe komst zal worden verzekerd. Van het adres zullen afschriften ge zonden worden aan alle leden der Tweede Kamer, en aan de zuster vereenigingen in alle plaatsen aan de Zuiderzee. De justitie te Tiel stelt een onderzoek in naar de mishandeling, bij gelegenheid van een ijsfeest te Eek en Wiel, op zekeren Klontjes gepleegd. Deze ont ving daarbij een diepen sabelhouw over het voorhoofd. De veldwachter der ge meente Maurik, P. v. Doesburg, werd dientengevolge geschorst Verleden week Zondag kwam hij met zijn gezin te Tiel over. Toen de rijkspolitie zich Vrij dag bij hem vervoegde, om een onder zoek in te stellen, bleek v. D. naar Duitschland uitgeweken te zijn. De penningmeester M. D. van het Kloetingsche fanfarecorps Excelsior is met een bijzondere groote kas, daar hij, behalve de gewone contrubutie, nog f 114 geïnd had, voor reparatie! van instrumenten, sedert Woensdag ver dwenen. Men vermoedt dat hij naar Antwerpen is vertrokken. Inzake de vergiftiging aan den Ko ninginneweg te Amsterdam seint Reuter uit Weenen aan de N. R. Ct. De politie heeft twee conducteurs van den sneltrein naar Frankfort a. d. Main opgespoord, die 9 November j.l. in dien trein een jongen man hebben aange troffen met een biljet naar Amsterdam. Deze jonge man beantwoordt aan de persoonsbeschrijving van W., die in hechtenis is genomen, verdacht van poging t«t vergiftiging in Amsterdam. In tegenwoordigheid van W. gebracht, hebben de twee conducteurs dezen met vrij groote beslistheid herkend als be doelden jongen man. De politie zet haar onderzoek voort naar mede-reizigers, om de identiteit onomstootelijk vast te stellen. De justitie te Amsterdam heeft be slag doen leggen op het lijk van een 80-jarige vrouw, die in pension woonde bij een familie op den Oudezijds-Achter burgwal, en op haar kamer dood ge vonden is. De familie, bij wie zij in woonde, had in eenige pmstandigheden, o.a. dat er geen geld bij haar gevonden is, en zij toch altijd eenige honderden guldens bij zich droeg, aanleiding ge vonden de politie in de zaak te moeien. We vernemen intusschen, dat het voorloopig onderzoek geen reden geeft, om aan misdrijf te denken. Vrijdagmorgen ongeveer 5 uur is, naar aan het Dgbl. v. Nbr. wordt gemeld, een trein met ledig materiaal uit Tilburg bij het binnenrijden te Baarle-Nassau (grens) op een viertal goederenwagens geloopen. Deze werden geheel in elkan der gedrukt. De locomotief sprong uit de rails en werd erg beschadigd. Geen persoonlijke ongelukken hadden er bij plaats. Omtrent de actie in het sleepvaart- bedrijf wordt gemeld: Op de Rijnvaart is de toestand nu weer ongeveer nor maal, doch de benedenvaart (op Ant werpen) ligt nog stil. Het personeel, ran Chicago en Detroit zoo hoog, dat f 972 en terugbetaald f 1616.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2