Van Houtens RON A Cacao RONA cacao miLJJMBIULJRai Plaatselijk, nieuws. Meurden, 14 Febr. Woensdag gaf 't Nut eene soirée met „eigen krachten"in den volsten zin des woords een kunstavond. Opgevoerd werd „Mijnheer de Senator" van Von Schonthan en Kadelberg, een blijspel in drie bedrijven, tintelend van geest en humor. Om een volledig verslag der opvoering te geven zouden we bij ieder der vertooners, zonder onderscheid, stil moeten staan, en al zoo te veel plaatsruimte vragen. 't Is er dan ook niet om te doen d« n inhoud van het stuk te releveeren, dan wel den indruk weer te geven, die de vertolking er van op de talrijke aanwezigen heeft ge maakt. 't Was, zooals we reeds gezegd hebben, een ware kunstavondalle rollen in uit stekende handen en voortreffelijk ingestu deerd. tiet stuk liep vlot van stapel, tot zelfs de kleinste rollen kwamen volkomen tot hun recht, en het telkens wederkeerend onbedaarlijk applaus zal zeker voor de ver tooners de meest welsprekende hulde zijn geweest. Ook de tooneelschikking en 't decoratief lieten niets te wenschen over. Vooral in 't laatste bedrijf toen alles rozengeur en mane schijn werd, kregen we een benijdenswaar dig gezellig interieur te aanschouwen. De regie was even als het vo/ig jaar weder onberispelijk, en terecht werd door den Senator, de souffleur gehuldigd en gelau werd, die in zijn nederig emplooi niet weinig heett bijgedragen tot het schitterend succes van den feestavond. We zijn er zeker van den tolk te zijn van alle aanwezigen als we den vertooners onzen hartelijken dank brengen voor de vele moeite, die ze zich hebben willen getroosten om ons een genotvollen avond te verschaf fen, en roepen hen met volle borst en wel gemeend een spoedig „tot weerziens" toe. Werkendam. Woensdagavond vergaderde de landbouwvereenigiug Wer kendam en Omstreken, ten herbeige der weduwe Wink, alhier. Aanwezig waren on geveer 130 leden, Nadat een paar huis houdelijke zaken waren afgehandeld, hield de rijkslandbouwleeraar (de heer Snelle), uit den Bosch, eene lezing over het aan planten en onderhouden van vruchtboomen in boomgaarden, die met veel aandacht werd gevolgd. De voorzitter bracht den dank der vergadering voor het geschonkene en hoopte den heer Snelle nog meerdere malen hier te zien. De heer Snelle deelde ten slotte nog mede, dat men als men ad vies noodig had, hem gerust kon schrijven en zoo gewenscht zelfs tot een overkomen kon uitnoodigen, want zoo doenlijk zou hij alle vragen behoorlijk beantwoorden en zoo noodig geacht zelfs overkomen, alles zonder dat men zich daarvoor eenige kosten zou behoeven te getroosten. Met applaus, ais teeken van dankbaarheid, werd deze mededeeling evenals de geheele lezing, ont vangen. Besloten werd vervolgens om voort aan ook in de zomervergadering eene ver loting te houden en de prijzen over een winter- en zomeravond te verdeelen. De uitslag van de aan het slot der ver gadering gehouden verloting was als volgt: D. Koman, een wekker; J. Holster, ge- eikte meetlat; A. Smits, een riek; J. de Klerk, een schop; P. Ippel J.Cz., 2 rijtuig lantaarns; H. van Andel M.Hz., een span zaag; C. van der Stelt, een roskam met borstelH. C. de Graaff, een zilveren melk- penL. van Burgel, 2 trekvoerenL. de Graaf, een gebit; P. Roubos, een hegschaar, J. Doedijns, een thermometer en W. de Waard, een snoeischaar. Donderdag 1.1. vergaderde de Raad. De vooiz. deelde mede, dat uit de laatste kasopname bij den ontvanger bleek, dat in kas was f 2834.68 en bij den adm. der waterleiding f 1369,llx/2, terwijl door Ged. Staten de laatst ingezonden rekening was goedgekeurd in ontvangst op f 31363,i/2 en in uitgaaf op f 30459,59!/2j dus met een batig slot groot f 903.52. Ingekomen waren verder verslagen van de hoofden der scholen dezer gemeente, die voor de leden werden ter visie gelegd. Op voorstel van B. en W., welk voorstel sterk werd gesteund door den heer Meijer, werd afwijzend beschikt, met 8 tegen 2 stemmen (de heer De Waard was afwezig), op het voorstel van den heer J. Visser om voor den hoofdelijken omslag kinderafslag toe te staan. De Raad meende, dat men door progessieve belasting zulk een aftrek niet noodig had. De begrooting 1914 was door Ged. St. nog eens teruggezonden met het oog op eenige wijzigingen. Besloten werd aan een pa r opmerkingen tegemoet te komen en mede te deelen, dat de post voor een twee den veldwachter in ernstige overweging zou worden genomen, wanneer de thans als nachtwacht fungeerende persoon, die een toelage van de gemeente ontvangt, als zoo danig die taak niet meer zou waarnemen. Omtrent de niet goedgekeurde pensioens regeling van gemeente-ambtenaren zal men in beroep gaan bij de Kroon. Eervol ontslag werd verleend aan mej. M. Bril, als onderwijzeres, tegen 15 Maart a.s. en aan het hoofd der school in den Biesbosch, den heer Roubos, tegen 2 Mei a.s. Inplaats van de onderwijzeres zal een leerkracht gevraagd worden met acte Fransch. Voor den prijs van f 1025,zal een perceel land gekocht worden van mej. de wed. IppelDoedij ns, wanneer de noodige vergunning tot berging der faecaliën zal zijn ingekomen, terwijl bij niet verkrijging van die vergunning huur zal worden ver goed, nader door B. en W. overeen t« komen. Afwijzend werd beschikt met algemeene stemmen, op het verzoek van den heer E. van Drimmelen, tot verlaging van zijn erfpachtsrecht, waarna tot gemeentearbeider met ingang van 1 April a.s. op een salaris van f 450,per jaar, werd benoemd met vijf van de tien stemmen (bij derde stem ming) C. P, Visser. Bij le en 2e stemming verkreeg C. P. Visser 5, N. Boot 4 en B. Pelgrom 1 st. Bij derde stemming verkreeg N. Boot 4 st. en was 1 blanco uitgebracht. Besloten werd verder mej. Rensen, be- waarschoolhouderes, voortaan geheel van huur vrij te stellen en B. en W. te mach tigen het vervoer en de aanbesteding der faecalien zelf te regelen, te besteden en te gunnen. Nadat de heer Meijer nog geatten deerd had op het verkeer GorcumSleeu- wijk, vooral bij ijsgang, werd de verg. door den voorz. gesloten. Almkerk. Het jaarfeest van de jongedochtersvereen. „Het Mosterdzaadje", alhier, zal plaats hebben op Woensdagavond 18 dezer. Capelle- Naar men ons mededeelt krijgen we binnenkort ook een nieuwe pastorie. Voorwaar een mooie vooruitgang voor onze gemeente. Onze dorpsgenoot, de heer J. Huijs- man, is benoemd tot tweeden ambtenaar ter secretarie te Katwijk aan Zee. llroiitfelcn. In de alhier gehouden jaarvergadering van de vereeniging,,Juliana" van de oud-leerlingen der landbouwwinter- cursus werd de heer T. de Haan alhier, die aan de beurt van aftreding was als bestuurs lid herkozen; in de plaats van den heer G. van der beekL.Gzn. teGenderen die niet meer als zoodanig in aanmerking wensohte te komen werd tot secretaris gekozen de heer H. v. d. Heuvel Jzn. te Genderen, en tot penningmeester in de plaats van den heer B. Vos alhier, die wegens vertrek naar Amerika niet langer deze funtie kan waar nemen, de heer H. Vos alhier. De vereeniging besloot haar proefveld dit jaar te bepoten met aardappels. Gameren. Door het werkvolk op de steenfabriek der heeren Gebrs. De Jongh werd dezer dagen een menschelijk geraamte gevonden. Bij het bijeenzamelen der been deren (welke op een afzonderlijke plaats zorgvuldig werden begraven), vond men nog een kogel, groot ongeveer 5 cM. dia meter. Vermoedelijk heeft men hier te doen met overblijfselen van iemand, die op het veld van eer gevallen is. 's-Gi'aveuioer. Van ouds wordt hier door vrouwen de kantmakerij beoefend, maar sedert verscheidene jaren is dit be drijf allengs meer achteruit gegaan. Thans heeft zich een comité gevormd tot oprichting eener kantwerkschool, om daar door dit bedrijf te doen herleven en meer productief te maken. In dit comité hebben zitting genomen de heer D. Smit», burgemeester, als voorz., mevrouw Smeenk vice-voorzitster, mevrouw Pruissen secretaresse, mevr. Van Leeuwen loco-secretaresse, en mevr. Habermehl pen ningmeesteres. Er hebben zich bereids 17 leerlingen aangemeld. Kaatsheuvel- Een postbode werd dezer dagen door den politiehond van den onbezoldigden rijksveldwachter A. tot twee maal toe aangevallen. Het dier verscheurde zijn dienstc&pe en vloog hem naar de keel. Gelukkig werd hij door toegeschoten hulp spoedig uit zijn benarde positie ontzet. De zaak is in handen der politie. Deze week is de 17-jarige W. v. H alhier overleden aan de bekomen wonden door aanrijding van den stoomtram Til burgWaalwijk. Deze week zijn een negental kippen ontvreemd bij den heer Teulings, wethouder onzer gemeente. Naar alle waarschijnlijkheid j heeft men alwéér met een hond te doen gehad. Tegen 1 Mei a.s. heeft de heer Van der Meer zijn eervol ontslag gekregen als hoofd der school te Loon op Zand. Er hebben zich reeds een achttal sollicitanten voor die betrekking aangemeld. De heer J. van Eijl, onderwijzer te Loon op Zand, is als nummer 1 op de voor dracht geplaatst voor hoofd der nieuwe O. L. school te Hilvarenbeek, Meeuwen- Naar wij vernemen wer den op den dag der verkiezing ten gemeente huize ingeleverd twee candidaten lij sten voor de verkiezing van een lid van den raad ter vervulling der vacature ontstaan door het overlijden van den heer Am. Straver. De candidaten zijn in (in alphabetische volgorde) W. Lankhaar en A. Straver Wzn. De stemming geschiedt Donderdag 19 Febr. aanstaande. !\ïeuwen«Hf k. De alhier bestaande jongedochters vereeniging „Martha" vierde Dinsdagavond haar 20e jaarfeest. Op verzoek had ds. Rennes van Dussen, de leiding op zich genomen en heette de groote feestschaar welkom. Het verslag van de secretaresse der vereen, getuigde ditmaal niet van gewenschte bloei 't ledental ging achteruit, ook de financieele toestand liet veel te wenschen over. De feestavond werd heel genoegelijk doorge bracht. De ledf n gaven samenspraken er voordrachten ten beste. Afgevaardigden van verschillende plaatsen waren tegenwoordig Tegen één uur sloot het hoofd van de Chr. school de heer Vlaanderen het welgeslaagd feest. Tot onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd de heer F. Spronsen te Sprang. Kaamsdonk- Gisteren vloog de lantaarn van den wielrijder V. uit Capelle in het café Molenzicht in brand, met het gevolg, dat V. zijn knevel totaal verbrandde. Sprang- Woensdag j.l. werd het 6-jarig zoontje van zekeren C. v. d. H. op den straatweg door een fietser, die een flinken vaart had, tegen den grond gesmakt. Boven wonder kwam dezen jongen met den schrik vrij. De fietser echter, die over het stuur heentuimelde, kreeg enkele wonden aan hoofd en hand. Ook het stalen ros was eenigszins beschadigd. Woensdagavond zijn bij zekeren T. alhier de ruiten ingegooid. Men vermoedt den dader te kennen. Onze gemeente telde op 31 Dec. 1912 1769 inwoners. In 1913 gevestigd 98, geboren 50, vertrokken 142, overleden 31. Alzoo een vermindering van 25 zielen, en bestond de bevolking op 31 Dec. 1913 uit 1744 inwoners. Veen. Het fanfarecorps „Wilhelmina" alhier, heeft het voornemen deel te nemen op den 2en Pinksterdag aan het groot na tionaal concours te Charlois (Rotterdam), en wel in de lste afdeeling. Het zachte weder der laatste dagen is oorzaak, dat deze week door velen reeds een begin is gemaakt met het land om te spitten. Dat is ongeveer 14 dagen vroeger als gewoon. Voor de arbeiders is dit weder natuurlijk zeer welkom, daar kan gezegd worden dat de winter voor hen gepasseerd is. De gemengde zangvereeniging „Ex celsior" alhier, heeft hare oefeningen tijde lijk gestaakt. De voornaamste oorzaak moet schuilen in de damesleden, welke bij de repetitiën maar slecht opkomen, 't Zou wel jammer zijn als „Excelsior" ten doode werd gedoemd, daar hare uitvoeringen altijd met een druk bezoek vereerd werden. Waalwijk- Vrijdag niddag had een zoontje van Bergmans het ongeluk onder de tram te geraken, met het noodlottig ge volg, dat zijn been tot onder de knie werd afgereden. Waspik. Hedennacht werden bij F. Snels 5 kippen ontvreemd. W jjk Vanwege den strengen vorst he-ft de tarwe het taai te verantwoorden gehad. Op sommige akkers is vooral de witte tarwe meestal bevroren, en wordt ze opnieuw uitgezaaid. BSiikiienlau<l. De directeur der N. V. Schaerweyder Bosscken te Zeist, meldt aan de N. R Ct. Naar we vernemen heeft de N. V. Schaerweyder Bosschen, naar aanleiding van de groote beweging welke gaande is om de bosschen te behouden, aan den raad het voorstel gedaan om aan de vennootschap de noordelijkst gelegen terreinen van het tot bouwterrein be stemde gedeelte (plusminus 60 H.A.) voor een belangrijk bedrag te verkoopen. De vennootschap stelt hierbij de vol gende voorwaarden: le. De vennootschap verbindt zich gedurende de eerste 35 jaar niet op dit terrein te bouwen of daarvan te ver koopen; de gemeente Zeist verbindt zich tot hetzelfde ten opzichte van het door haar reeds thans als wandelpark bestemde gedeelte; 2e eveneens ten opzichte van de pl.m. 18 H.A. welke ten zuiden van de door de vennootschap aan te koopen 60 H A. gelegen zijn en voor bouwterrein zijn aangewezen 3e. de gemeente verkrijgt de bevoegd beid na 35 jaren den grond terug te koopen voor het dubbele der thans te betalen koopsom (zijnde het kapitaal met 2 pCt. rente op rente gekapitaliseerd na 35 jaar) mits zich een jaar te voren verklarende. De vennootschap onderhoudt 't bosch volgens de regelen van goed en des kundig boschbeheer. 5. De vennootschap verleent vrije wandeling in het gekochte gedeelte en wel op dezelfde voorwaarden als even tueel door de gemeente gesteld worden ten opzichte van het overige gedeelte bosch. Als voordeelen van deze schikking kunnen genoemd worden1. de gemeente krijgt belangrijke restitutie van de koop som, terwijl door het vestigen van het servituut van bouw verbod vrijwel het geheele bosch gedurende dien tijd voor bewandeling behouden blijft en de ge meente bovendien de beslissing over het behoud na 35 jaar zelf in handen heeft, wijl zij dan de bedoelde 60 H.A. weder in eigendom terug krijgen kan. Voorts wordt bij wederinkoop na 35 jaar de belastingdruk van den aankoop verdeeld over verschillende generaties. Ten slotte blijft Zeist zijn bosschen be houden als wandelplaats. De reeders van de sleepbooten voor Dordrecht hebben allen hun booten stilgelegd Zij worden gesteund door de vereeniging van sleepbooteigenaren. Van de benedenvaart zijn verschillende booten vertrokken, bemand met niet- Bondspersoneel en patroons. Met een aantal rijksveldwachters is de politie versterkt. Ook is de rijks- poütieboot uit Krimpen aldaar aange komen, terwijl de reserseveerboot van de gemeente eveneens ter beschikking van de politie is gesteld. Tot nu toe zijn echter geen wanordelijkheden voor gekomen. Bij Kon. besluit van 10 dezer is, met ingang van 2 April, benoemd tot luite nant-generaal, commandant van het leger en chef van het departement van oorlog in Nederlandsch-Indië, de gene- raal-mejoor J. P. Michielsen, chef van den generalen staf van dat leger. Donderdagavond werden de bewoners van de Columbusstraat in Den Haag, nabij de Regentesselaan, opgeschrikt door het knallen van revolverschoten een meisje had twist gekregen meteen heer en op dezen vier of vijf schoten gelost. De man werd in het elleboogs gewricht van den linkerarm getroffen en kreeg een schampschot in de borst. Een dokter van den eerste-hulpdienst, telefonisch gewaarschuwd, verwijderde den kogel. Een der door de juffrouw afgevuurde kogels doorboorde het raam van een benedenhuis de kogel werd later ge vonden en bij de politie gedeponeerd. Omtrent de aanleiding tot dit drama verneemt men het volgende: De getroffene, de heer v. d. H., archi tect van beroep, had in den vorigen zomer relaties aangeknoopt met een buffetjuffrouw van een inrichting te Scheveningen, welke relaties, naar men zegt, niet zonder zekere gevolgen waren gebleven. Hij zou haar verblijf in een pension aan de Conradkade hebben be kostigd, doch den laatsten tijd minder dan vroeger haar omgang hebben ge zocht. Des middags zou daarover een woordenwisseling tusschen beiden heb ben plaats gehad, die zich des avonds herhaalde, met het hierboven vermelde slot. Het meisje, dat de schoten moet hebben gelost terwijl zij van elkander gingen, kreeg nabij de Regentesselaan een zenuwtoeval en werd overgebracht naar een politiebureau. De firma J. Bouvy te Dordrecht, fa- brikante voor glaswerken, is het slacht offer geworden van de handelingen van haar Haagsche filiaalhouder, J. P., die er met een bedrag van ongeveer f 6000 vandoor is. Het was der firma gebleken, dat het Haagsche filiaal, gevestigd aan den Zwarteweg in Den Haag, in het laatste jaar verlies opleverde. Daarom besloot zij tot liquidatie van het filiaal. Toen dit P. werd meegedeeld, vreesde hij blijkbaar dat door hem gepleegde malversatiën bij liquidatie aan het licht zouden komen. Hij inde toen, zonder daartoe ge rechtigd te zijn, in Den Haag bij af nemers van de firma Bouvy verschil lende bedragen en heeft daarmede, naar thans gebleken is, in gezelschap van vrouw en kinderen de wijk naar het buitenland genomen. Hoe groot het bedrag is, dat hij als filiaalhouder reeds tevoren verduisterd heeft, zal uit een onderzoek moeten blijken. Een bewoner van den Overtoom te Amsterdam kreeg dezer dagen bezoek van iemand, die zeide een goede kennis van mijnheer's broer te zijn en dit zoo aannemelijk wist te maken, dat hij erin slaagde f 200 ter leen te krijgen, naar het heette om een zaakje te koopen. Later bleek, dat men hier met een oplichter te doen had, die, nadat van het geval bij de politie aangifte was gedaan, opgespoord en opgesloten .is. Te Haarlem geraakte een drie-jarig kindje onder een electrische tram. Men meende niet anders dan de kleine ver morzeld te vinden, doch toen de tram over haar heen was gereden, kwam zij ongedeerd te voorschijn en vroeg dadelijk om haar pop. Woensdagmorgen is een huurauto, waarin vier studenten zaten, tegen de balie van de Smeebrug over de Oude Gracht te Utrecht gereden. De auto plofte op de vier meter lager gelegen werf aan de gracht. Twee der inzittenden sprongen in het water, de anderen gingen met de auto naar beneden. Twee studenten en de autobestuurder liepen niet ernstige verwondingen opzij werden in de rijksklinieken verbonden. De auto was zwaar beschadigd. Smakelijke zuurkool. In het deze week uitgebracht verslag van de ge zondheidscommissie te Leiden wordt melding gemaakt van den zeer ver vuilden staat van een daar ter stede gevestigde zuurkoolfabriek, gelegen aan de Langegracht en waarvan eigenaar is de heer Y. van Duyn te Rijnsburg. Het is aan de commissie gebleken, dat daar de vaten met behulp van het zeer vervuilde grachtwater worden „ge reinigd", dat de bodem der werkplaats slechts bestaat uit aarde, welke in mod der is veranderd, dat de kool tijdens de bereiding met de voeten wordt ge stampt, waarbij de werklieden zich niet ontzien blootsvoets door den modder loopende de straat te bereiken om daar na met ongereinigde voeten hun arbeid te hervatten, dat de kleeding der ar beiders uit zindelijkheidsoogpunt alles te wenschen overlaat en dat de geheele inrichting een zeer vuilen indruk maakt. Bovendien bleek uit een mededeeling aan de commissie verstrekt, dat een persoon met etterende voet- en been wonden aan de hierboven beschreven bereiding had deelgenomen en dat de omwonenden, terecht trouwens, over stank en onreinheid, door deze zuur koolfabriek veroorzaakt, hadden ge klaagd. De commissie kon daartegen niet op treden, omdat zij daartoe de wettelijke bevoegdheid mist. Daarom bepleit zij uitbreiding van de bevoegdheid van den directeur van den gemeentelijken keuringsdienst van eet- en drinkwaren, om aan deze af keurenswaardige toestanden een einde te maken. Ook de inspecteur van de volksgezondheid had de commissie be richt, dat hij evenals zij tegenover een dergelijke kweslie machteloos staat. Io zijn toelichting tot dit gedeelte van 't verslag merkte de voorzitter, prof. dr. L. van Itallie nog op, dat, voor- loopig de eenige weg, die de commissie openstaat om aan dezen toestand een eind te maken, bestaat in openbaar making ervan. Men meldt aan de „N. R. Ct", dat er van diefstal of verduistering ten aanzien van den verdwenen postzak, welke een waarde van duizenden guldens zou bevatten, geen sprake is. Te 's-Gra- venhage is nl. bericht ontvangen, dat de bewuste zak, bestemd voor de reis Maastricht— Amsterdam, in een zak voor Duitschland is gepakt en reeds uit Duitschland naar Nederland is terug gezonden. De Asser Ct. verneemt inzake het spoorwegongeluk bij Hooghalen, dat de spoorwegarbeider R Stevens, werkzaam geweest op dat gedeelte van de lijn, dezer dagen verteld heeft, dat in de rail aan de zuidkant van het kanaal tusschen de Halerbrug en den overkant langs het kanaal reeds in begin September een verlagen (verbogen) stuk was. De brugwachter aldaar zou volgens hem welke verklaring hij onder eede wil volhouden het personeel er herhaalde malen op gewezen hebben, dat het ver anderd moest worden daar er anders nog een ongeluk gebsurde. Doorloopend lag er dan ook een dommekracht bij om, als de rail wat te erg verbogen was, haar weer zoo goed mogelijk recht te zetten. De arbeider was ervan overtuigd, dat dezelfde rail er nog inzat op den avond, toen het ongeluk gebeurde, ter wijl den volgenden dag of later dat gedeelte rail zou zijn vervangen. Het was zoo erg, dat, als een ander persoon dienst deed bij de brug, hij door den brugwachter werd gewaarschuwd, dat de dommekracht er bij lag; als het te slim wordt met de rail moet ge haar maar weer terecht zetten. Te Amsterdam is, naar aan de „Köln. Ztg." wordt gemeld, aangehouden het echtpaar Schmengeler van Dusseldorp, dat medeplichtig is aaD een diefstal met braak, in den nacht van 23 Ja nuari in een fabriek te Kettwig ge pleegd. De nachtwacht werd bij die ge legenheid door drie mannen vastgebon den, en uit de brandkast werd 12,500 mark gestolen. In den laatsten tijd gebeurde het herhaaldelijk, dat, vooral op Zaterdagen, zoowel des middags als des avonds, te Rotterdam meisjes, die met geld om; boodschappen werden gestuurd, door een opgeschoten meid van haar geld werden beroofd. Zaterdag is het aan de politie gelukt de daderes in handen te krijgen. De 10-jarige H. H. M. van A., wo nende Hendrik Sorchstraat 38, werd beroofd van haar portemonnaie met f 0,70. Aangifte werd gedaan aan het poli tiebureau Witte de Withstraat en het gevolg was, dat door den rechercheur A.J. Burki, des avonds om 8 uur, in de lste Middellandstraat werd aange houden de iu die buurt woonachtige C. F. van K., een meisje van 19 jaar.pj Bij confrontatie werd zij door het meisje v. A. pertinent herkend. Het smaakt toch zóó lekker, en Moeder zegt dat ze nooit heeft geweten dat Cacao zoo goed» koop in het gebruik is, voor ze ons geregeld heeft gegeven.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2