Van Houten's RONA Cacao Zieken die weigeren te genezen. JANTJE WEET hoe lekker smaakt, en zijn moeder weet hoe gezond het voor hem is. RONA Cacao is een ideale dagelijksche drank voor kinderen. Voedend en toch licht verteerbaar. laatste ie een zeer kleine, van hoogetens 5000 gulden waarde. Op aandringen van de Amerikaansche regiering is door den bevelhebber van de rpgeeringstroepen te Piedras Negras (Mexico) een bevel uitgevaardigd tot vrijlating van den Amerikaanschen bur ger Clements Verjara. Volgens een andere mededesling ech ter kan dit bevel onmogelijk ten uitvoer worden gelegd, omdat Verjara den dag, nadat hij gevangen was genomen, reeds opgehangen is. Verjara had zich be klaagd, dat hem zijn paarden ontstolen waren. We hebben hier dus te doen meteen dergelijk geval als dat van Benton, met dit verschil alleen, dat de moord thans is gepleegd door de regeeringstroepen en niet door de rebellen. Het gouvernement van de Vereenig- de Staten van Amerika heeft ook aan de Nederlandsche regeering een voor stel gezonden betreffende de inrichting op internationalen grondslag van een comité, belast met de samenstelling van een werkprogramma voor de derde Vre desconferentie. Te Würzburg heeft een Spanjaard, die in zuidvruchten handelt, pestpokken gekregen. De smetstof heeft zich ver spreid en in het geheel zijn nu zeven gevallen in verschillende wijken aan gegeven. Het gemeentebestuur waar schuwt de burgerij tegen het houden van vergaderingen en zal zoo ruim mogelijke gelegenheid tot inënting ver schaffen. In de bosschen van Socerro, in Nieuw Mexico, is een jager, die onbekend ge bleven is, op gruwelijke wijze omge komen. Hij had een val gesteld voor groote roofdierenmaar door een on voorzichtige beweging van den jager klepte de val toe en werden diens han den er in vastgeklemd. Het was hem onmogelijk, zich te bevrijden. En blij kens den staat, waarin zijn stoffelijk overschot werd aangetroffen, moet de man levend verslonden zijn door de dieren voor wie de val bestemd was. De werkloosheid in tal van groote steden in de Vereenigde Staten heeft den laatsten tijd aanzienlijke afmetingen aangenomen. De in de Amerikaansche arbeiders wereld welbekende „generaal Coxey", die in 1894 groote vermaardheid heeft verworven door de leiding te nemen van een tocht van werkloozen naar Washington, gaat dat April a.s. her halen Coxey wil zich aan het hoofd stellen van 50.000 werkloozen in New York, die van daar den tocht naar Washington zullen aanvaarden. Ook uit andere groote steden, binnen een straal van 300 Engelsche mijl om Washington, moeten de werkloozen- contingenten op Wasgington aanhou den; en Coxey hoopt er een millioen te brengen en daarmee de regeerjng te intimideeren en te overtuigen van den geweldigen omvang der werkloosheid. Coxey beweert dat er thans 4 5 millioen werkloozen zijn in de Unie; maar dat zal wel enorm overdreven wezen. De vorige groote werkloozen-optocht van Coxey in 1894 leidde tot veel wanordelijkheden. Plaatselijk \ieuws. üeusden, 28 Fébr. Het voorjaar is in aantocht en als een aan wijzing voor een vroeg herleven van de Datuur komt men ons levende wespen en meikevers toon en. De eersten vertoonen zich reeds binnenshuis en de meikever zat reeds op een boom. Dat belooft wat; mis schien niet in het algemeen voordeel. Al ui kerk In de Woensdagmiddag gehouden vergadering van den gemeente raad is met algemeene stemmen benoemd tot veearts de heer J. Koopmans van Amsterdam. IKesofjen- De heeren P. Broos uit Heus'ien en A van Delft uit Waalwijk, zijn respectievelijk benoemd tot hoofd- en hulponderwijzer der R. K. Jongensschool alhier. Pussen- De witte geit welke hier een paar jaar geleden geregeld des avonds te zien was, is nu weer door een persoon gezien welke nooit heeft willen geloven dat zoo iets ooit te zien was. Hij verklaart nu bij hoog en bij Jaag het spook zelf te heb ben gezien. 's Gravemoer. Op Dinsdag 3 Maart zal het Nutsdepartement alhier het 5-jarig bestaan van het departement in ge zellig samenzijn vieren, waarbij mevrouw Ada van Duijl zal komen voordragen, ter wijl de nieuwe 's-Gravemoersche zangclub eenige zangnummers ten beste zal geven. Tevens zal alsdan de periodieke verkie zing van drie bestuursleden aan de orde zijn, terwijl in de pauze eenige lectuur van het leesgezelschap zal worden verkocht. Op verzoek van het bestuur der tuin en landbouwvereeniging, zal Vrijdagavond 6 Maart in het „Wapen van 's-Gravemoer" de heer E. Snellen, rij kstuinbouwieera ar te 's-Hertogenbosch, komen spreken over de groenteteelt op den kouden grond en over de fruitteelt. De stierenkeuring te Oosterhout, tot welk district ook deze gemeente behoort, is bepaald op 16 Maart a.s., nam. 2 uur. Herwjj tien. Zondagochtend tus- schen 5 en 6 uur is te Zaltbommel een roeiboot ontvreemd door G. S., 19 jaren, staande onder toezicht van den voogdijraad en den laatsten tijd werkzaam als timmer mansknecht te Gameren. Stroomafwaarts landde hij te Heilouw en stal bij G. van Anrooy een oliejas, schoenen en een konijn en bij de buren eenige bossen strooisel. Hij ging met dit alles weer in de roeiboot, maar kon niet verder dan Herwijnen komen, omdat hij bijna verongelukt was door onder een sleepkaan te komen, en toen op een der kribben terecht kwam. In Herwijnen werd hij aangehouden door den rijksveld wachter Braven boer, (het konijn had hij al te gelde gemaakt), die hem in arrest stelde en toen hij eene volledige bekentenis aflegde procesverbaal opmaakte. Dinsdag is hij voor den Officier van Justitie te Tiel geleid en in voorarrest gesteld. Nieuwentlfjk- De heer L. van Ber- kel, onderwijzer aan de chr. school alhier, heeft als zoodanig zijn benoeming naar Amsterdam aangenomen. Dinsdag 24 Febr. 1.1. gaf de christe lijke zangvereeniging „Hallelujah" uit Vrij- hoeve-Capelle alhier een uitvoering. Door den weled. heer A. den Dekker was hiertoe het Instituutlokaal welwillend beschikbaar gesteld. Na het zingen van ps. 150:1, heette de voorzitter allen hartelijk welkom. Alsnu werd overgegaan tot afwerking van het uitgebreid programma. Alle nummers vol deden uitstekend; een bijzonder woord van lof aan de solisten, die zich op zoo'n kra nige wijze van hun taak kweten. Nadat door den voorzitter de talrijke aanwezigen bedankt waren voor hunne belangstelling, werd geëindigd met staande te zingen ps. 72:11. We zijn er van overtuigd, dat ieder, die deze uitvoering bijwoonde, het met ons eens is, als wij haar welgeslaagd noemen. Ktaamsdonksveer. Donderdag avond vierde de afdeeling Raamsdonk van den N. C. W. B. haar elfde jaarfeest. Bij ontstentenis van den eere-voorzitter opende de voorzitter, de heer Schuppen, den feest avond met een hartelijk welkomstwoord. Uit de verslagen van secretaris en penning meester bleek, dat de vereeniging zich in gestadigen bloei mag verheugen en de kas der afdeeling over 1913 sluit met een batig saldo van f135. Gelezen zijn 35 boeken. Na de pauze werd de avond hoogst gezellig doorgebracht met muziek en zang, voor drachten en tooneelstukjes, die de vergade ring allen uitstekend bevielen. Te ruim elf uur ging men in opgewekte stemming huis waarts. De heer P. J. Kommers mocht dezer dagen het genoegen smaken een diploma te behalen als gewapend-beton-instructeur. In de plaats van den heer G. van Dalen, die wegens dienstplicht de gemeente verlaat, werd als onderwijzer aan de Veersche Chr. pchool benoemd de heer Uitenboogert, wiens vader voor ongeveer dertig jaar even eens onderwijzer aan deze school was. Het zoontje van C. v. S. had het ongeluk van een zolder van een in aanbouw zijnd huis te vallen en zich zoodanig te bezeeren, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Sleeuw ijk. De loteling J. C. van der Stelt, welke bestemd was om op 3 Maart a.s. voor de militie te worden inge lijfd is dezer dagen te Utrecht overleden. ¥een. Het fanfarecorps „Wilhelmina" ontving van haren beschermheer, den heer J. te Amsterdam eene gift van f 100. Dat bestuur en leden hiermee in hun schik waren laat zich begrijpen. Dat de morgensterren, ook wel ge noemd „vastenavondbloempjes", nog al waarde bezitten, mag zeker wel dienen het bewijs, dat aan den koopman T. voor «en partij dier bloempjes in zijn tuin staande te vergeefs f31 werd geboden. Er worden veel van deze bloempjes in deze omgeving opgekocht. D« kooplieden ie het te doen om de knolletjes. fVaalwfjk. M. Bakker had Vrijdag morgen 't ongeluk met haar rechterwijs vinger onder een ringmachine te geraken, waardoor eenige diepe wonden ontstonden. Dr. Zweens verleende de noodige hulp. W ijk Voor het bouwen van een woonhuis voor den heer C. Vos alhier, werd voor het timmerwerk het mmst ingeschre ven door C. Garstman, voor het metselwerk J. van Wijk en voor het verfwerk J. Ulje te Veen. Vergadering van den raad der gemeente 's Gravemoer op Donderdag 26 Februari 1914, ram. 3 ure. Aanwezig zijn alle leden. Voorzitter en secretaris is de heer D. Smits, burgemeester. Na opening der vergadering worden de notulen der voorgaande vergadering gelezen em onveranderd vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: 1. Besluit Ged. Staten d.d. 8 Januari j.l. G no. 251 tot goedkeuring van het raads besluit van 20 December 1913, regelende de pensioensbijdragen der gem.-ambtenaren. 2. Besluit alsvoor d.d. 21 December j.l. G no. 322, 3e afd. inzake verdaging der beslissing tot vaststelling der gemeente-be grooting over 1914. 3. Besluit alsvoor d.d. 22 Januari j.l. G no. 241, 3e afd., inzake goedkeuring der voormelde begrooting. 4. Verslag der commissie tot wering van schoolverzuim over 1913. 5. Verslag inzake de volkshuisvesting over 1913. 6. Koninklijk besluit d.d. 23 Januari j.l. no. 5 tot goedkeuring eener verordening tot heffing van hoofdelijken omslag in deze gemeente. 7. Besluit Ged. Staten d.d. 12 Februari j.l. G no. 204 tot goedkeuring eener wijziging van de gemeente-begrooting over 1913. 8. Beslissing van Ged. Staten d.d. 19 Februari j.l. G no. 232, 3e afd., in zake eene reclame op den hoofdelijken omslag over 1913 van C. T. 9. Schrijven Ged. Staten d.d. 19 Februari j.l., G no. 34, 3e afd., betreffende de toe passing van art. 9 bis, 2e lid, 2e zinsnede der wet van 24 Mei 1897, Staatsblad 156, over 1913. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter stelt aan de orde: I. Een adres van B. en W. van Velsen, d.d. Febr. j.l., litt. F no. 2/64 inzake het wetsontwerp tot verleening van ouderdoms rente aan behoeftigen. Overeenkcmstig dit adres wordt met algem. stemmen besloten een adhaesie-adres te zenden aan de Tweede Kamer der Staten-Ger.eraal om het wets ontwerp niet aan te nemen, met het oog op de finantieële en administratieve lasten daaraan voor de gemeente verbonden. II. Een ontwerp-besluit van B. en W. om met goedkeuring van Ged. Staten de gemeente-begrootingen over 1913 en 1914 te wijzigen, welk ontwerp wordt aangenomen. III. Aanwijzing van een deskundige tot het bouwen van een lijkenhuis op de alge meene begraafplaatsde heer P. Schellekens te Dongen wordt als zoodanig benoemd. IV. Een adres van het comité tot oprich ting eener kantwerkschool tot verkrijging van een verwarmd lokaal der openbareschool, teneinde aldaar de lessen te doen plaats hebben. Met algemeene stemmen wordt besloten voor dit doel een lokaal tot wederopzeggens af te staan. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter deze vergadering. Ifiinuenlanri. De directeur generaal der posterijen en telegrafie heeft bepaald, dat de af haling der aangekomen stukken die, zonder betaling van busrecht, op Zon en feestdagen aan de postkantoren op bepaalde tijdstippen kan geschieden, beperkt kan worden tot die soort van stukken, welke op die dagen in de bestelling worden opgenomen, aldus in het algemeen geen gedrukte stukken. In de memorie van toelichting tot het ontwerp-Treub wordt een, niet nood wendig uit de afschaffing van de ver plichte ouderdoms-verzekering voort vloeiende verandering van de Invalidi teitswet in uitzicht gesteld, waardoor de invaliditeitsrente met het klimmen van de jaren geleidelijk dalen zal, zoo dat zij zich ten slotte bij de ouderdoms rente zal aansluiten. Op 70 jarigen leef tijd houdt dan de invaliteitsreute op, en komt het pensioen er voor in de plaats. Te Helmond is het ten strengste ver boden zich in danshuizen te maskeeren. De fabrieksmeisjes hadden in de carna- vai-pret bijna allen bij wijze van mas ker, heur haren los voor het gezicht hangen en dansten zoo de tango. Een gelukkige gemeente, ja, één uit honderden, is de gemeente Horst, in Limburg. Daar betaalt men heelemaal geen gemeentebelasting Nu doet zich daar in verband met de Kieswet, de volgende eigenaardig- i heid voor Blijkens een bericht in de N. Venl, Ct., wordt n.l. aan de ingezetenen van Horst het volgende bekend gemaakt: „Ook dit jaar vestigen wij, met het oog op 't doen van vergeefsche moeite om gemeenteraadskiezer te worden, er de aandacht op, dat «ij, die niet wegens het betalen van Rijksbelasting op de kiezerslijst voorkomen door aangifte te doen als spaarbank-, grootboek-, huur-, loon- en examenkiezer niet het kiesrecht deelachtig worden voor het kiezen van gemeenteraadsleden, omdat het betalen van gemeente-belasting voor deze cate- goriën als eisch is gesteld en deze ge meente geen belastingen heft." Sedert bij Kon. besluit de mol ge rangschikt is onder de dieren, die te alle tijde geacht worden voor den land bouw nuttig te zijn, is gebleken, dat de uitwerking van de verbodsbepalin gen op het dooden, vangen en verhan delen van mollen in Zuid-Holland ge ring is. De commissaris der Koningin in deze provincie heeft thans den ge meentebesturen verzocht, geen onthef fing voor te stellen, indien niet de over tuiging bestaat, dat de mol werkelijk meer schade dan nut veroorzaakt. Dp commissaris der Koningin meent, dat geenszins moet worden toegegeven aan het verlangen van personen, die slechts beoogen, zich met het vangen van mol len eenige verdiensten te verschaffen. Hij zal dan ook alleen op ernstige aan vragen van gebruikers van gronden acht slaan. Aan hen, die voornemens mochten zijn om, afgaande op aanbiedingen van de „Danaher-Holton Company" te Min neapolis, naar de Vereenigde Staten te emigreeren, wordt aangeraden, alsvorens daartoe te besluiten, inlichtingen in te winnen bij het departement van Bui- tenlandsche Zaken. Woensdagmiddag is te Dordrecht een vergadering gehouden van den Bond van Machinisten, Stokers en Dekper soneel, betrokken bij de actie op de sleepvaart voor de stad en de beneden- vaart. We herinneren eraan, dat het per soneel een collectief arbeidscontract wilde afsluiten, evenals dat in de Rijn vaart is geschied. De reeders weigerden dit echter beslist en eischten daartegen alleen onderteekening van een contractje in zake staangeld. Over deze punten liep de strijd. Het personeel nu heeft het volgende besluit genomen „De vergadering, gelet op de tegen woordige situatie in het bedrijf en de halsstarrige weigering van de patroons, om met de arbeiders te confereeren, trots dit bij het beëindigen van het con flict op de Rijnvaart was beloofd, be sluit thans den strijd op te heffen nu door de patroons aan den heer Burge meester van Dordrecht is beloofd, dat alle arbeiders op hun plaats zullen te rugkomen, en de bestaande arbeidsvoor waarden zullen blijven gehandhaafd betuigen voorts hun erkentelijkheid aan den heer Burgemeester, die zich onmiddellijk bereid verklaarde, om in dit conflict bemiddelend op te treden". Men meldt uit Hairlem: Een fourier, De G. genaamd, is ge arresteerd in verband met de brand stichting in de infantcriekazerne. On regelmatigheden in zijn beheer gaven aanleiding tot de arrestatie. De vangst op Zuiderzeeharing is weer begonnen. Overal is men druk in de weer, de netten uit te zetten. Woensdag werd reeds de eerste Zuiderzeeharing aangebracht. Men meldt uit Steen wijk: Toen de koopman H. v. O. Dinsdag avond te Fuk (Steenwij kerwold) met sinaasappelen ventte, werd hij aange sproken door een paar z.g. zigeuners, die voorgaven sinaasappelen van hem te willen koopen. Zij weigerden echter deze te betalen en ontfutselden v. O. bovendien nog eenig geld. Toen van O. op betaling en teruggave van het out futselde geld aandrong, loste een lid van de bende een revolverschot en trof v. O. in het been. De vermoedelijke dader is op aanwijzing van den getrof fene gearresteerd en achter slot en grendel gezet. Naar uit Londen gemeld wordt, is Poutsma, een der gedeporteerden uit Zuid-Afrika door den voorzitter van het Ned. Verbond van Vakvereenigingen uitgenoodigd naar Amsterdam te komen ten einde deel te nemen aan de aldaar te houden betuigingen tegen de depor tatie. De datum, waarop die zullen plaats hebben, is nog niet bepaald. Poutsma zegt, de uitnoodiging met genoegen aan te nemen. Ongeveer twee jaren geleden werd te Made een woning gehuurd en in ge bruik genomen door een van elders komenden decoratieschilder, die zich Gerrit Maas noemde. Na die woning een half jaar te hebben benut, is hij vertrokken, zonder achterlating van adres, en heeft tot op heden ook niets van zich laten weten. In bedoelde woning werden door hem achtergelaten eenige meubelen, boeken, schildersgereedschappen en enkele ver sieringen. Daar de eigenaar der woning vermeent in de gegeven omstandigheden niet over de woning te mogen beschikken, werd door hem geen moeite gespaard den huurder op te sporen, doch tot heden zonder resultaat. Naar men thans verneemt, bevond zich dezer dagen de wachtmeester der marechaussee te Made om zich ter zake van een en ander op de hoogte te stellen en daarna te trachten in deze zonder linge zaak eenig licht te ontsteken. Waarlijk, bestaan er zieken die de genezing weigeren Men moet het ge- looven, wijl ondanks alle goede voor beelden, alle bewijzen, er nog zijn die hun bestaan doorbrengen met lijden, terwijl de anderen, verstandiger, geuezen en eindelijk het leven aangenaam vinden. Laten wij tot voorbeeld nemen hen die aan de maag lijden, een ziektö zoo neerdrukkend en wreed als er geen andere is. Men weet hoe snel en ge makkelijk de Pink Pillen deze ziekte genezen. Toch zijn er vele lijders aan slechte spijsvertering die voortdurend gemarteld worden en nog niet besloten zijn een proef met de Pink Pillen te nemen, en dit ondanks het steeds toe nemend aantal getuigschriften die wij bekend maken, van zieken in alle klassen der maatschappij afkomstig. O, wij zouden den twijfel begrijpen, indien wij geen bewijzen bijbrachten; maar wij brengen er altijd bij. Vraagt eens, bijvoorbeeld, aan vrouw Jean Wil kin, vruchtenverkoopster, te Ans (Luik), Goede Fortuinstraat no. 10 wat zij van de Pink Pillen denkt. Zij kan slechts voor u herhalen wat zij ons schreef „Ik heb het genoegen u te berichten dat ik volkomen genezen ben dank zij uwe Pink Pillen. Ik leed aan bloedar moede en vreeselijke maagpijnen. Ik had zonder nut vele middelen beproefd en was er toe gekomen niets meer te eten om niet meer zoo veel te moeten lijden. Gij begrijpt in welken moeie- lijken toestand ik mij bevond: ik die verplicht ben geheel den dag te werken. Zoodra ik uwe Pink Pillen genomen heb, is alles veranderd; mijne maag pijnen zijn verdwenen, mijn eetlust is weergekomen en mijne krachten ook." Zietdaar nu eene werkzame vrouw aau wie de Pink Pillen de gezondheid in weinige dagen hebben weergegeven, en voor welken uitgaaf? Enkele franken. Gefortuneerde menschen die van het leven willen genieten zouden aanzien lijke sommen uitgeven om een goede maag weer te vinden en zij verwaar- loozen een zeer goedkoop middel dat men zich in enkele minuten bij den eersten den besten apotheker kan aan schaffen, een middel dat verkocht wordt met de aanbeveling van allen die het genezen heeft. Maar wij moeten elkaar goed begrijpen. Onze genezen lieden spreken van de echte Pink Pillenzij spreken niet van wat men u kan voor stellen als even goed te zijn, niet in belang van uwe gezondheid, maar met het doel tot gewin. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdamvoor Htusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. Kerknieuws. PlIËDlkltËlIIITËIV, 1 Maart. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat), nm. 5,30 u. ds. Laatsman. nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. Loonschendijk, vm. 9,30 en nm. ds. Japchen, vm. bed. H. A., nm. nabe trachting. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. Waspik. Gistermorgen werd van de werf der firma Ruitenberg te water gelaten het stalen klipperschip „Zeeland", groot 250 tOD, voor rekening van den heer Goedhart te Sliedrecht. Dusseil. (Polder.) In het lokaal „Uw Koninkrijk kome" is Zondagnamiddag dienst, waarbij ds. Van Stein Callenfels zal voorgaan. Emsden, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm 6 u. da. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en Aalst, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Paddenburg. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Van Velsen uit Zuilichem. Aalburggeen opgaaf. Almkerk, vm. 9.30 u. dr. Montijn. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijkvm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylonïénbroekvm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, vm. 9.3Ó u. ds. Keek uit Zuilichem. Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch. Ger. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Doeveren, vm. 10 u. ds. Bastiaanse. Drongtlen, nm. 1 30 u. ds. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Plaats man uit Hooge Zwaluwe. Dussen, vm. 9,30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 u. ds. Van Rennes. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2