Het Land van flensden en lllena, de Langstraat en de Bommeierwaard. Rijwielen, O p geruimd, P. J. SGHETSELAAR, VERHUISD Willem 1. v. Rosmalen, Van Tuldenstraat 7, tegenover het Concertgebouw, 's-Bosch. Ho esters Abdijsiroop, Sd. Volksdrogisterij, Voor ROUW en TROUW. den Heerenhoeden JAN WORM, Hoogstraat, hoek Meistraat, Gorinchem. Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3339. Zaterdag 28 Februari. BIJVOEGSEL. Een partij gebruikte Heeren- en Dames worden tegen spotprijzen bij A. DE GRAAFF, Langendijk 144, GORCÜM. KLEERMAKERIJ. Modeartikelen. Militaire Équipementen. Tijdelijk Adres: Komt binnenkort zijn geachte clientèle bezoeken. vreest de Tering. "Verf "w st re rx, Lakken, Vernissen, Kwasten, Penceelen, Goud- en Zilverbrons, Drogerijen, Sponsen, Zeemen, enz. Voor Winkeliers nog speciaal lage prijzen. Zwarte en witte )assen en Strikjes, Fronts. Boorden en Dassen. O verhemden. H andschoene n Rouwbanden voor hoed en arm. Und van alten/- voob 1914. Coöp. Stoomzuivellabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", in Rijwielen, Naaimachines, enz., B'BROEK. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zender prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 7V# ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag middag 12 uur ingewacht. BUITENLAND. Een jeugdig ingenieur M. B. Balas- sanian de Manavas, die jaren lang werkte en studeerde in de Vereenigde Staten, gelooft dat hij het probleem heeft opge lost, waardoor de menschen absoluut veilig kunnen vliegen met toestellen zonder motor. Zijn meening is dat de vliegmethode van de vogels kan worden eigen gemaakt aan een machine zonder hun systeem van slaande vleugels. Hij verklaarde betreffende zijn ma chine die thans gebouwd wordt te Issy- les Moulineaux, aan een verslaggever der Herald o. m. het volgende: Voor een leek is er niet veel onder scheid te bespeuren tusschen mijn vlieg tuig en een gewonen eendekker, behalve wat de vleugels en het stuur betreft. Deze zijn juist geconstrueerd als de correspondeerende organen van een vogel en verrichten gelijke functies. Bij een vlucht maakt mijn machine dezelfde bewegingen als een vogel. De vogels zijn daarom in denzelfden zin opgevat en wanneer de wind van voren tegen het toestel waait, worden de vleu gels onmiddellijk naar achteren bewo gen. Komt de wind van achteren dan heeft het tegenovergestelde plaats. Bij het toenemen van de motorsnelheid gaan de vleugels automatisch achter waarts tot dat de hoogste snelheid is bereikt. Bij het afnemen der snelheid bewegen zich de vleugels voorwaarts. Ook is er geen mogelijkheid voor ongelukken door plotselinge daling. De bestuurder heeft slechts de vleugels naar voren uit te zetten, de machine verheft zich en de vleugels en de staart werken als een rem, waardoor de snelheid van dalen tot het minimum wordt beperkt en de machine horizontaal daalt en neerzweeft als een vogel zonder botsing met de aarde. Zou door een of andere reden de snelheid der machine plotse ling gedurende een vlucht verminderen, dan zullen de vleugels onmiddellijk en automatisch zacht voorwaarts glijden zoodat de machine vlak blijft drijven en een ongeluk wordt voorkomen. De bestuurder heeft alleen zijn handen nog om te sturen. De lengtestabiliteit is automatisch verzekerd door boven genoemde bewegingen der vleugels, die correspondeeren met de variaties der snelheid. De breedte-stabiliteit is door de inrichting, vorm en constructie der vleugels gewaarborgd. Het vliegtuig is met en zonder motor te gebruiken. De uitvinder houdt niet van een schroef, daar deze geen vol doende resultaten geeft, wanneer met geringe kracht wordt gewerkt. Hij heeft uitgevonden een voortdrijvend vlak, dat aan het voorste deel der machine is aangebracht. Een op en neerwaartsche beweging wordt op dit vlak overgebracht door middel van pedalen, die de be stuurder in beweging kan stellen met zijn voeten. Dit vlak varieert in stand bij elke beweging en regelt zich met de snelheid der vlucht, zoodat de vlieger niets te doen heeft dan het in beweging te houden. Het vlak kan ook gebruikt worden voor drijfkracht bij opstijging of daling. Bij Libourne (Frankrijk) heeft een gek met geweerschoten zijn 36-jarige buurvrouw gedood. Haar echtgenoot en andere personen, die hem wilden ont wapenen, heeft hij zwaar gewond. De gendarmerie en de bevolking omsingel den toen het huis, waar de moordenaar zich had verschanst. Uit een venster schoot hij op de menigte. De gendar merie heeft zich ten slotte van den gek meester gemaakt, na hem door rook uit het huis te hebben verdreven. N. R. Ct. Griekenland heeft de Bulgaarsche re geering meegedeeld, dat aan alle per sonen, betrokken in den laatsten oorlog, amnestie is verleend en dat niets de hervatting der diplomatieke betrekkin gen tusschen beide landen nu meer in den weg staat. Bij het Engelsche Parlement is een wetsontwerp ingediend om den uitvoer van paarden ter waarde van f 120, of minder te verbieden. Doel van het wetsontwerp is de verscheping naar Rotterdam, Antwerpen enz. van afge leefde en zieke paarden voor de slacht tegen te gaan. De dieren zullen vóór het vervoer geslacht moeten worden Voor de strafkamer van de arrondis sementsrechtbank te Elbing heeft Maan dag een dertienjarige scholier, Paul Tetzlaff genaamd, onder beschuldiging van moord met voorbedachtenrade, terecht gestaan. Eenigen tijd geleden had hij de zevenjarige eenige dochter van het echtpaar Becker te Tannsee met een ijzeren staaf doodgeslagen. De knaap, die nauwelijks over de bank, waarin men hem had geplaatst heen kon zien, had reeds vroeger een maand gevange nisstraf ondergaan wegens diefstal. In den loop der verhandeling bekende hij het meisje zonder gegronde reden ge dood te hebben, hij had haar alleen willen slaan en daar hij niets anders bij de hand had dan een ijzeren staaf, sloeg hij het kind hiermede en wel zoo lang tot de dood intrad. Het gerechts hof veroordeelde den jeugdigen moor denaar tot tien jaar gevangenisstraf. De historische kerk te Whitechurch in Schotland is door brand verwoest. Religieuse reliquieën van groote waar de gingen verloren. Ter plaatse is een suffragette-brochure gevonden. De „Teinps" verneemt uit Petersburg: De Russische aviateur Sibersky heeft drie vluchten gedaan, respectievelijk met 8, 14 en 16 passagiers. De laatste duurde achttien minuten. Donderdagmiddag heeft in 'n anyline- fabriek in de voorstad Rummelsburg, bij Berlijn, vermoedelijk tengevolge van het springen van een ketel een hevige ontploffing plaats gehad, waardoor de geheele fabriek instortte en alle venster ruiten in den omtrek barstten. De puinhoopen raakten onmiddellijk na de ontploffing in brand, zoodat het opruimingswerk zeer bemoeilijkt wordt. Het terrein, waarop de anyline-fabriek stond, biedt een vreeselijken aanblik. Boven den ontzettenden hoop steen, glas en ijzer steken slechts twee ijzeren reservoirs uit. Tot nu toe zijn 7 dooden geborgen. Drie menschen worden vermist. De Britsche gezant te Washington, heeft den Britschen consul te Galveston opgedragen zich naar El Paso te be geven, ten einde een onderzoek in te stellen naar de omstandigheden, waar onder de terechtstelling van Benton heeft plaats gevonden. De Engelsche minister van buiten- landsche zaken en Acland, de onder minister, hebben in het Lagerhuis duide lijk gezegd, dat Engeland om den dood van Benton niet in Mexico tusschen beide zal komen. Alleen de Vereenigde Staten, zei de minister, kunnen in die streek invloed uitoefenen en verkrijgen dat er recht geschiedt. Wij zelf hebben geen mid delen om in die streek invloed te oefenen. De onderminister zei: Het herstel van den vrede in Mexico is een doel, dat wij ernstig wenschen bereikt te zien, maar het kan niet door tussehenkomst van Engeland geschieden. Wij zijn dan ook niet van plan om eenige poging van dien aard te doen, want ze zou zoowel ijdel als onpolitiek zijn. De Amerikaansche correspondent van d« Times herhaalt, dat men in Ame rikaansche kringen een interventie door de V. St. onvermijdelijk acht. Niet om dat dit door Engeland van de Unie ver langd wordt, maar omdat het geduld van het Amerikaansche publiek uitge put is. De openbare meening en de pers in de Vereenigde Staten hellen over tot de meeniug dat interventie in Mexico overmijdelijk is geworden. Aldus schrijft de N. R. Ct. Generaal Villa zoo re deneert men was de eenige troef in het politieke spel van president Wil son, die al zijn hoop om Huerta te ver jagen, op hem had gebouwd. In de laatste maanden heeft Villa echter maar weinig militaire talenten getoond en zich aan de geheele wereld doen kennen als een gewetenloos ban diet. Als president Wilson de anarchie in Mexico niet bestendigd wenscht te zien, staat hij voor de keus: óf de zijde van Huerta te kiezen, óf tot interventie over te gaan. De correspondent van de Times te Washington gelooft dat van beide kwa den het laatste, de gewapende tussehen komst, zal worden gekozen, zij het dan ook met veel tegenzin. Sommige Amerikaansche bladen, o.a. de Tribune, bepleiten het zoeken van samenwerking met Brazilië en Argen tinië. De tegenzin om tot interventie over te gaan zal in de Vereenigde Staten nog toenemen door een verklaring van generaal Wood, den chef van den ge- neraleu staf, dat het leger voor een expeditie in een vijandelijk land niet gereed is. In een lezing te New-York deelde Wood mede, dat de Vereenigde Staten niet meer dan 30,000 man be schikbaar hebben om dadelijk in het veld te zenden. Ongeveer 60,000 man zijn hier en daar verspreid, in hoofd zaak op de Pnilippijnende nationale militie kan, als men ze onder de wa penen roept, een voldoende leger leve ren, maar het zou heel wat tijd kosten, ze op voet van oorlog te brengen, Wij Amerikanen aldus de gene raal denken oorlog te kunnen voeren zonder ernstige voorbereiding, maar als wij ongelukkigerwijze in een ernstig conflict werden gewikkeld, zou blijken, dat we allerminst berekend zijn voor de verantwoordelijkheid, die een groot rijk nu eenmaal moet kunnen dragen. Ofschoon Wood met geen woord over Mexico repte, was zijn gehoor toch on der den indruk, dat. zijn rede een ernstige waarschuwing aan de regeering inhield. Voor eerste klas ADVERTENTIEN. Genderen. KOTEB. Gerechtigd tot het voeren van het Itjjk^hoferinerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.55 per K.G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzeudingen a rembours door geheel Nederland. >9®' Alléénverkoop der „Hutchinson" Banden; Agent der „Klaas Baving Rij wielen" en „O. K. Motorrijwielen". Tandtechnicus, f 3- per stuk, met langdurige garantie. Spreekuren 95 Hoest gij, fluimt gij, kucht of niest gij, zijt gij zwaar verkouden: besef dan dat de tering U beloert. Acht Uw kwaal niet te licht, gij staat bloot tering, asthma of chronische bronchitis te krij gen. Zelfs als gij schijnbaar genezen zijt kan Uw sluimerende kwaal op den eerstvolgenden guren dag met dubbele hevigheid uitbarsten. Luister naar onzen welgemeenden raad: Ge bruik onmiddellijk de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo. Dan zult gij alle schadelijke gevolgen voorkomen en spoedig grondig en blij vend genezen zijn. De Prijs per flacon van 230 gr. f 1.van 550 gr. f 2.van 1000 gr. f 3.50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Eischt rooden band met handteekening van den Generaal-Agent: L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar te Heusden bij H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; Aalst: G. v. d. Zalm; Almkerk: S. van Drunen AndelJ. G. Schouten Besoijen: D. van Hel voortürunen (N.-B.) L. v. d. Lee, Wed. J. Sikkers Zoon BussenJ. J. Paes (ienderen B. de Graaff(iiesseu J. van Vugt; llank (Dussenpolder)A. van der Pluijm Heijmans Meeuwen: G. Sterkenburg; Nieuwendijk: R. Roniijn; Veen: J. Vos Bz.VlijmenH. v. Wordragen b. d. VenWerkendamC. P. Cornet; Woudricliem: G. Wilhelm; Wijk: G. Vers velt en M. Schouten en bij alle Drogisten en de meeste Apothekers. Hoogen steen weg, 's Hertogenbosch, is het aangewezen adres voor droge en aangemaakte Prima kwaliteiten voor laagste prijzen. - Groote sorteering In <le nieuwste modellen. P|AN0's mBrmmm garantie KUNSTSPELenELECTR: PIANO'S. VLEUGELS is HET ADRES ÏÏI^-KESSELS'KON.FABRIEK. TILBURG VRAAGT CATALOGUS OOK TERMIJNBETALING hi vs i ia\m zuiverend en borstversterkendis een krachtig geneesmiddel tegen asthma, bronchitis, pleuris, influenza, slijm en kinkhoest, de hevigste verkoudheid, den hardnekkig sten hoest, alle borstkeel- en longaandoeningen en voor komt de tering.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 5