Van Houten s CACAO V^ksthosLdoXósi moVnu kwa/rw, J/a wfimiA ixa/n, iiiólmTOnd£axxiaxj(r?X(wrii^m Jkb/rta jèrwi^nmk,éj:icwnxm $raiRe/r l^iwrdm. De Pink Pillen alleen hebben haar kunnen genezen. muur van de gevangenis geplaatst en gefusilleerd. De laatsten waren zelfs gedwongen over een heuvel van lijken te klauteren om hun plaatsen voor de terechtstelling in te nemen. De Engelsche regeering tracht van het Lagerhuis de goedkeuring te krijgen voor een subsidie van 370 duizend gul den, die noodig zijn voor een nauw keurig onderzoek van de bewegingen van het ijs in het Noorden van den Atlantischen Oceaan. De waarschijnlijkheid bestaat aldaar, dat de toestand van het ijs in den loop van dit jaar ongunstiger zal zijn dan het vorige jaar. In het jaar 1913 zijn weliswaar ten allen tijde ijsbergen waargenomen op dit gebied, doch zij waren betrekkelijk gering in aantal en ook klein, althans op de lijn van het trans Atlantische wereldverkeer. De kaarten, in Maart uitgegeven door de meteorologische stations geven echter meer te denken. Reeds vroeger in Janu ari werden bij het eiland Belle Isle aan de zeeëngte tusschen Labrador en New Foundland ijsbergen geconstateerd en eveneens merkte men zuidelijk onder den 46steu breedtegraad en 49sten gr W.L., dus ten O. van den grooten New F «undland Bank, de aanwezigheid van ijsbergen op. Den 30sten Januari moest een groote stoomboot zijn koers belang rijk wijzigen, om het ijsgevaar te ont loopen en ook moesten verscheidene schepen met bestemming voor Canada naar het Zuiden uitwijken. Van de Westkust van IJsland verneemt men dergelijke berichten over de vermeer dering van ijs. Eenige groote visschers booten hebben daar tengevolge van het ijs ernstige averij opgeloopen. Plaatselijk Hieuws. llenitien, 21 Maart. Woensdag 1.1. gaf de Commissie voor de Teekenschool, afd. dept. Heusden van de Maatsch. tot Nut van 't Alg., eene tentoon stelling van het geleerde door de leerlingen over het afgeloopen jaar. De teekenschool is een ruim vertrek, dat aan alle eischen der hygiëne voldoet en dat zeer doelmatig is ingericht. Het bestuur bestaat uit de heeren Van Gendt. K. A. van Rijswijk en Steinz; de leeraren zijn de heeren D. N. Visser, J. A. Boeren en P. H. van Alphen; de laatste meer voor rekenen, Ned. taal en vormleer. De wanden zijn versierd met modellen voor hand- en lijnrechtteekenen. Onder de eersten vinden we tal van gipsvoorwerpen, afgestaan door de Commissie tot vervaar diging van Kunstvoorwerpen, secretaris jhr. Van Riemsdijk. Onder de teekeningen, die allen gerang schikt waren naar de verschillende am bachten der leerlingen, kwamen bij die voor het smidsvak bizonder uit hetgeen vervaar digd was door H. Bakx te Heusden en Bouman te Andel. Bij het lijnteekenen bleek C. van Strien, G. van Rijswijk te Veen, Colet en A. P. Kramer te Genderen, zeer vermeldenswaard. Alle leerlingen in die at'deeling ontvangen eene schets van den leerbar en werken die dan te huis uit. In het handteekenen waren Andr. Fuster te Wijk, Colet en Van Strien, reeds boven genoemd, en Bertus Kuijpers te Nederhemert, matadoren in het tee&enen naar gipsen en andere voorwerpen. Bij het metselwerk kwamen bizonder uit J. Zonneveld te Veen en A. J. van Hooren te Herpt. Wij doen hierbij een greep uit het geheel en kunnen het werk van de ruim 25 leer lingen niet alles stuk voor stuk behandelen. Mogelijk hebben we dan ook wel verdien stelijk werk overgeslagen, doch dan is dat niet met op?et geschied. We eindigen met een woord van lof aan het bestuur en aan de leeraren; beiden hebben alle eer van hun werk en voor de moeite die ze zich in het belang der aan komende jongelingschap willen geven. Als vervolg op de tentoonstelling had des avonds ten zeven ure eene prijsuttdeeling plaats. De heer Van Gendt, voorzitter der teeken cursus, opende de vergadering met een kort woord, waarna de heer Hilwig in eene goed doorwrochte rede het nut van het teeken- onde-wijs schetste, beginnende met het tijd vak der gilden en eindigende met den tegenwoordigen tijd, waarin elk goed vak man met eere genoemd mag worden. Vervolgens werden met korte toespraken de prijzen uitgereikt aan die leerlingen, die getoond hadden zich de grootste moeite te getroosten en door vlijt en g'drag zich ii zonderheid hadd n onderscheiden. De volgende prijzen werden alsnu uit gereikt als: le prijs: C. van Strien, Heusden, (Orléon- passer in étui). le prijs: A. Furster, Wijk, (passerdoos). 2e G. van Rijswijk, Veen,(waterpas). 3e B. Colet, Genderen, (schietlood). 4e A. Kramer, (2 celluloid driehoeken). 5e J. Zonneveld, Veen, (teekendoos en penseelen. En hiermede was de plechtigheid afge loopen en keerden allen opgewekt huis waarts. Dezer dagen is te Oudheusden komen aanloopen een flink gebouwde (vermoede lijke) trekhond, reu, schouderhoogte ruim 60 cM., grijsgeel, met donkerder rug en lange staart, had een stuk dik touw om den hals. De rechthebbende hebbe zich te vervoegen bij den brigade-commandant der Kon. Marechaussee, alhier. Dinsdag werd met goed gevolg te w iter gelaten van de scheepswerf van de heeren De Haan en Oerlemans, alhier, een motor boot, lanv 23 M., breed 5 M., hol 1.70 M., groot 95 ion, voor rekening vaT de Wed. Balnikker, beurtschipper te Ter Neuzen. Ongeveer 14 dagen geleden werd een sambre-schip te water gelaten voor Holland- sche rekening, waarna de kiel gelegd werd voor een Rijnschip, eveneens voorHolland- sche rekening. Onze gemeente en het daartegenover- liggend eiland Nederhemert en verschillende plaatsen in den omtrek ondervinden thans de zegeningen van de heropening van den Maasmond Leefden we toch nog onder dezelfde con ditiën vm vóór ruim 10 jaar, dan stond bij dezm hoogen waterstand onze stad circa een meter onder den waterspiegel en moes ten we de haven met schutb».lken afsluiten en verder met hooge kistingen het invallen in de stad tegenhouden en was op het eiland Nederhemert elk woonhuis een eiland. Nu loopen de aanlegplaatsen der stoombooten wel onder en geeft dat ongerief, maar verder marcheert alles zijn gewonen gang en het eiland Nederhemert heeft niets geen hinder van de wassende rivier, die elders algemeen eene angstige spanning veroorzaakt. Tot klerk op de Griffie van het Kan tongerecht alhier is aangesteld de heer D. van Hemert Johz. te Hedikhuizen. Naar wij vernemen is bij het College van Regenten der Godshuizen alhier een verzoek ingekomen van de heeren De Haan en Oerlemans, scheepsbouwers, om het ter rein, waarop vroeger de kazerne stond en thans als tuingrond worden gebezigd, voor 99 jaar of minder in erfpacht te bekomen, om daarop te bouwen 7 werkmanswoningen met erf. Door het College is in beginsel besloten aan het verzoek gevolg te gevenechter voorloopig voor slechts dertig jaar en onder verschillende bepalingen, waarover in een volgende vergadering nader kan worden beslist. Werkendam De christelijke ge mengde Zangvereeniging „Soli Deo Gloria", directeur de heer A. G. van Duist, hoopt in de Nutszaal, op Woensdag 25 Maart a.s. eene uitvoering te geven. Het programma bevat 13 zangnummers en 5 samenspraken, zoodat het een genoegelijken avond belooft te worden. Door de bouwvereeniging „Werken dam Voo-uit" is besloten als bet type voor de woningen door den Inspecteur wordt goedgekeurd, over te gaan tot aankoop van een gedeelte van den Pieckenpolder, alwaar men dan voorloopig een 20-tal woningen zal bouwen. Tot bestuurslid in plaats van den heer mr. J. A. van Tienhoven, die deze gemeente metterwoon heeft verlaten, is ge kozen de heer J. de Klerk. Naar we vernemen, is te Nijmegen van schipper B. Ruitenberg alhier, een zoontje verdronken van 5 jaar. WUk Bij den winkelier v. B. heeft men 's nachts niet minder dan 8 jonge vruchtboomen vernield. Het ware te wen- schen, dat de daders eens konden worden opgespoord, ze zouden hiervoor een flinke straf kunnen oploopen. Het Polderbestuur dezer gemeente heeft in de j.l. gehouden vergadering be sloten de bermen der wegen voortaan te verhuren. Mocht dit besluit bij sommige ingezetenen eenige tegenkanting ondervin den, de meesten juichen het echter toe. Thais zijn dan ook alle perceelen reeds verhuurd. In deze gemeente zijn niet minder dan 38 personen, die krachtens art. 369 en 370 der Invaliditeitswet een rente van f 2,per week ontvangen. Onze dorpsgenoot de heer D. Roeland, thans hoofd der school te Nieuwveen (Z.-H.) is als zoodanig benoemd te Westzaan. Capelle- Dezer dagen werd door onze stierenvereeniging „Vooruitgang zij ons stre ven''1 een prachtige één-ja-ige fokstier aan gekocht te Akkrum (Fr.) Het dier kost den enormen prijs van f600. De Joagelingsvereeniging op Geref. grondslag is voornemens, evenals vorige jareD, een spreker uit te noodigen, ten einde het nut van zulke vereenigingen meer en meer verbreid worde. Zij heeft daarvoor geïnviteerd ds. H. Thomas, predikant te Leiden. In geval ZijnEerw. komt, zal de spreekbeurt gehouden worden in de tweede week van April e.k. Kaatsheuvel. Door de Maatsch. tot Exploit, van Staatsspoorwegen (dienst weg en werken) is na onderhandsche aan besteding aan de firma H. Michaël Zonen (machinale houtbewerking) te Loonschen- dijk, opgedragen het maken van deuren, ramen, enz., voor 97 bergplaatsen. Glossen. In deze gemeente is een geval van typhus geconstateerd. Het is te hopen, dat deze zoozeer gevreesde ziekte zich niet verder zal uitbreiden. Zondagmorgen omstreeks 11 uur zag de molenaar H. A. Kant uit de molen van de Andelsche en Giessensche weiden, welke hij pas had stop gezet, rookwolken opstijgen. K. liep daarop terstond in den molen en kwam spoedig tot de ontdekking dat het remmingswerk had vlam gevat. Gelukkig was de waterbak goed gevuld, zoodat de brand, welke nog niet vee) om vang had, spoedig door K. gebluscht werd De wrijving bij het stopzetten was ver moedelijk de oorzaak van den brand. Aalst. Wegens het zeer hooge water is de stille wacht langs de dijken aangesteld. Gameren. Men is alhier begonnen kistingen op de Waaldijken aan te brengen. Hfjswf}k. De gemeenteveldwachter J. van St. Maartensdijk heeft tegen 1 April zijn ontslag als zoodanig aangevraagd. Raamsdonk.De 12-jarigeM.Oome balanceerde over een in de Melkhaven lig- genden mast, verloor echter 't evenwicht en ging kopje onder. Door G. Koopmans werd de kleine waaghals bijtijds gered. Veen. Het vee, vooral pinken, zijn tegenwoordig hoog in prijs en is er met deze fokkerij nog al wat te verdienen. De koopman V. had er in 't najaar een viertal stuks gekocht. Thans heeft hij ze weer ver kocht en verdiende aan dit viertal eene winst van circa f 250, Sprang. A.s. Maandagavond hoopt de chr. zangvereeniging „Excelsior" haar 30jarig bestaan feestelijk te herdenken. Op 16 Maart 1.1. herdacht de schoen maker W. van der Hoven alhier, den dag dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij den schoenfabrikant J. D. Goedhart. Bij deze gelegenheid werd door genoemden fabrikant aan zijn knecht een flink cadeau aange boden. Slaamsdonksveer. Donderdag avond kwamen eenige heeren in de oude openbare school bijeen ter bespreking van plannen tot oprichting van een neutrale afdeeling van het Groene Kruis. Deze bij eenkomst werd op uitnemende wijze geleid door dr. Quirijns. Het bleek al heel spoedig, dat allen ge voelden de wenschelijkheid van oprichting een er afdeeling, die omvatten zou: Raams- donk, Raamsdonksveer en Geertruidenberg, uit welke laatste gemeente brieven van instemming waren ingekomen. In beginsel werd dan ook tot oprichting besloten. Een commissie van voorbereiding met het oog op propaganda-avond, geschriftverspreiding, voorlichting, enz. enz., werd noodig geoor deeld. Als commissieleden werden door de ver gadering gekozen: le. Dr. Quirijns, 2e. A. F. v. Seters, 3e. C. Sneep, 4e. A. J. Lankhuijzen, 5e. J. M. Krijger (Geertruidenberg). Voor zoover aanwezig, lieten dezen zich de be noeming welgevallen en hopen met vollen moed aan het werk te gaan, opdat binnen zeer korten tijd onze gemeente een nuttige, zoo niet de nuttigste vereeniging zal rijk zijn, bestaande uit een groot, zeer groot getal leden, allen doordrongen van de zegenrijke werking van zoo'n afdeeling. Herpt- De tijd is daar, dat men aan den veldarbeid dient te beginnen. Door den overvloedigen regen en kwelwater verkeeren de landerijen in een toestand, dat hieraan niet gedacht kan worden. Het jaar 1914 heeft zich aan den land man en den arbeider tot heden wel van een slechte zijde doen kennen. Aeclerheuiert. Als 't getij ver loopt, moet men de bakens verzetten, zoo denkt ook de heer O. van de Werken er over, die zijn hengst Ludwig opruimde en in diens plaats twee prachtige hengsten aankocht, o.a. den Belgischen hengst Helios, waarmede hij verleden jaar zooveel succes had. lAelseind. Toen de landbouwer E. Vos met een zwaar beladen kar hooi de stoep afreed, kantelde waarschijnlijk door een rukwind het voertuig. Wonder boven wonder had het jonge paard geen letsel bekomen. Alleen het tuig was be schadigd. A lm kerk.. De heer B. Rouw bos is door de alhier opgerichte fok- en contro- levereeniging benoemd tot controleur. Mieuwend|jk. Voor delandbouw- vereeniging „Vooruitgang" alhier, trad j.l. Maandagavond op de heer Derksen van Enschede, met het onderwerp „voorheen en thans". De spreker wist het publiek aange naam bezig te houden. Aan het slot werden nog een serie lichtbeelden vertoond. Donderdagmiddag geraakte op de nieuwe loswal alhier, het 4-jarig dichtertje van den hooischipper Ant. Pluijm, woon achtig in Dussenpolder te water. De moeder die juist aan wal kwam, kwam nog net vroeg genoeg om haar lieveling te grijpen. Na zeer veel werk mocht men er in slagen de levensgeesten op te wekken. Kerknieuws. AImkerk- In de Herv. kerk alhier is benoemd tot organist de heer D. de Ruiter. Aalburg. Als notabelen der Ned. Herv. kerk zijn herkozen de h.h. H. Wij- gers en J. Kolff. I\GF.ZO\nF\ Te Geertruidenberg, zijn vroegere woon en werkplaats, werd Zaterdag 14 dezer de WelEdelgestrenge beer A. Blok, sinds meer dan 30 jaren schoolopziener in het arrondis sement Heusden, begraven. Tal van autori teiten, vrienden en vereerders van den overledene waren opgekomen om van hun sympathie en waardeering te getuigen voor den man, die door zijn werkzaamheid het onderwijs zijn gansche leven zoo belangrijke diensten heeft bewezen en zoozeer de vriend schap zoo van hen, die boven als beneden hem geplaatst waren, had gewonnen. De naam Blok zal stellig voortleven in de on derwijzerskringen als die van een man, die een voorbeeld was van arbeidslust en wel willendheid, want noode toch vernamen de onderwijzers in dit arrondissement onlangs, dat hun schoolopziener op 1 April a.s. zou aftreden. Helaas, de avondrust werd niet zijn deel. Nog midden in zijn arbeid over leed deze nestor op 81-jarieen leeftijd. Aan de groeve werd de overledene herdacht achtereenvolgens door den heer districts schoolopziener, die de verdiensten en de werkzaamheid in een treffende rede herd acht en erop wees, dat de overledene eervol zijn taak had volbracht en dat de vruchten van zijn werk vele warendoor den heer Prinsen, onder-voorzitter der arrondissementsverga dering, die sprak namens de onderwijzers en den vaderlijken vriend van hen, die in de scholen arbeiden, een laatsten groet kwam brengen, kwam danken voor al het goede hun gedaan en tenslotte door Z. Excellentie, generaal Van Seters, die als oud-leerling van den heer Blok, namens de vroegere leerlingen van het instituut te Geertruiden berg, den leermeester kwam huldigen, die een schare van jongelieden den weg wees en voorthielp naar eervolle posities en wederom releveerde de noeste werkkracht, de energieke persoonlijkheid, die den ont slapene kenmerkten, zijn toewijding aan hen, die aai zijn zorgen waren betrouwd. Nadat een familielid den sprekers dank had gezegd voor de eer, den overledene be wezen, verliet de stoet onder den indruk van dit afscheid, het kerkhof. In den heer Blok is een man van b«teekenis heengegaan. Hij ruste in vrede. Mejuffrouw S. van der Lingen, geb. van ter Mei, wonende te Utrecht, Hoog straat 26, schrijft: „Gedurende langen tijd heb ik geleden aan voortdurende vermoeienis, hoofd pijnen en maagpijnen, gepaard met brakingen. „Na vele andere geneesmiddelen in genomen te hebben zonder het minste succes, heb ik eindelijk gebruik gemaakt van de Pink Pillen, na de genezingen te hebben gelezen, die door de kranten werden gepubliceerd, en op raad van vrienden, die zich goed bij dat genees middel hadden bevonden. Ik heb het genoegen te verklaren, dat de Pink Pillen mij hebben verlost van de hier boven genoemde kwalen en mij mijn gezondheid hebben weêrgegeven." Er volgt dus uit hetgeen hier vooraf gaat, dat de Pink Pillen deze persoon hebben genezen, terwijl andere genees middelen het niet hadden kunnen doen. Het geval komt veel voor en dat bewijst wel de groote kracht der Pink Pillen als opwekker van het bloed en verster ker van het zenuwstelsel. De Pink Pillen geven rijk en zuiver bloed met iedere pil, wat dus zeggwi wil dat gij met iedere ingenomen pil nieuwe levens kracht aan Uwe verzwakte organen bij brengt. Dadelijk hernemen die organen hunne normale werking en de ziekte toestand, die alleen veroorzaakt werd door de slechte werking van een of meerdere organen, houdt op. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdamvoor Htusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. H! mie nl an <9. Naar het „Hbld." verneemt, is tot dusver nog aan geen enkelen pensioen gerechtigde in dienst der gemeente Amsterdam pensioen toegekend op grond van de Rijkspensioenwetten. In afwach ting daarvan zijn bereids van gemeen tewege voorschotten aan pensioenge rechtigden toegekend. Vóór 1 April moeten aan het Rijk een groot aantal gegevens, verband houdende met hun aanspraak op pen sioen, verstrekt worden omtrent alle ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente. Waar het hier een totaal van ongeveer 12000 personen betreft, is het zeer twijfelachtig, dat die gege vens intijds zullen kunnen worden in gezonden. Te Enkhuizen had Dinsdag bij den Oostdijk een treurig ongeluk plaats. W. Visser Vzn. en P. Burger Gzn., beiden van Andijk, zouden met een schuitje een vlet uit zee halen, die door den storm was losgeraakt en ronddreef nabij Kooishoofd. Door den hevigen wind sloeg het vaartuigje om en ge raakten beide inzittenden te water. Bur ger wist zich met veel moeite al zwem mende te redden, maar Visser is jam morlijk verdronken. De omgekomene was gehuwd. Donderdagmiddag begaven zich drie personen uit Boxtel in een bootje op dtu Dommel. Door de hooge waterstand was de stroom zeer sterk en sloeg het bootje om, zoodat twee der inzittenden zijn verdronken. De derde, W. v. d. Langenberg, kon zich aan een der pij lers van de Zwaanschebrug vasthouden en zich zoodoende redden. De namen der omgekomenen zijn J. van Giers- bergen, een bejaard arbeider en Muse laars, een 12-jarige jongen. Het lijk van Giersbergen is opgevischt, dat van Muse laars is met den stroom meegedreven. Bij lossing van een vuilnisbak uit Amsterdam aan de plemping te Aals meer werd boven op de lading het lijkje gevonden van een pasgeboren kind, gewikkeld in een wit broekje en eenig papier. Het lijkje is door de politie aldaar in beslag genomen. Rechercheurs hebben te Rotterdam M. G., J. A. W. van K. en M. V ,drie bekenden van de politie aangebonden, die verdacht worden de daders te zijn van verschillende diefstallen te Gorin- chem gepleegd, tijdens de onafhanke lijkheidsfeesten daar iD de vorige maand gevierd. De officier van justitie te Dor drecht had hun aanhouding verzocht. Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende telegram van den gouverneur-generaal van Ned -Indië betreffende pestgevallen op Java en Madoera gedurende het 14-daagsche tijdvak van 25 Februari tot 10 dezer. Afdeeling Malang, 324 nieuwe pestgs- vallen, 296 dooden. Toeloengagoeug 1, Kediri 29, Bangil 3, Ngawi 1, Soera- karta 1 en Berbek 2 doodelijke gevallen. Madioen, 40 nieuwe gevallen, 35 dooden. Soerabaja, 48 nieuwe gevallen, 49 dooden. Paree, 42 nieuwe gevallen, 38 dooden. Magetan, 14 nieuwe gevallen, 13 dooden. Pamekasan, 11 gevallen, 6 dooden. Pa- soeroeau, 2 nieuwe gevallen, 1 doode. Omtrent het onderhoud dat de leden van den R. Kath. zuidelijken Patroons bond van Tabaks- en Sigarenfabrikanten met den minister van financiën hebben gehad, deelt de „Meierijsche Ct." het volgende mede: De heeren bovengenoemd hebben bij den minister den indruk gekregen, dat de minister het artikel sigaren als genot middel zwaar wil belasten. Zoo zwaar zelfs, dat het oatwerp-debietrecht van zijn voorganger daarbij vergeleken kin derspel is. Met één millioen kan de minister absoluut niets doen, zegt bij. Wat den vorm betreft kon nog geen enkele mededeeling worden gedaan, omdat daaromtrent nog niets was vast gesteld. Donderdag schreef men o. m. uit Grave omtrent den hoogen waterstand aan de N. R. Ct.: Sedert gisteravond is de Maas voor deze gemeente zeer sterk gewassen, namelijk 18 cM., zoodat de peilschaal hier thans 10 M. 80 boven N.A.P. aan wijst. Men heeft de overlaatkade van de Beersche Maas over een lengte van meer dan 4500 M. door kisting en grond opgehoogd om de Maas te keeren. Daar men vreesde, dat men, wegens gebrek aan arbeiders en materialen, de Maas toch niet tegen zou kunnen hou den, heeft men vannacht om 4 uur te Escharen, Gassel en Beers de noodklok geluid en zijn heden te Grave bij bek kenslag de arbeiders opgeroepen om aan de overlaatkade van de Beersche Maas te gaan werken, zoodat thans wel meer dan 300 man aan die kade a«,n het werk zijn. Voortdurend brengen de boeren met wagens de noodige materialen als planken, balen, stroo, mest, enz. aan. Heden heeft een detachement vesting artillerie uit Goriuchem met een der aan de Maaskade te Grave staande ka nonnen een seinschot gelost, om den menschen in den omtrek den ernst van den toestand bekend te maken. Daar Venlo heden nog 46 c.M. was seint, vreest men, dat de Maas heden niet tegengehouden zal kunnen worden, temeer daar het water reeds op ver schillende plaatsen over de kisting stroomt. De Amsterdamsche paleis-raadhuis kwestie schijnt nog steeds op het doode punt te staan. Zooals bekend is, is door B. en W. van Amsterdam schriftelijk aan de Regeering gevraagd, tot welke tegemoet koming zij bereid z u zijn, behoudens goedkeuring door de Staten-generaal om te bewerkstelligen dat men het paleis op den Dam aan zijn oorspronkelijke bestemming zou teruggeven en tevens te Amsterdam een waardig koninklijk verblijf zal worden gebouwd. Tot dien stap zijn B. en W. overge gaan, toen, na de beslissing in geheime raadszitting, de kwestie op het doode punt wns gekomen en uit den boezem van den raad pogingen in het werk werden gesteld, om de zaak weer uit de moeilijke positie te helpen, waar ze in geraakt was. Bij den jongsten storm is een oever- afschuiving ontstaan aan de Noordzijde van den Nijspolper onder Ossenisse. De afschuiving bedroeg van 50 tot 600 Meter en was tot 90 c.M. diep.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2