Afaiidfiimakers. Openbare Verhuring. W. QUAADVLiET, Piano- en Orgelonderwijs, Eene Stoomleerlooierij 5. Een Huis met Erf en Fabrieksgebouw P. J. SCHETSELAAK r Ie 3 pCt. Tijlgeesl-Oliliïatieii zijn Men valt U aan zijn Godin's Keukenfornuizen. Hortier Konen, KUNSTTANDEN beïooMe bij bet Nieuwsblad toof bet Laid van Heisdei en Altena Tai Zaterii 21 Maart 1914, No. 3345. verkoopen verhuren, W er eldber oemd. 5 bekwame Mandenmakers, Faillissement N. V. La Vauqueline en den Heer J. F. Dallen, Notaris C. KNOOK, Notaris Kerkhoven, te Werkendam, 130 Hectaren Weiland, Muziekonderwijzer te VUGHT, Schuur en Tuin, 4. Een HEERENHUIS met Erf en Tuin, VERKOCHT: De Machineriën, Langendijk 144, GORGÜM. tt nu Verdedigt U! „Verkoudheid" it t> dij siroop, G-roote Sorteerii Geëmailleerde FarnÉen, Hoek's Gasovens en Gasfornuizen, Hoogstraat, Gorinchem. T A fn UP A TTi? Méc. Dentist. Kerkstraat 48, BUITENLAND. De Belgische minister van oorlog werd Dinsdag van liberale zijde geïn terpelleerd over den toestand van het leger. De interpellant trachtte aan te toonen, dat de laatste legeruitbreiding in werkelijkheid slechts een geringe vermeerdering van het aantal man schappen beteekende, dat de artillerie munitie en paarden te kort had, dat de vestingen in slechte conditie zijn, dat vooral in Antwerpen een volkomen chaos heerscht, kortom dat het leger niet slagvaardig en het land niet tegen vijandelijke aanvallen beschermd is. Ook wees de spreker erop, dat België van de firma Krupp afhankelijk is, en dat zoo spoedig mogelijk aan dezen wantoestand een eind moet worden gemaakt door steun aan de Belgische geschutindustrie. Een rijk inwoner van de stad Nelson (Nieuw-Zeeland) Thomas Cawthorn, heeft voor den bouw van een observa torium 150,000 gulden beschikbaar ge steld. Het gebouw zal op een berg in de nabijheid der stad opgericht worden. Deze plaats is zeer gelukkig gekozen het klimaat van Nelson, waar per jaar 2500 uren zonneschijn geconstateerd worden, is voor astronomische waarne mingen zeer geschikt. Door het nieuwe observatorium wordt de gaping van 150 lengte-graden gevuld, die tot nog toe tusschen de beide observatoria te Mount Wilson (Californië) en te Kodai-kanaal (Zuid-Indië) bestond. In de toekomst is het dus mogelijk gedurende al de 24 uren van den dag de zon waar te nemen. Maandagmiddag heeft mevrouw Cail laux, echtgenoote van den Franschen Minister van Financiën, in het bureau van de „Figaro" den hoofdredacteur van dit blad, met 3 revolverschoten doode- lijk gewond. Deze laatste, Calmette genaamd, had in zijn blad herhaaldelijk den Minister zwaar beleedigd. Toen Caillaux de tijding van dezen moordaanslag vernam, diende hij onmid dellijk zijn onslag in. Calmette is aan de gevolgen van dezen aanslag over leden, en mevrouw Calliaux naar de vrouwengevangenis St. Lazara gebracht. In dezelfde cel hebben ook Louise Michel, Thérèse Humbert, mevrouw Steinheil en andere beruchte vrouwen hun vonnis afgewacht. De moordenares is zeer onder den indruk van de gevolgen van haar daad. De rechter van instructie te Parijs, Boucard, die deze tragische zaak in handen heeft, achtte het noodig het verloop van het drama ter plaatse vast te stellen en begaf zich daartoe met het parket naar de redactie van de „Figaro." Nadat eenige foto's waren genomen van het vertrek waar Calmette gedood werd, begon het ondervragen der re dactieleden, die weinig anders konden mededeelen dan reeds bekend is. Er bleek uit, dat het drama zelf geen tien seconden heeft geduurd. Calmette moet nog om zijn bureau zijn heengeloopen, nadat mevrouw Caillaux de revolver uit haar mof haalde om zich voor de kogels te beschermen, helaas zonder dat hem dit iets hielp. Mevrouw Caillaux wordt geen oogen- blik alleen gelaten. Haar echtgenoot mocht Dinsdag twee keeren even met haar spreken's ochtends alleen, 's mid dags vergezeld van het tienjarig doch tertje uit het eerste huwelijk van me vrouw Caillaux, met Leon Clarette. Om ongemerkt weder te kunnen vertrekken, liet Caillaux zijn eigen auto voor de gevangenisdeur wachten, om op de binnenplaats der gevangenis een huur auto te bestijgen. Zijn stiefdochtertje mocht nog eenige oogenblikken bij haar moeder blijven. De verkooper van het repeteerpistool, waarmede mevr. Caillaux de misdaad bedreef, is komen verklaren, dat hij haar echtgenoot en ook haar zelf zeer goed kende, daar Caillaux altijd zijn jachtgeweren bij hem liet nazien. Me vrouw Caillaux was niet in 't minst opgewonden toen zij de Browning bij hem kocht, en liet zich in alle kalmte het laden en het gebruik van het wapen uitleggen, dat zij noodig had, daar zij 'n grooten autotocht ging maken, naar zij verklaarde. Mevr. Caillaux heeft Labori, den be kenden verdediger van Dreyfus, met hare verdediging belast. De familie Calmette zal zich civiele- partij stellen in het strafgeding tegen mevrouw Caillaux; zij zal worden ver tegenwoordigd door mr. Chenu. De weduwe van Calmette was juist in een scheidingsproces tegen haar echt genoot gewikkeld; de scheiding was echter niet uitgesproken. De moeder zal nu ook opkomen voor haar min derjarigen zoon. Ook de broeders van den overledene zullen in de actie deelnemen. Omtrent Engelands buitenlandsche politiek schrijft de N. R. Ct. Bij de beraadslaging over een besluit, waarin aandacht wordt gevraagd voor den politieken en strategischen toestand, heeft de Engelsche minister van buitenl. zaken, een algemeene politieke verkla ring afgelegd. Engeland houdt zich aan zijn over eenkomsten, zei hij. Die overeenkomsten zijn van belang voor handhaving van den vrede. De minister herhaalde Chur chill's verklaring betreffende de Middel- landsche Zee. Het vlootprogram kon niet een prijsgeving van die zee genoemd worden, maar er kan geen sprake van zijn daar een buitensporige zeemacht te onderhouden die sterker is dan die van alle andere staten. Het beginsel voorde Engelsche 7loot moet daar zijn, dat zij opgewassen is tegen elke waarschijnlijke samenwerking van vloten. Grey sprak voorts over de toekomst van Turkije en de Egeïsche eilanden. Engelands politiek is het, al zijn diplo- matieken invloed aan te wenden om de onschendbaarheid van het Turksche ge bied te bewaren. De Engelsche regeering heeft nog pas van de Porte de nadruk- kelijkste verzekering ontvangen, dat het in Turkije de zaken in orde wil brengen en het geen aanval op buren in den zin heeft. Grey verdedigde de beslissing van de mogendheden ia zake de Ege- ische eilanden. Londensche bladen melden eerst nu, dat minister Winston Churchil, na afloop van zijn te Bradfort gehouden rede, door een aantal woedende mannen en vrou wen overvallen is, tegen wie de politie hem tevergeefs trachtte te verdedigen. Een man brak door het cordon agenten heen en sloeg den minister zoodanig met den vuist op den mond, dat het bloed hem uit de lippen sprong. Chur chil wilde zijn aanvaller juist te lijf gaan, toen deze door een politieagent tegen den grond geslagen werd. De politie drong daarop den minister met geweld naar het station, waar Churchil nog juist den tijd had in den vertrek- kenden trein te springen. In de vestibule van het parlements gebouw werd Maandagavond een kleine in manskieeren vermomde vrouw ge arresteerd, in wier zakken zich een hondenzweep bevond. De gearresteerde was een jonge aanhangster van mevrouw Pankhurst en wachtte op een gelegen heid, om een der ministers af te ranselen. De Zweedsche bark „Trifolium" van Gothenburg naar Bahia leed aan de Zuidwestkust van Engeland in een vree- selijken storm schipbreuk. De kapitein en vier der bemanning verdronken, terwijl vijf matrozen door de kustwacht na groote inspanning gered werden. Toen de noodseinen der „Trifolium" vernomen werden, snelde de kustwacht van Sennen met het pijlentoestel naar het punt der kust, waarheen het schip gedreven werd. Kapitein Alsson hield op de kust aan, doch het vaartuig ge raakte op een klip. De eerste golf, die daarop over het dek sloeg, nam den kapitein en vier man mee. De overigen redden zich in het touwwerk. Een vuur pijl werd afgeschoten, doch viel zoo, dat hij de verongelukten niet meer bereiken kon. Nog een matroos werd overboord geworpen, aan wien het echter gelukte een lijn te grijpen en zich tegen de kust op trekken. JL)e eerste officier der kustwacht ijlde hem te hulp. Ver scheidene malen werd de officier door de golven terug geworpen en ernstig gewond, maar tenslotte kon hij den man aan wal brengen. Een andere ma troos, die in zee gesprongen was, werd op dezelfde wijze gered. De overige mannen in het touwwerk waagden ein delijk ook den sprong in de golven, de ijzeren mast viel met hen in het water en doodde een der zwemmers, de overigen werden gered, waaronder de eerste officier van het schip, die beide beenen gebroken heeft. Twee lijken zijn aangespoeld. De hevige storm, die gedurende de laatste dagen in bijna geheel Europa heeft gewoed, en in sommige landen de kracht van een orkaan verkreeg, heeft op vreeselijke wijze op de Fransche kust huisgehouden. Calais, Dieppe, H&- vre, Brest, La Rochelle en nog andere plaatsen aan de kust hebben zwaar te lijden gehad. De stoombootdienst tusschen Boulog ne en Folkestone moest tijdelijk worden opgeheven. Te Dieppe moesten de pas sagiers uit Parijs met bestemming naar Engeland hun reis afbreken, daar het wegens den hevigen storm onmogelijk was, de haven te verlaten. De kust tusschen St. Valèry en Criel is zwaar geteisterd. Vijf stoombooten te zamen met 40 man aan boord, zijn vermoedelijk vergaan. Te H&vre werd een pier in aanbouw aan stukken geslagen, waar door voor 720.000 frs. schade werd be rokkend. Twintig stoombooten werden bij Arcochon op het strand geworpen. Bij Mers steeg da zee tot een buiten- Voor eerste klas gewone hoogte en het omliggende land staat een halven meter onder water. In verscheidene plaatsen is de grond zoodanig doorweekt van zeewater, dat een aantal villa's zijn ingestort. In Rouen stortte een muur van het artil lerie-arsenaal in. Een vrouw en haar zood die tegen dien muur bescherming tegen den woedenden stormwind hadden gezocht, werden verpletterd. Te Belle Isle woedde een ontzettende orkaan. Golven van niet minder dan 250 voet hoog bedreigden de omstreken met al- geheele verwoesting. Ook te Bordeaux en omstreken heeft de storm onbereken bare schade aangericht. In het grensplaatsje Anholt heeft de politie Donderdag een meisjeshandelaar uit Gurzenich gevat, die de dochter van een landbouwer naar Amsterdam wilde overbrengen. ADVERTENTIEN. Aan de Stoelen- en Mandenfabriek der Firma GEBRS. KLIJN te Drunen kunnen geplaatst worden welke geheel zelfstandig Koffermanden en alle soorten Burger-Mandenwerk kunnen maken. Indiensttreding direct, vast werk.. te Kaatsheuvel- te Andel, zal op Donderdag 36 Haart bij Inzet en op Wrfjdag 3 April bij Toeslag, telkens om ft 58 uur, in Hotel „De Gouden Leeuw" van den beer VERWIEL te Waalwijk, publiek (Onder Eoon-op-Zand.) zal Woensdag ft April f9ft4, nam. 9 uur precies, in bet Café „Weduwe D. L. VAN DER WIEL", aan den Sasdijk, te deWerken, publiek voor het Seizoen 1914, onder Werkendam Pr» Dnftftpn op Steenenmuur (N. O. gedeelte), Klein Zalmpje (Z. gedeelte), Pannekoek (N ge deelte), Keizersguldenwaard, Buiten-Noord en Hoogenpolder. Alles in perceelen en dagelijks aan wij zing. in het bezit van gunstige certificaten van leerlingen en oud-leerlingen, be richt bij deze, dat hij nog enkele uren beschikbaar beeft voor de gemeente Reusdentot het geven van tegen een honorarium van 1 Gulden per les en per uur. 1. niet Erf, en daartoe beboorende bijge bouwen en stoomketel met ventilator te Kaatsheuvel, groot 17 Aren. 2. Een HEERENHUIS met voor koop 1, groot 10,45 Aren. 3. Een nieuw gebouwde Stoomschoenfabriek en Erf, naast koop 1, groot 3,95 Aren.- voor koop 3, groot 5,96 Aren. te Waalwijk, groot 4,07 Aren. Voorts worden op flaarl voor- loupig in bovengenoemde Looierij en Schoenfa- j briek aanwezig als: 1 groote horizontale stoommachine pl.m. 75 p. k., 1 verticale stoommachine pl.m. 20 p. k., 1 dynamo met schakelhorden en electrische lampen, 1 ontvleesch machine, 2 walkvaten, 1 uit- rekmachine, 2 coudreuses, 1 lederstrij kma- chine, 2 lederstolmachines, 2 glansstootma- cbines, 1 vel lenslij papparaat, 1 ledermeet- machine, 1 ledervetreservoir, transmissie met poulies, 1 oude stoomketel, 1 acy teleengasont- wikkelaar (80 pitten), 1 ledersplitmachine, 1 lederwals, 1 zolenrismacbine, 8 zwikblokken, 1 bakopnagelmachine, 1 slij papparaat, 1 groote contrefort8chalmmachine met rollen en slij papparaat, 1 gecombineerde uitpoets machine met kantscbrooimachine, 2 zolen- bimsmacbines, 1 doornaaimachine met pek- apparaat, 1 dubbele kantenzetmacbine, 1 hakkenschuurmacbine, 1 hakkenschrooima- cbine, 1 acbterlapbrocbemacbine, 1 hakken- uitkortmachine, 1 kantenfreesmachine, 1 steekopzetmachine, 1 dubbele automatische zolengladmachine, 1 groevenopenmaakmar chine, 3 lederstanzmacbines, 1 groevensnij machine, 1 aflapmachine, 1 bouten-pea- macbine, 1 reform zwickmachine, 1 kleine contrefortscbalmmacbine, 1 groefopener, 1 automatische ringmacbine, 2 kuoopbeves- tigermachines, 3 uitpoetsmachines, 1 links-1 armstikmachine, 1 lapmachine, transmissie 1 met poulies en 1 gasmotor 15 P.K. met transmissie en poulies. De koopers der fabrieken hebben het recht om de machines over te nemen tegen ver goeding van 5 pCt. Aanvaarding der fabrieken 6 April, de buizen 15 Mei. Betaaldag 15 Mei a.s. Catalogus op aanvrage verkrijgbaar bij den Notaris. Coöp. Stoomznirelfabriek „OP HOOP VAN ZE OEN", denderen. KOTElt. KAAS. Gerechtigd tot het voeren van het R(|k«hotermerli. (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.60 per K.G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembours door geheel Nederland. Tandtechuicus,' f 3 - per stuk, met langdurige garantie. Spreekuren 9—5 vil. U U S J L. J. VEERMAN, Heusden. Acht dien vijand niet te licht, gij hoest, en voor dat gij bet beseft, zijt gij aangetast door de flüfluenxA en staat gij bloot Attilinitfiiyder of Teringlijder te worden. Voorkomen is beter dan genezen. Meem bij het minsto kuchje, den geringsten hoest, als gij niest, rilt, fluimt, zoodra gij een verkoudheid hebt, Uw toevlucht tot de beroemde Klooster Sanela Paulo I Gij verdedigt U daarmede tegen alle borst-, keel- en longaandoe ningen, Asthma, Bronchitis, Pleuris, Catarh, kink- en slijmhoest, den hardnekkig sten hoest, de verwaarlooste verkoudheid, Influenza en zelfs tegen de Tering. Gij doodt daarmede de ziektekiemen, zuivert en versterkt de borst. Prijs per flacon van 230 gr. f 1.van 550 gr. f 2.van 1000 gr. f 3.50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Eischt rooden band met handteekeniug van den Generaal-Agent: L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar te Heusden bij H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; Aalst: G. v. d. Zalm; Almkerk: S. van Drunen; AuilclJ. G. Schouten; Besomen: D. van Hel voortDruaea (N.-B.) L. v. d. Lee, Wed. J. Sikkers Zoon DassenJ. J. Paes Genderen B. de GraaffGiessea J. van Vugt; Hank (Dussenpolder)A. van der Pluijm Heijmans Meeuwen: G. Sterkenburg; FiieuwendijkR. Romijn; Veen: J. Vos Bz.Vlijmen: H. v. Wordragen b. d. Ven; Werkendam: C. P. Cornet; Woudrichem: G. Wilhelm; Wijk: G. Versvelt en M. Schouten en bij alle Drogisten en de meeste Apothekers. VERKRIJGBAAR IN Gegoten, Geëmailleerd en Vernikkeld, ingericht voor Kolen en Gas. met en zonder décor. branden zuinig, geven geen aanslag. nieuwste systeem met 4 jaar schriftel. garantie. TfLunSktanden f 9,Gebitten t 49, Volledige behandeling van Mond- en Tandziekten, w. o. trekkingen, beslist pijnloos. Informaties kosteloos. Billijk tarief. Consult dagelijks van 96 uur, des Zondags van 912 uur. De operatieve behandeling geschiedt door 'n bevoegd arte. J üv'VV' -DJLvj3L V Jjj, o.b. Poetkantoor, 's-Doseb. PIANO'? i H m W garantie 10 JAAR GARANTIE KUNSTSPEL en ELECTRPIANO'S. VLEUGELS is HET ADRES jjUP^KESSELS'KOM.FABRIEK. TILBURG VRAAGT CATALOGUS OOK TERM'Jt/BETAUNG Gij wordt aangevallen door dien grooten deugniet, dien men noemt. f's> f. Pt?

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 5