Aan de Moeders, voor hare Dochters! Pink Pillen. Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. doodde 230 inwoners, wondde nog veel meer en nam honderden inwoners ge v ngen. In eerstgenoemde plaats zijn t ee Noorsche zendeling, Christens n en Vatsaas, met hunne vrouwen. Om trent hun let is niets bekend. IMaaiseiyk Nieuws. Neusden, 28 Maart. Bij het Donderdag j.l. te Breda gehouden examen iD nuttige handwerken, slaagden de dames A. van der Beek te Dussen en H v. d. Heuvel te Wijk, leerlingen der Rijksnormaallessen alhier. Gemeenteraadsverslag, waarin geen belangrijke zaken, zal in ons volgend num mer worden opgenomen. Het water voor de stad blijft lang zaam vallen, zie de „waterhoogte". Als ech ter Maastricht weer wassend water blijft aangeven, zal hier de toestand nog wel vooreerst dezelfde blijven. Het aanvoeren van vee naar en van de stoom booten geschiedt over noodbruggen, zeer lastig voor het te vervoeren levend materiaal. luht Baldadige handen hadden het slui je opengezet op het veerblok. Dienten gevolge is het land van het „blok" bijna geheel onder water gezet, wat natuurlijk voor de eigenaars, welke daar hunne per- eet len hebben, minder aangenaam is. Het duurt een heele tijd voor het water hiervan weer is opgeruimd. IftesotJeil. Een zoontje van J. Blok had Woensdag 't ongeluk met zijn hoofd op de kant van een deksel te vallen waar door een hevig bloedende wonde ontstond en geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. Capelle. Den heer C. Mes alhier zal vanwege het Rijk een kunstbeen verstrekt worden, gezien hij in dienst een ongeval heeft gekregen, waardoor amputatie van dit lid noodzakelijk was. Deze week had de visscher A. R. het geluk in „het Eendennest" een prachtigen otter te vangen. Hij heeft het dier verkocht voor f20. Op 8 April e.k. zal door onze rede rijkerskamer „Vriendentrouw" haar reeds lang aangekondigde uitvoering, ten bate van het Hoefijzerverbond, worden gegeven in de zaal van L. F. van Dongen. Onze zangV' reeniging ,,'t Rozenknop je" hoopt op Donderdag 16 April e.k. haar voorjaarsuitvoering te geven in de zaal van L. F. van Dongen. 's dra vemoer. De heer B. Ver hoeven van Loonschendijk is werkzaam ge stald als volontair ter gemeente-secretarie alhier. Op Dinsdag 21 April, des vóórmid- dn;:s 11 ure, zal te Oosterhout, tot welk district ook deze gemeente behoort, eene premiekeuring van stieren gehouden worden. Met den waterstand blijft het nog steeds treurig gesteld. De buitenpolders B'aan geheel blank, doordien met de hooge vloeden de polderkaden gedurig overloopen. Het polderbestuur is stee 's ijverig in de weer om de kaden voor groote schade te bewaren. Door het actief optreden van den heer Burgemeester is zelfs een doorbraak voorkomen door des nachts met eenige manschappen een gat te gaan dichten. Zeer verlangend wordt naar een hoogen wind uitgezien, die alles weder boven water moet brengen. Kaatsheuvel. Het verbouwen der drie openbare lagere scholen is gegund aan J. Honers te Tilburg. De twee scholen onder Kaatsheuvel voor f1537.en die te Loon op Zand voor f1053. Dezer dagen zijn bij Adr. Kops alhier een zestal leggende kippen gestolen. In den naburigen tuin werd den volgenden morgen een der deren gevonden. De vermoedelijke dader is al weer een hond. De heeren M. en W. van Nieuwstadt zijn voornemens hunne stoomschoenfabrie- ken binnenkort te combineeren. Dan zal de zaak gedreven worden in de fabriek der oude firma. Onze geachte commies-dienstgeleider. df heer J. J. de Ru ij ter, zal met ingang van 1 Mei naar Amsterdam worden overgeplaatst. Mederhemert. Bij de Woensdag gehouden verpachting van koescnaren op de Arkenswaard was veel animo. De koe- scharen gingen grif voor f 57,tot f 63, van de hand, terwijl de paardenscharen f 60,opbrachten. Terwijl de rietdekker G. O. met zijn kar, beladen met bossen riet, voor een paar karren met steenen bevracht, wilde uit wijken, geraakte het voertuig met een der wielen in de dijkhelling, zoodat alles om laag tuimelde. Den hit kon men nog bij tijds uitspannen, de kar was ernstig be schadigd. Raamsdonk. Onze dorpsgenoot A. de Bruin Hzn., is benoemd tot hulpbe steller aan het hulppostkantoor alhier. Toen J. Matthijsen van Waspik voor het café „Floris" uitweek vooi een hond, die hem bijten wou, scheelde het maar weinig of hij was terecht gekomen onder een auto, waarvan de chauffeur echter nog de tegen woordigheid van geest bezat door een forschen draai aan 't stuur een groot ongeluk te voorkomen. Bij gebrek aan goed leidingwater zou de 5-jarige J. Klerkx zich maar eens te goed doen aan het reine nat der Melkhaven. De peuter duikelde voorover doch J. Blom had het genoegen den dorstigen drenkeling x>p het drooge te brengen. Met veel moeite werd de dreumes bijgebracht. Raamsdoiiksveer. Het perso neel der bijzondere school werd door de benoeming van den heer C. Stoffels, uit N ij kerker veen, tot len onderwijzer aan de L. O. klasse, gebracht tot zeven. Alzoo binnen een jaar een vermeerdering van diie leerkrachten. ipran^' j l. Maandag ontstond in den schoorsteen bij G. J. alhier begin van brand, wat nog gelukkig bijtijds kon ge doofd worden. Maandagavond herdacht onder leiding van haar 2e voorzitter, de heer J. van Beek, de chr. zangvereeniging „Excelsior" haar 30 jarig bestaan. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de aftredenden allen herkozen. Het meer opgewekte gedeelte van dezen feest avond werd doorgebracht met het houden van voordrachten en werden de leden door de dienende „Martha's op flinke wijze ont haald. Hoogst voldaan keerde een ieder in het middernachtelijk uur huiswaarts. Veen. Met de werkzaamheden op den akker wil het maar niet vlotten. Op ver schillende plaatsen staan de aardappelen reeds eenige dagen geschoten en men kan maar niets beginnen. Het spitten is niet' te verrichten, en wat nog gedaan is, is ten gevolge der vele regens slecht. In geen jaren J was om dezen tijd van 't jaar zoo weinig i verricht als thans het geval is. Waspik. Op de door B. en W. dezer gemeente vastgestelde kiezerslijst komen voor 408 kiezers voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal en de Prov. Staten en 406 kiezers tevens ook voor den Gemeen teraad. Als een zeldzaamheid kan worden medegedeeld dat bij den heer G. B. alhier een konijn is geboren met vijf pooten. Dat het diertje veel bekijks heeft is te begrijpen. De echtgenoote van V. I. alhier, vond dezer dagen bij gelegenheid van den schoon-j maak twee muntbiljetten. Denkende dat deze nog geldig waren, wilde zij ze in een winkel wisselen Groot was echter haar te leurstelling, toen zij vernam dat de briefjes geen waarde meer hadden. Thans heeft zij zich bij request tot den Minister van Fi nanciën gewend, met verzoek haar het ver lies te vergoeden. De heer Anton Kemmeren, slager alhier, kocht deze week een prachtige paasch- koe van den heer H. Langerwerf. Deze reuzenschot weegt niet minder dan 1700 pond bruto en 1000 pond schoon. Wel een bewijs, dat ook in Waspik goede veefok kers zijn en dat de heer K. zijn dorpsge- nooten met Paschen op een lekker stukje vleesch trakteeren wil. WUk. op de kiezerslijst zooals die door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is vastgesteld, komen voor 329 kiezers voor de Tweede Kamer, 328 voor de Provinciale Staten en 310 voor den Ge meenteraad. Rinnenland. Naar het U. D. van particuliere zijde verneemt, is van de beide Nederlandsche officieren Snellen van Vollenhoven en Doorman, die op het einde van de vorige maand naar Koritza (Albanië) waren vertrokken, tot dusver nog geenerlei bericht ontvangen. Naar de Tel. meldt, heeft ook het lid der Tweede Kamer, jhr. mr. Van Nis pen tot Sevenaer (Nijmegen) zijn vrij kaart voor de spoorwegen aan de maat schappijen teruggezonden. Tot 5e wethouder is te Amsterdam gekozen de heer Wibaut, (s.d a.p.) Op 26 April zal, mede op aandrang van het Ministerie van Oorlog, het Nederlaodsch Gymnastiek-Verbond te Amsterdam een demonstratie geven van de oefeningen, bedoeld in art. 70 der Militiewet (6V9 maanders). Het Nederlandsch Gymnastiek-Ver bond zal daaraan laten deelnemen tur ners uit alle deelen des lands, aldus verdeeldGewest Noord-Holland 50, waaronder 25 buiten Amsterdam), Ge west Zuid Holland 25, Middengewest, Gewesten Zeeland, Zuidergewest, Gewest Friesland elk 4, Noordergewest 2. Alle deelnemers moeten het geheele program afwerken om aldus gegevens te krijgen omtrent de onderdeelen, waarin zij het minst geoefend zijn. Naar wij vernemen zal de minister van oorlog deze demonstraties persoon lijk bezoeken. Tegenwoordig, zoo wordt aan de Maas bode" geschreven, kan men zich voor alles verzekeren. Zou er nog een enkele zaak overblijven? Verzekering op het leven, tegen ongelukken, bij verlies van oog, voet, hand, portemonnaie, sleutels enz. Verzekering bij trouwen, studeeren. Zou er nog iets te vinden zijn Ja toch. Daar juist ontving ik van een Haag- schen koekbakker een circulaire, waarbij hij voor een klein bedrag mij wil ver zekeren twee maal per week een ledige taartdoos te doen bezorgen. Hoe grootsch, hoe chic voor de buren, nietwaar Twee maal per week de koekbakker aan de deur. De taartdoos kan dan de ham. en de vioolkist-aardappelmand gezel schap houden. Te Montfoort is in de worstfabriek, op last van den burgemeester ruim 500 K. G. gezouten vleesch in beslag ge nomen, dat door een directeur en op zichter van het abattoir te Utrecht, als bedorven en schadelijk voor de gezond heid is afgekeurd. Al het vleesch is onder politie toezicht onbruikbaar ge maakt en in den grond gestopt. Voortaan mag in Montfoort geen dood vee worden ingevoerd vóór 7 uur 's morgens en na 8 uur 's avonds. Door de weinige val op de boven- rivieren loopt 't water op de beneden rivieren zeer langzaam weg terwijl 't door de groote watertoevoer der zijri vieren niet te verwonderen zou zijn, als er straks nog was te constateeren viel. De landbouwer J. de Groot, van Ha- velte, bevond zich gisterenmiddag met paard en rijtuig, waarin zijn vrouw en buurman A. v. d. Helm, bij de Lokbrug aan de Smildervaart. Het paard schrikte en kwam met het rijtuig in de vaart terecht. Met groote moeite zijn de Groot en zijn vrouw gered, v. d. Helm en het paard zijn verdronken. Te Dordrecht is, terwijl de moeder even afwezig was, een kind met vuur in aanraking gekomen en aan de ge volgen hiervan bezweken. Kantongerecht Heusden. Uitspraken van 26 Maart 1914. Rijwiel zonder licht: H. A. L., Meeu wen, 14 dagen, aangehouden. Voertuig zonder licht: C. K., Andel, f 4 of 2 dagen. Trekhondenwet: C. H. V., Dussen, 14 dagen aangehouden. Openb. dronkenschap: G. P. v. H., Almkerk, 14 dagen aangehouden G. P., Werkendam, f 10 of 3 d. Loopen op anders grond: G. v. d. B., Werkendam, f 2 of een week tucht school. Valsche naam opgeven: B. B., zwer vende, f 25 of 10 dagen. Vischdelict: G. A. S., Almkerk, f 5 of 3 dagen. Drankwet: J. A. K., Oudheusden, f 25 of 10 dagenJ. P., Dussen, 14 dagen aangehouden. Prov. wegenregl.: A. C. O., Vrijh.- Cappel, 14 dagen aangehouden J. V., Kaatsheuvel, vrij. Mol vervoeren: C. K., Veen, vrij. Arbeidswet: Ch. v. B., H'huizen, f 2 of 1 dag. Bezoekers te laat in herb.J. v. B., H'huizen, f 5 of 3 dagen. Pol. verord. Woudrichem, R. V., Wou- drichem, 14 dagen aangehouden. Rijwiel zonder licht: J. V., Veen, f3 of 2 dagen. De Kantonrechter te Zaandam, uit spraak doende in de zaken van C. Br., A. C O., C. R, H. V. en D. O. te Zaandam, en aan wie was ten laste ge legd, dat zij als agenten der N. V. „De Tijdgeest" ten verkoop in voorraad heb ben gehad 3 pCt Obligatiën 20e Serie eener premieleening ten laste dier Ven nootschap, zijnde deze stukken in wer kelijkheid aandeelen in eene loterij, waarvan de bij de loterijwet van 1905 vereischte toestemming niet was ver leend: Ontsloeg beklaagden van alle rechtsvervolging. Het slotbedrijf inzake den moord, geruimen tijd geleden gepleegd op den Perzischen suikerbakker Murad Bay in de Wagenstraat te 's-Gravenhage, is thans afgespeeld. De moordenaar, de Griek Georgos Andrelos, die bediende bij het slachtoffer was en, na langen tijd onvindbaar te zijn gebleven, ein delijk in Griekenland gepakt, werd is thans bij arrest van het gerechtshof te Patras wegens den moord op Murad Bay veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. De Leeuwarder rechtbank heeft S. K., 19 jaar, arbeider te Westergeest, die zich voor den dienst ongeschikt liet maken door zich een vinger te laten afhakken, veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf. Tegen den leeftijd van vijftien jaren vermageren de jonge meisjes dikwijls. De mooie kleur der wangen, de schitte ring der oogen, het rood der lippen, de levendigheid van den geest en van het verstand verdwijnen. Zij worden zorgeloos en prikkelbaarzij lijden aan schele hoofdpijnen, zij hebben kringen om de oogen en zijn voor hare beang stigde moeders een voortdurende bron van onrust. Van waar komt die ver andering? Wat kan mijn dochter weer gezond maken Dat zijn de vragen, die zich aan den gepijnigden geest van de moeder voordoen. Die verandering wordt veroorzaakt door de armoede van het bloed, en indien niet spoedig een krachtig middel wordt aangewend, dan doet zich weldra de teiiüg voor. Daarom behoeft men toch nog niet te wanhopen. Het geval is zeker ernstig, maar het is niet zonder middel, want de Pink Pillen genezen jaarlijks dui zenden en duizendeu gevallen van bloed armoede. De bewijzen van de kracht dadigheid der Pink Pillen bestaan zonder tal. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdamvoor Htusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. IÜGEZOIDEI. Op voor plaatselijke keuze! Zoo dacht de Nat. Chr. Geh.-Onth.-Vereeniging te Raams- donksveer. Aan het werk, mannen broeders! Al weet ge, dat ge niet dadelijk succes zult hebbeneen eik valt ook niet met den eersten slag. Of de gemeentenaren echter voor plaatselijke keuze zijn! Slechts een enkele verklaart er niet voor te zijn; velen zeggen„O, mocht dat verzoek eens inge willigd worden! Te verwonderen is het dan zeker ook niet, dat een der leden binnen enkele dagen honderd handteekeningen ver zameld had. We kunnen dan ook minstens een achttal lijsten met 25 namen verwachten. Slurgeriyke Stand. Werkendam, van 2027 Maart. Geboren Daniël, z. v. J. Groeneveld en C. Kraaijeveld. Overleden: Anna Verheij, 4 m.; Ja cob Hendrikus Potters, 12 d. De werken en Sleeuwijk, van 2027 Maart. Geboren: Jannigje, d. v. J. C. van Driel en A. Flikweert; Elizabeth, d. v. H. Walraven en J. Leeuwesteijn. Overleden: Hendrika Pruijsen, 20 j. Pieter van Andel, 44 j. Ingekomen van's-Gravenhage, C. Duiser en gezin. Vertrokken naar: Dussen, J. W. voor den Dag. Afloop Aanbestedingen. Door Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland is aanbesteed 1. Het verdiepen van de Warmonderleede, gelegen in de gemeente Warmond, van uit de Sprietlaak tot in de Haarlemmermeer-trek vaart en 2. het verdiepen van het Uitwa teringskanaal te Katwijk a. Zee, tusschen de Binnensluis en de Buitensluis aldaar. De uitslag hiervan is Perceel 1, 10 inschrijvingen. Hoogste H. Zanen Czn. te Ammerstol f 21.140. Laagste T. Bedée, Sliedrecht f 10.360. Perceel 2, 6 inschrijvingen. Hoogste W. W. Visser, Ammerstol f 15.500. Laagste T. Bedée, Sliedrecht f7350. Voor de beide werken te zamen waren ingekomen 3 inschrijvingen, t. w. van H. Brandt, Baarn f 30.000, F. Looijen, Goikum f 29.990, T. Bedée, Sliedrecht f17.410. PREDIKBEURTEN. 29 Maart. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat), nm- 5,30 u. ds. Laatsman. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. Loonschendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Japchen. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. M. M. Horjus van Breda. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 u. ds. Van Rennes. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm 2 u. ds. Diemer. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Trenning uit Olst. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, geen dienst. Z.z. nm. 2 u. ds. Van Voorst Vader. Geref. kerk, vm. 9,30 leeskerk, nm. 2 u. ds. Pontier van Waard huizen. Geref. kerk, vm. 9,30 leeskerk. Uitwijk, nm. 2 u. ds. Benders uit Rijswijk. Veen, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. ilarktberiehten. Nieuwendijk. Door de onderafdeeling der V. P. N. alhier, zijn Dinsdag 2600 eieren geveild te Rotterdam. De prijzen waren van 3£ a 4£ cent per stuk. Dussen, 26 Maart. De prijs der boter was heden f 1,26 tot f 1,34. Aanvoer 230 Kilo. Zetting f 1,30. Eieren f0,90 de 26 stuks. Waalwijk, 26 Maart Op de veemarkt waren 115 runderen aangevoerd. Kalfkoeien f 230 tot f 285. Kalfvaarzen van f 170 tot f 230. Magere koeien van f 165 tot f 230Pinken van f 90 tot f 130; Weikalveren van f 45 tot f 90. Vlugge handel. Biggen aangevoerd 85 stuks. Prijzen van f8.— tot f 13.00. Prijs der boter van f 1.33 tot f 1.47 per kilo. Aangevoerd 200 kilo. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 24 Maart. 3.24 M. 3.21 M. -f- N.A.P. 25 3.23 3.15 26 3.17 3.12 Waterhoogte Maastricht (brug). 26 Maart 2.98 M. boven 0. 3.32 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 26 Maart 5.34 M. boven 0. 27 5.55 Heusden, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van. Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30ennin. Aalst, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Paddenburg. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Aalburgnm. 2 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Almkerlc, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniènbroek, nm. 2 u. ds. Blankhart. Besoijen, nm. 2 u. ds. Klomp uit Meeuwen. Brakel, geen opgaaf. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijsch, Ger. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelen, nm. 2 u. ds. Kan van Ooster hout. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Van Ingen. Geertruidenberggeen opgaaf. Gender en, vm. 9,30 u. ds. Feykes. Giessen, geen dienst. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. vm. 10 u. ds. Van Voorst Vader. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. 9.30 leeskerk. Poudervijen, vm. 9.30 u. ds. Van Voorst Vader uit Nederhemert. Doops- bediening. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. RaamsdonJcsveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Pop. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichemvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart. Wijk c.avm. 9,30 u. ds. Gobius du Sart. HEUSDEB28 Maart Op de graanmarkt besteedt men voor: Tarwe f 8.a t 10.50, per 100 K.O. Rogge f 5 00 a ƒ6.00, Gerst f af-., Haver ƒ5.-» f 6 alles per H L LAND VAN ALTENA, 27 Maart Aardappelen. Vroege f Blauwe f 2 2b cl f 2.50 Zeeuwen, 2 75 a f 3 00, Jammen f h f Hooi 'e qual. f 11.00 f 12. 2e qual. (voorde pers) t 9 0 a 10 00 Klaverhooi f 13.-» ƒ14. Kit stroo f 9 00 a f 10 00 Geel dito f 8 k f 9. Vetie kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 24 k 25 ets. iwaardere 23 a 24 et Boter f 0.70 a 0.80 per half K.G Eieren f 0 90 1.10 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op ie markt f 0 7 21/, i* de winkels dus 0.7 7-1/2 Per h. kilo. Eieren f 0.95 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.55. KAATSHEUVEL. 27 Maart. Zetting der boter f 1,55 per kilo Eieren - a - et. per stuk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2