Nachtmerrie. Plaatselijk nieuws. wfuw tleusden, 4 April. Am het postkantoor Heusden en de daaronder ressorteeren de hulppostkantoren werd gedurende de maand Maart 1914, inge legd f 14838.78, terugbetaald f 13030.72. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5544. Donderdagmiddag kwamen twee zwaar beladen vrachtkarren, elk met een paard bespannen, rustig aanstappen tot in de Wittebroodstraat. Voerlieden echter afwezig, waarom bewoners uit genoemde straat de voertuigen aanhielden, tot er bestuurders zou en opdagen. Die kwamen dan ook een tijdje daarna. Ze hadden een z.g. hartster king genomen aan het Wijksche Eind en de paarden, dat wachten moede, waren kalm op stap gegaan. Werkendam. Te Gorinchem zijn aan de Ambachtsschool van hier bevorderd voor smeden, D. C. Geerlof en voorschilderen, A. F. v. d. Heuvel, beiden van de le naar de 2e klasse en is een diploma voor smeden uitgereikt aan A. Paans. Naar we vernemen heeft de brigadier der rijks veld wacht, de heer J. Timmermans alhier, tegen 1 Mei ontslag uit den dienst gevraagd. Indol. Zaterdagmorgen had hier in alle stilte de installatie van onzen nieuwen burg meester, den EdelAchtb. heer A. D. van der Schans, plaats. Z.Ed.Achtb., die verzocht had alle uiterlijk eerbetoon achter wege te Is ten, werd ontvangen door den heer Joh. Gulden, wethouder alhier, die Zijn Ed.A' htb. op zeer gepaste en waardee- rende wijze toesprak. De beer J. den Dekker, eveneens wet houder dezer gemeente, was door treurige familieomstandigheden niet aanwezig. Zaterdag had de zoon van den heer C. R„ welke met een voer hooi aan de weegbrug kwam, het ongeluk dat de lading kantelde, zoodat wegens den zeer hoogen waterstand, gedeeltelijk de lading in het water terecht kwam. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Slonimelerwaard In een plaatse- lijkeu regenmeter werd gedurende de maand Maart 144 m.M regen opgevangen. Dit is een bij zonder hoog bedrag; het gemiddelde voor Maart, gewoonlijk een der droogste maanden, bedraagt 45 m.M., zoodat de thans gevallen hoeveelheid het gewone bedrag met bijna 100 m.M. of ruim 200 pCt. overtreft. Capelle- Daar onze geachte gemeente secretaris, de heer M. A. Verhoeven, het be schermheerschap van onze zangvereeniging ,,'t Rozenknopje" heeft aanvaard, werd hem verleden week Vrijdag door deze vereeniging een serenade gebracht. Toen verleden week Vrijdag de koet sier van P. L. F. T. een passagier naar Dussen wilde brengen, schrok het paard van het in de Kerksteeg staande water zoodanig, dat gerij met inzittenden in de naast dien weg gelegen sloot geraakten. Toegeschoten hulp mocht het gelukken alles weer spoedig op het droge te brengen. Met een nat pak en eenige materieele schade kwamen ze vrij. Onze zangvereeniging „Hallelujah" zal vanwege de drukke studiën voor het a s. concours, haar tweede winteruitvoeriug niit geven. Dezer dagen werd een voor het huis van P. H. hangenden afsluitboom ontvreemd. De daders zijn totnogtoe onbekend. Een 30- tal personen hebben zich aan gemeld voor de in deze gemeente te houden schietoefeningen vanwege het Rijk tot ver hooging van 's lands weerkracht. D ze oefe ningen zullen gehouden worden van 15 Mei e.k. tot 1 Nov. d.a.v. Dezer dagen heeft de 80 jarige schoen maker P. Okkers zijn werk neergelegd en geniet thans zijn f2 pensioen. Het is te hopen dat hij er nog menig jaar pleizier van mag hebben. De door B. en W. dezer gemeente vastgestelde kiezerslijst bevat 324 kiezers voor de Staten-Generaal, 323 voor de Prov. Staten en 319 voor de gemeente. De vereeniging „Vooruitgang zij ons Streven" heeft alléén maar ingeschreven voor de premie van f 60, uitgeloofd door o ze gemeente voor een te houden spring- stier en is derhalve deze som aan voor noemde vereeniging toegekend. Brimnielen. In de maand Maart werden aa. 't postkantoor alhier behandeld 54 telegrammen, waarvan 22 werden ver zonden en 32 ontvangen. In de Rijkspostspaarbank werd ingelegd f235en terugbetaald f2172.87. («eilfleren. Dinsdagavond werd al hier de tweejarige landbouwcursus van de afd Heusden der Noordbrabantsche Mij. van Landbouw gesloten. Aan al de leerlingen werd door den land- bon wieeraar te Breda een keurig diploma van met vrucht gevolgd onderwijs uitgereikt. De voorzitter van de afd., de heer D. van Ce rapen, bedai kte alle autoriteiten en col lages, die hunne medewerking verleenden om dezen cursus mogelijk te maken. Nau.ens ae leerlingen bedankte Mart. van Wijk voor 't genoten onderwijs en bood den leider der cursus, den heer A. B. van Gooi, als bewijs van erkentelijkheid daarvoor een keurigen wandelstok aan. Deze cursus, de tweede binnen korten tijd door de afdeeling gehouden, heeft andermaal bewezen, dat men ook hier met den tijd naee wil en dat deze afdeeling de belangen harer leden langs verschillende wegen weet te behartigen. Gewenscht zal het zijn, dat de leerlingen van dezen cursus zich aansluiten bij de vereeniging van oud-leerlingen te Drongelen om op de verkregen kennis te kunnen voortwerken. De namen der gediplomeerden zijn; G. van Wijlen, L. C. v. d. Kolk, C. H. v. d. Heuvel, A. L. van Wijk, J. van Tilburg, M van Wijk, J. A. Verdoorn, P. de Waal, 1- L Heu' 1 Viik. J.G v. d-, ©lessen. Zaterdag had alhier onder zeer veel belangstelling de installatie plaats van onzen nieuwen burgemeester, den Ed. Achtb. heer A. D. van der Schans, van Drongelen. Van verscheidene huizen in onze gemeente wapperde de Vaderlandsche drie kleur. Volgens de door B. en W. dezer ge meente vastgestelde kiezerslijst voor het dienstjaar 1914/15 bedraagt het aantal kie zers voor de Tweede Kamer der Staten- Generaal 107, voor de Prov. Staten 106 en voor den Gemeenteraad 93. Bij de in de afgeloopeD week alhier gehouden verhuring van weilanden, toebe- hoorende aan de Ned. Herv. Kerk, werden iets hooger prijzen besteed dan 't vorig jaar. 's Graveiuoer. In de vorige maand zijn door het hulptelegraafkantoor behandeld 47 telegrammen, waarvan 22 zijn verzonden en 25 ontvangen. Het aantal telefonische gesprekken be droeg 14. Op de rijkspostspaarbank werden 20 in lagen gedaan tot een bedrag van f 1612.50 en 16 terugbetalingen tot een bedrag van f 860.31. De voorloopig vastgestelde kiezerslijst deze gemeente stelt 193 kiezers voor Tweede Kamer, 191 voor de Prov. Staten en 190 voor den gemeenteraad. Herpt- Bij onderhandsche aanbeste ding is het bouwen van een woonhuis met schuur voor den heer P. de Wilt alhier, wat het metselwerk betreft opgedragen ran L, van der Staak te Heusden, en het tim merwerk aan J. van der Loo teElshout. Men is hier reeds druk begonnen met het in de weide brengen van vee. De hooggelegen landerijen zien er goed uit, zoodat het vee het goed heeft. Door de prachtige weersgesteldheid worden alle werkkrachten in beslag ge nomen voor den veldarbeid. Al wie de handen uit de mouw kan Bteken helpt mee. We zagen de 81-jarige A. v. S. en zijn zwager de 78-jarige W. d. L. nog haver zaaien, daarna spanden de oudjes zichzelf voor een eg, om het gezaaide er onder te werken. Kaatsheuvel- De veldwachter C. Kuipers, thans te Hapert, wordt overge plaatst naar Loon op Zand, in de plaats van F. v. d. Gender. Laatstgenoemde gaat naar Hapert. Aan onz-n gewezen gem.-ontvanger P. Couwenberg, is bij Kon. besluit een pensioen verleend van f417 'sjaars. De j.l. Maandag gehouden jaarmarkt was druk bezocht. Er was tamelijk veel vee aangevoerd. De handel was levendig, zoowel voor koeien als voor varkens werden flinke prijzen besteed. Uit het verslag der algemeene verga dering van 't Veefonds van den Boerenbond alhier blijkt, dat in 1913 aan schadevergoe ding is uitbetaald ruim f688, terwijl ruim 400 runderen zijn ingeschreven. Verder werd besloten, dat voortaan bij brand omgekomen vee ook vergoed zou worden. Met bijna algemeene stemmen werd de voorzitter J. van Lier herkozen. B. en W. onzer gemeente ontvingen dezer dagen de goedkeuring voor de te ver- leenen subsidie voor de nieuw te bouwen school in de kom van 't dorp. De begrooting bedroeg ongeveer f 42.000. Aangevraagd werd 100 pCt. en toegekend is f33.500 plus 25 pCt. der begrooting. Hierbij zijn meubileering en centrale verwarming inbegrepen. Wegens ontslagneming der gemeente raadsleden F. Dallen Sr. en J. L. van Be- souw, zal ter vervulling dier vacatures op 14 April e.k. een verkiezing plaats hebben en zoo noodig nog een stemming op 22 April en herstemming op 1 Mei. Laud van Bleusden. De handel in vee is aan de orde van den dag. Telkens brengen de stoombooten geheele zendingen van en naar de markten. Te 's B sch ston den er Woensdag ruim 900 aan de lijn. Een voordeelige tijd voor het stoom booten- vervoer. Gelukkig dat er nog vee genoeg iswant visch als volksvoedsel, zooals van h ooger hand wordt aanbevolen, is hier niet te ver wezenlijken of 't moet bokking zijn. Vroeger heette het „de eerste donder in Maart, pakt de elft bij de staart". Nu schrijven we April en de eerste elft moet nog gevangen worden. Meeuwen- Aan het hulptelefoon kantoor alhier werden gedurende de maand Maart verzonden 32, ontvangen 21 tele grammen. Naar wij vernemen is tegen Woens dag a.s. eene vergadering van den Raad dezer gemeente belegd. Aan de orde oa. Beëediging van het nieuw benoemd lid (den heer Straver)Verkiezing van een Wet houder; Aanbieding verslag van den toe stand der gemeente over 1913. *Neclerhemert. Woensdag mochten Jan van Dokkum en echtgenoote hun gou den huwelijksfeest vieren. Groot was de belangstelling niet alleen van familie en buren maar ook van vele ingezetenen. Tal rijk waren de geschenken, waarmede de jubelarissen verrast werden. In de Donderdag gehouden vergade ring van den gemeenteraad werd besloten ten spoedigste tot verbouwing van de open- j bare school aan de Noordzijde over te gaan Raamsdoiiksveer. Rijkspost spaarbank over Maart. Ingelegd f 12 852. Terugbetaald f 11.132,79. Laatste boeknum mer 5346. een adres gericht om den legger der open bare wegen en voetpaden zoodanig te wijzi gen, dat daarvan het Binnenpad zal worden afgevoerd. Sleeuwük. Mej. M. van der Sluijs, heeft Woensdag j.l. de akte voor de nuttige handwerken behaald. Sprang. Maandagavond trad voor de a.-r. prop.-club „Groen van Prinsterer" alhier op, haar voorzitter de heer H. E. v. d. Leeden. Spreker had tot motto van zijn onderwerp gekozen „Het Socialisme". Daar de stof voor dit onderwerp, te veel uitgebreid is, bepaalde spr! zich tot de behandeling van het socialisme ten onzent, en zette in korte trekken de denkbeelden der socialisten uiteen en gaf een beknopt overzicht over het verschil dat er bestaat tusschen Marxisme en Revisionisme. Ten slotte behandelde spr. nog de vraag: „waarom het socialisme moet bestreden worden. Door enkele der aan wezigen werden den referent vragen gesteld, die op bevredigende wijze werden beant woord. Gedurende de vorige maand werd alhier op 's rijkspostspaarbank belegd f2110.22 en terugbetaald f 1679.62. Heden wordt in deze gemeente door enkele dames gecollecteerd voor de stichting „Het Hoefijzer verbond". Mogen deze dames een flink succes op hun moeilijken arbeid hebben. Daar de 3 lokalen der Chr. school alhier heden meer dan vol zijn en het 4e locaal nog niet gereed is, wordt in de consisto riekamer van het Ned. Herv. kerkgebouw aan de leerlingen der lste klasse het onder wijs gegeven. Veen. Het schoon e weder doet vooral op den akker zijn invloed gelden, ook het weiland is vooruitgegaan en werd deze week reeds enkele melkkoeien en jong vee in de weide gebracht. Dat in onze gemeente gebrek is aan woningen bleek deze week duidelijk. Eene woning welke voor 3 jaar geleden slechts f 100.40 mocht opbrengen, werd thans, wel na aangebrachte verbeteringen, verkocht aan een nieuwen eigenaar voor f 1540.00. M ||k. Dat hier nog kooplieden zijn die wat durven te ondernemen kan blijken uit het feit, dat de veehandelaar W. H. alhier, bij den burgemeester van Kerkwijk zes kalfvaarzen aankocht voor den kapitalen som van f365 per stuk. Binnenland. Ho© hevig de pest op Java steeds blijft woeden en hoevele slachtoffers zij nog steeds maakt, kan uit bijgaand re- geeringstelegram blijken (de opgave loopt van 1124 Maart). Afdeeling Malang 307 nieuwe pest- gevallen277 dooden. Toeloengagoeng 5, Bangil 4 en Berbek 2 doodelijke gevallen. Madioen 34 nieuwe gevallen32 d ooden Kediri 49 nieuwe gevallen, 47 dooden. Soerabaja 25 nieuwe gevallen, 21 dooden. Paree 42 nieuwe gevallen, 40 dooden. Magetan 18 nieuwe gevallen17 dooden. Pamekatan 4 nieuwe gevallen, 3 doo den. Pasoeroean 10 nieuwe gevallen, 7 dooden. In de vorige periode Kediri nog 2 doodelijke gevallen en Paree nog 3 ziekte gevallen en 2 dooden. Reuter seint uit Batavia, aan de „N. R. Ct.", dat een personentrein op de brug bij Tandjong Priok Woensdag morgen ontspoord is, doordat een buffel werd overreden. De brug is bezweken, de locomotief en vijf wagens zijn in de rivier gestort. Twintig inlandsche reizigerszijn gedood, vijftig gewond. De Europeesche reizigers, die in het «chterste gedeelte van den trein plaats hadden genomen, zijn on gedeerd gebleven. De vlootuiibraiding. die voornamelijk voor de verdedigiug van Indië nood zakelijk wordt geacht, brengt mede dat, in ieder geval en afgezien van de vraag omtrent den aard der te bouwen schepen, een voorziening zal moeten worden ge troffen, teneinde te geraken tot een op lossing van het personeel-vraagstuk. Zooals bekend is, zijn plannen in voorbereiding om de bemanning der schepen in Indië voor een deel te doen bestaan uit inlanders, doch dit neemt niet weg, dat ook een nieuwe regeling noodig zal- zijn om over voldoend ge schikt Europeesch personeel te kunnen beschikken. Daarvoor komen twee middelen in aanmerking, namelijk verkorting van het dienstverband, met het doel de vrijwillige dienstneming te bevorderen, en uitbreiding van de getalsterkte en verlenging van den diensttijd van de zeemilitie. Naar wij vernemen, moet het thans echter niet liggen in het voornemen der Regeering, voorstellen te doen, welke zouden leiden tot verzwaring van den militieplicht ten behoeve van den zee dienst. Kaaiusdonk. Als een bewijs dat ook hier goed vee wordt gemest kan dienen, dat door den vleeschhouwer C. Boezer alhier een koe is aangekocht bestemd voor Paschen, van den stal van den veehouder A. v. Ierse! die het kolossale gewicht heeft van 1700 halve kilo's. Aan de stoomzuivelfabriek is in Maart verwerkt 285.114t/2 L. melk. i Naar wij vernemen hebben enkele il ii - Dr. Antonio B. Zanetti, consul-gene raal van Cuba te Rotterdam, deelt vol gens de „N. R Ct." mede, officieel be richt te hebben ontvangen, dat de commissie van onderzoek naar plant aardige ziekten van het ministerie van landbouw heeft besloten, dat de aard appelen, afkomstig van Terranova, New foundland en Miquelon,. van Engeland, ÏArlanH Dnitachland en Oos tenrijk-Hongarij niet meer in Cuba zul len worden toegelaten. Bekend is, dat ons land het grootste aandeel heeft in den uitvoer van aard appelen naar Cuba. Van generaal De Veer in Albanië, is eene aanvrage gekomen om andermaal officieren van het Nederlandsche leger uit te zenden voor de gendarmerie in dien Balkan-staat. Dientengevolge is aan de korpsen van de landmacht hier te lande opgave verzocht van de officieren, die genegen zijn tot het aangaan van een dienst verbintenis in Albanië. De Nederlandsche spoorwegen hebben besloten de vacantiekaarten dit jaar weder af te geven gedurende de maanden Juli, Augustus en September tegen de bekende prijzen van onderscheidenlijk f 4, f 3 en f 2 voor de drie klassen. Zij zullen, evenals vroeger, geldig zijn voor eene reis van het station van afgifte naar een willekeurig ander station, hoe groot de af te leggen afstand ook zij. De vacantiekaarten van de Staatsspoor zullen geldig zijn op de in Nederland gelegen lijnen van deze maatschappij, de Nederlandsche Centraal-Spoorweg- Mij, en de Noord-Brabantsch-Duitsche spoorweg Mij.de vacantiekaarten van de Holl. Spoorweg-Mij. alleen op de lijnen van deze maatschappij. Ieder kan berekenen hoeveel voordeeliger hij met vacantiekaarten reist, als hij weet, dat voor een gewoon enkele reisbiljet voor eiken kilometer verschuldigd is 3.25 ets. in de le klasse, 2.45 ets. in de 2e kl. en 1.625 ets. in de 3e kl. Met de vacantiekaarten hebben de Nederland sche spoorwegen wel het goedkoopste tarief van geheel Europa, zoo niet van de geheele wereld. Zulks blijkt wel hier uit, dat b.v. voor den afstand Rotter damGroningen, waarvoor in Neder land verschuldigd is: le kl. f 4, 2e kl. f3 en 3e kl. f 2, in Duitschland en België wordt geheven: in Duitschland (gewone treinen): le kl. 11.04, 2e kl. f 6.96 en 3e klasse f 4.44; in België: le kl. f 10 85,3e kl. f 7.40, en 3e kl.f 4.37. Woensdag werd uit Velsen gemeld Onder groote belangstelling had heden in het crematorium te Driehuizen de verbranding plaats van het stoffelijk overschot van dr. Vaillant, oud genees heer uit Schiedam. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich vele genoodigden, zoomede het hoofdbestuur der Vereeniging voor Lijk verbranding en dat der Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst. Het woord werd gevoerd door de heeren dr. Halbertsma, het Kamerlid mr. Van Deventer, dr. Scheer namens de Mpij. tot Bevordering der Genees kunst, dr. Juda, dr. Steenhuis en dr. De Jong. Tijdens de lijkverbranding werd het orgel bespeeld door den heer P. van Ooy, uit Haarlem. Namens de justitie werd het feit der verbranding gecon stateerd. Er is echter geen proces ver baal opgemaakt. Van de verbranding van het stoffelijk overschot van dr. C. J. Vaillant in het crematorium te Driehuizen bij Velsen dient nog gemeld, dat het constateeren van de overtreding van de Begrafenis wet door den rijksveldwachter Annard den heer P. K. van Lissa, secretaris van de Vereeniging voor facultieve lijkver branding werd medegedeeld. Naar wij vernemen, zal genoemde vereenigin alle kosten van eventueele procedures voor haar rekening nemen. Na de crematie werd de asch in een urn gedaan en deze voorloopig begraven op de begraafplaats Westerveld, in af- wachtin g vande rechterlij ke beslissingen ongelukkige was op slag dood. Hij is 26 jaar oud en nog pas kort gehuwd. De nachtmerrie is meestal het gevolg van een moeilijke spijsvertering of van overspanning der gevoeligheid in de hersenen. Aan nachtmerrie zijn dus in het bijzonder blootgesteld de lijders aan spijsverterings-gebreken, lieden wier maag van de streek is en de zenuw- achtigen, de neurasthenie-lijders. Er is geen direct middel tegen de nachtmerrie, «lat is begrijpelijk en men kan zich van die zoo lastige kwaal niet verlossen dan door de oorzaak er van te vernietigen, dat wil zeggen het spijsver teringsgebrek of de neurasthenie. DePink Pillen bevelen zich aan door de talrijke genezingen, die zij bezorgd hebben aan al degenen, die er gebruik van hebben gemaakt. De Pink Pillen genezen de maag kwalen em verlossen van de zenuw ellenden,/dank zij hunne eigenschappen van wedèropwekker van het bloed en versterker der zenuwen. De behandeling is gema&kelijk en niet zeer kostbaar. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f 9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdamvoor Htusdén en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. Rechtzakeu. De Kantonrechter te Terborg, uit spraak doende in de zaken van G. J. ter H. en J. S. te W. te Doetinchem en H. te B. te Gendringan, aan wie was ten laste gelegd, dat zij als Agenten der N. V. „De Tijdgeest" ten verkoop in voorraad hebben gehad 3 pCt. Obli- gatiën 20e Serie eener premieleening ten laste dier Vennootschap, zijnde deze stukken in werkelijkheid aandeelen in eene loterij, waarvan de bij de loterij- wet van 1905 vereischte toestemming niet was verleend ontsloeg beklaagden van alle rechtsvervolging. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft uitspraak gedaan in de strafzaak tegen Johan de Groot, 47 jarig metse laar te Gennep, beklaagd van opzette lijk zijn zoon Henri op den 20en Ja nuari 1913 van het leven te hebben beroofd. De beklaagde werd vrijge sproken. Het O. M. had geëischt zes maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Burgerlijke Stand. Werkendam, van 27 Maart3 April. Geboren: Oornelis Augustus, z. v. A. Paans en P. Adriaans©Hnibert, z. v. H. Kramer en J. van den Heuvel; Elizabeth Maria, d v. B. Ippel en M. Visser. De werken en Sleeuwijk, van 27 Maart3 April. Geboren: Gerard Johannes, z. v. M. J. van der Nat en M. Stout; Peter, z. v. C. den Hollander en O. G. van 't Ver laat; Maria Johanna, d. v. C. A. den Dekker en L. M. VersteegPieter Gi- liam, z. v. G. Vos en J. E. van Krug- ten Maaike, d. v. B. A. van den Heu vel en T. van Elzelingen. Ingekomen van: Gorinchem, H. M. Baks. Vertrokken naar: Werkendam, E. A. van der Werff; Zalt-Bommel, A. van Zanten; Woudrichem, G. Pellicaan. Pas is de campagne in de lage Friesche venen aangevangen, of bij Opsterland is reeds een staking uitgebroken. De stakers vragen tien cent meer loon per veenroede. Hun aantal bedraagt ruim 100. De groote verveners weigeren eenige kleine bazen hebben den eisch ingewilligd. Woensdagmorgen zijn het zevenjarig dochtertje van B. Wielders te Drumpt door de stoomtram BurenTiel beide beenen afgereden. In hopeloozen toestand is het kind opgenomen in het Roomsche gasthuis te Tiel. Woensdagavond is te Gorinchem plot seling overleden de heer J. M. Elshout, hoofd der Bargerschool voor jongens en Directeur der Rijksnormaallessen aldaar. Met den heer E. die den leeftijd van 67 jaar mocht bereiken, en die eer lang zijn welverdiende rust hoopte te nemen, is een man van beteekenis heen gegaan, een man van grooten ijver, die honderden, ook door zijn voorbeeld, aan zich verplicht heeft. Bij al zijn zeer drukke werkzaamheden wist hij nog tijd te vinden, veel voor het vereeni- gingsleven te doen; hij was een strijder voor de liberale beginselen; zijn heen gaan zal door talloos velen betreurd worden. Bij het afbreken van een schuur op het gehucht Acht (gemeente Woensel) had de arbeider P. Brouwer het ongeluk onder het vallende dak te geraken. De

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2