P. J. SGHETSELAAR. Noordbrabantsche jSclioemviiikel-. Burgers E. N. R. De 3 jCt. Tifeesiiligatien zijn Verjaag uw üorslziekleu! it bil ij siroop. Voor Zangvereenigingeu. Hoeren Handelsreizigers L. J. VEERMAN - Botermarkt 0 69 en 70 - Heusden. lÉirenfla Ijj lel KieiwsM toüf ast Laai van HeasJei ea Alleaa ra Zaterdaj 4 April 1814, No, 3349. Coöp. Stoomzuiveliabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", Langendijk 144, GORCUM. Vierstemmige Psalmboeken, ingenaaid, half linnen, f 1.85. Idem, ingebonden, half leer, met rergnlden titel, f 2.10. BUITENLAND. De Bondsraad van Zwitserland be spreekt de oprichting van een nationaal park. De gemeente Zerner, in den Be- neden-Engadin kan jaarlijks een schade loosstelling van 9000 gld. ontvangen voor het terrein, dat zij afstaat, om het tegen iederen invloed van den mensch te doen beschermen. Het nationale park heeft een oppervlakte van 200 vierk. K.M. De kosten voor het onderhoud zijn voor rekening van den Zwitserschen Bond voor Natuurbescherming. De dooi, die geheel onverwacht in de Vereenigde Staten ingetreden is, heeft in de staten New-York, Ohio, Indianopolis, Illinois en Pennsylvanië groote overstroomingen veroorzaakt. Vooral te Michigan in den staat New York is groote schade aangericht, groote streken zijn overstroomd en honderden huizen ingestort, zoodat duizenden per sonen dakloos geworden zijn. Op de .rivieren is het ijs aan het kruien ge gaan, waardoor ook groote schade is aangericht, daar alles wat het ijs in den weg komt, medegesleept wordt. Verscheidene plaatsen zijn dan ook van de buitenwereld afgesneden. Het spoor wegverkeer is totaal onderbroken en er is weinig kans, dat de watermassa's spoedig weggevloeid zullen zijn. Men vreest voor een herhaling der ongelukken van het vorige jaar, toen eenige hon derden personen om het leven kwamen. De New York Herald geeft eenige merkwaardige cijfers omtrent het jaar- lijksch inkomen der rijkste burgers van New York en tevens vermeldt het blad de aardige sommetjes, die deze geld- koningen aan belasting moeten offeren. De rijkste onder de rijken is John Rockefeller, die jaarlijks eventjes 240 millioen gulden kan verteren. Volgens de nieuwe belastingwetten van Atlantis moet van een vermogen dat een mil lioen bedraagt, 6 pCt. aan den Staat geofferd worden. Rockefeller zal nu weldra behalve petroleumkoning ook belastingkoning genoemd kunnen wor den. Hij betaalt meer dan eenig sterve ling der aarde: ongeveer 14.5 millioen gulden stort hij jaarlijks alleen voor zijn particulier vermogen. Vervolgens komt Carnegie, die slechts 36 millioen gulden inkomsten per jaar heeft en daarvan ongeveer 2 millioen aan den fiscus offert. Daarna volgen in rijkdom William Rockefeller met een inkomen van ongeveer 31 millioen, Pierpont Morgan's erfgenamen met 18 millioen, George Baker met 12 millioen, A. Clark met 9 millioen, de weduwe van den spoorwegkoning Harriman met 8 mil lioen en mevr. Russel Sage, de bekende weldoenster, met 7.5 millioen gulden. Men ziet het, de Amerikaansche fiscus kan op rijke inkomsten bogen. De Engelsche liberale bladen zijn zeer ingenomen met het feit, dat Asquith de portefeuille van oorlog van Seely heeft overgenomen. Ze zijn van meening, dat niemand beter opgewassen is tegen de crisis van het oogenblik dan Asquith. Het leger zal deze daad van moed waar- deeren. Zijn bekwaamheid onderscheidt hem volgens de „Times" van al zijn collega's. Daarom zullen de politieke hartstochten onder zijn invloed tot rust komen en zal op het ministerie van oorlog een andere geest gaan heerschen. Volgens de unionistische bladen be looft het heden te Londen in het Hy- depark een reusachtige betooging voor Ulster te worden. Een millioen men- schen moeten er aan deelnemen. Van veertien gestoelten zal de menigte wor den toegesproken. De menigte zal wor den uitgenoodigd haar instemming te betuigen met het volgende besluit„Wij protesteeren tegen het gebruik maken van vloot en leger om met wapenge weld onze landgenooten in Ierland te drijven uit hun volle erfdeel aan het Parlement van het Vereenigde Konink rijk. Wij eischen, dat de regeering deze ernstige kwestie onmiddellijk aan het volk zal voorleggen." Uit heel Slavonië komen ernstige berichten over overstroomingen. De Drau en de Sawe zijn buiten hun oevers getreden. Breede stroken lands staan blank. Verscheiden plaatsen zijn geheel aan de gemeenschap met de buitenwereld afgesneden. De spoorwegdijken zijn op onderscheiden plaatsen door het water ondergraven. De bevolking verkeert in nood. Te Muskogee in den staat Oklahoma (V. S.) is Dinsdag de lynchwet toege past op een negerin die een blanken jongen man had doodgeschoten. Een gemaskerde menigte drong, na het personeel te hebben overweldigd, de gevangenis binnen en sleepte de gevangene naar buiten. Zij werd aaD den eersten den besten telegraafpaal opgeknoopt. Op het vliegterrein Mirafiari bij Tu rijn is Woensdag de vlieger-luitenant Valerio Griffa doodgevallen. Uit Albanië wordt bericht, dat de geruchten over binnenlandscheonlusten ongegrond zijn. Er heerscht volmaakte eensgezindheid tusschen den vorst, de regeering en het volk. Omtrent den toestand in Mexico wordt officieel medegedeeld, dat Torreon Dins dagmiddag in handen van de rebellen- generaal Villa is gevallen. De Frankfurter Ztg. echter heeft een telegram dd. Woensdag uit Mexico(stad) behelzende, dat de opstandelingen bij Torreon op vier plaatsen totaal zijn verslagen en thans in wanorde vluchten naar Chihuahua. Zij moeten 5000 maa hebben verloren. Sedert eenige dagen staken massa's arbeiders in geheel Rusland, voorname lijk echter te Petersburg, zoodat naar waarheid gezegd kan worden, dat de geheele industrie aldaar stilstaat, al zijn er dan ook eenige duizenden, die aan het werk zijn gebleven. Verschillende oorzaken hebben medegewerkt tot deze staking, voornamelijk echter de ergernis over de dwangmaatregelen tegen de ar beiderspers. Herhaaldelijk hebben reeds botsingen met de politie plaats gehad, waarbij deze met steenen werd gebom bardeerd en dan met de blanke sabel erop los sloeg. Het optreden der politie maakt echter niet veel effect, daar de leiders blijkbaar de stakers uitstekend georganiseerd hebben en bovendien bij hen de meening hebben gewekt, dat de regeering geen ernstige maatregelen durft nemen. Zoo verklaarde dezer dagen een sociaal-democratisch spreker te Pe tersburg, dat de politie het niet weder wagen zou op de arbeiders te laten schieten, daar zij er dan zeker van kan zijn, dat zoodra het eerste schot gevallen is, geen enkele trein meer in Rusland zal loopen. Dat dergelijke beweringen olie in het vuur werpen en niet be vorderlijk zijn aan het herstel van de rust onder de arbeiders, ligt voor de hand. In het Engelsche Lagerhuis heeft Asquith meegedeeld, dat Seely, minis ter van oorlog, maarschalk French, chef van den generalen staf en Ewart, ad judant-generaal, hun ontslag hebben ge nomen. Asquith wordt minister van oorlog. Maandagochtend kwam aan het Deen- sche eiland Langeland de Duitsche lich ter „Paul Kiehn" voor anker met 300 ton geweren aan boord. Deze lading werd des middags en des nachts aan boord gebracht van het Noorscbe stoom schip „Sanny". Dinsdagochtend vertrok ken beide schepen in Noordelijke rich tingen zonder hun scheepspapieren die de havenmeester liet afgeven. De plaats van bestemming was schijnbaar IJsland, doch men meent, dat het schip naar Ierland gaat Aan boord van de „Sanny" bevonden zich twee Eugelsch sprekende personen. De lading geweren schijnt uit Ham burg afkomstig Het gebeurde is ter kennis gebracht van den Deenschen minister van buitenlandsche zaken. Prins Metschersky schrijft over Rus- lands politiek „Niemand in Rusland denkt aan oor log. Ik kan het weten, want ik heb een onderhoud gehad met minister Sassonof waarin hij verklaarde dat het zijn op rechte wensch was, den vrede te hand haven. En de heer Sassonof is de nauw keurige vertolker van de gevoelens van den Tsaar. Wat onze bewapening betreft, Duitsch- land en Oostenrijk hebben steeds ge- leeraard dat de beste waarborg voor den vrede is: sterk en gewapend te zijn. Rusland doet niets anders dan zijn buren navolgen. De personen die met den Tsaar voortdurend in aanraking komen en die zijn plannen en gevoelens kennen, weten, dat de Keizer er voor alles op gesteld is, het Russische volk economisch en moreel op te heffen, overtuigd als hij is van de noodeD en behoeften van zijn volk waarmee hij gelegenheid heeft gehad in aanraking te komen, gedurende een van zijn reizen naar de Krim. Het spreekt vanzelf dat voor deze regeneratie de vrede een eerste ver- eischte is. BINNENLAND. Naar de Telegr. verneemt, stelt mr. Van Asch van Wijck, te's-Gravenhage, pogingen in het werk om in den loop van den zomer een groote betooging in de hoofdstad te doen plaats hebben, waarop door buitenlandsche- en binnen landsche sprekers van naam de denk beelden van den bond Vrede door Recht uiteengezet zullen worden. De vergadering zal vermoedelijk in het Paleis voor Volksvlijt plaats vinden. Verscheiden winkeliers te Amsterdam zijn het slachtoffer gewordenzonder geldelijk nadeel van een grappen maker. Aan de Huishoudschool op het Zandpad werd 's morgens een groote kar met kruidenierswaren bezorgd, ter waarde van f 190, op den voet gevolgd door den eigenaar van de zaak met reclameplaten beladen, die hij zoo'n goede nieuwe klant zelf wenschte aan te bieden. Van de bestelling wist men aan de Huishoudschool evenwel niets, zoodat de geheele zending aftrok. Even later kwam er een wagen met kristal, volgens de bijgevoegde rekening ten bedrage van ruim f 1000, dat even min besteld was een paar groote pakken damesonderkleeren volgden, daarop een kar met koffers, een groote zending sinaasappelen van Ledeboer, waarbij de boodschap gevoegd was, dat ze uitge zocht waren, weer een kar kruideniers waren, een groote wagen met vleesch, een juffrouw van de Bonneterie met japonnen en stalen, een juffrouw van de Vries met 't zelfde, een pak sjaals van Gerzon, een baal zout en zoo bleef het doorgaan tot 's avonds 8 uur. Bij navraag zei men overal dat de bestel ling gedaan was door den concierge, iemand met een langen, zwarten baard. De concierge wist evenwel van niets en ziet er ook heel anders uit. Door wijlen den heer Chr. F. Evers, overleden te Nijmegen, is voor de arme gezinnen van alle gezindten te Dieren een legaat besproken. Uit de rente van dit legaat zal jaarlijks aan elk gezin tegen Kerstmis een uitkeering van f 10 worden gedaan. Dinsdagmorgen is te Almelo in de spinnerij der N.V. Stoomspinnerij Twente een zware brand uitgebroken, door het warm loopen van een as op de 3e ver dieping. Spoedig stond de geheele fabriek in vlammen en was er weinig meer te redden. Verscheidene werklieden werden bij het ijlings verlaten der fabriek ge wond, terwijl 5 personen vermist worden, die naar men denkt, den dood in de vlammen gevonden hebben. Het staat nu vast, dat er bij den brand, die de stoomspinnerij te Almelo heeft verwoest, 5 menschen zijn omgekomen. De namen der slachtoffers zijnW. ter Stal, 51 jaar, gehuwd; P. Brummer, 21 jaar, gehuwd; B. Schollink, een jongen van 15 jaarJ. Egbertsen, 29jaar, weduw naar met 3 kinderen, en H. Voerhuis, ongehuwd. Men heeft van de slachtoffers nog niets ontdekt. Zeer waarschijnlijk zijn ze in den hevigen vuurgloed geheel verbrand. De verslagenheid over deze ramp is groot. ADVERTENTIEN. Oen deren. IIOTEBl. MAAS. Gerechtigd tot het voeren/van het llijkwboleriiierk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 190^). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.50 per K.G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembours door geheel Nederland. begeven zich tegenwoordig niet op reis, alvorens zich voorzien te /hebben van een doos in houdende 400 Wybert- Tabletten. Het beste middel tegen verkoudheid of heeschheid hebben zij daardoor direct bij de hand, zoodat hun stem, welke bij hen, uit den aard der zaak, veel te lijden heeft, daardoor gespaard wordt en haar goeden en vollen klank blijft behouden. Te bekomen in alle Apo theken en drogisterijen 60 cent per doos. Depót te Heusden A. Verschuur Baert. Tandtechnicus, f per stuk, met langdurige garantie. Spreekuren »-ó Wilt Ge niet met natte/voeten loopen, Dan moet Ge uw Schoenen bij POULI koopen. Steeds voorradig He,eten-, Dames-, Kinderwerk, Werkschoenen en Laarzen, solied en sterk. HET ADRES voor bovengenoemd Schoenwerk, Ie A. J. POULI, Brugdam te Almkerk. Een paard is een paard en een fiets is een fiets. Maar er is onderscheid tusschen een wel geconditi- oneerden harddraver en een vildersknol. Hetzelfde onderscheid is er tusschen en den namaak. Agent te Heusden: A. SWAGEMAHERS. CJÏ? hoestci s, gfi kuclier*, g{j lijders aan asthma, bronchitis, caturli, influenza, slfjm- en kinkhoest en alle borst-, keel- en longaandoeningen, thans behoeft gj) niet meer te lijden, thans zult gil ineen ommezien genezen zijn: indien g|| slechts de won dervolle onfeilbare ABDlJ^IifOOI', Mlooster §aneta Paulo, gebruikt. De ABDIJSIROOP heeft in weinige jaren tijds de gansche wereld verrukt door hare krachtig genezende werking. Duizenden wanhopige lijders zijn tot gezonde levenslustige menschen gewordeu, doordien zij de ABDIJSIROOP gebruikt hebben, met recht genoemd, de redder der longen, de grootste weldoener dezer eeuw. Verwaarloost Uw kwaal niet; schuwt de vreeselijke gevolgen, welke liet verwaarloozen van een eeuvoudigen hoest meestal heeft. Bedenkt, dat de duizenden teringlijders van heden, de hoesters en kuchers vao gisteren waren. Zij hebben bun kwaal in den aanvang niet verzorgd. Neemt gij een voorbeeld aan hun ongeluk, weest verstandig, verzorgt bijtijds Uw kuchje, Uw hoest, Uw lichte borst- aaudoeuiug, welke wellicht de voorbode is van een smartelijke tering. De Mlooster Saucfa Paulo, werkt zuiverend en ziektekiemdoodend, eu bevat geen schadelijke bestanddeelen. Het kleinste kind, de zwakste grijsaard, kan met vertrouwen de ABDIJSIROOP innemen, welke aangenaam van smaak is en door hare geheel bijzondere werking een krachtig ge neesmiddel is tegeu asthma, pleuris, influenza, bronchitis, catarh, slijm- en kinkhoest, heeschheid, keelpijn, den hardnekkigsten hoest, de hevigste verkoudheid en alle borst-, keel- en longaandoeningen. Voorkomt de tering. Prijs per flacon vah 230 gr. f 1.van 550 gr. f 2.van 1000 gr. f 3.50. Hoe grobter flacon, hoe voordeeliger dus. Eischt rooden baud met handteejrening van deu Generaal-Agent: L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar te Heusden bij H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. Schouten; Aalst: G. v. d. Zalm; Almkerk: S. van DrunenAudelJ. G. Schouten; Besomen: D. van Hel voortDruaen (N.-B.) L. v. d. Lee, Wed. J. Sikkers Zoon Dhssch J. J. Paes Genderen B. de GraaffGicssen J. van Vugt; Hank (Dussenpolder)A. van der Pluijm Heijmans Meeuwen: G. Sterkenburg; Nlenwendijk: R. Romijn; Veen: J. Vos Bz. VlijmenH. v. Wordragen b. d. VenWerkendamG. P. Cornet Woudrichem: G. Wilhelm; Wijk: G. Versvelt en M. Schouten en bij alle Drogisten en de meeste Apothekers. 110 JAAR GARANTIE PIANO'S. VLEUGELSisHET ADRES 4.FABRIEK. TILBURG )GUS - OOK TERMÜHBETAllHG

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 5