Jan., 1912 sloegen zij te St. Jean du Cordoncay den landbouwer Delabane dood en plunderden zijn buis. Onmoge lijk is het al hun misdaden op te som men. Reeds hebben de aangehoudenen bekend de daders van vijftien misdaden te zijn. De vlieger Ehrmann is Zaterdag bij een vlucht boven het vliegveld van Allelick doodgevallen. Op een hoogte van 600 M. ontplofte zijn motor. Het „Berliner Tageblatt" meldt, dat Vrijdagavond te MaiDZ twee Franschen gearresteerd zijn, die men van spion- Dage verdenkt. Een derde persoon, die by hen hoorde, is ontkomen. Men werkt in heel Albanië druk aan de wapening van de militie. Men denkt dat de voorbereiding ervan in twee of drie weken afgeloopen zal zijn. De vorst is van plan zich dan aan het hoofd van het leger te stellen en, zoo noodig, naar het Zuiden van Albanië te rukken en met geweld bezit te nemen van het land, dat de groote mogendheden aan zijn bescherming hebben toevertrouwd. Het waren hartroerende tooneelen, die zich Zaterdagavond en Zondag te St Johns op Newfoundland afspeelden, toen de verstijfde en gedeeltelijk vree- selijk verminkte overblijfselen van de bij de sneeuwstormramp om het leven gekomen robbenvangers aan land wer den gebracht. Maar nog ontzettender dan die stomme taal der dooden is de taal der levendenwat zij weten te ver P-Hen, ge«ft ons een getrouw beeld van het sterven en het lijden der ongeluk- kigen. Het treurigst is de gedachte, dat de 70 dooden van de „New-foundland" waarschijnlijk, ja zeker, gered zouden zijn, ah zij niet na het uitbreken van den sneeuwstorm den noodlottigen raad van den kapitein van de „Stephano" hadden opgevolgd en niet weer op het ijs waren gegaan om hun eigen schip te zoeken. In den sneeuwstorm verloren zij dn richting en werden in het nood weer waarschijnlijk door het geluid der sirenen op een dwaalspoor geleid, en het einde was uitputting. Zij werden sneeuwblind; de koude scheen telkens grooter te worden, steeds langzamer drong de kleine schaar voort, totdat de afmatting den meesten te groot werd. Later deed zich een huiveringwekkend schouwspel voor. De lijken lagen voor een deel in de zonderlingste houdingen. De meeste bevonden zich op een groote ijsschots, andere dreven daarnaast in 't water. Men zag duidelijk, hoe eenige mannen zich van den troep verwijderd hidden; zij waren op eigen houtje ge- g an en na eenigen tijd afgemat in elkaar gezonken om te sterven. De overlevenden vertellen, dat zij geen levensmiddelen meegenomen hadden en ook geen extra kleeding. Slechts die manneD, die niet gingen liggen, hebben do ramp overleefd; wie zich neerlegde, diens vonnis was geveld. Men dwong elkaar tot loopen en in beweging te blijven, men sloeg hen, die zich neerlegden, zelfs met knuppels, om hen te bewegen op te staan en te loopen. Maar wie neerzonk, bleef meestal liggen en stierf. In 't loopen struikelde men over de lij ben van bezweken kame raden, en wee hem, die dan geen kracht meer had om zich op te richten. Som migen begonnen, door pijn gemarteld, luid te schreeuwen en richtten hun oog steeds weer op de ijsvlakte: anderen werden wanhopig en wierpen zich te water. Maar ook ontbrak het niet aan dapperen, die hun kameraden steeds weer aanmoedigden. Eenigen kwamen op den inval doode robben open te snijden en hoofd en handen in de maag of buikholte der dieren te steken, om zich zoo tegen bevriezen te beschermen. Maar niemand kwam op de gedachte den dooden hun kleedingstukken af te nemen, om er de levenden mee te war men. De overblij venden zijn meest allen verminkt. Drie van hen missen beide voeten en handen, vijf verloren beide voeten, acht een voet, elf een hand of de vingers van beide handen. De Duitsche Keizer heeft het ontslag van graaf Wedel als stadhouder van Elzas Lotharingen aangenomen en hem verheven in den vorstenstand. Tot stad houder is benoemd baron von Dalwitz, die Pruisisch minister van binnen- landsche zaken was. De heer von Dalwitz, die dus de ge vaarlijke positie van stadhouder in het Rijksland gaat innemen, is ultra con servatief. Tijdens de incidenten te Za- bern koos bij openlijk partij voor den Berlijnschen politiepresident von Ja- gow, die dmilitaire autoriteiten tele grafisch hulde bracht voor hun optreden en hen steunde tegen de burgerlijke overheid. Deze benoeming, die samenvalt met den terugkeer van het 99ste regiment infanterie in Zabern, kan beschouwd worden als een aanwijzing, dat men voor het oogenblik niet van plan is Elzas- Lotharingen met den ijzeren vuist te regeeren, wat de Rijkslanders niet ten onrechte vreesden. De kwestie tusschen Mexico en Ame rika is nog niet afdoende geregeld. Ter wijl Huerta volhardt bij zijn eisch dat de Amerikaan8che schepen schot voor schot het Mexicaansch6 saluut zullen beantwoorden, heeft Wilson geantwoord, dat de Ver. Staten bij hun oorspronke lijke voorwaarden blijven. Velen zijn van meening, dat 't Huerta te doen is om tijd te winnen. Wanneer de aanstaande slag om Torreon voor de regeeringstroepen nadeelig uit mocht vallen, zou Huerta voornemens zijn de Ver. Staten te blijven tarten, ten einde een oorlog uit te lokken. De oorlogsschepen die zich reeds in de Mexicaansche wateren bevinden, heb ben bevel gekregen zich gereed te hou den voor onmiddellijk handelend op treden. In de Boodschap van Wilson wordt verzekerd, dat de breuk tusschen Mexico en de V. St. het voor de Unie onmo gelijk maakt, de buitenlanders in Mexico te beschermen De buitenlandsche re geeringen hebben daarvan kennis ge kregen. De tenuitvoerlegging van de plannen van Wilson voor repressaille-maatre- gelen inzake het Tampico incident, be- teekent niet, dat er een formeele oor logsverklaring zal worden gedaan. De Vereenigde Staten zouden geen oorlog kunnen verklaren aan een regeering, die zij niet hebben erkend. In den ministerraad van heden zal aan het program der „pacifieke blok kade" de laatste hand worden gelegd. De New York World heeft nadere berichten uit El Paso over de overwin ning der opstandelingen bij San Pedro, niet ver van Torreon. Bij de gevechten, die bijna tien dagen hadden geduurd zijn 2000 personen gesneuveld. De op standelingen maakten 3000 man gevan genen. Al de officieren van het regee- ringsleger zijn naar gemeld wordt op last van generaal Villa doodgeschoten. Twee-en-twintig Amerikaansche tor pedoboot-vernielers hebben lastgekregen om van Pensacola te verstoomen naar de Golf van Mexico. President Huerta heeft twee ontwijkende antwoorden ge zonden, waarin bezwaar werd gemaakt tegen enkele bijzondere punten in de Amerikaansche nota. Uit Mexico wordt verder gemeld: Tweeduizend man regeeringstroepen zijn Zaterdag bij Salinas, teu noorden van Monterey gelegen, door een afdee- ling opstandelingen verslagen. Volgens een officieel rapport hebben de regeeringstroepen 120 dooden op het slagveld gelaten. De opstandelingen breken om Mon terey in alle richtingen den spoorweg op, teneinde de aankomst van verster kingen te verijdelen. Uit Washington wordt dd. 20 dezer geseind President Wilson heeft in een inter view verklaard, dat men niet den in druk moet krijgen, dat de V. St. aan Mexico den oorlog zullen aandoen. „Wij willen geen oorlog" aldus verklaarde de President „wij willen ons enkel recht verschaffen. De oorlog kan ver meden worden, indien Huerta verstan dig optreedt." Een part. telegram uit Londen aan de N. R. Ct. meldt, dat Zaterdag bericht is ontvangen van zes branden, drie in de stad en drie in de provincie. Vrijdag kwamen er dertien voor. Men vermoedt, dat in sommige gevallen kiesrecht vrouwen den brand hebben gesticht. Behalve het wandelhoofd en paviljoen in de badplaats Yarmouth is Vrijdag te Penzance een bioskoop en rolschaat- senbaan afgebrandte Kingston aan de Theems ontstond er in den loop van Zaterdagnacht brand in een music hall, het tooneel brandde uit. In het groote paviljoen van de renbaan te Kempton Park is een brand nog bijtijds gebluscht. Al deze branden worden aan kiesrecht vrouwen toegeschreven. Een welbestede dag dan 1 Over den brand in het kazernehuis te New-York wordt thans nader bekend gemaakt, dat 't vuur ontstond in de benedenverdieping en zich snel langs de trappen naar boven uitbreidde. Aan den voorkant en langs de vensters van het huis trachtten de brandweerlieden de bewoners te redden, waarbij zich hartverscheurende tooneelen afspeelden. Tot nu toe zijn tien lijken gevonden, waarvan zes geheel verkoold en onher kenbaar zijn. De bewoners bestonden voor het meerendeel uit tooneelspelers. Op last van den rechter van instructie zijn een effecten makelaar Victor C. te Brussel, en zijn zwager onder de be schuldiging een waarde van drie mil- lioen frs. te hebben verduisterd in hech tenis genomen. Gebeel Johannesburg is in opschud ding gebracht door een verschrikkelijk drama, dat zich in een hotel aldaar heeft afgespeeld. Een tweetal personen, een man en een vrouw, hadden Dinsdag in het hotel hun intrek genomen. Des avonds zag men de vrouw, bijna geheel ontkleed en hevig bloedend uit een wonde in de borst, uit de kamer van den man snellen. Zij keerdp, zoodra zij andere personen zag, echter onmiddellijk naar het vertrek terug en wierp de deur in het slot. Toen de hotelhouder er in geslaagd was de deur te openen, vond hij op der vloer het lijk van den man met een revolver naast zich. Op het bed lag de vrouw en ook bij haar waren de levens geesten reeds geweken. De geheele affaire is zeer geheim zinnig, daar men er nog niet in geslaagd is de identiteit der lijken vast te stellen. Men vermoedt, dat de man eerst de vrouw doodelijk gewond en daarop zelf moord gepleegd heeft. De politie te New-York vond dezer dagen het lijk van een man, wiens identiteit niet vastgesteld kon worden. Men had reden, aan te nemen, dat men te doen had met een berucht misdadiger, doch toen men de platen van de viDger afdrukken der bekende boeven met dr vingertoppen van den doode wilde ver gelijken, kwam men tot de ontdekking, dat de vermoorde de huidoppervlakte van zijn vingers met een of ander middel „onherkenbaar" gemaakt had. Inmiddels is gebleken dat men inderdaad met hei. lijk van een berucht misdadiger te doen had. Op welke wijze hij de lijnen van zijn vingertoppen heeftdoen verdwijnen, is niet ontdekt kunnen worden en de New-Yorksche politie hoopt maar, dat hij zijn geheim mede in het graf ge nomen heeft. Bij den terugkeer van het 99ste regi ment infanterie te Zabern is er niets bijzonders voorgevallen. Enkele winkels en bieihuizen hadden de vlag uitge stoken, maar de bevolking legde geen geestdrift aan den dag. Oude kennissen onder burgers en soldaten wisselden natuurlijk verheugde groeten. Onder aanvoering van den nieuwen kolonel trok de troep met muziek door de geheele stad Plaatselijk lleuws. Heugden, 22 April. Groote vriendschap kan van andere zijde trouweloosheid opwekkeD. De bekende hon dentrouw toch moest plaats maken voor bizondere genegenheid. Toen de rijtuigver huurder Van Hooff eene gekochte koe uit Haarsteeg liet overbrengen, liet de hond zijn baas in den steek en was niet van de koe te verwijderen. Hij ging mede naar de nieuwe stal, bleef daar bij zijn vriendin overnachten en moest met geweld weder naar huis gehaald worden. Werkendam. Verleden week waren in den Biesbosch de paarden nogal dartel en schrikachtig. Een der knechts van den heer W. de Waard kreeg van een paard een trap tsgen dat lichaamsdeel waar zooiets nogal niet zooveel gevaar oplevert, doch de trap, die A. v. Drunen Azn., op „Krijntjes weide" Vrijdagmiddag van een paard kreeg, kwam op de linkerwang terecht, waardoor heelkundige hulp noodzakelijk moest inge roepen worden. Aalburg. Zondag as. hoopt ds. Ewoldt zijn intrede te houden, na 's voor- middags bevestigd te zijn door ds. Leen- mans, predikant te Utrecht. Eleiiedeii-Laiigstraat In den hooihandel is het zeer stil. Alleen naar prima kwaliteit bestaat nog eenige vraag. Men besteedt voor eerste soort f 11.min dere kwaliteit f 9,a f 10,schraal hooi f 7,a f 8,en roggestroo f 8.50 per 500 k.g. Capelle- Donderdagavond gaf de zangvereeniging ,,'t Rozeknopje" in de zaal van den heer L. F. van Dongen een druk bezochte uitvoering. Alle nummers werden uitstekend gezongen. Dat ze in den smaak van het publiek vielen, bewees wel de bij zondere stilte in de zanl onder het zingen en het applaus aan het einde van elk nummer. Moge deze vereeniging nog lang bloeien onder leiding van haren eminenten direc teur L. A. Koole. Het water in den buitenpolder al hier staat weer op normaal peil. Het in de kade van het Oude Maasje gevallen gat is ook weer hersteld. De verwachte schade aan het grasgewas zal nog al meevallen. Toen de B. per fiets door de Kerk steeg alhier kwam rijden, brak op eens een buis van het frame, waardoor hij enkele ongewilde gymnastische toeren maakte. Met enkele schrammen en den schrik kwam hij er af. Maandagavond bracht de fanlare „Sirena" uit Vrij hoeven-Cappel, aan het echtpaar Johannes de Jong en Johanna Nieuwenhuijzen, die 18 April 1.1 den dag herdachten, waarop zij voor 25 jaar in den echt traden, een serenade. Diiisen. Vrijdagmiddag 1.1. sloegen d« paarden van den landbouwer J. Lee mans alhier, welke voor een leege hooi wagen waren gespannen op hol. Ze liepen een kwartier lang achtereen den weg uit, tot dat ze eindelijk door den bloemwagen van den heer van D. van Raamsdonk tot stil staan werden genoodzaakt. Alles liep betrekkelijk zonder eenig averij af. Oorzaak van het ongeval was, dat ze waren voor gespannen met een toom zonder ooglappen. (denderen. Op de voordracht voor directeur aan de Coöp. Stoom zuivelfabriek „Op Hoop van Zegen" is door het bestuur alphabetisch saamgesteld het navolgende viertal H. J. Bos, assistent-directeur te 't Meer bij HeerenveenK. Hoornstra, assistent directeur te Fijnaart; A. Huisma, assistent directeur te Drachteter-Compagnie en L. Vos te Terwispel. Donderdag a.s., des avonds te 7 uur, hoopt deantir. kies vereeniging „Vreest God, eert den Koning" voor Genderen en om streken te vergaderen, ten huize van L. van der Beek te Genderen. Te behandelen onderwerpen le Verkiezing van een Bestuur. 2e Vaststelling der Statuten van de kies- vereeniging. 's-Gravemeer. Zondag is onder deze gemeente een bos met sleutels gevonden, die door den rechtmatigen eigenaar is terug te bekomen bij den heer Van den Heuvel, kapper te Dongen. Ktaumsdonk. Verschillende dames van hier en R.'veer maken zich heden ver dienstelijk door den verkoop van Emma- bloempjes. Wij wenschen den lieven dames het beste succes met dit schoone werk van barmhartigheid. Naar wij vernemen zullen a.s. Maan dag de werkzaamheden tot verandering der o. 1. school een aanvang nemen. Bedroeg het aantal leerlingen der openbare school verleden jaar slechts 88, thans is dit aantal gestegen tot 108. Sprang. Zaterdagmorgen omstreeks 12 uur brandde, ten nadeele van den land bouwer A. v. d. K., een hooischelf af. Ge lukkig liep dit af, daar een met riet gedekt huis slechts op enkele meters afstand van de plaats des onheils stond. Met vereende krachten was men spoedig het vuur meester. Waspik Vrijdag j.l. hield de Raad dezer gemeente een openbare vergadering. Afwezig was de heer M. C. J. van Son. De voorzitter deelde mede, dat op 28 Maart j.l. bij den gemeente-ontvanger de boeken en kas waren opgenomen. Gebleken was, dat de boeken regelmatig waren bij gehouden en dat in kas was f 327,90. Voorts deelde de voorzitter mede dat nog was gebleken, dat enkele posten der be grooting 1913, met kleine bedragen waren overschreden. Besloten werd de begrooting dientengevolge te wijzigen. Daarna kwam aan de orde een schrijven van Gedeputeerde Staten, met verzoek om aan te sluiten bij de Provinciale Electrische Centrale. Met algemeens stemmen werd besloten aan te sluiten. Vervolgens ging men over in geheime vergadering, tot vaststelling van het kohier van den hoofdelijken omslag. Vrijdagmiddag brandde alhier de boerderij af van A. Kamp. In weinige oogen- blikken stond alles in lichte laaie en aan redden viel niet te denken. Een kalf en twee varkens kwamen, terwijl de eigenaar op het land werkzaam was, in de vlammen om. Hierbij bleef het echter niet. Door den hevigen wind sloeg do brand ook over op twee naast elkander staande huisjes en een hooischelf, toebehoorende respectievelijk aan P. Lips, J. Kuijsters en P. Pruijsers. Alles brandde tot den grond toe af. De oorzaak is onbekend, het huisje van J. Kuijsters was niet verzekerd. Verslag der vergadering van den Raad der gemeente 's Gravemoer op 17 April 1914. Afwezig is wegens ongesteldheid de heer C. Blok, wethouder. De burgemeester opent deze vergadering, waarna de notulen van 26 Febr. j.l. worden gelezen en vastgesteld. De Voorzitter doet mededeeling van de navolgende ingekomen stukken, die voor zooveel noodig voor kennisgeving worden aangenomen. a. Circulaire van den Nederl. Bond van gemeente-ambtenaren, d.d. Maart j.l., ver zoekende te bevorderen dat sollicitatie's op ongezegeld papier per brief kunnen worden ingezonden en dat bij oproeping reis- en verblijfkosten worden vergoed. b. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger. c. Idem bij het burgerlijk armbestuur. d. Rapport van B. en W. inzake bezoek der beide scholen. e. Aanbieding gemeenteverslag over 1913. f. Beslissing van Qed. Staten, in zake eene reclame tegen den hoofdelijken omslag. g. Besluit van Ged. Staten, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 26 Febr. j.l. ter wijziging van de gemeentebegrooting ever 1914. h. Verslag van het onderwijs aan de openbare lagere school over 1913, overge legd door den heer J. Pruissen, hoofd dier school. i. Opbrengst der verkooping op 6 April j.l. van snoeisel, klei, enz. 1. De electriciteitevoorziening, waarom trent na breedvoerige discussie met alge- meene stemmen wordt besloten, met het oog vooral op den financieelen toestand der gemeente en hare vrij ongunstige ligging voor electrificatie, daarop niet in te gaan. 2. Eene aanvrage van den heer rijks ontvanger te Dongen voor een lokaal ten behoeve der zitdagen voor het ontvangen van de directe belastingende vergadering besluit daarvoor af te staan het eerste lokaal der openbare school tegen de daarvoor van rijkswege gestelde vergoeding. 3. Wijziging der begrooting van het bur gerlijk armbestuur over 1914, in verband met eene subsidie voor de kantwerkschool welke met algemeene stemmen wordt goed gekeurd. 4. Machtiging aan B. en W. om den dag der hooigrasverpachting te bepalen, welke gevraagde machtiging wordt verleend. 5. Vaststelling van het primitief kohier van den hoofdelijken omslag over 1914. Verder niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter deze vergadering. Itinnenlaiici. Overeenkomstig de toezegging door minister Treub in de Tweede Kamer gedaan, dat de wijzigingsontwerpen der verzekeringswetten omstreeks het Paascbreces waarschijnlijk zouden kun nen worden gezonden naar den Raad van State, kan thans worden medege deeld, dat behoudens onvoorziene om standigheden vóór het eind van deze maand wetsontwerpen tot wijziging der Invaliditeitswet, alsmede een nieuw wetsontwerp ter vervanging van de Ren te wet bij den Raad van State zullen zijn. In politieke kringen in Den Haag loopt het hardnekkig gerucht, dat bij de rechterzijde het voornemen zou be staan tot voorzitter der Eerste Kamer te benoemen mr. W. K. F. P. graaf van Biilandt, den christelijk-historischen afgevaardigde ter Tweede Kamer voor Apeldoorn en oud-president van die Kamer. De Staten van Gelderland zouden den graaf dan tot lid der Eerste Kamer kiezen, als opvolger van wijlen baron Schimmelpenninck van der Oye van Hoevelaken en graaf van Bylandt zou den Kamerzetel voor Apeldoorn open maken. Het „Ned. Zeewezen" heeft vernomen dat de Minister van Marine voornemens is dezen zomer den bouw van twee Dreadnoughts voor te stellen, die ge lijktijdig op stapel zouden worden gezet. Voor eenige dagen heeft het Hoofd bestuur van den Zuiderzeevisschersbond een onderhoud gehad met den minister van Landbouw, ter bespreking van een wetsontwerp tot droogmaking van de Zuiderzee. Naar aanleiding dezer con ferentie heeft het Hoofdbestuur thans een verzoek gericht tot de afdeelingen, om de meening der visschers te mogen vernemen, welke bepalingen in liet wetsontwerp moeten worden opgenomen inzake schadevergoeding, die aan de visschers zou behooren uitgekeerd te worden; tevens, of er ook nog regelin gen te treffen zouden zijn in andere opzichten, bijv. het in uitzicht stellen van Rijksbetrekkingen, het geven van voorkeur bij de bevissching op de blij vende wateren, het gelegenheid geven om op de kustvaart te gaan, en wat er verder ter sprake kan komen. In Den Haag zijn ambtelijke berichten uit Mexico ontvangen, waaruit blijkt, dat de Hollandsche kolonie bij de jongste gebeurtenissen daar te lande ongedeerd is gebleven en hare goederen geen schade hebben geleden. Te Winschoten ontving de tachtig jarige barbier L. Veldkamp Woensdag een postwissel van dr. A. Kuyper, oud minister, groot f2 50, met het volgende opschrift: „Hierbij een kwartje van 1870, met negen maal het kapitaal aan intrest." In 1870 n.l. was Veldkamp barbier te Midwolde (Oldambt) waar dr. Kuyper toen als spreker optrad en zich bij V. liet scheren. Overhaast vertrek was oorzaak, dat dr. Kuiper niet betaalde, hetgeen dezer dagen de barbier bij ge legenheid van zijn jubileum aan een ma'n van de courant als een merkwaar digheid uit zijn leven mededeelde. Naar het „Nieuwsbl. v. Ned." ver neemt, komen er te Amsterdam bij enkele kinderen gevallen van huiduit slag voor om mond en neus. Bij enkele kinderen heeft die uitslag zelfs een vrij groot deel van het gezicht aangetast. Het is gebleken, dat deze huidaandoe ning een gevolg is van het likken aan de sluitzegels. Sommige soorten zegels zijn zeer zwaar gegomd, terwijl die gom scnadelijke bestauddeelen schijnt te bevatten. Zondagochtend werd den commandant van het 1ste regiment huzaren en gar- nizoens commandant te Amerfoort ver zocht hulp te verleinen bij een ernstigen bosch- en heidebrand, die bij de leger plaats bij Zeist woedde Met den grootsten spoed vertrokken sterke detachementen cavalerie en artil lerie te paard, onder bevel van officieren en bewapend met schoppen naar het terrein van den brand. Ook het regiment genie-troepen te Utrecht werd gealar meerd, omdat de magazijntjes met spring stoffen der genie gevaar liepen. Den geheelen dag was men bezig het vuur dat zeer veel schade deed en door den wind steeds opnieuw werd aange wakkerd, te bekampen. Vrijdagmiddag is aan de militairen der infanterie in het garnizoen Ede bij het middagmaal gebakken visch ver strekt, die door een handelaar te Utrecht was geleverd. Zaterdagmorgen hebben zich ongeveer 50 miliciens ziek gemeld, die gedurende den nacht onwel zijn geworden en voor het meerendeel last hebben van braken. De ontboden officier van gezondheid heeft rust voorgeschre ven en ziet den toestand niet ernstig in. De milicien v. d. S., een arnarchist, te Groningen, weigert den dienst en ligt thans in het academisch ziekenhuis. Hij weigert ook alle voedsel en wil op geen enkele vraag autwoorden. De kerkelijke gemeente Dieden (N.-B.) heeft sedert jaren geen eigen predikant meer en vormt een z.g. kerkelijke com binatie met het naburige Raveetein. In de gemeente Dieden nu brachten een aantal boeren, thans allen R. K., sedert onheuglijke tijden kerkrente op aan de Ned. Herv. gemeente. Het vorige jaar hebben zij echter geweigerd deze rente

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2