Schele hoofdpijn bij kinderen. staande. De samentrekking der troepen, j voor de bezetting aangewezen, is vol tooid. Plaalmeiyk nieuws. Heusden, 9 Mei. Dinsdag bad alhier de aangekondigde „Orelio-avond" plaats, en wat de heer Órelio zeker nooit heeft ondervonden, hij kon voor eene nagenoeg ledige zaal op treden. Waaraan dit toe te schrijven Onbekend heid met een naam die door geheel Europa beroemd ia, kan zeker niet de oorzaak zijn geweest. Ook kan Heusden toch ook wel op enkelen bogen, die muzikaal aangelegd zijn of althans gevoel voor muziek hebben. Had dan de kermis met zijne meer- en minderwaardige attracties de schuld? wij weten het niet. Intusschen heeft Orelio ala beschaafd man en echt kunstenaar, voor de weinige opgekomenen met evenveel opgewektheid gezongen als hij het voor een groot publiek zou gedaan hebben. En die weinigen waardeerden dat en hebben dan ook genoten van eene stem die nog niets van hare oude Charme in kracht heeft verloren. Een enthousiast applaus, zooals zeker zelden in de zaal Concordia heeft geklonken, bewees dit. Zoo ooit, dan is hier het bekende, „les absents avaient tort" van toepassing. Bij het Woensdag j.l te Breda ge houden examen voor onderwijzer slaagde ook de heer F. Brune te Genderea, leerling der R. N. S. alhier. Heden werd met goed gevolg te water gelaten van de scheepswerf ran de heeren de Haan Oerlemans alhier een sleep- kaan lang 42 M., breed 6,60 M. hol 2,10 M. groot plm. 415 ton voor den heer J. de Vries te Zwartsluis, waarna de kiel gelegd werd voor twee stuks sambre schepen voor Belgische rekening. Bij de op Mei j.l. gehouden aanbe steding van het vernieuwen van het dak der Ned. Hervormde Kerk alhier, werden ingeleverd 8 biljetten, als volgt: J E. van Diggelen, te Herpt f 9650. A. Boeren, te Heusden f 8899, W. G. Schoep, te Baardwgk f 8350, A. van Eek, te Gameren f 8010, F. van Willigen, te Gameren f 7772, A. van Rijswijk, te Heusnen f 7015, H. van Wijk, te Heusden f 6990, Gebre. Willem Pieter Weijts, te Berlicum f 6810, De gunning wordt aangehouden tot ont vangst der goedkeuring van hoogere col- legiën. Beter laat dan nooit. Dezer dagen ontving onze stadgenoot D. een aangetee- kenden brief uit de hoofdstad met een in bond van f 60.en de tijding dat voortaan ook aan hem jaarlijks een ouderdomsrente van f 104,zal worden uitbetaald. Werkendam. De Boerenleen bank „Werkendam", hoopt op Donderdag a.sdes avonds 7 uur, bij mej. de Wed. Wink alhier, haar 15e algemeene vergade ring te houden. De punten van behandeling zijn: 1. Huishoudelijke zaken; 2. Verslag van de commissie tot het nazien der rekening en verantwoording over 1913; 3. Verslag van bot Bestuur der Bank; 4. Verslag van den Raad van Toezicht; 5. Verkiezing van een lid van het bestuur wegens periodieke aftreding van den heer W. de Waard en verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftreding van den heer M. J. Meijer; 6. Vaststelling sa laris kassier 1914, (voorstel tot eene ver hooging met f 50.);7. Bespreking punten van behandeling van de Algemeene ver gadering van de Centrale Bank, te Utrecht; 8. Benoeming van twee afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering te Utrecht op Zaterdag 16 Mei 1914; 9. Rondvraag en sluiten. Tegen 16 Mei a.s. is benoemd tot brigade-commandant der Rijks veld wacht, alhier, de heor J. C. J. v. d. Brugge, thans te Tilburg, voorheen alhier gestationneerd. Tot tijdelijk onderwijzer aan de lagere school voor bijz. onderwijs te Nieuwendijk, is benoemd de heer A. van der Bunt, alhier. Aalburg; Voor het herhalingsonder- wijs dat hier dezen zomer gegeven wordt, hebben zich 8 meisjes aangemeld. Mej. O. bezeerde zich aan haar pols met een roestigen gpijker. De hand zwol op en de ontboden geneesheer constateerde bloedvergiftiging. Almkerk. De stemming voor een lid der gemeenteraad alhier heeft plaats op a.s. Donderdag 14 Mei. Capelle. Enkele kinderen waren langs den haven kant aan 't spelen, waar onder nok de kleine A. v. d. B. Deze raakte eensklaps te water. De moeder, die op het hulpgeroep kwam aanloopen, mocht het genoegen smaken, haar kind nog juist bij tijds op het drege te brengen, en het daar door van een zekeren dood te redden. Duisrn. Polder. In het lokaal „Uw Koninkrijk kome" is a.s. Zondagnamiddag dienst waarbij Ds. van Stein Callenfels zal voorgaan. Cienderen Aan het hulptelegraaf kantoor werden in de maand April 63 te legrammen behandeld. Verzonden 26. Ont vangen 37. 's Gravemner. Het jaarlijksch onderzoek der milicien verlofgangers uit deze gemeente zal gehouden worden op Donderdag 4 Juni e.k. des voormiddags 11 unr aan de openbare school in de Kruide niersstraat te Dongen. Aederhemert Volgens de bevol kingsregisters bedroeg het aantal inwoners dezer hemeente op 1 Jan. 1914, 1012 in woners. Verder vinden we Zaltbommel 4251, Driel 3482, Ammerzoden 2413, Gameren 2050, Hedel 1719, Brakel 1606, Rozsum 1349, Poederoije» 1134, Zuilichem 1051, Kerkwijk 1018 en Hurwenen 565 wat een totaal geeft voor de geheele Bommelerwaard van 21650 zielen. Tot ons genoegen vernemen we, dat] onze vroegere dorpsgenoot, de heer A. C. v. d. Vliet niet alleen te Rotterdam maar ook te 's-Gravenhage op de voordracht staat voor hoofd eener school. Vreemd keek de landbouwer S. op, toen hij Dinsdag een hert ala een pijl uit den boog door het veld zag rennen. Woens dagavond bevond het schuwe dier na de afgedamde Maas overgezwommen te zijn op het Eiland. Waarschijnlijk is het uit een hertekamp ontsnapt. AileuwendUk Terwijl B. v. Maas tricht alhier bazig was met een klauwhamer een spijker uit het hout te halen, had hij het ongeluk dat de hamer uitschoot en trof hem juist onder zijn oog en zoo erg, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. §leeun (jk. 't Jaarlijksch onderzoek van de verlofgangers der militie zal voor deze gemeente gehouden worden op Maan dag 22 Juni a.s. des voormiddags 9.30 uur te Woudrichem. Ar|Jhoewen-Cappel- °P hulppostkantoor alhier, werd. gedurende de maand April in de Rijkspostspaarbank in gelegd f 4401.50op het hulptelegraaf- en telefoonkantoor werden 17 telegrammen verzonden en 20 ontvangen, alioo een totaal van 47. Er werden 41 gesprekken van uit de spreekcel gevoerd en 1 telefoon oproep bericht ontvangen. leen. Door den architect van Gooi te Woudrichem is voor den heer van der Pol alhier aanbesteed het bouwen van een schuur en verandering aan zijn woonhuis. De minste inschrijvers waren de heeren J. Zonneveld en C. Henewijn alhier, voor de somma van f 154.500 aan wien het werk is opgedragen. 'Aan het telefoonkantoor alhier werden in de maand April behandeld 38 telegram men, waarvan 22 werden verzonden en 16 zijn aangekomen. De laatste nachtvorsten hebben alhier nog al schade aangericht. Vooral de aard appelen hebben zeer veel geleden op de plaatsen waar ze niet beschut stonden. De rijksveldwachter A. Voogd alhier, welke ongeveer een paar maanden te 's Bosch was gedetacheerd in verband met de uitge broken werkstaking alhier, is thans weer naar zijn standplaats teruggekeerd. Binnenland. Evenals ieder jaar in de maandun April »n Mei is ook nu weer een groot aantal vreemde werklieden uit Noord- Brabant en Gelderland in de gemeente Haarlemmermeer gearriveerd om gedu rende de a s. zomermaanden in dien polder veldarbeid te verrichten bij de landbouwers. Deze rnenschen ondervinden thans echter een groote teleurstellingvele hunner zwerven nu reeds gedurende een paan weken rond, aankloppende bij iederen hoer om werk, maar tevergeefs. Door de koude der laatste dagen wordt de groei der gewassen en het ontkiemen der zaden zeer belemmerd en valt er vanzelf ook met het wieden van bet onkruid nog geen cent te verdienen. Men deelde ons mee, dat reeds een groot aantal dezer werklieden, wier leeftocht was opgeteerd platzak naar hunne woonsteden zijn teruggekeerd enkele moesten zelfs reeds overgaan tot het inroepen van de publieke welda digheid. De waarschuwing is niet overbodig: laat de vreemde werklieden maar gerust een paar weken wegblijven. Dan besparen ze zich een groote teleur stelling en noodelooze uitgaven. Kerkbrand te Streefkerk. Woensdagavond te ruim zes uur ont stond brand in bet kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente te Streefkerk, met bet noodlottig gevolg, dat bet his torisch monument geheel in den ascb werd gelegd. Aan de N. R. Crt. ontkenen we het volgende omtrent dezen brand Wederom is een om baar laat zes- tiende-eeuwschen bouw zeer belang wekkende kerk met baar machtigen toren het offer geworden van loodgie ters-onvoorzichtigheid. De predikant, Ds. Poort, vertelde dat in 1572 de Katholieke Kerk van Streef kerk is afgebrand. Te zelfderplaatse is toen aanstonds de huidige Her vormde kerk gebouwd, waarvan wij thans de laatste vonken zagen waren langs de ruïne. De gemeentelijke toren is toen hersteld uit afbraak van bet kasteel Schoonenberg, een .roofslot" onder Nieuw Lekkerland, waarvan de heuvel nog over is. Deze ruim drie eeuwen oude kerk was een der schoonste sieraden van de schilderachtige oevers der Lek. Vijf tien jaar geleden was er het mooie orgel uit de oude Remoustrantsche kerk te Rotterdam in overgeplaatst. Voor de vier antieke koperen kronen was veertien dagen geleden nog f 1800 ge boden. In een ervan was heel wat zilver versmolten, bij testamentaire be schikking van Janneke Jans. Dit alles lag nu in het puin vergaan, met de scherven van het gedenkraam 1813 1913, en de asch van heel wat kostelijk gebeeldhouwd eiken. Daar hadt ge den kunstig besneden preek stoel uit 1754, de banken van ouder lingen, van schout en schepen, en die van den ambachtsheer om den pilaar met het wapen van Van der Meij van Streefkerk. Het was een groote kerk, met zeven honderd zitplaatsen en nog heel wat ruimte er rondomheen. De mooie oude zerken zijn vermoedelijk mede zeer beschadigd. Uit de kerk verhief zich de massale vierkante toren, met de geestig gesti leerde zoogenaamde lantaarn er bovenop, tot een hoogte van 35 meter, in denzelfden geest als de toren van Zoe- terwoude. Ds. Poort meende dat de toren tot een eind onder den laagsten rondgang nog uit de steen van vóór den eersten brand bestond. Tot zoover trof men ook den boogvorm aandaarboven werden het spitsbogen. Kerk en toren zijn afzonderlijk ver zekerd. Men meendede kerk voor f30,000. Terwijl de predikant zoo vriendelijk wrs ons een en ander mee te doelen, kwam een der diakenen vertellen, dat hij het kerkelijk archief nog juist bij tijds had gered. Het Avondmaal-zilver wordt bewaard bij deu president-kerk voogd. Er waren nog een paar kisten met een gering bedrag aan kerkelyke gelden in den brand achtergeblev?n. Burgemeester Gautier had de welwil lendheid ons in te lichten omtrent den brand. Sedert enkele weken waren lei dekkers bezig het dak van de kerk te herstellen. Vanmiddag was de zoon van den leidekker met loodgieterswerk bezig geweest, juist boven den preekstoel. Om vier uur had hij het karwei verlaten. En om zes uur gisterenavond zag de doodgraver op dezolfde plaats rook op stijgen uit het kerkdak. Maar nog eer de brand was rondgeroepen, en de rnen schen verschrikt uit hun huizen kwa men, stond de kerk in lichter laaie. De zware eiken balken en spanten immers, van zooveel honderd jaren oud, waren kurkdroog, geblakerd van de zon als zij daar vooral op de zuidzij lagen. De dominee had dat kunnen constateeren, toen men hem dezer dagen enkele stuk ken ervan als brandhout had gebracht Aanstonds rukten de beide brand spuiten uit. Volgens den burgemeester zijn die nog van een verouderd systeem, omdat het gemeentebestuur, in verband met den enormen vooruitgang der tech niek, en ook met de plannen voor een waterleiding, lang geaarzeld had omtrent het aanschaffen van nieuw materiaal Maar veertien dagen geleden nog waren zij do stoom motorbrandspuit vaD Nieuw Ammers gaan zien, die nu weldra ter plaatse was en belangrijke diensten heeft bewezen. Die golden vooral het nathouden van de pastorie en de school, gelegen in de onmiddellijke nabijheid van de over weldigende vunrzes. Met zakken over de hoofden voor de hitte en den smook waren de menschen hiermee onver schrokken bezig, en zij hebben de vol doening, dat beide gebouwen ongedeerd zijn gebleven. Maar aan redden van de vervaarlijk in haar hout opvlammende kerk, die spoedig ook het houtwerk van den toren aantastte, viel niet te denken. Die mach tig oplaaiende baken aan de lage landen van de Lek riep honderden en honder den wielrijders uit den verren omtrek naar de plek van het onheil Ook een deputatie van hoofdlieden der Rotter- damsche brandweer verscheen er per auto. Al spoedig stortte het bovenstuk, de lantaarn, van den toren in, dat uit hout, lood en leien bestond. En telkens wan neer de zware balken uederploften gutste de vuurzee ontstellend op. Doch geluk kig was de wind Zuid West, waardoor vlammen en vonken werden meegevoerd uit de kom der gemeente, waarin nog enkele huizen met stroodaken staan. Om de orde onder d« groote menigte toeschouwers te bewaren, had de burge meester aanstonds last gegeven de her bergen te sluiten. De ruïne, de vervaarlijke steenromp, vierkant en massaal in zijn machtige ommuring, maakte een zeldzaam fan- tastischen indruk. Langs de vier zijden van den toren bleken het lichten en vonken als van St. Elmusvuur. Nog hingen er zware houtbrokken te gloeien in de galmgaten; op het kerkhof lag de bel tot klokspijs versmolten. En door de hooge boogramen zag men binnen in de ruimte tusschen de vier kerk muren, waar die ruwe stapeling van hout en puin lag te gloren tot een feilen, rossen gloed, die de ontzaglijke steun- beeren belichtte en de bleeke maanlucht een wonderlijk Oostersch blauwen schijn verleende. Het zware geboomte, dat eertijds kerk hof en kerk zoo statig omringde, is ver leden jaar na den storm gerooid moeten worden. Met dit al zijn kerk en toren dus enkel uitgebrand. Het steenen omhulsel staat nog, met uitzondering van den top. En er zijn voldoende afbeeldingen van het buitenaanzicht en van het in nerlijk, om een en ander in den ouden vorm zoo goed mogelijk te herstellen. Hoewel sommige brokken van den gevel, ontdaan van de houten stutsels, op in vallen staan.j Omtrent het kerkgebouw worden nog de volgende bijzonderheden meedege- deeld De kerk van het dorp Streefkerk, vroeger ook Streefland genoemd, is een kruiskerk, die gebouwd werd na de eerste jaren van den opstand tegen Spanje. De oude kerk, die vóór de Reformatie hier stond, stond ter be geving van den scholasticus van St. Salvatorkerk te Utrecht, terwijl de in stelling den Proost dier kerk toekwam. In de jaren 1572 en 1573 brandde zy af, en werd later vervangen door de thans verwoeste, die volgens Van Oudenhoven, een van de grootste en schoonste ten plattenlande was. Vol gens overlevering heeft men tot den bouw vele steenen van het oude slot Schoonenburg, onder Nieuw Lekker land gebruikt. Dit slot was reeds sedert 1456 in vervallen toestand geraakt, nadat het door de poorters der steden Dordrecht, Rotterdam, Gouda en Schoon hoven verwoest was. Waarschijnlijk was dit oude kasteel eenmaal de ver blijfplaats der Heeren van de Lek, die in den aanvang der 15e eeuw uitstier ven. In den loop der tijden werd alles, wat van het oude gebouw nog tot an dere doeleinden kon worden gebruikt, weggevoerd, o. a. de steenen, om er den toren dar kerk te Streefland mede op te bouwen. De eerste predikant, die in het aan den Hervormden gonsdienst gewijde gebouw den dienst vervulde, was Cas- parus Heenraad, die slechts één jaar bleef, van 15841585. Van verdere bijzonderheden omtrent dit kerkgebouw vonden wij geen mel ding gemaakt. Een goede beschrijving van de Albiasserwaard bestaat tot heden nog niet. Het Leidsch Dgbl. meldt, dat mr. O. J. E. baron van Wassenaer van Cat- wijck zijn benoeming tot lid der Eerste Kamer wel zal aannemen, en dat het bestuur der Chris.-Hist. Kiesvereoui- ging te Katwijk aan Zee zal voorstellen, in het district Katwijk caudidaat te siellen voor de Tweede Kamer den heer J. R. Saoeck Henkemans, oud-lid der Tweede Kamer Aan de districts-besturen der A.-R. en R K. kiesvereenigingen zal worden verzocht deze candidatuur over te nemen Het schijnt, dat de staking in het houtbedrijf te Zaandam zich zal uit breiden, meldt de Tel. Woensdagmiddag, te 12 uur werd een schuit hout van de firma Middelho ven vervoerd naar een in aanbouw zijnd huis in de Oostzijde. Een der firmanten zelf bestuurde de schuit, doch was niet in de gelegenheid deze ta lossen, zoodat de aannemer van het werk, een vertegen woordiger van de firma Kakes, dit den timmerlieden gelastte. Dezen weigerden en motiveerden hun weigering door zich te beroepen op een besluit van eeu dezer dagen door hun organisati gehouden vergadering, waarbij het den georganiseerden verboden werd, werk te verrichten, dat feitelijk door de stakende schuitenlossers behoorde te ge schieden. Het hout is daarop door twee zoons der firman te naar de werf vervoerd. Niet zoozeer naar aaleiding van deze kwestie alleen, doch ook ter bepaling van hun houding in toekomstige geval len, hebben de timmerlieden patroons voor Vrijdag een vergadering uitge schreven. De schele hoofdpijn, ofschoon voor namelijk een ziektebij rijperen leeftijd, komt toch nog al dikwijls voor bij de kinderen. Bij de volwassenen komt zij uit den volgenden aanleg voort: de jicht, gebrek in do voeding, veroorzaakt door te veel opnamen en onvoldoende vertering; bij de kinderen is zij een na genoeg zekere aanduiding van bloed armoede. Wij raden dan ook aan ds ouders, wier kinderen over schele hoofd pijn klagen, hen de versterkende be handeling met de Pink Pillen te doen volgen, onovertroffen tegen de bloed armoede. Het kind beklaagt zich in het algemeen niet alleen over schele hoofdpijn, maar ook over oorsuizingen, gezichtsverduistering; hij is meestal bleek en heeft gebrek aan eetlust, even zoovele aanwijzingen, dat een verster kende en verkwikkende behandeling noodig is. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdamvoor Htusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten Rechtzaken. kantongerecht Heusden. Uitspraken van 7 Mei 1914. P. W Lz. te Giessen, overtr. jachtwet, f 20 subs. 8 d. L. W. te Giessen, overtr. alsvoor, ont slagen van rechtsvervolging. G. v. H., te Giessen, overtr. drank wet, 2 X subs. 2 X 2 d. J. v. W. te Almkerk. rijden zonder licht en valschen naam opgeven, f 4 en f 20 subs. 2 d. en 10 d. G. v. d. S. te de Werken en Sleeuwijk, openb. dronkenschap, f 6 subs. 3 d. E. P. te de Werken, overtr. melk verord. v. Werkendam, f 1 subs 1 d. G. P. te Werkendam, straatschenderij, f 5 of 2 w. tuchtschool. Burgerlijke Stand. Veen, over de maand April. Geboren: Adriaan z. v. H. Duister en M. Sack Arnoldus Johannes z. v. A. J. Timmermans en G. Brienen Anna Cornelia d. v. J. Duister en M Millenaar. Overleden Gijsbert Verbeek wedr. 81 -j. Ondertrouwd Zeger Blankers 48 j. en Cornelia Janson, 31 j.; Dirk van Rijswijk 21 j. en Neeltje Maria v. 't hart 22 j. Getrouwd: Z. BlaDkers en C. E. Janson; D. v. Rijswijk en N. M. van 't Hart. Kerknieuws. 's-Gra ven moer Bij de Gerefor meerde kerk alhier is als herder en leeaaar beroepen de heer J. -A. Telkamp, candidaat te Hillegom. PHËDIKBËIJBTEK, 10 Mei. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat), nm. 5,30 u. ds. Laatsman. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Boeijenga. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. Van Velzen van Zuilichem. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Ewoldt. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Loonschendijk, vm. 9,30 geen dienst, nm. 2 u. ds. Pop uit Sprang. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, nm. 1.30 u. dg. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelen, nm. 2 u. ds. Vermeulen van Moerdijk. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Diemer. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Z.z. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk, nm. 2 u. ds. Boeijenga uit Wer kendam. bius du Sart, f** H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral juist en i\Wti in te zenden. HarktbericSitfen. Heusdenvm. geen dienst en nm. 6 u. ds. Van der Hoff van Drunen. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. Aalst, nm. 2 u. ds. Van Paddenburg. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds.Louwe Kooijtnans. Babylonïènbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhurt. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijs. Dussenvm. 9,30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 u. ds. Van Rennes. Eethenvm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. v. Ingen. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderenvm. 9,30 u. ds. Feykes. Giessenvm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. de heer A. B. W. M. caad. te Rotterdam. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. leeskerk.* Heesbeen, geen dienst. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. nm. 2 u. ds. Ten Bokkel Huinink uit Well. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. leesdienst en nm. ds.v. d. Zanden uit Andel. Pouderoijen, vm. 9,30 u. ds. ds. Van Pad denburg uit Aalst. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, geen dienst. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Pop. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Uitwijk, nm. 2 u. ds. Benders uit Rijswijk. Veen, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Go- Wijk c.a vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. HEUSDEN9 Mei. Op de graanmarkt besteedt men voor: Tarwe f 8 50 a t 10.80, per 100 K.G. Rogge f 5 00 a f 6 00, Gerst f a f Haver f 5.- a f 6 alles per H.L. LAND VAN ALTEN A, 8 Mei Aardappelen. Vroege f Blauwe ƒ3. a 3.50 Zeeuwen. 2 75 f 3 00, Jammen f a f Hooi le qual. f 9.00 h f 10. 2e qval. (voor de pert) t 8 0 k 9 00 Klaverhooi f 11. a f 13.— WH ttroo f 9 00 <1 f 10 00 Geel dito f 8 1/9. Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 25 et 26 ets. zwaardere 23 d 24 etBoter0.65 i 0.75 per half K.G. Eieren 0 80 0 95 per 26. ALMKERK. De vetting der boter is deze week op te markt f 0.65 in de winkels dut ƒ0 70 per h. kilo Eieren 0 85 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.45. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden ie volgende prijzen besteed-. Tarwe f 8.30 8 80 Haver f 4, a 4 20 Garst t 5 00 a f 5.90 per H.L, Boter f 0.65 «ƒ0.70 per hal) K.G.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2