PINK PILLEN. Slechte spijsvertering. klacht tegen luitenant Martin, die tot 12 j ar dwangarbeid werd veroordeeld omdat hij in den Congo 16 personen weuens onbeduidende reden had gedood, behandeld Het gerechtshof besloot, een onderzoek naar zijn geestvermogens te doen instellen. Al spreekt men weer van een vergelijk tusschen de voor en tegenstanders van Home-Rule, Ulster blijft zich wapenen. Dinsdag zijn te Belfast twintig machine geweren ontscheept op de kust van Downshire en naar het binnenland ver voerd door automobielen van de vrij willigers in Ulster. De Times zegt tegen de officieele tegenspraken in, dat dit bericht juist is. De gearresteerde tweede burgemeester van Köslin, Thormann, alias dr. Alex ander blijkt in verschillende processen ook als getuige te zijn opgetreden onder zijn aangenomen naam. Ook wegens meineed zal hij dus vervo'gd worden. Het aantal misdrijven waarover hij zich zal hebben te verantwoorden is zoo langzamerhand al tot elf gestegen. Het laatste nieuws omtrent keizer Frans Jozef luidt: In de katarrhale aandoening is geen noemenswaarde verandering gekomen, 's Keizers algemeen» toestand blijft be vredigend. Z. M. heeft heden de gewone audieiities gehouden. De Duifsche Rijksdag geeft het cre- diet, dat voor een nieuw gebouw van het militaire kabinet des Keizers ge vraagd was, met 268 tegen 75 stemmen verworpen. Het vreemde van het geval is, dat het gebouw reeds zonder toestemming van den Rijksdag opgetrokken ia, zoo- dat er nu een andere bestemming aan gegeven zal moeten worden. Naar luidt vaneen telegram uit Nancy aan de Petit Parisian, zijn twee Duitsche officieren, met hun sabel op zij, bij Mailly a/d. Seille op Fransch gebied gekomen. Volgens een bericht van Ha- vas zijn de officieren, nadat ze over de grens waren teruggegaan, later op hun schreden teruggekeerd en naar het dorpje Secourt gegaan, een paar kilo meters van de grens op Fransch gebied gelegen. Een der officieren behoorde tot het 90e regiment, de andere tot het 12» Saksische regiment infanterie, te Metz in garnizoen. De strijd, die is voorafgegaan aan de verovering van Tampico door de Mexi- caansche opstandelingen, is zeer bloedig geVeest, daar geen van beide partijen kwartier gaf. Het aantal dooden en ge wonden wordt op meer dan 3000 ge schat. De oorlogsschepen ter reede had den zich tijdens het bombardement buiten de vuurlinie teruggetrokken. De schade, door de buitenlandsche petroleummaatschappijen in het Tux- pan district geleden wordt in de New- York Herald op 18 millioen gulden geschat. Na het verlaten van de bronnen zijn 15 millioen ton ruwe olie nutteloos weggeloopen. Plaatselijk itieuws. Bleusden, 16 Mei. Tot onderwijzer aan de R. K. Jongens school alhier, is benoemd de heer A. ten Have uit Gulpen. Op verzoek der eigenaren werd den 13 Mei j.l. alhier eene keuring van spring- stieren gehouden. Van de drie exemplaren die werden aangeboden zijn er twee goed gekeurd, toebehoorende aan de heeren C. J. W. Branderhorst te Eethen en Gebrs. Oer- leman» Van der Schans te Drongelen. Werkendam. Omtrent den loop der zaken over 1913, van de Boerenleen bank, alhier, kunnen we het volgende melden t Het saldo der spaargelden bedroeg op 31 Dec. 1913, f 82276,78 en het aantal in leggers 132. Het saldo der gewone voorschotten beliep f 1x821,14. Aantal voorschotnemers 28. Het saldo der voorschotten in loopende rekening was f 71458.85 (aantal 93). Het actief bedroeg f 112348,64; het pas sief bedroeg f 107137,00^; het reservefonds bedroeg f 5211,63$. De winst over 1913 was f 1173,49. De heeren De Waard en Meijer werden respectievelijk tot lid van het Bestuur en lid van den Raad van toezicht herbenoemd, met 92 en 89 der uitgebrachte 99 stemmen. An tl el. De heer Z. B. heeft het voor nemen alhier eene graanmalerij op te rich ten. Resds zijn door hem ondeihandelingen aang» knoopt over het koopen van een motor, waarmee de inrichting zal worden gedreven. BesoOeu- Tot onderwijzer aau de openbare lagere school alhier, is benoemd de heer A. d. Hammers. Capelle. De landbouwer A. J. deR. >nd Woensdag een zijner beste veulen» dood in den stal liggen. Ook emkele dagen te voren trof hem zoo'n »chadepost. Ver moed wordt, dat er een besmettelijke ziekte onder de veulens heerscht. Op de door B. en W. dezer gemeente opgemaakte voordracht voor een onderwijzer a in de O. L. school in de Nieuwgtraat alhier, e.,in de volgende onderwijzers geplaatst: No. 1 J. Bos te V rij h. Cap pel, no. 2 D. Voa te Fijuaart en no. 3 A. J. Voa te Sprang. "s Gravenloer. Op Woensdag 27 Mei a.s. zal in het „Wapen van 's Gravemoer" eane vergadering worden gehouden van stemgerechtigde ingelanden van het water schap „de Polder van Gravemoer", waarin naast de rekening en begrooting onder meer aan de orde zal worden gesteld de verkiezing van twee bestuursleden ter voorziening in de vacature Daniëls en de periodieke af treding van den heer A. J. Venis. Her wijnen. De handel in hooi i» hier deze week levendig. Flinke partijen zijn verkocht. Van de commi»sionnairs ver melden wij den keer A. G. Donker, die 150,000 pond heeft aangekocht. De prijzen varieeren van f 12,50 tot f 14,per 1000 pond. Kaatsheuvel. J.l. Dinsdag is het lijk van v. d. Pas, die omstreeks Paschen begraven is, opgegraven. Zulks ter onder zoeking of voornoemde ten gevolge van de opgeioopen bloedvergiftiging, als werkman aan een beetwortelsuikerfabriek, is gestorven. Aangezien de overledene kostwinner was voor 't huiegezin en het mogelijk zou kun nen zijn, dat hij gestorven is vanwege het ongeval in 't bedrijf bekomen, eischt zijn vader schadevergoeding. De sectie werd door drie doctoren verricht. Een landbouwer schoot dezer dagen twee postduiven dood. De eigenaar eischte f 10 schadevergoeding. Hieraan werd voldaan en liep zoodoende de zaak betrekkelijk gunstig af. Meeuwen. Naar wij vernemen zal op Donderdag 21 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) door het Leger des Heils uit Gorinchem in deze gemeente nabij de korenmolen eene openbare samenkomst worden gehouden, begeleid met muziek en zang. Voor de schietoefeningen tot verhoo ging van 's lands weerkracht hebben dit jaar ruim twintig deelnemers zich aangemeld. Naar wij vernemen is met de leiding belast de heer Den Broeder, hoofd der Chr. school te Genderen. Aieslerhemert- Noord. In de op 14 Mei gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente is benoemd als secretaris de heer C. W. v. Ommeren, die als zoodanig tijdelijk werkzaam was. Door den heer Schoolopziener in het. Arr. Geldermalsen is een schrijven gericht tot de hoofden van scholen, om nauwlettend toe te zien, of van de verleende landbouw- verloven geen misbruik wordt gemaakt, daar hem gebleken is, dat andere arbeid wordt verricht, die zelfs door de Arbeids wet voor leerplichtige kinderen verboden is. Reeds zijn door den Hoofdinspecteur van den Arbeid enkele processen-verbaal opge maakt. Nog altijd zwerft het verdwaalde hert op de boschrijke goederen van Baron van Wassenaer van Nederhemert rond. Woens dag was het zelfs bij de Draaibrug en Donderdag j.l. trof een arbeider het in een veld met rogge aan. Raamsdoilk. Donderdagavond kwam G. Pols in de papierfabriek met de hand tusschen de machine, zoodat de vier vingers geheel of gedeeltelijk verbrijzeld werden. Per rijtuig werd de patiënt naar dr. Quirijns vervoerd. RUsw|jk. De heer A. D. van der Schans, burgemeester van Andel, Giessen en Rijswijk, werd in de plaats van zijn onlangs overleden Oom de heer J. Oerle- mans, gekozen tot bestuurslid der vereeni- g;ng voor Inwendige Zending in Noordbra bant en Limburg. Sleeuwljk- Tot ambtenaar ter Se cretarie dezer gemeente is benoemd de heer C. J. van Herpen, thans volontair ter Se cretarie der gemeente Veen. De keuring van de ingeschrevenen voor de militie 1915, is voor deze gemeente bepaald op Woensdag 8 Juli a.s. des voor middags 10 uur te Woudrichem. Sprang. De heer C. Kleijn alhier, slaagde j.l. Dinsdag te Breda, voor het examen acte lager onderwijs. Arjjhoeven-Cappel- Dinsdag avond waren een groepje jongens aan het haasje over spelen. Dat bij alles een ongeluk kan gebeuren, bleek ook nu weer want een der kleinen, A. v. d. Sch., brak bij het spel zijn rechterbovenaim. Veen- Van hier vertrokken deze week een 40-tal arbeiders naar de Haarlemmer meer. Thana zijn alhier de meeste werk zaamheden verricht en wordt door hen ge durende eenige weken nog een ruim daggeld verdiend. Ook alhier beginnen de slakken zich veelvuldig te vertoonen en benadeelea op verschillende plaatsen vooral de aardappe len. Er wordt dan ook werk van gemaakt om deze nadeelaanbrengende diertjes zooveel mogelijk op te ruimen. ttinnevtiaiKl. De vice-admiraal Tydeman is thi ns omstreeks een maand in Indië om zich te kwijten van de hem door de Regeering verstrekte opdracht met betrekking tot de plaats, waar de vlootbasis zal worden gevestigd. De correspondentie wordt telegrafisch gevoerd, en de resultaten naoeten van dien aard zijn, dat de indiening van het wetsontwerp tot vlootbouw in de volgende maand kan worden verwacht. Naar wij van gewoonlijk goed inge lichte zijde vernemen, zal door den minister worden voorgesteld den bouw van drie dreadnoughts van omstreeks 24.000 ton waterverplaatsing, benevens van een evenredig aantal kleinere sche pen (kruisers en torpedomateriaal). Zooals bekend is, stelde de Staats commissie voor de verdediging van Nederlandsch Indië zich in haar Rapport bij de samenstelling van het vlootbouw- plan, op het standpunt, dat het nood zakelijk is, dat de minimum sterkte der in Indië steeds aanwezige zeemacht zal be dragen 5 pantserschepen (dreadnoughts) van 21.000 ton, 6 torpedokruisers van 1200 ton, 8 torpedojagers van 500 ton, 8 onderzeebooten van 380 ton, 8 torpe dobooten van 300 ton en tenminste 2 groote mijnenleggers. Hiervan zijn aan wezig, wanneer de bij de Indische be grooting voor 1913 gevoteerde vaar tuigen zijn gebouwd, 8 torpedojagers, 3 onderzeebooteu, 8 torpedobooten (voor- loopig) en 2 mijnenleggers. Bij verschillende korpsen van het leger zal, zoo meldt de Avondp., een oefening in het mobiliseeren worden gehouden naar dezelfde beginselen, volgens welke in het vorige jaar een soortgelijke oefening werd gehouden bij het 4de reg infanterie. Naar de Telegr. verneemt, wordt in het rapport der Staatscommissie voor de Evenredige Vertegenwoordiging, dat 25 Mei aan de Koningin zal worden overhandigd, in den breede een stelsel uitgewerkt, waarbij het geheele land wordt beschouwd als één kiesdistrict, onverdeeld in 18 kieskringen. Het stelsel zit zóó in elkaar, dat het mogelijk blijft afgevaardigden te kiezen voor iedere provincie en voorde steden, die thans meer dan één afgevaardigde in de Tweede Kamer hebben. Met het al of niet noodzakelijke der invoering van stemplicht heeft de com missie, van oordeel, dat dit geenszins lag op haren weg, zich niet bemoeid. Wordt het stelsel van het rapport door de Staten-Generaal aanvaard zonder dat men stemplicht invoert dan zal eerst na de stemming mogelijk zijn vast te stellen, welk stemmental een candidaat op zijn minst hebben moet, om gekozen te zijn; in ieder geval zal het vaststel len van den einduitslag geruimen tijd duren en zullen de kranten eerst laat in den nacht in de gelegenheid zijn, den on-officieelen uitslag mee te deelen. Wij vernemen, dat de heer Van Kol, lid van de Eerste Kamer, thans in op dracht krijgt om in Japan een onder zoek in te stellen naar de wijze, waarop de inlandsche nijverheid daar te lande is bevorderd. Aan den heer Van Kol is toegevoegd de beer T. H. J. Ketner, referendaris bij het departement van landbouw in Ned. Indië, met verlof hier te lande. Men schrijft uit Utrecht aan het N. v. d. D.: Er ie plotseling een kentering geko men in het bioscoopbezoek. Zonder dat er bepaalde reden voor is te vinden, blijft het publiek weg: de bioscopen zijn leeg. Eén er van is gesloten, een andere ging in andere handen over en kan zich niet meer staande houdenin een derde is het personeel aangezegd, naar een betrekking elders uit te zien. Een tweetal blijft rustig voortgaan, zij het ook voor slecht bezette zalen, maar ook die zullen ten laatste moeten sluiten, 't Is een vreemd verschijnselnog geen half jaar geleden moesten bezoekers worden afgewezen en thans is er van belangstelling geen sprake meer. In de gemeente Opsterland woedden in den laateten tijd herhaaldelijk groote bosch- en heidebranden. Meer dan 200 II. A. verbrandden. Thans is iemand te Ureterp op heeterdaad betrapt, dat hij in een heideveld brand stichtte. Hij bekende ook vroeger de heide in brand gestoken te hebben. De meerderheid van het college van B. en W. van Zeist adviseert den Raad niet in te gaan op het bekende aanbod der N. V. Schaerweyder Bosschen tot aankoop van ongeveer 60 H.A. voor f 90.000. De gemeenteraad van Goor heeft be sloten een leening aan te gaan van f 80.000, tegen ten hoogste 4V9 pCt. De opbrengst moet dienen ter bestrij ding van de kosten voor het stichten van een drinkwaterleiding. Te Katwijk a. d. Rijn is Donderdag avond een zware brand uitgebroken in het R.-Kath. Seminarium, waaraan de brandspuiten van Katwijk en de groote stoombrandspuit vaD Leiden te pas kwamen; verhinderd kon echter niet worden, dat een belangrijk deel dezer kapitale instelling een prooi der vlam men werd. De schade wordt op honderd duizenden guldens geraamd; gelukkig zijn geen persoonlijke ongelukken te betreuren. Dinsdag is bij Beesd (Geld.) een goe derentrein, komende uit de richting Leerdam, belast met zand en grind, ontspoord. Vier waggons werden in elkaar gereden, waarvan één boven op een anderen kwam te staan. Dinsdag avond was het verkeer op den overweg nog gestremd. De treinen werden op het tweede spoor geleid, zoodat de dienst geen vertraging ondervond. De mate- rieele schade is aanzienlijk. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor. Onder enorme belangstelling had Woensdag te Arnhem de begrafenis plaats van den 22 jarigen B. J. v. d. Post, die Zaterdagavond bij de botaing tusschen een inspecteur van politie en een troepje opgewonden personen door een revolverschot werd gedood. Reeds een uur voor het tijdstip waarop de begrafenis plaats zou hebben, hadden zich honderden verzameld in de nabij heid van de oude begraafplaats Ouder de Linden, waar het lijk zou worden afgehaald, terwijl de Klarendalsche weg, waar zich de familie van den overle denen bevond ten huize van een broer, zwart zag van de belangstellenden. Onder indrukwekkende stilte werd de kist in den lijkwagen geplaatst, waarna de stoet zich in beweging zette, geëscorteerd door een tiental agente* en begeleid door duizenden belangstel lenden. Zonder eenig incident werd omstreeks vier uur het kerkhof Moscowa bereikt. Toen de kist, gedekt door twee kran sen, waarvan een van de bewoners van de Hommelstraat met het opschrift »Uit sympathie met het slachtoffer," in de groeve was neergedaald, trad de hoer L. M. Hermans, lid van den Arn- hamschen Gemeenteraad, naar voren, die in enkele gevoelvolle woorden den overledenen, die bekend stond als een bekwaam werkman, herdachten woorden van troost toevoegde aan de familie en speciaal aan de verloofde. Daarna werd het woord gevoerd door een zwager van den overledene, die de hoop uitsprak, dat het geheele publiek mede zal werken, ten einde deze zaak onderzocht te krijgen, opdat later gezegd zal kunnen worden, dat recht gedaan is. Onder doodsche stilte werden de beide sprekers aangehoord. Het publiek, dat zeer onder den indruk was, verliet in volmaakte orde de begraafplaats. De marechaussee te Rozendaal heeft den boerenarbeider M. H. te Wouw in hechtenis genomen. Deze wordt verdacht de dader te zijn van den afschuwelijken moord te Wouw, in den nacht van Zondag op Maandag. De aangehoudone heeft nog geen bekentenis gedaan, doch geeft toe, dat bij in den bewusten nacht en op het uur dat de misdaad moet gepleegd zijn, ter plaatse is geweest. In de Donderdag gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Rotter dam ia het voorstel om het salaris van den burgemeester te brengen op f 18,000 'sjaars, aangenomen met 39 tegen 5 stemmen. Alleen de socialisten stemden tegen. Naar wij vernemen heeft het Hoofd- commité van het Nederlandsche Roode Kruis maatregelen getroffen, om zich van twaalf gediplomeerde Nederlandsche verpleegsters (onder wie vier hoofd ver pleegsters) te verzekeren, tot uitzending voor een jaar naar Oost Indië, ten einde aldaar werkzaam gesteld te worden bij de bestrijding van de pe8t en het op leiden van inlandsch verplegend per soneel. Bij een slechte spijsvertering is het lichaam niet alleen van voedsel ver stoken, maar verstoppen de niet ver teerde spijzen de ingewanden en brengen, door hunne ontleding, gassen voort die het bloed vergiftigen. Een slechte spijs vertering is oorzaak van zwaarte en slaperigheid na de maaltijden, van hoofd pijn, gevoel van branding, walgingen en hartkloppingen. Een slechte spijs vertering doet de eetlust verdwijnen, maakt het werk vermoeiender en be derft alle genoegens. Als middel tegen maagpijnen en een slechte spijsvertering is niets meer afdoend dan een behan deling met de Pink Pillen. Dezen zetten de spijsvertering in gang, tegelijkertijd dat zij de maag opwekken, versterken en zuiveren tot dat dit orgaan weer in staat is zonder hulp zijn werk te verrichten. De uitwerking van de Pink Pillen is snel en zeker. Zij verkrijgen merkwaardige uitslagen, zelfs bij ge vallen waarin de ziekte aan alle be handelingen weerstaan heeft. Bovenal is het opmerkelijk dat de uitwerking der Pink Pillen duurzaam is. De eenmaal verkregen genezing is blijvend. Door hare werking op het bloed zfjn de Pink Pillen ook onovertroffen tegen bloed armoede, bleekzucht, algemeene zwakte. Verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdam; voor Htusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. Rechtzaken. Kantongerecht Waalwijk. Uitspraken dd. 7 Mei. F. H. P. te Waalwijk overtr. vogel- wet f 0,50 of 1 dO. v. d. V. en A. M. v. d. L. beiden te Nieuwkuik overtr. veldpol. resp. f2 of 1 week tuchtschool en f2 of 2d; J. A. te Baardwijk overtr. prov. regit, f2 of 2 dH. S. te Kaatsheuvel overtr. motor en rijw. regit f3 of 2 d; P. K. te Waalwijk overtr. alsvoor f 1 of 1 dO. t. H, te Baardwijk en P. J. W. L. M. te Waal wijk overtr. alg. veiligh. wet ieder f3 of 2 dL. K. te Besoijen, M. V. te Kaatsheuvel en H. IJ. te Waalwijk alle overtr. pol verord. ieder fl of 1 d; J. M. v. S. en L. J. beiden te Besoijen overtr. alsv. ieder f2 of 2 d; J. C. V. te Baardwijk overtr. alsvoor f0,50 of 1 week tuchtschoolF. J. H. te Waalwijk overtr. alsvoor teruggave aan ouders; T. R. te Capelle, Th. J. H. te Breda, A. v. G. te Baardwijk, E. v. H. te Hel- voirt en J. J. v. E. zwervende allen dronkenschap ieder f 2 of f 2 d. Kerknieuws. Sprang. Met het doel om te Besoijen te komen tot stichting eener Chr. School, kwam j.l. Maandagavond de in deze ge meente nog bestaande vereeniging tot stich ting eener Chr. school aangesloten bij de „CJnie", in het Chr. Bewaarschooltje met verschillende personen uit Besoijen, in ver gadering bijeen. Bij de bespreking wijzi ging Statuten, werd besloten deze vereeni ging in plaats van „Sprang en Omstreken" Sprang en Besoijen te noemen. Besloten werd dat het bestuur zou bestaan uit 7 personen, waarvan 4 leden tot de Ned. Herv. kerk en 3 leden tot de Geref. kerk zouden behooren. Op voorstel van den heer H. Both (die nog als oud-voorzitter fungeerde) werd het voorzitterschap aan ds. Dierkens opgedragen, die met een woord van dank deze be noeming aanvaarde, daar de wensch aan toevoegend om over de kerkmuren heen te »ien, opdat wij steeds in goede harmo nische gezindheid mogen samen werken, om alzoo onder Gods zeg-n ons doel te bereiken. Het bestuur dezer vereeniging bestaat uit de navolgende heerends. Dier kens, Voorzitter, J. J. Dalmaijer, Secre taris, F. M. de Jong, Penningmeeater, H. Both, L. Maijers, J. van Zeist en Van Driel. Aalst- Ds. Van Paddenburg alhier, heeft een toezegging van beroep ontvangen naar de Ned. Herv. gem. te Hedel. PREDIKBEURTEN 17 Mei. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat), nm. 5,30 u. ds. Laatsman. De Jong, nm. 6 u. leeskerk. Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Boeijenga. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Bos van Delft. Aalst, nm. 2 u. ds. Enkelaar uit Hedel. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Loonschendijk, vm. 9,30 geen dienst, nm. 2 u. ds. Locher uit Waspik. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelen, nm. 2 u. ds. Nobel van Geer- truidenberg. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Diemer. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. '8 Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. leeskerk. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, geen dienst. Z.z. nm. 2 u. ds. Blankhart uit B'broek. J. C. Briissaard uit Meppel. Pouderoijengeen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk, nm. 6 u. ds. Van der Zanden uit Andel. bius du Sart, H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral juist en tUdlff in te zenden. Ilurgerltjke Staiul. Werkendam, van 815 Mei. Geboren: Pieter, z. v. 0. den Dunnen en A. de Cioe; Marius, z. v. A. F. van den Steenhoven en A. VerheijElisa- Heusdenvm. geen dienst en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. ds. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Ewoldt. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. >1. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans' Babylonïénbroekvm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijs. Dussen, vm. 9,30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 u. ds. Van Rennes. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. v. Ingen. Geertruidenberggeen opgaaf. Genderen, vm. 9,30 u. ds. Feykes. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, vm. 10 u. ds. Ruijsch v. Dugteren. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Klomp. Nederhemert, Nz. geen dienst. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. ds. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. Sieeuurijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Pop. Uitwijk, geen opgaaf. Veen, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Vlijmenvm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspikvm. 9.30 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Go- Wijk c.avm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2