door aanhoudend gekrijcch en gegil het getu-genverhoor onmogelijk maakten. Fm der vrouwen schreeuwde, dat ze weemaal kunstmetig was gevoed. En utit iemand, die nog niet eens veroor deeld is, riep een andere, die niet kunst matig was gevoed. Bij het binnenkomen leken de vrouwen uitgeput, maar de opwinding gaf haar hare krachten weer n ten slotte werden ze gillend door de i geuten naar de cel teruggevoerd. Het ï^uzen^toomschip de Manretania he^ft wper in gevaar verkeerd om met «en ijsberg in botsing te komen. De i sbergen drijven weer ver zuidelijk af u dat is vooral in dezen tijd van het j -ar met de zware misten aan de kusten van New-Foundland een groot gevaar. Dat heeft de Royal Edward, een schip va* de Canadian Northern Line, onder vonden. Dit is beschadigd in dezelfde omstandigheden die den ondergang van «Ie Titanic ten gevolge hadden. Een draadloos telegram van den gezagvoer der verzonden op ongeveer 110 mijlen oostelijk van Kaap Race meldt, dat het j chip met een grooten ijsberg in botsing kwam, in een zeer dichten mist. De voorsteven is beschadigd. Gelukkig ech- ter was er geen gevaar en zou het alleen ooodig zijn het schip te dokken. De Royal Edward, die op 19 Mei Montreal verliet met 700 passagiers voor Avon- mouth, is er dus goed afgekomen. De toom boot Andania van de Cunardlijn heeft eveneens ijs ontmoet en kwam een dag te laat te Plymouth aan. Men had nadat Kaap Tace gepasseerd was, een too uitgestrekt ijsveld en vele ijsbergen ontmoet, dat gedurende zestien uren de machines van 't schip waren stopgezet. Vijf als politieagenten verkleede mis dadigers drongen de villa van den grond- 1 ezitter Narzine te Rome binnen, waarna twee hunner dezen onder zeker voor wendsel arresteerden. De overigen stalen i ïtusschen kalmpjes wat zij maar konden n verdwenen met een buit ter waarde van 100.000 gulden. Het is thans bekend geworden, dat den dag voor de aankomst van presi dent Poincaré in Lyon, een anarchist i i gearresteerd, die in zijn werkplaats een bom en een granaat in gereedheid 1 ad gebracht voor het presidentiëel bezoek. Men heeft de helsche machines 1 iten ontploffen in het i rtilleriepark c u daarbij geconstateerd, dat ze vele jlachtoffers hadden kunnen maken. De a rrestatie was streng geheim gehouden om den President noeh de volksmenigte te verontrusten. De Londensche politie heeft een inval jedaan in het hoofdbureau van de sociale en politieke Vrouwenunie. De secretaresse miss Roe i> gevangen ge nomen. Voor den politierechter van Marylebone gebracht, bleef zij tien minuten lang zoo luid krijschen, dat de verslaggevers niets konden verstaan an het getuigenis van een politieman. Met geweld moest zij uit het hok der 1 eschuldigden worden verwijderd. De twee vrouwen die een „aanslag" pleegden op een mummie in het Britsch Museum, kregen respectievelijk 2 maan den en 1 maand gevangenisstraf. Het bestuur van dit Museum heeft besloten voortaan geen vrouwen meer toe te 1 «ten, die niet voorzien zijn van een t anbeveling, welke het bestuur voldoen- <ie acht. Ook het portret van den koning 1 dij kt niet erg beschadigd te zijn. De vrouw, die in de National Gallery vijf schilderijen lichtelijk had bescha digd, is naar den strafrechter verwezen, /'ij heet Frida Graham. Zij moest met peweld uit het politiehof worden ver wijderd. De vrouw, die Vrijdag den politie- echter een zakje meel naar het hoofd wierp, ging Zaterdag, weer voorgebracht, met den rug naar den rechter staan cn klampte zich aan de tralies van het hok vast. Zij werd met geweld omge draaid, maar sprak geen woord. De (draf was 40 shilling of 10 dagen. Zaterdag zouden de „dames" op 4 plaatsen in Londen te gelijk eeu be- tooging houden, doch het publiek maakte het haar zoo lastig, dat die 'itoogingen niet konden doorgaan en er relletjes plaats hadden. By een dier bijeenkomsten heeft de politie mej. Sylvia Pankhorst gevangen genomen. Dat ging niet zonder moeite want zij had zich aan haar lijfwacht oestaande uit 26 met knuppels gewa pende vrouwen, ïuet touwen laten vast binden en er schoot niet veel anders over dan alle 26 mee te nemen. Hst- geen dan ook is geschied. In de Westminster Abdij heeft het publiek eenige kiesrechtdames, die den dienst in de war wilden sturen, naar buiten „geranseld". De regeering is volgens de „Daily Mail" vernemens met grooter strengheid tegen de kies rechtvrouwen op te treden. Te New-York is kort geleden een fchool opgericht, waar onderwijs wordt gegeven in een zeer bijzondere tak van wetenschap, als men het zoo noemen mag, in de kunst, zich en anderen bij brandgevaar te redden. Ze wordt bezocht >lo<»r mannen en vrouwen. Zy leeren er, hoe men uit een met rook gevulde kamer vlucht, hoe men onder de moeilijkste omstandigheden zijn tegenwoordigheid van geest be houdt, en van welke middelen men zich kan bedienen, om bij gebrek aan trappen of ladders den beganen bodem te bereiken. Er schijnt kans te bestaan, dat de bende van den Chineeschen roover- hoofdman, b. g. de Witten Wolf zal worden uitgeroeid. Nadat Wei sjan door de roovers was leeggeplunderd, hebben de regeeringstroepen hen bij Sjeng sjen omsingeld. In New-York is een proces aan den gang dat zeer de aandacht trekt. Zekere juffrouw May Sullivan heeft den zoon van den schatrijken fabrikant van druk persen Hoe in rechten aangesproken wegens verbreking van trouwbelofte. De jonge Hoe had vroeger emgang ge had met dit meisje en haar ook beloften gedaan. Sinds dien was hij getrouwd met een andere dame. Juffrouw Sullivan schijnt van alles te hebben geprobeerd om alsnog een voordeelige finantieele regeling te treffen met Hoe. Daartoe moet zij ook verwerpelijke middelen hebben gebezigd, o. a. zou zij hebben gesimuleerd moeder te wezen, en tot dat doel het kind van een van haar vriendinnen hebben gehuurd en als net hare vertoond. De teleurgestelde juffrouw heeft een schadeloosstelling van een half millioen gulden gevraagd. Mevrouw Pankhurst is weer uit de gevangenis ontslagen en naar een huis in het Londensche Westeinde overge bracht. Daar zij voedsel geweigerd had, sedert men haar verleden week Donder dag bij de poort van het Buckingham- paleis in hechtenis genomen had, was haar toestand, naar men zegt, weer eens bedenkelijk; bedenkelijker nog dan bij hare laatste invrijheidstelling. Volgens een mededeeling van een der bemiddelaars te Niagara Falls hoopt de conferentie over een dag of tien met haar werk gereed te zijn. Alle punten schijnen ongeveer in principe geregeld te zijn alleen de agrarische kwestie brengt nog moeilijkheden. Zooals we reeds meldden, wordt niet temin met alle kracht gewerkt, om te voorkomen dat de rebellen de hoofdstad binnenrukken voor de conferentie ge ëindigd is. Want Villa heeft op het vernemen van den spoed, die de con ferentie achter haar werk zet, onmid dellijk zijn geheele leger bevolen met geforceerde marschen naar de hoofdstad op te rukken. Indien het hem gelukt, de hoofdstad te bereiken wordt alle berekening in de war gestuurd, want Huerta was van plan met goedkeuring van het congres zes weken verlof te nemen om gezondheidsredenen. Huerta zal waarschijnlijk niet heengaan (hij zou naar Europa komen) indien Villa werkelijk naar de hoofdstad rukt. Het geld voor de verdediging van Ulster blijft Sir Edward Carson toe- stroomen. Een dame te Melbourne zond hem 1000 pond sterling toe, en daarna kwam er nog een telegram uit Melbourne dat anderen 500 pond ster ling hadden verzameld en afgezonden en er reeds 150,000 namen op een ver zoekschrift tegen Home Rule bijeen waren. „Ons hart is bij Ulster", ver volgde bet telegram. „Neem kalm een verdedigende houding aan, wacht rustig en vol vertrouwen aanval af. Groote Scheepsramp. Een treurig telegram komt uit Quebec melden, dat het stoomschip Empress of Ireland door aanvaring met het Noorsche kolenschip Storstad vergaan is. Er waren 1200 passagiers aan boord, waaronder 80 afgevaardigden van het in Juni te houden Congres van het Leger des Heils. Hierbij zijn waarschijnlijk 1000 per sonen omgekomen. Zeer waarschijnlijk zijn ook enkele gezinnen uit ons land aan boord geweest. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Plaatselijk nieuws. Heusden, 30 Mei. Bij de Dinsdag gehouden keuring voor de nationale militie werden van de 17 jongelingen niet minder danll afgekeurd. Vooral voor de oogen is keuring thans zeer scherp. Door het Provinciaal Kerkbestuur van Noordbrabant is goedkeuring verleend aan een ingekomen verzoek van de Heeren G. M. Weijts te Berlicum, om de aanne ming van het vernieuwen van het dak der Hervormde Kerk alhier, tegen dezelfde aannemingssom van f6810, over te dragen aan den heer H. van Wijk te Heusden; welke laatste alsnu met de aanneming en uitvoering is belast. Werkendam De landbouwers knecht Van Beek, op de Dooijemanswaard in den Biesbosch, die eenige dagen geleden door het onderuitschuiven van een ladder kwam te vallen en een arm brak, is deze» week naar Dordrecht moeten gaan. om dien arm te laten afzetten. Kaatsheuvel Een ernstig on geluk trof j.l. Woensdagmiddag onzen plaats genoot J. T. Terwijl deze te Dongen bezig was met 't vervoeren van zware boomen, viel de „mallejan" waaraan juist een boom van circa 3000 k.g. hing, om, met het nood lottig gevolg, dat het geheele gevaarte op T's been terecht kwam. Een ernstig ge compliceerde beenbreuk ontstond. De ont boden geneesheer dr. Van Dortmond ver leende ter plaatse de eerste hulp, waarna de ongelukkige naar het gasthuis te Dongen werd vervoerd. Naar ons ter oore kwam is de toestand op 't oogenblik redelijk wel. Aalburg. Het zoontje van den molenaar V. had deze week het ongeluk met zijn been onder het rad der meelkar te geraken. Hoewel niet gebroken, was het been toch zeer opgezwollen. Aröhoeve-Cappel. Naar wij vernemen, hebben tot nu toe 14 personen gesolliciteerd naar de vacante betrekking van Secretaris-Ontvanger dezer gemeente. In de eerstkomende Raadsvergadering zal men tot sene benoeming overgaan. llerpt. De handel in Kruisbessen is begonnen. De pluk valt over 't algemeen niet mee. Men betaalt 10 cent per K. G. Ca pelle. Bij het laden van boomen werd de werkman J. Treffers alhier door een der boomen getroffen, waardoor zijn dijbeen bijna geheel verbrijzeld werd. Per rijtuig werd hij naar het gasthuis te Don gen vervoerd, alwaar hij ter verpleging is opgenomen. Ook in onze gemeente komt de rup sen plaag in de groenten voor. Vooral de koolplanten moeten het ontgelden. Er worden pogingen in het werk gesteld, ge heele vernieling der planten te voorkomen. De motorboot „De Twee Gebroeders" toebehoorende aan W. M. de Bas en Zn. alhier, voer nabij de Dordtsche kil op een zegen (vischnet, waarin de schroef verward raakte en daardoor den dienst weigerde. Na veel inspanning gelukte het, de schroef weer in werking te brengen en kon daarna „De twee Gebroeders" zij n reis weer vervolgen. De schietoefeningen tot verhooging van 's Lands Weerkracht, die 15 Mei j. 1. moesten beginnen, zullen eerst 15 Juni a. s. aanvangen. Mederhemert, Bij den heer D. Clewitz, godsdienstonderwijzer alhier, is eea postduif komen aanvliegen met een ringetje om een der pooten gemerkt scaldus An vers 20619. Het terrein langs de Maas toebehoo rende aan het Rijk is wear door Baron van Wassenaer ingehuurd voor een tijdperk van 20 jaar. Een aantal mannen is thans bezig van dezen tusschen de kribben aan- gespoelden grond een vlak terrein te maken. Soms moeten zandheuvels ter manshoogte worden weggegraven. Later wordt alles met houtgewas bepoot. Raamsdonksveer. Naar wij vernemen zal de heer Hoogenkamp, kleik der Post- en Telegrafie le klasse, voortaan zoowel ten kantore Geertruidenberg als ten kantore Raamsdonksveer werkzaam zijn. Veen. Met het plukken der kruis bessen is Donderdag voor 't eerst een begin gemaakt. Ze zijn over 't algemeen klein van stuk gebleven en zal dan ook de op brengst niet meevallen. Er wordt 9 10 cent per K.G. besteed. Op verschillende plaatsen zijn de uit gewaaide suikerbieten heel slecht opgekomen en wordt vanwege de fabrieken eene her- zaaiïng uitgevoerd. Vermoedelijk is het schrale weder der laatste dagen daarvan wel de oorzaak. Gravemoer. In de Woensdag ge houden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „de polder van 'sGravemoer" zijn als bestuursleden gekozen de heeren A. J. Venis, alhier en H. de Jong, te Dongen. Drongelen- In de Zaterdag ge houden gemeent raadsvergadering is tot secretaris en ontvanger dezer gemeente be noemd de heer D. A. v. d. Schans, alhier. Aieuwemiyk. In de Woensdag gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den Karnemelkspolder werd in de plaats van wijlen den Weled. heer A. den Dekker met algemeene stemmen tot voorzitter van bovengenoemden polder benoemd Mr. Dr. A. den Dekker. De heer J. den Dekker broeder des overledenen sprak een woord van dank tot het bestuur en de Ingelanden voor het vertrouwen den over leden voorzitter geschonken wat zij ook thans weer bij vernieuwing toonde door zijn broeder als opvolger te kiezen. Terwijl de secretaris de heer J. Snoek Wz zijn waardeering uilsprak voor de goede samenwerking met den ontslapene voor zitter. In een onbewaakt oogenblik viel het drie-jarig dochtertje van den landbouwer C. de Bok in de Gandel. Op 't hulpgeschrei van de kleine snelde de oudste dochter te hulp. Zij liep te water en redde zoo haar beminde zusje van den wellicht wissen dood. Door J. v. d. S. alhier zijn reeds nieuwe aardappelen van de koude grond gerooid. De heer B. Koolwaai, hoofd der openb. school alhier heeft zijne benoeming tot hoofd der openb. school te Almkerk aangenomen. Sleeuw}] k. Tegen Dinsdag 2 Juni a. s. des nam. 1 uur is alhier eene ge meenteraadsvergadering belegd. Sprung;- He Ned. Herv. Jongel. Vereeniging op G G- „Timotheus" alhier heeft in haar vergadering als afgevaardigden naar de op a. s. Maandag (2e Pinksterdag) teDellt te houden 4e Bon dej aar vergadering aangewezen Ant. Janson en B. Timmer mans. "Voor enkele dagen vond de molenaar A. D. alhier, zijn paard dood in het wei land liggen. Gies§eu Op 1 Jan. 1914 telde deze gemeente 266 mannelijke en 221 vrou welijke inwoners totaal 487 alzoo is de bevolking sederfr 1 Jan. 1913 met 6 ver meerderd. Het door den raad alhier vastgestelde kohier H. O. voor het dienstjaar 1914, bedraagt f 985,50. De op 15 Mei van kracht geworden kiezerslijst dezer gemeente bevat 93 namen van kiezers voor den Gemeenteraad, 106 voor de Provinciale btaten en 107 voor de Tweede Kamer. W (]k. Tot politieagent in de ge meente Siiedrecht is benoemd de heer K. Blijenberg, aihier. Aan J. v. d. Pol, alhier is vergunning verleend tot het oprichten van een koel- inrichting, gedreven door een benzine-motor. Als «ene groote zeldzaamheid kan van hier worden gemeld dat een schaap van W. M. niet minder dan 18 pond wol op leverde, welke vacht werd verkocht voor f 8.10. De smid V. H. had het ongeluk met een zijner vingers onder de machine te geraken, waardoor het voorste lid geheel afgerukt werd. Dr. Herman verleende de eerste geneeskundige hulp. De kruisbessenhandel is in vollen gaag. De bosschen zijn voor het meerendeel rijk beladen. De prijs is thans 12 cent per K.G. Binnenland. Voor het Asser-monument in het Vredespaleis heeft, naar de Nieuwe Ct. meldt, het comité o.a. giften ontvangen van ongeveer f2500 van de regeering van Servië en de republiek Columbia. Inzake den vrijen Zaterdagmiddag voor de ambtenaren enz. aan de mi- nisteriën heeft de ministerraad een besluit genomen, na kennisneming van het advies van het college van secre tarissen generaal der departementen. De ministrieele beschikking bepaalt, dat, voor zooveel de dienst het toelaat, voortaan des Zaterdagsnamiddags de departementen gesloten worden. Intus schen wordt uitdrukkelijk vastgesteld, dat deze maatregel slechts toegepast en bestendigd kan worden, wanneer hij noch tot uitbreiding van ambtenaars personeel noch tot verhooging in de afdoening van zaken leidtmitsdien moeten de vrije uren op andere dagen worden ingehaald, te regelen door ieder departement afzonderlijk, evenals de datum van invoering van den vrijen Zaterdagmiddag. Het verslag der Staatscommissie voor Evenredige Vertegenwoordiging, verge zeld van vijf wetsontwerpen, met me mories van toelichting, is H. M. de Koningin aangeboden. De schade, door den brand veroorzaakt in pakhuizen aan het oude Entrepot te Amsterdam, moet enorm zijn. Twee dagen en nachten hebben een zestal stoomspuiten, waaronder de twee drij vende, de Jazon en de Jan v. d. Heijde, hunne waterstroomen in den vuurgloed moeten werpen. In een der naast gelegen pakhuizen alleen is voor een millioen aan tabak doorweekt. De man, die door den inspecteur van politie Van der M. te Arnhem in den hals werd geschoten bij het relletje in den nacht van 9 dezer, waarbij zijn brovr A. van der Post werd doodge schoten, is thans uit het ziekenhuis ontslagen. Door marechaussees u.t Sittard is gearresteerd een zekere J. uit Limbricht, verdacht van diefstal van f2400 ten nadeele van den herbergier Mentgens. Te Nieuwstad is, ten huize van den gearresteerde op aanwijzing van diens vrouw, het geld in beslag genomen. De heer M. J. Schuurman, vuurwerk fabrikant te Leeuwarden, liep Maandag j.l. bij een brand in een zijner werk plaatsen verwondingen op. Hoewel de foestand zich eerst niet ernstig liet aanzien, is hij toch aan de bekomen verwondingen overleden. Kerknieuws. Heusden. Op den 2den Pinksterdag des nam. te half drie hoopt de ring Heusden en Altena van het Ned. Jong.-Verbond zijn vergadering te Woudrichem te houden. Op de agenda komen o.a. voor: Bijbel- bespreking, inl. afd. Werkendam; Opstel, afd. Heusden; Voordracht, afd. Almkerk, en de vraag: Dit jaar weer een openlucht samenkomst? en waar? PHEDIKBËUR1EM, late en 2de Pinksterdag. Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren, nm. geen dienst. 2e Pinksterdag, vm. 10 u. ds. Van der Hoff uit Drunen. Geref. kerk, vm. 9,30. leesdienst en nm. 6 u. ds. Bosch uit Almkerk. Geref. kerk (Putterstraat), geen opgaaf. 5,30 u. ds. Laatsman. 6 u. ds. De Jong, Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Boeijenga. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. 2e Pinksterdag vm. dezelfde. Almkerkvm. 9.30 u. dr. Montijn. 2e Pinksterdag vm. dezelfde. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. 2e Pinksterdag vm. dezelfde. 2e Pinksterdag vm. dezelfde. Babylonünbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. 2e Pinksterd. vm. dezelfde. Besoijen, vm. 9.30 u. ds. Dierkens. 2e Pinksterdag vm. dezelfde. Brakel, nm. 2 u. ds. Van Voorst Vader uit Nederhemert. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. 2e Pinksterdag vm. leeskerk. Loonschendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Japchen. 2e Pinksterdag vm. dezelfde. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. 2e Pinksterdag vm. dezelfde. Drongelennm. 2 u. ds. Van Asch. 2e Pinksterdag vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren uit Heusden. Drimmelen, nm. 2 u. ds. Dronkers van Dongen. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. 2e Pinksterdag vm. dezelfde. Gameren, geen opgaaf. 2e Pinksterdag vm. dezelfde. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. H. Meulink uit H. I. Ambacht. 2e Pinksterdag vm. dezelfde. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders. '8 Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. 2e Pinksterdag vm. dezelfde. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. 2e Pinksterdag vm. leeskerk. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. G. Klumper. 2e Pinksterdag vm. dezelfde. Heesbeen, geen dienst. 2e Pinksterdag vm. dezelfde. Nederhemert, Zz. vm. 9,30 u. ds. Van Voorst Vader, N.z. geen dienst. 2e Pinksterdag vm. ds. Van Voorst Vader. Lindeboom van Kampen. Pouderoijen, geen opgaaf. 2e Pinksterdag vm. dezelfde. Raamsdonksveer, nm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. 2e Pinksterdag vm. dezelfde. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. dr. Jansen van Nunspeet. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2u. leesdienst. 2e Pinksterdag vm. dezelfde. 2e Pit ksterdag vm. dezelfde. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Go- bius du Sart, 2e Pinksterdag vm. dezelfde. Wijk c.avm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart. 2e Pinksterdag vm. dezelfde. H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral Juist en in te zenden. Hurgeriyke Stand. Werkendam, van 2229 Mei. Geboren: Jan Hendrik, z. v. J. H. Vink en G. A. KamsteegCornelia Ida, d. v. M. Ippel en A. Evers; Jan Willem, z. v. C. J. den Haan en A. C. van der MijlMegrieta, d. v. D. Klop T. Schmidt; Adriana, d. v. P. Visser en W. Marcelis. Overleden; Pieter Hakkers, 95 j., wedn. van J. Versteeg; Mechelina Ip pel, 3 j. De werken en Sleeuwijk, van 2229 Mei. Ondertrouwd: Antonie Johannes Vroegh, 22 j. en Johanna Hendrika Strang, 19 j.; Gerrit Roubos, 31 j. en Maaike Verschoor, 29 j. Geboren: Heiltje, d. v. R. C. van 't Verlaat en E. M. de HaasAnneke, d. v. A. G. voor den Dag en J. Bies heuvel. Ingekomen van: Herwijnen, II. C. van der Flier; Zuid Amerika, M. Sig- mond; Tilburg, J. C. J. van der Brugge en echtg. Vertrokken naar: Almkerk. A. Mons- houwer. llarktberichten. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. Aalstgeen opgaaf. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Ewoldt. Baardwijk, vm. 10 u. ds.Louwe Kooijmaus- Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijs. 2e Pinksterdag vm. dezelfde. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Dussen, vm. 9,30 u. ds. Van Stein Callenfels. Eethenvm. 9.30 u. ds. Van Asch. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feykes. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Klomp. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. prof. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Sprang, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Pop. 2e Pinksterdag vm. dezelfde. Uitwijk, nm. 2 u. ds. Visch uit Sleeuwijk. Veenvm. 9,30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 9,30 u. ds. Ossewaarde. Waspikvm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Locher. HEUSDEN30 M'i. Op de graanmarkt besteedt men voor: Tarwe f 10 00 a t 11.50, per 100 K.G. Rogge f 5 00 a ƒ6 00, Gerst f a f Haver f -.a f alles per H.L. LAND VAN ALTENA29 Mei Aardappelen. Vroege f f Blauwe f 3 25 d 3 75 Zeeuwen, 3 if 3 25, Jammen f if. Hooi le qual. f 9 00 i f 10. ie qual. (voor de pers) t 8 r'0 a 9 00 Klaverhooi f 11.-ƒ13.Wit"- stroo f 9 00 i f 10 00 Geel dito f 8 1/9, Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 23 i 24 ets* zwaardere 22 a 23 etBoter f 0.70 a 0.80 per half K.G Eieren 0 90 a 1 5 per 26. ALMKERK. De setting der boter is deze week op ie markt f 0 7 21/2 de winkels dus f 0 7 71/j t er h. kilo. Eieren f 0 90 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.40. MABE-DRIMMELEN, 27 Mei Ter veemarkt wa ren aang votrd 89 stuks hoornvee, - schapen e* 37 biggen. Men besteedde voor vetvee 62 a 74 c p. Kg Kalf- koeien f 225 a 285, Munt gen f 160 a 200 Kalf- vaarzen f 180 a 265, Hovelingen f 60 96, Schapen f a Biggen f 9.00 a 12 00.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2