De Pink Pillen hebben twee kinderen genezen. Uit Niagara Falls wordt aan de Ti mes geseind, dat president Wilson het bemiddelingsvoorstel, om tot een ge- ordenden toestand in Mexico te komen, heeft goedgekeurd en slechts op enkele ondergeschikte punten eenige wijziging heeft verzocht. Daar Huerta het voor stel ook moet hebben aanvaard, houdt alleen de weigering van Carranza, om een wapenstilstand te sluiten, een min nelijke schikking tegen. Volgens de Morning Post heeft hij ook het tweede verzoek der bemiddelaars, om aan de conferentie deel te nemen, afgeslagen, op grond dat hij met niet-Mexicanen over binnenlandsche aangelegenheden van Mexico niet wenscht te onderhan delen. Erzberger, de bekende afgevaardigde van het Centrum, deelt in de Markische Volkszeitung het afschrift mede van een brief, die als volgt luidt „Ik veroorloof mij, u bij dezen mede te deelen, dat de erfelijke adel, die aan hooge Pruisische ridderorden verbonden is, te verkrijgen is voor het schenken van het geld voor een gedenkteeken van keizer Willem I te Detmold, voor een prijs van ongeveer 400 mille. Indien u zich hiervoor mocht interesseeren, zou ik u gaarne nadere bijzonderheden doen toekomen. Ik merk nog op, dat dit een rechtstreeks ernstig bedoeld voorstel is, dat natuurlijk als volmaakt vertrouwelijk beschouwd moet worden en ook op streng vertrouwelijke wijze zonder tusschenpersonen zal uitgevoerd worden. Ik zie daarom uw aangename mededeeling gaarne tegemoet enz." De oorspronkelijke brief is in handen van de justitie gesteld. Volgens Erzberger is 't niet mogelijk, dat de opdracht om dezen stap te doen, uit Berlijn is verstrekt. Hij gelooft, dat er in de residenties van eenige kleine vorstelijke hoven in Duitschland cen trale bureau's voor het gesjacher in ridderorden bestaan. Te Genua heeft de ingenieur Ulivi voor militaire onburgerlijke autoriteiten een voordracht gehouden over zijne reeds meermalen besproken uitvinding, een toestel om ontploffingsstoffen van uit de verte te doen springen. Eerdaags zal Ulivi zijn uitvinding voor den Koning van Italië demonstreeren. Hij is nu bezig met het bouwen van een groot toestel, waardoor hij op 100 K.M. afstand een ontploffing kan veroorzaken, zoodat b. v. een vloot, die naar Venetië stoomt, in de lucht geblazen kan worden zoodra zij tot op 100 K.M. afstand ge naderd is. In verband met de algemeene «ta king hebben Woensdag te Rome zeer ernstige incidenten plaats gehad voor de Arbeidsbeurs. De geheele wijk ziet er uit, alsof de staat van beleg is af gekondigd. De betoogers hebben de straatsteenen gebruikt als projectielen. Het is onmogelijk om bij de elkander tegensprekende geruchten het juiste aantal der gekwetsten te weten te komen. Twee achtereenvolgende pogingen om barrikaden op te werpen werden door peletons cavalerie verhinderd. In hst Belgische plaatsje Houdens- Goegnies zou Zondag een groote wed strijd voor postduiven plaats hebben. Wegens het slechte weer werd het feest een dag uitgesteld dat uitstel zou noodlottig worden. Zondagnacht is een wagen, waarin 875 duiven waren geborgen, verbrand. Behalve de dieren, is nog een wachter, die zich in den wagen bevond, een prooi der vlammen geworden. Als men weet, dat elk» duif ongeveer honderd frs. waard is, begrijpt men welk een schade geleden is. PlaattelUk l\ieuw». Voor Dames «n Kinderkleeding is de Firma Taverne en de Meere Hinthamer- «traat 69 Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook de« Zondags van is tot 1 uur geopend. Heulden, 18 Juni. Bij Kon. Besluit i« met ingang van 1 Juli benoemd tot schoolopziener in het Arrondissement Heusden de heer A. H. Borren te Breda. Woensdag j. 1. slaagde voor deVrije- en Ordeoefeningen de heer A. ten Have, onderwijzer aan de R. K. Bijz. Jongens school alhier. Bij de op Concordia gehouden ver pachting van het grasgewas langs de Berg- sche Maas, toebehoorende aan het Rijk, werden flinke prijzen besteed. Hoewel er weinig gras is, pachtten de boeren tot f26 per duizend. Door het Departement van Waterstaat te 's Gravenhage werd aanbesteed het ge deeltelijk vernieuwen van het onder- en bovendek van de Brug over het Heusden- sche kanaal te Nederhemeit. Laagste inschrijvers T. H. v.d.Pluijmte Dussen f 4540, M. Visschers te Drunen f 4540. Bij de op gisteren alhier gehouden verpachting van Hooigras gelegen onder de gemeenten Hedikhuizen, Engelen, Vlijmen, Baardwijk en Veen, toebehoorende aan de Godshuizen te Heusden werden over het algemeen flinke prijzen besteed. Was h«t vorig jaar de totale opbrengst f 2105.thans werd voor het geheel f 3880.gemaakt, verschil f 1275. Werkendam. Bij voldoend» be langstelling zal in den a.s. winter een cursus in paarden- of in veekennis worden op gericht. De lessen aan dezen cursus zullen worden gegeven door een veearts, terwijl de cursus onder toezicht zal staan van den Rijksland- bouwieeraar voor N.B. Om deze cursus te kunnen oprichten moeten er minsten» 12 deelnemers zijn. Als voorwaarden worden gesteld: a. De deelnemers moeten minsten» 21 jaar zijn. b. Het schoolgeld bedraagt f 2,50 per persoon voor den geheelen cursus, doch komen er uit één gezin meer dan één deelnemer, dan betaalt de eerste f 2,50 en de anderen elk f 1,25. c. De schoolgelden moeten voor den aan vang der lessen worden betaald. d. De cursus bestaat uit 12 lessen van 2 uur. Ook niet-leden der landbouwvereeniging kunnen tot dezen cursus worden toege laten mits aan de voorwaarden wordt vol daan. Belangstellenden, die van deze nuttige instelling gebruik wenschen te maken, moeten zich vóór 1 Juli a s. schriftelijk aanmelden bij den voorzitter der vereeni- ging, de h»er A. Sigmond, alhier. An «lel- In onze gemeente brak Don derdagavond eene staking Hit onder de pompers der brandspuit. Zonder eenig» voorafgaande waarschuwing werd, toen de spuit ter plaatse was om geprobeerd te worden, geweigerd om tegen het bestaande tarief de noodige werkzaamheden te ver richten. Eisch verdubbeling van loon. Na tuurlijk werd de spuit geborgen, en zal naar we vernemen a.s. Zaterdag door het ge meentebestuur eene vergadering worden gehouden, ten einde te bespreken hoe in deze te handelen. Almkerk. Mej. Noordeman, on derwijzeres aan de openb. school alhier heeft ontslag aangevraagd met ingang van 1 Aug. a.s. De fanfare „Nooit Gedacht" alhier heeft besloten deel te nemen aan het con cours dat den 12 Aug. a. s. te Monster zal worden gehouden. Itahiloniëiibroek. Onzedorps- genoote Mej. B. W. Straver Cd. mocht te Rotterdam de acte van onderwijzeres be halen. Dr oil gelen. Onze dorpsgenoot, de heer J. de Haan, Blaagde Woensdag voor de vrije en orde-oefeningen. Kei heil. De heer G. Uijthoven heeft zijn ontslag genomen als Secretaris- Penningmeester van de zoogenaamde „Ge- meent" alhier. 'S Gravemocr. De groote hooigras- verpachtingen, deze week hier gehouden, hadden een zeer gnnstig verloop. De groote opkomst der boeren uit den geheelen om trek was wel een bewijs van de groote schaarschte aan gras. Niettegenstaande de stand der hooilanden veel slechter is dan het vorig jaar, was de opbrengst grooter. De verpachting voor het Armfonds bracht f 1677 en die voor de Gemeente f 1013 op. Van d« 11 ingeschrevenen voor de Nationale Militie lichting 1915, uit deze gemeente, Woensdag ter keuring versche nen, zijn er 3 afgekeurd. Herpt. Reeds hebben enkele hooigras verpachtingen plaats gehad, en de prijzen die besteed werden zijn ongeveer gelijk aan die van 't vorige jaar. Op de meeste per- ceelen zit echter de helft minder op, zoo dat de prijs van het te winnen hooi duur der zal zijn dan 't vorig jaar. De voorraad oude aardappelen is bij de meeaten uitgeput. Van die er nog zijn i» de prijs hoog, terwijl de kwaliteit zeer veel te wenschen laat. Gelukkig, be staat het vooruitzicht dat we spoedig aan de nieuwe zullen zijn. De voorloopers zijn er reeds. Ze zijn mooi van stuk en de kwaliteit, zooals gewoon van nieuwe aardappelen. rVieuweiidyk- Onze dorpsgenoot de heer J. M.or8houw»r slaagde Dinsdag te Rotterdam voor het examen L. O. De fanfare „Crescendo" alhier zal deel nemen aan het concours den 12 Aug. a. s. te Monster in de tweede afdeeling. ff&aamsdoiik- De 11-jarige H. v. Helvert viel op de speelplaats der R. K. bijz. Meisjesschool en brak den arm, die door dr. Smits werd gezet. Met genoegen deelen wij mede, dat de keer C. Willemse als No. 1 op de voor dracht staat voor onderwijzer aan de O. L. school te Terheijden. Naar wij vernemen t»lt de afdeeling van het Groene Kruis in de gemeente Raams- donk reeds circa 300 leden. Veen. Dat het fokken van lammeren bij schapen een aardige winst kan opleveren mag zeker wel dienen, dat men bij een landbouwer voor een zuiglam (ram) tever geefs achttien gulden bood. Er zijn eigenaars welke «en drietal ver kochten voor ruim f40. De bakker B. welke een 80 tal jonge eendjes had, verloor daarvan door een ziekte in een paar weken 70 stuks. Of dit te wijten is aan de koudehet blijft een raadsel. Da verpachtingen van het hooigras zijn reeds aangekondigd. Over't algemeen is de stand van dit gewas niet gunstig te noemen en het lijdt dan ook geen twijfel of de boeren zullen dezen winter weer duur hooi op den tasch krijgen. 11 «k. De uitkomst van het bieten zaad is hier vanwege het gure weer zeer slecht. Op enkele uitzonderingen na, moet alles overgezaaid worden. De arbeider v. V. werd deze week aangenaam verblijd met de mededeeling hij zich ten postkantore kon vervoegen om van de Rijksverzekeringsbank 42 gulden in ontvangst te nemen; voor den betrokkene due een buitenkansje. Eerknieuwf. Graveilioer. De weleerw. heer ds. E. J. H. van Leeuwen, predikant der Ned. Herv. Kerk alhier, heeft het beroep van dezelfde gemeente te Woudsend (Friesland) aangenomen. Sprang. Door den kerkeraad d»r Ger. Kerk alhier werd besloten bij lees- dienst gedurendi de somermaanden den dienst des woords in plaat» van 2 uur om 2,30 uur te doen aanvangen. Capelle. Zondag 28 Juni a.s. zal de Weleerwaarde heer ds. Ruijs afscheid nemen van zijn kerkelijke gemeente en zich met terwoon gaan vestigen te Amerongen. Hij geniete nog lang van zijn welverdiende rust. Onze vroegere dorpsgenoot ds. B. J. Werther te Otterloo, ontving toezegging van beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Hedel. denderen. Tot predikant bij de Geref. Gemeente alhier is beroepen ds. G. de Jager te Wolfertsdijk. ISurgerlijke Stand. Werkendam, van 5 tot 12 Juni. Geboren Arie, z. v. A. den Dunnen en M. Ippel; Cornelis, z. v. C. de Heus, en A. van der Stelt; Neeltje, d. v. A. Schoon en A. G. Kreukniet. Dewerken enSleeuwijk, van 512 Juni. Ondertrouwd: Cornelis Colijn, 28 j. en Hendrika Monshouwer, 24 j. Getrouwd: G. Roubos, 31 j. en M. Verschoor, 29 j.; A. J. Vroegh, 22 j. en J. H. Strang, 19 j. Geboren: Gerrigje, d. v. H. W. van Elzelingen en W. van VeenArie, z. G. Pruissen en M. Duizer; Jannigje, d. v. G. Verheij en J. Visser; Jacob, z. v. J. Buchner en T. Vos; Matthijs, z. v. T. C. W. Cornet en D. C. van den Bogerd. Overleden: Gerritje Johanna van Herwijnen, 2 mnd. Ingekomen van: Nieuwland, II. J. van Buuren; Werkendam, M. v. d. Heuvel. Vertrokken naar: H. I.-Ambacht, H. van Pelt; Werkendam, A. J. Vroegh en echtg. Brakel, over de maand Mei. Getrouwd: B. Pelle, 44 j. en D. van Geloven, 35 j.; D. Duijzer, 31 j. en G. van de Wetering, 24 j.; J. Both, 22 j. en M. van Dalen, 22 j. Geboren: Antonie, z. v. J. de Jongh en A. Vervoorn. Pouderoijen, over de maand Mei.1 Getrouwd: P. Vernooij, 30 j. en M. F. Haasakker, 27 j. Geboren: Catharina, d. v. G. van de Laar en A. Baks; Jan Gerrit Nicolaas, z. v. G. yan Giessen en C. Hasselman. Giessen, over de maand Mei. Geboren: Cornelis Lucas, z. v. G. de Raden en E. Arendse. Vertrokken naar: 's-Gravenzande, J. v. Vugt; Giessendam, A. Heijstek; Weesp, W. van der Salm. Ingekomen vanAlmkerk, E. van Burgel; Veen, Jan Vos; Rijswijk, P. Lievnart. IiVGEZOMDËl. 's-Bosoh, 10 Juni 1914. Vergun mij een plaatsje in uw veelge lezen blad. Bij voorbaat mijn dank, Hoogachtend, S. SPIERO. Muziekwedstrijd te Charlois, (Rotterdam.) Naar aanleiding van eenige geruchten, welke van de fanfare „Wilhelmina" Veen, en haren directeur (ondergeteekende) ver spreid worden, wil ik het geacht publiek van Heusden en Omstreken eens nader toelichten. Zoo een ieder vernomen heeft, behaalde het Veensche fanfare-corps de 2e prijs in de Eerste afdeeling fanfare (maar onder welke omstandigheden). Het Veensche Muziekcorps had plaats genomen, op de tent, waar zij hare num mers voor de h.h. juryleden zou tengehoore brengen, doch vijf minuten voor den inzet, kreeg de Solo Bugellist (een hoofdinstru ment) dat met het oog op de kleine be zetting van het corps Onmisbaar was, een aanval van de vallende ziekte. Leden en ondergeteekende stonden ver slagen en reeds zag ik mij geheel verloren. Het corps speelde nu, met 17 muzikanten, alhoewel leden en ondergeteekende geheel onder den indruk waren. Zij speelden nu nog zoo, dat zij een 2e prijs behaalden met 42 punten. Dus deze prijs is voor Veen geen 2e prijs, maar een Èere-prijs. Want weinig gezel schappen zouden onder deze omstandigheden gespeeld hebben. En nu loopen er geruchten, als zou on dergeteekende, zich hebben laten omkoopen, om zoodoende lager te staan dan een ander corps. Het zijn natuurlijk geen vrienden die zulke laster durven verspreiden. Hopende lezer dezer voldoende te hebben ingelicht. S. SPIERO, Gediplomeerd Musicus v. h. Koninklijke Conservatorium 's-Hage. Leeraar a. d. Sted. Muziekschool 's-Boich. Binnenland. Te Meppel woont een 70-jarige vrouw, die gedurende de laatste zes jaren bij een Israëlitisch gezin Sabbath diensten heeft verricht, voor eene belooning van 10 cent per week. Dit honorarium is voor haar een buitenkansjezij kan daarom iedere week f 2.ouderdoms rente halen. Eenigen tijd geleden werd de milicien van het 10e regiment infanterie, J. Hartman, te Haarlem bij de schiet oefeningen op de baan te Overveen in de borst gewond. Hij werd toen naar het gesticht Johannes de Deo overge bracht. Thans is hij overleden. Naar men aan het „Dgbl. v. Z.-H." meldt, is ook aan het Departement van Justitie Zaterdag j.l. op het laatste oogenblik de maatregel van den vrijen Zaterdagmiddag ingetrokken. De bezwaren aan enkele departemen ten schijnen van zoodanigen aard te zijn, dat de zaak opnieuw in den mi nisterraad zal worden overwogen. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat als gevolg hiervan algeheele in trekking van het enkele weken geleden genomen besluit zal volgen. Het onderzoek dat door het depar tement van Justitie noodig is geacht ter zake van de klacht van den Fransen- man wegens te Harderwijk ondervonden overlast is, verneemt men, opgedragen aan den gouverneur te Arnhem. Onder de geslaagden voor het examen van meester in de rechten aan de Leidsche Hoogeschool komt voor de naam van den heer P. A. F. Blom, kapitein van het Oost-Indisch leger, met verlof hier te lande. Het mag wel als een bijzonderheid gelden, dat iemand die het tot kapitein in het leger gebracht heeft, zich opnieuw aan de studie, in geheel andere richting wijdt. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot Commissaris der Koningin in de Provincie Utrecht Mr. F. A. C. graaf van Lynden van Sandenburg, lid van Gedeputeerde Staten van die provin cie. Te Deventer heeft Woensdag een treurig ongeluk plaats gehad. Mevr. J. echtgenoote van den directeur der strafgevangenis te Zutphen keerde per fiets naar Zutphen terug. Daar zij wilde uitwijken voor de automobiel van mr. Oudegeest, kantonrechter te Deventer, werd zij door de van Borculo komende train gegrepen en op slag gedood. Op de secretarie te Oosterbeek ver voegde zich iemand met het verzoek om zijn papieren voor zijn aanstaand huwelijk in orde te maken. En ook die van zijn meisje. Door omstandig heden had hij verschillende stukken noodig. Dit stuk zooveel en dat zooveel. „Is dat zoo veel Hoeveel is 'tdan bij elkaar P" De ambtenaar telt op en zegt: samen is 't negen gulden zestig cent. „Zooveel Neen, dat is me te duur. Dan trouwen we maar niet", en de man mopperend af. Naar het „Elsassische Textilblatt meldt, zal te Almelo een reusachtige weverij worden gebouwd met een opper vlakte van 30 duizend vierkante meter. Het zal de grootste worden, die tot nog bestaat met 1200 getouwen. PBEDIftLBEVRTEM, 14 Juni. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat), nm. 5,30 u. ds. Laatsman. 6 u. ds. De Jong, Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Boeijenga. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Jansen uit Doorn. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Loonschendijk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Japchen. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Giessen, nm. 2 n. ds. Benders. 'a Gravmoer, vm. 9.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen, nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. de heer E. J. van Voorst, cand. Renswonde. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. leeskerk. Heesbeen, geen dienst. N.z. nm. 2 u. dezelfde. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. ds. Schoemaker van Weesp. Pouderoijen, vm. 9,30 u. ds. Ten Bokkel Huinink nit Well, (Voorber. H. A.) Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6u. ds. K. van der Veen te Gasselter- Nijeveen. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral fulst en tUdiff in te zenden. Mevrouw de Wed. Vercruysse, te Kortrijk, 22 Nieuwstraat, schrijft ons over de genezing van haar zoontje en haar dochtertje het volgende: Mijn twee lieve kinderen zijn gene zen door Uwe goede pillen. Deze twee icinderen hadden een zware ziekte ge vat en konden niet genezen. Zy waren zwak, bloedarm, zonder opgewekthe'd, zonder vroolijkheid en zonder eetlust gebleven. Ondanks alle zorgen, kwam hunne beterschap niet tot stand. Men heeft mij gelukkig aangeraden, hen de Pink Pillen te doen innemen en vanaf den dag dat zij deze behandeling heb ben gevolgd, is alles ten goede ge?chikt en ziedaar, nu zijn zij weer volkomen gezond. Zij zien er goed uit, waarmee iedereen ons gelukwenscht. Na erge ziekten gebeurt het dat de genezen zieken in zich zelf niet de voldoende krachten vinden om geheel te bekomen. Zij herstellen, maar zoo langzaam, zoo weinig iederen dag, dat zij net niet bemerken. Het is noodig, om wederinstorten en bijkomende on gemakken te vermijden, den terugkeer der krachten te verhaasten. De Pink Pillen doen, door hunne machtige wer king als wederbelever van het bloed en versterker van het zenuwstelsel, wonderen in dat geval. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten1 Marktberichten. Waalwijk, 12 Juni. Op de veemarkt waren geen runderen aangevoerd. Biggen aangevoerd 55 «tuks: Prijzen van f7 tot f 12. Prijs der boter van f 1.21 tot f 1.28 per kilo. Aangevoerd 240 kilo. Dnssei, 11 Juni. De prijs der boter was heden f 1,21 tot fl,39. Aanvoer 306 Kilo. Zetting fl,34. Eieren fl,00 de 26 Btuks. Nieuwendijk. Door de onderafdeeling der V. P. N. alhier, zijn Dinsdag 2000 eieren geveild te Rotterdam. De prijzen waren van 3} a 4| cent per stuk. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 9 Juni 1.28 M. 0.56 M. -f- N.A.P. 10 1.24 0.55 11 1.20 0.57 Waterhoogte Maastricht (brug) 11 Juni 0.16 M. beneden 0. 12 0.26 Mijnheer de Redacteur 1 Heusden, nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dug- teren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vin. 9.30 en nm. Aalst, vm. 9.30 en nm 2 u. ds. Van Padden- burgh. Aalburg, vm. 9,30 u. de. Ewoldt. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babylomênbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, nm. 2 u. ds. Knipscheer uit Zalt- Bommel. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijs. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Basti&anse. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelen, nm. 2 u. ds. v. d. Wall uit Made. Dussen, vm. 9,30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 u. ds. Van Rennes. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6,30 u.ds.v. Ingen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2u. ds. Diemer. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feykes. Herpt, geen dienst. Loevtstein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Klomp. Nederhemert, Zz. vm. 9,30 u. ds. Van Voorst Vader, Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksvcernm. 2 u. ds. Meischke. Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9.30 u. geen dienst, nm. 2 u. leeskerk. Uitunjk, vm. 9,30 u. de heer W. van Lim burg, cand., nm. 2 u. ds. v. d. Pol uit Werkendam. Veen, vm. 9,30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Os«ewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. dr. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart, Wijk c.a., vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Gobius HEUSBÈB\ZJuni. Op de graanmarkt besteedt Men voor: Tarwe f 10.00 a t 11.59, per 100 K.O. Rogge 5 00 a f 6 00, Gent f a f Haver f 5.— a f 6.alles per H.L. LAND VAN ALTEN A, 12 Juni Aardappelen. Vroege f af Blauwe f 3 7b i f *-25 Zeeuwen, 3 50 i f 4.Jammen f if.. Hooi le fual. f 10.00 if 11. Ze fual. (voor de pertj f 8 "0 i 9,00 Klaverhooi f .- i fWit itroo f 9 00 i f 10 00 Geel dito f 8 1/ 9. Vette kalveren tot et. per kalf kilo. Farkent tot een gewicht van 75 E.G. 20 i 21 ett. twaardere 23 i 24 etBoter f 0.70 i 0.75 per half K.G. lieren f 1.00 <1 1 15 per 28. ALMKERK. Be xetting der boter ie dete week op de markt f 0.7 21/2 m de winkelt dut f 0 771/) per h. kilo. Eieren f 1.00 per 25 ttukt Boter der zuivelfabriek f 1.35. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed: Tarwe f 9.00 a f 9,20 Haver f 4,— a 4,50 f Garst f 4 60 c 5.00 per H.L. Boter f 0.60 afO 70 per half K.G. lieren f 1 05 a f 1.15 per 26 ttukt Biggen ƒ6 50 a t 11,50. Konijnen f 0.00 a f 0.00, Kippen f 0.00 t 0.00 per stuk KAATSHEUVEL, 11 Juni. Zetting der boter f 1,85 per kilo. Eieren - a - et. per stuk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2