g_ v geheel uit het oog werd verloren. Het zou een dwaasheid zijn, meent de correspondent, indien Nederland nog langer lijdelijk aanzag, dat zijn dappere mannen, wien hun militaire eer ver biedt, hun gevaarlijke posten te verlaten, do~>r een overmacht geslacht worden. Zonder Thomson is do Nederlandsche missie in Albanië als een schip zonder roer. Mijn persoonlijke meening, ver volgt hij, die door velen hier gedeeld wordt, is, dat een spoedig terugroepen van onze officieren mag worden ver wacht. Er is hier niemand, die de boven- menschelijke taak, welke Thomson op zich genomen had en misschien tot een goed einde had kunnen brengen, op zijn schouders kan nemen. Majoor Kroon, die Maandag uit Skoe- tari hier aankwam, heeft het opperbevel te Durazzo op zich genomen. Majoor Roelfsema, dr. Reddingius, kapitein Sar en kapitein Fabius, allen bevinden zich in den besten welstand. Het zou te ver voeren, den interna tionalen lofzang weer te geven, die in alle landen gezongen wordt op onzen onvergetelijken Thomson. Toch kunnen we niet nalaten te vertalen wat de „Pester Lloyd", het regeeringsblad van Hongarije, schrijft: „Van de talrijke berichten die ons heden bereikten, is slechts dit zeker, dat overste Thomson, de dappere ver dediger van Durazzo, den heldendood gestorven is aan het hoofd van zijne kleine strijdmacht. Deze Nederlandsche officier, wien het lot van Albanië en het Albaneesche volk uit den aard der zaak eigenlijk niet ter harte hoefde te gaan, heeft de geheel vrijwillig opgenomen taak met een bewonderenswaardigen heldenmoed vervuld. Wat geheel Europa had moeten doen, heeft hij alleen ge daan. Maar hetgeen door een gezamen lijk optreden van Europa kon zijn be reikt, kon onmogelijk door hem alleen worden tot stand gebracht. Deze groote zoon van een klein volk heeft zich alleen op het hooge moreele standpunt geplaatst, dat Europa niet heeft willen of kunnen innemen. Alle naties over de geheele wereld zullen de herinnering aan dezen grooten held met diepen eerbied bewaren. En in den rouw om hem zal wellicht datgene worden ge vonden wat voor het heil van Albanië zoo noodzakelijk is maar nog niet werd bereikt: een eensgezind Europa." Een telegram van 17 dezer meldde, dat de troepen van den Koning na een hardnekkig gevecht buiten Durazzo volkomen verslagen waren. Men vreesde, dat de inneming van Durazzo zou moeten volgen. Omtrent het aantal dooden, gewonden en ge vangenen, dat zeer groot zijn moet, brach ten nadere berichten geen duidelijk beeld van den toestand. Ook over den dood van den overste Thomson zijn de ge ruchten verward, ofschoon meer en meer de zekerheid blijkt, dat hij niet door een vijandelijke kogel gedood werd, doch door verraders vermoord is. Omtrent de voorloopige begrafenis van den overste Thomson lezen wij Geen pracht en praal, die weinig in overeenstemming waren geweest met den toestand, waarin deze van alle kanten bedreigde stad verkeert, ken merkten den lijkstoet van dongevallen held, maar de statige eenvoud der plech tigheid greep niettemin een ieder aan. Nadat dr. Reddingius het lijk in een zinken kist had gelegd, en deze in twee houten kisten was geplaatst, verzamel den zich in den tuin van den Konak alle gezanten en vertegenwoordigers der buitenlaudsche mogendheden, hun be ambten, de leden der internationale contróle-commissie, de Albaneesche mi nisters en de Roemeensche, Grieksche en Mohammedaansche priesterschap. De stoet werd geopend door een bataljon gendarmerie. Daarop volgden vijftig dragers van kransen en dan de lijkkist, die met de Nederlandsche vlag bedekt was. Achter de lijkkist schreed de ko ning met zijn adjudanten, terwijl de koningin, alvorens de stoet uit den Konak vertrok, een lauwerkrans aan de baar gehecht had. Na den koning volg den de Nederlandsche officieren, majoor Kroon, majoor Roelfsema, kapitein Sar, dr. Reddingius en kapitein Fabius. De geheele weg, tot aan de hoofd wacht, was door Mirdieten, Italiaansche en Oostenrijksche soldaten afgezet. Ook ftlle admiraals en hoofdofficieren der ▼reemde oorlogsschepen, die te Durazzo voor anker liggen, volgden het lijk. In een kleinen tuin bij de hoofdwacht was een graf gedolven, waarin de kist werd neergelaten. Het eerst sprak een priester van een Engelsch oorlogsschip. Hij hield een aangrijpende rede, die op alle aanwezigen een diepen indruk maakte. Daarna nam een der Albanee sche ministers het woord. Majoor Kroon dankte in het Neder- landsch en Fransch voor de laatste eer, die den doode bewezen was. Alle aanwezigen waren diep ontroerd en ook de koning, die den doode de hoogste Albaneesche orde schonk, ver borg zijn groote droefheid niet. Het was zes uur, toen de geheele plechtigheid geëindigd was en men zich zwijgend naar huis begaf. Omtrent de begrafenis van luit.-kol. Thomson wordt verder geseind Dinsdag heeft de begrafenis van kolonel Thomson plaats gehad. Op order van den burgemeester waren de winkels gesloten en rouwvlaggen uitgehangen. De vorstin, in het zwart gekleed, legde een lauwerkrans op de kist. Daarop werd de kist door den tuin van het paleis weggevoerd. De vorst legde de grootste Albaneesche decoratie op de kist en volgde daarna den stoet. Twee peletons Italiaansche en Oostenrijksche matrozen brachten de militaire eerbe wijzen. De stoet ging door de stad naar het katholieke kerkhof, en werd gevolgd door het geheele corps diplomatique, drie admiraals, alle ministers en de stedelijke overheid. Vooraan gingen een groote menigte Mirdieten sn een pele- ton gendarmen. De voorloopige commissie voor een huldiging van de nagedachtenis van majoor Thomson is reeds in overleg getreden met mevrouw de weduwe Thom son te Groningen en heeft de hoop te kennen gegeven dat het stoffelijk over schot te 's-Gravenhage zou rusten. Mevrouw Thomson heeft echter, er kentelijk voor die sympathie, uitdruk kelijk den wensch te kennen gegeven, dat het stoffelijk overschot te Groningen zou worden bijgezet, aangezien het de wensch van majoor Thomson was, dat zij te Groningen zou blijven wonen. De commissie is thans doende om in verband met de gebleken algemeene sympathie voor het door haar genomen initiatief, te trachten te 's-Gravenhage een gedenkteeken op te richten ter eere van de nagedachtenis van den gevallen officier. Er is nader bepaald, dat het over schot van majoor Thomson van Du razzo naar het vaderland zal geschieden met Hr. Ms. oorlogsschip „Noord-Bra- bant",'t welk daartoe gister naar Durazzo vertrokken is. De correspondent van de Times te Durazzo bevestigt, dat Hamdi Rubiëka, de aanvoerder, gevonden onder de ge wonde opstandelingen, heeft verklaard, dat zij Maandagochtend den aanval waren begonnen, nadat zij 's nachts door lichtseinen uit Durazzo een wenk had den gekregen. Over de nederlaag, Woensdag door de troepen van den Vorst van Albanië geleden, vinden wij in de telegrammen aan buitenlandsche bladen nog eenige bijzonderheden. De correspondent van het Journal seintDe opstandelingen, die Dinsdag met de witte vlag aankwamen, hebben geen vrede gevraagd of aangeboden, maar uitsluitend geinformeerd of hun dooden volgens de mohammedaansche godsdientige gebruiken waren begraven. Daaruit blijkt ten duidelijkste het gods dienstige karakter van dezen strijd. Woensdagochtend zag men in geen velden of wegen meer belegeraars. Twee kolonnes vrij willigers en Mirdieten, tezamen een 1500 man, zijn met twee kanonnen en zes machinegeweren de opstandelingen, die tot bij Sjak waren teruggetrokken, gaan opzoeken. Enkele officieren van de buitenlandsche oor logsschepen, die hen door kijkers kon den gadeslaan, schatten hun aantal op 14,000 man. Het doel der opstande lingen is blijkbaar de verdedigers uit Durazzo weg te lokken naar het moeras om daar hun slag te slaan. Later seint dezelfde correspondent „De krijgslist is gelukt. Een kolonne van 1000 man regeeringstroepen is om singeld en op enkele vluchtelingen na die de tijding der nederlaag zijn komen brengen, vernietigd. In de stad heerscht een paniek". Wanneer het aantal opstandelingen inderdaad 14,000 heeft bedragen, is de expeditie van 1500 man tegen hen wel zeer onvoorzichtig geweest. Uit de telegrammen zal men intusschen zien, dat officieele berichten, te Weenen ontvangen, de sterkte der opstande lingen gering noemen. De vorst heeft, naar luid van een telegram uit Rome aan de Matin, be sloten Darazzo niet te verlaten. De Engelsche admiraal heeft hem te ver geefs trachten te overreden, aan boord van een der oorlogsschepen te gaan. De vorst heeft geweigerd, de twee Albaneesche parlementairen bij de inter nationale commissie van toezicht toe te laten, ofschoon zij zulks hadden ver zocht. Zij hebben hem zelf daarop in kennis gesteld met een ultimatum der opstandelingen, inhoudende dat hij (de vorst binnen 24 uur Durazzo moest ver laten. Onmiddellyk heeft de vorst daarop renboden gezonden om de uitgezonden expeditie terug te roepen, doch die boden zijn onderweg gedood. In zake den toestand tusschen Grie kenland en Turkije wordt uit Konstan- tiaopel van 16 Juni gemeld: Talaat bey seinde, dat hij zich hedenochtend naar Woerla heeft begeven om de emigra tiebeweging te keeren, en 's namiddags met den Griekschen Metropoliet naar Goenye, waar de bevolking reeds aan het station tot vertrekken gereed stond. Deze liet zich echter van haar voorne men afbrengen daar de troepen te harer bescherming reeds onderweg en 40 roo- vers gevangen genomen waren. Ook gisteren zijn weer een 100-tal plunde raars gearresteerd. De Porte heeft haar gezanten opge dragen de kabinetten van de mogend heden een nota te overhandigen, waarin wordt betoogd, dat de Griekscheregeering door overdrijving van de berichten over de emigratie van de Grieken de open bare meening heeft opgewonden en dat de Turksche re^eering al het mogelijke doet om de emigratiebeweging te stuiten Als de mogendheden dat wenschen, kunnen zij een vertegenwoordiger naar den minister van binnenlandsche zaken zenden om zich van den toestand te overtuigen. Inmiddels hebben de Grieken den toegang tot de golf van Smyrna met mijnen versperd. De Servische zaakgelastigde te Kon- stantinopel heeft in een mededeeling aan de Porte de aandacht der Turksche regeering gevestigd op den treurigen toestand, waarin de Grieken verkeeren en verklaard, dat Servië solidair blijft met Griekenland. De grootvizier antwoordde, dat de orde binnen enkele dagen hersteld zou zijn en hij verzocht den zaakgelastigde zijn regeering zulks mede te deelen. Naar 't heet, heeft een der Turksche officieren die in Engeland aangekomen zijn om steenkolen en transportschepen te bestellen die voor 't geval van oor log dienst zullen doen openlijk, ver klaard, dat een oorlog met Griekenland onvermijdelijk is en er bijgevoegdals Griekenland in den tusschentijd ons den oorlog niet verklaart, is Turkije vastbesloten Chios en Mitylene te nemen, zoodra de twee in aanbouw zijnde dreadnoughts in de Dardanellen zijn aangekomen. De Berl. Ztg. a. M. verneemt uit St. Petersburg, dat een geweldige ontplof fing bij het station Tsjoednof den post trein getroffen heeft, die onmiddellijk achter den keizerlijken trein aankwam, waarmede de Tsaar met zijn gezin en gevolg van Kisjinef naar St. Petersburg terugkeerde. De locomotief en ver scheidene wagens zijn omgeworpen, tal van reizigers ernstig gewond. Onder de diepste geheimhouding wordt er een onderzoek ingesteld. Het laat echter geen twijfel bestaan of m«n heeft hier met een van te voren beraamden aan slag op den keizerlijken trein te doen, die slechts mislukt is, omdat de bom te laat ontplofte. Woensdagmiddag zijn vlak bij het station Reading (Engeland) twee treinen met elkaar in botsing gekomen. Een pleziertrein, vol menschen op weg naar de wedrennen van Ascot, was juist van het station vertrokken, toen een snel trein met 80 K. M. vaart aan kwam gereden. De pleziertrein remde en de botsing bepaalde zich bij een wissel tot de twee locomotieven. Die van den pleziertrein kantelde dadelijk en scheurde de wagens van den sneltrein aan een kant open. Een eind verder viel ook de andere locomotief om. Machinist en stoker kwamen onder de machine, die haar stoom over hen uit blies. De machinist is in het hospitaal bezweken, de stoker is zwaar gewond. Een reizigster brak beide beenen en verscheiden anderen in den sneltrein kregen letsel. De reizigers van den pleziertrein bleven ongedeerd. Het- is een wonder, dat er niet veel erger dingen zijn gebeurd. Men schrijft het behoud van de reizigers in den sneltrein toe aan de stevigheid van de wagens, die, ondanks de zware averij, betrekke lijk heel bleven. Vermoedelijk is de pleziertrein door een onveilig sein ge reden. De machinist en stoker kwamen er goed af. De stoker was trouwens voor de botsing van de machine ge sprongen. Maandag had er in een kolenmijn bij Cawdor in Wales een aardstorting plaats, waardoor 200 mijnwerkers opgesloten zaten. Men vond na eenigen tijd een spleet, waardoor men voedsel voor hen kon aanreiken, maar spoedig sloot door de persing van de grondlagen die ope ning zich we r. Intusschen ging men hard aan het werk om de versperring op te ruimen. Het donker viel in en honderden angstige menschen, bij de schacht verzameld, bleven den ganschen nacht zingen om er bij de opgeslotenen den moed in te houden. Gisterenochtend vroeg wat de massa eindelijk uit den weg en de 200 mijnwerkers kwamen ongedeerd weer te voorschijn. Zij waren 20 uur opgesloten geweest. Het Duitsche stoomschip Kaiser Wil helm II, 17 dezer uit Southampton naar New York vertrokken, is bij mist in het Kanaal in aanvaring gekomen met het Engelsche s.s. Incemore, dat aan den boeg boven de waterlijn zwaar be schadigd is. De Kaiser Wilhelm II, die midscheeps is aangevaren, maakt wat water. Er zijn geen menschenlevens te betreuren. Tot herstel der averij is het schip naar Southampton teruggekeerd: de passa giers zijn op de Imperator overgebracht. De rooverbenden van Witten Wolf zetten in de provincie Kansoe hun werk van moord en vernieling voort. Thans hebben zij de stad Taosjau afgeloopen en er een geweldig bloedbad aangericht. Sommige berichtgevers stellen het aan tal dooden op 10,000. De ontwikkeling van de Russische militaire luchtvaart neemt gestadig toe. Nog voor het einde van dit jaar zal Rusland de beschikking hebben over ongeveer 400 toestellen. Ook het aantal goed ingerichte lan- dingsglaatsen, waar men den vliegers hulp kan verleenen, breidt zich voort durend uit. Op het traject St. Peters burg Moscou alleen zijn 16 dezer sta tions gevestigd Omtrent den Mexicaanschen toestand lezen we van 17 dezer: Telegrammen uit El Paso bevestigen, dat Villa in de afgeloopen week aan Carranza zijn ontslag heeft ingediend De militaire bevelhebbers van Villa hielden in verhand daarmede een con ferentie en deelden Carranza mede, dat zij geen anderen leider dan Villa wensch- ten. Gisteren heeft kolonel Ornabes, mili tair gouverneur van Juarez en een aan hanger van Villa, met geweld bezit genomen van het telegraafkantoor te Juarez, dat onder toezicht van Carranza stond. Villa heeft bevolen, dat alle gar nizoenscommandanten uit het door de rebellen veroverde gebied onmiddellijk naar Torreon zullen komen. De kanonneerboot Guerroro, die tot de strijdkrachten van Huerta behoort, heeft de kanonneerboot Tampico van de institutionalisten bij Mazatlan een nederlaag toegebracht. Schout bij nacht Howard seint, dat de kapitein en de eerste machinist van de Tampico zelf moord hebben gepleegd. Het Bulgaarsche persagentschap ver neemt in regeeringskringen, dat de Bulgaarsche regeering besloten heeft, bij een botsing tusschen Griekenland en Turkije de strengste onzijdigheid in acht te nemen. Donderdagnacht brak brand uit in een kelder eener woning te Kiel. Het vuur verspreidde zich snel tot aan het dak. De brandweer kon 14 menschen redden en vond later 3 lijken 3 brand weerlieden zijn ziek geworden tenge volge van rookvergiftiging. Een in het Kingstondok te Glasgow uitgebroken brand heeft drie schepen vernield en vier andere beschadigd. De schade wordt op 250,000 pond sterl. geschat. In den Franschen Senaat heeft de minister van financiën meegedeeld, dat de toestand van 's lands schatkist niet van de beste is, maar toch is een leening niet dadelijk noodzakelijk. Alleen uit voorzichtigheid stelt de re- geering voor, nog voor het zomerreces een leening van 800 millioen frs. te sluiten. De staatsfinanciën zijn onge schokt en de regeering vertrouwt op een snelle verbetering in den staat der begrooting. Plaatselijk üieiiws. Voor Dames en Kinderkleeding is de Firma Taverne en de Meere Hinthamer- ■traat 69 Hertogenbosch, het bede adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags yaa 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 20 Juni. Met genoegen vermelden wij dat de heer A. van Campen, ambtenaar ter Gem.-Secre- tarie te Wijk, die gedurende twee jaar de lessen in de gemeente-administratie bij den heer H. J. van Eggelen alhier volgde, een zeer gunstig examen voor cand. Gem. Se cretaris heeft afgelegd. Hoewel circa 80 percent werd afgewezen, behaalde hij zijn diploma met één 10, vier 9 en twee 7wel een groote satisfactie voor leeraar en leer ling. Een onzer ingezetenen, boven de 70 jaar (A. de V. alhier), kwam ons met een opgewekt gelaat mededeelen, dat zoowel aan hem als aan zijne eohtgenoote een we kelijks pensioen van f 2.is toegekend, ingaande met December 1.1.; zoodat hun tevens een aardige som toekomt van af dit tijdvak tot heden. We verheugen ons hierin mede voor de brave oudjes. Mejuffrouw Stal alhier, Studente aan de Universiteit te Utrecht, legde dezer dagen met gunstig gevolg het examen af van as sistent-apothekeres. Ter herinnering aan den Waterloodag, had Donderdagavond van 9 tot 10 uur een carillon bespeling plaats op den Stadhuis toren, waarbij de heer Van dsn Berg onze gemeente vergaste op een aantal Vader- landsche liederen. Dit carrillon-spel in den stillen avond, die ieder in staat stelde het in tuin, op veranda of op de wandeling te genieten, had het gewenschte succes. De carillionist bracht hierdoor eene feestelijke stemming te weeg. De collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente f 8,45fr op gebracht. Aan den heer C. Kooijman alhier, is als conducteur der brievenmalen le klas een pensioen verleend van f 734,'sjaars. Werkendam- De collecte voor een gedenkteeken te Qua: re-Bras heelt al hier opgebracht ruim f 30, Door B. en W. ia overleg met den Arrondissements-schoolopziener zijn op de voordracht voor hoofd der school in den Biesbosch geplaatst, de heeren: Marema te Engelbert (Noorddijk), Knops, te Beverwijk en Pellikaan te Sleeuwijk. Almkerk. In de Dinsdagavond ge houden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „Den Hil", is met 25 tegen 3 stemmen besloten de polderbemaling (afgebrande molen) te wij zigen in een gasmotor. Benedeu Langstraat. Nu in deze streek de hooibouw aller handen vor dert, is de handel van weinig beteekenis. Men besteedt thans f 11 a f 12 per 500 k.g. Het nieuwe gewas staat dit jaar niet zeer gunstig, wat ongetwijfeld een hoogen hooi- prijs brengen zal. De verpachtingen ver- loopen onder steeds stijgende animo. Aan vankelijk was de opbrengst gelijk aan het vorige jaar, maar thans wordt er reeds tot 40 percent meer betaald. Middelerwijl is men met maaien begon nen, maar de klacht is algemeen van een dunne snede. Capelle- Dinsdagmiddag is het der tienjarig zoontje van den landbouwer A. J. Verhoeven, toen hij naar school ging, in een uitgsdiepten put nabij het station KaatsheuvelCapelle gaan zwemmen en jammerlijk verdronken. Men kan zich de bedroefdheid der familie voorstellen. De in deze gemeente gehouden col lecte ten behoeve van het fonds ter aan moediging en ondersteuning van den ge- wapenden dienst in de Nederlanden, heeft opgebracht een som van f 6,30. De landbouwer J. B. vond Maandag een zijner beste koeien dood in de wei. Beslist een groote schadepost. Dinsdagavond sloeg het paard van een Tilburgschen koekfabrikant op het Veerpad alhier op hol. Doordat de toom brak kon de voerman het dier uiet tot staan brengen. De kar werd zoodanig tegen een brug aangeslingerd, dat zij bijna geheel vernield werd. Jan van Suijlekom mocht het gelukken het schittige dier op te vangen. De voerman bekwam nog enkele kwetsuren. 'sOravemoer. Deze week zijn ook hier de beide collecten gehouden voor den gewapenden dienst en het gedenkteeken bij Quatre Bras. Op de zwarte bessenveiling in den Bosch, zijn deze verkocht te leveren in 's Bosck of 's Gravemoer voor 22^ cent per k.g. en te leveren in Aarle-Rixtel voor2l£ cent per kg. De leveringsdagen worden nader bekend gemaakt. Kaatsheuvel- De rechtbank te 's-Bosch ehchte gisteren tegen M. K., die op Van der Velden alhier een revolverschot loste en hem daardoor gevaarlijk wondde, een gevangenisstraf van 5 jaren. Uitspraak 24 Juni a.s. Nleuwendtf k.. Dinsdag had alhier de verpachting plaats van hooigras, staande op den polder Joachimsveld en omstreken. Er bestond nogal animo, zoodat het vlug van de hand ging. De stand van 't gewas is één derde minder dan verleden jaar. De opbrengst was circa f 30,per H.A meer dan 't vorige jaar. fVederhemert De visscherij op de Afgedamde Maas tot voorbij de Riet- schoof is voor f 325 verpacht aan een Wou- drichemsche visscher. De vor ge pachter die f 300 betaalde schreef in voor f 167. Hoewel de hoeveelheid hooigras een derde minder is dan het vorige jaar, werden zoowel bij de verpachting van de Arkens- waard als bij die, welke aan de Rietschoof gehouden werd, flinke prijzen besteed. Sommige perceelen gingen tegen f 20 per duizend van de hand. Oudheusden. De heer Cox alhier, ontving dezer dagen de droeve tijding dat zijne zuster, te Canada woonachtig en voor nemens alhier bij hare familie te komen inwonen, behoorde tot het getal slachtof fers die met de „Empress of Ireland" jammerlijk zijn omgekomen. RfjswQk. Bij Kon. besluit is goed gekeurd, dat de Edelachtb. heer A. D. v. d. Schans, burgemeester der gemeenten Andel, Giessen en Rijswijk, is benoe nd tot Secre taris dezer gemeente. Raamidonk. De collecte voor den z.g. Gewapenden Dienst heeft in de gem. Raamsdonk f 14.17 opgebracht. Op de gisteren bij mej. Floris door koopman Augustin gehouden paardenmon- stering warén 5 paarden, waarvan er 2 verkocht werden. In den nacht van Woensdag op Don derdag is het vischnet van dr. Smits uit de Maas ontvreemd. De politie doet ijverig onderzoek. Sprang. De j.l. Woensdag langs de huizen gehouden collecte voor den gewapen den dienst heeft in deze gemeente f 3,80 opgebracht. De geldelijke inzameling voor het Qautre-Bras monument heeft alhier f 3,50 opgebracht. VrUhoeven-Cappel. Tot ge meente-secretaris en ontvanger werd be noemd de heer J. van Voorat van Beest uit Beusichem, werkzaam ter secretarie te Culemborg. Veen- Aan het telefoonkantoor al hier werden over de maand Mei behandeld 35 telegrammen, waarvan 19 sijn verzonden en 16 zijn ontvangen. Dinsdag had het 5-jarig zoontje van V. het ongeluk bij het spelen in een diepen sloot,te geraken. De koopman v. E. uit Andel was juist in de buurt en wist den jongen nog gelukkig te grijpen, zoodat hij het er met den schrik afbracht. Bij de Donderdag gehouden verpach ting van hooigras op den Uiterwaard „de

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2