Een vraag! Zijn de Nederlandsche officieren hierheen gekomen om een burgeroorlog te leiden? Als aanvoerder op te treden van ongedisciplineerde, half wilde benden? Hun leven elke seconde van den dag op 't spel te zetten, ter wille van een machteloozen, wil- loozen koning, terwille van een staat, uitgebroed in de verwarde hoofden van een troepje onhandige diplomaten? Van lieden, die evenveel verstand van de Albaneesche psyche bezitten, als wij van de bewoners van Mars Civilisatie is een prachtig woord. Heb ben wij er ooit aan gedacht de Turksche officieren en ambtenaren te gaan civili- seeren. Officieren naar de Boschjesman- nen of de Bosch-Indianen aan de Ama zone-rivier te zenden, om ginds een gendarmerie te vormen P Wil men de taak voorloopig niet opgeven, acht men zich aan zijn woord gebonden, laat men dan den loop der dingen afwachten, alvorens opnieuw officieren hier heen te sturen. Zij, die komen, staan vreemd tegenover de huidige toestanden. Zij loopen eenvou dig in een openstaande val. Komen er geen nieuwe officieren, dan moeten de mogendheden gezamenlijk of Oostenrijk en Italië afzonderlijk ingrijpen. Dit laatste ware het beste". Dr. Berghausen heeft zich beschik baar gesteld om naar Elbassan te gaan, ten einde te pogen de vrijlating te be werken van majoor Verhulst en kapitein Reimers, die aldaar gevangen worden gehouden. Tot dat doel heeft hij zich herwaarts begeven en is hij nu naar Elbassan op weg gegaan. Aan de Oostenrijksch-Hongaarsche regeering heeft de Mbret, naar uit Wee- nen wordt gemeld, door zijn gezant aldaar, om de uitzending van een aantal officieren als instructeurs voor de ar til lerie verzocht. Er zijn nog steeds verraders in Du- razzo, zoo seint de correspondent van de Frankfurter Zeitung. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft men weer lichtseinen zien wisselen. Als men de verraders te pakken krijgt, zegt de correspondent, is nu te hopen, dat men hen niet zal ontzien, ook al stellen zij zich onder de bescherming van een hier vertegenwoordigde mogendheid. Volgens het Milaneesche blad Italia heeft de Albaneesche regeering den op standelingen de volgende vredesvoor waarden gesteld le erkenning van den vorst en van de Albaneesche vlag; 2e uitlevering van de belhamels en van alle wapenen. Bij Riga zijn zes huzaren verdronken toen zij op ongezadelde paarden over de Dwina trachtten le zwemmen. Elf an deren werden met moeite gered. De schuld hiervan komt geheel ten laste van den ritmeester Hollmaun. Op een eilandje in de Dwina nam hij deel aan een picnic met andere officieren van het regiment en hunne dames. Het vroolijk gezelschap zag aan den tegen- overliggenden oever huzaren bezig met paarden roskammen. De ritmeester liet nu in overmoed het signaal blazen: „In vollen ren hierheen I" Veertig hu zaren gehoorzaamden op ongezadelde paarden. Daarop volgden nog verschil lende oefeningen in het water. Plotse- seling volgde het signaal: „In volle vaart terug!" Dit kwam juist, toen de ruiters op de plek waren waar een sterke stroom stond. De paarden werden on rustig, sloegen om zich heen en de verwarring die daarop ontstond, had het reeds medegedeelde treurige gevolg. De toekomst voor den vrede in Ulster ziet er somber uit.DeEng slsche regeering is thans zoo ver gegaan als ze had wil len en kunnen gaan, en het is niet tot een vergelijk gekomen met de oppositie. Lord Landsdowne, de leider der op positie, verklaarde in het Hoogerhuis de concessie van de regeering onvol doende. De „Times" zegt, dat door het nieuwe ontwerp van de regeering de burger oorlog eerder uitgelokt dan bezworen wordt. Het blad hoopt echter, evenals de «Daily Telegraph" dat de oppositie in het Hoogerhuis het land nog voor een burgeroorlog zal kunnen behoeden. Het voorstel van de regeering houdt in, dat de graafschappen van Ulster binnen drie maanden na de afkondiging van de home-rule-wet het recht zullen hebben om bij referendum to verklaren of zij al of niet aangesloten zullen zijn bij de autonome regeering van Ierland. De Home-rule-wet zal dan niet van toepassing zijn op de graafschappen, die zich voor de uitsluiting hebben uitgesproken. Deze bepalingen gelden voor den tijd van zes jaren. Dit laatste is het voornaamste strui kelblok voor de oppositie. Ze ziet hierin slechts een uitstel van excutie. De strijdende Engelsche kiesrecht- vrouwen gaan voort met haar brand stichtingen en baldadigheden. Zaterdagochtend zijn op vier mijlen afstand van Wrexham de gebouwen van het Coed Poeth station van de Great Western Railway in de asch gelegd, terwijl tevens een poging werd gedaan, om een trein in brand te steken. De schade is aanzienlijk'* en men gelooft, dat de brand door suffragettes is aan gesticht. Uitgebreide voorzorgsmaatregelen zijn genomen, om de aanslagen der kies rechtvrouwen te verijdelen. Op ver scheiden plaatsen van het land en in bijna alle dorpen van Surrey nabij Guild ford worden de voornaamste gebouwen dag en nacht bewaakt. Te Cranleigh houden vijftig leden van de gemeente de wacht bij de pa rochie-kerk. De hertog van Northum berland laat de oude Albury-kerk, die in zijn park staat, eveneens bewaken. Men vreest ook, dat er een aanslag zal worden gepleegd op St. Martha's kapel, een gebouw van groote historische be- teekenis, twee mijlen van Guildfoid, waar Stedhen Langton, de beroemde aartsbisschop van Canterburg, begra ven is. Het publiek toont zich meer en meer vijandig aan de kiesrechtvrouwen. Toen zij te Worthing in Sussex een meeting hielden, werden de spreeksters door de menigte weggesleurd. De suffragette- vlaggen werden aan flarden gescheurd. Door de tijdige komst der politie, die de kiesrechtvrouwen escorteerde, werd voorkomen, dat eenige van haar in de zee geworpen werden. De Koning van Servië heeft om ge zondheidsredenen afstand van den troon gedaan ten gunste van den Kroonprins. Te München is Dinsdag de zwaarste man ter wereld gestorven. Hij was 38 jaar en woog 480 pond. Zijn lijkkist is 1 meter breed en 65 centimeter hoog Plaatselijk Nieuws. Voor Dames- en Kinder kleeding is de Firma Taverne De Meebe, Hinthamer straat 69, 'b Hertogenbosch, het oeste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 27 Juni. Bij Kon. besluit is benoemd in het be stuur van het waterschap Zuidhollandsche polder, tot dijkgraaf de heer A. A. H. van Honeewijk en tot heemraad de heer G. van de Koppel, beiden te Dussen; tot heemraad van het polderdistrict Bom- melerwaard beneden den Meidijk, de heer J. W. Brienen, te Poederoijen; in het bestuur van het polderdistrict Bommelerwaard boven den Meidijk, tot heemraad de heeren H. van Anrooij Jz. te Nieuwaal, W. M. de Vries, te Rossum en J. G. de Geus, te Bruchem, en tot plaats vervangend heemraad de heer W. de Vries Gz., te Rossum. Hetgeen sporadisch plaats heeft, zal Zondag gebeuren. In de Luth. kerk zal gepredikt worden en optreden de oudste Predikant der Luthersche Kerk in Neder land, mogelijk de oudste van alle dienst doende predikanten, de 84-jarige ds. Plaat uit Rotterdam. (Zie predikbeurten.) Als een bizonderheid zagen we in den tnin van mr. Koning alhier een peerenboom in vollen bloei. Niet voor de tweede keer, in hetzelfde voorjaar, zooals meer gebeurt, maar voor het eerst in dit seizoen en vol- beladen met bloesem. Werkendam. Tot bestuursleden van de vereeniging voor Christelijk Volks onderwijs, alhier, zijn gekozen: ds. G. J. v. d. Pol, Fr. Kramer, P. Holster, C. H. Bogers, C. de Boon, B. K. Vos en J. C. Visser. In de Woensdag 1.1. gehouden raads vergadering werd op voorstel van B. en W. op het verzoek van J. W. Rijkers om ont heffing van den H. O. wegens te laat in komen, afwij zend beschikt en voor kennis- gevng aangenomen een verzoek van A. van Rijswijk om uitbetaling van reeds verrichten of nog te verrichten Zondagsarbeid. Met algemeene stemmen werd besloten de heer J. Cornet eervol ontslag te ver- leenen als administrateur der waterleidinr tegen 1 Juli aanstaande. Verder werd door B. en W. de voordracht voor een hoofd der school in den Biesbosch ingetrokken, omdat no. 1 dier voordracht zich had teruggetrokken. Besloten werd een nieuwe oproeping voor hoofd der school in den Biesboich te doen en tevens ook tot «en oproeping van een onderwijzer aan school A, die bij benoeming in 't bezit der acte Fransch zijnde, daarvoor eene vergoeding zal bekomen van f 150, per jaar. Nadat in de verordening op het verkoopen van melk eene klein# wijziging was aan gebracht en eene af- en overschrijving, dienst 1913, was goedgekeurd, werd door den Voorzitter de vergadering gesloten, nadat den heer C. J. Visser op zijn vraag naar de faecaliën bergplaats en den heer M. J. Meijer op zijn vraag over vleeschkeuring, de noodige inlichtingen waren verstrekt. Bij Kon. besl. van 22 dezer is tot heemraad van het Waterachap „Vervoor- nepolder" benoemd de heer B. M. Ippel, alhier. A lm kerk. De bouwkundige A. de Later heeft Woensdag voor rekening van het bestuur der Antonia-stichting alhier aanbesteed het ophoogen van een bouw terrein. Ingeschreven werd door: A. de Graaf, Nieuwendijk f 1490. L. van Mersbergen, Rijswijk 1412. W. J. Prinssen, Dussen, 1380. J. v. d. Stelt, Nieuwendijk 1274. P. G. de Jong, Sleeuwijk 968. Nieuwendflk- Naar wij vernemen is door het bestuur der Chr. zangvereeniging „De Lofstem" alhier besloten deel te nemen aan het zangersfeest, dat op 29 Juli a.s. te Nederhemert wordt gehouden. Aalst- Voor de levering van 160 kub. grind voor onzen dorpspolder werd alsvolgt ingeschreven: A. J. Schreuders te Aalst f 2 09A. van Horssen Gz. te Hellouw f 2.05A. Schreuders Fz. te Aalst t 1.98 J. Kerkhoff te Nieuwaal f 1.93 per kub. M. Beneden Langstraat. De pluk der zwarte bessen is aangevangen. Het be schot is vrij goed en de prijs 20 22 cent per kilogram. Capelle. Woensdagmorgen vond de landbouwer C. de Rooij zijn paard dood in de wei. Een groote schadepost, te meer, dsar het dier niet verzekerd was. Tot Rijksveldwachter ter standplaats Capelle, is aangewezen de heer C. Kuipers, thans in gelijke betrekking te Loonopzand. Toen A. M. alhier, Donderdagmiddag aan het aardappelen schoonmaken was, werd hij door een beroerte getroffen. De ter«tond ontboden geneesheer dr. Köhler verleende geneeskundige hulp. Per rijtuig is M. naar zijn woning vervoerd. Haarsteen;. De 75-jarige A. v. d. L. landbouwer in de Hoeven, liep over een vlonder en viel in een diepen sloot, waaruit hij zioh zelf niet kon opheffen. Hij had, naar hij meende, circa een uur te water gelegen, met moeite het hoofd boven water houdende, toen hij werd opgemerkt door L. van Dijk uit Elshout, die hem te hulp kwam en op het drooge en huiswaarts bracht. kaatsheuvel. Naar men on« mededeelt zal door de coöperatieve bakkerij „Broederhulp" alhier een motor worden geplaatst ten einde de zaak aanmerkelijk te kunnen uitbreiden. Onze geachte dorpsgenoot M. Elshout, die altijd werkzaam is geweest op het kan toor der directe belastingen in onze gemeente is met ingang van 1 Juli e.k. tot rijksklerk benoemd alhier. J.l. Dinsdagnacht werd bij W. v. d. W. alhier ingebroken. Toen de vrouw wak ker werd en ging kijken wat er gaande was, namen de totnogtoe onbekenden de vlucht, zonder iets medegenomen te hebben. De heer C. Kuipers, rijksveldwachter te Loon op Zand, is als zoodanig benoemd te Capelle. De heer C. Vos, schoenfabrikant, zal zijn fabriek veel uitbreiden, door't plaatsen van een motor met de noodige machines. Een motor van 16 P.K. is reeds aangekocht bij de firma Thomassen Co. te Arnhem. Mederhemert- De handel in nieuwe aardappelen is alhier geopend met een prijs van f 4,per H.L. voor de z.g. schoolmeesters. Beschot en kwaliteit vallen niet tegen. Rffswfjk. Bij de gehouden verkiezing voor een lid van den gemeenteraad is ge kozen de heer J. L. Bron met 37 stemmen. De heer M. van Zon verkreeg 30 stemmen. Kprung. Bij den landbouwer A. Smits alhier, is een postduif komen aan vliegen, met aan den rechterpoot een ring, gemerkt: MerxemAn vers 4595. Aan den linkerpoot is een gummiring aangebracht gemerkt R 723. Vrijhoeven-Cappel. De afdee- ling van Het Groene Kruis, omvattende de gemeenten Sprang, Vrijhoeven Cappel en Capelle, heeft besloten hier met ingang van 1 Juli een wijkverpleegster aan te stellen. Veeil. Bij de Donderdag alhier ge houden verhuring van het hooigras op den Uiterwaard „de Nesch" onder Aalst, was de opbrengst f 1172,meer dan 't vorige jaar, dus er schijnt wel behoefte te zijn. De prijzen der aardappelen gaan langzamerhand terug en wordt thans be steed van f 4,50 tot f 5,00 per H.L. De opbrengst valt niet mee. WJjk- De collecte gehouden voor het fonds „Ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapeaden dienst in de Neder landen" heeft alhier opgebracht f 3,22. Door Hare Majesteit de Koningin is aan H. K. alhier, een bedrag van f 25, toegekend, tot herstelling zijner woning. Het grasgewas dezer gemeente bracht dit jaar f 99,minder op dan 't vorig jaar, terwijl daarentegen dat der „Ebbe" f 417,meer opbracht. Woudriohem. Dinsdag a.s. des nam. 1 uur hopen de stemgerechtigde In gelanden van het waterschap ,,'t Oudland van Altena" te vergaderen ten huize van H. J. van Gooi alhier. De te behandelen onderwerpen zijn: 1. Verkoop van een perceeltje dijkstal te Sleeuwijk, aan W. Duizer Jz. 2. Verkoop van een perceeltje dijkstal te Andel, aan D. C. Mans. 3. Verkiezing van een Heemraad, wegens vacature. Zahboinmel. De collecte, door het comité Zaltbommel en omstreken gehouden tot hulpverleening aan het Roode Kruis tot uitzending van verplegend personeel en materieel naar de peststreken in Ned.-Indië. heeft hier ter 'stede opgebracht ruim 137 gulden. 2e Helft der maand Juni. Alfons de Blok, Buijsters, Amsterdam. Mej. M. C. Willemse, Berlin. P. K. Meijer, Breda. Kerknieuws. Sprang. Door den kerkeraad der Ger. kerk alhier, werd met goedvinden der ge meenteleden besloten, dit jaar de zitplaatsen in het kerkgebouw niet te verhuren. Elk zou voor den zelfden prijs zijn zitplaats(en) aanvaarden. Afloop uitbestedingen. Bij de Woensdag door het Ministerie van Waterstaat gehouden aanbestedingen had den het laagst ingeschreven voor: lo. het uitvoeren van baggerwerk tot verruiming van de rivier de Noord (raming f42.500): J. Kraaijeveld en E. van Noor den ne te Sliedrecht, voor f43.300; 2o. het uitbreiden van ankerplaats no. 1 bij Dordrecht behoorende tot de werken van de Dordtsche waterwegen (raming f 30.000J dezelfden voor f29.800; 3o. het uitvoeren van baggerwerk in de rivieren de Noord, de Oude Maas en de DordtBche Kil (raming f 14.800)dezelfden, voor f 13.400; 4o. het uitvoeren van baggerwerk op de Beningen behoorende tot de werken van de Dordtsche waterwegen (raming f 7500); de zelfden voor f7490. fckurgerljjke Stand. Werkendam, van 19 tot 25 Juni. Geboren: Elisabeth, d. v. D. Smidt en T. van der Stelt. Overleden: Cornelia Jannetje Gle- rum, 13 m. Dewerken en Sleeuwijk, van 1925 Juni. Getrouwd: C. Colijn, 28 j. en Hen- drika Monshouwer, 24 j.M. van den Heuvel, 29 j. en S. C. den Haan, 23 j. Geboren: Sijke, d. v. G. Ippel en A. Colijn Cornelia Adriana. d. v. M. H. Ippel en M. IppelGerrit, z. v. H. van Veen en W. Duiser. Ingekomen vanZuilichem, C.Spronk. Vertrokken naar: Werkendam, G. Roubos en echtg.A. Roubos en gezin. Capelle, van 1 tot 20 Juni. Getrouwd G. Boer, 33 j. en P. Suls- ters, 33 j. Geboren Willem, z. v. G. P. de Rooij en G. J. de Rooij Willem Adriaan, z. v. W. Smits en H. J. van Dommelen Dingena, d. v. P. Verduin en M. Nieuwen- huijzen. Overleden: Albert de Rooij, 58 j. Arnoldus Konings, 55 j., wedn. van A. Zwart; Simon Cornells Verhoeven, (verdronken) 13 jWilhelmina Ko nings, lj.; Dingena Adriana Verhoe ven, 24 j. Ingekomen vanWaspik, M. Konings A. H. van Moergestel A. J. Verwij- meren Sprang, A. Verhagen G. Boer Rotterdam, L. Trommel; A. Willemsz; Vuren, A. de RoonBesoijen, M. Gla- vimans Dongen, P. H. de GraafVenlo, J. M. de RoonMaastricht, J. Bos Vrijh.-Cappel, G. Dokter; H. P. Hoef nagel en gezinSteenderen, J. H.Heezen Loon op Zand, M. de JongZeven bergen, P. Ros Woensel, H. Klootwijk, 's-Gravenhage, A. H. van Beek. Vertrokken naar: Oosterwijk, A. van PeerRotterdam, Chr. van Drunen RaamsdonkP. van Campen; M. de Roon; Waalwijk, P. Klootwijk 's-Gra- venhage, H. van der Hammen. Kinneiiland. Men schrijft aan de N. R. Ct. Pakken zich in de laatste dagen donkere wolken samen boven de Over- veluwe, inzonderheid is dit niet alleen in letterlijken, maar ook in figuurlijken zin het geval boven het Elspeeterbosch. Wederom heeft een vergadering van aandeelhouders van dit bosch plaats gehad. Zooals re ds vroeger is medegedeeld, had Z. K. H. de Prins een bod gedaan van f 162.000 tot aankoop van het bosch, doch daarop wenschte het meerendeel der aandeelhouders niet in te gaan, nadat zij den uitslag van een taxatie vernomen hadden, die tot een waarde kwam van f 250,000. Daar men er echter veel voor voelde dat het bosch in handen zou komen van iemand die het in stand wenschte te houden, en door een goed beheer het zou maken tot een der fraaiste bos- schen der Overveluwe, besloot men in vorige vergadering, het bosch den Prins aan te bieden voor f 243,000, zijnde f 4500 per aandeel. Ook was men ge negen te verkoopen tegen een prijs, vast te stellen door wederzijdsch te benoemen taxateurs. In de thans gehouden vergadering was bericht ingekomen, dat de Prins meer gevoelde voor het taxatie-voorstel. Maar nu kon men het wederom niet eens worden over de wijze waarop de taxateurs benoemd zouden worden. Ten slotte werd een motie aange nomen, waarin besloten werd, een hooger bod dan f 162,000 van -Z. K. H' af te wachten en verder over te gaan tot de orde van den dag. Daar vraag en bod zoover uiteen- loopen, bestaat de groote vrees dat de zaak spaak zal loopen. Zeker een groote vrees, want is dit laatste het geval, dan zal het besluit door aandeelhouders genomen worden, het bosch in publieke veiling te brengen, en dan zullen zich de donkere wolken ontlasten in den vorm van bijl en spade, die het fraaie bosch zullen maken tot een kale vlakte, waarbij de omliggende heide zeer gunstig zal afsteken, 't Zou een groote ramp zijn voor de Over veluwe, in 't bizonder voor Elspeet, dat om zijne schoone boschrijke omgeving tegenwoordig zooveel bezoekers trekt tenzij dan nog een natuurlievend vriend of een vereeniging opdaagt, die niet kan dulden dat een der fraaiste natuur monumenten uit ons land zal verdwijnen Door een te Rotterdam wonenden Duitscher, zekere F. W. Kuhl, is een nieuwe reddingsgordel uitgevonden, waarmee het bijua volmaakte op dit gebied moet zijn bereikt. Hoewel de uitvinder nog geen patent op zijn vinding heeft gekregen, en dus met de bekendmaking zijner vinding nog even wil wachten, weet het „Dag blad" er reeds het volgende van mede te deelen: Het toestel is eigenlijk geen gordel, maar gelijkt op Let oog meer op een huisjasje. In luttele seconden is het aan te schieten en dicht te knoopen en verdrinken is uitgesloten. Ten einde den drenkeling in de gelegenheid te stellen, de aandacnt der voorbijstoomende sche pen op zich te vestigen, heeft de lieer Kuhl een waterdicht kistje vervaardigd, dat met eenige banden aan het jasje is te snoeren. Dit kistje bevat een signaal hoorn, een vlag, een electrische lantaarn met batterij zoodat ook 's nachts de opmerkztamheid kan worden getrokken en een verrekijker. Bovendien is er plaats voor een vrij groote hoeveelheid proviand. Donderdagmiddag heeft de uitvinder op de Kralingsche Plas proeven geno men met zijn reddingsapparaat. Het voldeed uitstekend. In den loop der volgende week denkt hij de proefne mingen op de Noordzee te herhalen. De begrafenis van overste Thomson zal hoogstwaarscbijnlijk vanuit het hos pitaal aan het Martini-kerkhof te Gro ningen geschieden. Overeenkomstig het reglement der Militaire Willemsorde zullen vier ridders van dezelfde klasse dier orde als slippendragers fungeeren. De onderofficieren van het derde batal jon zullen als dragers optreden. De heer J. Van der Borden, die Zon dag zijn 70-jarige dienstvervulling her dacht bij de firma A. Hoogendijk te Vlaardingen, mocht ook Maandag de hartelijkste bewijzen van waardeering en vriendschap in ontvangst nemen. Vooreerst van zijn patroon den heer A. Hoogendijk Jr., die den jubilaris bij de goede woorden, een cadeau onder couvert overhandigde, en ook eenzelfde cadeau namens de Loggermaatschappij. Door den heer G. Van Leersum namens het geheele personeel gecomplimenteerd, ontving de jubilaris ook van deze een cadeau onder couvert. In de feestelijk versierde werkplaats werd nog menig hartelijk woord ge sproken. Verder ontving Van der Berden nog vele prachtige bloemstukken en geluk- wenschen. 28 Juni. Geref. kerk, vm. 9,30 u. ds. van der Zanden te Andel, bed. H. Avondm. en nm. 5.30 u. leeskerk, dankz. Geref, kerk (Putterstraat), nm. 5,30 u. ds. Laatsman. Luth. kerk, vm. 10.30 ds. Plaat uit Rotterdam. 6 u. ds. De Jong, Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Boeijenga. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer Van Brummen, van Dordrecht. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Loonschendijk, vm. 9.30 u. ds. Japchen, nm. 2 u. geen dienst. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Bastiaanse. Drongclennm. 1.30 u. da. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelen, nm. 2 u. ds. James van Lage Zwaluwe. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. de heer H. Basoski van Moerdijk. Geref. kerk, vm. 9.30 an nm. 2 u. leeskerk. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. G. Klumper Heesbeen, vm. 9,30 u. ds. Ewoldt. Pestkantoor te Eensden. Lijst ran de briefen en briefkaarten, alhier ter pest bezorgd, waarran de geadresseerden onbekend zijn. Heusden, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Van Padden- burgh. Aalburggeen dienst. Almkerk, vm. 9,30 u. dr. Montijn. Andelvm. 9.30 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds.Louwe Kooijmans. Babyloniénbroek, nm. 2 u. dr. Montijn uit Almkerk. Besoijenvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Ruijs, nm. afscheid. Dussen, vm. 9,30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 u. ds. Van Rennes. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6,30 u.ds. v. Ingen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Diemer. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderen, vm. 9.30 u. da. Feykes. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. 's Gravcmoer, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Z. Hoek uit Zon- nemaire. Herpt, geen dienst. Loevesteingeen dienst. Meeuwenvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Klomp.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2