Plaatsing mankt eene flinke Dienstbode, flinke DIENSTBODE, Voorloopig Bericht. Uiterwaardsch Nagras. Bekendmaking. Waarom worden zij oude vrijsters? HUISHOUDSTER. De Verkooping van Veldvruchten maakt bekend: in de sloep door de Nederlandsche vlag, en dan zegt majoor Kroon in 't Fransch, dat de kapitein Thomson eenige woorden wil spreken. Deze zeide in 't Fransch: Alvorens Albanië te verlaten, wil ik Uwe Majesteit, U, Hollandscheofficieren, en U, Albaneesche kameraden, mijn groote dankbaarheid betuigen. Ik dank Uwe Majesteit, u, Hollandsche officieren en Albaneesche kameraden voor de groote eer, die u mijn armen broeder bewijst. Ik spreek niet alleen voor mij zelf, maar uit naam van de geheele familie Thomson. Da woorden ontbreken mij om U van onze gevoelens van dankbaarheid te verzekeren. De kapitein was zeer aangedaan en drukte de hand, die de Koning hem toestak, en die van de Hollandsche offi cieren en van de Albaneesche ministers en andere autoriteiten. De Koning sprak, wonderlijk genoeg, geen woord. Wij verwachtten een laat- sten groet aan den doode, die zooveel voor Zijn land had gedaan en waaraan Mbret Wilhelm zooveel verschuldigd was. Met een ietwat verlegen lachje en herhaaldelijk salueerend, stond de vorst daar, wendde zich toen af en verdween in de menigte. De Hollandsche gen darmerie-officieren stapten eerst in, wij daarna en namen als gasten de beide adjudanten, met wie overste Thomson zooveel ophad, naar boord mede. De lijk- sloep werd langzaam gesleept, daarachter roeiden achtereenvolgens de beide volg- sloepen met lange, langzame slagen. Alle schepen deden eerbewijzen door wachtaantreden en „stilte" te laten blazen. Aan boord van de „Noord-Brabant" stond de geheele equipage aangetreden, op het voorschip en langs boord. De sleep met de kist aan bakboord achteruit, de kransen daarna de kist werd direct naar de doodenkamer gebracht. Allen wachtten staande, het hoofd ontbloot. Daarna kwamen de sloepen langszijde en gingen de gendar merie-officieren nog een laatsten blik werpen op de baar. Een particulier bericht aan de N. R. Ct. zegt: De diplomaten te Durazzo zien den toestand van den vorst van dag tot dag donkerder in. De laatste wanhopige pogingen om zich te handhaven worden met belangstelling, maar zonder ver trouwen in het gelukken ervan gevolgd. Zelfs de gezaoten van het Drievoudig Verbond houden den vorst voor ver loren. Ook de Fransche en Roemeensche gezant zien geen redding meer. De Engelsche gedelegeerde maakt van zijn meening geen geheim. De bepalingen voor het Albaneesche vreemdelingen-legioen, die thans ont worpen zijn, luiden als volgt: Leeftijd van 18 tot 30 jaar, volbrachte diensttijd, bezit van 100 kronen, onbesproken ge drag, geschiktheid voor den dienst, onderteekening van de krijgsartikelen, dienstneming voor een jaar en hei wor den van Albaneesch onderdaan voor dien tijd. Aangeboden wordt vrij onder houd, voor de gewone manschappen 30 kronen, voor de onderofficieren 60 kro nen en voor sergeants-majoor 90 kronen soldij, en later na volbrachten diensttijd aanstelling in den staatsdienst. De opstandelingen hebben de katho lieke boeren van de dorpen Malkoetsj en Derweni verdreven. Deze zwerven 800 man sterk zonder levensmiddelen in de bosschen rond. De regeering en de geestelijkheid doen alles om de el lende te verzachten. Onder de pas aangekomen vrijwil ligers is reeds oneenigheid uitgebroken. In de opperste leiding van de militaire macht heerscht volkomen desorganisatie, wegens verwarde bevelen van den vorst. De Nederlandsche officieren spreken veel van naar huis gaan. De vorst laat zelfs na hen over belangrijke besluiten in te lichten. Plaatselijk ilieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's Hertogenbosch, het oeste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 11 Juli. Met de Gorinchemsche stoomboot arri veerden alhier Woensdag 1.1. 200 duiven, die gelijktijdig opgelaten werden, om de eerste vlucht van hier naar Gorinchem te doen. Te 11.30 voorm. opgelaten, kwam de eerste reeds ten 12.3 op hare bestemming. Het meerendeel bleef geruimen tijd boven deze gemeente zweven, tot het eindelijk de richting had gevonden. Enkele, minder vaardig om tot postduif opgeleid te worden, vertoeven nog als vreemdelingen zonder huisvesting alhier. Dagelijks passeeren circa 110 vaartuigen de draaibrug te Aalburg, die Noordbrabant aan Gelderland verbindt. Dat geeft, met de vaartuigen uit en naar de beneden Berg- Bche Maas, een vroolijke levendigheid op de rivier voor deze gemeente. Hierin is in den laatsten tijd verandering gekomen. Aange zien één der sluizen op de Zuid-Willems vaart tijdelijk gesloten is, voor eene her stelling, kunnen nu nog wel de sleepbootjes met vaartuigen de rivier op, om ze te brengen tot nabij bedoelde sluis, doch keeren dan zonder nasleep terug. Ook aan dit on gerief zal wel spoedig een einde komen. Werkendam. Donderdag LI. ver gaderde de werkiiedenvereeniging „Een dracht" ten herberge van de Weduwe van der Wiel, aan den Sasdijk, alhier. De Voorz. opend9 de vergadering, memoreerde, dat het Bestuurslid G. van den Heuvel, die steeds de belangen der vereeniging goed had behartigd, op zoo treurige wijze om het leven is gekomen, wenschte verder den Penningmeester geluk met zijn laatst her dacht 25-jarig huwelijk en hoopte hem nog vele gelukkige huwelijksjaren toe. Het saldo was over de afgeloopen drie maanden wat de financiën betrof voordeelig en gaf dus reden tot blijdschap, doch de Voorzitter moest er over klagen, dat een lid der ver eeniging wegens wanbetaling der contributie geroieerd was moeten worden. Hij heette allen welkom en ook in het bijzonder de twee leden, die na een afwezigheid van drie jaren gezond en wel weer in 't land waren teruggekomen. Vervolgens werden de notulen gelezen en onveranderd goed gekeurd, waarna de Penningmeester reke ning en verantwoording deed. Uit die re kening en verantwoording bleek, dat de laatste 3 maanden ontvangen was f 461,09 en uitgegeven f 420,58, zoodat deze 3 maan den een batig slot gaven van f 41,51. 1 Juli was bij den Penningmeester in kas f 113.29, bedroeg het Reservefonds f1078,51 en was het kapitaal groot f 3018,16. Het een en ander werd nagezien door de leden L. van Brakel, J. Hakkers en Th. Westerhout Cz., die bij monde van laatst genoemde mededeelde, dat geconstateerd was, dat de boeken in orde waren en den penningmeester bedankte voor de nette boekhouding. Niets meer te behandelen zijnde sloot de voorzitter met een woord van dank aan de aanwezigen de vergadering. Eergister werd zekere Sch., die voor de keuring was geweest en wellicht onder den invloed van sterken drank verkeerde onder het Raadhuis opgesloten, nadat hij den gemeenteveldwachter tot driemaal toe omver had geworpen. De veldwachter, die nog niet geheel hersteld is van zijn val van de fiets, tengevolge van het omver rijden door een stoomfiets, bleef kalm. Rijks veldwachter Manni en burgers kwamen te hulp en brachten den vechtersbaas naar 't cachot. Aalst- Naar men verneemt zouden de te verrichten uitkeeringen betrekkende den brand van j.l. Zondag door de brand- assurantie reeds geregeld zijn en ook ten genoege van de eigenaars. Het perceel van A. Klop was verzekerd tegen een brand schade van f 5300,en dat van Z. de Vos voor f 3600, Beneden Langstraat. De aard beien gaven een goede opbrengst. De fram bozen gaven eveneens een goed beschot en ook kersen zijn er overvloedig. Men besteedt voor aardbeiën 12 a 18 cent, frambozen 24 a 25 cent, kruisbessen 7 a 10 cent, roode bessen 10 a 15 cent, zwarte bessen 17 a 20 cent en kersen 15 a 20 cent per k.g. Capelle. De heer A. Oerlemans, slaagde vorige week te Amsterdam voor het eindexamen handelsschool. Vrouw Ophorst brandde zich bij het vetsmelten zoo ernstig, dat zij zich onder behandeling van dr. v. d. Meulen moest stellen. Drimmelen. Tot hoofd aan de openbare school alhier is benoemd de heer Kennephaas, onderwijzer te Klundert. Gameren. Een wandeling door den bouwakker doet den wandelaar stilstaan met den uitroep wat staat alles prachtig, aardappelen, suikerbieten, met uitzondering van enkele akkers, tarwe, haver, erwten, enz. keurig. De handel in aardappelen blijft zoo zachtjesaan aan de levendigen kant, de prijzen blijven goed en de vraag in dezelfde conditie. De kralen staan thans op f 4, a f 4,25 per H.L. Schoolmeesters worden hier weinig verbouwd, vandaar ook weinig in te doen. Ook de hooibouw is druk aan den gang, het beschot is niet groot doch de kwaliteit vooral op het hooggelegen land uitstekend. Gras is er niet veel voor't vee, doch 't is nog niet zooals in 1911, toen was er ook veel gebrek aan drinkwater, wat nu niet 't geval is. 's Cjlravemoei*. Alhier is bericht ontvangen, dat schipper J. Nederveen te Rotterdam, aan boord achteruitgaande, door een openstaand luik is gevallen en daarbij twee of drie ribben heeft gebroken. Hij is in het ziekenhuis aldaar opgenomen. Herpt. De uienakkers staan er dit jaar droevig bij. Een insect, dat in de bol letjes huist, richt groote verwoestingen aan. Het staat te bezien, dat de prijs der uien dit jaar hoog zal zijn. Donderdag reeds poogde een commissionair contracten at te sluiten om de uien te leveren tegen f 8. per H.L. Het is thans een lust om door de bouwlanden te wandelen, zoo schoon alles er bij staat. Rogge, tarwe, erwten, aard appelen etc., alles staat uitmuntend en belooft een prachtigen oogst. Kaatsheuvel. Dezer dagen brak de 16-jarige V. zijn arm, doordat hij over een hek klom. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Deze week werd bij d. W. alles kort en klein geslagen. Niet alleen de ruiten, maar ook het houtwerk der ramen werd totaal verbrijzeld. De vermoedelijke dader is zekere R. De zaak is in handen der politie. De heer A. K., schoenfabrikant heeft zijn zaak aanmerkelijk uitgebreid door plaatsing van verscheidene nieuwe machines. De heer E. de K., die totnogtoe tijdelijk werkzaam was als onderwijzer afd. Chr. School a.d. Loonschendijk heeft deze week van het bestuur van voornoemde school zijn vaste aanstelling ontvangen. lAederhemert. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de openbare school aan de Noordzijde, zijn door Burg. en Weth. geplaatst, de dames J. J. van Tuijl te Da lem, W. H. G. Jager te Lienden en M. van Wagensveld te Rijswijk, gemeente Mouxik. Eiurgerlfjke Stand. Werkendam, van 3 tot 10 Juli. Geboren: Cornells, z. v. P. Kloots en M. C. Bras; Adriana Maria, d. v. T. Heijstnk en C. G. van der Stelt. Dewerken en Sleeuwijk, van 310 Juli. Overleden: Annigje Wink, 2 j. Ingekomen van: Rijswijk, H. Smits. Vertrokken naar: Werkendam, W. T. Groeneveld en gezin. Gameren, over de maand Juni. Ondertrouwd: J. H. Breddels, 28 j. en M. van Suijdam, 24 j. Geboren: Johanna, d. v. H. v. Kuijl en J. v. d. Werke; Willem, z. v. A. v. Willigen en C. W. Klop; Andries Berthus, z. v. G. Kardal en M. v. Haaf- ten; Areke, d. v. T. v. Willigen en M. Ekelmans; Hendrika Adriana, d. v. A. Vissers en G. Schouwenburg. Overleden: Jantje van Suijdam, 6 w. Johannis v. d. Werken, 38 j., echtgen. van O. v. d. WerkeJan Cornelis Kos ters, 78 j. Kantongerecht Uauhv(jk. Uitspraken dd. 2 Juli. M. K. te Drunen, jachtdelict, f 3 of 1 week tuchtschoolP. J. R. te Elshout, overtr. prov. regl., teruggave aan ouders; W. J. B. te Waalwijk, straatschenderij, f 0.50 of 1 week tuchtschoolH. v. d. V. te Vlijmen, overtr. drankwet vrij L. v. d.B. te Kaatsheuvel, overtr. veldpol. f3 of 2 d J. L. v. M. te Baardwijk, overtr. alsvoor, f 1 of 1 d.W. Z. te Waspik, visscherij overtreding f 3 of 2 d.; J. W. te Waalwijk, overtr. arbeids wet, f2 of 2 d.; J. K. te Sprahg; A. J. M. te Waalwijk; M. J. en J. M. G. beiden te Besoijen en L. v. E. te Els- hout, allen overtr. motor- en rijwiel- regl., ieder f 3 of 2 d.; A. L. v. d. B. te Genderen, overtr. alsvoor, f 1 of 1 d. M. B. en A. v. G. beiden te Baardwijk, C. v. M. te Waspik en G. V. te Kaats heuvel, allen dronkenschap, f2 of 2d. Afloop Aanbestedingen. 8 Juli. Dep. van Waterstaat, het maken van werken tot voortzetting der verbetering van de rivier de Maas tusschen de kilometer- raaien 184 en 201 onder de gemeenten Huisseling, Dieden (prov. N.-Br.), Balgoy, Niftrik, Batenburg, Appeltern en Maasbom mel (prov. Geld.) Raming f60.000. Minste inschrijver F. Looijen, te Gorin chem, voor f 61.230. Kerknieuws. llitwyk. Beroepen naar de Ned. Herv. gemeemte alhier, de heer W. van Limburg, cand. te Uithoorn. Aiieuwendy k. De schietoefeningen tot verhooging van 's landsweerkracht, zal alhier heden Zaterdagavond beginnen, en zullen worden gehouden op een terrein van mej. A. J. den Dekker. Naar wij vernemen is op verzoek der inwoners alhier, een poging aangewend om een avondpostbestelling te krijgen. De bakkers alhier hebben hun brood van 22 op 23 cent gebracht. Als een zeldzaamheid vermelden wij dat in onze plaats a.s. week twee jubelares- sen zijn die hun gouden huwelijksfeest hopen te vieren. Die krasse oudjes zijn J. van Maastricht en C. Colijn, C. Versteeg en A. van Breugelen. Sprang. In den tuin bij den land bouwer R. Timmermans staat een perenboom voor den tweeden maal in vollen bloei. Zoo ook bij zekeren B. v. O. alwaar men over enkele weken de vrucht van den eereten bloesem kan plukken. De knecht van den metselaar M. in 't Veld, zekere T. S. alhier, had het ongeluk zich aan een roestigen spijker te verwonden. Een dag later zwol de hand op. De ontboden geneesheer constateerde bloedvergiftiging. Zoo ook bij het 8-jarig zoontje van zekere v. d. M., die op zijn arm een puistje door krabde. Beider toestand is vooruitgaande. Van de 15 jongelingen die uit deze gemeente voor den keuringsraad verschenen, werden er 6 voor den militairen dienst ongeschikt bevonden. Naar men ons van bevoegde zijde mee deelde heeft de Chr. Zangvereeniging „Ex celsior" alhier van den WelEdachtb. heer C. G. H. H. Meijer een gift van f25 ont vangen. Veen. De schoolmeesters zijn bijna opgeruimd en wordt thans begin gemaakt met de Eigenheimers. Het is te voorzien, dat daarvan de oogst beter zal zijn dan van de schoolmeesters, daar meer aardap pels uit het land komen. De qualiteit er van is ook veel beter. Door de opkoopers worden reeds de groene nooten opgekocht voor den prijs van f 7 a f 8 per H.L. De opbrengst is tamelijk goed. wyk. Het bouwen van een woon huis voor den heer W. Furster, is opge dragen aan den aannemer Jac. van Wijk alhier. De levering der groene nooten is in vollen gang. Er wordt dit jaar f 7,50 per H.L. besteed. PBGDIKBEI1RTEM, 12 Juli. Geref. kérk, vm. 9,30 en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat), nm 5,30 u. ds. Laatsman. 6 u. ds. De Jong, Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm.6u. docent Van der Heijden van Den Haag. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Loonschendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Japchen. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2u. ds. Diemer. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer Boersma, cand. t. d. H. Dienst te Ferwerd. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. de heer D. Drenth, cand. Rotterdam. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, geen dienst. Zz. geen dienst. v. Wijk van Krommenie Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Voorst Vader uit Nederhemert. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst. du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral luist en tydie in te zenden. Dussee, 9 Juli. De prijs der boter was heden f 1,52 tot f 1,64. Aanvoer 91 Kilo. Zetting fl,60. Eieren fl,00 de 26 stuks. Nieuwendijk. Door de onderafdeeling der V. P. N. alhier, zijn Dinsdag 1600 eieren geveild te Rotterdam. De prijzen waren van 3| a 4i cent per stuk. Dat komt dikwijls doordat hare slechte gezondheid de vrijers heeft verwijderd. Men zal toegeven dat het voor een jongen en gezonden man weinig be koring heeft, t» denken dat zijne vrouw voortdurend ziek en dat zijne kinderen zwak, sukkelend en voor het leven slecht gewapend zullen zijn. Bovendien moet men in het oog hou den dat een slechte gezondheid in een gezin een overvloedige reden tot twee dracht is. Hij die ons het meest lief heeft, beklaagt ons eerst en verzorgt ons, maar hij eindigt met er genoeg van te hebben ons altijd lijdend te zien. Indien het aanschouwen van smart be gint met de belangstelling te doen toe nemen, eindigt het daarentegen altijd met het te vernietigen. De jonge meisjes die verlaten zijn, zien er in den regel niet gezond uit. Talrijk zijn evenwel zij die er niet goed uitzien en die slechts bloedarm of bleek zuchtig zijn, dat is te zeggen aan wie een eenvoudige behandeling van eenige weken met de Pink Pillen voldoende zou zijn, om haar eene mooie kleur, krachten en eene bloeiende gezondheid te doen verkrijgen. De Pink Pillen ontwikkelen en onderhouden de schoon heid der vormen en van het gelaat, door hunne werking op het bloed en op het zenuwstelsel. Iedere ingenomen pil verandert in bloed dat de eetlust wekt, de zenuwen tot rust brengt, de bleekheid verdrijft, kleur aan de wangen, levendigheid aan de oogen en rood aan de lippen meedeelt. En dit alles bij elkaar doet iedereen uitroepen: „De gezondheid straalt van haar uit." Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdamvoor Htusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. Ifarktberiehten. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 7 Juli 1.23 M. 0.52 M. -f N.A.P. 8 1,24 0.57 9 1.26 0.59 Waterhoogte Maastricht (brug) 9 Juli 0.60 M. beneden 0. 10 0.60 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 9 Juli 3.52 M. boven 0. 10 3.60 Advertentlën. door een Protestante gezonde en sterke 16-jarige jongen, er wordt spoedig plaatsing gezocht bij een Protestante landbouwer in de Omstreken van Heusden of in de Lang straat. Er wordt nog toe betaald en hij kan spoedig komen. Inlichtingen bij den Heer H. RECLEBEN te Heusden. Eene Juffrouw van buiten, Prot. Godsd., reeds enkele jaren als zoodanig werkzaam, zoekt {geplaatst te worden als HUIS HOUDSTER. De beste getuigschriften staan haar ten dienste. Brieven onder de letters A Z, aan het Bureau van dit blad. GEVRAAGD tegen hoos loon, zoo spoedig mogelijk, P. G., goed kunnende melken, door T. F. KOOI JÓK, landb. „Maltapolder" onder Drimmelen. Oevraagd met half Augustus een tegen hoog loon. Adres: Mej. DE BRUIJN, Stadhuis, Go rinchem. over 1914, is bepaald op Donderdag 30 Juli 1914, des nam. 3 uur precies, in het Café Weduwe D. L. VAN DER WIEL, aan den Sasdijk te Dewerken. Opgave van bij te voegen perceelen worden ingewacht vóór Woensdag 15 Juli. Notaris KERKHOVEN. Notaris Kerkhoven, te Werkendam, zal Donderdag 33 Juli 1914, nam. 6 uur precies, in het Café SPRENGER te Sleeuwijk, voor den Heer W. P. Kalis, publiek verhuren, om over het nog loopend seizoen 1914 te beweiden: 41,34.69 Hectaren Welland, onder Woudrichem en Sleeuwijk op:lo. de Aanwassen, 2o. de Groesplaat, 3o. het Klein Gors, 4o. het Groot Gurs, Breeder bij biljet omschreven. Aanwijzer A. Leenman, a.d. Groenendijk, onder Woudrichem. Inlichtingen te bekomen bij den Heer A. A. Kalis Jz. te Sliedrecht. De Commissaris der Koningin in de Provincie Noord-Brabant dat het verkeer over het op de Almsluis te Almkerk gelegen wegvak a.s. Zaterdag 11 Juli, dea avonds ten 8 uur, ook door rij- en voertuigen, kan hervat worden. 's Hertogenbosch, den 9en Juli 1914. De Commissaris der Koningin voornoemd A. VAN VOORST TOT VOORST. Heusden, nm. 6 u. ds. van der Hoff van Drunen. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. da. v. d. Pol. Geref. kerk A, vin. 9.30 en nm. Aalst, vm. 9.30 u. ds. Van Paddenburgh. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Gobius du Sart uit Wijk. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds.Louwe Kooijmans. Babylonténbroek, nm. 2 u. ds. Klomp van Meeuwen. Besoijenvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capelle, vm. 9.30 u. ds. Louwe Kooijmans uit Baardwijk. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelen, vm. 10 u. ds Nobel van Geer- truidenberg, bevestiging van nieuwe lidmaten. Dussen, vm. 9,30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 u. ds. Van Rennes. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, nm. 6,30 u. ds. Montfrans uit Bruchem. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feykes. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. Klomp. Nederhemert, Zz. vm. 9,30 u. ds. Van Voorst Vader. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. ds. Raamsdonkvm. ds. Ewoldt van Aalburg c.a. Raamsdonksveer, n.m. 230 u. dezelfde. Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Bogerts van Tuil. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. De Jong van Werkendam, (vm. bed. H.A. nm. nabetr. H.A. Sprang, vm. 9.30 en nm.J 2 u. ds. Pop. Uitwijk, nm. 2 u. ds. v. d. Pol uit Wer kendam. Veen, vm. 9,30 en nm. 6 u. dr. (Tjalma. Vlijmen, nm. 2 u. ds. Ossewaarde. Waspik, nm. 2 u. dr. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm 6 u. ds. Gobius Wijk c.ageen dienst. HEUSDEN, 11 Juli. Op de graanmarkt btsteedt men poot: Tarwe f 10.00 t 11.50, per 100 K.G. Rogge f 5 00 a ƒ6.00, Gertt f a f Haver f 5.— a f 6 alles per H.L. LAND VAN ALTENA, 10 Juli. Aardappelen. Vroege f 3.50 4 00; Blauwe f 0.— a /0. Zeeuwen, /0 it f 0.Jammen f if.. Hooi le qual. 11.00 i j 12.ie gual. (voor d* pers) 110 0 a 11 00 Klaverhooi f 13.- i 14.Wit itroo f 10 00 i f 11 00 Geel dito f 9 i f 10. Varkens tot een gewiekt van 75 K.G. 19 i 20 ets. zwaardere 23 a 24 etBoter f 0.70 0.75 per half K.G. Eieren J 0 90 i f 1 10 per 26. ALMKERK. De setting der boter is deze week op ie markt 0 67^/2 winkels dus f 0.7 21/j per h. kilo. Eieren f 0.95 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.40. KAATSHEUVEL, 9 Juli. Zetting der boter f 1,30 per blo Eieren -ui - et. per stuk. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden ie volgende prijzen besteedt Tarwe f 8.60 a9,20 Haver f 4,10 a 4,40 Garst f 4.75 af 5.20 per H.L. Boter f 0.75 «ƒ0 85 per kalf K.G. Eieren f 1.05 a f 1.15 per 26 stuksBiggen ƒ6.00 f 9,00. Konijnen f 0.00 a f 0.00, Kippen f 0.00 0.0'» per stuk

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2