Officieel wordt meegedeeld, dat de voorloopige regeering in Ulster een besluit heeft genomen, waarin zij ver klaart bereid te zijn alle voorstellen in overweging te nemen, die de rechten van Ulster onder het Rijksparlement handhaven, maar wantrouwen uitspreekt in do goede trouw der regeering. Van het vliegveld te Johannisthal wordt gemeld De aviateur Reinhold Böhm, die Zondagavond om 5.52 is opgestegen om het wereldrecord voor den duur eener vlucht op zijn naam te brengen, is daarin geslaagd. Hij is hier Maandag avond om 6.04 uur gemakkelijk beland en is dus 24 uur 12 minuten in de lucht gebleven en heeft derhalve het wereld record, dat op 21 uur 5 min. stond met 2 uur 23 minuten verbeterd. Engelsche bladen melden opnieuw de aankomst van nieuwe wapenzendingen in Ulster. Volgens de Daily Mail heeft een stoomschip Vrijdag te Belfast weer 300 geweren en 10,000 pakjes patronen gelost. De patronen waren verborgen in auto- en rijwielbanden, de geweren heetten voor de douane „onderdeelen van motorrijtuigen." De Neue Freie Presse deelt over he) onderzoek naar den moord op aarts hertog Frans Ferdinand nog mede, dat de schuld of medeplichtigheid aan de samenzwering van 18 personen is be wezen. Van hen zullen 9 als daders of mededaders terechtstaan, de anderen wegens het begunstigen van den aan slag of van de vlucht der daders. Alle 18 zijn Serviërs; de eenige mohamme daan, bij de samenzwering betrokken, is een zekere Basitsch, die naar Monte negro is gevlucht. Plaatselfik Nieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's Hertogenbosch, het oeste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. "Heusden, 15 Juli. Onze stadgenoot, de heer P. Engelen, is door den Minister van Waterstaat benoemd tot buitengewoon Opzichter bij het verven van den metalen bovenbouw der draaibrug over het Heusdensche kanaal. De maréchaussee J. C. de Bruin van de brigade alhier, is bevorderd tot brigadier- titulair. De lage waterstand begint ongerief te veroorzaken. De stoomboot Arnhem's Her togenbosch, die anders eene verbinding heeft door het z.g. „Schansegat", moet nu dege- heele Waal uitvaren, om Loevesteijn heen, om naar 's Bosch te komen. Een grooter ongeriel heeft „Merwedel": zij voer Zondag, met honderd vlaggen ge tooid, naar 's Bosch, om een 600 bedevaart gangers naar Brielle in ontvangst te nemen. De reis naar Brielle, in den nacht begonnen, ging best, doch bij het terugkeeren geraakte zij nabij de sluis te Andel aan den grond. Te 10 11 uur in den avond werden de pelgrims te 's Bosch verwacht, alwaar de trams gereed stonden, om de passagiers naar de Meijerij te expedieeren. Het was echter „Zuster Anna ziet ge nog niets komen?" maar er kwam niets 1 Honderde families in groote onrust en aan boord kwam gebrek aan spijs en drank. Dinsdagmorgen kwamen een 20-tal passagiers in de vroegte naar hier gewandeld, om per tram van 6.05 naar 's Bosch te worden geëxpedieerd. Ten circa 9 uur passeerde „de Neutraal" met een 250- tal der reisgenooten, route 's Bosch en de rest zal nu wel met een der volgende stoom- booten komen en de „Merwede" hoopt op vloed om los te komen. Naar de vakmen- schen zeggen, had de „Merwede" op een vreemd vaarwater, bij lagen waterstand, een loods aan boord moeten hebben. „Voor die samenkomst kende ikCorriout niet, Richard heeft hem aan mij voorgesteld- „Gij hebt Courriot ook vroeger niet ge kend vroeg Daubanton nu wederom aan Guénot. „Neen, burger rechter. Hij leek mij een aangenaam mensch te zijn, en hij gaf mij menig goeden wenk in mijn zaken." „Omstreeks welken tijd kwam hij, met zijn vrouw bij Richard zijn intrek nemen? Was dat niet de 9e of 10e Floréal." „Ja, dat zal wel den tienden geweest zijn," antwoordde Guénot onomwonden. „Hij vertelde, dat hij Parijs metterwoon verliet en dat hij, om niet in nieuwe huur te ver vallen, de gastvrijheid van Richard had ingeroepen* „Ik herrinner mij," voegde nu Golier er bij, „dat ik hem bij die gelegenheid ver zocht, ons in Chateau Thierry te komen bezoeken." „Op welken dag heb gij Courriot het laatste bij Richard ontmoet?" „Op den dag toen hij zijn paspoort voor Troyes ging afhalen." „Zag hij er toen niet verslagen uit of erg verstrooid?" „O neen, integendeel, opgeruimd en goed geluimd." „Waart ge niet verbaasd, hem zoo terstond in Chateau Thierry te zien terugkomen?" „Ja, in het eerst verwonderde ons dat wel, maar hij zeide dat hij onderweg besloot zijn reisroute te veranderen." „Heb jelui hem ooit hooren spreken over andere vrienden of menschen, met wie hij omging?" vroeg Daubanton, terwijl hij zich meer in het bijzonder tot Guénot wendde. „Neen, burger," hernam deze, „Courriot sprak nooit van kennissen in Parijs, en ik wist alleen dat hij allerlei zaken dreef. Hij zeide dat hij veel geld verdiende, en hij Naar ons wordt medegedeeld zijn bij het onweer van Maandagnamiddag onder Oudheusden twee koeien door den bliksem- doodelijk getroffen en heeft te Wijk de bliksem een hooiopper in brand gezet, die echter spoedig kon worden gebluscht. Bij de plechtige prijsuitdeeling van de Stedelijke Ambachtsschool te 's Bosch op den 12den dezer, viel onzen stadgenoot, den heer C. van Strien, de zeldzame en eervolle onderscheiding te beurt, in de eerste klasse met drie eerste prijzen, respectievelijk voor rekenen, teekenen en timmeren te worden bekroond. Andel- Bij de gehoudeu keuring van ingeschrevenen voor de lichting 1915 zijn uit deze gemeente van de 8 ingeschrevenen 5 voor den dienst afgekeurd. In deze gemeente doet zich een geval van typhus voor. Beneden-Langstraat-Dehooi- bouw is grootendeels afgeloopen. Onder zeer guostige weersgesteldheid werd alles gewonnen. Jammer dat de snede zoo licht was. De handel is nog gering. De prijs van het nieuwe hooi wordt genoemd op f 14, per 500 k.g. Capelle. Onze dorpsgenoot, de heer J. de Jong, slaagde Vrijdag 11. te Utrecht voor het examen tandarts. De schoenfabrikant A. K. alhier, zal zijn fabriek wederom uitbreiden door bij plaatsing van enkele nieuwe maohines. De kleine A. M. viel Maandag in de Binnenhaven. De moeder kon het kind nog juist bij tijds grijpen, waardoor het van een wissen dood werd gered. Herpt. Gistermiddag, toen men dacht dat het onweer voorbij was, kwam nog een hevigen slag. Weldra bleek, dat de bliksem was ingeslagen in de bouwhoeve van mej. de wed. Luijbende Wilt. Het hemelvuur baande zich een weg door den schoorsteen de woonkamer en ging door den gang naar buiten. In de woonkamer, waar de be woonster met hare kinderen aanwezig was, werd niemand getroffen, doch de kamer was als bezaaid met losgerukte steenen en roet. Ook werd nog eenige schade aan huis- sieraden en muurwerk toegebracht. Geluk kig ontstond geen brand. De rupsen houden zoodanig huis in de kruisbessenbosschen dat er geen blad meer aan is. In sommige tuinen staan ze zoo kaal als in den winter. Nederhemert. Tot poldermeester (bestuurslid) van den Buitenpolder Eiland Nederhemert, is benoemd de heer O. v. d. Werken. Aan de ouders, wier kinderen met 1 Mei j.l. den toegang tot de openbare school wegens plaatsgebrek ontzegd was, is thans door het hoofd dier school mededeeling gedaan, dat die leerlingen met 1 September a.s. geplaatst kunnen worden. Nieuwen (lijk. Donderdag j.l. vier den de echtelieden J. Verschoor en N. Dek ker hun 40-jarig huwelijksfeest. Door de buurmeisjes was ter eere der jubilarissen een keurige versiering aan hun woning aangebrachtterwijl het de nog krasse oudjes aan belangstelling dien dag niet ontbrak, was het voor hun een recht heuge lijke dag. Sprang- Uit het verslag van den penningmeester der „hulpkas" verbonden aan de afd. „Patrimonium" alhier, bleek ons dat de inkomsten over de afgeloopen drie maanden f 64,30 bedroegen en deuit- keering bij ziekten en ongeval f 216,25. Aldus een nadeelig saldo van f 151,85. Werkendam- Door den heer J. G. Pieck, alhier, is tegen 1 October a.s. ontslag aangevraagd ais Secretaris, Ontvanger en Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 22 Juli a.s. zal het 25-jaar geleden zijn, dat mej. Lammers haar verloskundige loopbaan begon. Haar onze gelukwenschen. (Zie advertentie.) Maandag 1.1. ontstond brand op den zolder van den caféhouder H. J. van der Steenhoven. De oorzaak is onbekend. Met twee slangen van de waterleiding was men het vuur spoedig meester. Verzekering dekt de schade. scheen mij toe, heel gelukkig te zijn met burgeres Madeleine, die overal voor zijn vrouw doorging." „Sprak Madeleine Breban ook niet van kennissen in Parijs?" „Ik heb er haar nooit van hooren spreken. Zij was vroolijk en zorgeloos, hij altijd even opgewekt, en wij waren stom van verbazing, Golier en ik, toen wij vernamen dat Cour riot van een misdaad beschuldigd werd." De rechter achtte verdere ondervraging overbodig. Guénot was een welgezeten man en zijn tegenwoordigheid in Parijs had een zeer verklaarbare reden, evenals zijn betrekking tot Richard. De kamer die hij in de Boucheriestraat had bewoond, was verzegeld, en de huis zoeking zoude meer dan waarschijnlijk geen verdachte voorwerpen aan het licht brengen. Daubanton achtte dus Guénot onschuldig, en kwam terug op de voorloopige hechtenis, waarvoor hij reeds een bevelschrift had gegeven. „Gij kunt nu beiden vertrekken," zeide hij, „als de justitie u verder mocht noodig hebben, zal zij u wel ontbieden." Guénot stond op en wilde zijn papieren weer bij zich steken. „Neen," zeide Daubanton, ik moet ze nog nazien, kom ze morgen halen." Hij nam een gedrukt papier van zijn lessenaar, onderteekende het en zette er het stempel van het kanton op. Hij gaf dit papier aan Guénot, zeggende: „Hier is de oproeping voor morgen, daarop zal de bode je doorlaten." Hij maakte nu een handbeweging tot afscheid. Guénot en zijn vriend dankten den rechter en trokken zich terug, zeer voldaan om ontheven te zijn van de verdenking, die een oogenblik op hen rustte. Zij gingen Zaterdag 1.1. vergaderde de Griend- werkersvereeniging in de Nutszaal, alhier. De voorzitter heette de opgekomenen (slechts 19) welkom, deelde mede, dat het er met de vereeniging goed bij staat en dat ze in de afgeloopen 3 maanden de hypotheek, die op haar land rustte, had afgelost. Ver volgens las de Secretaris de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd, waarna de penningmeester rekening en verant woording deed van het geldelijk beheer. In de afgeloopen 3 maanden was ont vangen f 100,53 en uitgegeven f 58,88, zoo dat het batig saldo groot was f 41,65. 11 April was bij den penningmeester in kas f 48.9855 aan rente was gekweekt f 10,98, terwijl op de spaarbank stond f600,61, een totaal dus van f 702,225, thans verdeeld als volgtin de Spaarbank f 156,59, en in kas bij den penningmeester f 45,635, terwijl voor de hypotheek was afgelost f 500, Het een en ander werd nagezien door de leden W. C. Visser, D. Biesheuvel en B. Damen, die alles in orde hadden bevonden tn daarvan aan de vergadering kennis gaven bij monde van eerstgemelde, die tevens den penningmeester dankte voor de goede boek houding. Nadat een paar leden er op aan gedrongen hadden in het aanstaande seizoen weder eenige verhooging te trachten te ver krijgen en het bestuur beloofd had deze zaak in overweging te zullen nemen, sloot de voorzitter met een woord van dank aan de opgekomenen de vergadering. Van hier zijn bevorderd te Gorin- chem aan de H. B. S. tot de 2e klasse J. S. Frank, tot de 4e kl. J. Bril en voorw. W. de Waard en tot de 5e kl. B. de Jong. Aan het gymnasium, tot de 2e klasse, mej. C. van ter Tooien en J. Meijer. Burgerlijke Stand. Heusden, van 310 Juli. Geboren Gerdina Johanna, d. v. A, Bouman en M. van den Oever. Dussen, van 131 Juni. Ondertrouwd: Adriaan Roubos, 31 j. en Woutertje T. Middelkoop, 24 j. Geboren: Leonardus A., z. v. H. P. Meijers en J. Verbunt; Johannes, z. v. M. van Oorschot Adrianus A-, z. v. P. H. van Gennip en M. C. Cornelissen Helena, d. v. H. de Wit en J. Steen hagen Johannes, z. v- B. de Witt en J. Muskens. Overleden: Willem Nauwers, 69 j Marinus J. Prinsen, 4 m.Woutertje van Andel, 73 j., weduwe van P. Koek koek Adrianus A. van Gennip, 4 d. Johannes A. van Suijlkom, 1 m. Gekomen vanAlmkerk, A. Bezemer en gezinZundert, A. C. Donkers 's-Gravenhage. O. M. Vermaat en echtg. Gorinchem, B. G. de Groot; Hattem, C. Glas; Dongen, M. Th. van Dijk; Amsterdam, P. H. J. Huijbrochts.j Vertrokken naar: Rotterdam, G. S. M. Pennings; Hilversum, C. W. de Rooij Raamsdonk, A. M. Oomen en H. C. Gerritsen en gezinNijmegen, L. Versluis en gezin; Tilburg, G. J. M. van Groeningen; Hooge en Lage Zwa luwe, A. J. den Buijser. ftker kn ieuws. Sprang;. In de vacature ontstaan door het bedanken van C. van Iersel, is op de gehouden lidmaten vergadering W. van Drongelen tot ouderling bij de Geref. Kerk alhier gekozen. De verkozene verzocht en kele dagen beraad. W«k- Door ds. Gobius du Sart, pre dikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, is voor het beroep (toez.) naar St. Johannisga en Delfstrahuizen (cl. Heerenveen) bedankt. Binnenland. Uit 'sGravenhage wordt aan de N. R. Ct. gemeld: In het gebouw van den R.-K. Volks bond heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag de vergadering plaats gehad, die was uitgeschreven door de Ned. naar het hotel de Paris, om er den Dacht door te brengen en besloten den volgenden dag, als Guénot zijn papieren had ontvangen, naar Chateau Thierry terug te keeren. Daubanton haastte zich nu Courriot zelf te ondervragen aan wiens schuld hij geloofde. Courriot vertoonde zich voor den rechter met dezelfde kalmte en het bijna trotsche zelfbewustzijn, dat hij ook reeds bij zijn gevangenneming had aan den dag gelegd De rechter was schijnbaar in zijn papieren verdiept, maar hij sloeg den aangeklaagde toch nauwlettend gade. Het hoofd opheffend en Courriot vlak in de oogen ziende, vroeg Daubanton: „Hoe heet gij?" „Etienne Courriot, burger, en ik protes teer „Wat is je beroep?" vroeg de rechter ver der, hem in de rede valle ide. „Ik doe bankzaken, finantieele onder nemingen en dergelijken, waardoor ik be hoorde gevrijwaard te zijn „Voor welke firma werk je?" „Ik ben makelaar, tusschenpersoon, ten behoeve mijner menigvuldige klanten bij de bankiers." Daubanton wist, na alle in gewonnen inlichtingen, wat hij daarvan denken moest. „Dat is geen beroep waar veel-geld bij te verdienen is, althans niet in den tegen- woordigen tijd. Naar ik verneem houdt ge u op met woeker. Gij maakte misbruik van den treurigen geldelijken toestand, waarin zoo velen zich nu bevinden." „Dat is laster I burger rechter," sprak Courriot, op een toon van innige veront waardiging, „maar ik voel mij daarboven verheven." „Gij zijt beschuldigd van misdaad." „Een onbeschaamdheid waartegen ik pro testeer. Wat wil men van mij Een misdaad, Vereeniging van Spoor- en Tramperso neel, den Prot. Chr. Boud van spoor- en trampersoneel en den Ned. R.K. Bond van spoor- en trampersoneel, en waarin de beslissing zou vallen inzake de sta king van het personeel der H. T. M. Reeds lang vóór de opening van de bijeenkomst verdrong zich een dichte menigte voor den ingang van het ge bouw, en in de zaal heerschte al aan stonds grootb geestdrift. Te kwart voor drie 's nachts is tot de staking besloten, onder groote geestdrift. Het geschiedde bij handopsteken. Van de ongeveer 800 aanwezigen bleken slechts 4 tegen staking. Tegenover de maatregelen door de overheid genomen, weid aangeraden kalmte te bewaren om de sympathie van de burgerij niet te verbeuren. Ook de stoomtram Den HaagDelft wordt stop gezet. Alleen het personeel van weg en werken en van de werkplaatsen blijft in dienst, doch niet om te rijden. Als hun bevolen wordt op de wagens te gaan, zal dit worden geweigerd. Aan B. en W. en aan de directie van de Haagsche Tramwegmaatschappij zal van het besluit worden kennis gegeven. Daar een gedeelte van het personeel eerst te kwart voor twee ter vergadering kon verschijnen, was met de opening daarvan tot zoo lang gewacht. De heer Moltmaker presideerde de vergadering en verzocht degenen, die niet tot het tramwegpersoneel behooren, zich te verwijderen, waarop een viertal personen de zaal verliet. Van elke vereeniging voerde één spreker het woord onder groote geest drift. De heer Van Braambeek sprak voor de Nederl. Vereeniging van spoor- en tramwegpersoneel, de heer Terra voor St. Raphael, en de heer Belger voor den Prot. Chr. Bond. Zij gaven een uiteenzetting van het gebeurde der laatste dagen. Besloten werd, dat de strijd ook zil gaan om den hulpcondmcteur Putten, die ontslagen werd, omdat hij in een particulier gesprek verklaarde niet te zullen „onderkruipen", weer in dienst te nemen. De steunbeweging werd geregeld, en melding werd gemaakt van vele be wijzen van sympathie. Ter vergadering werd een gift van f 500 ontvangen. De organisaties bleken de laatste dagen sterk in ledental gestegen, zoodat bijna het geheele personeel thans ge organiseerd is. Dadelijk na het nemen van het be sluit tot staking, rukten uit de verga dering ploegen posters uit naar de ver schillende remises, en ook ging er een ploeg naar Delft. Een ontzaglijke menigte was tot na afloop der vergadering aan de Veerkade voor den ingang tot de vergaderzaal bijeen gebleven. Van het stakingsbesluit werd door die menigte met geestdrift kennis genomen. In den namiddag, ongeveer halfdrie, kwam het in de Wagenstraat tot een relletje. Uit een dichte menigte werd met steenen naar de ruiten van een tramwagen van lijn 1 geworpen. Ruiten werden verbrijzeld. Een bejaard heer stapte haastig uit. De politie ondernam eenige charges met de blanke sabel. Drie personen werden gearresteerd en naar den politiepost aan de Riviervisch markt overgebracht. Het volk wierp met steenen naar de agenten. De drie gearresteerden bleken geen stakers. De Wagenstraat werd tot de Gedempte Gracht tot drie uur door politie afgezet. Een van de agenten loste een schot in de lucht om vrees aan te jagen. Een hoop steenen in de Wagenstraat, waar van men er bezigde om te gooien, werd onder politiebewaking gesteld. Het stakende trampersoneel hield inmiddels vergadering in het Gebouw van den R.-K. Volksbond. Ook op het Plein werden tramruiten ingeworpen. Eveneens op den Parallel weg van tramwagens van lijn 1, uit de remise komende. Door de stad kruisten patrouilles be reden politie, bestaande uit 4 man. Aan alle leden van het personeel werd gisternacht per auto een brief bezorgd j van den volgenden inhoud: „Beambte... (volgt naam)onmiddel lijk in dienst komen." Voorts heeft de directie uitgevaardigd de volgende dienstorder: „Een ieder van net rijdende personeel wordt opgeroepen zich vóór of uiterlijk 13 Juli a.s. in persoon te melden bij den remisechef of diens plaatsvervanger van een der drie remises van het elec- trisch tramwegnet of op het hoofdkan toor kamer B 1, ten einde daar door het zetten van zijn handteekening te kennen te geven, dat hij niet deelneemt aan de geproclameerde staking van het trampersoneel en bereid is de hem van wege de directie op te dragen werk zaamheden te verrichten. Een ieder, die vóór 12 uur 's middags van den 13den Juli 1914 niet aan bovenomschreven opdracht heeft voldaan, zal geacht wor den daarmede te kennen te geven, dat hij weigert de aan zijn betrekking ver bonden werkzaamheden te verrichten en hem wordt van 13 Juli twaalf uur 's middags af ontslag uit den dienst der H. T. M. gegeven. In dat geval wordt hem opgedragen uniformkleeding, geldtaseh en de andere eigendommen der Mij. in zijn bezit, uiterlijk binnen 24 uren daarna in te leveren bij den magazijnmeester remise Laan van Meerdervoort 600, terwijl hij daarbij over zijn borgstelling na aftrek van f 25 overeenkomstig art. 8 van het reglement no. 3 tegen overgave van kwitantie kan beschikken. Een door de Haagsche Tramweg- Maatschappij en de overheid tot op het allerlaatste oogenblik stipt geheim ge houden maatregel, door de directie be doeld als middel om h. i. de staking te breken, is Zondagochtend omstreeks 11 uur op het perron van het station der Zuidhollandsche Electrische Spoor te Scheveningen tot uitvoering gekomen. Toen de staking reeds eenigen tijd dreigde, heeft de directie zich in ver binding gesteld met de „Antigewerk- schaftliche-Industrielle" Vereeniging, directie Knoth <fc Oo. te Amsterdam, een antisocialistische vereeniging, die, naar men ons mededeelde, bij stakingen op nij verheids- en verkeersgebied men schen zendt om den door stakend per soneel neergelegden arbeid op te vatten en zoodoende de staking te bestrijden. Op bovengenoemd uur kwamen met den direct met Scheveningen aansluiting hebbenden Berlijnschen nachttrein 100 van die mannen aan, allen gewezen wagenbestuurders bij trammaatschap pijen in Duitsche steden, voornamelijk Berlijners, maar ook uit Breslau en enkele andere plaatsen. Eenuur ongeveer voor hun aankomst liepen in de vlakbij gelegen tram-remise aan den Harstenhoekweg twee, naar later bleek expresselij k voor het vervoer van die lieden bestemde geblindeerde motorwagens. Alle ruiten waren ver wijderd en vervangen door houten blin deeringen, met openlating van een niet te grooten kier om lucht binnen te laten. Steenworpen tegen die „gepant serde treinen" zouden dus waarschijn lijk niet veel schade of letsel aanrichten, behalve dan aan de op de balcons zich een moord. Gelukkig ben ik in staat mij volkomen te rechtvaardigen en te bewijzen dat alles wat ik bezit mij rechtmatig toe komt." Na die woorden op heftigen toon uitge sproken ging Courriot zitten. De rechter hernam op strengen toon: „Gij hebt in de Petit-Reposoirstraat No. 4 gewoond „Ja, dat was mijn adres." „Den achtsten Fioreal hebt gij die woning verlaten en zijt gij sedert niet teruggekeerd, „Ik had allerlei zaken en afspraken, waar door ik niet te huis kon zijn." „Waar hebt gij den nacht van 8 op 9 Fioreal doorgebracht?" „Dat herinner ik mij niet meer. Trouwens ik ben menig nacht van huis geweest; ik ben toch vrij, dunkt mij, om te doen wat ik wil." „Dat wel, maar de justitie heeft het recht, u er rekenschap van te vragen. Het is be wezen, dat gij den achtsten Fioreal nie te huis waart. Waar hebt gij den nach doorgebracht Courriot bedacht zich schijnbaar. „Ik houd geen dagboek, maar ik geloof, dat ik toen een uitstapje maakte me, eenige vrienden, en juist van een hunner gastvrijheid genoot." „Je liegt!" viel Daubanton heftig uit, „den achtsten Fioreal ben je 's morgens vroeg van huis gegaan naar je medeplich tigen, want je vrienden zijn zij, met wie je de post naar Lyon hebt overvallen, en den koerier en den postiljon vermoord." „Dat is niet waar." „Je hebt met hen alle waarden gedeeld die de koerier van Lyon bij zich had en al het goud en zilver dat bij je gevonden werd, is je deel van den buit." „Ik protesteer tegen die aantijging," riep de fat uit. „Dat allee behoort mij, en ik maak me sterk, het te bewijzen." „Waarom ben je dan gevlucht, en hebt al die waarden meegenomen of verstopt. Waarom heb je Parijs ijlings verlaten en getracht je spoor te doen verliezen?" „Ik ben voor uitspanning naar Thierry gegaan. Mijn vrienden Golier en Guénot kunnen bevestigen, dat zij mij hebben uit- genoodigd." „Geef je nu maar geen moeite mij verder te misleiden," zeide Daubanton met door dringenden blik, „ik weet wat ik van je denken moet, want twee van je medeplich tigen zijn reeds in hechtenis." Het ontging den rechter niet dat Courriot verbleekte, maar tooh riep hij op beslisten toon „Ik heb geen medeplichtigen." „Bernard en Richard. De anderen zullen weldra volgen." Courriot zag den rechter even aan en sprak toen op luchtigen toon „Ik zou wel eens willen weten, wat de burgers tegen mij kunnen getuigen." „Heeft Bernard je niet aan paarden ge holpen „Heel juist, dat was voor het uitstapje, waarvan ik zooeven sprak. Ik wist dat burger Bernard een paard bezat, en dat was hij zoo goed mij te leenen." „Hij heeft ook drie anderen voor u bij Muiron gehuurd." „Dat is alles volkomen juist." „Dat was den achtsten Fioreal." „Den datum herinner ik mij niet." „Dien nacht is de postkar door vier t bandieten te paard overrompeld en ge- I plunderd." „Wat bewiist dat? Een bedriegelijke waarschij nlij kheid." Wordt vervolgt.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2