8 eene flinke Dienstbode, Ikoedeieim prima jonge Hennen Wed. J. Borzo Zonen, Uiterwaardsch Nagras. een partij mi FRUIT, Aanbesteding. Voorloopig Bericht. All S! ENBliill». IEIIIIK1.IA, Union Horlogère. 's-Bosch-Heusden-Wijk Fotografische hunslinriditing. is de Gorinchemsche Uurwerken- en Orgelhandel van PKi. van Wijk, Amerikaansche Orgels, Burgers E. N. R. Pierre Weijnen, Hoffotograaf, Specialiteit Artistieke ergrootingen. Hoe de spijsvertering werkt. A. N. G. DE JONG VERHAGEN, aanbesteden De Verkooping van Veldvruchten Gesticht Bethesda A. Standaart, Rotterdam. Markt 61, s-BOSCH. Een oud adres A. P. Michaël, Aalburg. Kerk- en Huisorgels. Rookbenoodigdheden. P. G. Ouwehand, Rotterdam, der Horloges der Grootste keuze Pendules in alle stijlen, Regulateurs, Wekkers, enz. 's Hertogenbosch, Kerkstraat A 113. BILLIJKE PRIJZEN. PRIMA AFWERKING. Magazijn van Fotografie Artilielen. Hoogstraat 635, opgericht i883. Gorinchem, Horloges, Regulateurs, Pendules, Wekkers enz. bevindende bestuurders en politieman nen. De eerste wagen werd bestuurd door den directeur der H. T. M., den heer Van Stipriaan Luis§ius, en de tweede door den ingenieur der Maatschappij, den heer Moulijn. De wagens hadden veel bekijks en werden gevolgd door een zwerm fiet sende stakers en nieuwsgierigen, die echter blijkbaar in de verste verte niet vermoedden, welke bestemming aan de wagens, die voorloopig in de remise bleven staan, toebedacht was. Eenigen tijd daarna werd dat velen eenigszins duidelijker, toen plotseling uit de richting van het Spoorwegstation een door een sterke politiemacht om geven groep van mannen op de inmid dels weer uit de remise gereden wagens kwam toestappen. Op het perron waren zij tot een groep gevormd en onder leiding van den hoofd inspecteur Thouis en den inspecteur Herfkens naar buiten gebracht. In een ommezien waren de vreemde trambe ambten in de wagens, de balcons werden dubbel bezet met rijksveldwachters en politieagenten en eer nog eigenlijk goed tot de postende stakers doorgedrongen was wat er omging, vertrokken de wa gens over de lijnen 10, 13 en 3 naar de remise aan de Laan van Meerder- veort. Maar toen was dan wel degelijk het gerucht van de komst der Duitschers alom verbreid en door fietsende posters naar de verschillende centra der be weging overgebracht, vooral naar den stakingspost bij de remise aan de Laan van Meerdervoort, de plaats van bestem ming. Met dit gevolg, dat, eerst bij de Valkenbosch laan en even later bij het binnenrijden van het door de openbare macht afgezette terrein in den omtrek van het wagenpark, de geblindeerde wagens werden ontvangen met een ont zettend gejoel en schril gefluit. Kreten alsschooiers, lafaards, Duitsch vee, hongerlijders, en dergelijke waren ge durende eenige oogenblikken niet van de lucht. De „stakingbrekers" trokken er zich niet veel van aan, lachten eens of haalden de schouders op. Zij bleven rustig het pijpje rooken, dat zij bijna zonder uitzondering in den mond had den. Zonder verdere demonstratie dan de hiervoren omschrevene werd de vij andelijke linie gepasseerd. Dadelijk werden de Duitschers in de remise nu naar hun kwartieren gebracht, waartoe bestemd zijn de groote schil derwerkplaats, die tot slaapplaats dient en waarvan de vloer geheel bedekt is met eenvoudige matrassen, een kussen en een deken, en voorts de lakkamer die tot eetzaal is ingericht met twee zeer lange tafels. In een hoek van dit laatste vertrek bevindt zich de cantine. Ook het daarin werkzame personeel is Duitsch. Verder staat een badkamer ter beschikking van deze tijdelijke Haagsche trambeambten. De agent van de genoemde anti-werk- stakingsvereeniging verzekerde, dat de Duitschers arbeiden tegen het loon, dat ook het Hollandsche personeel verdient. Het inroepen van deze vreemde hulp door de directie werd in de stakings- kringen druk en heftig besproken. De stoomtramdienst naar Delft, die in den vroegen ochtend mislukte, is ruim 11 uur hervat, echter met groote tusschenpoozen. Te kwartover twaalven vertrok de tweede tram naar Delft. De conducteursdienst werd verricht door bureauklerken. Op lyn 8 naar Scheveningen werp ook na twaalf uur met enkele wagens gereden, bestuurd, gedeeltelijk door niet stakende bestuurders en gedeeltelijk door controleurs. Ook op lijn 13 werd een dienst met enkele wagens onderhouden. Als be stuurders deden technische ingenieurs dienst. Maar het publiek maakte geen druk gebruik van de met gewapende mannen bezette tramwagens. Op de andere vervoermiddelen was de invloed van de staking op de lijnen der H. T. M. zeer goed merkbaar. De stroomtram der H. IJ. S. M. onderhield haar gewonen Zondagsdienst met al het beschikbare materieel. Het vervoer was driemaal zoo groot als op drukke Zon dagen. Het aantal passagiers wordt ge schat op 70,000 a 80,000. Het meest echter profiteerde de stoomtram der S.S., die alle materiaal op de rails had ge bracht en van een dienst om de vijf minuten er een om de twee minuten had gemaakt. Ook de huurauto's waren bijna voortdurend in gebruik. De ge wone huurkoetsiers en de hooge omnibus met de imperiale langs den Ouden Scheveningschen weg kregen eveneens hun deel. Men kreeg den indruk, dat de restee- rende vervoermiddelen voldoende waren voor de behoeften van dezen Zondag, een abnormale dag echter, want velen hadden zich zeker een bezoek aan de badplaats wegens de staking uit 't hoofd gezet. Voor een Zondag als deze was Sche veningen slechts matig bezocht. Na een kortstondige, hevige onge steldheid is Maandag overleden, 70 jaar oud, jhr. mr. J. Röell, vice-president van den Raad van State, oud-minister, oud-lid der beide Kamers van de Staten- Generaal, voormalig griffier van de Provinciale Staten van Zuid Holland. Afloop tanhestediiigeri. 13 Juli. Holl. IJz. Spoorw.-Mij., het maken van grondwerken, spoorwerken, kunstwer ken enz. voor den aanleg van een spoorver binding van het station naar het dorp Noord-Scharwoude. Raming f 138.000. Minste inschrijver B. Groenewegen, Haar lem, f 126,700. 14 Juli. De genie te Amsterdam, het maken van het fort Coehoorn bij Muider- berg (4e ged.), bestaande in het maken van bomvrije gebouwen en geschutopstellingen op te voltooien paalfundeeringen en het maken van het aardewerk, c.a. Raming f444.000. Minste inschrijver Bal te, Alkmaar, f437,590. Marktberichten. Kotterdamsche eierenreiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 61,500 stuks. Hoendereieren van f3,85f5,40 per 100 stuks. 's-Bosch, 10 Juli. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 54617 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van f0.70 tot f0.74 perK.G. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 10 Juli 1.21 M. 0.51 M. N.A.P. 11 1.11 0.37 12 1.04 0.31 13 1-02 0.30 Waterhoogte Maastricht (brug) 13 Juli 0.50 M. beneden 0. 14 0.55 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 13 Juli 3.61 M. boven 0. 14 3.58 Wanneer het voedsel eenmaal in de maag is aangekomen, werken de maag sappen er op in; daarna gaat de spijs- brei, onder den invloed van kronke lende darmbewegingen, in de ingewan den over. Indien dit regelmatig ge schiedt, gaat alles goed. Ongelukkiger wijze geschiedt het bij de verzwakten, bij de bloedarmen, bij allen wier bloed om de een of andere reden te wenschen over laat, op gansch andere wijze. De maagsappen worden zeer lang zaam afgescheiden, en de verwerking van het voedsel is lang en moeilijk. Bovendien zijn bij de verzwakten de kronkelende darmbewegingen krachte loos, nauwelijks gevoelig; en de spijs- brei in plaats van snel in de ingewan den over te gaan, blijft in de maag. Dan zegt de lijder„Mijn eten bezwaart mij". Somwijlen zijn daarvan brakingen het gevolg. Zoo gebeurt het met hen die geen rijk en zuiver bloed hebben. De organen nemen hunne voeding en hun kracht op uit het bloed. Indien de organen slecht gevoed zijn, dooreen te arm bloed, dan doen zij onvolkomen hun werk, somtijds doen zij het zelfs in het geheel niet. De Pink Pillen geven rijk en zuiver bloed met iedere pil en zetten daardoor all® verflauwde organen in gang. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, DaCostakade 15, Amsterdam; voor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. Advertentiën. werk tot Dec. Adres: A. v. ALTENA, Gorinchem. Den 33en Juli a.S., hopen wij den dag te herdenken waarop onze geliefde Moeder Wed, P. C. LAMMERS t vóór 25 jaar haar diploma g behaalde als verloskundige ra $2 EGBERT JAN LAMMERS. Jfci PIETERCORNELISLAMMERS. GEVRAAGD tegen hoog loon, zoo spoedig mogelijk, P. G., goed kunnende melken, door T. F. KOOIJCK, landb. „Maltapolder" onder Drimmelen. Patras Leghorn j 4 6 centp.8tnk Verder te koop van bovengenoemde rassen. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daarop volgenden dag, voorm, Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudsboorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- Vfen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Tei Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaaurdlngen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Soheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. Deze diensten zijn vrij van veergeld. G. J. METTROP. Sp tegelfabriek, 's-Bmck, Ververstraat 21. Telefoon 575. van: voor Salons, voor Huiskamers, voor Slaapkamers, voor Hotels en Café's voor Wachtkamers. Bezichtiging vrij. Notaris Kerkhoven, te Werkendam, zal Donderdag S3 Juli 1914, nam. a uur precies, in het Café SPRENGER te Sleeuwijk, voor den Heer W. P. Kalis, publiek verhuren, om over het nog loopend seizoen 1914 te beweiden: 41,34.&9 Hectaren Weiland, onder Woudrichem en Sleeuwijk op:lo. de Aanwassen, 2o. de Groesplaat, 3o. het Klein Gors, 4o. het Groot Gors. Breeder bij biljet omschreven. Aanwijzer A. Leenman, a.d. Groenendijk, onder Woudrichem. Inlichtingen te bekomen bij den Heer A. A. Kalis Jz. te Sliedrecht. te Heusden, zal bi] inschrijving n.l. Pollemansperen, Janbazen en Engelsche Krozen, staande te Meeuwen, in de Kweekekerij nabij het Kasteel. De inschrijvingsbiljetten moeten worden ingeleverd ten zijnen huize te Heusden, vóór of op den 33 Juli a.S< des na middags om 5 uur, waar alsdan de biljet ten zullen worden geopend. Inlichtingen te bekomen bij den Oprich ter L. v. d. Steenhoven te Meeuwen. Het COLLEGE VAN REGENTEN DER GODSHUIZEN te Heusden, zal Het sloopen van Wier Hnizen en een Sehunrtje, benevens het ma ken van een Alslnitmnnr, met bijlevering van alle daartoe be- noodigde materialen, gelegen aan de Demer te Hensden. De aanbesteding zal plaats hebben op Donderdag 33 Juli 1914, des voormiddags ten elf ure, op het Raadhuis te Heusden. Inlichting geeft de Opzichter J. A. BOE REN te Heusden. over 1914, is bepaald op Donderdag 30 Juli 1914, des nam. 3 uur precies, in het Café Weduwe D. L. VAN DER WIEL, aan den Sasdijk te De werken. Opgave van bij te voegen perceelen worden ingewacht vóór Woensdag 15 Juli. Notaris KERKHOVEN. Ie UEUSDEM. (Protestantsch Gasthuis) voor alle gezindten. Verzorging van kranken, hulp- en rustbehoevenden, ouden van dagen, herstellenden en kinderen. Bill ij ke voorwaarden. Adres Ds. LAATSMAN, Putterstraat Z 50. Grossier in Rookersbenoodigdheden, Galanteriën, enz. Hoofdmagazijn en Kantoor: Binnenrotte 443, Telefoon 4123 en 9873. MET DE DagelUks behalve des ZONDAGS. Van 'i-Bosch rm. 9.30, rftn. 4.uur. Hemden 11.5.30 Te Wijk 11.30, 6.— Van Wijk vm. 6.nm. 12.30 uur. Hemden 6.15, 1. Te 's-Bosch 8. 2.30 <tp Bossche marktdagen rertrekt de boot ran WIJM rm. circa 4.39, ran HEUSDEN rm. 5. en ran 's-BISCH nam. 12.aar. Re tourkaar ten, afgegeven op het traject WijkHeusden's-Bosoh en omge keerd, zijn op de Bossche booten geldig. waar steeds groote voorraad gehouden wordt van Dames-horloges vanaf f 2.95. Wekkers vanaf f 1.25. Nikkelen Heeren-horloges vanaf f 1-75. waaronder de wereldberoemde merken van: Estey, Packart en Worcester zijn Veer in een horloge 75 cent. Schoonmaken van horloge 75 cent. Alles onder garantie. Vooruitgang in constructie bracht vooruitgang in verkoop. Steeds houdt het een met het andere verband. One afgeloopen jaar bewijst dit opnieuw. voldoet in ieder opzicht. Agent te Heusden: A. SWAGKMAKERS. fPERKENBAM. De setting der boter it deze week op de markt 70 et»., in de winkel* dut 75 ets. pet half kilo. Eieren f 1.00 de. 26 stuk*. OOSTEEHOÜT, 13 Juli. Boter f 1,28 a 1,30 per Kg. Kieren f 0.20 en 0,21 de 4 stuks. BESOOIJEN14 Juli. De prijs der Boter was heden f 1.47 f 1.53 per Kilo. Aangevoerd 150 K.O. Eieren 4l/'j s - et. per stuk. OORINCHEM, 13 Juli. Op de veemarkt waren aan* evoerd 178 runderen, 16 nuchtere kalveren, 28 vette varkens, 610 biggen, schapen en lammeren. De prijzen waren als volgtzware kal/koeien f 260 ƒ310, kalfvaarzen f 180 a 240. guiste vaarzen f a melkkoeien f 240 a 270 twee-en-een-hal/jarige ossen f a anderhalf-jarsge 00 a 000, pinken f a graskalveren f 30 a 40 nuchtere f 18 24, schapen f a lammeren f - a biggen 7 a 13 per stuk. Vette varkens 231 /j a 24 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorris tarwe /9,— a 9,75, roode dito 8.75 a 9.50, witte dito f 9 00 a 9.75 inl. rogge f 5.75 a 6.00, buitenl. dito f 6.75 a 6.80, gerst f 5.15 a 6.00 haver f 4.10 a 4.50, duivenboonen f -. a blauwe erwten f a mais, 150 pond, f 5.40 a 5.70, alles per heet. Boter 78 a 80 ct. per half kilo. Eieren f 1.10 1.15 per 26. Kippen f 0.80 a 1.00 per stuk. ROTTERDAM, 13—14 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 541 vette runderen, 1164 magere dito, 639 vette en graskalveren, 332 nuchtere kalveren, 1320 schapen of lammeren, 889 varkens, 114 biggen. De prijzen waren al* volgt: runderen le kwaliteit 88 2e kw 70 cent, kalveren le kw. 110 2e kw 90 ct., schapen le kw. 64, 2e kw. 44 et. vette varkens 46 a 48 et. licht soort 44 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 16.a 26.idem voor de slacht ƒ7. a 14 00 Biggen f 1.40 a 1.50 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 47/8 en 17/16 ton en 176 stukken van een half kilo. Prijs le kwali teit f 54, 2e kw. f 50, ie kw. f 48. Per half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwsehe eieren f 4.30 a 4,60. Overmaassche dito f 4 75 5.per 100. ,«g< WerkendamJuli 1914. Hunne dankbare Kinderen ff Racphorststraat 85-87 - Zoomstraat 62-64. H0T~ Geleverde Orgels o. m. Groote Kerk te Woudrichem, Groote Kerk te Rijswijk N.-Br.J Groote Kerk te Hooge Zwaluwe. Jnformatièn te bekomen: Te s-Bosch bij de ondernemers J. A. van der SCHUIJ7 en Heusden bij den Agent J. A. BOERENEngstraat, Heusden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 3